PAASCHDRUKTE IN DE BOLLENSTREEK. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 23 April 1935 EEN STILLE EERSTE- EN EEN DRUKKE TWEEDE-PAASCHDAG. BURG. STAND VAN LEIDEN Losse nummers van ons Blad UIT DE RIJNSTREEK. Illllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllll CORRESPONDENTIE. AGENDA. UIT DE OMSTREKEN. CONCURRENTIE VAN DE „FLORA" TE HEEMSTEDE, Zooals telkenjare het geval Is en dus ook ditmaal te verwachten was hebben de Paaschdagen een stroom van bezoekers aan de bollenstreek gebracht. De narcissen en de hyacinthen waren op de beide Paaschdagen Drachtig; zij toonden zich op z'n best; het weer echter was niet volkomen op de hand van de be zoekers der bloemenvelden. Zondag kwam een regenbul veel van het genqt in den middag bederven. De Maandag was aan vankelijk wat triest, tegen den middag brak gelukkig de zon door. Door elkaar genomen was het druk, echter niet buitengewoon Het aantal rij wielen was groot, grooter dan verleden jaar. De auto's en ook de autobussen wa ren zeer talrijk, zelfs tot laat in den avond De ..Flora" ls van grooten invloed op het bezoek, doordat bijna alle auto's en reis wagens en zeer vele rijwielen slechts pas santen waren op weg naar of komende van de bloemententoonstelling te Heem stede Od den Tweeden Paaschdag bracht de bloembollenmarsch van N.S.B.'ers met een 400-tal deelnemers een groote drukte in 't dorp. De stroom van auto's hield tot laat in den avond aan. De bloemenverkoopers hebben goede za ken gemaakt; wel waren de meesten des avonds niet uitverkocht, maar dit zegt niet veel. als men in aanmerking ne»mt, dat de voorraden in den loop van den dag aangevuld worden. Tegen het vallen van den avond viel de crisis in. De prijzen daalden tot zeven bos voor drie stuivers en vijf voor een dub beltje. Zoo boden twee concurrenten tegen elkaar in. De tram met versterkte diensten had het vooral in den middag en in den avond druk. Alle wagens zaten toen stampvol. De politie was versterkt met Rijkspolitie en had twee zware dagen met extra maat regelen voor het verkeer. Dit is zeer nor maal verloopen. Na deze bollendagen is er nog één te verwachten, Zondag a.s., dan kunnen de tulpen volop in bloei staan. En natuurlijk blijft een bezoek In den loop van deze week aanbevelenswaardig, vooral voor hen, die niet houden van de Zondagsche drukte. Te Sassenheim veroorzaakten de herstel lingswerken aan de klapbrug groote stag natie in het verkeer ondanks het optreden der politie. Zij deed dit op een goede manier, dooh het feit dat slechts één auto de brug kon passeeren werkte alles tegen. Was het den len Paaschdag voorgeko men, dat er files van auto's ontstonden, die van Klapbrug tot oude Posdbrug ipl.m. 1000 Meter) reikten, gisteren werd het nog erger. Vooral toen het weer later op den dag opknapte, kwam een stroom van auto's en fietsen zoowel uit de richting Leiden als Haarlem opdagen.. Werd het verkeer even stopgezet, dan was het in de nauwe Dorpstraat ondoenlijk over te ste ken. Tusschen de rij van auto's trachtte de tram vooruit te komen. Het ging ook, maar hoe? Duurde 's morgens het rijden van Zuiderstraat tot Molenstraat niet min der dan 25 minuten, des middags werd het nog erger. Door het stopzetten van het verkeer ontstonden files van auto's van Sassen heim tot Llsse, waartusschen zich enkele trams bevonden. Hoe langzaam een en ander opschoot, blijkt wel dat van de le Poellaan tot de idapbrug enkele trams meer dan 3 kwartier werk hadden. Ondanks al het wachten, bleven de auto mobilisten hun goed humeur behouden. Velen maakten rechtsomkeert en reden via de Voortlaan naar Noordwijk om zoo hun weg te vervolgen De post aan de 3e Poel laan kreeg ook haar portie van deze op stopping te verwerken