D-E IN DE PIJP/ DOUWE EGBERTS LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 16 April 1935 UIT DE RIJNSTREEK. MAAR.... DE A.S. BONDSDAG N'EÜ JONG VERBOND TE ALPHEN. Het programma van den op 2en Paasch dag te Alphen te houden Bondsoag van het Ned Jong Verbond luidt als volgt: Morgenvergadering ln de Ned Herv Kerk Jullanastraat Aanvang 9 45 Spreker dr. ds J Sehoneveld. die een wijdingswoord ral spreken naar aanleiding van Joh. 17 21. Daarna volgt een welkomstwoord van de regellngscommlssic Burgemeester P. A Colijn voozitter van het eere-comité zal hierna een korte toespraak houden, waarna volgt het openingswoord van den voorzitter der P C.. den heer J A Ames? Vervolgens zal ds J Groene nberg uit Vlaardlngen spreken over Bijbel en le vensvernieuwing. waarna ds. Voors een toespraak houdt Deze morgenvergadering wordt afgewisseld door enkele zangnum mers. door mej. M. de Wit van Rotter dam. sopraan met orgelbegeleiding van den heer J G Amesz. eveneens uit Rot terdam De middagvergadering vangt aan or.; 145 uur en wordt gehouden in de kerkzaal der Martha-Stichting waar op gevoerd zal worden het Johannesspei door de C. J M V. uit Woerden. In het Nuts- gebouw wordt op hetzelfde uur genoemd spel uitgevoerd door de C.JH.V uit Al phen Na de thee zal om 4 uur in de N. H. Kerk de slotsamenkomst worden ge houden. In optocht zullen de deelnemers zich van genoemde gebouwen naar de N H Kerk begeven In deze slotbijeenkomst zal spreken de heer G Verschoor uit Sas- senheim over het onderwerp: Hoe berei ken wij anderen. De zangv „Con Amore" verleent in deze bijeenkomst haar mede werking. 's Middags in de pauze om half een is men ln de gelegenheid in de Mar tha-Stichting deel te nemen aan den broodmaaltijd. Verwacht worden niet min der dan 1300 bezoekers. ALPHEN. Subsidie Burgerwacht. Bij schrijven van 12 Nov. 1934 heeft het bestuur van de Alphensche Burgerwacht alhier B en W. medegedeeld dat de fi nancien van deze Burgerwacht vene van rooskleurig zijn. Het grootste deel der ontvangsten werd tot heden verkregen door bijdragen van particulieren. Deze bijdra gen nu verminderen sterk en de toegezegde jaarlyksche bijdragen zijn uiterst gering. Wordt op behoud van de burgerwacht prijs gesteld, dan is verhooging van de ge meentelijke subsidie noodzakelijk. Deze subsidie bedraagt thans f. 100.—. De Bur gerwacht vraagt thans een subsidie van f. 750 per jaar. zijnde een verhooging van f. 650 In dit verband öeelen B en W aan den raad mede. dat de burger wacht regelmatig gebruik maakt van de gemeentelijke schietbaan. De uitgaven hieraan verbonden bedragen jaarlijks on geveer f. 70.Op verzoek van B en W. heeft de Minister van Defensie goedge vonden, dat de schietbaan voortaan aan de Alphensche Burgerwacht kosteloos ln gebruik wordt gegegeven. mits het bedrag ad f 120 dat jaarlijks aan het Rijk voor huurderving der schietbaan in rekening wordt gebracht, wordt teruggebracht op f.80.Uit een onderhoud, dat B en W. met het bestuur van de burgerwacht had den, is wel komen vast te staan, dat ver sterking der inkomsten zeer noodzakelijk is, zij het ook niet in die mate als door het bestuur werd gewenscht. Met het oog op den ongunstigen toestand der gemeen- teflnanciën en verschillende bezuinigin gen welke op de geraamde uitgaafposten zijn toe te passen, meenen B en W. te kunnen volstaan met een bedrag, groot f. 250.hetwelk een verhooging beteekent van f. 150.Daarnaast krijgt dan de ver- eeniging, zooals B en W. opmerkten, het vrij gebruik van de schietbaan, hetwelk voor haar een mindere uitgaaf p. j. betee kent van circa f.70.