NYE N.S.B. LEIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Dinsdag 16 April 1935 LAAI/IC BERICHTEN "1^==^ STADSNIEUWS. BINNENLAND. RECHTZAKEN. BEURSOVERZICHT. MARKT Advertentiën Hervormde Staatspartij HERVORMD No. 1 van lijst 9 PEERLB00M WEERBERICHT. Barometerstand, Gistermiddag 3 uur: 782. Hedenmiddag 3 uur: 752. telegrafisch WEERBERICHT Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Hoogste stand 765.8 te Warschau. Laagste stand 744.3 te Yarmouth. Verwachting tot den avond v. 17 April: Krachtige tot matige Z.-West. tot N.- West. wind. Zwaar bewolkt met opklarin gen. Waarschijnlijk regenbuien. Later iets kouder. Storm waarschuwingsdienst. Geseind van De Bilt heden te 7,42 uur aan alle posten: „Weest op uw hoede" bu1tenlandsuh weerbericht. v. h Kon. Ned. Meteorol Inst. te De Bildt. De depressie in het Westen blijft den weerstoestand ten onzent beheerschen. Voor het Kanaal ontwikkelde zich gisteren een diepe secundaire, waarvan verwacht werd, dat zij zich naar Midden- en Zuid- Frankrijk zou bewegen, doch die haar koers naar de Noordzee koos. Hierdoor nam de luchtdruk gradiënt in onze omgeving Hink toe, zoodat rond het Kanaal en de Noordzee krachtige Westelijke tot Zuide lijke en Zuid-Oostelijke winden waaien. De depressie-invloed bracht over de Britsche Eilanden vrij veel neerslag, Scil- ly had 14, Croydon 12 m.M. Over de Brit sche Eilanden loopen de temperatuurver anderingen uiteen, over het overige ge bied werd het iets zachter De hóoge drukking over Zuid-Frankrijk verplaat ste zich naar Oost-Duitschland en Polen vaar het thans nog rustig helder weer ls, evenals over het grootste gedeelte van Zweden en Finland. Over Groenland houdt de hooge druk stand. Kr mag voor ons land op buiig en later yrij guur weer gerekend worden. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 6 gr. C. (43 gr. F.) 12 uur 's midd.: 8 gr. C. (46 gr. F.) 3 uur nam.: 8 gr. C. (46 gr. F.) BOÜGWATERTIJHEN XE KATWIJK ZEE. Voor Woensdag. Voorm. te 3.04 uur; nam. te 3.16 uur. L1CM1 OP VOOR FIETSERS c.a. Dinsdag: 7.28 nam. tot 4.31 voorm. maans- op- en ondergang. 16 April: op: 16.45; onder 3.50 uur. teraardebestelling van wijlen mej. a. C. de gaay fortman. Hedenmiddag om 12 uur vond onder groote belangstelling op Rh.ijnhof de ter aardebestelling plaats van wijlen mej. a. C. de Gaay Fortman, die alhier op 84- jarigen leeftijd overleed. Onder de aan» wezigen merkten wij o.a. op vele leden van den Moederkring en leeraressep der Zondagsschool „Chantepie de i la Saus- saye", ds. W. Th. Bolssevaln, voorzitter dier Zondagsschool, de heer a. van Bor- selen, bestuurslid der Chr. Wijkver. Le vendaal, ds. M. J. Punselie. voorz. Chr. Wijkver. en A. W. Voois, directeur der Martha-Stlchtlng te Alphen a. d. Rijn. Nadat de kist in de groeve was neerge laten, werd het woord gevoerd door ds. Kiehl, uit Hazerswoude, neef van de over ledene, die getuigde van het vele goede, wat zij steeds voor anderen gedaan heeft. Ds. Boissevaln sprak namens de Zondags school „Chantepie de la Saussaye", ds. M. J. Punselie, namens de Chr. Wijkver. Le vendaal, ziekenverpleging en de onderafd. Moederkring. Laatstgenoemde bracht dank voor alles wat zij voor deze Instel lingen heeft gedaan. Een neef van de overledene dankte alle aanwezigen voor de betoonde belangstelling. brand door het spelen met lucifers. Hedenmorgen te 7 