LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsda" 23 Aoril 1931 jitentebestuur vertegenwoordigd ie. Moge ipoedig onze ijverige KatwIJksche arbeiders teer een taak te verrichten hebben. Spr. sindigde met de beste wenschen voor de gatwij ksche Ambachts-Teekenschool. De directeur der school de heer W. Verloop bracht het Jaarverslag uit, waaraan hei tolgende ls ontleend. De deelneming aan jen afgeloopen cursus was grooter dan het vorige jaar Deze vermeerdering te be lhouwen als een gevolg van grooterg be drijvigheid in de bouwvakken is echter niet juist. Veeleer moet deze worden gericht in de veronderstelling, dat een aantal jongens ie school bezoekt in de hoop later een ts te krijgen in een der bouwvakken, roodat deze vermeerdering, wanneer in den jlgemeenen toestand geen verandering tornt, van tijdelljken aard kan blijken te rijd. Bedroeg het aantal leerlingen het urige Jaar 85, deze cursus werd op 1 Oct. ;934 met 96 leerlingen aangevangen; hler- nn hebben 91 leerlingen den gehee'.er. rursus gevolgd Om te voldoen aan verschillende wet telijke voorschriften moesten ook voor den aigeloopen cursus enkele klassen worden gecombineerd. Toch mogen we weer met tevredenheid terugzien op de vorderingen van dezen cursus. Spr. uitte zijn volle te vredenheid over het werk. Zooals gebrui- telljk werden ook nu weer verschillende prijsvragen uitgeschreven. De beoordee ling van de handteekeningen en het deco- ratiefontwerp berustte bij de leeraren, ter wijl voor de lijn- en bouwkundige-teeke- ningen een Jury was benoemd bestaande uit de heeren W. v. Mels, L. Kruyt, J. Dub beldam, A. Verloop, A, Dubbeldam en Jac. Haasnoot. De beoordeeling had plaats op Zaterdag 13 April j.l. Over het algemeen ras de jury zeer tevreden over het lnge- ronden werk. De directeur bracht voorts hartelijk dank aan de leeraren Bogaars, Haasnoot, Kraal, Schoneveld. Volbeda en Wennekers. Bevorderingen: Vgn de 1ste klasse gaan allen over naar de 2dé klasse. Van de 2de klasse naar de 3e klasse: J. Langeveld, L. v. d. Plas, J. v. Rijn, G. Oudshoom, j. Meyvogel, J. Zwanenburg, S. v. d. Meij, K Ros, D. Blok, A. Bonefaas (voorwaardelijk). Van de 3de klasse gaan allen over naar We klasse. Van de 4e klasse gaan allen over naar ie 5de klasse Aan 5 leerlingen zal worden ïltgereikt het getuigschrift n.l. aan Jac. v. Duijn, C. Haasnoot, C. Guyt, C. Varkevisser ei N. Verloop. De uitslag van het handteekenwerk ls: I klasse: 1ste prijs Jac. de Best, 2de pr. Jan v d. Plas Jzn. en P. v. d. Oevers, 3de prijs J. de Mol. II klasse. Ie pr. S. v. d. Meij, 3e prijs Jac, Zwanenburg. UI klasse. 2e prijs H. v. Egmond Nzn, IV klasse, 2e prijs G. Haasnoot, 3e prijs Jac Remmerswaal. V klasse. 2e prijs K. D. Sehoonenberg, 3e prijs C. v. d. Bent en J. Minnee. De uitslag van het decoratiefteekenen ls: I klasse. Ie prijs Jac. de Best, 2e prijs W. C Kruyt. n en XII klasse. 2e prijs J. Langeveld. IV en V klasse le prijs S. D. Sehoonen berg, 2e prijs J. J, Sehoonenberg en Jac. v. lijn. Schilderklasse: 1# pfijs C: Kruyt, 2e prijs G. v. Duyvenbode; 3e prijs C. J, Schuite- naker. Lijn- en vakteekenen: I klasse: le prijs P v. d. Oever, 2e prijs J. v. d. Plas Czn., 3c prijs J. C. Zuyderduyn. 