Formosa door aardbeving geteisterd Provinciale Bondsdag van het Ned. Jongelings-Verbond LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Dinsdag 23 April 1935 3000 dooderr, 9500 gewonden12.000 huizen verwoest. Onbeschrijfelijke paniek. /TUKKIN 'un/t en luiere* Zeer groote belangstelling te Alphen. eltax telef 6€ THIJS IJS EN HET DAL DER NEVELS. o Zondagochtend vroeg ls het Zuidwestelijk gedeelte van het prachtige eiland Formosa door een hevige aardbeving geteisterd. Volgens de officieele berichten bedraagt het aantal doodcn plan. 3000, het aantal gewonden 9500, terwijl 12.122 huizen wer den verwoest en 11.346 andere ernstig be schadigd. Er ontstond een onbeschrijfelijke paniek onder de bewoners van het eiland, die nog verergerd werd, doordat alom brand ont stond. Het minst geteisterd schijnen te zijn de provincies Taichu en Etshinchiku. In de hoofdstraat van de stad Taichu werden honderd personen gedood. De straat ls in een enorme ruïne herschapen. De stad Taiko aan de Noord-West kust van het eiland is bijna geheel verwoest De spoorwegen in het geheele Noordwestelijke deel van het eiland zijn erwrongen en gelijken op reusachtige slangen Talrijke tunnels zijn ingestort, andere zijn geheel versperd. De bowoners zoeken in massa tusschen de ruines naar hun naaste verwanten. Personeel van het Roode Kruis en politie arbeiden zonder ophouden De eerste aardschok is door bet Obser vatorium van Taihoku om 6.02 uur pl. t. geregistreerd en de tweede om 6.22 uur pl. t. Het epicentrum schijnt te liggen twin tig mijlen ten N.w. van Talohu. De Pescadores-eilandengroep werd aan de Westkust eveneens door een aanbeving geteisterd. De telegraaf- en telefoonverbindingen werden verbroken. De schade aan huizen en gebouwen wordt geschat op zes millioen yen, die aan sooor- wegen. bruggen en wegen op vier millioen. Het ministerie van binnenlandsche zaken heeft allen provincialen besturen opdracht gegeven, een steunactie te openen, terwijl de stad Tokio een bedrag van 20 000 yen beschikbaar heeft gesteld Door het garnizoen te Tatsjoe zijn 50 reddingsbrigades uitgezonden, die onder de geteisterde bevolking levensmiddelen en dekens hebben uitgedeeld. De gouverneur van Formosa heeft het mnisterie van overzeesche zaken medege deeld. dat het reddingswerk vlotten voort gang heeft en bevorderd wordt door uit stekend weer. De petroleumvelden zijn niet door de aardbeving getroffen. Het ministe rie van financiën te Tokio heeft een be drag van 7 millioen yen beschikbaar ge steld. Bovendien is een openbare inschrij ving ten bate der slachtoffers geopend. De ambtenaren van het ministerie van over zeesche zaken hebben daarbij het voor beeld gegeven door 1 o van hun maand salaris af te staan ten behoeve van de reddings- en hulpactie. Ook de dagbladen hebben inschrijvingen geopend. De gezanten van Siam en Zweden heb ben tegenover minister Hirota uiting ge geven aan hun oprechte deelneming, ter wijl keizer Kang-te van Mandsjoekwo. die te Kobe verblijf houdt, den Japanschen keizer een telegram van medeleven heeft doen toekomen De aanblik van het brandende eiland. In den nacht van de catastrofe werd de zee rondom Formosa verlicht door de vlam men, die opstegen uit de verwoeste steden en huizen. Sedert de ontzettende ramp van 1923 heeft Japan geen aardbeving gekend, die een zoo grooten omvang en zoo nood lottige gevolgen heeft gehad als de catastrofe, die thans het eiland Formosa heeft getroffen. Onder de ruines en puinhoopen liggen de duizenden dooden, mannen, vrouwen en kinderen, terwijl de tallooze gewonden zijn ondergebracht, althans voorzoover er plaats ls, ln ziekenhuizen, ge meentelijke gebouwen, fabrieken, hotels. Maar het opnemen der gewonden, van wie velen doodelijk gekwetst zijn, vergt veel tijd en menige getroffene heeft langen tijd op hulp moeten wachten. Duisternis kondigde de ramp