uur werd brand ont dekt in de St. Petrusstraat te Eindhoven bij de fam. Quint. Op de bovenverdieping van het perceel was brand ontstaan ten gevolge van het spelen met lucifers door ?en 5-jarig jongetje. Een bedje is hierbij m brand geraakt. Het jongetje bekwam orandwonden aan het gezicht, welke ech- ««wt van ernstigen aard waren. Hij is naar een Ziekenhuis overgebracht. ïii.Vi" meisje dat op deze verdieping ornf' l'chte brandwonden aan de motj' brandweer bluschte den brand brandd m1°torspuit' °c bovenverdieping DE TOCHT VAN DE K. 18. UITTREKSEL UIT HET RAPPORT. Aan het voortgezette reisrapport van Hr. Ms. Onderzeeboot K XVIII wordt het volgende ontleend: Op Donderdag 17 Januari 1935, om ongeveer halftlen, liepen wij de haven van Pernambuco binnen Nadat de boot was afgemeerd, kwam de consul, de heer Frederic von Sohsten, ter verwelkoming aan boord. Vele feestelijk heden zUn te Pernambuco ter eere van de K XVIII gegeven. Om. een lunoh, aange boden door den havenmeester te Pernam buco, waaraan o.a. een BrazlUaansch lui tenant ter zee 2de klasse aanzat, die Vlaamsch sprak, daar hij geboren was ln Vlaanderen en langen tijd ln Belgisch Congo had vertoefd. Op een avond had de consul prof. Ve- nlng Melnesz en alle beschikbare officieren ultgenoodlgd te zijnen huize. Aanwezig waren ook de vader van den consul bene vens een Hollander, de heer Zweegman, vertegenwoordiger van een Argentljnsch handelshuls uit Buenos Aires. Toen de of ficieren om ongeveer negen uur aanstalten tot vertrek maakten, werd hun duidelijk gemaakt, dat dit niet ln de bedoeling lag. In de ruime, antiek gemeubileerde eet kamer bleek een koud buffet aangericht. In een hoek stond een ronde tafel gedekt, waaraan de vader, de captain of the port, prof. Venlng Melnesz, de commandant en de oudste officier moesten plaats nemen. De bediening geschiedde door de gast vrouw en den gastheer persoonlijk. Zij sohonken vervolgens voor zichzelven een glas champagne in en dronken ons, staande aan hun tafeltje, het welkom toe. Eerst nadat deze ceremonie was beëindigd, mochten de overige gasten binnen komen en zichzelven aan het koude buffet bedie nen Het was een zeer bijzondere en hof felijke gastvrijheid, welke de heer en me vrouw von Sohsten aardig, Innemend en vlot betoonden. De Hollandscihe heer Zweegman droeg zorg, dat de bemanning op Zondag 20 Ja nuari van des middags 4 uur af toegang had tot de Dultsche club, waar muziek werd gegeven en waar van acht uur af werd gedanst. De commandant, bracht ten slotte een kort afscheidsbezoek aan de redacties van twee bladen om haar te bedanken voor de aandacht, welke zij aan het bezoek van de Hollandsche onderzeeboot hadden ge schonken. Het rapport bevat vervolgens een be schrijving van de reis van Pernambuco naar Rio de Janeiro. Op 31 Januari brak er een wolkbreuk los. Het zicht was hierdoor zeer slecht, mede ten gevolge van het lichtschijnsel van de navigatlelichten tegen de regen druppels. De te Rio de Janeiro aangekochte goe deren waren van zeer goede kwaliteit en goedkoop, evenals de dagelijks aange kochte ververschingen. Het leven aldaar is voor Europesche begrippen goedkoop. Werkloosheid is er onbekend. Algemeene Indruk ls, dat Brazilië een land is, dat merkwaardig weinig van de wereldcrisis heeft te lijden. De toestellen van prof. Clay wordep je Rio de Janeiro, na in conversatie