leder pak HONIG's VERMICELLI HO NI ^BOUILLONBLOKJE GRATIS De Brusselsche Wereldtentoonstelling geopend. Zaterdag 27 April 1935 :N DA&BLAD - Eerste Blad Door Koning Leopold. UIT DE OMSTREKEN. BEURSOVERZICHT. «ri^ MAIKT iiMcunN^; WEERBERICHT. Barometerstand. RECLAME. o jistórmiddag 3 uur; 763. ledenmiddag 2 uur; 767. telegrafisch weerbericht idegedeeld door tiet Kou. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. joogste stand 770.4 te Starnoway. laagste stand 754.6 te Warschau, ferwachting tot den avond van 28 April gatlge Noordelijke tot Noordoostelijke id. Half tot zwaar bewolkt. Wellicht Iele regenbuien en iets kouder. UCITENIANDSCH WEERBERICHT. k Kon Ned. Meteorol. Inst. te De Blldt. De depressie over Dultschland trekt Her oostwaarts en nam in beteekenis I Die in Scandinavië bracht daar vrij tl neerslag en was voor ons van meer Sêekenls. De hooge druk breidde zich [zuidoostelijke richting uit. Op de Brit- te eilanden ls 't guur in 't Noorden en goed weer in het Zuiden en Westen. [Frankrijk klaart de lucht ln 't Westen in het Oosten valt nog regen, evenals Zuld-Duitóchland en Zwitserland. In Noord-Dultschland is het kouder, Er er zal wel regen vallen. Noorwegen [zweden hebben bedekte lucht met veel hn ln Noorwegen. Volgens de berichten I de bovenlucht ls er eenige daling van tperatuur te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. uur voorm.: 9 gr. C. (48 gr. F.). I uur 's midd.: 11 gr. C. (52 gr. F.) 6WATERTIJDEN TE KATWIJK zee. Voor Zondag. m. te 11 u. 39 m.; nam. te 12 u. 15 m. Voor Maandag. urn. te 12 u. 47 m.; nam. te 13 u. 03 m. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. iterdag: 7.47 n.m. tot 4.08 v.m. radag: 7.48 n.m. tot 4.06 vm. MAAN'S- OP- EN ONDERGANG. il April: op: 2 u. 17; onder 12 u. 20. (April: op; 2 u. 35; onder: 13 u. 47. LEIMUIDEN. - De heer C. Martusse. assistent-dienst elder bij de Dir. Bel. alhier, is met in- 1E ran 16 Mei a.s. overgeplaatst naar se. terwijl de heer D. P. Versluljs. assls- l-dlenstgeleider bij de Dir. Bel. alhier, nerseplaatst naar de gemeente Aarden- is (ZeeU. LEIDERDORP. Jaarfeest der Chr. Jong. Ver „Bidt en Werkt". knoemde vereeniging hield in de ge- enteschool onder groote belangstelling 112e jaarfeest. Begonnen werd met het (en van Ps. 95, waarna de voorz., de Ir J. de Graaf voorging in gebed. In i daarop volgend openingswoord be- *'te hij in het bijzonder den eere- ireitter der vereen, ds. G. J. Streeder, bede de leden Van den kerkeraad en afgevaardigden van andere vereenigin- l Hij wees op het mooie werk der ver- arvoor hij de belangstelling van de iwezigen inriep. k secretaris, de heer M. v. d. Kwaak Kht vervolgens het jaarverslag uit. Het ental bleek toegenomen. In het verslag 'd een woord vaTi dank gebracht aan Medelid J. Truljers voor de gratis door a voor de vereen, vervaardigde cou- en. herna volgde de afwerking van het «programa. Dit geschiedde op ver- nstelijke wijze en dqor de aanwezigen dan ook volop genoten. De mondorgel- van „Voordorp" die eenige nummers 1 beste gaf oogstte een daverend ap- 'ts, hetwelk tevens een compliment was lr den leider van deze club, den heer n der Reijden. Van het verdere pro- imma noemen wij vooral de samen- Jak „Novemberstorm", die met veel Macht werd gevolgd. ■k- G, J, streeder sprak een slotwoord. NOORDEN. - Aan den heer W. Mourits alhier is op h verzoek niet ingang van 1 Mei eervol plag verleend als controleur en merker h de veecentrale. H-Tot onderwijzeres aan de Chr. school "enoemd. mei. J. Nljhuis van A'dam. ■h•■J001' de Geref. Kerk alhier werd te [."dn in de zusterkerk gecollecteerd P van f. 23.34Vi. 0 ZWAMMERDAM. 