76ïte Jaargang DINSDAG 16 APRIL 1935 No. 23027 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. KONINGIN EN PRINSES NAAR BELGIE. Het voornaamste Nieuws van heden. 1 LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons BLad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens poslrecht. Voor opzending van brieven '10 ets. porto te betalen, - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT» Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn? per 3 maanden f.2.35 per week f. 0.18 Franco per post f. 235 per 3 maanden portokostenJ Ivoor binnenland 0.8Q per mnd.p <- Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. VERKIEZING PROVINCIALE STATEN. De Voorzitter van het Hoofdstembureau ln Kieskring III (Lelden) maakt bekend dat op Vrijdag 19 April a.s. des v.m. te 10 uur, door dat bureau ten Gemeente huize, Rapenburg 12, de zitting zal wor den gehouden, bedoeld ln art. 92 der kies wet, tot vaststelling van de uitkomsten der op 17 April tevoren ln dien kieskring gehouden stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Zuid- Holland. A. VAN DF, SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 16 April 1935. 2895 KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. Afscheid van den heer P. Boot Sr. Gistermiddag kwamen de leden der K v. K. ln openbare vergadering bijeen. De voorzitter, de heer D. ten Cate Brou wer opende de vergadering, waarna de notulen onveranderd werden vastgesteld. Van de Ver. voor Vreemdelingenverkeer te Noordwijk en Katwijk was een verzoek om subsidie binnengekomen. Besloten werd onder zekere voorwaarden met twee stem men tegen en één blanco een subsidie te verleenen van 10 ct. per lid tot een maxi mum van f. 50. Op een verzoek van het Genootschap MS G. om bij te dragen in de kosten van de verbouwing der afdeeling electro- techniek, waarvoor een ongedekt tekort is van f. 1000, zal nader worden beslist. Met drie stemmen tegen en één onthou ding werd besloten bij den minister van economische zaken aan te dringen op be perking van den export naar Duitschland. De redactie van het adres zal nader wor den vastgesteld. Hierna sloot de voorzitter de openbare vergadering. Na afloop heeft de voorzitter het schel dende lid der Kamer, den heer P, Boot Sr. voorzitter van de afdeeling Grootbedrijf hartelijk toegesproken. Aan zijn rede ontleenen wij het volgende: Toen ge op 25 April 1922 de U aange beden functie van voorzitter van het Grootbedrijf onzer Kamer aanvaardde, hebt ge niet kunnen vermoeden, dat het beroep op U gedaan, U gedurende een periode van niet minder dan 13 jaar zou binden aan de leiding van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland Ik ben er zeker van dat, indien men U zulks vooraf had voorspeld, gij onder vriendelijke dankbetuiging voor de onder scheiding u ten deel gevallen, de benoe ming niet had aanvaard. Het belangrijke bedrijf waaraan gij lei ding gaf, had uw geheele hart en legde op uw volle werkkracht beslag. Evenmin ontveinsde U zich dat de functie van voor zitter van het Grootbedrijf en het daar mede samenhangende vice-voorzitterschap der Kamer, groote offers zou vragen. Vooral in de eerste jaren. De wettelijke regeling van de bevoegd heden en de taak der Kamers van Koop handel had het karakter van de voorheen bestaande Kamers zoozeer veranderd, dat 't leiding geven aan die voor handel en nij verheid in het leven geroepen organen, niet beteekende het volgen van oude sleur op den tot nog toe geganen weg, maar veel meer het zoeken van nieuwe wegen en nieuwe methoden teneinde het vertrou wen dat de wetgever in de functie van de gereorganiseerde Kamers van Koophandel had gesteld, niet te beschamen. De wettelijk verplichte inschrijving in het Handelsregister van vrijwel alle han