NATIONALE LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 16 April 1935 FINANCIEN. UIT DE RIJNSTREEK. millioen gulden UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. N V. LEVENSVERZEKERING-MIJ „UTRECHT". Heden ls in de algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Levensver- vekering-Maatschaopij ..Utrecht", door de Directie verslag uitgebracht over het boek jaar 1934 In 1934 werden afgesloten: Overeenkomsten van levensverzekering 1 32.215.553. rentecontracten gekapitali seerd met 10 f .4 956 830 totaal f 37.172 383. terwijl vervielen aan levensverzekering contracten door overlijden, beëindiging, af koop. wanbetaling wijziging en andere oorzaken f29.430.904. en aan rentecon tracten gekapitaliseerd met 10 f. 2.010 670. zoodat in totaal een vermeerdering van het verzekerd kapitaal valt waar te nemen van f. 5.730.809 De wiskundige reserve met inbegrip van herverzekering klom van f 103.957 059 tot i- 111 675.006. Zij werd op dezelfde grondslagen bere kend als het vorig jaar met uitzondering van groep I der volksverzekering, waar voor thans als basis werd aangenomen een Tentevoet van 3'/, in plaat; van 4 benevens eenige andere rectificaties welke te zamen een extra verhooging van de wiskundige reserve vereïschten van f. 1 149 175 De berekening geschiedde volgens de kietto methode waarbij alle onkosten wor den afgeschreven; thans is 71 0 o berekend op een rentevoet van 3' i o. 14 o op een rentevoet van 4 "n en 15 een gedeelte der fransche portefeuille, waar dc rente hooger is. op 4'/< hetgeen neerkomt op een gemiddelde van 3.68 De werkelijk gemaakte gemiddelde rente bedroeg 4.58 hetwelk nog een aanzien lijke marge overlaat. Op effecten en onderhandsche leeningen aan publiekrechtelijke lichamen werd een koerswinst verkregen van f. 1.560.884 13. De gemiddelde rente van de effecten be droeg 4.64 van de leentngen mer pu bliekrechtelijke lichamen 4.45 terwijl deze eerste wil ze van belegging 29.51 o. de tweede 15 86 van alle belegging uit maakte. De onroerende goederen, welke 5.87 van alle beleggingen uitmaakten brachten een gemiddelde rente op van 4.14 Alle kosten van aankoop en verbetering werden afgeschreven, terwijl voorzichtig heidshalve. daartoe in staat gesteld door de verkregen gunstige resultaten, uit de winst aanzienlijk meer dan normaal werd afgeschreven. Deze afschrijvingen bedroe gen in totaal f. 1.248 211.70. Eén pand werd verkocht waarbij een winst, werd gemaakt van f. 4.469.85. Bij het sluiten van hypotheken werd met groote omzichtigheid te werk gegaan. Deze wijze van belegging vormt 40.29 'U van de totale beleggingen, terwijl hierbij een ge middelde rente werd gemaakt van 4.78 'Ie. De ter leen verstrekte bedragen vormen hoogstens 60 van een conservatief ver richte taxatie, waarbij als regel tenminste 1 aflossing per Jaar op de hoofdsom wordt bedongen In verband met de tijdsomstandigheden werd in sommige gevallen tijdelijk uitstel van aflossing verleend, hetgeen door de debiteuren op prijs werd gesteld. In 1934 moest 14 maal tot executie worden overgegaan: in 9 gevallen werd onze vennootschap door aankoop eigenaar Sn de overige gevallen werd een ander kooper. Aan verzekerden met recht op aandeel In de winst kon wederom een bedrag van f. 717.316 ten goede komen, zoodat in het laatste 10-jarlg tijdvak 1925—1934 een totaal bedrag van ruim 6 millioen gulden aan deze verzekerden ten goede kwam, waarmede jaarlijks het verzekerd bedrag met 1 kon worden verhoogd. De extra reserve kon aanzienlijk worden