4e prijs H, v. Eg- aiond, 5e prijs L Schuitemaker. II klasse, le prijs K. Ros, 2e prijs S. v. d. Meij. m klasse, le prijs C, Rijnsent, 2e prijs C. Guyt, 3e prijs A. Guyt. IV klasse, timmerlieden, le pr. p. Haas- toot, 2e prijs C. v. d. Bent en J. Remmels- taal. Metselaars, le prijs C. Parlevliet en O. Boos. 2e prijs Jac. Remmerswaal. V klasse, le pr. N. Verloop, 2e pr. C. Guyt. Nog kwamen voor een prijs in aanmer king uit de vervolgklasseK. de Best en Jac. Schuitemaker. De voorzitter dankte den directeur voor tim verslag. Hij prees de leerlingen en feliciteerde directeur en leeraren met het behaalde succes. Spr. bracht voorts dank aan de jury. Wethouder J. Dubbeldam hield namens B en W. nog een uitvoerige rede, waar hij bank bracht voor de uitnoodiging, uitvoerig ie zorgelijke tijden besprak en een woord tan opwekking tot de jeugd sprak Spr. uitte de hoop, dat God allen de lust, ie kracht en de energie' moge blijven geven om dit zoo nuttige werk voort te zetten. De voorzitter dankte weth. Dubbeldam 'oor zijn rede. De heer Dubbeldam reikte ie prijzen aan de leerlingen uit, waarna de tentoonstelling van de werkstukken der feedingen geopend werd. Mej. H. A. Bollée, onderwijzeres aan ie Herv. School III. heeft zich wegens 'iekte genoodzaakt gezien, na 21-jarigen üenst, ontslag te vragen. Het bestuur ier Herv. Scholen heeft voor dit op de meest eervolle wijze verleend. LISSE. Met Ingang van 1 Mei zullen de tarié- I 'en van het electrlsch bedrijf verlaagd «orden. De penningen voor electrlcltelt over den penningmeter worden verlaagd 'an 30 op 28 cent, terwijl het bedrag voor «astrecht-verbrulkers met 10 cent per maand wordt verlaagd. De meterhuren zullen met 25"/» worden verlaagd. De candidaatstelllng voor leden van ien Gemeenteraad zal plaats hebben op 11 Mei a.s. op welken dag de candidaten- 'ijsten kunhen worden Ingeleverd. Alhier ia geïnstalleerd, 't pi. comité der Ned. Meisjesclub. bestaande uit de dames mevr. c. G. M. DekkerZeylmans van Nmmichhaven, A. M. Duymaer van Twist, B. Nieuwenhuls, A'. H. RuysBelgraver, secretaresse, Mej. Nieuwenhuis, penningm. NOORDWIJK. Loop der bevolking. Insekomên: H. A Castreich db.. Voor-- staat 23 - K. E. Mathia db. Voorstr. 116a M A H C Goluke religleuse Lange- Je.d 29 - AM. Waasdom relieleuze, Langeveld 29 Wed. H A. Rutten zeb. «meent Rembrandtweg 8 J. van der Werf. Boerenburgerweg 33 C. J. W. Verhart. garagehouder. Voorstraat 21 H. Chr. Duijndam db.. Wilhelmlnastraat 15 H. C. G: L. Ribbink, en tam.. Beet- hovenweg 37 G H. de Bes db.. Umui- derstraat 15. Vertrokken: P H. R. van den Heuvel Amsterdam a.b Opl. schip Pollux Ooster- dlkkade P van der Lippe marechaus see. Apeldoonl. Deoot Kon Marechaussee J. Rijk II verpl. n Borsele 291 P. Dui venvoorden U veml n. Noordwijkerhout. Zeestraat 41 M. Plug. vlsscher naar Katwijk ten Brlttenstraat, 14 B. Dorre- paal hulp d. huish. naar Hazerswoude Rijndijk 284 A. Cathel. tuinder naar Gouda W. Tombergstraat 14 F. C. Cop- pens. naar Eindhoven Wilgenroosstraat 2 J. Weljarstrass. kleermaker (o) naar Wevershoof pa. Pouw J. G. Maters n. Amsterdam Leldschekade 82 M. G. Lanslnk religleuse naar Witten. N.swijlre Klooster St. Jozef C. H. Caspers naar Den Helder Spoorstraat 96 (schllderskn Burgerlijke Stand. Overleden: Jannetje Wassenaar 76 jaar, geh. met C. van der Niet. Het vergunningsrecht voor het dienstjaar 1935—1936 ls door B. en W. voor onze gemeente als volgt vastgesteld: Vergunningsrecht f. 1852.50. Hotelvergun ningsrecht f. 150 en Verlofsrecht f. 350. Door B. en W. dezer gemeente was aan den Min, van Soc. Zaken het verzoek gericht om de volledige vergunningen ln tap en slijtvergunnlngen niet te splitsen Thans ls van den min. bericht ontvangen dat aan het verzoek van B. en W. niet kan worden voldaan. Als candldaten der R.K. Kiesvereen. voor de a.s. Raadsverkiezing werden nog als no. 8 tot en met no. 14 aangewezen: 8 J. A. Caspers; 9 J. W. Slats; 10. W. van Schie; 11. J. W. Roodenrljs. 