—. B en W. stellen derhalve aan den raad voor: a genoegen te nemen met een bedrag ad f. 80.voor huurderving van de schietbaan en b. aan de Alphensche Burgerwacht met ingang van het jaar 1935 een subsidie te verleenen van f.250.per jaar. Mooie Propaganda-avond der Burgerwacht In hotel „De Vergulde Wagen", hield de Alphensche Burgerwacht onder leiding van haar voorzitter, de heer H. Jongen burger. een druk bezochte propaganda- vergadering De voorzitter heette inzon derheid welkom kolonel Phaff. toegevoegd als inspecteur van den bond van burger wachten; afgevaardigden van het hoofd bestuur: burgemeester P A. Colijn; secr. mr. F. A. Helmstrijd; weth. G. M. Hern- green; bestuur Mobilisatiekrruis; de PI. leider der B.Vi het bestuur der Oranje- Garde; deputaties van B en W. uit de om liggende gemeenten. Het verheugde spr. dat velen aan den oproep van het bestuur hebben gehoor ge geven 3pr dankte voor de trouwe op komst en het bestuur van de Oranje Garde voor het afstaan van eenige leden voor hulpdiensten bij dezen propaganda-avond. Tot mijn leedwezen moet ik u mededee- jen. aldus spr.. dat burgemeester Verkerk van Boskoop niet aanwezig kan zijn; in zijn plaats zal de eere-voorzitter aurge- meester P. A Colijn een toespraak houaen. Het Wilhelmus werd gezongen, waarna burgemeester Colijn een woord van trouw aan het vaandel, dus aan Oranje sprak. De tijden zijn voor u, Burgerwachlers moeilijk om getrouw te blijven aan oen eed. Toch leven wij in een gelukkig land. Spr. trok een vergelijking tusschen Italië en Nederland en wees daarbij speciaal op den steun en de loonregeling n Italië. Een woord van ernstige waarschuwing werd gesproken voor de N.S B Een spon taan applaus volgde op deze reae. Hierna sprak Kolonel Phaff. Ten eerste verheugt het mij dat vele Burger aci,- ters aanwezig zijn; ten tweede zie ik ook vele vrouwen, dit is een teeken van gord medeleven. Immers, zij moeten oij ut in voering van den Economlschen dienst nun krachten geven. Ter. derde is het een gocu teeken dat wij nier afgevaardigden zien van den B V.L en ten vierde i en wij nier de jeugd waarran we niet bchoe m ie vragen of ze Oranjegezind zijn. >m laat hun co.nuum reeds zien Dal de n ugn klaar staat, om straks onze plaats in te nemen is een gelukkig teeken. Onder krachtig applaus las de voorzitter de cople voor van een te zenden telegram aan HM. de Koningin Hierna werd het kruis van verdienste uitgereikt aan den heel N. C. A v d Linde en de medaille van toewij ding aan de heeren K Koning en A. C. Mijs Een kernachtige toespraak van den burgemeester werd gevolg door het zingen van liet „Wien Neerland's Bloed" en de burgemeester hechtte de onderscheidingen op de borst der genoemde leden. Na de pauze werden een aantal personen als lid van de Alphensche Burgerwacht beëedlgd. De commandant de heer Bern. Knapen sprak de nieuwe leden toe: tot de daar onder aanwezige gardisten sprak de heer J Overduin van de Oranje Garde alhier ln zijn kwaliteit als voorzitter De comman dant reikte de prijzen van schletvaardlg- uit. waarna de voorzitter sloot. Het pro gramma werd afgewisseld met muziek en filmvertoonlng. Morgen wordt ln jnz- gemeente de jaarlljksche Emmabloem-collecte gehouden In de vergadering van de Chr. Va- eantiekolonies alhier zijn tot bestuursle den herkozen de heeren Bunt en L de Graaf De jaarverslagen werden uitge bracht door ds. Bosch en L W Mijs. Het is de bedoeling, dat ook dit jaar weer een 20-tal kinderen zullen worden uitgezonden De opbrengst van de collecte ten bate van de diaconie der Ned. Herv. kerk be draagt f. 304 In de door ons gemelde schietuitslag der B.Vi. stond vermeld, vrije baan 15. D Vergunst 87 i29, 29. 