versterkt. Eensdeels werd zij belast met de kosten van de extra verhooging der wis kundige reserve ten bedrage van f. 1 149.175 terwijl anderdeels hieraan werd toege voegd een bedrag van f. 1.214.975.41 uit de over 1934 gemaakte winst, alsmede de ee- heele winst, op effecten enz. ad f.1 565.353.98 Hierdoor is de extra reserve, incluis waar- borgreserve gestegen tot f. 6.045.904.84. Over het volgestorte kapitaal van f. 1.800.000 wordt een dividend gedecla reerd van 12.6 HERO CONSERVEN. Verlies gestegen tot f. 631.130. Uit het jaarverslag van de N.V. Hero Conserven Breda te Teteringen bij Breda blijkt, dat het verlies over 1934 f. 487.900 bedraagt, welk verlies na afschrijvingen stijgt tot f. 569.240. Daarbij komt het ver- liessaldo uit het Jaar 1933 ad f. 61.890. zoo dat het totaal verlies bedraagt f. 631.130. DE TWENTSCHE BANK N.V. De uitkomsten zijn niet onbevredigend. Aan het Jaarverslag der Twentsche Bank is het volgende ontleend: De nog steeds heerschende druk op het economische leven van ons land heeft noodwendig tot gevolg, dat handel en in dustrie minder beroep doen op den ban kier; aan den anderen kant leidt dc lage rentevergoeding der banken ertoe, dat voor vrije middelen andersoortige belegging wordt gezocht. Voor ons bedrijf teekent zich dit verschijnsel af in verkleinde ba-, lanscijfers. Niettemin achten wij de uitkomsten van ons bedrijf over het afgeloopen Jaar niet onbevredigend; weliswaar is de teruggang der meer constante winstbronnen nog niet tof stilstand gekomen, doch het algemeene beeld der Winst- en verliesrekening is niet ongunstig te noemen. Bedoelde mindere bate in vergelijking met het voorafgaande jaar bedraagt voor de Provisierekening ruim f. 150.000.—, voor de Renterekening f. 200.000.—. Hoewel de op Vreemde wissels en Arbi trage behaalde winst ca. f. 450.000.— lager is dan die over 1933, mag zij bevredigend heeten, in aanmerking nemende dat alleen de periode omstreeks het vaststellen van den nieuwen prijs voor goud van 35.— Per ounce fine in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika (31 Januari), waar na™ ft* ^evaluat'e van den dollar met ruim 40 pCt. werd doorgevoerd, rich door levendigen valutahandel kenmerkte. ALPHEN. Onthulling van een gedenkraam voor wijlen ds. nu. N. G. Veldhoen. In de Ned. Herv. Kerk te Voorburg vond de onthulling plaats van een gedenkraam van wijlen ds. mr. N. G. Veldhoen, vroeger predikant alhier en later predikant te Voorburg. Voor den dienst aanving ging ds. Hoe- kert ln gebed voor en werd gezongen Ps. 105 vers 3 en 24. Gelezen werd Hebr. 13 vers 5 en Josua 4 vers 1—7. Hierna betrad ds. Hoekert. Ned Herv. pred. te Voorburg en voorzitter van het comité voor het tot stand brengen van een herinnering aan wijlen ds. mr. N G. Veldhoen het spreek gestoelte en zeide o.m dat de kerkeraad uit waardeering voor den persoon en den arbeid van ds. Veldhoen, het initiatief nam tot het tot standbrengen van een herinnering aan zijn ontslapen herder en leeraar. Een comité werd gevormd, waarin zitting namen Zijne Exc. dr. J. Schokking, Zijne Excellentie gen. L. F Duymaer van Twist, eenige notabelen uit Alphen a. d. Rijn en enkele leden van den kerkraad en de beheerscolleges der Voorburgsche H Gemeente. Het comité meende zijn arbeid het best geslaagd te zien, wanneer en in Alphen en ln Voorburg een blijvende her innering werd aangebracht. Voor Alphen viel de keuze op een geschilderd portret van hem. die daar meer dan 16 Jaar stond. In Voorburg werd de voorkeur ge geven aan