delszaken met de daaraan verbonden kos ten, maakte dat de Kamers van Koophan del in haar nieuwen vorm niet door allen met sympathie begroet werden. Het was de taak, vooral van het Bureau, te zorgen dat handeldrijvenden en fabrikanten tot erkenning en begrip kwamen van haar bestansrecht en haar bestaansnoodzake- lykheid. In dit licht bezien zijn vooral de eerste Jaren, moeilijke jaren geweest, voor het Bureau, maar ook voor U. Vooral in dien tijd heeft de Kamer in dit opzicht veel aan n ij banken. Uw ervarenheid in zaken, uw helder en gefundeerd oordeel over aller hande vraagstukken den koophandel be treffend. uw rustig, bezonnen woord in de Bureauvergaderingen, hebben niet weinig er toe bijgedragen dat de weg die de Kamer zich afbakende, voor handel en v i eid de Jftete weg bleek te zijn. Veel wat er in den Iood der 13 jaren ,s tdt stand cekomen is te danken aan ?w medewerking Daarom zien wij U neden zeer ongaarne uit ons midden ver trekken. Het was ons al lang geen geheim meer ji den tlid gekomen achtte de lei ding van het Grootbedrijf in andere handen te leggen. Gezien uw leeftijd moeten wij dit be sluit respecteeren, vooral ook omdat ge reeds eenmaal op aandrang van het Bu reau. uw bedanken hebt willen verschuiven Waarde heer Boot gedurende een pe riode van meer dan 12'- iaar heb Ik het genoegen gehad mei u te mogen samen werken In deze neriode is tusschen ons „®Joe'd een verstandhouding, waardoor samenwerken een genoegen werd voor belden. Ge zult het begrijpen dat ik, als algemeen voorzitter, die soms dagelijks met u ln contact kwam, uw afscheid ne men betreur. Maar niet alleen ik, ook de ajc ne.i Boot Sr. heer Simonis, voorzitter van het Klein bedrijf en de secretaris, zien u vandaag met leede oogen gaan. Ook de leden van het Grootbedrijf die u in die lange reeks van jaren herhaaldelijk met algemeene stemmen tot hun voorzitter verkozen, ge voelen allen jegens u, het is mij bekend, groote dankbaarheid omdat gij alle con sequenties aan de vervulling van het voor zitterschap verbonden, wel hebt willen aanvaarden. Als vice-voorzitter der Karper hebt ge ongetwijfeld ook het Kleinbedrijf zeer aan u verplicht. In meerdere gevallen, jubilea, vergaderingen en congressen, hebt ge de Kamer vertegenwoordigd. U voor dit alles dank te brengen is in de eerste plaats de plicht van den algemeenen-voorzitter. Ik prijs mij gelukkig dit dankwoord hier te mogen spreken. Thans gaat gij, waarde heer Boot, van ons scheiden. Waarlijk niet te vroeg ont trekt gij u aan de gemeenschapsplicht het algemeen belang te dienen. Tot zelfs over den leeftijd, alleen den sterken ge geven, hebt gij naar beste weten met alle kracht belangeloos de interessen van han del en nijverheid bijna 13 jaren gediend. Daarvoor, geachte heer Boot, betuig ik u namens de Kamer mijn oprechten dank en groote waardeering. Niet te verwonderen is dan ook, dat de Kamer met algemeene stemmen besloten heeft u als een stoffelijk blijk daarvan aan te bieden, de gouden medaille der Kamer, de hoogste onderscheiding die de Kamer kan verleenen. Moge mede deze hooge onderscheiding in de jaren die u nog gegeven zijn en waarvan ik hoop dat zij vele in aantal zullen zijn, u de voldoening schenken die wij hebben wanneer we de taak welke de voorzienigheid ons op de schouders legde, naar beste weten heb ben vervuld. Met deze woorden, waarde heer Boot, neem ik afscheid van u en wensch u na mens alle leden onzer Kamer van harte toe, dat ge nog vele jaren in goede ge zondheid onzen arbeid moogt gadeslaan. Na deze luide toegejuichte rede. voerde de heer ir. Guljé namens de afdeeling Grootbedrijf het woord. Spr zeide. dat deze afdeeling het heengaan van den heer Boot in hooge mate betreurt, al billijken ziin leeftijd en staat van dienst