'ek*ïrMaan de Vliet, achter de Gasfa- ainier staande stoomgemaal voor van den polder Reeuwijk zal [j om6ebouwd tot een Inrichting voor al w?i0tor- Het bestaande stoomge- dmnio ruim 25 laar gdldfcn de oude tsei n. vervangen, waarvan de over- ik zjja 5 n°B voor woning ln ge- Reeds vanmorgen vroeg was Brussel ln feesttooi gestoken. Alle officieele gebou wen en zeer vele particuliere huizen heb ben de nationale vlag geheschen en uit alle deelen van het land komen extra- treinen, auto's en autobussen naar Brus sel ter gelegenheid van de groote gebeur tenis van den dag: de opening van de Wereldtentoonstelling, die vanmorgen te ongeveer 12 uur door Koning Leopold heeft plaats gevonden. Duizenden hebben zich langs den weg opgesteld en een reusachtige menigte ver dringt zich op het plein. In het rijtuig van den Koning en de Koningin bevinden zich ook kroonprins Boudewljn en prinses Josephine Charlotte Het Koninklijk rijtuig werd gevolgd door een ander rijtuig, waarin o.a. de Kroon prins van Denemarken had plaats ge nomen. Het ls bijna 11.15 uur als de Koning en de Koningin binnentreden. In middels hebben de genoodigden in de groote feestzaal plaats genomen. Aanwezig zijn alle leden der regeering en bijna het geheele diplomatieke corps, vertegenwoordigers der deelnemende lan den en tallooze burgemeesters en militaire autoriteiten. Alle aanwezigen verheffen zich van hun zetels en de muziek zet de „Brabaneonne" in Als de toejuichingen verstomd zijn, beklimt burgemeester Max het spreekgestoelte en spreekt den Ko ning en de Koningin toe. De burgemeester herinnerde er aan, dat men deze tentoonstelling in een tijd van crisis was begonnen en dat de organisa toren van dit grootsche werk hebben door gezet ondanks tal van moeilijkheden. Met dankbare herinnering gewaagt de burgemeester van de medewerking die de koning van den aanvang af heeft onder vonden. Het ls begrijpelijk, aldus spreker, dat 't mij als burgemeester van Brussel niet onverschillig kon laten, dat deze ten toonstelling in de hoofdstad kwam. Moge deze tentoonstelling in materieel opzicht bijdragen tot herstel der economische be trekkingen tusschen België en de andere naties en leiden tot grooter samenwerking tusschen de naties onderling, opdat zij ge zamenlijk de crisis zullen overwinnen. Rede minister Isacker. Vervolgens sprak de minister van Eco nomische zaken, Isacker. als volgt: Op een oogenblik dat de economische DE WERKZAAMHEDEN AAN DE1 KLAPBRUG TE SASSENHEIM. EEN NOODBRUG AANGELEGD. Zal morgen de passage ruimer zijn? Men zal zich herinneren, hoe wij reeds na de Paaschdrukte, wezen op het enorme op onthoud, dat telkens ontstond op den Rijksstraatweg bij Sassenhelm. tengevolge van de werkzaamheden aan de klapbrug aldaar. De tijd daarvoor is wel zeer onge lukkig gekozen: midden in de bloembollen- periode, juist tijdens de „Flora"-tentoon- stelling te Heemstede, die zooveel extra- verkeer veroorzaakt, terwijl wij vernamen dat de genoemde werkzaamheden net be ëindigd zullen zijn, wanneer die expositie ls afgeloopen. Het feit, dat het verkeer zoo buitenge woon belemmerd wordt, heeft