të zijn gebracht, in kisten verpakt en naar Am sterdam teruggevonden. Niettegenstaande het tljdroovende en uitgebreide werk, dat hier aan boord aan de toestellen werd be steed. werden er helaas geen resultaten mee bereikt. Het gedrag der bemanning was uitstekend. Er js zeer hard en met lust door hoog en laag gewerkt aan een goed aanzien van het schip. Wat. de slin gerproeven van prof. Vehing Meinész be treft, iedere Waarneming duurt langer dan op vroegere reizen het geval was, omdat nu meer aandacht aan de amplitude van de slingers wordt besteed, voordat met de eigenlijke waarneming wordt aangevan gen. In Rio de Janeiro brachten alle be schikbare officieren een bezoek aan de Brazlllaansche onderzeeboot Humayta, welker officieren hen zeer hartelijk ont vingen en op hun beurt de Hollandsche boot bezichtigden De Hollandsche kolonie te Rio de Janeiro heeft een autotocht aangeboden en aan de leden der bemanning die door wacht waren verhinderd om er aan deel te ne men, doozen sigaretten gezonden. Verder heeft in de marineclub de luitenant ter zee Wytenia eenige films vertoönd Vele officieren woonden de voorstelling bij, al len in politiek gekleed, volgens den be- staanden order in de Braziliaansche ma rine, dat officieren buiten dienst burger- kleeding moeten dragen. De schout bij nacht Silva, eskadercommandant, heeft den commandant een autotocht aangebo den, welke tegen zonsondergang eindigde met een uitstapje per kabelbaan naar den Sulkerbroodbcrg, vanwaar men een toover- achtig uitzicht, heeft over de baai en het feeëriek verlichte Rio. Op één der hoogste bergen heeft men een Christusbeeld opge richt, vijf en dertig meter hoog Rio kan zich zelf zoo iets veroorloven. Het bij avond verlichte beeld maakt een mystieken In druk, vooral wanneer het daar hoog in de lucht plotseling vanuit de "wolkennevels te voorschijn komt. Verteld wordt nog van een duikdemon- stratie, door de K XVIII voor tien Brazi liaansche officieren gegeven, wier bewon dering algemeen en ongeveinsd was. De demonstratie verliep uitstekend. De boot ontving bezoek van den Neder- landschen consul te Santos, den heer D. Berkhout en mevrouw, die een treinreis van twaalf uren hadden gemaakt om dit bezoek te brengen. De gepensioneerd kolonel der mariniers V. F. M IJssel de Schepper, die als toerist te Rio de Janeiro vertoefde, gaf veel vriendschap, woonde in hetzelfde hotel en was bij vele feestelijkheden aanwezig. Na het vertrek zond de K XVIII uit zee een telegram aan den Brazillaanschen minister van Marine met dank voor de hartelijke ontvangst te Rio de Janeiro genot?" haagsche rechtbank. De Rechtbank deed uitspraak ln de zaak tegen den vroegeren rijwiel reparateur, thans brandstoffenhandelaar D. D. uit Leiden, die op 2 April terecht heeft ge staan wegens heling van een viertal rij wielen, welke te Leiden waren gestolen. De Officier van Justitie had 3 maanden ge vangenisstraf geëischt. De Rechtbank sprak verdachte vrij. In de zaak tegen den 63-jarigen eige naar van het Warmonderhek J. J. L„ den 25-jarigen L. P. J. L. en diens broedei den 19-jarlgen J. A. P. L., was terzake van mishandeling van een tweetal wielrijders, de heeren R. en den B., beiden uit den Haag, tegen ieder der verdachten 1 maand gevangenisstraf geëischt. De Rechtbank veroordeelde J. J. L. en L. P. J. L. ieder tot 3 maanden gevangenis straf voorw. met 3 jaar proeftijd en onder toezichtstelling van de Ver. tot Verb, van Gevangenen, afd. Leiden, en veroordeelde J. A, P. L. tot f. 100.