291 28. 27. Dit moet zijn 86 29, 29. 28>. 28. 27. Blijkens het financieel verslag van het Jappen-comité voor de Rijnstreek be droegen de ontvangsten over het algeloo- pen jaar f. 4656.75 (v. j. f.4030 48.) De pop „Jannetje" op de Huisvlijt- tentoonstelling ten bate van het pi. crisis- comité. welke naam door niemand was ge raden, is op Amerikaansche wijze verkocht en bracht f 35op. o ALKEMADE. GEMEENTERAAD. Gratificatie aan politie-volontair - De openstelling der café's - Het veergeld tarief te Kaag - De gemeentebe- grooting 1935 - Nieuwe bestra tingsw erken. De Raad vergaderde. Voorzitter mr. J. W Peek De notulen werden gelezen en vastgesteld In behandeling kwam de circulaire van het Nat. Crisiscomité, omtrent extra hulp aan werkloozen in 1935. Dit comité is be reid voor 1935 ten behoeve van het pi. crisiscomité B ter beschikking te stellen een bedrag van f. 10 per gemiddeld aan tal werkloozen in deze gemeente, welk ge middelde ls bepaald op 88, onder voor waarde dat deze gemeente hierin bij draagt 2PA>. B en W stellen den Raad voor van gémeehtëWége beschikbaar té stellen een bedrag van f. 184.80, waartoe z.h.s, werd besloten. Verzoek van Th. Borst volontair van politie om in aanmerking te komen voor gratificatie wegens verrichte politiedien sten bij ziekte en afwezigheid van een tweetal veldwachters. De voorzitter deelde mede. dat aan den volontair van politie van gemeentewege is verstrekt uniform- kleeding en uitrusting .terwijl hij boven dien nog van de gemeente Warmond een kleine gratificatie heeft ontvangen voor toezicht tijdens het watersportseizoen. Buiten zijn gewonen dienst heeft hij ge durende drie maanden wegens bovenge noemde redenen extra dienst verricht, waarvoor hem volgens den voorzitter een gratificatie toekomt. De billijkheid brengt mede, dat hij een vergoeding ontvangt van plm. f 60 uit waardeering wegens ge presteerde diensten. Na uitvoerige discussie werd hiertoe met alg. st. besloten. Volgde een schrijven van de wed. P. v. Es waarbij zij zich bereid verklaart haar medewerking te verleenen om achter de haag van de gemeente een greppel te graven voor afwatering van den weg. Na bespreking werd besloten op het aanbod van de wed. P. van Es in te gaan en in de overeenkomst een bepaling op te nemen, dat op 1 Januari van elk Jaar de overeenkomst kan worden opgezegd met in achtneming van een opzeggings termijn van drie maanden. Ingekomen was een adres van een aan tal vergunninghouders in deze gemeente om gedurende den zomertijd hun ver- gunningslocaliteit op de Zaterdagen en Zondagen open te mogen houden tot half twaalf uur zomertijd, wegens de moeilijke tijdsomstandigheden Van de drie voor stellen, die zijn ingediend, werd het verst- strekkend voorstel van den heer de Ko ning in stemming gebracht, inhoudende, om gedurende den zomertijd de café's el- ken dag open te houden tot 11 uur. Dit voorstel werd aangenomen met 7 tegen 5 st. Kwam in behandeling het tarief voor heffing van veergeld voor het overzetten aan het veer te Kaag. De voorz. deelde mede dat na onderhandeling met den veerman Verhoog een tarief is ontworpen, dat naar de meenlng van het gemeente bestuur als zeer billijk moet worden ge acht Door de invoering van week- en jaarabonnementen is met de belangen van de inwoners.van de Kaag ernstig re kening gehouden. Het tarief ls tevens nog gezonden aan de Ver voor Vreemdelin genverkeer te Kaag. die een 5-tal beden kingen tegen het ingediende