Leidsch Daqbk hei De Districtswedstrijden te Zwolle. Jaargang Maandag 15 April 1935 No. 14 Het Zuiden won in den eindstrijd van het Westen. Het voornaamste Nieuws van heden. tbl&si rriiiiiiniMiiiiiMfiniiiiiiiHiiRiiiiiiiaiHiiifiui bureau: NOORDEIND5RLE1N LEIDEN TELEFOON DIR.en ADMIN. 2SOO BED. 1507 UIHIIUIIIIIIIIIIIIUIIIllllllllMIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllUtllUh' uiiiiiiiurt Oost-Zuid. Te Zwolle zijn gisteren de districtswed strijden gehouden. Allereerst speelde Oost tegen Zuid. De Oostelijken verschijnen in groen shirt. Zij spelen zonder Halle, voor wlen de P.E.C.-er De Bont is ingevallen. De Zuidelijke ploeg verschijnt in het blauw. Nadat de Oostelijken eenigen tijd in den aanval zijn geweest, en Pötgens enkele harde knallen van Bakhuis te ver werken heeft gekregen, breken de Zui delijken door en uit een vrij slecht aan gegeven bal van Jorissen, scoort Simons reeds na zeven minuten (10 voor Zuid). Het spel der Oostelijken is tot nog toe technisch beter, doch de Zuidelijken ont wikkelen een levendiger spel. Doordat Bakhuys een verdedigende positie in neemt, wordt de aanval der groenen on- noodig verzwakt. Toch zit de gelijkmaker in de lucht. Hij komt in de 25ste minuut uit een voorzet van De Vries, door Nagels onhoudbaar ingezet. Na de rust blijkt het zwakste deel van de Oostelijke ploeg ontegenzeggelijk de middenlinie te zijn. Bij de Zuidelijken gaat van de rechter-wing weinig kracht uit Het krachtsverschil is minimaal, zoo dat. na rust aanvankelijk met geen moge lijkheid te voorspellen is wie de finale zal bereiken. Een paar fanatieke Oostelijke aanvallen, waarin het Zuidelijke doel ter nauwernood aan een doorboring ontkomt, beantwoorden de Zuidelijken met een over rompelend spel. Een knal van Simons slaat De Bont op het nippertje uit het doel, doch terstond hierna heeft een wei feling van Roelofs tot gevolg een gevaar lijke voorzet, welke door Holthuyzen on houdbaar wordt ingekopt. 121 voor Zuid). Meer en meer nemen de Zuidelijken het spel hi handen. Toch duurt het tot twee minuten voor het eindsignaal, voor dat de strijd beslist wordt door een on- houdbaren kogel van Simons. (31 voor Zuid). De Zuidelijken, die veel harder gewerkt hebben, verdienden de overwinning ten volle. West-Noord. Als de rooden (West) en witten (Noord) zijn begonnen. Is terstond een geweldig overwicht der Westelijken merkbaar. De Rooden spelen soepeler en geraffineerder, terwiil de witten een nogal primitief spel ontwikkelen. Na zeven minuten maakt Taatgen hands. Met een zuiver schot, geeft Voormolen den Westelijken de lei ding Twee minuten later rent Mijnders op zijn eentje langs de lijn. HU passeert Taatgen en met een scherp scho) ver hoogt hij den voorsprong. (20 voor West). De enkele aanvallen der Noordelijken zijn zoo klein en peuterig van opzet, dat de roode achterhoede er geen moeite mee heeft. Doelman Van Delden heeft een pols verstuikt Hij wordt vervangen door Steenbergen (Friesland) In de twintig ste minuut loopt Voormolen door de witte achterhoede heen alsof er geen tegenstan der is en na zijn eenvoudig schot moet Steenbergen voor de derde maal visschen. Twee minuten later is het 40 voor Zuid, door Mijnders, die ook nu een buitenge woon snellen ren besluit met een vlie gend schot, waarnaar Steenbergen ver geefs zijn handen uitsteekt. Eenmaal heb