12 J. van Leeuwen; 13. Th. G. van Went; 14. L. J. Bakker. de commissie van de Zuld-Holl. Landbouw hun 25-Jarlg aangesloten zijn bij deze In stelling. Van de Commissie ontvingen zij, naar aanleiding van dit Jubileum een medaille met inscriptie en bljbehoorcnde oorkonde. Burgerlijke Stand. I Geboren: Jacobus Johannés Petrus, z. van P. E. van de Kamp en M. H. E. van der Voort Maria Anna. d. van A. R. J. Berbee en A. G. Zwetsloot Wllhelmina Agatha Ludwina, dr. van L. Elferlng en J. van der Valk. Ondertrouwd: K. Breedijk 26 j. en M. van den Bosch 24 j. Loop der bevolking. Ingekomen: N. Erzsébet, Hoofdstraat 132. van Budapest -l E M. Schrama, Mennewgg 63, van Voorschoten Vertrokken: A. Th. M. van der Voort, Hoofdstraat 154, naar Wassenaar U. L. C. Huijg, Hoofdstraat 323, naar Utrecht W. C. Koetsier, Rijksstraatweg 26, naar Den Haag J. van Velzen. Rusthofflaan 5, naar Dordrecht. De Ooievaar is weer gearriveerd! Hoewel men zich reeds bevreesd maak te dat het nest in het wandelpark Rust- hoff dit Jaar niet betrokken zou worden door het ooievaarspaar, is deze vrees on gegrond gebleken. Zaterdagmiddag toch is de ooievaar gearriveerd; ruim 8 weken later dan het vorige jaar. Men zal dus dezen zomer van het ardige gezicht, dat de jongen met hun vliegdemonstraties geven, weer kunnen genieten! NOORDWIJK BINNEN. Bij de verkiezing van twee Notabelen der Ned Herv. Gem. alhier zijn herkozen de aftr. heeren J. Banck en J. H. Lindhout OEGSTGEEST. Loop der bevolking. Gevestigd: Mw. des Tombe, geb. Van Oordt, L. v. O. Poelgeest 2, van Lelden Kath. E. H. Schroer, db., L. v. O. Poel geest 2, van Lelden E van Egmond en gez., De Kempenaerstr. 27, van Voorscho ten J H. van Overbeek, db„ Emmalaan 47, van Lelden S. A Tom, db., Rijn- zichtweg 56, van Naaldwijk M. P. C. M. C. Nicola, Fred. Hendrikl. 8. van Den Haag Maria M. v. d. Meij, geb. Van Bemmel, H. Morschweg 104, van Leiderdorp M. v. d. Meij, geb. v. d. Meij. H. Morschweg 77, van Lelden J. M. Berk, Rhijngeester- straatweg 40, van Lelden A. L. v. d. Brand, houder koffletent, Rijnsburgerw. *W7, van Katwijk J. J. Jonkers, geb. Whnrooij. Koninglnnelaan 12, van Den «Haag H. Velt en vr., straatmaker, Rijn- zlchtweg 12, van Lelden G. W. Eggink, L. de Col.laan 20, van Leiden W Smits, landmeter kadaster. Oranjelaan 3, van Arnhem A. Maslowskl.db., v. Grlet- huijsenplein 2, van Leiden H. Tolboom en vr., landbouwer. Rhljng.str.weg 165, van Bodegraven H. L. J. M. Sondaal. rector Rhljng.strweg 40. van Limmen J. Swij- nenburg, db., Warmonderweg 82, van Bergambacht Enna E. F. Spanjaard, db.. Leldschestraatweg 8, van Groningen Cornelia J. v. d. Ploeg, db., De Kempe naerstr. 33. van Zoeterwoude H E. M. van Iterson. db.. Warmonderweg 8, van Leiden Mw. Wed. N. L. Jansen, geb. Winkel en dr., Warmonderweg 8. v. Leiden Vertrokken: Tr. C. de Bruin, db., naar Assen, Noord Wlllemskanaal 123b G. H. de Bes. db., naar Noordwijk, IJmuiderstr. 