MEER DAN 15 JAREN FAVORIET! LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 27 April 193S LAAT/TE EENCUTEN STADSNIEUWS. BINNENLAND. TELEGRAMMEN. VISSCHERIJBERICHTEN. UIT DE RIJNSTREEK. DE BIOSCOPEN. RECLAME. 3434 CHIEF WHIP DUITSCHLAND. ©e kerkstrijd - Goebbeis over 1 Mei. Men heeft drie dominees van de Be- kenntniskirche te Berlijn gearresteerd. Zij worden ervan beschuldigd, informaties aan de buitenlandsche pers te hebben ver strekt over den Protestantschen gods- diensstrijd in Duitschland en zich met Katholieke autoriteiten te hebben ver staan om het nieuw-heidendom van Al fred Rosenberg te bestrijden. Het staatssubsidie voor de evangelische kerk in Wurttemberg is opnieuw met 600.000 mark gekort. Goebbeis heeft een bekendmaking uit gevaardigd aan het heele Duitsohe volk, waarin hij opmerkt, dat men dit jaar voor de derde maal onder het swastikateeken op 1 Mei den dag van den Duitschen ar beid zal vieren. Over den len Mei 1933 lag nog de schaduw van den politieken strijd; 1 Mei 1934 was reeds een groote betooging van het werk van nationale vorming, die alle standen en beroepen vereenigde; 1 Mei 1935 zal nu het sym bool en de uitdrukking worden van de heroverde Duitsche vrijheid en nationale souvereiniteit. Aan de wereld moet ge toond worden, dat het besluit van den Leider van 16 Maart het besluit van het volk is; arbeiders, boeren en soldaten zul len op dezen dag de eenparige gelofte af leggen als één man de politiek van Adolf Hitler te schragen, die zich ten doel heeft gesteld de eer en de veiligheid van de Duitsche natie tot den vasten en onwrik- baren grondslag van het heele werk van Duitschlands vorming De le Mei moet een betooging worden van de Duitsche eenheid. Het is een feest dag voor het gansche volk Daarom wordt er niet gewerkt en moeten huizen en stra ten versierd worden met groen en vlag gen Het is de dag van den arbeid. In de eer van den arbeid ligt de eer van het volk! De eer van het volk is de waarborg voor den vrede en de beveiliging van de natie. o— ENGELAND. Versterking Tan den Duitschen boycot. Volgens mededeeling van den „World non-sectarian anti-Nazi Council" voor de verdediging van de rechten van den mensch, neemt de boycot-beweging in En geland een nieuwen vorm aan. De boycot, die begonnen werd door Joodsche hande laars, direct nadat Hitier aan het bewind kwam. heeft zich thans uitgebreid tot niet-Joodsche kringen. Onder leiding van George Latham, voorzitter van de fede ratie van beroepsarbeiders, heeft zich een Britsche non-sectarian Anti-Nazi Lea gue" gevormd, waarin verder Robert Mor rison. Walter Citrine en Sir Robert Moud als vice-voorzitters zitting hebben, die naar aanleiding van de algemeene ge- loofs- en rasvervolging in Duitschland en de ontzegging zoowel van vrijheid als burger- en politieke rechten aan groote massa's van het Duitsche volk. de boycot op touw hebben gezet De nationale raad van de Arbeiderspartij is officieel in de League vertegenwoordigd, evenals een groot aantal vrouwen-organisaties. HONGARIJE. Een verklaring van Goemboes. In een conferentie van de regeerings- partij der Nationale Eenheid, verklaarde de eerste minister Goemboes. sprekend over de buitenlandsche politiek, o.a. het volgende Hongarijes positie in de buitenlandsche politiek is niet gemakkelijk. Echter is zij in zoover verbeterd, dat Hongarije thans betrouwbare vrienden heeft en niet meer alleen staat in Europa, daar het bij de verdediging zijner belangen ook door andere landen gesteund wordt. Europa staat voor belangrijke histori sche besluiten Indien de Européesche staatslieden uitsluitend streefden naar den waren vrede en daarbij rekening hielden met de billijke belangen van Hon garije, zou dit land geen belemmering vormen, om de komende onderhande lingen met