aan. Het was Zondagmorgen zes uur op het eiland, toen de hemel zich verduisterde. Binnen enkele minuten was de streek ln het donker gehuld. Angst maakte zich toen meester van de bewoners. Het was doodstil in de natuur, geen briesje deed de bladeren der boo men be wegen. Plotseling bewoog zich de aarde, kwam weer tot rust, trilde daarna heviger. Eenige minuten gingen weer in stilte voorbij. Toen begon de grond heftig te schokken: de catastrofe was geschied De stad Taitsjoe aan de Westkust leed het ergste, maar ook een aantal andere steden en dorpen werden in ruines her schapen In Taitsjoe, waar vele Chinieesche arbei ders wonen, waren de bewoners juist opge staan en maakten zich gereed voor het dagelijksch werk, toen de ramp plaats vond, In minder dan vijf minuten was de stad in één groote puinhoop veranderd. De hoofdstraat was geheel verwoest. Het ge rommel van de aardbeving werd gevolgd door een helsch lawaai van vallende stee- nen, springende waterbuizen en explodee- rende gasleidingen. Dit afschuwelijke con cert overstemde het geschreeuw der tal looze gewonden. Alle verbindingen waren verbroken. In de verwoeste straten speelden zich hart verscheurende tooneelen af. Ouders zoch ten in waanzinnigen angst naar hun kin deren, die wellicht onder de puinhoopen waren gebleven; kleine kinderen doolden schreiend rond, weggerukt van hun ouders. Geleidelijk konden politie en Roode Kruis eenlgszins ordenend optreden en in de straten verschenen ambulances; dokters en verpleegsters verrichtten hun werk. Menige gewonde werd op de plaats zelf. waar hij gevonden werd, geopereerd. Ondertusschen bewogen zich op de wegen rondom Taitsjoe duizenden boeren en arbeiders met hun gezinnen, die het verwoeste binnenland ontvluchtten en een onderdak meenden te kunnen vinden in de stad. Sommigen vielen, uitgeput, door den langen tocht, langs den weg neer. Naar schatting zijn alleen in Taitsjoe duizend menschen om het leven gekomen. De vernielende elementen hebben hun werk ook grondig gedaan in Sjintsjikoe, Sje-Keeloeng en Tainan aan de Westkust en te Karenko aan de Oostkust. Ook Taihokoe ln het Noorden heeft zeer gele den. Hier zouden de slachtoffers uitslui tend Chineesche boeren zijn. Een geheel legercorps is naar de verwoeste gébelden gedirigeerd. In het geheele Noordwesten zijn de spoorlijnen verwoest; de rails vertoonen bizarre kronkelingen. Tunnels en bruggen zijn ingestort. Ook de electrische lichtlei- dingen zijn vrijwel overal vernield: men behelpt zich met lantarens en olielampen. Ook in Oost-Japan zijn aardschokken gevoeld. Verschillende kerkdiensten werden onderbroken, doch daarna weer vervolgd (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Cople van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. DE ONTEIGENING TEN BEHOEVE VAN DEN STADHUISBOUW. Geachte Redactie. Mogen, naar aanleiding van uw bericht d.d. 18 April onder bovenstaand opschrift, onderstaande regelen een plaats in Uw blad? Bij voorbaat dank. De toebereidselen der betrokken winke liers om voor overplaatsing hunner win kels te zorgen konden daadwerkelijk eerst geschieden nadat hen bekend was. welke schadevergoeding hen daarvoor is toebe deeld. Toen den 31en Maart 1934 in Uw blad Uw artikel verscheen onder het opschrift ..Meer snelheid van handelen gewenscht", waarin U betoogde, dat de betrokken win keliers toen redeneerden: „Wanneer de perceelen toch moeten worden onteigend dan hoe eerder hoe liever", was dat vol komen juist. Evenwel vervolgde U ln dat artikel dat de gemeente „om redenen van taktiek" niet wenschte aan te vangen met de onteigening! Nu sinds enkele maanden de gemeente dan thans wél, dus op het allerlaatste moment is gaan onteigenen, nu kan het toch geen verwondering geven als niet alle betrokkenen op den dag af thans huizen kunnen verlaten. 