OPROEPING LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 26 April 1935 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. AARLANDERVEEN. Tragisch vcrdrinkingsgeval. Alhier is in een onbewaakt oogenblik het 4-jarig zoontje van de familie de Br. in de z S- Voorwetering ter hoogte van den met selaar W. geraakt. Na het ventje te hebben opgehaald, werd door dr. v. d. W. nog te vergeefs getracht door toepassing van kunstmatige ademhaling de levensgeesten op te wekken. ALKEMADE. Zangavond Chr. zangvereeniging „Looft den Heer". De Chr zangver. „Looft den Heer" te De Kaag gaf met welwillende medewerking van O.K.G. uit Nleuw-Vennep een zang avond waarop men met genoegen kan terugzien in verband met het succes, dat de uitvoerenden ongetwijfeld hebben mogen boeken, waarbij wij het dubbel- mannenkwartet O.K.G. zeker niet in de laatste plaats mogen noemen, want zoo wel dirigent Van Staveren als de bariton solo komt een groot deel van de eer toe In het eenvoudige, ruime en indrukwek kende kerkgebouw opende de eere-voorztt- ter ds. Verwaal met gebed en een korte inleiding. Allereerst trad op het koor onder leiding van den dirigent, den heer J v. d Keur uit Leiden met Lofpsalm: Psalm 43 en 84. Krachtig klonken de stemmen door de kerkruimte. Daarna kwam O.K.G. met „Hoor Israël", „Nimmer Nacht" en „Goldene Nacht". Met dit laatste nummer boekte zij verleden jaar op het concours in Leiden groot suc ces, door in de hoogste afdeellng den eere- palm weg te dragen Dit kwartet met zijn eminenten leider zong ook nu weer prachtig. ..Zondagslied" en „Starrenhemel", dat het koor als laatste nummers voor de pauze zong, liet aan de technische vaardigheid van het koor geen twijfel over. Na de pauze zong het koor Psalm 118. .loflied", .liefde tot Jezus" en „Eere zij God", afgewisseld door het dubbel man- nenkwartet, dat ten gehoore bracht .Het Ouderhuls", „Zomeravond" en „Bede" Nadat ds. Verwaal koor en dirigent dank had gebracht voor den schitterend ge slaagden avond, bracht hij nog speclalen dank aan O.K.G. met de woorden: „Deze perzik smaakt naar meer"; hij verzocht daarom namens alle aanwezigen om een toegift van O.K.G. Nadat hieraan was voldaan, sloot ds. Verwaal met gezamenlijk zingen van Gezang 43 vers 6 en gebed. Een leder ging zeer voldaan huiswaarts. Met recht kunnen alle uitvoerenden trotsch zijn op dezen avond. Den direc teuren komt een woord van lof toe hun koren op een dergelijk hoog peil te hebben gebracht. Moge deze stijgende lijn worden voortgezet! Vergadering van Bloembollenkweekers. In de Pancratiuszaal vond een vergade ring plaats van de onderafd. van den L.T.B. en wel voor de bloembollenkweekers. We gens bedanken van den Voorzitter, den heer E. Koek, werd de vergadering geleid door den heer N Bakker, die een woord van welkom sprak. De Secretaris las de notulen en het jaarverslag welke onder dankzegging werden goedgekeurd. Aan de orde kwam het kardinale punt: „bespre king actie opheffing roebelasting". De voorzitter schetste deze belasting als een onbillijke en ongehoorde. In plaats van dat de kweekers voor hun surplus steun ont vangen, en hun bedrijf door de saneering nog steeds met groote verliezen werkt, moeten de toch al zoo zwaar getroffen be drijven een belasting betalen van f.3 per Are, en worden de kweekers gedwongen het accept te teekenen, daar zij anders geen teeltvergunning kunnen bekomen. De heer Dekker lid van het Hoofdbestuur ging na de wijze, waarop deze belasting in de we reld is gekomen. Het bloembollenbedrljf wenschte geen inmenging van derden. Het vak kon zichzelf wel bedruipen. Hët ge volg was, dat, nu het vak zich als zoodanig had uitgesproken, de Regeering aan dit vak ook haar steun ontzegde. „Wie is het Vak? aldus de heer