— sub. 100 dagen hechtenis. De 38-Jarige letterzetter W. B„ afkom stig uit Polen, thans ged. in de strafge vangenis te Arnhem, stond terecht ter zake van diefstal. B wordt verdacht in den nacht van 20 op 21 Aug, 1930 te hebben ingebroken in d? woning van den burgemeester der ge meente Voorschoten, alwaar hij na een raam te hebben opengeschoven het ge- heele huls heeft onderzocht, en ten slotte met medeneming van slechts een schaar vertrok. De burgemeester verklaarde als getuige dat ln den ochtend voor het huis een mandje onder het geopend raam stond. Er werd behoudens de schaar niets ver mist. De Leidsche agent van politie J. Ber ger, heeft vingerafdrukken op het raam kozijn aangetroffen, welke later van B. afkomstig bleken. De inspecteur van politie J. M. Walt- man uit Den Haag, heeft de vingeraf drukken vergeleken met twee duimaf drukken van b., waarbij hij 18 punten van overeenkomst vond, terwijl verschil punten niet werden aangetroffen. Verdachte stelde deskundige verschil lende vragen President: U schijnt de bijvakken van uw werk ook goed te kennen Verdachte: Ik heb meermalen met vin gerafdrukken te doen gehad President: Ja, dat geloof ik. Dr. J. P. L. Hulst uit Leiden werd als deskundige ge hoord op verzoek van den verdediger mr. Huygens, met betrekking tot de waarde van vingerafdrukken. Getuige antwoordde op een vraag van den verdediger, dat men omtrent het tijd stip waarop een vingerafdruk is gezet, niets met zekerheid kan zeggen Uit de aan desk. getoonde foto's leidt hij af dat vaststaat dat de vingerafdrukken die van B. zijn. De rechercheur de Jong heeft in 1931 B. te Brussel gearresteerd-en hij heeft des tijds een schroevendraaier op dezen be vonden, waarop gfasgruis aangetroffen "werd. Getuige dacht toen mede aan de inbraak te Voorschoten. Verdachte ontkende en zelde destijds in Duitschland te hebben vertoefd. Wel ls buj er vroeger eens te Voorschoten ge weest. Als de president op een bepaalt oogen- blik interrumpeert zegt verdachte „ons kent 'ons. edelachtbare". Ja, zeide de president, maar u kent blijkbaar uzelve niet. Vervolgens las de president het straf blad van B. voor, waaruit bleek, dat deze verschillende zware straffen zoowel hier te lande als In België heeft uitgezeten. Mr. P. R. Blok het O M waarnemend, besprak de ontkentenis van verdachte, doch zelde te meenen, dat het bewijs van het ten laste gelegde misdrijf is bewezen. De deskundige 4 décharge heeft de ver klaringen van den heer Waltman nog ver sterkt. Spr. eischte tegen B., die zeer on gunstig bekend staat, wegens inbraak ge durende -den voor de nachtrust bestemden tijd, gezien het strafregister van ver dachte, drie jaar gevangenisstraf. De verdediger bepleitte clementie. De rechtbank gelastte de gevangenne ming van verdachte. Uitspraak 30 dezer. ging tot ophitsing eiken grond van waal heid ontbreekt De heer Mussert is bereid, den heer Wijnkoop onmiddellijk in de ge legenheid te stellen met twee onpartijdige derden het. hoofdkwartier en alle kring huizen der N.S.B te betreden om aldaar een onderzoek in te stellen naar de aan wezigheid van wapenen en munitie, als mede om kasten, vloeren enz. open te bre ken. Indien bri dit onderzoek de beschul diging