6 jaren heeft het ge duurd alvorens het terrein voor den stad huisbouw wordt bewerkt, hebben de be trokken winkeliers dan geen recht op iets langer uitstel dan 20 dagen om hun be- drijvendrljven elders in te richten? Mij dunkt zeer zeker! Uw abonné L. TEGENSTELLING OP GOEDEN VRIJDAG TE LEIDERDORP. Goeden Vrijdagmorgen het Raadhuis onzer Gemeente passeerende, bemerkte ik, dat dit gesloten was. -deer juist. Het was echter een groote tegenstelling toen ik de te werk gestelde arbeiders bij de werkversct.afine aan hun dagelijkschen arbeid zag Ik zal mij van critiek onthou den of dit noodzakelijk is vanwege be palingen van hoogerhand Is dit echter niet het geval dan hoop lk dat ons Gemeente- REGLAME- KON 'S MORGENS HAAST NIET BEWEGEN. Nu zijn stijfheid in de spieren en bardlijvigheid verdwenen. Hardlijvigheid en stijfheid in de spieren weer een typisch Kruschen geval. De heer K. te R. schreef ons: „Steeds had ik veel last van hardlijvig heid en stijfheid in de spieren soms was ik zoo stijf, dat ik 's morgens haast niet in beweging kon komen. Daar ik dik wijls in de krant las over Kruschen Salts, wüde ik het ook eens probeeren. Nu zou ik het niet gaarne meer willen missen. Ik ben er ten volste tevreden over en kan het iedereen aanraden. De stijfheid in de spieren is verdwenen en van hardlijvigheid heb ik geen last meer. Kruschen Salts voldoet aan alle eischen. waar het voor wordt uitgegeven." L. K. te R. Stijfheid en rheumatische aandoeningen ontstaan door onvoldoend werkende af- voerorganen, mede oorzaak der hardlijvig heid. Kruschen Salts spoort lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger wer king: de afvalstoffen en overtollig urine zuur worden uit het lichaam verwijderd, pijnen en stijfheid verdwijnen De dage lij ksche dosis" zal U voortaan blijven be hoeden voor hardlijvigheid, rheumatiek en U frisch en „fit" houden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a f. 0.90 en f. 1.60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenver pakking de naazn Rowntree Handels Maat schappij, Amsterdam, voorkomt. 3225 bestuur ln 't vervolg ook de door hen aan 't- werk gestelde arbeiders dezen dag vrijaf geven. De werkverschaffing loopt toch weer ten einde, dus of dit werk dan nog een dag langer of korter duurt, zal voor de Ge meente geen enkel financieel nadeel be- teékenen. Gezien, dat alle openbare instellingen dezen dag gesloten zijn. behoort Goede Vrijdag onder de Alg. Erkende Chr. Feest dagen. U nogmaals dankend voor de verleende plaatsruimte. C DE GRAAF Wzn. v. d. Valk Boumanweg 38, Leiderdorp. F. W. G. OLDEWELT OVERLEDEN. In den ouderdom van 77 jaar is te Laren plotseling overleden de bekende kunst schilder F. W. G. Oldewelt, de nestor van de Larensche schilderskolonie. De heer Oldewelt is op 19 Aug. 1857 te Amsterdam geboren. Hij genoot zijn opleiding aan de Rijksacademie te Amsterdam, waar hij studeerde onder leiding van prof. Allebé. In 1891 werd hij benoemd tot hoofdleeraar aan de school voor kunstnijverheid te Haarlem, waarna hij in 1896 benoemd werd tot directeur van de Academie „Minerva" te Groningen. Na een zevenjarig verblijf aldaar werd hij in 1903 benoemd tot hoofdleeraar aan de Academie van Beel dende Kunsten en Technische Weten schappen te Rotterdam, aan welks Insti tuut hij tot 1922 verbonden bleef. Hierna vestigde hij zich te laren. Oldewelt ver wierf groote bekendheid met zijn „Fijn Collorlstlsche Bloemstukken" en zijn prachtig doorwerkte „Naakten." Daar naast schilderde hij groote Figuurstukken o.a. de „Nieuwe Markt Amsterdam" en zijn Triptieken in het Rotterdamsch Stadhuis. Vele onderscheidingen vielen dezen kunstenaar ten deel: de zilveren en gouden medaille (Amsterdam 1888), de Mention Honorable (Parijs 1889), Medaille te Nizza (1884), een gouden medaille te München 1893 -een groote medaille te Amsterdam 11895een bronzen medaille te St. Louis (1904), en een