succes te bekronen. o UTHAUEN. Voortduring der grensincidenten. De Duitsche grenspolitie zou opnieuw op lieden hebben geschoten, die de Lithausch Duitsche grens overschreden. Ditmaal zouden een boer. Henning ge naamd zijn zoon en een Duitscher Neu mann geheeten getroffen zijn. De zoon werd gedood, de twee anderen werden zwaar gewond De Duitsche autoriteiten zeggen, dat Henning in Duitschland een hoeveelheid erwten poogde in te voeren en Neumann een hoeveelheid boter. Officieus wordt van de zijde van Llthauen verklaard, dat de Duitsche grens politie schiet op iedereen die de grens passeert. ZWITSERLAND. De affaire Jacob. De Zwitsersche Bondsraad heeft den tekst vastgesteld van de nieuwe nota, die inzake het geval-Jacob in antwoord op de jongste Duitsche nota aan de rljksregee- ring zal worden gezonden. De Zwitsersche nota zal morgen door den Zwitserschen gezant te Berlijn aan het rijksministerie van buitenlandsche zaken worden afgegeven Ofschoon geen officieele mededeeling omtrent den inhoud van deze nieuwe Zwitsersche nota voor het begin van de volgende week te verwachten is, weet de Zwitsersche pers toch reeds mede te dee- len dat deze nota nochtans niet volstaat met een weerlegging van de argumenten die de Duitsche nota heeft aangevoerd tegen de inwilliging van de Zwitsersche vordering om teruggeleiding van Bertold Jacob naar Zwitserland De nota stelt te vens de Duitsche regeering in kennis met het besluit van de Zwitsersche regeering, om in deze aangelegenheid de toepassing van het Zwitsersch-Duitsche arbitragever drag van 1921 te verlangen, dat aan ieder der belde staten het recht geeft een geschil met den anderen staat aan het oordeel van een scheidsgerecht voor te leggen, zonder dat daarvoor de toestemming van dien anderen staat vereischt is. VEREENIGDE STATEN. Vlootwet door Huis van Afgevaardigden goedgekeurd. Zonder hoofdelijke stemming heeft het Huls van Afgevaardigden gisteren het wetsontwerp tot uitbreiding van de Ame- rikaansche vloot goedgekeurd, waarbij een bedrag van 465 000 000 dollar of. zooals sommige Amerikaansche bladen het be rekenen, 1 200.000 dollar per dag van het komende Jaar, wordt gevoteerd voor de uitbreiding van de Amerikaansche vloot, die daardoor in 1940 de sterkste ter wereld zal Zijn. Het program, dat voor het ko mende jaar zal worden uitgevoerd houdt o.a in: 1. Een vergrooting der tonnage van de te bouwen schepen met 11 000 ton. zoodat de totale nieuwbouw 93.500 ton zal be dragen 2 Het op stapel zetten van een vlieg tuig-moederschip, 2 lichte kruisers, 15 tor pedojagers en 6 onderzeeërs 3. Bouw van een klein luchtschip waar voor 70fX)0 dollar beschikbaar is gesteld. 4 Bouw van 550 nieuwe vliegtuigen 5. Uitbreiding van de bezetting der marinescholen door het aantal cadetten dat de Congresleden hiervoor mogen voor dragen, te verhoogen van 3 op 4. Het wetsontwerp gaat thans naar den Senaat, waarvan men weinig verzet er tegen verwacht. Voor het alhier afgenomen examen voor apothekers-assistent is geslaagd de heer L. H. Bijl te Oegstgeest. Den len Mei a.s. zal het 36 jaar gele den zijn, dat de adjudant-onderofficier instructeur P. Schellevis van het Land- stormverband Leiden zich als soldaat ver bond bij het Instructiebataljon te Kam pen, in verband waarmede hem op 1 Mei a.s. de gouden medaille voor 36-jari- gen trouwen dienst zal worden uitgereikt. Woensdag a.s. wordt in de groote Stadszaal een liefdadigheidsavond geor ganiseerd, waarop o.m. de indrukwekkende film der Ned. Centrale voor Practische Werkverruiming en Hulpverleening „Een zamen" zal worden vertoond. Ds. Kuilman en de secretaris dier Centrale, ds J. A. Visscher zullen het woord voeren, terwijl het Chr Gem. Zangkoor „Halleluja" medewerking zal verleenen. Gistermiddag omstreeks halfzes pas