De auto's uit Utrecht en Gelderland wijzigden hun route en gingen nu via de Haarlemmer meer huiswaarts. Het was voor de inwoners een ongewoon schouwspel en talloozen sloegen nabij de brug het verkeer gaande. Het ls te hopen, dat wanneer as. Zondag weer andere bezoekers komen, het verkeer niet zoo'n stagnatie zal ondervinden. Onze correspondent te Oegstgeest meldt nog Den Eersten Paaschdag heeft het ver keer naar en van de bollenvelden een normaal verloop gehad. Het moeilijkste gedeelte was wel de smalle Dorpstraat, waarvan de electrische tram een gedeelte in beslag neemt Ter voorkoming van ongevallen is ter hoogte van de firma Hornan een electrisch belsignaal aangebracht, dat aan de Ka naaldrug wordt bediend als er een tram in aantocht is, opdat de uit Leiden ko mende auto's kunnen worden opgehouden. Dit bleek een goede verbetering. Jammer, dat dit alleen maar wordt toe gepast op deze drukke Zondagen. Den Tweeden Paaschdag was het ver keer verbazend groot. De smalle Kanaal- brug kon het doorgaand verkeer niet ver werken, zoodat daardoor nogal eens stag natie ontstond; zelfs was dit meermalen zoo groot, dat in den middag geregeld een file auto's stond opgesteld vanaf de Ka- r.aalbrug tot aan „Het Witte Huis" en zelfs een enkele maal tot aan „De drie witte Palen" voorbij Endegeest. Als eenmaal de nieuwe Rijksweg gereed gekomen is, verwachten wij, dat ook dit euvel wel opgeheven zal zijn De gemeente en rijkspolitie hebben een tweetal drukke en inspannende dagen doorgemaakt. De regeling was over het algemeen uit stekend verzorgd en dank zij het tactvol optreden is er geen enkel ernstig ongeval voorgekomen. Met de Paaschdagen is het bij de spoor wegen bijzonder druk geweest, vooral gis teren waren de treinen zóó vol als het in geen jaren geweest was. Zaterdag was het in Utrecht zóó erg, dat de politie buiten het station de stroom reizigers bij de in- en uitgangen moest regelen. Maar ook hier op het station heerschte Zaterdag en Tweeden Paaschdag een groote drukte. Het bezoek aan de bollenvelden was zeer groot, en 's morgens kwamen uit verschil lende deelen van ons land uit de richting Utrecht de verschillende goedkoope extra treinen aan het station hier aan; voor bezoek aan de bollenvelden Ook het bezoek aan de „Flora" te Heemstede was zeer groot zoodat verschil lende extra treinen hebben geloopen. Ook op het baanvak Leiden—Utrecht was het dit jaar bijzonder druk, zoodat de versterkingen niet overbodig waren, daar veel gezelschappen meekwamen, die moes ten deelnemen aan verschillende wed strijden hier ter stede. Ook het bezoek aan de bloemententoonstelling te Boskoop was groot, zoodat de Dieseltreinen dikwijls te klein waren, om alle bezoekers te kun nen vervoeren. Ten gerieve van de reizi gers had de Ned. Spoorwegen dit Jaar de treinen niet met oud materieel versterkt, maar 1ste en 2de klasse rijtuigen voor 3de klasse reizigers beschikbaar gesteld. Gisteravond heerschte op de stations Amsterdam, Rotterdam en Den Haag zoo'n drukte dat uitgebreide maatregelen moesten worden genomen om een gere- geiden treinenloop te verzekeren. Van de vacantiekaarten is een druk gebruik ge maakt. GEBOREN. Johannes Wilhelmus Petrus, z van H G van Hees en A. H. de Heij Christina Elisabeth Maria. d. van F. D. Th. Driessen en A. J. van Berge Henegouwen Hen- drika, d. van A. G. M. Noord en C. Ver haar Tieneke, d. van H. T. van \%enink en A. van der Zwaard Maria Joljanna, d. van L. van Lienden en E. H. Bartek Teunis ,z. van G. T. Vermeeren en D. van Duin Abraham, z. van A. Langhout en G. Wittebol Wilhelmina Catharina Maria, d. van G. J. Bik en W. M T"ithof Jacobus Marinus, 2. van D. P. Pianjë" en D. S. van Wel. Geertruida, dr. van C. J. de Haas en