vari den heer Wijnkoop slechts den geringsten steun zou vinden, dan is de; N.SB bereid, alle kosten van dit onder-, zoek te dragen. UIT NED. OOST-INDIE. geen bewapening der n.S.b. Verdachtmaking zonder eenigen grond, aldus ir. Mussert. i I De heer ir. Mussert, algemeen leider van de N.S.B heeft in antwoord op een tot hem gerichte vraag door de redactie van het .Utrechtsch Nieuwsblad" naar aanleiding van onder Binnenland" vermelde vrager van den heer Wiinkooo aan den minister van Jusitie gesteld omtrent de N.S.b. en smokkelhandel van de N.S.b.. med- deeld, i dat aan deze lage verdachtmaking en po- J ordonnantie locale ambtenaren BUITENZORG 16 April (Aneta) Een ordonnantie is vastgesteld, inhoudende maatregelen tot handhaving van de dis cipline en den goeden geest onder locale ambtenaren. het college van gedelegeerden. BATAVIA, 16 April (Aneta) In de vergadering van het College van Gede legeerden deelde de waarnemend voor zitter, de heer De Hoog mede, dat het de bedoeling is de ontwerp kapokordonnan tie 1935 vóór 15 Mei af te doen. Het Col lege nam zonder hoofdelijke stemming de nieuwe regeling aan inzake de lucifers accijns. o de k.n.i.l.m. en douglasmachines. BATAVIA. 16 April Aneta i De piloo' -n de K.N.I.L.M, de heer H. K. de Graaf, ai 20 April naar Holland vertrekken, om aldaar ervaringen op te doen met Douglas- vïiegtuigen. (Gelijk bekend was wijlen Prillwitz hier voor aangewezen.) AMSTERDAM. 16 April 1935. De Engelsche begrooting heeft een gun- stlgen indruk gemaakt. Terwijl in het af gesloten flnancleele jaar een overschot wordt gemeld van 5.6 millioen, acht de minister van financiën een surplus voor het Jaar 1935/38 waarschijnlijk, ondanks een stijging van de uitgaven van 25 millioen. Verschillende belastingen zuilen worden verlaagd, waarvan wel de belang rijkste is de reductie van de inkomsten belastingen op de kleine inkomsten. Voor de aflossing van de staatsschuld zullen opnieuw groote bedragen kunnen worden besteed Dit maakt natuurlijk een gunstigen indruk, maar deze geheele ontwikkeling komt toch in een ander licht te staan, indien men het koersverloop van het eens wat nader beschouwt. Sinds het in September 1931 van het goud werd los gemaakt, waren de begrootingsspeeches van de regeering zeer optimistisch, het geen zeer wel verklaard kon worden uit de gunstige begroottngscljfers. Maar ln dien tijd liep het voortdurend terug en ieder jaar was het Engelsche ruilmiddel weer lager tot het begin van dit jaar tot be neden f. 6.90 terugliep, om, tengevolge van den druk op de ruilmiddelen van de Goudbloklanden, later weer eenigszins te herstellen. Daar de koersbeweglng van een ruilmiddel dat. geen vastgestelde basis meer heeft wordt bepaald door den eco- nomischen toestand, van het betreffende land, kan men geenszins zoo optimistisch zijn als men van Engelsche zijde wil suggereeren. Trouwens, de campagne die tegen den gulden wordt gevoerd en die aanleiding geeft tot het distrlbueeren van zuiver leugenachtige berichten, bewijst, dat men zich in Engeland niet volkomen behagelijk gevoelt, de mooie begrotings cijfers ten spijt. Intusschen bleef een en ander niet zonder uitwerking op de koersbeweglng van het dat lichtelijk apprecieerde. Overigens bleef de wisselmarkt even rus tig als de vorige dagen De gunstige Engelsche begrooting leidde tot een lichte koersstijging