seerde een verpleegster van het Wijkge- bouw in de Langestraat de Waardgracht bij de Oosterkerkstraat. Zij ontdekte een kind in de gracht dat reeds zinkende was. De verpleegster bedacht zich niet. sprong in de gracht en bracht het kind behou den aan den wal. Zij werd bij de familie Geerlings van droge kleeren voorzien. AUBADE AAN PRINSES JULIANA. A.s. Dinsdag, des ochtends te 11 uur zal. ter gelegenheid van den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana, een aubade worden gebracht in het park „Vreugd en Rust", te Voorburg, waaraan medewerken 1600 schoolkinderen, het Voorburgsch kinderkoor en het Voorburgsch Tamboer en Pijpercorps. Het geheel staat onder leiding van den heer Theo Koning. JO VINCENT HERSTELD. Jo Vincent heeft gisteren geheel her steld de Marla-Stichting te Haarlem ver laten; de zangeres zal tegen het einde van Mei wederom haar concerten her vatten. AFWIKKELING ACHTERSTALLIGE HANDELSVORDERINGEN OP DUITSCHE DEBITEUREN. In de week van 23 tot en met 27 April is door De Nederlandsche Bank in totaal een bedrag van omstreeks R.M. 700.000 van de op haar Sonderkonto bij de Deut sche Verrechnungskasse uitstaande vor deringen met de begunstigden afgere kend. De nummers van deze posten Hepen van 76322 tot 76453. Het totale bedrag van de op het Son derkonto uitstaande posten die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenbllk omstreeks R.M. 55.7 mll- lioen. De Sonderkonto-posten waarvoor koersflxeering is verkregen, zijn hieron der begrepen o KINDJE VERDRONKEN. Hedenochtend is het 2-Jarlg dochtertje van den arbeider S. te Opelnde <Gr.) in een beerput gevallen en verdronken. o DE VERKIEZINGSUITSLAG IN ZUID-HOLLAND. Het centraal stembureau voor de verkie zing van de leden van de Prov. Staten van Zuid-Holland heeft hedenochtend in een openbare zitting den uitslag van de op 17 April gehouden verkiezing vastge steld Deze is geheel in overeenstemming met die, welke door ons is vermeld. o HET ONTSLAG VAN GENERAAL VAN DEN AKKER. Geschied op last van den Minister. Aan het communiqué hetwelk namens het bestuur van de „Vereeniging van Officieren der Koninklijke Landmacht" is verschenen naar aanleiding van het be richt dat generaal-majoor Van den Akker is geschrapt ais eere-lid dier organisatie kan de „Avondpost" nog het volgende toe voegen. Het betrokken besiutt is genomen inge volge den uitdrukkelijken wensch van den Minister van Defensie. Het is de Minister geweest, die het Bestuur op de houding van generaal-majoor van den Akker inzake de NS B, opmerkzaam heeft gemaakt, en als zijn wensch te kennen heeft gegeven, dat de relatie zoo spoedig mogelijk zou worden verbroken. Toen de heer van den Akker weigerde vrijwillig terug te keeren.' heeft het Bestuur hem ontslagen. DE KERKSTRIJD IN DUITSCHLAND. LONDEN. 27 April iReuter). De Berlijn- sche correspondent van de „Morning Post" bericht aan zijn blad. dat hij ge zien heeft hoe een vijftigtal leden van de Garde van Hitier twee jonge lieden bijna doodsloegen, die protesteerden op een vergadering van de Duitsche Geloofs- beweging te Berlijn gisteravond De politie zag toe zonder iets te doen, terwijl de gardeleden de slachtoffers sloe gen en trapten, terwijl de slachtoffers om genade vroegen. Vele mannen en vrouwen, die het zagen, waren er door geschokt. Graaf Reventlow, de tweede leider van de Beweging, legde een gehoor van 10.000 personen uit, hoe de Christelijke kerken er niet ln geslaagd waren 3e geestelijke honger van deze eeuw te voldoen. Hij zeide, dat de omvang van zijn ge hoor iets bewees van den omvang van het anti-Christelijke gevoel in Duitschland In de vergadering waren boeken als „Rome tegen het Rijk" en „Nietsche, de Anti-Christen" te koop. JAPANSCH PASSAGIERSVLIEGTUIG VERMIST. TOKIO, 27 April. (V.D.). Een jjassa- giersvliegtulg van den Japansch-Mandsjoe- rtjschen luchtdlenst, dat gisterochtend uit Dalren naar Shinglshu op Korea vertrok, doch vanwege het slechte weer zijn route moest wijzigen en koers zette naar Heijo. wordt sedertdien vermist. Men vreest dat het toestel boven de zee moest dalen en verloren is gegaan Aan boord bevon den zich slechts de piloot en een meca nicien, terwijl het toestel een 'hoeveelheid post vervoerde. o HOLLYWOOD-DRAMA. HOLLYWOOD. 