een gedenkraam, dat dan ge plaatst moest worden tegenover dat van ds. D. G. Postma, die hier ln 1913, even eens in het harnas van Evangeliedienaar, is overleden. In een zeer uitvoerige toespraak schet ste spr. de verdiensten van wijlen ds. mr. Veldhoen, en welke ook wij indertijd uit voerig schetsten. Door diéns arbeid, zoo eindigde spr., bewees de Heere ons een groote gunst Hierna vond de onthulling plaats, welk met een woord van den kerkvoogd de heer de Leeuw geschiedde. Hierna zong de gemeente Ps. 119 vers 53. Het slotwoord werd gesproken door ds. J. Schokking. Als slotzang werd door de gemeente ge zongen Gez. 189 vers 4. waarna ds. J. Schokking in dankgebed voorging.. De ontwerper van het raam ls de heer Albert van Essen, arch. B. N. A. uit Voor burg en is uitgevoerd door de firma W. Bogtman te Haarlem. Het raam ziet er als volgt uit: Het hoofdmotief is een opengeslagen Bijbel, waaronder de tekst: „Uw woord ls een Lamp voor mijn Voet". Aan de bovenzijde van het raam ls een herinnering aangebracht aan het werk van ds. Veldhoen op onderwijs gebied en voor de vrijw. landstorm. Een en ander ls tot stand gekomen door samenwerking der kerkelijke gemeenten van Voorburg en Alfen a. d. Rijn, de bijzondere vrijwillige landstorm en de C. H. Unie. Onder aan het raam staat: In Dankbare Herinnering aan den Arbeid van ds. mr. N. G. Veldhoen, Overleden te Voorburg 4 Januari 1934. Uw woord is een Lamp voor Mijn Voet en een Licht voor mijn pad. Ps. 119 vs. 105. Prijsuitreiking der B.V.L. In de trouwzaal van het Huis der Ge meente had onder groote belangstelling de prijsuitreiking plaats door majoor Boots, van den door de B V.L. gehouden schiet wedstrijd. De voorzitter der plaatselijke commissie, de heer W. J. Spreij, heette in het bijzonder majoor Boots welkom. Voorts deed het hem genoegen dat de wedstrijd zoo'n buitengewoon goed verloop had ge had en bracht hij dank aan den leider, den heer Verleun en de betreffende wed strijdcommissie. Majoor Boots ging hierop over tot de prijsuitreiking en bracht dank aan den pi. leider, de pl. commissie en hen die de prijzen beschikbaar stelden en hielpen de kameraadschap te bevorderen. Spr wekte op tot trouw aan God, Vorstin en Vaderland. Propaganda-avond der Oranje-Garde. In ..Concordia" hield de afdeeling van de Oranje Garde een openbare vergade ring. Daarin had de installatie plaats van den burgemeester als beschermheer; dr. H. J. L. v Haselen, dir. van de Chr. H.BS, ■hield een lezing met lichtbeelden. De ver gadering werd geopend met gebed door den voorzitter van den raad van toezicht, ds. G. Mulder, geref. predikant alhier, na dat vooraf het Wilhelmus was gezongen. De voorzitter de heer J. Overduln sprak het welkom Dankbaar was spr. over de sa menwerking tusschen de Oranje Garde en Chr Oranje-Vereendie bij nationale dagen tot uiting zal komen. Hij wees er op De winst der effectenafdeeling overtrof die van het voorafgaande jaar met f. 340.000 Aan onkosten en salarissen betaalden wij ln 1934 ruim f. 115.000.minder dan het jaar tevoren: over 1935 verwachten wij een dergelljken teruggang. De door de tijdsomstandigheden gescha pen moeilijke toestand voor tal van be drijven in ons land maakte wederom voor zieningen tegen debiteurenposities ge- wenscht. Een bedrag van f. 1.700.000werd gebracht ten laste der winst- en verlies rekening voor afschrijving op resp. reser- veering tegen debiteuren (f. 1.500.000.en overgenomen effectenbezit vermeld in het vorig jaarverslag (f. 200.000 Voorts namen wij onze