dan ook be grijpelijk reeds heel wat gemopper veroor zaakt. Nu vernemen wij. dat ten behoeve van de wielrijders bij de in aanbouw zijnde klapbrug een noodbrug is gelegd, zoodat het verkeer eenigszins ontlast kan worden. Vla de Kastanjelaan en het erf van den heer Drost en Concordiastraat komt men dan weer in de Hoofdstraat. Het is te hopen, dat deze maatregel wer kelijk eenige ontlasting zal geven, daar het bij mooi weer morgen weer enorm druk belooft te worden. Zooals het op deze plaats verleden week toe ging, was 't toch wer kelijk al zeer ongelukkig voor hen, die eens een dagje „uit" waren! 0 HAARLEMMERMEER. Tot onderwijzer aan de Chr. Nat. school te Vijfhulzen ls benoemd de heer C. M. Polhuys te Heemstede. HILLEGOM. Verkeersongevallen. Gisteren kwamen in een paar uur tijds vier verkeersongevallen voor. Het begon met een vernield rijwiel en ontvellingen van den wielrijder doordat een vischauto, waarvan de remmen niet deugden, hem aanreed. Nummer twee was een dame die flauw viel door schrik voor een passeerende auto. Dr. Versluis en de E.H.B.O. verleen den hulp; evenzoo dedqn zij dit aan een meisje dat bij het oversteken van den weg door een motorrijwiel is aangereden. Geval nummer vier was weer een stuk gereden rijwiel en bovendien een gebro ken pols van een Amsterdammer, die den weg overstak zonder een richtingverande- ringsteeken aan te geven. Een bestel-auto reed daardoor den wielrijder aan, die per taxi is thuis gebracht. Het pl. comité van „Jong Holland snakt naar werk", heeft een werkcomité samengesteld uit verschillende Prot. Chr. vereenlgingen. Dit werkcomité zal Zater dag 4 Mei een collecte houden ten einde Jeugdige werkloozen van Protest. Christel, huize eenigen tijd in werkkampen op te doen nemen. De drie predikanten ter plaatse bevelen deze collecte ernstig aan. basis van het land een fundamenteele wij ziging ondergaat, beteekent deze tentoon stelling een weerspiegeling van de gezonde krachten die in ons volk leven. Tegenover degenen die zich afvragen of een dergelijke internationale tentoonstel ling overbodig is, geeft de talrijkheid der deelnemende landen een afdoend ant woord. Het verheugt spreker in bijzondere mate, dat meer dan een 30-tal naties aan de tentoonstelling deelnemen en dit blijk van sympathie wekt een diepe erkente lijkheid bij België op. De Koning opent. Hierna nam de Koning het woord om de tentoonstelling te openen. De Koning sprak de hoop uit, dat dit werk tot nieuwe welvaart zal mogen lel den. Het doel der tentoonstelling is het waard bewondering af te dwingen voor de resultaten van menschelijken geest en vernuft. Wat kan meh echter doen/ als de na ties door tolmuren e.a. een evenredige verdeeling der producten onmogelijk ma ken? Er bestaat een tegenstelling tusschen de afdeeling der verschillende volken en den ijver waarmee zij trachten den wel vaart te vergrooten. Het is met het economisch leven als met een huis. Men kan er niet vrij ade men als de ramen en deuren gesloten blijven. Ook op economisch gebied is een frissche wind noodig. België werkt uit alle macht om uit de verstikking te geraken, waarin de economische afsluiting het land dreigt te brengen. Daartoe is noodig, een sterke toewij ding en een sterke moreele tucht. De Koning sprak zijn voldoening er over uit dat de internationale deelneming zeer groot was en hij hoopte dat de sa