15 J. Diepraam geb. Rietberg, naar Am sterdam, Weesoerzijde 179 J D. C. van Maaren, naar Lelden, Marislaan 9 B. J, Kathmann. kant.bed naar R'dam, Hooi-* drift 37 E. A. Smeets, geb. Juta, naar Den Haag. Warmoezierstr A. M. de Jonge. 11. verpl van Endegeest, naar Rot terdam, Bethesdazlekenhuis, Oostmaas- lasin M. P. J. van Melsen. 11. verpl. van Endegeest, naar Bergen op Zoom. Potter - str. 30 J. Kettenls. db.. naar Haarlem, Lijsterstraat 31 W. M. Nürnberg. huish., naar Lelden, Bultenluststr. 2a A. Mel- lema, db„ naar Nieuwe Pekela, B 81 W. A. Bontje, slager, naar Bodegraven, Kerkstr. 89 C, C v. d. Bosch, teekenaar, naar Lelden, Rijnsb.weg 181. Burgerlijke Stand. Geboren: Christlaan, Z. van K. Hollan der en E. Janse Adriaan, Z. van J. Re- mijnse en T. M. v. Zeventer. Ondertrouwd: Joannes Veenhof te Lei den en J. J. G. Bruintjes. Bij de eerste stemming voor candi- daten voor de gemeenteraad is door de R.K. Klesvereeniglng als no. 1 gekozen de heer B. J. M. Kortmann met 147 stem men. De Emmaihloem-collecte heeft alhier opgebracht de somma van f. 206.70 (v. j. f. 233.06). SASSENHEIM. Jaarvergadering E.Hfl.0. De afd. Sassenheim vin de E.H.B.O. hield haar jaarvergadering in de zaal van „De Oude Post". De voor/;, de heer L. Ritze heet allen welkom, in het bijzonder dr. Zeijerveldd. Spr. dankt de leden voor het fraaie cadeau hem geschonken en bracht nogmaalszijn dank voor alles wat heeft bijgedragen om de demonstratie te doen slagen. De notulen worden hierna gelezen én goedgekeurd. Van den kring Leiden was een schrijven ingekomen voo. deelname aan wedstrijden. Besloten werd zich hierbij aan te sluiten. Vervolgens werd door den secr. een keurig verzorgd jaarverslag uitgebracht. Bij de bestuursverklezi werden de voorz. en de heer J. v d. No-land herkozen. Vervolgens kwam ter sprake om den Burgemeester het besr- -ro-ih- rcïhao m»n te bieden. De heeren A. J. Verklelj en N. Slinger land, herdachten resp. als lid en secr. van VEUR—LEIDSCHENDAM. GEMEENTERAAD. Wijlen de heer van Veen herdacht Benoeming pl.v.v. leden der stembureaux Wijziging ambtenarenreglement. De Raad van Veur kwam ln openbare zitting bijeen. De voorzitter meende, ofschoon het niet de gewoonte ls, een enkel woord te moe ten spreken naar aanleiding van het op tragische wijze om het leven komen van den heer C. van Veen. De overledene welke een zwager is van weth. Weerdenburg, de schoonvader van weth. de Koning en vader van ons raads lid W. van Veen, nam indertijd in t open bare leven een eervolle plaats ln. Hij was oprichter en geruimen tijd voorzitter van de R.K. Kiesver. en commissaris van den Coóp. Boerenleenbank. Namens de geheele bevolking condoleert spr. de nabestaan den, moge liet voor dezen een troost zijn dat we allen met hen medeleven. Deze woorden werden door de aanwezigen staande aangehoord. De notulen werden goedgekeurd, de in gekomen stukken voor kennisgeving aan genomen. Benoeming plaatsvervangende leden stembureaux. De heer Raaphorst -vraagt wat de oor zaak is van de gemaalQe fout in de vorige voordrddht; wonderlijk is het dat niemand de vorige maal deze lont ontdekt heeft. De voorzitter zegt dat het gekomen is door een tikfout in de voordracht. Gekozen worden dan met 10 van de 11 stemmen de heeren Zuidwij k en Raap horst. De heer Raaphorst zal