deelname ln de firma B W. Blijdenstein en Co te Londen ad 100.000.in onze balans op tegen den koers van f.7.per Stg, wat een af schrijving van f 100.000.noodzakelijk maakte. De ten vorigen Jare gevormde bij zondere reserve tot een bedrag van f. 3.500.000— bleef ongewijzigd onder cre diteuren geboekt. De winst- en verliesrekening wijst een saldo winst aan van f. 1 643.253.71, waar van wordt voorgesteld overeenkomstig al. 3 van art. 9 der statuten f. 354.571.71 op nieuwe rekening over te brengen. Na reserveering van een bedrag voor de te betalen dividend- en tantièmebelastlng, komt bij verdeeline volgens de bepalingen der statuten ter «positie van aandeel houders f. 1.187 850 waaruit een divi dend kan worden uitgekeerd van 3 pCt. over het in contanten gestorte kapitaal. RECLAME- 2837 LEVENSVERZEKERING-BANK Rotterdam Waarborgen voor polishouders. hoe de burgemeester reeds veel ln het belang der afd. heeft gedaan en sprak de hoop uit dat deze ook in de toekomst veel voor de garde zal kunnen doen. Het was spr. dan ook als voorzitter der Oranje Garde een groot genoegen den burge meester het beschermheerschap te mogen aanbieden. De burgemeester, hierna ge tooid met medaille en Oranjelint, sprak een krachtig opwekkend woord. Het ware den burgemeester liever geweest indien hier ter plaatse een afd. van het Nat. Jongerenverbond was opgericht. Nu dit niet het geval was maar een Oranje Garde, wil hij deze als goed Vaderlander gaarne voorstaan en helpen bevorderen. Spr. eindigde met den wensch dat de afd. trouw de discipline zal beoefenen en goede vorderingen zal maken. Dr. H J. L. van Haselen hield een referaat over Prins Willem van Oranje, den Vader des Vader lands. Een en ander werd afgewisseld met zang van Vaderlandsche liederen, waartoe het zangvendel der afd. haar medewerking verleende en verschillende liederen zeer schoon zong. De goed geslaagde avond werd nadat de voorzitter dank gebracht had aan dr. v. Haselen voor zijn leerzaam refe raat, door dr van Haselen gesloten met dankgebed. ALKEMADE. De uitslag van de gehouden stem ming voor de groslijst van candidaten der R.K Staatspartij in verband met de a s. Raadsverkiezingen te Roelofarendsveen luidt als volgt: P. C G. van Dooren (aftr.) 158 St.; J. P. Hoogenboom (aftr.) 217 st.; P. H. Huigsloot 143 st P. de Jong Cz. (aftr.) 233 st.; H. van Klink Jz. 104 st.: J. J. de Koning (aftr.) 220 st.: L van der Poel 76 st. en W. Rietbroek (aftr.) 204 stemmen. Van onwaarde 125 stemmen. Voor Nieuwe-Wetering was de uitslag de volgende: J. A. van den Broek (aftr.) 279 St.; M. Spring in 't Veld 13 stemmen en J. Straathof Cz. 57 stemmen en voor Oude-Wetering Jos. Penning de Vries 62 st. en G. H. Rotteveel 28 stemmen. LEIDERDORP. Door de politie alhier werd bekeuring Ingesteld tegen een tweetal personen wegens overtreding van het aanplakverbod. Het betrof hier het aanplakken van ver- kiezingsreclame-blljetten. NIEUWKOOP. Uitbreiding van het Gemeentelijk Ontginningsbedrijf. Twee van de vijf perceelen rietland, welke door de. Erven J. Sanders publiek werden verkocht en daarbij in eigendom overgingen op den heer A. Hoogendoorn alhier zijn thans ondershands aangekocht door de gemeente Nieuwkoop om te wor den ingebracht in het Gemeentelijk Ont ginningsbedrijf. De perceelen rijn gelegen ter Oostzijde van het Meije-pad cn be slaan een oppervlakte van 11.53.38 H A. Het Ontginningsbedrijf bezit thans een totale oppervlakte van 33.54.84 H A. WOUBRUGGE. Beroepen. D6. H. W Waardenburg, Ned. Hervormd predikant te Hoogmade, ontving een be roep naar Almkerk (N.