menwerking der naties er door vergroot zou worden. Na de rede in 't Fransch te hebben uit gesproken, herhaalde de Koning haar in het Vlaamsch. Tenslotte sprak de Koning in 't Vlaamsch en in het Fransch de woorden: Hiermede verklaar ik de Bel gische wereldtentoonstelling voor geopend. De menigte ln de zaal barstte in een langdurig gejuich uit, hetgeen door de duizenden buiten werd overgenomen. Na een korte rondgang over het ten toonstellingsterrein, keerde de koninklijke stoet naar Brussel terug. KATWIJK AAN ZEE. Dierenmishandeling. Door de politie werd proces-verbaal op gemaakt wegens dierenmishandeling tegen F. S. v. D uit den Sluisweg. die op erger lijke wijze een kat heeft gedood, door eerst het beest op den "kop te slaan en het later met een hooivork af te maken. De Katwijksche motorlogger „Satur- nus" is te Esbjerg ln Denemarken met schroefschade binnengeloopen. Het vaar tuig wordt aldaar op de helling geplaatst om de beloopen schade te herstellen. De motorlogger KW 163 van de ree- derij Kleen, welke gedurende het vorige jaar uitsluitend aan de trawlvisscherij deelnam, zal dit jaar weer aan de haring- vlsscherlj deelnemen, onder beheer van de N.V. Visscherij Maatschappij „Insulinde" alhier. De Katwijksche Bouwvereeniging deed bij de politie aangifte dat de voor malige bewoner C. G. var. een door hem bewoonde maar thans verlaten woning houten schotten heeft uitgetrokken en meegenomen. LISSE. Aan de gevolgen overleden. Het zoontie van den heer W.. wonende Vreewijk alhier dat eenigen tijd geleden door een wielrenner werd aangereden is thans aan de gevolgen overleden. Aanvan kelijk scheen het alsof alles goed zou af- loopen. doch later openbaarde zich een schedelfractuur en werd hij naar het Zie kenhuis gebracht waar hij Vrijdag overleed. Wonder boven wonder Een 12-jarig meisje van zekeren v. V. alhier stak onverwachts den Heerenweg over zonder op de auto's te letten. Zij werd aangereden doch bekwam wonder boven wonder geen letsel. Den toeschouwers sloeg de schrik om het hart, doch het ls aan de bekwaamheid van den chauffeur te dan ken dat zij niet op slag gedood werd. daar de auto op ongeloofelük vlugge wijze tot stilstand werd gebracht. Gevonden: 2 boeken 1 koehuid, por- temonnaie met inhoud, grijze want. paar gummilaarzen, dop van radiateur. Inlich tingen verstrekt de politie. Daartoe in staat gesteld door verschil lende gaven kon de naaikrans „Dorcas" in de afgeloopen campagne 190 kledingstuk ken. 39 lakens en 37 sloopen uitdeelen aan behoeftige gezinnen. NOORDWIJK. De dames J. Last, B. Last, A. van Engelen en S. Roest behaalden het diploma van helpster 3e klasse Roode Kruis. De diploma's werden door den burgemeester, voorzitter van de afd. Noordwijk van het Roode Kruis, met een toepasselijk woord aan deze dames uitgereikt. 3433 AMSTERDAM, 27 April. Stille, prijshoudende markt. Industrl- eele fondsen en Oliewaarden onveranderd. Culturen nauwelijks prijshoudend. Ned. Scheepv. Unies gedrukt. Redjangs vast. Amerlk. fondsen verdeeld. Duitsche obli gaties ongeanimeerd.Ned. Beleggingsmarkt vaster. De laatste dag van de week bracht geen opleving van den handel. De omvang der omzetten was weer gering daar er weinig nieuws was dat de ondernemingslust kon aanmoedigen. In Wallstreet had gisteren hier en daar een reactie plaats doch de Invloed hiervan was beperkt, evenals de gevolgen van de