deze benoeming niet aanvaarden. Z. h. st. worden aangenomen de voor stellen tot aankoop van een schuur met grond aan den Veurschenstraatweg van A. den Ileetkamp te Den Haag, koopsom f. 1500 en 82 M3. grond aan den Voorburg- scheweg van P. J. Belt te Den Haag, koop som f. 12.20. Voorstel wijziging ambtenarenreglement. De voorzitter deelt mede dat de A.R.K.A. met de voorgestelde wijzigingen accoord gaat, de Ned. Bond van Gem. Ambtenaren heeft echter verzocht art. 43 2e lid te wij zigen, teneinde de pensioenstorting van ambtenaren, welke onder de wapenen komen en dan -geen salaris genieten, voor rekening van de gemeente te nemen. B. en W. hebben hiertegen geen bezwaar. De heer Raaphorst wenscht dit dan ook opgenomen in het werkliedenreglement. De voorzitter zegt dat daarvan spoedig een nieuw reglement aan de orde komt, waarin de gevraagde bepaling zal voor komen. Het voorstel werd hierna z. h. st. aangenomen. Voorstel wijziging begrooting 1935 (op last van Ged. Staten). Z. h. st. werden verder aangenomen, steunverleening aan het PI. Crisis-comité afd. B en wijziging invordering en hef- lingsverordening schoolgelden. De heer Raaphorst stelt nog eenige vra gen inzake verschillende aangelegenheden, doch de voorz. zegt dat die onderwerpen nog niet besproken zijn en de zaken voor- uitloopen gaat niet; wel zullen binnen kort den Raad voorstellen bereiken. Hierna sluiting. Door de Rijkspolitie is proces-verbaal tegen der. 51-j. C. G. 't H. wegens oplich ting en valschheid in geschrifte, alsmede tegen zijn 52-j. echtgenoote N. H. geb. S. wegens medeplichtigheid. Na verhoor zijn beiden weer op vrije voeten gesteld. De Commissie van advies uit de R.K. Kiesver. heeft, voor de a.s. gemeenteraads verkiezing de volgorde voor de candida- tenlijst vastgesteld als volgt; 1. L. C. de Koning, aftr.; 2. Th. J. Blokland; 3. A. J. Schrader, aftr.; 4. F. J. Zuldwijk, aftr.; 5. J Buitenhout; 6. D. P. van den Berg; 7. W G. Blank, aftr.; 8. A. Langeveld; 9. C. J van Boheemen; 10. A. J. van der Lans; 11 W J. Bleys; 12. Jac. J. van Veen; 13. Tli H Raaphorst, aftr.; 14. A. J. Zand wijk, aftr; 15. W. J. van Veen Czn., aftr.; 16. W. B. Blank. Wanneer het te houden referendum geen wijziging brengt in de volgorde, zullen de heeren Raaphorst, van Veur en Zandwijk in Sept. a.s. niet meer in den raad terug- keeren. VOORSCHOTEN. Feestavond V.V. „Rouwkoop". Ter gelegenheid van het drie-Jarig be staan bood de voetbalver. „Rouwkoop" hare leden en begunstigers een feestavond aan in „Hotel Deurloo", die In alle op zichten geslaagd mag heeten. Men had zich de medewerking verzekerd van de band „Hofenk's Melody Makers" en den humorist C. Spaanderman. De voorz., de heer H. C. Eigeman, opende met een woord van welkom in het bijzonder tot den heer W. Caro, secr.- penn. van den L.V.B. Verschillende per sonen. die zich tegenover of voor „Rouw koop" verdienstelijk hadden gemaakt, werden door den voorz. bedankt De band had zich reeds verdienstelijk doen hooren en nadat de conferencier- humorist C. Spaanderman contact met zijn gehoor had gezocht en gekregen, heerschte er spoedig 'n prettige sfeer. Na afloop van het programma werd er nog een dansje gemaakt. De voorz. heeft tot slot allen dankgezegd voor de ondervonden mede werking. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Francisca, d. van F. Brier en van M. C. Verhave Jacobus Hermanus. z. van H. van der Vos en van J. M. van Leeuwen Jacobus, Johannes, z. van G. W. Stens en van H. J. Heere. Ondertrouwd: Johannes Schrijvers en Maria Johanna Zwetsloot. Loop der bevolking. Gevestigd: A. A. Gobius, Wijngaarden- laan 28, uit 's-Gravenhage E. Huisman, Pauwenstraat 18, uit Bodegraven J. van der Steen, Donklaan 44, uit 's-Gravenhage B. L. den Elzen, Leidscheweg 138a, uit Stompwijk N. Verwoerd, Elslaan 13, uit Berkel en Roodenrljs J. van den Eijkel, Leidscheweg 185c uit 's-Gravenhage W. Kirstatter, Donklaan 23, uit Driebergen -Rijsenburg M. Rlezenbos, Veursche- weg 42, uit 's-Gravenhage. Vertrokken: D. J. Christiaanse, naar Leiden, Stadhouderslaan 25 D. M. van Dijk, naar Lelden, Gerrit Doustraat 29a M. Kuivenhoven. naar Leiden, Lammen- schansweg 34 L. Kadé. naar Wassenaar, Gr. Haesebroekscheweg 12 J L F. Osterman. naar Katwijk aan Zee, Rotterd. Zeehospitium M. A. Duymaer v. Twist, r.aar Avereest, D. 148 P. G. van Wissen, naar Wassenaar, Raaphorstlaan 29c P. L. Rosdorff, naar Leiden, Breestraat 103. WASSENAAR. Zilveren jubileum van Hotel kasteel „Oud-Wassenaar". 25-jarig ambtsjubileum. Onder veel blijken van belangstelling herdacht heden de heer J. E. Choufour, zijn 25-jarig ambtsjubileum als electricien bij het depot Leidschendam-Voorburg van de Ned. Spoorwegen Namens de directie werd de jubilaris de gebruikelijke gratificatie overhandigd. Het hotel „Oud-Wassenaar" bestond eersten Paaschdag 25 jaar. Te dezer ge legenheid was het prachtige kasteel dat in de jaren 18761879 door den architect Muysken voor den heer Van der Ouder- meulen was gebouwd voor een bedrag van ongeveer 1.700.000 gulden, versierd met een bloemenweelde van 76.000 narcissen, het geen een waarlijk schitterend effect maakte Met begrijpelijke trots toonde de energieke directeur de heer Blndels ons deze bekoorlijke en imponeerende versie ring. Het kasteel „Oud-Wassenaar" bezit als hotel een uitnemende reputatie: het is wijd en zijd, ook in het buitenland be kend. Na de heer Van der Oudermeulen woon de in het kasteel de vorst van Bentheim- Steinfurst. vervolgens kwam het o.a. ln handen van de Exploitatie Maatschappij Groot Hasebroeck, totdat het tot hotel werd ingericht onder leiding van den heer Bindels, die ons het een en ander verteld heeft van zijn exploitatie en daar bij o.a. memoreerde, hoe vele bekende per soonlijkheden in het kasteel logeerden. Wij noemen van hen o.a. de wereldbe roemde actrice Sarah Bernhardt. Voorts werd het kasteel betrokken door niet minder dan 17 buitenlandsche vorsten in de dagen na het overlijden van de Konin gin Moeder. Van al dezen bewaart de heer Bindels met gerechtvaardigde vol doening testimonia van tevredenheid, evenals de handteekeningen van deze en tallooze andere hooggeplaatste gasten. Het prachtige hotel, dat niet altijd flo reerde, maar nu weer een goeden tijd doormaakt, is onzen lezers te goed be kend, dan dat wij hier over de groote aantrekkelijkheden ervan behoeven uit te wijden. Wij volstaan dus met onze harte lijke gelukwenschen aan te bieden met dit zilveren jubileum, dat voor den ex ploitant van zoo groote beteekenis is. Moge hij er in slagen het hotel door de branding van dezen moeilijken tijd heen te voeren en den roem van „Oud-Wasse naar" te handhaven. Een dergelijk hotel in onze onmiddellijke