27 April. (V.D.). De chauffeur van een bekend costuum-ont- werper voor filmsterren te Hollywood, William M Howard, schoot gisteren na een cocktail-partij zijn patroon, den 25-jarigen Paul Wiharton, en den hoogleeraar in het recht aan de universiteit van Callfomlë te Los Angeles, Prof Henry R. Bolte, die zich In het gezelschap van Wharton be vond. neer, waarna de chauffeur zelf moord pleegde. Wharton en Howard waren onmiddellijk dood, Prof. Bolte was zwaar gewond en werd naar een ziekenhuis over gebracht, waar hij in levensgevaar ver keert. De aanleiding tot dit drama is vol slagen onbekend. IJMUIDEN, 27 April 1935. VISCHPR1JZEN. Tarbot per K.G. f. 1.501.30; Griet per kist van 50 KG. f.228; Tongen per K.G. f. 0.880.64; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 13—3.500; Schar per kist van 50 K.G. f. 2.50—2.85; Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 18; Kleine Schel visch per kist van 50 K.G f. 18—14.50; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 5240; Gullen per kist van 50 K.G. f. 11.508; Lengen per stuk f. 1.250.75; Heilbot per K.G. f. 1.10; Wijting per kist van 50 KG. f. 7.207; Koolvisch per stuk f. 0.600.05; Makreel f>er kist van 50 K.G. f. 1.750.85. Aangekomen 1 Stoomtrawler: IJM. 15 mét f. 1484 en 7 loggers: KW. 60 met f. 358; K.W. 44 met f.448; K.W. 135 met f.277; K.W. 41 met f.666; K.W. 154 met f.429; K.W. 97 met f.154; K.W. 167 met f.220. o DE TREILVISSCHERIJ. Zooals verwacht werd, kwamen voor en na de Paaschdagen veel schepen aan de markt. Ongeveer de geheele loggervloot was de feestdagen binnen. De aanvoeren waren hierdoor groot en Vrijdag en Za terdag van de vorige week liepen de prij zen belangrijk terug. Dinsdag zette de prijsdaling nog door en het verdere gedeelte van de week trad jammer genoeg geen verbetering in. De tongvisscherlj is belangrijk ver beterd en een enkele motorlogger kwam met groote vangst binnen, Dc tongprij- zen liepen echter terug en hierin zal voor midden volgende week wel geen verande ring komen Een groot aantal stoomtreilers kwam deze week aan de markt. De resultaten vielen, evenals die van de loggers, niet mee. Eenlge weken geleden brak te Huil een treilerstaking uit. waardoor de geheele vloot kwam stil te liggen. Deze staking schijnt de vorige week zeer gunstig op de IJmuidsche markt gewerkt te hebben. Aangelokt door de hooge prijzen waren een groot aantal Ostendsche motorbooten te Huil gaan markten. Dit had echter weer tot gevolg, dat Ostende gebrek aan vlsch kreeg; in het bijzonder aan die soorten, welke niet ingevoerd mochten worden De Belgische Regeering heeft toen het contingent verruimd, zoodat wij wat meer naar België konden exportee ren. Het betreft hier echter maar een tijdelijke maatregel, zoodat verwacht wordt, dat aan deze extra export wel weer spoedig een einde zal komen. DE HARINGVISSCHERU EN HARINGAFZET. Zooals te verwachten was neemt de ver- koop van Maatjesharing door het zachtere weer wat toe. Deze z.g. Koelhuismaatjes zijn een bijzondere delicatesse en wij kun- nen ze een leder aanbevelen. Met den afzet van de resteerende voor raad Volle gaat het nog steeds, niet bij zonder hard Het ware te wenschen, dat evenals het vorig Jaar om dezen tijd nog een flinke partij naar Rusland werd ver kocht. De verschillende reederijen ontvingen deze week van