Dekker. Onder dit vak wordt niemand anders verstaan dan de alge- meene vereeniging voor bloembollencul tuur. Door deze vereeniging is het systeem roebelasting aanvaard, en niettegenstaan de de regeering nog heeft gewaarschuwd, heeft het vak geen steun van het Rijk ge wild. De kleine kweeker is hiervan de dupe geworden, en zit thans voor de moeilijk heden. Vraagt men mij of er kans bestaat van deze belasting af te komen, dan moet ik dit ontkennend beantwoorden. Wij moeten op het oogenblik die zaak aanvaar den door de schuldbekentenis te teekenen. Wel zal men met de betaling de noodige soepelheid btrachten. Dat de ontevreden heid over deze belasting groot is, ligt niet aan den L T.B. Indien de R.K. kweekers zich als één zouden hebben geschaard achter den L.T.B., dan zou het niet mo gelijk zijn geweest, dat een kleine groep zou hebben kunnen regeeren over de groote groep van kweekers, met de kenne lijke bedoeling den kleinen kweeker van de markt te drijven. De heer Akerboom wees er nog op. dat hier in de Veen het groot ste gedeelte der leden geen kweekers zijn, maar trekkers, zoodat deze laatste cate gorie niet onder de kweekerscentrale, maar bij de siercentrale thuishoort. De heer De Jong zeide, dat hij niet als kweeker heeft geteekend. zulks op advies van eenige des kundigen. met gevolg, dat hij niet is aan geschreven, om de roebelasting te betalen. Ook de heer Zwartjes deelde zijn ervarin gen op dit gebied mede. Uit een en ander bleek, dat de groote moeilijkheid in deze plaats hierin is gelegen, dat de meeste kweekers gemengde bedrijven hebben. En waar de controle wie kweeker en wie trek ker is voor de hoogere colleges zeer moei lijk is, wil de kweekerscentrale de kwee ker, die voor het grootste gedeelte bloe mist is. niet loslaten, omdat niet bepaalde lijk is aangegeven, wat onder kweeker en trekker wordt verstaan. De geestelijk advi seur gaf in overweging, dat eerst ter be- voegder plaatse zal worden uitgemaakt, wie kweeker en wie trekker is. teneinde de finitief vast te stellen, of men bij de sier teeltcentrale, dan wel bij kweekerscentrale thuishoort. Na discussie werd besloten, dat zij die meenen bloemist, teztin, hiervan op gave moeten doen bij het bestuur onder overlegging van de noodige bewijzen, opdat aan de hand van deze bewijzen kan wor den nagegaan, of zij van de betaling van roebelasting vrijgesteld kunnen worden. Vervlgens zal aan den Minister worden verzocht het begrip kweeker en trekker nader te definieeren, opdat voor de toe komst verder geen moeilijkheden meer kunnen ontstaan Door den Voorzitter werd medegedeeld, dat het Bestuur ge meend heeft de contributie van deze on- derafdeellng te bepalen op f. 0.50 per lid en per jaar. De Voorz. vroeg, of de leden, die de presentielijst geteekend hebben, ook geacht kunnen worden lid te zijn van deze onderafdeeling. De heer Zwartjens was hier tegen. Hij wenschte voorlooplg nog niet toe te treden en wilde afwachten, wat de L T.B in deze zal doen Ook anderen verklaarden zich tegen het lidmaatschap, terwijl sommigen zich reeds hadden aan gesloten bij de neutrale vereeniging van kleine kweekers De geestelijke adviseur voerde een pleidooi voor den L.T.B. Na een dankwoord van den Voorzitter aan den heer Dekker volgde sluiting. ALPHEN. Bijeenkomst Vrijz. Dem. Bond. In de gisteravond gehouden vergadering van de Vrijz. Dem. Bond werden de aftre dende bestuursleden de heeren H. van Kleef. B. Lam en L. v. d. Leek herkozen. De jaarverslagen gaven een klein na- deelig saldo en constant blijven van het ledental. De candidatenlljst voor de as, gemeen teraadsverkiezing werd vastgesteld als volgt: 1. H v. Kleef; 2. J Groeneveld; 3. H. R. Overbeek; 4. J. A. Tolk: 5. Ph. J. G. Kroest; 6. mevr. G. OverbeekChar- ner; 