omgeving te weten, dat zich kan meten met de beste in het buitenland, stemt tot blijdschap. Kerkinbreker aangehouden. Nabij de kerk „De Goede Herder" werd door de politie aangehouden de 26-jarige O uit Den Haat. die zich in genoemde kerk had opgehouden met het doel om diefstal te plegen. Bij onderzoek bleek, dat hij een week geleden zich had meester gemaakt van een kerkezakje in dat ge bouw en ook gepoogd had offerblokken te openen. Bij fouileering werden een paar loopers op hem gevonden. Verdachte zal voor de justitie worden geleid. VOOR WOENSDAG 24 APRIL. Hilversum. 301 M. VARA-Uitzending 8.00: Orvitropia o. i. v J. v. d. Horst 8.25: Gram.pl. 8 35: Vervolg concert 9 00: Gram.pl. 9.30: P. J Kers: Onze Keuken 10.00: Morgenwijding VPRO 10 15: Voor Arb ln de Continubedr.. Strijk orkest o. 1. v. Walls Dubbel X-Ensemb!e o 1. v. C Steyn Schalmei o. 1. v. Renes, VARA-tooneel o. 1. v. Van Cappellen en J. v Oogen (declamatie) 12.00: Gram.pl. 12.15: De Notenkrakers o. 1. v. D. Wins 12.45: E. Walls en zijn orkest 115: Viola-recital G. Smit 1.30: Orvitropia 0 1 v. J v d. Horst 2.00: Voor de Vrouw 2 15 Kniples 3.00: Voor de kinderen 5.30: Gram.pl 7.00: Sport- uitzending 7.20: Orgelspel J. Jong 7.40: Voor het Platteland 8.00: SOS- Ber 8.03: Vaz Dias en VARA-Varia 8.10: Optreden van Johan Kaart 8.30: J Schmidt (tenor) en E. Walis en zijn or kest m. m. v. J Huy (saxofoon 9.30: Residentie-orkest o. 1. v. H. de Groot m. m. v. T. de Lorme (alt) 10.30: Gram.pl. 10.35: „Antje Kolensnuit speelt groote dame" spel van M. S. Santcroos. Leiding: W v Cappellen 10.50: Vervolg orkei- concert 11.25De Notenkrakers o. l.V D Wins 11.5512.00: Gram pl. Huizen. 1875 M. NCRV-Uitzending 8.00: Schriftlezing en meditatie 8.15 9 30 Gram pl 10.30: Morgendienst o. 1 v Ds W C. v d Brink 11.00—12.00: Orgelspel R. Parker 12.15; Kwintet concert o. 1. v. P v. d. Hurk en Kinder koor „De Kleine Harp", o. 1. v. D J. Brlen- ne 2.30: Postzegelpraatje 3.00—3.45: Zang door C. v. Staa-Beversluls (sopraan) A. d vleugel: W Meuwisse 4.00: Het Haagsche Trio 5.00: Kinderuur 6.00: Landbouwpraatje 6.30: Afgestaan 7.00: Ned. Chr Persbureau 7.15: Gram.- platen 7.30: Technische causerie R. Ca- zemler 8.00: Vaz Dias 8.05: Mannen- zangver. „Concordia" o 1. v. Tobé. m. m. v. solisten 9.15: Causerie Dr. K. H Mis- kotte 9.45: Vervolg concert 10.45: Vaz Dias 10.50—11.30: Gram.pl. Droitwich, 1500 M. 9.35—9.50: Morgen wijding 10.20: Gram.pl. 1105: Orgel spel Q MacLean 11.50: Ch. Manning en zijn orkest 12.50: Orgelspel G. Weitz 1.35: Gram.pl. 2,10: Piano-recital E. Lush 2.35: Sted. orkest Bournemouth, o. 1. v R. Austin m m. v. B. Humby (piano) 4.05: Gram.pl. 4.35: Het Ernesco kwintet 5.20: Berichten 5.50 en 6.05: Lezing 6.25: Bach-concert 6.50: „Yellow sands", spel. bew. door C. Wood 8.10: Gram.pl. 8.20: 1ste acte van Verdi's „Aïda" (Uit Milaan) 9.00: Berichten. Causerie 9.25: 2e acte van Verdi's ..Aïda" 10.05—11.20: Dansmuziek door Maurice Winninck en zijn orkest. Parijs .Radio-Paris". 16.48 M 6.20 en 7.20: Gram.pl. 11.35: Orkestconcert o. 1. v. Touche 7.20: Orkestconcert 9 50: Dansmuziek. Kalundborg. 1261 M. 11.201.20: Concert uit Rest. .Ritz" 2.30: Zang en Piano 2.50—4.20: Concert o 1. v. E. Magnussen 7.20: Operettemuziek o. 1. v. Reesen 8.35: Deensche muziek 9 05: Vocaal Kwartet 9-40: Fransche muziek o 1 v Reesen 10.20—11.50: Dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.20: Gramofoonpl. 