dat afscheid alleszins. Spr wenschte hem uit aller naam nog vele jaren van rust en goede gezondheid toe en hield zich bij voortduring in zijn vriendschap aanbevolen. De heeT H. M. Simonis. voorzitter der afdeeling Kleinbedrijf vertolkte die afdee ling aller groote erkentelijkheid en wenschte hem nog vele goede jaren De secretaris dr P. G. Knibbe sloot zich bij die woorden van hulde en dank aan en memoreerde de buitengewoon Drettige samenwerking In den loop van al die jaren welke tot warme vriendschap is uit gegroeid. Sor. blijft hem steeds dankbaar voor het vele goede, wat hij van den heer Boot heeft mozen leeren en ontvangen. De heer Boot hierna het woord verkrij gend zeide bezield te ziin met gevoelens van weemoed en dankbaarheid Spr. her innerde eraan dat hij 13 jaar lang als lid van het Bureau heeft mogen medewerken aan de behartiging van de belangen van handel en nijverheid Dank bracht spr. vooral aan den voor zitter die èn voor het Bureau én voor de geheele Kamer een voorbeeld was en nog is van iemand die een ernstige opvatting heeft van zijn moeilijke taak Spr. dankte zoowel den voorzitter als den onder-voor zitter den neer Simonis voor hun aange name samenwerking en voor de woorden van afscheid. Ook den secretaris en den leden der Kamer betuigde spr. zijn groote erkentelijkheid voor den ondervonden steun, waaraan hij den wensch verbond dat de K v. K. het volle vertrouwen mag blijven behouden van regeering gemeen ten en Ingeschrevenen in het district en de vraagbaak move b'Hven voor handel en indust-ie Sor bpsi-jo* mef woorden van dank voor de '°er on nriic gestelde hooge ondersche'dinz en -oor de vele vriendelijke woorden (apn'ousl Onder het genot van ververschingen bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. DE FAAM'S KLEEDINGMAGAZIJNEN. Heden is de nieuwbouw aan de Hoogstraat geopend. Het gezegde van den vogel Phoenix, die schooner dan tevoren uit zijn assche om- hoogsteeg. is bij de heropening van ver brande gebouwen reeds zóó vaak gebezigd, dat het een gemeenplaats schijnt het thans andermaal te gebruiken. En toch aarzelen wil niet het te doen, omdat „de Faam's Kledingmagazijnen" waarvan de nieuwbouw aan de Hoogstraat vandaag is geopend, een reïncarnatie van dien legen- darischen vogel mag heeten. De Faam heeft zich. ruim 6 jaar na den Stadhuisbrand, een nieuw tehuis gescha pen. dat de omgeving, waar het ls opge trokken, volkomen beheerscht en dat, wat de inrichting betreft, den vroegeren toe stand'verre overtreft. Van het eerste oogenblik af dat de Faam met de Gemeente Leiden, ten aanzien van de overname der perceelen Vischmarkt 9/10 en Vischmarkt 16/17. tot een minne lijke schikking was gekomen werd door de directie van De Faam uitgezien naar een nieuw terrein, waarheen zoowel de afdee ling dames- als heerenkleeding kon worden overgeplaatst. Het kiezen van de juiste plaats van ves tiging is levensvoorwaarde voor ieder be drijf. Het zal wel geen verwondering wekken, dat het vinden van de meest geschikte plek, waarop het nieuwe winkelgebouw moest verrijzen aan de directie van de Faam heel wat hoofdbrekens heeft gekost. En zulks temeer waar door de Gemeente Leiden als eisch werd gesteld, dat de pan den aan de Vischmarkt begin April 1935 geheel ontruimd moesten zijn. Voor het zoeken van een nieuw terrein, het ontwerpen van plannen enz. aanbeste ding bouwen en inrichten van het nieuwe pand. beschikte m enover een periode van 8 maanden. Na rüp beraad besloot de directie het nieuwe modehuis te stichten aan de Hoog straat. Doordat men de beschikking kreeg over de perceelen, waarin eertijds Gebr. Bruning was gevestigd alsmede de daarachter liggende panden aan den Oude Rijn kwam men in het bezit van een complex circa 625 M2. groot, een