A. M. Louwrier Hendrik Jacobus, zn. van H. J. Eradus en C. Hakker Joseph Nico- laas, zn. van J. H. G. Poels en M. Groenen dijk Jopje Jacoba Wilhelmina. dr. van M. Keveling en M. Schimmel Mattheus, zn. van C. J. Zaal en C. Kruijk. ONDERTROUWD. N. de lEcluse, jm, 29 jaar en L. F. Ger- tenaar, jd. 28 jaar E. D. de Jong, jm. 25 jaar en E. M. L. J. Noordrpan, jd. 21 jaar T J. Heetveld, Jm. ën J W. Tendeloo, gesch. vr A. van der Meij, jm. 22 Jaar en S. S. Kok, jd. 20 jaar. N. C. de Haas, Jm. 27 j. en S Rljsdam. Jd. 26 j. =A Hillebrand, jm.. 27 J. en J. F. v. d. Pla^d. 20 J. J. A. Stadt, jm. 27 j. en C. M. A. Heijmans, Jd. 22 J. GEHUWD: ^C. A. de Meijere jm. en H. M. Huizinga, OVERLEDEN J. G. P. van Tetering. zoon, 10 jaar H. M. J. Janssen, man, 59 jaar. A. W. Privé, jd. 80 j. T. Slegtenhorst Verhoef, vr. 74 j. A. KersbergenOuwer- sloot, vr. 55 j. A. M. T. de Greef—Op- denhoff, wede.. 82 j. H. v. v. Putten— Paats, wede. 84 j. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN - Stationsweg Firma A. J. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG. Sigarenhandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERW1L Az. Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT - Breestraat 126 A. VAN EGMOND, Sigarenhandel, Haven 2/4. BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No. 59 - Oegstgeest en aan de Kiosken. VERLENGING VAN DEN DUUR DER BOSKOOPSCHE TENTOONSTELLING. Druk bezoek tijdens de Paaschdagen. Het bestuur van de tentoonstelllngver- eeniging te Boskoop, heeft thans defini tief besloten de tentoonstelling te verlen gen tot en met Zondag 28 April. Het tentoonstelllngsbezoek is gedurende de beide Paaschdagen enorm geweest; vooral gisteren was het bezoek zeer groot. Het weer, dat er in de morgenuren van den 2en Paaschdag minder goed uitzag, klaarde spoedig op, hetgeen vooral een stroom van fietsers naar Boskoop bracht. Vele ingezetenen, vooral in de omtrek van het tentoonstellingsterrein, maakten dan ook goede zaken met het ln bewa ring nemen van rijwielen; op de parkeer terreinen werden zeer veel auto's ge plaatst Op de tentoonstelling heerschte dan ook een groote drukte, doch door het één richting-verkeer. verliep daar alles in de beste orde. Het bezoek voor belde dagen kan zeker op 25.000 personen worden ge schat. Door de politie geassisteerd door rijks politie werd het verkeer uitstekend gere geld. Zoo heeft Boskoop een paar goede da gen gehad, hetgeen voor de kas wel van groote beteekenls is geweest. Ook de Bos- koopsche neringdoenden varen hierbij wel! ALPHEN. Van gemeentewege heeft men dezer dagen een aanvang gemaakt met de boo- menbeplanting van den nieuw aangeleg- den weg aan de Verlengde Aarkade. BODEGRAVEN. De naaivereen. „Neerbosch" heeft dezen winter 147 kleedingstukken ten be hoeve van de weesinrichting vervaardigd. HAZERSWOUDE. Jaarvergadering Gereformeerde Knapenvereeniging. De Geref. Knapenver „Samuël" hield haar jaarvergadering in het lokaal achter de Geref. Kerk, bijgewoond door vele be langstellenden. De heer Ph. de Gelder opende het samenzijn. Door A. van Aalst secretaris der vereen, werd jaarverslag uitgebracht en tevens een overzicht gege ven van de financiën en de bibliotheek. Hierop kwamen aan de orde: opstellen, voordrachten, een samenspraak en lezen, afgewisseld door zang en het uitreiken van ververschlhgeii Namens den kerke- raad der Geref. Kérk Werd het woord ge voerd door den heer P. J. Bogaards, ter wijl door afgevaardigden van vereen, van hier en uit den omtrek het woord werd gevoerd. Namens de oudercommissie sprak de heer J. Bogaards, die het samenzijn sloot, nadat gezongen was Ps. 119 5 met dankgebed. De Emmabloemcollecte heeft in deze gemeente opgebracht de som van f. 223.22'/i. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertruida Elisabeth, d. van Stephanus van Hees en Dirkje Martijntje Oomen Overleden: Grietje Boersma, 64 jaar wed. van T. Vergunst. LEIDERDORP. Morgen zal in deze gemeente de Em- mabloem-collecte worden gehouden, uit gaande van de Ver. „Het Groene Kruis", ten bate der T.B.C.-bestrijding. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida Johanna, dochter van A. de Beer en M D Hoogeveen Aaltje, dochter van H, Rigtering en H. Hovingh. Ondertrouwd: J J. Hoogervorst, 28 jr., wonende te Ter Aar en P Pleterse, 30 j. Overleden: M. de Jong, Jd., 17 Jaar M. Rijnbeek, 79 jaar, weduwnaar van M. C. Kelder. TER AAR. De eerste snijboonen. Dezer dagen voerde de tuinder M. KeiJ- zer de eerste snijboonen aan op de groen- tenvelling. Tuinbouw cursus. In de koffiekamer van de Veiling hield men een overgangsles voor de leerlingen van den tuinbouwcursus o.l.v. den heer G. J. v. Loo. Tegenwoordig waren de be sturen der L.T.B en van den Chr. Boe ren- en Tuindersbond, terwijl ook de Rijkstuinbouwconsulent, de heer Koeman zijn belangstelling toonde. De heer Weijs van Alphen en de leeraar v. Loo stelden praktijk- en theorlevragen. uit de beant woording waarvan bleek dat het onder wijs goede vruchten had afgeworpen. De deelnemers bleken alle geschiktheid te bezitten om over te gaan in de 2e klas. De heer Koeman en de voorz. der L.T.B. wekten op tot meerdere deelneming aan de cursussen. WADDINXVEEN. De Emmabloem-collecte alhier ge houden heeft opgebracht f. 243.28</i (vorig Jaar f.221). ZWAMMERDAM. ,l— GEMEENTERAAD. Geen verlaging aantal verloven A Afwijkende bepalingen winkelslui tingswet - Bouwverordening nog niet vastgesteld. Voorzitter burgemeester P. Hoogen- boom. Aanwezig 5 leden. De voorz. opende met gebed en deelde mede, dat de heer Ko ning bericht heeft, verhinderd te zijn de vergadering bij to wonen. Een zelfde me- dedeeling ls ingekomen van den heer Hoeks, wegens ongesteldheid. De voorz. spreekt den wensch uit, dat de behande ling. welke de heer Hoeks zal moeten on dergaan. diens gezondheidstoestand ten goede zal mogen komen. Ingekomen stukken. Proces-verbaal van gehouden kasop name bij den gemeente-ontvanger op 28 Maart J.l. waarbij boeken en bescheiden in orde zijn bevonden. Een missive van Ged. Staten, houdende goedkeuring wijzi ging Begrooting dienst 1934. Alsvoren, waarbij 't presentiegeld der raadsleden met Ingang van 1 Januari 1935 wordt vastgesteld op f. 135 in totaal. Al deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Verzoek van de Nat. Comm. tegen het Alcoholisme om het maximum aantal der verloven A. in deze gemeente zoover te verlagen als waartoe de Drankwet recht geeft. De voorz. zegt dat er voor B. en W. thans geen aanleiding bestaat om hierin wijziging te brengen. Zij stellen daarom voor den bestaanden toestand te hand haven. De heer Llnschoten vraagt of het geen overweging zou verdienen het aantal ver gunningen zoodanig te regelen dat op Dorp, Overtocht en Tempel niet meer dan 1 vergunning komt, dus het totaal aantal van 4 op 3 te brengen. De voorz. antwoordt dat het aantal vergunningen niet per wijk of gemeente- deel kan worden bepaald Wel kunnen bij verordening bepaalde deelen der gemeen te voor het bekomen eener vergunning worden uitgesloten. Dit laatste willen B, en W. wel in overweging nemen. Het voor stel van B. en W. wordt daarna z.h.s. aan genomen. Op nieuw vaststellen verordening tot afwijking van bepalingen der Winkelslui tingswet. Door de wijziging der Winkelsluitings wet is het noodzakelijk geworden, in plaats van de thans vervallen Winkel sluitingsverordening een nieuwe verorde ning vast te stellen tot afwijking van en kele bepalingen dier Wet. B. en W. achten het voor deze gemeente gewenscht, om zoolang de zomertijd nog van kracht zal zijn, de wettelijke slui tingstijd der winkels met een uur te ver laten en voorts om het sluitingsuur met een uur te verlengen voor de zes werk dagen onmiddellijk voorafgaande aan Paschen en Pinksteren. Z.h.s. worden de ontwerp-verordeningen conform dit voorstel vastgesteld. Voorstel tot ondershandsche verhuring van een perceel welland van de voorma lige boerderij „Altijd Wat" aan W. Hoo- gendoorn Jr. te Alphen a.d. Rijn voor f. 90.