zilveren me daille te Barcelona (1907.) De teraardebestelling zal Donderdag middag om 2 uur plaats vinden op de Algemeene Begraafplaats te Laren. o HENRI MORR1EN t Te Rotterdam is in den ouderdom van 64 jaar de tooneelspeler Henri Morricn overleden. Henri Carel Cornells Johannes Morriën werd Oct. 1870 te 's-Gravenhage geboren. In 1888 was hij verbonden aan de Tlvoli Schouwburg te Amsterdam, van 1891 tot 1894 bij de gebroeders van Lier al daar en van 1894 tot 1900 bij den Tivoli- Schouwburg te Rotterdam. Daarna was hij tot 1925 bij het Rotterdamsch Tooneelge- zelschap onder directie van v. Eysden, verbonden om ln dat Jaar als acteur-regis seur naar het gezelschap van Spree in den Circus-schouwburg te Rotterdam over te gaan. waarna hij ten slotte leider werd van het tooneelgezeischap De Rotterdam mers." Van zijn voornaamste rollen noemen wij: luit. George van Velzen in Emant's Geuren; Pastoor Bronk in Heyerman's Al lerzielen; Warenhuisdirecteur in diens Op gaande Zon, Brack in Ibsens Hedda Gab- ler, De Burgeredelman van Molière, enz. STAATSPRIJS VOOR VLAAMSCHE LETTERKUNDE. De vijfjaarüjksche staatsprijs 120.000 francs) voor VLaamsche letterkunde is toegekend aan Stijn Streuvels voor diens volledig werk. (Msbd.) TIJDSCHRIFTEN. In de Haagsche Post van deze week vin den we een artikel van de hand van W. van Veenendaal, getiteld: Verhalen uit de vliegerij. Johan Fabricus vervolgt zijn ver- halenreeks, P. v. d. jlem teekent een plaat over Genève, terwijl Ton van Tast eenige krabbels aan de conferentie te Stresa wijdt. In de „Wereldkroniek" treffen we dit maal een artikel over de feestweek in Spanje Verschillende fraaie foto's verdui- duidelijken een en ander. Voorts zijn ver schillende bladzijden aan 't Paaschfeest gewijd, zoo o.a. aan 't Paaschfeest in Je ruzalem. Tenslotten schrijft J. Hoven over Wintersport op de Veluwe. NIEUWE UITGAVEN. In opdracht van de Commissie „De Nieuwe Koers" te Utrecht, verscheen bij de N.V. Uitgevers-Mij. „De Tijdstroom" te Lochem een brochure met als titel: „De nieuwe koers ln economie en politiek." Prijs 0.25. Paaschmaandag werd te Alphen door het Ned. Jongelingsverbond een Provinciale Bondsdag gehouden, waarvoor uit de pro vincie Zuid-Holland zeer groote belang stelling bestond. De morgenvergadering werd gehouden ln het kerkgebouw der Ned. Herv. Kerk. In de middaguren had men tevens de beschikking over het Nuts- gebouw. Kerkzaal der Martha-stichtlng, terwijl de slotbijeenkomst werd gehouden ln eerstgenoemd kerkgebouw. Reeds vroeg wapperde de Bondsvlag van den kerkto ren, terwijl ln de kerk het voorfront en het orgel keurig waren versierd met vlaggedoek en bloemen Rond het spreekgestoelte waren palmen geplaatst, terwijl voor de kansel een tafel stond, waaraan het bestuur van de prov. dag. commissie plaats had genomen. Het kerk gebouw was reeds spoedig met belangstel lenden bezet. Het zich gevormde eere comité bestond uit de plaatselijke predi kanten en andere bekende plaatselijke figuren, terwijl de burgemeester de heer P. A. Colijn het eere-voorzltterschap had aanvaard. De regelingscommissie met haar voorzitter de heer J. G. Hoogtetjling, had voor een keurige regeling gezorgd, zoodat alles een uitstekend verloop had. De morgenvergadering werd aangevan gen met gemeenschappelijk zingen van enkele liederen uit den Bondsliederenbun- del, Ds. J. Schoneveld pl. predikant ging in gebed voor en sprak een zeer ernstig wijdingswoord naar aanleiding van Joh. 17 21: „Eén in Christus". Namens de regelingscommissie sprak de voorzitter de heer J. G. Hoogteijllng, woor den van welkom tot den burgemeester, de leden van het eere-comité, ds. A. W. Voors voor diens krachtige medewerking, voor zitter en secretaris van de Prov. Commis sie, Mej. de Wit en Amesz van Rotterdam, voor haar schoone zang en muziek en verdere sprekers, zoomede den organist den