6.35 Kwintetconcert mmv. solisten 10.00: Zang en Plano 11.20 Gramo foonpl. 12.35: Schrammelmuziek 1.35: Zang 3.20: Kinderconcert 4.20: Con cert 4.20: Concert uit Frankfort 6.20: Gramofoonpl. 8.20: Schubert-concert, mmv. orkest en mannenkoor 9.40: Fragmenten uit Verdi's „Aïda" (Gram.pl.) 10.25: Uit Milaan: 3de en 4de acte van „Aida", opera van Verdi. Rome. 421 M. 8.20: Opera-uitzending Brussel. 322 en 484 M 322 M.: 11.20: Gramofoonpl. 12.301.20: Het orkest Constantin 4.20: Zang en Piano 5.00: Gramofoonpl. 5.35: Viool-recital 5.50, 6.35 en 7.20 Gramofoonpl. 8.20: Piano recital 9.3010.20: Gramofoonpl. 484 M.11.20: Het orkest Constantin 12.30 1.20: Gramofoonpl. 4.20: Dansmuziek 5.20: Gramofoonpl. 5.50: Zang 6.20 Gramofoonpl. 7.20: Omroeporkest olv. Gason 7.50: Hoorspel met muziek 8.50: Gramofoonpl. 9.3010.20: Dans muziek. Deutschlandsender, 1571 M 7.35: Rijkszending 8.05: Concert uit Mün- chen olv. K. List 9.20 en 10.05: Berich ten 10.20—11.20: Gramofoonmuziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDKIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. WARMOND. R.K. Ziekenhuisverplegingsfonds. De R.K. Ziekenhulsverpleglng hield ln hotel de Stad Rome een alg. vergadering onder voorzitterschap van den heer F. Slager. Nadat deze had geopend sprak hij een woord van hartelijk welkom en her dacht het overleden lid mej. M. C. Heems kerk, die gedurende 5 jaar in de vereeni- ging een bestuursfunctie heeft bekleed en zeer veel voor de vereeniging had ge daan. Haar nagedachtenis zal steeds in eere blijven. Hierna werden door den secretaris den heer Hogenboom de notulen der vorige vergadering voorgelezen, welke onder dankzegging zonder op- of aanmerkingen werden vastgesteld. Tevens werd door hem een keurig jaarverslag uitgebracht. Voor Woensdag 24 April. lste programma: Hilversum van 8—24 u. 2e programma: Hulzen van 824 uur. 3de programma: 8 00: Deutschl.s. 9.20: Keulen 10.20: Droitwich 11.50: Keulen 13.20Deutschl.s. 14.20: Di versen 14.35: London Reg. 16.20: Keulen 17.50: Brussel VI. 18.20: Keu len 20.05: Milaan. 4de programma: 9.35: Droitwich 10.05: London Reg. 13.35: Droitwich 17.20: Diversen 19.50: London Reg. 19.25: Weenen 21.30: Paris Poste Pari- sien 22.20: Droitwich 23.20: Kalund borg. Het woord was hierna aan den penning meester tot het uitbrengen van zijn finan cieel verslag. Hieruit bleek dat de ont vangsten hadden bedragen f. 2698.63 met een totaal aangeslotenen van 1100. De uit gaven hebben beloopen f. 2780.50, zoodat een nadeelig saldo te boeken viel van f. 81.87. Uit de op deze cijfers gegeven toe lichting bleek, dat het bezit der vereeni ging was gedaald tot f. 748.56, zoodat be sloten werd geen nieuwe uitgaven of kos ten voor röntgen onderzoek voor rekening der vereeniging te nemen, temeer niet daar aan contributieverhooging niet ge dacht behoefte te worden. Den penningmeester werd dank ge bracht voor zijn accuraat beheer en voor de vele zorgen die hij aan zijn taak heeft besteed Overgegaan werd tot verkiezing van twee bestuursleden, wegens periodieke af treding van de heeren Hogenboom en Onderwater. Belde werden met algemeene stemmen herkozen en verklaarden hun herbenoeming aan te nemen. Hierop volgde sluiting. 52

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7