7. B. Lam; 8. mevr. J. Wlertsema— Priester; 9. L. I. Schouten. Vergadering Ned. Chr. Grafische Bond. In „Concordia" hield de Ned. Chr. Graf. Bond afd Alphen a. d. Rijn, haar 18de jaarvergadering. De voorzitter, de heer G. A. Jasperse, opende met Schriftlezing en gebed. Hij sprak het welkom, in het bij zonder tot den heer A. J. Boone, bonds- secrtaris. Uit het Jaarverslag van den secretaris bleek, dat de afd. zich in een steeds toenemend ledental mag verheugen. De heer A. J. Boone, hoofdbestuurder, zette het belang van organisatie in een Chr. Bond uiteen en wees op de gevaren, die den Bond van alle zijden omringen, vooral ge let op het gevaar van de nieuwe stroo ming in het politieke leven, die de bonden als niet noodzakelijk wil opheffen en deze geheel wil onderbrengen in den Staat. Spr. wees er op. dat de Chr. vakorganisatie haar doel in de meeste gevallen bereikte tot heil van de arbeiders. Spr. zette de noodzakelijkheid van organisatie in een Chr. vakbeweging uiteen, die weet dat er een God regeert, die macht heeft over hemel en aarde en niet, zooals de ons nu opgedrongen heerschers, die slechts een tijdelijke macht bezitten op de aarde. Met een krachtige opwekking zich aan te sluiten besloot spr. Het verdere van den avond werd verdienstelijk afgewisseld door voordrachten en muziek van de mandoline club „Excelsior" onder leiding van den heer B. Polak. Gecombineerde C.-H. vergadering. De C.-H. Klesver. te Aarlanderveen en de C.H. klesver. „Groen van Prinsterer" kwamen in gecombineerde vergadering in het vereenlglngsgebouw bijeen, onder lei ding van ds. G. Th. v Beusekom Na opening met gebed en Schriftlezing bracht de heer M. v. Vollenhoven de notulen uit, die onveranderd werden vastgesteld. Een bespreking volgde over de groslijst be treffende de daarop voorkomende candl- daten voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing. Na bespreking volgde stemming over de volgorde der lijst. Op de groslijst kwa men 21 candidaten voor, terwijl het de bedoeling is uit te komen met een can- didatenlijst van 15 personen en voor Aar landerveen op deze lijst met een plaats al thans niet lager dan No. 4. De uitslag was als volgt: 1. W. J. Spreij; 2. C. Koren; 3. P. Verdonk; 4. J. H. Ruting; 5. B. Spreij (deze eerste 5 personen hebben nu zitting in den raad); 6. C. v. Gaaien; 7. A Kroon; 8 J. Gesman; 9. C. A. Bos; 10 A. P. Tolk; 11. Ph. Boot; 12. J. D. v. d. Akker; 13 W. Dirkzwager; 14. D. de Jong; 15. J. v. Win kel De heer J. H. Ruting bracht den voor zitter dank voor zijn leiding. Deze eindigde met dankzegging, nadat de Avondzang was gezongen. In de Julianastraat werd de 46-jarige H. B. uit Lelden aangereden door een pas- seerende vrachtauto, waarbij de man werd gewond aan het hoofd. De bestuurder, die het ongeval blijkbaar niet heeft opge merkt, is doorgereden. De opbrengst van den door het R.-K. Armbestuur gehouden verkoop van kerk- schapen, heeft opgebracht een bedrag van f. 585.—. Door het bestuur van de afd. Alphen van de R.K. Staatspartij met de commissie van advies voor de samenstelling van de groslijst voor de as. gemeenteraadsverkie zing werd deze vastgesteld als volgt: 1. J. L. H. Boeren; 2. A. F. Ruysenaars; 3. can- dldaat te stellen door de afd. Aarlander veen; 4. H. G. Veltman; 5. J. v. Capel; 6. C. M. Deernberg; 7. J. A. M. v. Niekerk; 8. en 9. candidaatstelling door afd. Aarlan derveen. o BODEGRAVEN. 