-B.l. Bijeeenkomst der A.R. Kiesvereeniging, In de Geref. Kerk kwam de A.R. Kies vereeniging in openbare vergadering bijeen waalbij als spr. optrad de heer Jac. Biemond van Bleiswijk, die voor een belangstellend gehoor een uiteenzetting gaf van de beteekenis en de taak van de straks te verkiezen leden der Prov. Staten voor het gewestelijk en landsbestuur, in het bijzonder in deze zware tijden van crlsiszorg. Spr. ging na van welken aard de huidige crisis is, alsmede de oorzaken, daarmede toetsende de werking der Regeerings- maatregelen tot verbetering van den eco- nomischen toestand. Spr. laakte de actie welke uitgaat van verschillende niet ver antwoordelijke volksgroepen, welke zich verliezen in negatieve afbrekende critiek. in stede van positief werkzaam te zijn tot datgene, wat tot landsbelang en welvaart kan bij dragen. Ordening, gelijk van Re- geeringswege thans wordt opgetreden in het treffen van maatregelen inzake in- en uitvoer, achtte spr een onafwijsbare eisch der noodzakelijkheid, al ziet hij in de veelheid dier maatregelen wel eens een schaduwzijde. Spr. wekte op tot ordening vooral ln het geestelijk leven. Met een krachtige opwekking, vooral ook tot de jongeren, om de A.R. beginselen uit te dragen besloot spr zijn betoog. Vele vragen werden door den spr. uit voerig beantwoord. AALSMEER. Ds. G. W. Noordenhout. t Alhier ls op het oude kerkhof ter aarde besteld wijlen ds. G. W. Noordenhout, ln leven het laatst predikant bij de Ned. Herv Gemeente te Warder (N.-H.) De plechtigheid droeg een eenvoudig karak ter. Velen, die ds. Noordenhout, die den leeftijd van 53 jaren bereikte gekend hadden, waren op den doodenakker aan wezig om den overledene de laatste eer te bewijzen. Vergadering der N. 8. B. De Kring Haarlemmermeer en Omstre ken der N. S. B heeft ln hotel „De IH Ko lommen" een openbare vergadering be legd met den heer Van Kampen van Am sterdam als spreker. De heer Boom sprak een welkomstwoord. De heer Van Kampen behandelde dan het onderwerp: „Allen tegen één", waarbij spr. tegenover de N. S. B één front van tegenstanders zag van politieke partijen aller schakeeringen, welke het op haar vernietiging gemunt hebben, terwijl zij Juist op de bres staat om ons volk van dreigenden ondergang te redden. De heer Boom sloot met een dankwoord deze druk bezochte ver gadering. Bezoek der Internationale Jury van „Flora". De internationale jury van de Flora- Heemstede heeft een bezoek aan deze gemeente gebracht. Met ruim 30 auto's arriveerde het groote gezelschap, waarbij zich niet minder dan 18 vertegenwoor digers van verschillende nationaliteiten bevonden. Het eerst werd de Centrale Vei ling bezocht, waar aanwezig waren de di recteur en de voorzitter dier instelling, de heeren Oud en Augustijn van Tulnbouw- en Plantkunde, benevens de heeren Men- slng en Czlslk van den Aalsmeerschen Tuinbouwbond. Hierna volgde een bezoek aan „Bloemenlust" waar voorzitter J. v. d. Meer de gasten heeft toegesproken. Dan bezocht men het rozenbedrtjf van den heer K. Kniep en de bloemisterij van den heer D Baardse Dzn. Het noenmaal, aange- b.den door den A.T.B. en de permanente tentoonstellingscommissie, is ln hotel „De Drie Kolommen" gebruikt, waarbij de heer G Oud als tafelpresident fungeerde Deze heeft de gasten toegesproken ln het Ne- derlandsch, Fransch, Dultsch en Engelsch. Nog werd het woord gevoerd door den voor zitter van het uitvoerend comité der tentoonstelling, den heer T. van Waveren. Namens