tarief heeft. De voorz. was er voor de bezwaren be treffende het ophangen van de tarieven voor het. publick en het aanbrengen van een be'ere voorziening ter bediening van de naentbel uit den weg te ruimen De heer Clemens vond het tarief voor de vreemdelingen zee billijk, doch voor de inwoners van de Kaag niet. Er zijn gezin nen waar 4 kinderen buiten de Kaag schoolgaan, zoedat voor deze alleen reeds f 0 60 per weck ren°t worden betaald het geen z i. te hoog moet worden geacht. Hij stelde voor de-J-rl-vcn voor d- vr-("irui°- ltng-r -evnzszlrs te vr r-oo-'-n en vnor de frv")-" s 'e v-'-ril. D;•-■ icli'/e ge ,-ortenr-ii: - - van - H"r Clemrns i»' iuisf Het voorgr-told; Ls gemaakt al- hasis voor-de toekomst. Wanneer blijkt dat het vreemdelingenbezoek aan de Kaag steeds grootere vormen gaat aannemen, dan ls er gegronde reden om voor de in woners goedkoopere tarieven te bedingen. Na bespreking werd besloten het door W. Verhoog ingediende tarief goed te keuren. Wijziging gemeente-begrooting. dienst jaar 1935. Van Ged. Staten Ls terugont vangen de begrooting voor 1935; alsnog zal moeten worden overgegaan tot verla ging van de wedde van den eersten amb tenaar ter secretarie en aanpassing van de loonen der werklieden en van de be zoldiging van den bode aan het plaatse lijk loonpeil. Voorts werd het noodzake lijk geacht, dat tot verhooging van het vergunningsrecht voor ingevolge de Drank wet verleende verdunningen tot het wet telijk maximum wordt overgegaan, als mede invoering van 'n vermakelijkheids belasting waarvan het tarief kan worden gesteld op 20°/. van de opbrengst der ver makelijkheden. Wat de verlaging van de salarissen voor de genoemde titularissen betreft, deelde de voorz. mede, dat zij met het voorstel van Ged. Staten niet mee kunnen gaan. De wedden zijn reeds be langrijk verlaagd, terwijl wat betreft het salaris van den bode-conclerge de raad moreel gebonden, is aan de destijds voor dezen beambte vastgestelde salarisrege ling Wil de regeering desniettegenstaan de toch verlagen, dan is de verantwoor delijkheid voor haar. Overeenkomstig voorstel van B. en W. werd besloten aan de overige gemaakte administratieve op merkingen tegemoet te komen, terwijl B. en W. voorstellen over te gaan tot wijzi ging van de verordening regelende de heffing van vergunningsrecht alsmede invoering van een belasting op tooneel- vertooningen en andere vermakelijk heden. Na discussie werd z.h.s. tot wijziging van de verordening regelende de heffing van vergunningsrecht en vaststelling van een vermakelijkheidsbelasting overgegaan. Voorstel tot het doen afgraven van een perceel weiland bij wijze van werkver schaffing. Het betreft hier een perceel van A. D. Rotteveel te Rijpwetering. dat door de gemeente kan afgegraven worden. Hiertoe werd besloten. Voorstel tot het doen bestraten van een gedeelte dorpsweg Roelofarendsveen. De bestrating zoo zal worden gelegd, dat deze haar afwatering vindt naar de schoeling- kant, daar het maken van een rioleering aan de huizenkant te kostbaar is. Na discussie besloot de raad met alg. st. een gedeelte van den dorpsweg te doen bestraten. De werken zullen uitgevoerd worden na goedkeuring van de begroo ting door Ged. Staten Na een uitgebreide rondvraag volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Christina Petronella. dochter van C. P de Haas en van A. C. Heemskerk Anna Ida Maria, dochter van A. P. van der Poel en van A. C. C. van der Geest Leonardus Johannes, zoon van J. van der Meer en van A A van Klink Overleden: Th J. van Ruiten, oud 5 maanden M te Pas, pud 57 