recente stijging op onze markt van geringe beteekenis waren. Al leen voor Amerlk. fondsen was in verband hiermede de tendenz iets luier en de han del weer ingekrompen. Alleen zilver- en koperfondsen waren een kleinigheid vaster. Op de locale markt waren Philips aan vankelijk 1 luier, doch het verlies werd later weer ingehaald. Aku's waren onver anderd, Unielevers een fractie hooger. Oliewaarden waren stil. Koninklijke la gen daarbij op hetzelfde peil van gisteren. Amerlk. fondsen verbeterden een fractie. Rubbers lagen nauwelijks prijshoudend en meerendeels lagen de noteeringen een fractie beneden het vorig slot. Tabakken lagen buiten de attentie. De noteeringen konden zich niet ten volle handhaven. Suikerwaarden waren weinig veranderd H.V.A.'s bedongen ongeveer de slotkoersen van gisteren. Van de Scheepvaarten wa ren Ned. Scheepv. Unies aan aanbod onder hevig met als gevolg een daling van 1V«. Redjangs bleven vast en avanceerden opnieuw 2"/o. Duitsche obligaties waren gedrukt en stelden, ilfjh meerendeels op lager peiL De Ned. Beleggingsmarkt was vast. vooral voor 4°/o obligaties Ned. Indië, die tot 97'/, op liepen Oude Schuld was goed prijshou dend. OEGSTGEEST. Kind aangereden. Bij het oversteken van den rijweg werd de 3-jarige W. A. alhier door een perso nen-auto. bestuurd door E. van E. uit IJmuiden aangereden en tegen de straat geworpen, waardoor het ventje aan het hoofd bloedend werd verwond. Door dr. Hugenholtz werd de eerste hulp verleend waarna hij per auto van genoemden van E. Is overgebracht naar het Acad. Zieken huis te Leiden ter verdere behandeling. Volgens ooggetuigen treft den bestuur der van de auto geen schuld. De candidaten der Vereeniging „Gemeentebelang". In een gisteravond gehouden vergade ring van de Ver. „Gemeentebelang", ls de candidatenlijst voor de a.s. gemeente raadsverkiezing vastgesteld als volgt: 1. C. Bakker (aftr.l: 2 Dr. K. Simon Thomas (aftr.): 3. J. A. Kattenbusch; 4. M. A. M. van Fraassen; 5. Dr. H. Vare kamp; 6. J. M. Pos; 7. Mevr C. M. M. G. TimmermansSparnaay: 8. A F. Gooszen; 9. Prof dr. H. P. Blok: 10. Dr. H. W. Borgerhoff Mulder. In de gisteren te Huizen (N.-H.) ge houden vergadering van den gemeente raad. ls aldaar tot gemeente-architect be noemd de heer J. Brummel, adj .-gemeen te-opzichter alhier. De assistent der dir. bel., de heer H. Brinksma, alhier, is benoemd tot dlenstgelelder der D. B. en wordt daartoe overgeplaatst naar Zoeterwoude. De candidaatstelllng voor leden van den gemeenteraad zal plaats hebben op Dinsdag 14 Mei a s„ op welken dag de candldatenlijsten zullen moeten wordep Ingeleverd op het Raadhuis. VOORSCHOTEN. De a.s. Auto-tocht voor Ouden van Dagen te Voorschoten. Het Comité verzoekt ons te willen be richten, dat onze plaatselijke Ouden van Dagen zich thans voor deelneming aan den a.s. tocht naar de Bloemen-tentoon- stelling Flora kunnen opgeven. Dit kan geschieden: voor bewoners van den Rijndijk en Valkenburgsche weg, bij het commissie-lld den heer W. Meyer, en voor het verdere gedeelte bij den secr.- penn., den heer P. Kaayk, Voorstraat 25. Aanmelding is opengesteld tot en met Donderdag, 2 Mei a s. Ook jongeren, welke door ziekte of lichaamsgebreken voor deelneming ln aanmerking komen, kunnen zich aan dezelfde adressen doen opgeven. Ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Juliana zal het harmoniecorps „Benvenuto" a.s. Dinsdagavond te 8 uur op de Voorstraat de burgerij een concert aanbieden. 0 WASSENAAR. Tegen een lichtmast gereden. Een motor met zijspan, bestuurd door L. uit Rijswijk, reed bij het uitwijken voor een passeerend voertuig tegen een licht mast, waardoor hij van den motor viel en het linkerbovenbeen brak. De dame in het zijspan gezeten liep ook verschillende ver wondingen op. De eerste hulp werd ver leend door dr. P. uit Delft, die juist daar ter plaatse was. Per ziekenauto van Oos trum werden beide naar het Acad Zieken huis te Leiden vervoerd. Onvoorzichtig overgestoken. Op den Deyl kwam uit de richting Lei den een auto bestuurd door V. uit Am sterdam. Een heer en een dame op een rijwiel gezeten staken zonder eenig teeken te geven juist den straatweg over D= heer V. remde zooveel hij kon, doch kon door het weifelen van de dame een aanrijding niet voorkomen. Zo bekwam inwendige kneuzingen, wat geconstateerd weid door LEIDEN, 26 April. Noteering Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. .Leiden en Omstreken". Komkommers f. 1014. Bloemkool I f. 820. idem II f. 3 —13. Pieterselie f. 0.30—1.20 Prei f. 0.90— 2.60. Radijs f. 1.70—4.20. Kropsalade f. 0.50 —3.80, Selderie f. 0,30—1.80, Uien f. 1. Wor telen f. 19—20. Rabarber f. 11.20 per 100 stuks. Kroten f. 0.60—1. Kroten, gekookt f.1—4, SnIJboonen f.78. Witloof f.4—26, Peulen f. 6276. Postelein f. 23—29. Spina zie f. 3—5. Wortelen f0.908.40, And; f.10—20 per 100 K.G. LEIDEN, 27 April. Botermatkt. Fabrieks- boter prima f. 1.52 per KG.; Boerenbotef prima f. 1.30—1.40; handel matig. Turfmarkt van 2227 April. Lange turf geen aanvoer. Prijzen van f. 8f. 9 per 1000 stuks ALPHEN. 26 April. N.V. Tuinbouwveiling „Alphen aan den Rijn". Spinazie f. 4.20— 8.80 per 100 K.G.; Seldery f. 11.10; Peen f 613; per 100 bos Andijvie K.G. f. 1617 Kropsla I f. 0.503.10; Bloemkool I f. 10— 27 per 100 stuks. Eierenveiling. Aanvoer 6700 stuks. Kip peneieren f. 1 702.40; Eendeneieren f. 1.70 1.90 per 100 stuks. KATWIJK AAN DEN RIJN, Groenten- veiling 26 April. Waschpeen per kist vaa 20 K.G. f. 1.15—f. 1.40; Grove peen f. 0.40— 0.70 p. kist; Sla per 100 f. 4.805.10; Radijs per 100 bos f. 2.90—3.10; Witlof per K.G. f. 0.070.10; Spinazie per 100 K.G. f. 2— 3.50. NIEUWVEEN. 25 April. Aangevoerd 1974 kipeieren, prijs f. 2.352.70; 277 eendeieren, prijs f. 1.852.00. Kaas per pond 1617 ct. Bananen per. 5 stuks 1415 cent. AARLA.N1DERVEEN. 26 April. Eieren- veiling. Kipeieren f. 1.80f. 2.20. Eend- eieren f. 1.70. Boter 6066 ct. p. p. Kaas 18 ct. p. p. BOSKOOP. 26 April „De Boskoopsche veiling" Rozen per bos: Florex 2228 ct.; Rosalandia 1924 ct.; Edith Hulen 24 29 ct.; Wilh. Kordes 1622 ct.; Lady Stuart 19 ct.; Ellen Poulsen 3551 ct.; Marcel Royer 2126 ct.; Pauls Scarlet 23 30 ct.; Butterfly 1625 ct.; Hadley 29— 36 ct.; Briarcliff 1719 ct.; Claudius Per- net 25 ct.; Aug. Noach 16—23 ct.; Else Poulsen 3150 ct.; Gemengde rozen 10 15 ct. Diversen per bos: Anjers 60 ct.;i Aronskelken 5060 ct.; Seringen 3856 ct. Leeuwenbekken 25—32 ct.; Clematis Prins Hendrik 1.502.20; idem Mevr. Ie Coultre 60 ct.; Idem Miss Batemann 19 ct.; Lathy rus 1317 ct.; Tulpen 1015 ct.; Diversen per stuk: Hortensia's 3665 ct.; Azalea In- dica 5060 ct. LEIDERDORP, 26 April. Kippeneieren f. 2.102.40 per 100 st.Eendeneieren f. 1.40^-f. 2 per 100 st.; Kaas 15—24 cent per pond; Boter 6475 cent per pond; Konijnen 1524 cent per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 26 April 1935. Bloemkool 1213 cent per stuk; Spinazie 1112 ct. per kilo; Sla 0.503.70; Aard beien 27—33 ct. per doosje; Peulen 3.10 3.70 per 10 pond; Snljboonen 3.40 per 10 pond. STOMPWIJK. 