de gasten dankte de heer Ham, melbacher uit München voor de vrien delijke ontvangst Van hier vertrok het gezelschap over Lisse door de bollen streek naar Zandvoort. Ter eere van de gasten wapperde van den toren en ver schillende particuliere huizen de drie kleur HAARLEMMERMEER. Bijeenkomst der A.R. Kiesvereeniging. De A.R. Bondsklesvereen. „Haarlemmer meer" hield in de Beurs te Hoofddorp een openbare vergadering, waarin als spr. op traden de heer mr. A. Bruch, lid van Ged. Staten van Noord-Holland, over „Provin ciale Politiek" en de heer Cnr. v. d. Heuvel, lid van de TWeede Kamer over: „Een strijd op vele fronten", De zaal was geheel bezet. De voorzitter de heer van Wijk, opende door te laten zingen de twee eerste coupletten van het Wilhelmus, waarna hij ln gebed voorging. Hierna verkreeg Mr. Bruch het woord. Spr. gaf een overzicht van het werk der Prov. Staten, dat zich steeds uitbreidt. „Krankzinnigen" en „Werkverruiming" zijn moeilijke vraagstukken, terwijl ook de bedrijven „Electrlcitelt" en „Waterleiding" veel zorg geven. De A.R Partij heeft zich als eerste eisch gesteld dat de bedrijven rendabel moeten zijn en de tarieven indien er winst ge maakt wordt omlaag moeten, met als beginsel „Draagt Elkanders Lasten". De Prov. Staten hebben ook te zorgen voor de werkloozen, in verband o.a. ook met den wegenbouw. De salarieering van ambtena ren en werklieden maakten ook een be langrijk deel uit van Provinicale huishou ding. Ook de gehuwde ambtenares passeer de de revue. Spr. zeide dat de A.R. Partij daartegen is, omdat de gehuwde vrouw in haar huishouden hoort en sprak o.a. ver der over de bijzondere taak ten aanzien van het onderwijs. Onze partij wordt be dreigd door de C.D.U. en de S.D.A.P en nog enkele partijen. Het ls onwaar dat de N.S.B. het werk van Dr. Kuijper, Groen van Prlnsterer en de Savornln Lohman voort zet. Zij wil de dictatuur, desnoods met ge weld. De A.R. Partij strijdt om het even wicht te herstellen het Gods kracht. Ge zag maar ook vrijheid!". De heer v. d. Heuvel bepaalde zich in hoofdzaak bij de C.D.U. en N.S.B. Betref fende de C.D.U. zei spr. dat precies dezelfde verwijten als tegen dr. Kuijper en ds. Talma aan het Kabinet Colijn worden ge richt De C.D.U. is een voorstandster van productie en socialisatie van grond en voortbrenglngsmlddelen en eenzijdige ont wapening; dit heeft zij echter van de S.D.A.P. overgenomen, doch deze heeft het weer losgelaten; eenzijdige ontwapening is anarchisme; de taak der overheid ls „recht" te handhaven. Het programma van de C.D.U. luidt o.m.: premievry staatspen sioen en alle accijns vrij. Het einde zou zijn volslagen bankroet. Nederland kan niet ontwapenen, want dan zou het een open slagveld worden De N.S.B. stuurt telegrammen naar de Koningin, terwijl haar programma luidt: „een President leider moet zijn". De Koningin zal een monument bij feestelijk heden zijn. Het financieel program is nog erger dan bij de C.D.U. De critiek die uit geoefend wordt ls volkomen gegrond, maar deze moet opbouwend zijn. De grondslag van de N.S.B. is onderdrukking van die genen, die van de eenheid afwijken. Na het beantwoorden van eenige vragen sprak de voorzitter een kort slotwoord, waarna ge zongen werd ps. 97 1; de heer v. d. Heu vel sloot met dankgebed. AEDEN Leldsche Schouwburg: N.V. Ver. Rott.- Hofstad-Tooneel. ,Amor in de Pastorie". 