75-Jarig bestaan der Rederijkerskamer „H. K. Poot". De Redenjxerskamer ,H. K. Poot" her dacht het 75-jarig bestaan met een ojjen- bare uitvoering, waarin tevens de heer A. Breekland zijn 50-jarig voorzitters- en regisseursschap vierde en als zoodanig af scheid nam. De uitnemend bezochte avond, waarvoor heel wat vroegere medewerkenden der Kamer waren opgekomen, begon met de opvoering van „De generale repetitie van een kostbaar leven", blijspel in drie bedrij ven, naar het Dultsch bewerkt door Herm. Heijermans. Het stuk op zich zelf was zonder eenige pretentie; de Kamer heeft dikwijls mooiere stukken gegeven, maar het werd uitne mend gespeeld. Vooral hel eerste bedrijf in de kamer van den graaf, waarbij inzon derheid het optreden van de beide Jood- sche geldschieters de aandacht trek. was uitnemend Er waren talrijke geestige mo menten, die ook werden uitgebuit. Het publiek genoot en toonde meermalen dui delijk zijn groote instemming Na het val len van het scherm ten besluite van het derde bedrijf, werd dit onmiddellijk weer opgehaald en nam de heer A. H. v. d. Most, nog als de oude woekeraar Weichselftsch, het woord ter herdenking van het 75-jarig bestaan en het 50-jarig lidmaatschap van den heer Breekland. Spr gewaagde van de vreugde der wer kende leden met dit mooie Jubileum, maar toch ook van den weemoed, dat de heer Breekland, die 50 jaar lang de ziel der Kamer was,~nu zou heengaan. Hij memo reerde verschillende markante personen, o.a. de vader van den heer Breekland, die de oprichter en eerste leider was, vervol gens de heeren v. Ramshorst. v. Bachum de Boer, dr. Kapteln, Jüngellng, Lijklama en J. T. Beljen Boven allen steekt echter de heer A. Breekland uit, wien de Kamer zeer veel dank verschuldigd is. Namens de leden bood spr. hem het eere-voorzitter- schap, de eere-medallle van verdienste der Kamer en als aandenken een fraaie ets aan. De heer K. Steijn sprak namens de donateurs de jubtleerende Kamer en haar voorzitter toe. Bloemen werden aangebo den. vergezeld van een leestafel op wielen, speciaal bestemd voor den Jubileerenden voorzitter. Namens het Nutsdepartement sprak mr. H. E la Gro, die het werk der Kamer zeer bleek te waardeeren. Voor dc „Vljfjaarlijksche" feliciteerde de heer H. Sloof, die dankte voor de mede werking bij de Oranjefeesten en Open luchtspelen. De heer P. H van Ingen sprak voor „Schuttevaer" en bood een groot bloem stuk in den vorm van een schip aan, dan kend voor de medewerking van de Kamer. Voor „Volksonderwijs" sprak de heer A. v. d. Plaat en voor „Hercules" de gymnas- tlekvereenlglng wier 25 Jarig bestaan werd opgeluisterd door „H. K. Poot", de heer A. W. v. d. Klein. Alle sprekers boden met volle handen bloemen aan. Verschillende schriftelijke gelukwenschen van oud-leden werden voorgelezen. Ten slotte dankte de heer Breekland ontroerd voor de hem ge bracht hulde en voor de waardeering voor het werk van .H. K. Poot", die gebleken was. Spr. had altijd met bijzonder genoe gen de repetities geleld, maar meende dat het nu tijd werd om 't werk over te laten aan jongere krachten. Door de politie is proces-verbaal op gemaakt tegen een koopman, die kalveren noodeloos kwellend vervoerde; 12 kal veren lagen op 2 M2. vloer. Te Reeuwljk had de aanbesteding plaats van het verbouwen van het stoom gemaal achter de Gasfabriek alhier tot een motorgemaal. De uitslag was als volgt: P. Bos, Amstelveen f. 10500.—: W v. d. Brugge en H. van Wingerden. Nieuwveen f. 9897.A Mulchkuljse, Nleuwerbrug f 8390.Bakker, Giessendam f 8254. Kuipers en Kloppers, Schiedam f. 7830. E. Straathof, Groningen f 7399.—; Kolk. Leeuwarden f.7384:—: C. Smit, Reeuwijk f.7264.Bontebal, Reeuwljk f.7195J. de Boer, Bussem f. 7100. 