ben de Noordelijken bepaald pech. wan neer Blijham kort voor de rust buiten bereik van doelman Hollenberg tegen den paal schiet. Als de tweede helft begonnen is, nemen de rooden in het vooruitzicht van de fi nale de zaken kalmpjes op, zoo zelfs, dat de witten hun zelfvertrouwen herkrijgend een fanatiek spel opzetten. Na zeven mi nuten besluit Meulema na fraai samen spel met Bonsema met een harden schui ver, die Hollenberg te machtig bleek. Dan gaan geruimen tijd de partijen tegen el kaar op, doch er wordt slap gespeeld Dat de Westeliiken niet nog meer suc ces hebben, dankt het Noorden aan het sublieme spel van Pienter, die een fraaie back-partij laat zien. Een algemeene aan val van de rooden, sticht verwarring in de verdediging der witten en Sterk, die weldra alleen voor Steenbergen staat, heeft geen moeite met de laatste en vijfde goal. Finale: Zuid-West 31. De eindstrijd gaat tusschen het Zuide lijk en het Westelijk team. Na een weifelend begin ziet het Zuiden kans de Westelijken terug te dringen. Eenige aanvallen worden ternauwernood afgeslagen. Na vijf minuten heeft het Zuiden de leiding, als de midhalf Van Houtum uit een hoekschop keihard in schiet. De Zuidelijken blijven opdringen en het wordt Hollenberg zoo lastig gemaakt, dat hij onzeker gaat doen en den eenen blun der op den andere stapelt, zij het onge straft. Na een kwartier werken de Westelijken zich los en de sterke achterhoede der Zuidelijken heeft de handen vol aan de snelle voorhoede der Westelijken, die zich nu ten volle kan ontplooien. En met suc ces, want even voor rust Is het Van der Steen, die gelijk maakt. Het eerste kwartier van de tweede helft geeft een aantrekkelijken, gelijk-opgaan- den strijd te zien. Wederom zijn het de Zuidelijken, die de Westelijken op eigen helft terugdringen, doch lang duurt dit overwicht niet. Integendeel, de Westelij ken maken een dankbaar gebruik van een kleine Inzinking bij Zuid, echter zonder het tot doelpunten te kunnen brengen. Er zijn nog enkele minuten te spelen. Een vliegend schot van Hunting wordt door Hollenberg corner gestompt. Dan wordt deze doelman tweemaal door de lat bij gestaan. Een geweldig schot van Hunting treft tenslotte doel en nog geen minuut later is bet Holthuyzen. die aan alle on zekerheid een einde maakt. Met 3—1 heb ben de Zuidelijken verdiend gewonnen. Ongeveer 10.000 toeschouwers hebben deze districtswedstrijden onder gunstige weersomstandigheden bijgewoond. Onder de aanwezigen merkten wij op den Com missaris der Koningin in de provincie Overijssel, mr. A. Baron van Voorst tot Voorst en den burgemeester van Zwolle, dr J. Baron de Vos van Steenwijk. Voorts waren alle bestuursleden van den K.N.V.B. en de voltallige leden der Technische Commissie aanwezig. De Oostelijke ploeg is tegengevallen en zeker beneden haar vorm van den laat- sten tijd gebleven. Vooral het spel van de middenlinie viel tegen. De Zuidelijken waren in hun wedstrijd tegen Oost wel niet veel sterker, maar zij bezaten meer strijdlust en meer door tastendheid en deze factoren hebben ten slotte den doorslag gegeven. Intusschen was deze ontmoeting Zuid-Oost heel wat beter dan de wedstrijd West-Noord. In het Noordelijk elftal was. behoudens het laatste kwartier, alle verband zoek en ook de individueele prestaties waren niet boven de middelmaat. De Westelijke ploeg