de Visscherljcentrale een circulaire waarin hen werd verzocht de verschillende vangsten van hun schepen op te geven over de jaren 1927 tot 1934. Algemeen wordt aangenomen, dat de» gegevens gevraagd worden met het oog op de a.s. beperking van den haring- aanvoer In 1935. De wijze waarop de» beperking zal plaatsvinden is echter nog niet vastgesteld Hoewel de officieele datum van uitva ren nog niet bekend is, worden hier ter plaatse en te LJmuiden toch reeds ver schillende loggers voor de haringvisscherij ln gereedheid gebracht. ALPHEN. Van een ladder gevallen. Hedenmorgen had de schilder P. L tij dens werkzaamheden ten huize van 8. in wijk Hoorn door het wegglijden van een ladder het ongeluk door een dakraam te vallen. L is vermoedelijk terecht gekomen op een bankschroef waardoor hij zeer ernstig aan zijn zijde werd verwond. Dr. W. verleende hem de eerste heelkundige hulp. De opbrengst van de busjes van Uit bouw der N. H. Kepk over de afgeloopen mand bedraagt ruim f. 170. Gevonden; 1 portemonnale met in houd; 1 br. portemonnale; 2 beursjes met halsketting; 1 dames-armband; 1 domme kracht en 1 zw. beursje. Inlichtingen politiebureau. Blijkens het verslag van het scha- penfonds van Uitbouw der N. H. Kerk Julianastraat bedraagt het voordeelig saldo f. 281.95, vorig jaar f. 496.50. ■o- RIJNSATERWOUDE. EEN GELUKKIGE REDDING. Zeilers oppassen! Een aantal bewoners dezer gemeente werd gistermiddag opgeschrikt door nood- gesohreeuw, komende uit het midden vak het Braassemermeer. Van alle kanten snelden roelbooten tóe, naar de plaats vanwaar het hulpgeroep kwam. Het bleek dat er een zeilboot omgesla gen was en dat een drietal personen zich krampachtig aan de omgeslagen boot klemde. Het mocht den heer J. L. d. Wagenaar ondanks de hooge golven gelukken, de drenkelingen spoedig in zijn boot te krij gen en behouden naar zijn woning aan de Leidsche Vaart te brengen, waar de bib berende zeilers bij de warme kachel spoe dig opknapten. De burgemeester, die ook spoedig ter plaatse was, had ijlings, men kon nooit weten of het noodig was dr. Loth uit Woubrugge ontboden. Geneeskundige hulp bleek gelukkig niet noodig te zijn. Een der drenkelingen, de heer H v. d. B. uit Alphen aan den Rijn, vertelde ons. dat hij met een vriendin en een vriend op het meer aan het zeilen was geweest, dat de boot volgeloopen en toen omgeslagen was. Alle drie waren zeer dankbaar dat het ongeluk zoo goed afgeloopen was. Na van droge kleeren te zijn voorzien, is het drietal per auto weder naar hun woonplaats vertrokken. Casino-Theater De film „Ein Lied geht um die Welt" is een Joseph Schmidt- film en daarmee is eigenlijk alles reeds gezegd. Want in de gansche film laat deze zanger zijn volumineus stemgeluid her haaldelijk weerklinken en de filmtoeschou wer. die tevens muziekliefhebber is luis tert aandachtig Aandachtig luisteren ook de buren van zijn armzalig huisje in een volkrijke buurt, ook de menigte in het gebouw van den radio-omroep, ook de cliënten in de gramofoonplatenwinkels, ook, tenslotte, het publiek in de concert zaal, dat hem met toejuichingen bijkans overlaadt. Natuurlijk is er een liefdes geschiedenis doorheen gevlochten, die, ook alweer natuurlijk, voor den zanger een ongunstig einde neemt. Immers, hij heeft niet het figuur en het uiterlijk, om een meisje, dat reeds op ziin stem verliefd is volkomen te bekoren. Slechts wanneer hij voor haar zingt, vergeet zij alles om zich heen. Zoodat de knappe, jonge vriend meer aanspraak op haar mag maken. Deze on beantwoorde liefde ls alleen maar een noodzakelijke ondergrond voor zijn liede ren, waarvan muziekliefhebbers, zooals gezegd, ruimschoots kunnen genieten. „Wervelwind" een rolprent met Lane Chandler in de voornaamste rol, ls een film van geheel anderen opzet. Trianon-Theater