heer M. v. d. Heijden. Tenslotte richtte spr. zich tot de bondsvrlenden. Hij hoopte dat deze dag er toe mede zou mogen wer ken, dat velen Iets begrijpen van die heer lijke opstanding, om Christus in de ziel te bezitten. De burgemeester de heer P. A Colijn wees er als eere-voorzitter op, hoe het komen naar hier van zoovele jonge menschen moet worden gezien als een bedoeling om gezamenlijk het feest van Christus' opstanding te herdenken. De jeugd tracht zich veel op een eigen voet stuk te plaatsen. Dit geldt echter niet al leen voor onzen tijd. Ook in de tegen woordige jeugd is nog veel goeds te zien, al is veel van de woegere conventie ver loren. In tegenstelling met het buitenland zijn onze kerken nog goed met de jeugd bezet. Bovendien hebben wij nog vele chr. jeugdorganisaties. Als wij echter rondom ons zien is er zorg, doch niet zonder hoop als wij de heerlijke belofte bedenken neer gelegd in de bekende 145e Psalm, welk woord toch ook voor het heden zijn kracht heeft en zaï blijven behouden. Spr. ein digde zijn toespraak met de bede door te laten zingen Ps. 143 10: „Leer mij, o God van zaligheden! Mijn leven in uw dienst besteden". Nu sprak de heer J. A Amesz, uit Rot terdam, voorzitter van de Prov. Commis sie, het openingswoord. Hij sprak de hoop uit, dat velen waren opgekomen met den 28. Na verloop van tijd is 't schip bij 'n haven weer gekomen; en hier heeft Thijsje, tot zijn spijt, afscheid van zijn vriend ge nomen. „Leef wel", zegt Arle Baard, „tot wederzien; wij ontmoeten elkaar nog wel eens misschien!" Hier zie je het schip nu vóór den wind weer over 't water stuiven, terwijl Thijsje aan den kant nog staat te wuiven. Na korten tijd is het al uit 't gezicht „Kom aan", denkt Thijs, terwijl hij nu de kroon weer van den grond af licht, „niet langer nu meer over het verleden verzonnen, maar met goeden moed het nieuwe avontuur begonnen!" geest overeenkomstig het woord van Pt, trus: Mannen houdt moed. Na dank gt- bracht te hebben aan den pl. voorzlttj, den heer J. G. Hoogteljling, eindigde spr. met er op te wijzen dat alleen van etj slagen van dezen dag gesproken zou kun. nen worden, als wij uitdragen, wat wij zelf ontvangen. Ds. Groenenberg uit Vlaar- dingen behandelde het onderwerp: „Bijbel en levensvernieuwing" en stelde in het licht het verband tusschen den bijbel en de menschen en het gezin. Dit verband ii evenwel niet voldoende als de bijbel geen beteekenis heeft gekregen voor het pet. soonlijk leven. De bijbel gaat pas tot ons spreken als God tot ons spreekt. Als dt bijbel waarlijk tot ons spreekt, dan wordt het een eischende gehoorzaamheid. &- keeren is gehoorzamen aan het woord Gods. Waarom komen we zoo weinig voor uit in het maatschappelijk of geestelijk leven? Omdat er geen gehoorzaamheid li! Bekeeren dat ls werkelijke levensver nieuwing. Veelal ls het zóó: wij willen wel een nieuw leven, doch het oude niet los laten. Doch met Gods woord gaat het ten doode, maar ook ten leven. Levensver. nieuwlng is een Paaschwoord, dat God al leen maar tot ons spreken kan. Die om leven vernieuwen wil van dag tot dag. Als slot dezer mooie morgenbijeenkoms voerde het woord ds. A. W. Voors, direc teur der Martha-stichting, die de beteee- kenis en het werk dezer inrichting schet- ste bezien in het ware Paaschlicht, en 09 de roeping wees. die de chr. jongel.verg. ook in dit opzicht hebben te vervullen, nl het opnemen en opvangen van hen, dit alleen staande in de wereld trachten tea onder te gaan. De bijeenkomst werd al- gewisseld door het gemeenschappelijk zij gen van liederen uit den liederenbundtl terwijl in aansluiting op de verschillen* predikaties mej. M. de Wit van Rotter- dam met begeleiding op het kerkorgel doe den heer Amesz Jr. uit Rotterdam wij. dingsliederen zong, waarbij zij de aanwe zigen met haar rustige voordracht ei schoone zang in een ware