oppervlakte belangrijk grooter dan de oppervlakte van de percee len Vischmarkt 9/10 en Vischmarkt 16/17 tezamen. Toen de nieuwe plaats van vestiging vast stond werd aan den welbekenden architect B Koldewey te Voorburg opdracht gegeven de noodige plannen te ontwerpen. En met hoeveel bekwaamheid, met welk 'n groote liefde en piëteit hij zich gezet heeft aan de verbouwing van een complex, waar toe o.a. ook behoorde het voormalige woon huis van zijn voorouders, moge blijken uit het behoud van een fraai stukje Oud Leiden. Wat de architectuur betreft was de opgave hier om van een complex van vier be staande panden, gedeeltelijk door nieuw bouw. gedeeltelijk door verbouwing, een modern, goed functioneerend modehuis te maken naar alle kanten ruim en tot in de uiterste hoeken verlicht, zonder echter in kille holle verkoopruimten te vervallen en met behoud van een sfeer van gezellig heid die het kijken en rondgaan maakt tot een aangename bezigheid. Juist de omstandigheid, dat hier met vier bestaande panden moest worden gewerkt, maakte een oplossing in deze richting zeer goed mogelijk: o.m. door het hoogteverschil der verschillende vloeren verkregen diverse afdeelingen voor dames- heeren- en kln- derkleeding, de afdeeling modeartikelen en de afdeeling maatkleeding ieder een geheel eigen sfeer en karakter Een ruim trappenhuis en een lift ver binden al deze afdeelingen. groote rond bogen zijn geslagen tusschen de verschil lende ruimten en men wandelt van afdee ling tot afdeeling onder het aangenaam genot van steeds wisselende doorkijken en uitzichten in en op de diverse étages. Als bijzonderheid noemen wij hier de maatafdeeling. waarvoor een bestaande zaal werd gekozen met een prachtig pla fond, schouw en betimmering in stijl Lodewijk XV welke tijdens den bouw ge heel werd gerestaureerd en voorts een uit zicht op Leiden's beroemde oude Burcht vanuit een groot, breed rondboogvenster, dat speciaal tot dat doel op de 2e etage is aangebracht, een uitzicht op den Burcht, dat ziins gelijke hier ter stede niet vindt. In het trappenhuis zijn 4 gebrandschil derde glas in loodramen aangebracht, ver vaardigd door den kunstschilder A. Nina- ber van Eyben waarin verschillende ty pische Leidsche stadsgezichten ziin ver werkt terwijl de overige ramen met een licht geel glas in lood zijn bezet, welke een warm zonnig licht geven in de verschillen de afdeelingen Bh het betreden van het gebouw treft men parterre de afdeelingen heerenklee ding en daaraan grenzende, de afdeeling maatkleeding afdeeling iongeheeren en soortkleeding. Via de afdeeling heeren modeartikelen en de iets hooger gelegen afdeeling jongenskleeding en bonneterie, komt men op de eerste etage, waar de af deeling damesmantels en dameshoeden ls ondergebracht. Op de tweede etage treft men aan de afdeelingen damesiaponnen, blouses en dames modeartikelen. Op de 3e etage vonden wit ruime maga zijnen voor Ie beiyin? van voorraden ver bonden met een 'oezia (een noen zaierU met viif bozen) waarvan men een onge kend mooi uitzicht heeft over Aalmarkt Apothekersdlik en Galgewater, terwijl ln de kelders expeditieruimte, centrale ver- BEZOEK AAN DE BELGISCHE KONINKLIJKE FAMILIE. H.M. de Koningin is voornemens om vergezeld van H.K.H. Prinses Juliana een familiebezoek te brengen aan de Belgische Koninklijke Familie. Voor dit bezoek, het welk van zuiver persoonlijken aard zal zijn, zullen de Koningin en de Prinses op 14 Mei a.s. per auto in Brussel aankomen om aldaar tot 16 Mei de gasten van den Koning en de Koningin der Belgen te zijn. De Koningin en de Prinses zullen van Haar tegenwoordigheid te Brussel gebruik maken om de Tentoonstelling te bezoeken. warming, pak en opslagplaatsen alsmede een rijwielstalling zijn ondergebracht. Het spreekt