jaren echtge- noote van B. Paauw J. P. van der Zwet, Oud 40 Jaren. Ondertrouwd: Nice ia as Petrus Heems kerk jm„ 25 jaar eh Maria Hillegonda van der Poel. ja 25 jaar; Johannes Cor nells van der Ploeg, j. m. oud 28 jaren met Theodora Cornelia Roos. j: d -, oud 25 jaren. Bij 't plaatselijk orgaan der arbeids bemiddeling stonden heden Ingeschreven 158 werkzoekenden. In de werkverschaffing waren in de afgeloopen week werkzaam 107 arbeiders. Bij Koninklijk Besluit is goedgekeurd de jaarwedde-verordening voor de veld wachters. Te de Kaag vond onder leiding van ds. Verwaal de trekking van de verloting plaats, georganiseerd door de Meisjesver- eeniging. teneinde gelden bijeen te za melen voor de meubileering van het nieuwe consistorie- en vereenigingsgebouw Deze heeft f. 500— opgebracht. Vol moed gaat men verder ter organiseering van een bazar, daar in totaal £3000.— bcnoodigd ls BOSKOOP. Verlenging van den duur der bloemententoonstelling? Behoudens goedkeuring van de plaatse lijke autoriteiten, zal de bloemententoon stelling. zulks in verband met de tijdelijke stagnatie welke heeft plaats gehad, ge opend zijn tot 1 Mei, inplaats van 24 April zooals was aangegeven. Installatie der Padvinders welpen. In de gem. gymnastiekzaal aan de Burg. Colijnstraat zijn 15 welpen van de ,,Aza- liagroep" der Nederl. Padvinders alhier, in het bijzijn hunner ouders als welpen plech tig geïnstalleerd, door hun hopman, de heer Arn. Frank. Deze sprak nog eenige opwekkende woordén, om de mooie pad vindersbeweging metterdaad te steunen, daarbij mededeelend, dat naast de 15 wel pen. en 18 verkenners nog eenige jongens kunnen toetreden. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik, zoon van H. Groe nendijk en M Koole Overleden: J. C. E Oosthoek, echtge- noote van E H Grootendorst, 32 Jaar. B. en W. dezer gemeente, hebben aan het bestuur van den Vereenlgden Polder, onder deze gemeente, vergunning verleend tot het uitbreiden der bemallngsinrlchtlng van den polder met een stookollebewaar- plaats voor 9000 liter. In aansluiting op ons bericht betref fende d; alhier gehouden bazar, ten bate van-het jeugdwerk in deze gemeente, zij nog medegedeeld, dat het geheel de mooie som van f. 880 heeft opgebracht. o KOUDEKERK. Bijeenkomst Sociale Studieclub. Vcor de Social: Stir' -r.lrb van den Chr. Bi- inbond al/li?: /I'd .or., d.r, heer o -n m e m g .id.-;. h eid .Eer -deüjk vraag' :k". Naar aar: e ding van Jac. 5 4 werd het vraagstuk van arbeid en loon door hem uiteengezet. Er werd op gewezen dat thans deze geheele materie beheerscht en geregeld wordt naar economische factoren en wetten waar als van zelf uit voortvloeit dat voor de elschen van het Christendom weinig of geen plaats meer overblijft. Tcch is de Christen-arbei der geroepen en verplicht om deh strijd tegen het sociale onrecht aan te binden. Aangetoond werd ook, dat de harten der verdrukten moeten gesterkt worden door het geloof. Op dit betoog volgde een leer zame discussie. De vergadering die door den lieer G. P de Jong was geopend, werd door den heer van Ommering met dankge bed gesloten. In de Koorzaal der Ned. Herv Kerk sprak voor de Chr. Hist. Klesvereeniging de heer J. Reyers met als onderwerp: „Op vasten grond". In de O L. School alhier werd in tegenwoordigheid van burgemeester Kwint en meerdere autoriteiten 't schiet- seizoen van de afd. Koudekerk van de B V. L. gesloten met een wedstrijd. Na afloop werden de prijzen door bur gemeester Kwint uitgereikt. Door de manslidmaten der Qeref. Kerk werd uit het door den kerkeraad ge stelde dubbeltal de heeren