ondervond van de Noordelijken weinig tegenstand en toen de stand voor de rust reeds tot 40 was opgevoerd namen de Westelijken het zichtbaar kalm op en spaarden zich voor de finale. De finale Zuid-West heeft wat spel be- trefte tenslotte het meest voldaan. Mijn ders was in uitstekenden vorm en ook Nellen was er goed in. Verder moeten nog Voormolen, Kammeyer en Pettinga worden genoemd, terwijl in het' Zuidelijk elftal Simons. Broeken. De Koek en Poet- gens het meest opvielen. Er werd in dezen wedstrijd snel en aantrekkelijk gespeeld. De Zuidelijken gaven het tempo aan en een elkeen dacht, dat toen tien minuten voor het einde de stand 11 was. de einduitslag zoo wel zou worden. Maar toen laaide het Zuidelijk enthousiasme eerst goed op en de onverwachte snelle aanvallen van het Zuiden leverden tenslotte nog twee doel punten op. zoodat het Zuiden weer eens dit tournooi heeft gewonnen. De ploegen waren als volgt samen gesteld Oostelijk elftal: Doel: De Bont (P.E.C.). Achter: Derboven (Z.A.C.) en Kolde- wyn (Heracles). Midden: Schipper (Heracles), Kuyer (P.E.C.) en Roelofs (Go Ahead). Voor: Nagels (Sportklub Enschede), Entjes (Heracles), Schuyt (Z.A.C.)Bak huys (Z.A.C.) en De Vries (Go Ahead). Westelijk elftal: Doel: Hollenberg (Stormvogels). Achter: Deibei (Quick) en Pettinga (Hermes D.V.S.). Midden: Van Gooi (Haarlem), Kam meyer (Haarlenn en Bretiner (Hermes). Voor: Van Nellen (DH.C.I, Van der Horst (R.C.H Voormolen (Sparta), Sterk (V.S.V.l en Mijnders (D.F.C.). Noordelijk elftal: Doel: Steenbergen (Friesland). Achter: Taargen (G.V.A.V.) en Planter (Be Quick). Midden: Woltjes Jr. (Veendam), Jan sen (G.V.A.V.) en Hazeweyer (Be Quick). Voor: Meulema (Velocitas), Bonsema (Velocitas). Blyhan Jr. (Be Quick), Flisyn (Leeuwarden) en Jensema (Be Quick). Zuidelijk elftal: Doel: Poettgens (Bleyer- heide) Achter: Blom (N.A.C.i en Kools (N.A.C.). Midden: De Koek (N.O.A.D.), van Hou ten (Longa) en Mallee (N.A.C.). Voor: Hunting (P.S.V.l. Broeken (Longa), Simons (N.A.C.). Jurissen (Ju liana) en Holthuysen (V.O.S.). o OM HET LANDSKAMPIOENSCHAP D. W. S.AJAX 0—1. Enerveerende kamp met sensationeel slot. Ten aanschouwe van ongeveer 35000 toeschouwers, hebben in een een uiterst enerveerende kamp D.W.S. en Ajax in den strijd om het landskampioenschap van be gin tot einde om de zege gestreden en eerst in de laatste seconden viel de beslissing door een fraai doelpunt van Blomvliet. Daarmede kan gevoegelijk aangenomen worden, dat D.W.S. met haar drie neder lagen volkomen uitgeschakeld is voor den titel, terwijl Ajax nog een fraaie kans be houdt. Wanneer men ons vraagt of een gelijk spel de verhouding niet beter zou hebben weergegeven zouden wij onvoorwaaidelijk moeten antwoorden: Neen. Ajax heelt deze ontmoeting verdiend gewonnen, omdat het betere spel van de rood-witten in de tweede helft zeker met een doelpunt be loond had moeten worden Voor de rust was er van een meerderheid van een der beide partijen geen sprake. Toen golfde het spel voortdurend op en neer en het aan tal malen, dat het doel van Keizer in ge vaar kwam was zeker even veel als bij het doel van Heekclaar. Ajax speelde toen on getwijfeld technisch beter voetbal, doch het werd met te weinig dash uitgevoerd en bovendien te klein gehouden om tegen een verdediging als die van Caldenhoven en van Stokken succes te kunnen hebben. D.W.S stelde in W-formatie spelend daar een pittig spelletje tegenover met open, enthousiast vleugelspel, waarbij het prach tig tempo, dat de blauw-zwarten aangaven, opviel. Had de Ajaxvoorhoêde voor de rust tegen de D.W.S -defensie geen kans om met succes haar aanvallen uit te voeren, de D.W.S.