0 BOSKOOP. De kosten der Tentoonstelling reeds gedekt Naar wij vernemen is het doorloopend bezoek aan de tentoonstelling tot heden van dien aard geweest, dat de kosten ge dekt zijn. waardoor het waarborgfonds niet behoeft te worden aangesproken. Mej. K. had het ongeluk om in hare woning aan de Bootstraat van de trap te vallen, waarbij zij zoo ongelukkig terecht kwam dat zij bewusteloos bleef liggen, en dokters hulp moest worden ingeroepen, die een hersenschudding constateerde. Op de gehouden verkooplng, ten over staan van notaris Houtzagers is het huis gelegen Laag-Boskoop, bewoond door C. F. Mourits gegund aan de Pharushypotheek- bank te 's-Gravenhage voor f. 900 De kinderen van de Marthastlchting uit Alphen hebben per Dteseltreln een reisje gemaakt naar Boskoop, ter bezich tiging van de bloemententoonstelling al daar. hetgeen welwillend aangeboden was door de tentoonstelling vereeniging. In een buitengewone vergadering van de R.K, Staatspartij, afd. Boskoop is de volgende candidatenlijst voor den ge meenteraad samengesteld: 1, A. Brand Pz., aftr.; 2. H A. Boekraad, aftr.; 3. P. v d. d. Staak, aftr.; 4. H. G. Mathot; 5. C. J. van Vliet; 6. H. Fase en 7. J. Streng. HAZERSWOUDE. Voorjaarsvergadering van de Burgerwacht. De Burgerwacht alhier hield haar voor jaarsvergadering in het gymastieklokaal van de R.K. school. De zaal was geheel bezet en er heerschte een gezellige sfeer, welke werd verhoogd door het muzlek- clubje uit den Groenepdljk. De voorzitter, de heer A. Th. de Ruijter heette allen welkom, in het bijzonder den Burgemeester. Volgens den uitslag der gehouden serie- wedstrijd waren zoowel aan het Dorp als aan den Rijndijk in elk der klassen A, B en C zes prijswinners. De eerste-prijswinnaar in klasse A aan het Dorp was J. van Dorp en aan d«i Rijndijk J. van der Zwaan. Aan 35 winnaars werd door den burge meester een prijs uitgereikt. Blijkens het verslag van den secretaris-penningmeester sloot het vereenigingsjaar met een batig saldo van f4.0. De commandant, de heer J. Dekker, schonk een wisselbeker die dankbaar werd aanvaard. Denzelfden avond werd daar nog om geschoten tusschen Dorp en Rijndijk, waarbij de Rijndijk winnaar werd. Na gehouden rondvraag en de vertoo- nmg van een film door den commandant, sloot de voorzitter met hartelijke woorden van dank aan allen de vergadering. KOUDEKERK. Vergadering Chr. Hist. Kiesvereeniging. In de geh-uder. vergadering van de Chr. Hlstorirvhe Kiesvereeniging werden tot bestuursleden herkozen en gekozen de heeren G. P. de Jong, C. Stroo en R. Schellingerhout. Aan de beurt van aftr. waren de heeren J. Jongeneel, S. den Hollander en G. P. de Jong. Vervolgens werd de candldatenlijfft vastgesteld voor de a.s. gemeenteraads verkiezing nl. de heeren Ant. van Egmond, J. v. d. Sterre. W. v. Vegten Hz„ A. van Weelde. M. Maat, F. van Veen, G. P. de Jong, J. D. Corts, T. de Lange en L. Vonk. Goed afgeloopen. Aan den Ringdijk had een aanrijding plaats tusschen een personenauto, be stuurd door een dame uit Den Haag en een auto van W. den H. van den Rijndijk met het gevolg dat de dame haai' stuur kwijt raakte en aan den berm van den weg terecht kwam. waar de auto nog juist boven het water bleef hangen. Belde auto's werden beschadigd, terwijl de eerste door een kraanwagen op den wal werd gebracht. Naar de betrekking van gemeente secretaris in de a.s. vacature (E. Rollema) zijn na oproep 44 sollicitanten. Aan den heer E. Rollema ls op zijn verzoek eervol ontslag verleend als secre taris-penningmeester van den Honds- dtjkschen polder met Ingang van 1 Juni aanstaande. LEIDERDORP. Jaarfeest der Ned. Herv. Meisjesvereen. Onder presidium van mevr. J. M Stree- derHofman, hield de Ned. Herv. Mels- Jesver. „De Heer ls mijn Herder" haar jaarfeest Het was een recht genoeglijken avond. Inleidingen, zang en voordrachten wisselden elkander af. Het feest werd met dankgebed door ds. G. J. Streeder ge sloten. ZWAMMERDAM. Laatste ontwikkelingavond R.K. Volksbond. De reeks van ontwikkelingsavonden, ge organiseerd ooor de plaatselijke afd. van den R.K. Volksbond, werd gesloten met een referaat van den heer