Hier oogstte „De big van het regiment" in de afgeloopen week zoo overvloedige lauweren dat de directie beslcot de film te prolongeeren. Moge het succes ln de komende week even groot zijn! Luxor-Theater .Hotel met damesbe diening" is een Haro von Peski-film. die als zoo dikwijls een zeer humoristisch tintje draagt. Een Klucht over hetzelfde onderwerp zazen wij eens ln een Ameri kaansche versie Von Peski veranderde de klucht ln een bhtsoel en dat is aan de waarde dezer füm ten goede gekomen! Mutz Hagendorn een arm onderwljzeresfe. heeft onverwacht een hotel geërfd, ergens verwee in de bergen. Zij trekt er onmid dellijk op af. doch vindt haar eigendom, hotel „Die Jungfrau" in vergaanden staat van verval. Zij verneemt bovendien dat reeds 150 jaar een Droces gevoerd wordt met hotel „Mönch" wiens eigenaar een sportieve jongeman zij ontmoet op haar eersten speurtocht door het dorpje en de onbeschrijfelijk mooie omgeving. Reeds heeft Amor z'n boog gespannen als de jongeman vertelt wie hü is. dat hij zeker het proces winnen zal en zich minder vleiend uitlaat over de hem onbekende eigenares van Die Jungfrau" Dan ineens breekt de storm los en een hevige strijd wordt ingezet tusschen beide concurren ten. Het personeel van de Jungfrau wordt ontslagen en daarvoor in de plaats komen de vroegere schoolvriendinnen van Mutz om haar te helpen het hotel wep- welva rend te maken. Ook de kost=cbooldlrectrice komt er aan te oas en tn den hevigen concurrentleetritd is zij het tenslotte die strategisch de sterkste is en de twee v'ianden" in eikaars armen voert! De hoofdrollen ln derc ne ante geschie denis zijn bij Dorit Kreysler en Paul Richter ln uitstekende handen. Eerstge noemde speciaal heeft zich geheel in haar rol Ingeleefd terwijl Ida Wüst als de bü- de-hande directrice een creatie geeft ln denzelfden trant van zoovele vorige films. Hartelijk laat zii het. publiek weer lachen in tal van ingewikkelde situaties en zij vindt bij Eric Ode Stark-Gstettenbauer, Werner FInck en Hugo Fischer krachtigen steun. De film is verder rijk aan schitte rende natuur-opnamen. waarbij de foto grafie ongemeen goed verzorgd is. Lido-Theater. - „Het Jolige weeuwtje".. honderden malen is zij in alle talen der beschaafde wereld ten tooneele gevoerd en hoe vaak men haar ook gezien moge hebben, wie de heerlijke melodieën van den operette-koning Franz Léhar hoort, komt opnieuw onder haar bekoring. Het behoeft dan ook geen verwondering te wekken dat de filmindustrie de lens van haar camera op haar heeft gericht; slechts kan men er zich over verbazen, dat zulks niet veel eerder is geschied. Het Metro Goldwyn-concern vertrouwde de regie toe aan Ernst Lubitsch en deze drukte daarop het stempel van zijn mees terschap, door een vorstelijke enscènee- ring, door een weelde van costumes en milieu-schildering en last not least door niemand minder den Jeanette Mac Do nald en Maurice Chevalier te bedenken met de hoofdrollen. Maurice met z'n aan stekelijken, zonnigen lach, z'n onweer staanbare vroolijkheid en brutaliteit, die harten op het witte doek doet smelten als sneeuw voor de zon en dito's in de zaal sneller doet kloppen, speelt in deze film de rol van kapitein Danilo, den char meur en men kan begrijpen, dat dit juist een kolfje naar zijn hand is. De scènes in het Maxim worden met een heerlijke, bruisende vaart gespeeld. Moeten wij ver der nog iets zeggen over Jeanette Mac Donald, de heldin van Love Parade en zoovele andere films van de eerste .grootte? Hun beider spel maakt „Het jolige weeuwtje" tot een van de allerbeste amu sementsfilms welke wij den laatsten tijd zagen. Wij twijfelen er niet aan of zij zal ook in de Sleutelstad vele harten stormender hand veroveren!

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 2