Joh. A Hor- tensius en H. J. Kerkhoven, tot ouderling gekozen de heer H. J. Kerkhoven. De collecte voor de Diaconie ln de Ned. Herv. Kerk In de afgeloopen maand gehouden brachten op f. 119.72. de offer blokken f. 10.26. o- LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Adriana, dgchter van S. A. Reyerse en C. M. Ardou Antonte Lambertus, zoon van H. Hoogeboom en S. J. Deegenaars. Aan het verslag van den penning meester der Ver. „Een goed Verbond" over 1934 wordt het volgende ontleend: De in komsten bedroegen f. 376.52. Aan verster kende middelen werd uitgegeven f. 367.92. Het batig saldo ls f. 8.60. LEIMUIDEN. Vergadering der B.VX. In de gemeentelijke vergaderzaal werd een vergadering gehouden van de commis sie der Bijz. Vrijw. Landst., onder voorzit terschap van burgemeester J. A. Bakhui zen, burgemeester der gemeente. Maj. Schell, secr. der Gew. Landstorm Com missie was mede aanwezig. De voorzitter opende en wees op den ernst der tijden. Steun aan het wettig ge zag is nooit meer noodig geweest dan te genwoordig De voorzitter deelde mede dat de Commissie met eenige nieuwe leden is aangevuld, n.l. de heeren ds. Jongens, pas toor J. L. Speelt, ds. J. G. Aalders. dr. D. Stapensa. H. J. Visser en J. W. de Ren. Tot secr.-penningm van de pi. comm. werd benoemd de heer J. W. de Ren. Een be spreking werd nog gehouden over de op 18 Mei te Hilversum te houden Landdag. Duidelijk gaf majoor Schell een uiteen zetting inzake dezen Landdag. De uitslag van den schietwedstrijd was als volgt: 1. J. V. 't Wout, 993 p.; 2. W. H. van Beijeren, 90 p.; 3. S. Zemel, 89 p.; 4. M. Witte, 89 p.; 5. J. Wittebol, 88 p. Loop der bevolking. Ingekomen: G. Goedhart, van Oegst- geest. Poelmeerweg No. 4 Wed. C Er- kelens. geb Treur, van Amsterdam, Kerk straat 285, 3 hoog J. J. v. d Broek en gezin, van Alkemade, Roelofarendsveen 519 Vertrokken: C. P v. d. Broek en gezin naar Maartensdijk, Llnnaeuslaan 34 C. J. Breedeveld, naar Leiden, Kolfmakers- steeg 5 O. A. Lagendijk, naar Hillegom, Leidsche Vaart 21 Burgerlijke Stand. Geboren: Marretje, dochter van J. Ml- chlel en van E. Loosbroek Hermanus Hendrik, zoon van H. H. v. d. Burg cr. van G Zeegman. Ondertrouwd: Maaltje Kesting, 26 j., en Gerrlt Kranenburg, 31 J., wonende te Nieuwkoop. Overleden: H. Verheugd. 75 J., echtgen. van Th. Vendrik A. Roos. zoon van H. Roos en van H. M. Verhorst, 16 maanden. Over de eerste week van April J.l. werd aan steun uitgekeerd cle som van f. 170.75. o NIEUWVEEN. Jaarverg. der Coöp. Boerenleenbank. Voor de 34ste ledenvergadering van de Coöp Boerenleenbank „Ter Aar", geves tigd te Nleuwve-n, welke in het bonds- cafè van den be:r G D. verhoef ge'iou- den werd as de cikoimt teschc.len. De voorz «an den Raad van Toezicht, de heer A P. v. d. Weijden, hield een vluchtige beschouwing over den toestand 2864 ln land- en tuinbouw. Daarna las de heer I. M. Schoorl de notulen, welke ongewij zigd onder dank werden goedgekeurd. Inzake de rente van hypotheken en voorschotten werd medegedeeld, dat deze met Ingang van 1 Jan. J.l. met 1/4 pet. is verlaagd en thans 4'/t pet. bedraagt De rekening en balans sluiten resp. met f. 2 325.719.14 en f. 1.125.805.57. Namens de commissie van drie bracht de heer J. J Hoogervorst een gunstig rap port over rek. en balans uit. Van de winst wordt f. 200 voor afschrij ving op het bankgebouw aangewend. De rest wordt bij de reserve gevoegd, die daardoor klimt tot f. 59.600.01. Aan het uitvoerig jaarverslag van den secretaris ontleenen we o.a.: Het spaarsaldo klom bij 1933 met rond f. 51.000. 