H. J. Kuiper die sprak over: „De Standsorganisatie op gebied van sociaal en economisch ter rein". De voorz. de heer S. J. Steenbergen bracht den spr. een woord van dank en deelde tevens nog mede dat besloten was tot oprichting van een spaarkas. Tot afgevaardigde naar de verg. van den Centralen Raad werd benoemd de heer S. J. Steenbergen en als plaatvervan ger de heer N M. Walraven. Daarna sluiting. AALSMEER. Zilveren jubilea. In meer intlemen kring is in de buurt schap Kudelstaart, behoorende tot deze gemeente, het feit herdacht, dat aldaar 25 jaar geleden de „St. Anthonius School" in gebruik werd genomen. Dit feit kreeg nog een meer bijzondere beteekenis. doordat het hoofd dier school, de heer J. Schaper en een der onderwijzeressen mej. M. van Dregt, eveneens sinds de oprichting aan die school verbonden zijn geweest. Na de H. Mis, die opgedragen werd door Pr. Kramer van Dordrecht, begaven de genoo- digden zich naar de school voor de lunch, waar o.m. gesproken ls door pr. v. Leeuwen, pr. Kramer, den dirigent van het kerkkoor e.a De jubilarissen werden door de kinde ren toegezongen, terwijl verder een too- neelstukje ten beste werd gegeven. Ook de burgemeester, de belde wethouders, de ge meente-secretaris en meerdere vertegen woordigers uit de plaatselijke onderwijs wereld waren tegenwoordig. De burge meester heeft in een toespraak school bestuur en jubilarissen gecomplimenteerd met het zilveren Jubileum. De heer Schajier dankte, mede namens mej. v. Dregt, voor de bewijzen van belangstelling. Als stoffe- UJkke bewijzen hadden de jubilarissen ieder een gouden vulpen en een ruststoel in ontvangst te nemen. In verband met deze Jubilea wordt a.s. Dinsdagmiddag een feest voor de schooljeugd georganiseerd. Door Notaris H. Bax is ln „De Oude Veiling" verkocht, krachtens art. 1223 B.W.: A. De kweekerij bestaande uit woon huis. elf. teelland, 3000 M2 kassen enz., groot 0.66.50 H.A., gelegen aan de Groote Poellaan te Haarlemmermeer, eig. de heer C. Tates. Kooper de heer H. Wichmann te Aalsmeer voor f. 11.160.B. Het café met erf. schuren en tuin. benevens huis met erf en tuin, groot 0.16.10 H.A., gelegen aan den Legmeerdltk te Aalsmeer, eig de heer H. Gerekink. Kooper de heer Boetje te Hoofd dorp voor f. 2600.—. 0 HILLEGOM. Diploma's E.H.B.O. De cursus voor leden van E.H.B.O. is ge sloten, Diploma's zijn toegekend aan: Mevr. A. E J. Brauckmann. mej. G. Heemskerk, mej. M. Lommerse, mej. A. Bossen, en aan de heeren J. A. van Haaster C. van der Vossen. A. T. W. Hazemeijer, W Schenk en C. L Rikkers. Vijf candidaten zijn afgewezen. De bloembollenbeurs was Donderdag door 98 personen bezocht. De handel stond ln verhouding tot het geringe aantal be zoekers. o KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Met eenigszlns koud weer zooals men na de Paaschdagen heeft gehad ls de aanvoer van voorjaarsgroenten nog niet overweldi gend doch het zal na enkele dagen zonne schijn wel veranderen. Naar wij vernamen schijnt het in Den Haag de bedoeling te zijn om eerstdaags ook Jonge groenten onder de werkloozen tegen lagen prijs te distribueeren. Deze zouden dan van te voren niet besteld behoeven te worden, en het overschot gaat, evenals zulks aan de veilingen geschiedde, naar de belt. HEDEN. K. Mare 22: Alg. verg. v. aandeelhou- ders N.V. Broodfabriek „de Zeeuw". 8 uur nam. Nieuwe Rijn 22 Jaarvergadering Leid- sche Belasting Ophaaldienst. 8 uur Stadszaal: Uitvoering „Burgerzang. school". 8 uur nam. Volksgebouw Heerengracht: Propagan- da-avond Ned. Ver. tot Afsch. van Alco- holh. Dranken. Jeugdbond voor onthou- ding. 8 uur. Zaterdag. Kantoor N.V. Nederl. Eiectrolasch Mij, Jaarl. Algem, Vergadering van Aandeel-! houders, 3.45 uur. Stadszaal (kleine zaal): Prop.