26 April. „Blesse Paard". Aangeveerd 6493 kipeièren, prijs f. 2.10 2.60: eendeieren f. 1.552; ganseieren f. 5—7. TER AAR, 26 April '35. Centrale Veiling. Spinazie per kilo 79 ct., Postelein per kilo 1820 ct.. Peulen per pond 3138 ct., Snlj boonen per pond 3436 ct., stek per pond 26 ct.. Radijs f. 2.40—2.60, Sla f. 0.50— 3.10; Bloemkool 220 ct.. Tomaten per pond 2227 cent, Rabarber f. 0.902.10, Raapstelen f. 1.70, VEUR, 26 April. Engelsche komkommers lste soort f. 14.6016.90, 2de soort f. 8.50 10 50, 3e soort f. 4 606.90: gele komkom mers le soort f. 14.906.50; 2de soort f. 10.30—12.50 3e soort f. 4.90—6; Krop sla, lste soort f. 1.502.30, 2de soort f. 0.50 0.80; stoofsla f.34; peen f.2125.60; bloemkool, lste soort f. 7.2010.90, 2de s. f. 4.306.50; uitschot f. 2.604: tomaten, midd. f. 2124; Andijvie, per 100 f. 1.60 4.10; idem per KG. f. 0.070.14; spinazie f 1026; postelein f. 15.7016.90; rabar ber, per 100 bos f.47; snijboonen f. 60 65; radijs f. 1.603; prei f.12.40; seldery f. 0.50—0.90. VOORHOUT, 26 April. - Veiling D.V.V. - Aangevoerd werden 35 konijnen, die f. 0.25 f. 1.25 opbrachten. WESTLAND. Vellingen v. d. Bond West- land Export van 26 April. Sla 1.403.30; 2e 501.10. komkommers 11.1011.80; 2e 10.00 per 100: andijvie 1461 ct. per bak: peen 5.00—19.00 per 100 bos; bloemkool 8.00—15.00; 2e 3.00—7.00 per 100. WESTLAND. Veilingen v. d. Bond West- land Binnenland van 26 April. Aardbeien 552.70, druiven 1.452.90; witte 2.70 2.80; Champion f. 1.95; tomaten A 3265 ct., C 28—54 ct.; CC 19—35 ct., dubb. boo- nen 4595 ct.; snijboonen 4585 ct.: postelein 1221 ct.; aardappelen 1428 cent per kilo; spinazie 10—54 ct.; andijvie 1461 ct. per bak; bloemkool 8.0015.00; 2e 2.007.00; komkommers 8.0016.00; sla 1.50—3.20. 2e 50—1.00; eieren 2.30—3.10 p. 100; perziken 1738 ct.; 2e 721 ct.; 3e 414 ct. per stuk; peen 5.0019.00; kelen 601 65; peterselie 702.85; prei 2.00— 2 85; radijs 903.30, rhabarber 2.005.50; selderij 702.10 per 100 bos. WESTLAND. Snij bloemenveiling van 26 April. Anjers 5.508.10, Gerbera 4.705.10, Calla 3.00—7.00; Violetten 4.00—9.00; Ama- rilly kelken 8.00—9.00; Jap. Lelies 4.10—. 6.30 per 100; Plumosa 2134 ct., Sprenge- rie 17—33; Lathyrus 1021 ct., Anemonen 6—9 ct„ Imperator 1324 ct.. Yellow Queen 511 ct., D. Haring 1117 cent; Copland 1316 ct„ Bartigon 1621 cent; gele tulpen 1519 ct.; Clar Butt 1520 cent: Sanders 1623 ct.; Couleur Cardi nal 1417 ct.; Ixia 1522 ct. per bos. dr. Hubbeling, die de eerste hulp verleende Per ziekenauto werd de dame naar het St. Elisabeths-ziekenhuis te Leiden over gebracht. Gevonden: een lorgnet, een zwart lederen beenpUp, een bankbiljet, twee vul- potlooden en een zilveren vulpotlood, een pondsgewicht, vier portemonnaies met in houd, motorhandschoen, twee dameshand schoenen, bril, autoslinger, jongenspetje, ring met sleutels, twee kindertaschjes m. inhoud een gouden heerenarmbandhor loge. pop, polshorloge, heerenhoed, belas- tingmerk in etui, konijn, twee honden, alpino, heerenparaplu, vermoedelijk zilv. armband. J-l

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3