van het Pond. Na tot f. 7.21'/! te zijn gestegen, volgde weer een lichte reactie. De onware be richten in verschillende Engelsche bladen bleven zonder uitwerking. De Fransche franc was nauwelijks prijshoudend en 9.78',De dollar bleef op peil op 1.48 1/4. De Effectenbeurs was stil; de tendens goed prijshoudend. Kon. Olies ontmoetten eenige vraag voor Eng. rekening, waardoor de eerste koers 2'/:°/q hooger kwam. Een deel der avance ging weer verloren. De Amer. soorten liepen opnieuw een frac tie op. De voorgestelde reconstructie van het Unilevers kapitaal trok weinig belang stelling. De koers van het Pond opende iets hooger, doch het avance ging later weer weg. Aku's bleven op peil. Philips stegen begin Beurs. 2'/: De hoogste koers bleef echter niet geheel gehandhaafd. Suikers hadden een kalm verloop; de stemming was vast dank zij nieuwe afdoening der Niva's. H.V.A.'s stegen circa 1 'In. Tabakken waren aan den vasten kant. Oude Deli's golden ongeveer 1 'In hooger, overigens waren de verschillen beperkt. Rubbers ondergingen weinig verande ring. De omzetten waren van bescheiden omvang. Scheepvaarten hadden een vrij vast verloop waarbij Ned. Scheepvaart Unies zich ongeveer l"t verhieven. Mijnen kalm, Amerik fondsen trokken in navol ging van Wallstreet een fractie aan. Duit- sche obligaties waren flauw. Youngleening daalden ongeveer 1%. Het feit dat de rente op de Dawes-obligaties voor lOOVo in Relchsmarken wordt betaald, oefende een ongunstigen invloed uit. Ned. houders hebben hiermede niets te maken. Ned. en Ned. Indische Staatsobligaties hadden een beperkte markt. De tendens der 4% lee ningen was nauwelijks prijshoudend. Oude Schuld was vaster. wisselkoersen. Engeland 7.20 1/4 (7.20). Duitschland 59.77'/: 159.701 Frankrijk 9.78 1/8 (9.78 3/4) België 25.11 (25.13 1/2). Zwitserland 48.— (48.03). Denemarken 32.20 (32.19 1/2. Zwe den 37.17 1/2 (37.15). Noorwegen 36.20 (36.17 1/2). New-York 1.48 1/4 (1.48 5/16). Prolongatie 3 tot 3V: pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 16 April. Vette varkensmarkt. Aangevoerd totaal 278; zwaar 272; licht 6; prijs per KG. levend gewicht: zwaar f. 0.37'/:0.37; licht f. 0.34. Handel matig. Noteering Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-vereen. „Leiden en Om streken", 15 April. Bloemkool I per 100 stuks f. 917; Bloemkool II f.2—9; Roode kool f. 24.90; Savoye kool f. 2.205.70; Pieterselie f. 0.50 1.50: Prei f. 0.30—2.50; Radijs f. 2.10— 3.80; Kropsalade f. 0.704.60; Selderie f. 0.60—1.60; Knolselderie f 1.60—3 70; Kroten gekookt per 100 kilo f.36; Wit loof f.46; Postelein f.23—27; Spinazie f.5—14; Uien f. 1.50—5.90; Wortelen f. 1.50—7.70; And. f. 823. PURMEREND. 16 April. Gemeentelijke Kaasbeurs. Verhandeld 20 partijen, we gende 40.000 KG. Handel matig. Hoog ste prijs f. 12.50. 4 partijen kleine boeren kaas f. 12.75 per 100 kilo. Handel stug. 1455 kilo boter, 1.251.40 per kilo, wei- boter 1.151.30 per kilo. Runderen totaal 723 stuks. 