van zelf dat voor kantoren, coupeurafdeeling en ateliers, de noodige lokaliteiten beschikbaar ziin. Van een bijzonder karakter is ook de passage, welke, toegankelijk vanaf de Hoogstraat zich langs den Ouden Rijn uitstrekt. Hier vinden wij een lange reeks van lage. ruime uitstalkasten, vitrinen. eiland- kasten enz waarin de vele artikelen, welke „De Faam" voert, in een zee van licht zijn tentoongesteld en waarin naast een ruim heid van maat en afmeting wederom die zelfde sfeer van gezelligheid heerscht, welke het inwendige van dit modepaleis eigen is en die een rondgang door deze passage inderdaad maakt tot. iets zeer aantrekkelijks. Aan dezen bouw werd medewerking ver leend door de navolgende personen: Architect- B. Koldewey te Voorburg: aannemers: Bik en Breedeveld te Leiden: stucadoor: firma de Best te Leiden: schil derwerk: firma Jansen te Leiden: behan- gerij: Carré en Hettenis: stoffeerden.) Gebr. Briining te Leiden; electriciteit: Langezaal te Leiden; Neon-verlichting: firma Koelman te Leiden. In dit prachtige gebouw gaat nu de Faam het werk voortzetten Een overwel digende sorteering vult de beschikbare ruimten. Vertrouwen was het fundament, waarop in het verleden met zooveel succes een zaak werd opgebouwd, die tot de aller- eersten op dit. gebied mag worden ge rekend Indachtig haar advies: De Faam vertrouwensnaam! zal De Faam voortgaan met te trachten in steeds grootere mate Let vertrouwen te winnen van Leiden en verre omgeving. DE NIEUWE VEEMARKT. En de najaars-veetentoonstelling. Onder voorzitterschap van ir. P. Verhoe ven, rijksveeteeltconsulent in Zuid-Holland heeft gistermiddag in het Waaggebouw al hier de door ons aangekondigde bespre king plaats gehad met vertegenwoordigers van belanghebbende vereenigingen, waarbij werd besloten de mogelijkheid onder oogen te zien tot het houden van een groote ten toonstelling van vee, zuivel, groenten en fruit ter gelegenheid van de ingebruikne ming van het nieuwe veemarktterrein in September a.s. Een voorlooplg bestuur, waarin de afgevaardigden der daartoe in aanmerking komende vereenigingen zit ting hebben, werd gekozen. Besloten werd zich te wenden tot het gemeentebestuur, dat zich in principe heeft bereid verklaard deze pogingen, aan het particulier initiatief ontsproten, te steunen. Door verscheidene organisaties is reeds daadwerkelijke mede werking toegezegd. DE OUDE STADHUIS-GEVEL. Op het Pieterskerkhof aan de achter zijde der Pieterskerk nabij de steenhou werij is een omheining gebouwd, waar binnen onder leiding van.ir. Van Heeswijk van de Commissie voor Monumentenzorg een aanvang zal worden gemaakt met het uitleggen en restaureeren van de over blijfselen van de topgevels, welke eens den Stadhuisgevel aan de Breestraat sierden. LEIDSCHE MECCANO-CLUB. In de laatstgehouden algemeene verga dering is besloten het werk gedurende de zomermaanden stil te leggen, zulks als ge volg van de weinige animo, welke in den zomer door het meerendeel der leden ge toond wordt. Eind September hoopt het bestuur met nieuwe kracht en hopelijk ook veel nieuwe leden de zaak weer aan te pakken. De werkwijze zal dan zoodanig worden gereorganiseerd, dat de leden zich in het knutselen, dat bij Meccanobouwen te pas komt, kunnen bekwamen, BINNENLAND. H. M. de Koningin en H, K. H. Prinses Juliana zullen op 14 Mei een familiebe zoek brengen aan de Belgische Konink lijke Familie. (Ie Blad). H. K. H. Prinses Juliana opende gisteren den nieuwen wandelweg te Amsterdam. (Binnenland, 4e Blad), De mechanisatie in de sigarenindustrie; vergadering van R.