wijdlngssfee: bracht. In de pauze bestond gelegenhei! tot deelneming van de bezoekers aan gemeenschappelijke koffietafel in Martha-stichting en in het clubgebous van de Alphensche Ijsbaan, dat men me* gelet op het groot aantal bezoekers had gehuurd. Om kwart voor 2 vingen de middagvei gaderlngen aan resp. gehouden in het Nut-sgebouw en de kerkzaal der Martha stichting. Door de C. J. M. V. uit Woel den en Alphen a. d. Rijn, werd treilen! uitgevoerd het „Johannes-spelvoorstel lende een zevental tafereelen: Jong Leven viert feest. De ontmoeting met het verle den, Prille jeugd, Moeder, De Speelman Annake, Schuld, Berouw en Vergevin; Muziek en zang brachten dezelfde ge dachten op haar wijze naar voren. D! koren met haar stemmen besloten of on derstreepten telkens een deel van de dachtengang. Het geheel getuigde van ern stige studie: voor deze uitvoering besten! zeer groote belangstelling. Na afloop togra de bezoekers in optocht naar het kerkge bouw aan de Jullanastr. waar de slotbij eenkomst werd gehouden. Na heropenic; en gemeenschappelijk zingen waarbij voorzitter der Prov. Commissie de heer Amesz de inmiddels ook gearriveer* bondsvoorzitter en secretaris had verwel komd, bracht hij dank aan de afd. Woer den en Alphen a. d. Rijn, voor de schoone uitvoering van het hierboven genoem* spel. Als spreker trad op de heer G. Ver schoor, lid van de Prov. Comm. uit Sassen- helm, met het onderwerp: „Hoe bereiken wij anderen". Gebleken is, dat de in 19S gevoerde werfcampagne de beoogde voor uitgang van het ledental heeft gebracht maar hoe anderzijds ook een teruggang te bespeuren. Spr. toonde dit met cijfers aan en bestempelde dit als een kenmerï van dezen tijd. Het bereiken van jonge menschen is bovendien niet genoeg, hé. moet zijn een behouden. De arbeid i» dienst van het Koninkrijk Gods, moet toch zijn het maken van een winst voor zijn werk. Hoe zal men dit bereiken? Er zijn drie mogelijkheden: propagandavergade- ringen; evangelisatiesamenkomsten het persoonlijk werken en huisbezoek. Vooral van de evangelisatie kan vet goeds uitgaan, indien er op ware wijf wordt getuigd voor en door het werk van Jezus Christus. Doch vooral van het per soonlijk werk kan zeer veel kracht uit gaan. wat spr. met voorbeelden aanga- Het laatste is het meest doeltreffend. Wi men ze echter kunnen behouden, dan za men iets moeten kunnen aanbieden. Wanl bij teleurstelling zal men ze niet gaw terugkrijgen. In iedere vereeniging moei men dan ook vrienden vinden, die leb kunnen geven. Maar dan zal men eerst iets moeten bezitten. Men zal m<* ten vinden een waarachtig geestelijk le«B waardoor niemand afgestooten zal worden. We zullen daarom eerst zelf Iets moeten bezitten van den rijkdom van Jez* Christus. Dus personen waar geestelijk' kracht van kan uitgaan. Daarom zal een levend contact moeten zijn en een in nig en krachtig gebed. Trouw zullen wil moeten zijn in het werk waar God ons in stelt. Werkers maar ook bidders en ook wakers en wachters. Spr. eindigde met de opwekking dat er dus niet alleen verdie ping noodig is, maar ook de verbreedinf niet gemist kan worden. Deze middagbij' eenkomst werd afgewisseld door gemeen- schappelijken zang, maar bovendien ver dienstelijk door het chr. gem. zangkoor van „Con Amore" onder leiding van d{n heer Henri Weiboom uit Leiden. De voor zitter de heer Amesz, die het slotwoord sprak, bracht dank aan alle bezoekers aan hen, die tot het welslagen van dezM dag hadden medegewerkt. Deze alleszins goed geslaagde dag werd beëindigd zang en dankgebed, waarop alle bezoekers weer naar hun resp. woonplaatsen terug keerden. terwijl voor de achterblijvers no. gelegenheid bestond tot het bijwonen «J een georganiseerde avondbijeenkomst. was belegd door de federatie van chr» jeugdvereenigingen waarop wij n»"® terugkomen. f—1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 16