265 leden van de Centrale Velling „Ter Aar" veilden netto via de Bank f. 239.094 d i. f. 1.700 minder dan in 1933. Reke ning houdend giet de mindere trek van talrijke tuinders door hagelschade en steengrauw in de boonen, blijkt de trek per hoofd iets grooter dan het vorig Jaar. De positie bij de Centr. Bank is ver beterd. De totale omzet was bijna f. 7 mll- lioen. De telling bij het einde van het boekjaar gaf: 1.457 spaarrekeningen. 265 veillngrekeningen, 318 hypotheken voor schotten en oogstcredieten en 89 loopende rekeningen Een kleine 21.000 dagboek- posten werden verwerkt en 1.200 poststuk ken. Tenslotte noemen we uit het verslag 't proces tegen den Kalslagerpolder, waar bij de polder veroordeeld werd de be twiste schuld in rekening-courant bene vens de gerechtskosten te voldoen. De heer Schoorl kreeg een krachtig ap plaus en een dankwoord van den voorz die vooral de humoristische inslag waar deerde. De heeren A. P. van der Weyden (R. v. T.l en Mart. Hölscher (bestuur) werden zonder tegen-candldaatstelling herkozen. De credlet-aanvraag ln rek.-courant ad f. 135.000 van de Centr. Veiling werd inge willigd door de vergadering. De heeren H. S. Ran, Nieuwveen; N. J. Hoogervorst, Ter Aai en C. Breedijk, Nieuwkoop, werden in de commissie voor rekening en balans 1935 gekozen. Na rondvraag volgde sluiting. Alhier had de verkiezing plaats voor de candldaatstelllng voor de gemeenteraad verkiezing. De R.K. Klesvereeniging komt uit met de volgende candidaten: H. S. Ran, P. Spring in veld, D. P. Akkerboom, Ger. v. d. Hoorn A. Jzn., C. A. Campfens, L. de Boer. o WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Hllletje d. van G Neven en van E Groen Johannes, z. van C G. Droog en van N. la Grand Corrle, d. van J. Bakker en van M. den Breejen. Overleden: Arie van Rooijen, echtgen. van jkvr. N. J. Th. Bowler 72 jaar Jacomijntje Kriege, eohtgenoote van J. Oskam 37 Jaar. Ondertrouwd: A. W. van der Werf 26 Jaar en M. I. Vergeer, 27 jaar. Gehuwd: J. H. den Boer en C. Borg D. Bontenbal en E. Hogenbrug. De laatste ontspanningsavond voor werkloozen werd gehouden in de zaal van den heer van der Water. De heer Hof trad op als spr. welke propagandist ls van de V A R A. Onder leiding van J. Cabout werd het muzikale gedeelte verzorgd, terwijl het duo Schaap voor het humoristisch ge deelte zorgde. Met een gezellig bal werd ge sloten. Tegen den steuntrekker N., alhier heeft de politie proces-verbaal opgemaakt die. door zijn inkomen steeds foutief op te geven, de gemeente voor een bedrag heeft benadeeld. De collecte in de Geref. Kerk voor de nieuwe kerk, en voor het tekort, hetwelk f. 200 beliep, bracht op f. 348.88. o WOUBRUGGE. Auto verbrand. Een greote expeditieauto van de firma B. uit Alphen geraakte Zaterdagavond op den Zwetweg ln brand. Eenig bestelgoed kon nog door den chauffeur worden gered, het overige goed brandde totaal weg. Alleen resten verbogen ijzer bleven van de auto over. De wagen was niet verzekerd. Zaterdagmiddag ontstond een begin van brand in het huis bewoond door de G. Een pan met vet, waarin de vlam sloeg, was de oorzaak. Met hulp van de buren werd de brand gebluscht. De aangerichte schade was niet groot. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, n- V-Jcrlondsch" Industrie. "rode dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. 2—3 TtedjeMandb gauSugJbte, pyptcufci&/ HEEREN-BAAI C 20 ct oer yh ons HEEREN-BAAI A 15 ct per 'k ons HEEREN-BAAI Paarï 10 ct per ons VARINAS 20-25-30 ct per 'h ons ECHTE FRIESCHE HEEREN-BAAI VARINAS

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 10