—. De heer W. Hoogendoorn voornoemd, die vorig jaar bij openbare inschrijving be doeld land voor dezelfde som heeft ge pacht, heeft te kennen gegeven dit land op dezelfde voorwaarden ook voor 1935 weer te willen huren. Dit aanbod komt B. en W billijk voor waarom zij voorstellen bedoeld land thans ondershands aan Hoogendoorn voornoemd te verhuren op dezelfde voorwaarden. Z. h.s. wordt aldus besloten. Vaststellen bouwverordening. De voorz. biedt namens B en W. ter vaststelling aan een nieuwe bouwveror dening, waarvan een ontwerp aan elk der leden is toegezonden. Bij de breedvoerige bespreking welke over dit onderwerp ontstaat, worden al gemeen bezwaren geopperd tegen de voor gestelde open bebouwing buiten de be bouwde kommen, waaromtrent de nieuwe verordening bepaalt dat het verboden is meer dan twee woningen aaneen te bou wen, terwijl voor elk volgend te bouwen perceel een tusschenrulmte van ten min ste 30 M moet worden in acht genomen. Verschillende leden wijzen er op, dat hierdoor nieuwbouw op terreinen die reeds voor bouwgrond zijn aangekocht of bestemd, praktisch onmogelijk wordt ge maakt. De voorz. zegt de bezwaren die worden geuit, wel te gevoelen, doch spr. is er van overtuigd dat de hoogere autoriteiten hiermede geen rekening zullen houden,' gezien de aigemeene eischen die gesteld worden aan het landschapschoon. Er mag niet anders gebouwd worden dan aan be staande straten. Het uitgesproken doel ls eenmaal om onregelmatige bebouwing zooveel mogelijk tegen te gaan en de bebouwing meer stel selmatig te bevorderen op terreinen die daarvoor op het uitbreidingsplan zijn ge projecteerd. Na nog eenlge bespreking over eenlge bepalingen ln de ontwerp-verordening, wordt besloten deze verordening nog niet vast te stellen, doch vooraf nog eens een bespreking met den Inspecteur der Volks gezondheid aan te vragen. Herstel veldwachterswoning Overtocht Op voorstel van wethouder Hoogendljk wordt dit punt ln geheime vergadering besproken. Na heropening der openb. verg. wordt met alg. st. besloten aan Ged. Staten machtiging te vragen om bedoelde wo ning publiek te verkoopen en in plaats van de zich daar bevindende gevangen bewaarplaats het Gemeentelokaal in de Kerkstraat te verbouwen tot arrestanten lokaal. Daarna sluiting. H. L. te O. Adhaesiebetuigingen met den Open Brief kunnen wij niet plaatsen. De Inhoud van uw stuk staat geheel in be doelden brief. HEDEN. Jeruël: Samenkomst te 8 uur nam. P.A.S.-gebouw (Haven): V.V.S.O.: Spr. p, J. Schmidt, 8 uur nam. Stadszaal: Bonte Avond V.A.R.A., 8 uur nam. Woensdag. Den Burcht: Ledenvergadering Ond. Ver. voor Zlekenhuisverpleglng. te 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Jaarvergadering Vereeniglng Oud-Leiden, 4 uur. N. Rijn 19: Prop.-lezing Leldsche Athle- tlek Cle, 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam. „De stalen Straal". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater Breestraat, 8 uur nam. „De big van het regiment". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „De onbekende passagier". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater Steenstraat 39. 8'/i u. nam. „Een nacht van liefde". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur. 4</t uur en 8 u. 15. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 23 tot en met Zondag 28 April a.s. waargeno men door de aoptheken: W. Pelle, Kort-Rapenburg 12, tel. 594; J. E M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85; C. van Zijp, Wllhelminapark 8, Oegstgeest. AALSMEER. J* Jaarvergadering der C. T. A. V. De Coöperatieve Tuinbouw Aankoop Vereeniging heeft haar jaarvergadering gehouden in „De Oude Veiling" onder voorzitterschap van den heer Jb. Alder- den Dzn. Na opening las de secretaris, de heer Alb. Spaargaren Jbz„ de notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. Vervol gens kwam in behandeling: het den leden in druk toegezonden jaarverslag met de rekening en verantwoording. Namens de fin. commissie werd door den heer D. Offerman rapport uitge bracht. waaruit bleek, dat boeken en be scheiden in orde waren bevonden. De voorzitter dankte den heer Spaargaren, zoowel voor zijn jaarverslag als fin be heer. In de plaats van den heer Alb. Baardse Jz. niet herkiesbaar) werd als commissaris gekozen de heer Jb. Bol Pz. De voorzitter bracht den heer Baardse hartelijk dank voor zijn arbeid in het be lang der Coöperatie. Als bestuursleden werden herkozen de heeren Alb. Spaargaren Jbz., A. van Leeu wen Pz. en W. P. B. Barend sen. Tot leden der fin. commissie 1935 wer den benoemd de heeren H. van Leeuwen, W v. d. Zwaard en L. H. Trommel. Bij de rondvraag dankte de heer Baardse. als scheidend commissaris voor de prettige samenwerking met het be stuur. De voorzitter sloot dan de vergadering met een propagandistisch woord. HAARLEMMERMEER. Het bestuur van het crisis-comité A voor de gemeente Haarlemmermeer be richt ons, dat nu het voorjaar is aange broken en de geldmiddelen zijn uitgeput, de werkzaamheden tot den volgenden herfst zijn geschorst. Er wordt dus door de verschillende sub- comité's tot nadere aankondiging geen zitting meer gehouden. KATWIJK AAN ZEE. De prijsuitdeeling der Ambachts- Teekenschool. Alhier had de prijsuitdeeling plaats van de leerlingen der Ambachts-Teekenschool in bijzijn van de wethouders J. Dubbeldam, C. A. Veltkamp, de gem.-secretaris D. C. 0. Boekhoven, het bestuur der school J. Hou- waard, C. A. Kruyt, Joh. Verloop; dc lee raren, leerlingen, ouders en jury. De voorzitter van het bestuur dezer school, de heer C. A. Veltkamp, sprak een welkomswoord Het bestuur ls genoodzaakt op groote en kleine uitgaven te bezuinigen Om een voorbeeld te nemen. Met deze school gaat een groot maat schappelijk belang gepaard; er wordt on derwijs gegeven aan leerlingen om hen tot vakkundige arbeiders te bekwamen. In deze tijden van werkloosheid worden door dit onderwijs de hersenen aan het werk ge zet; geestelijke en lichamelijke arbeid is veel waard voor dezen tijd. Deze school heeft nog steeds de belangstelling der ge meente. Niettegenstaande de slechte huls vesting is de belangstelling der leerlingen niet geslonken; er is door hen met ijver en ambitie gewerkt. Spr. wijdde o.a. waardeerende woorden aan den overleden leeraar van Masten broek. Met hem ls een veelbelovend kunste naar heengegaan, hij was een in alle op zichten een braaf en edel man van karak ter, hij was een extra kracht van deze school. In zijn plaats werd benoemd de heer H. G J. Wennekers uit Voorschoten- De tijden zijn moeilijk en de toekomst donker. Leerlingen gebruikt uw tijd goed, de beste plaatsen zullen door de beste werkers worden ingenomen. Moge G» weer den tijd laten komen dat er arbeid komt en een ieder tevreden zal zitn. Tot zijn leedwezen kon de Burgemeester niet tegenwoordig zijn om de prijzen uit ta deelen. Het doet ons goed, dat het Ge- 2—4

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6