-K. Handelsreizigers. (Binnenland, 4e Blad). De filmbrand te Hilversum; geldboeten geëischt tegen beide verdachten. (4e BI.), BUITENLAND. Te Genêve is het Fransche memoran dum tegen Duitschland nog niet in be handeling gekomen. (Buitenland, 4e Blad en Tel., Ie Blad). Het conflict tusschen Italië en Abessy- nië wordt in deze zitting van den Vol kenbondsraad niet behandeld. (Buiten land, le Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN lste BLAD. LEIDSCHE RADIO-VEREENIGING. Lezing van den heer H. J. Jesse Jr. De gisteravond in „Oud-Hortuszicht" gehouden clubavond werd verzorgd door den heer H. J. Jesse Jr., electro- en radio- technisch adviseur hier ter stede, met een causerie en demonstratie van het opne men van gramofoonplaten. Na een harte lijk woord van welkom door den voorzit ter, waarbij hij z'n voldoening uitsprak over de zeer groote opkomst der leden, begon de heer Jesse allereerst een over zicht te geven van de benoodigdheden, vereischt voor een moderne apparatuur voor het opnemen van gramofoonplaten. Uitvoerig werden de diverse microfoons, te weten de koolmicrofoon, de condensa tormicrofoon, de band-microfoon en ein delijk de kristalmicrofoon, behandeld, zoo dat de aanwezigen een duidelijk inzicht kregen in de ontwikkeling van dit zeer belangrijke Instrument. Diverse micro foons waren bovendien door den heer Jesse meegebracht en konden dus van nabij bezichtigd worden. Achtereenvolgens werden daarna de voorversterker en de eigenlijke verster ker behandeld, het snijapparaat met z'n verschillende type's om te eindigen met een beschouwing over het materieel der platen en de snij-naalder,. Na deze breedvoerige beschouwing volg de de clou van den avond, het opnemen van een plaat. De „veteraan" onzer ver- eeniging fungeerde daarbij als „micro- foon-debutantje", van welke gelegenheid hij profiteerde om z'n hart op te halen aan een schlager uit z'n jongensjaren. Er kwam nog heel wat meer op dezelfde plaats, zoodat dit werkelijk een unicum werd. Men zag de keurige werking van het apparaat van den heer Jesse, waar voor een bijzonder woord van lof hier op z'n plaats is. Na de harding kon de op genomen plaat daarna gespeeld worden. Hiermede was het einde van dezen bui tengewoon geslaagden avond gekomen en de woorden van dank van den voorzitter werden dan ook door een krachtig ap plaus onderstreept. De aanwezigen zullen den heer Jesse met genoegen nog eens weer in hun midden zien. TWEETAL GEREF. GEMEENTE. De kerkeraad der Geref. Gemeente te dezer stede heeft in de vacature, ontstaan door het bedanken van ds. R. Kok te Vee- nendaai, een nieuw tweetal opgesteld, be staande uit de predikanten ds. J. Fraanje te Barneveld en M. Heikoop te Utrecht. PROPAGANDA-FEESTAVOND VAN DEN A. N, G. O. B. Gisteravond hield bovengenoemde Alg- Ned. Geheelonthoudersbond, afd. Leiden, in het Volksgebouw een propaganda feest avond. Nadat de voorz. dè heer Brom- meier alle aanwezigen hartelijk welkom had geheeten opende hij met een woord tot opwekking van het bezoeken van het A.N.G.O.B.huis op de Nieuwstraat. Als spreker trad op de heer G. Reedijk, uit Vlaardingen. Spreker memoreerde het verderf en de ellendige gevolgen van de alcohol. Het muzikale gedeelte werd ver zorgd door den heer V. v. d. Broek, die de aanwezigen op prettige wijze onderhield. Tevens gaf het jeugdclubje eenige zang nummers ten beste. In de pauze werd er een verloting gehouden, ter bestrijding van de kosten van dezen #vond. de prij zen hiervoor waren gratis beschikbaar ge steld. Na de pauze voerde de verg. ..Hoo ger Op" een tooneelstukje op, hetwelk zeer veel bijval oogstte. Hierna sloot de voorzitter dezen zeer geslaagden avond met een woord van dank voor de goede opkomst. DE EMMABLOEM-COLLECTE De Emmabloem-collecte heeft j.l. Zater dag alhier opgebracht de somma van f. 2123,45. Hierin ls tévens begrepen de opbrengst der collecte op de scholen.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1