8.15 uur nam. Morschweg: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Stadszaal: N.S.B. Sprekers de heeren Meyers cn v. d. Roer. 8'/» uur nam. Aarlanderveen (Wed. Delfos): N.S.B. 7'/t uur nam. Alphen (Nutszaal): N.S.B. 8 uur nam. Bodegraven (Beurs): N.S.B. 7'/« uur nam. Hazerswoude (café Natzell): N.S.B. Spr. de heer Stett. 7.30 uur nam. H111 e g o m (V. Dril)N.S.B. 8 1/4 uur nam. K a t w i) k-a a n-Z e c (du Rhln)N.S.B. 8 1/4 uur nam. Katwijk aan Zee (Hotel du Rhln): C. H. Klesver. Spr. H. van Boeyen. 8 uur nam. Leiderdorp (Ramaker): N.S.B. 8'/» uur nam. Llsse (Witte Zwaan)N.S.B. 8 1/4 uur nam. Nieuw koop (Wlersma): N.S.B. 7'/i uur nam. Nleuwveen (hotel Schreuder)N.S.B. 8 uur nam. Noordwijk (Royal): N.S.B. 81/4 uur nam. Noordwijk (Jullanaweg): Spr. F, Luytjes. 8 uur nam. Oegstgeest (Witte Huls): N.S.B. 8'/j uur nam. Rljnsaterwoude (zaal Jachthaven)] N.S.B. 7Vi uur nam. Ter Aar (v. d. Akker): N.S.B. 7'/i uur nam. Voorschoten (Deurloo): N.S.B. B'/i uur nam. Woubrugge (Swama)N.S.B. 7'Ie u. nam. Zoeterwoude (Witte Huls): N.S.B. 8V< uur nam. Woensdag. Stadszaal: „Ex Animo", De Johannes- Passion. 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam. „Spionnen aan het werk". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater Breestraat, 8 uur nam. „Mijn Leopold". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „Twee gelukkige harten". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8'/< u. nam. „Om een menschenleven". Woensdag- en Zaterdagnam. 2</t uur. •gl n g u» rnn 'jnn z 'ureu aupuoz De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 April (sten Paaschdag) a s. waargenomen door apotheek: M. Boekwijt, Vlschmarkt 8, telef. 552. Maandag 22 April (2den Paaschdag) nemen waar de apothe ken: G. F. Reyst, Steenstraat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. Voor Oegstgeest worden deze diensten waargenomen door apotheek: C. van Zijp, Wllhelmlnapark 8, telef. 274. Mej. B. E. Warnsteker te Hoofddorp, heeft met goed gevolg afgelegd het examen voor het diploma Kraamver pleegster. Tot onderwijzeres aan de bljz. school aan den Aalsmeerderweg te Rijk alhier (hoofd de heer J. v. d. Brink, is benoemd mej. J. G. J. Schimmelpenning te Bloe- mendaal. o HILLEGOM. Bijeenkomst der Chr. Hist. Unie. De Chr. Hist. Unie alhier hield in de zaal van het Nut een openbare vergadering met den heer H. W. Tilanus, lid der Tweede Kamer als spreker over de vraag: Chris telijk Historisch of Nationaal Socialist? De opkomst was niet groot. De voorzit ter de heer W. Kijnc opende namens de Chr. Hlst. Unie en de C. H. Jongeren. De heer Tilanus wees er op, dat er wat, onder het volk woelt, de tijd is ellendig en als de N.S.B. dan komt vertellen, dat zij het wel beter kan maken, dan is dat zeer kortzichtig. Opbouwende critiek geeft de NB.B. niet, wel afbrekende, terwijl de re geering het goede alleen bedoelt. Waar de S.DA.P. een loonpolitiek voert, de N.S.B. de staat ln het midden stelt, wil spr.'s partij de Christelijke gemeenschaps gedachte, de naastenliefde en de erken ning van Gods almacht. Als de N.S.B de macht mocht krijgen, zullen de Christenen onderdrukt worden, aldus spr. en de gods dienstvrijheid zal in 't gedrang komen, zooals in Dultsohland. Om de neutrale staatsgedachte te bestrijden, is de N.S.B. niet noodlg. Gestelde vragen zojn beantwoord door den spreker, die sloot met dankgebed. De heer A. M. v. d. Jagt t De heer A, M. van der Jagt, oud gemeen tesecretaris, is te Haarlem, waar hij de laatste jaren woonde, plotseling overleden. De heer v. d. Jagt had bij de gemeente Hillegom een langen en zeer eervollen 2—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6