-avonj Ned. Trekkersbond, 8 uur nam. K a t wij k-a.-Z ee (Casa-Cara): Verg, van bouwvakarbeiders. 3 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam, „De asfalt-lelle". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Trianon (Theater Breestraat, 8 uur nam, „De big van het regiment". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. nm, „Eln Lied geht uw die Welt". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater Steenstraat 39. 8'A u. nam, „Het Jolige weeuwtje". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/» uur. Zondag nam. 2 uur, 4</> uur en 8 u. IS. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 23 tot en met Zondag 28 April a.s. waargeno men door de apotheken: W. Pelle, Kort-Rapenburg 12, tel. 594; J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85; C. van Zijp, Wilhelmlnapark 8, Oegstgeest. Bouwvakarbeiders, die in Katwijk werkzaam zijn, komt allen a.s. Zater dagmiddag te 3 uur naar „Casa Cara" in verband met de plaatselijke con tract-actie in het bouwbedrijf. Namens de samenwerkende werk nemers-organisaties in 't bouwbedrijf. 3842 Verkeersverbeterlng. B. en W. hebben plannen ln overweging voor verwijdering van de oude bewaar school staande op den hoek van de Kerk straat en de Achterstraat alhier en verbe tering van de nauwe situatie ter plaatse. Dit verkeerspunt ls gelegen ln den ver keersweg WassenaarHaarlem, zoodat een belangrijke verbetering voor het drukke verkeer ter plaatse zal worden verkregen. Door den A N W B. en de K.N.A.C. ls een bijdrage in de kosten dezer verbetering toegezegd. De metselaar D. H. uit de N. Comman deurslaan plaatste zijn rijwiel voor de winkel vaft v. E. ln Duinoord en kwam even later tot de minder aangename ont dekking dat het rijwiel was verdwenen. De politie zoekt den dief. KATWIJK AAN ZEE. 1 FEESTAVOND DER BIJZ. VRLIW. I LANDSTORM. Diverse toespraken en prijsuitreiking. De afd. Katwijk kwam ln gezellige bij eenkomst te zamen ln de Oranjezaal van het Jeugdhuis. Aanwezig waren generaal- majoor N. I. L. b. d. Ch. Kies; L. G. Royaards, voorzitter van de gew. commis sie: 1ste It D. J. Karres. secr. van de gew. commissie; Th. H. Ruys. penningmeester; kapitein J. Schol. d1. leider van Wassenaar; ds. W. M. A. Kalkman, reserve veldpredi ker; P. T. Bontje, propagandist landstorm- corps motordlenst; ie It. J. A. Colette; 2e It. L. V. J. Bouhuys; dr. J. Eikelenboom; ■burgemeester mr. W. J. Woldring v. d. Hoop kwam iets later. Van het bestuur waren aanwezig de voorzitter A. den Dik ken; de pl. leider F. W. de Vries en het lid van de pl. commissie M. Bonefaas De zaal was met oranje en de Ned. driekleur ver sierd; bloemen verhoogden het feestelijk aanzien. De voorzitter de heer A. den Dikken sprak een woord van welkom toe. Hii deel de mede, dat majoor Boots, commandant van Zuid-Holland West. wegens ziekte ver hinderd was aanwezig te zijn. Het is ons een hooge eer generaal-majoor Kies in ons midden te hebben aldus spr die de mooie samenwerking tusschen de burgerlijke en de militaire autoriteiten besprak. Hij be groette voorts o.a. ds. Kalkman ln zijn hoedanigheid van veldprediker. Spr. verge leek de tijdsomstandigheden van Novem ber 1918 met die van thans. Toen was het Troelstra die haakte naar de dictatuur nu zijn het anderen. Spr. schetste uitvoerig wat de nieuwe beweging beoogt Deze sug gereert liefde voor het Oranjehuis, maar wil dat de Koningin een 2e Dlaats zal in nemen. De B.V.L. wil zich scharen om de Koningin en zal het rechte snoor behou den De B V L bliift als een soldaat od pos^ staan om die vrijheden te verdpdleen met het wanen in de hand Spr. whdde woor den aan de nagedachtenis van Prins Hen drik. Uit eerbied voor den overledene, vet-

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6