290 vette koelen 5460 p. kilo, handel stug, 204 gelde koeien, 80140 per stuk, handel stug; 210 melkkoeien 115 185 per stuk, handel stug; 19 stieren 32 46 per kilo, handel stug. 5 paarden, 60 130 per stuk, handel stug; 75 vette kalve ren 3050 per kilo, handel stug; 1009 nuchtere kalveren; voor de slacht 29 per stuk. handel matig; voor de fok: 812 per stuk, handel matig; 193 vette varkens: voor de slacht 3840 per kilo, handel matig; 47 magere varkens, 1636 p. stuk handel matig; 307 biggen, 1118 p. stuk, handel matig; 1045 schapen, 718 p. st., handel stug; 26 bokken 312 p. st.. han del matig: kipeieren 2.002.50 p. 100 st.: eendeieren 1.80 per 100 stuks; piepkuikens 6065 et, per kilo: oude kippen en hanen 2542'/: ct. per kilo; konijnen 301.75 p. stuk; eenden 3060 per stuk; duiven 40 cent per paar; 5583 eendeieren A f. 1.95 per 100 stuks; 13277 kippeneieren A f. 1.90- 2.40 per 100 stuks. BODEGRAVEN. 16 April. Kaasmarkt Aangevoerd 153 partijen Goudsche Ktu, alle met rljksmerk, totaal 6358 stuks, we gende 57.222 K G. Prijs met R.M. Ie soort f. 14 tot f. 16; 2e soort f. 12 tot f. 13. Handel matig. ROELOFARENDSVEEN. 15 April. Bloem kool 59 cent per stuk. Sla f. 1.403.20; Aardbeien 5773 cent per doosje. ROTTERDAM. 16 April Veemarkt Aanvoer: 229 Paarden. 2116 magere en 904 vette runderen, 268 vette en 79 gras kalveren. 1974 nuchtere kalveren, 204 schapen en lammeren, 2 varkens, 33 bok ken of geiten Vette koeien 52, 48, 32—38; Vette ossen 52, 46, 3842; Stieren 48, 43, 3638; Vette kalveren 80, 70, 4550; Schapen 37, 33, 30; Lammeren 39, 34, 30; Nucht. slachtkalveren 20, 16; 81achtpaar- den 39. 34, 30. Prijzen per stuk: Schapen le kwl. f.16, 2e kwal f. 12, 3e kwal. f, 8; Lammeren 13, 10. 7; Nuchtere slachtkalveren 5, 4, 3.50; Nuchtere fokkalveren 12, 8, 6; Slacht- paarden 155. 125, 80; Werkpaarden 225, 145. 85; Hitten 90. 70, 60; Stieren 235, 185, 140; Kalfkoelen 215, 165, 115; Melkkoeien 210, 160, 110; Vaarzen 115, 95, 75; Pinken 80, 70, 60; Graskalveren 60. 50. 40. ZOETERWOUDE. 15 April. Eierenvelling. Aanvoer 7025 stuks. Kipeleren f. 2.10 2.60; Eendeleren f.2—2.20: Boter f. 0.65; Kaas 1024 cent; Kippen 70 ct.Eenden 35 ct.; konijnen 3060 cent. WESTLAND. 15 April. Aardbeien f. 0.901.90; druiven f. 1.30 per pond; postelein 1827 ct.; witlof 10 17 ct. per kg.; aardappelen 3062 ct. per kg.; bloemkool f.922; 2e soort f.37.50; sla f. 1.804.20; 2e soort f. 0.501.73 per 100; eieren f 2.30—2.80 per 100; perziken 2146 ct. per stuk; peterselie f. 12.50: rhabarber f.29; kelen f. 1—2.90; prei f 0.802.75radijs f. 0.903.50; seldery f. 1.802.50 per 100 bos; andijvie 3565 ct. per bak. Verloofd: feike asma en RH HOOiRiNBMAN. Den Helder, Slulsdljkstr. 95 Jullanadorp, Lange Vliet 12 17 April 1935. 2866 Hiermee geven wij kennis van de geboorte van een levenlooze Dochter. 2882 EMY NAUTA—OORT J. H. NAUTA. Oegstgeest, 15 April '35. Heden overleed onze beste Broeder FRANCOIS ANDRÉ DEE, Apotheker te Gouda. Uit aller naam: L. TH. DEE. Leiden, 15-4'35. 2836 Jan van Goyenkade 13. deden overleed te Velp (G.) saoht en kalm, na een langdurig ziekbed, mijn geliefde Echtgenoot, de Heer JAN PIETER LANCEL, ln den ouderdom van ruim 71 jaar. Mevr. Wed. J. G. LANCEL- VAN DER WEYDE. Oegstgeest, 15 April 1935. Julianalaan 9. 2875 De begrafenis zal plaats hebben op Donderdag 18 April des nam. te halftwee op „Heiderust" te Velp. Diep getroffen door Uwe hartelijke deelneming bij het overlijden van onzen besten Vader, Grootvader en Broeder NICOLAAS CORNELIS BRITTIJN, betuigen wij U onzen welge- meenden dank. 36a Uit aller naam: Fam. BRITTIJN. STEMT n?1 lijsta ji.utal. ZEN algemeen belang? LIJST 14 1780 Elk rechtgeaard PROTESTANT stemt en dus 2855 S—1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3