-voorhoede profiteerde handig van de soms weifelende verdediging der Ajaxieden, waarbij zelfs Keizer in deel een niet al te betrouwbaren indruk maakte. In de tweede helft ging Ajax het tempo verhoogen en zette de Ajaxmiddenlinie al les en alles op den aanval en langzaam maar zeker, teekende zich een beslist over wicht der Nederlandsche kampioenen af. Tenslotte moest de D.W.S.-defensie tien seconden voor 't einde zwichten voor een fraai doelpunt van Blomvliet. Over den wedstrijd zelve nog 't volgende De achterhoede van Ajax begint zeer on zeker, waardoor D.W.S. zeer gevaarlijk kan worden. Het wegwerken van Strijbosch c.s. is slordig en een pass door het midden kan niet dan met moeite door Keizer wor den gestopt. Aan beide zijden wordt een hoekschop genomen, welke geen resuitaten opleveren, doch waarbij wel aangeteekend diene te worden de aarzelende beslissingen van den heer Mutters. Ook in het verdere gedeelte van de ontmoeting heeft deze scheidsrechter tallooze malen een foutieve beslissing gegeven en zijn optreden was ditmaal verre van gelukkig D.W.S. onderneemt verschillende gevaar lijke aanvallen en vooral de laatste 10 mi nuten voor de rust zijn voor D.W.S. Doch hoewel de situaties min of meer precair zijn, wordt niet gescoord en ook Mulders en Van Reenen weten door aarzelen niet van de kanse nte profiteeren, welke hun aan den anderen kant geboden worden. Met blanken stand kwam de rust De spanning duurt in de tweede helft onverminderd voort. Ajax is intusschen door meer agressief optreden het meest in den aanval, doch Caldenhoven c.s. weten van geen wijken en staan rustig en zeker te verdedigen. Volkers en Ten Have heb ben van plaats verwisseld en plotseling lukt het in de Ajax-voorhoede nu veel be ter. Toch komen er geen doelpunten Groot is de spanning en een ieder stelt zich reeds tevreden met een puntloos spel. Maar Schubert, die er in de tweede helft prachtig in zit, brengt schitterend op, hoog geeft hij door op doel en Blomvliet weet in volle rush den bal met een fraaie hoofdbeweging langs den totaal verrasten Heekelaar te plaatsen. 01. Als weer afgetrapt wordt is het einde daar en heeft Ajax de beide punten op zeer sensationeele wijze binnengehaald. 4e Klasse A: Oranje BlauwRoodenburg 1—I; De JagersLeldsche Boys 3—1. 4e Klasse C: Delf ia DVK—Te Werve 2—2. 4e Klasse D: WaddinxveenHaastrecht 1—2 Promotie Res. 2e klasse: VUC IIRFC II 4—3. Af deeling III, Promotie 2e klasse: Hengelo SCH 2—2 Af deeling V, Promotie 2e klasse: Frisia Hoogezand 02. Bekerwedstrijden: EDOZFC 43; JulianaSparta 50; RijswijkLaak kwartier 52; Bergsche BoysWVC 33. Van Overal. KON. NED. VOETBALBOND. AJAX WINT IN DE LAATSTE MINUUT VAN D.W.S. I Het was een weinig fraaie wedstrijd, die tusschen Ajax en D.W.S. te Amsterdam. D.W.S, speelde weer meerendeels verdedi gend, terwijl Ajax bijzonder slordig plaatste en ook slecht schoot. Rust kwam met 00 en hoewel Ajax na de pauze iets beter speelde scheen toch ook het einde met een draw te zullen aanbreken. In de laatst minuut echter kreeg Ajax 'n corner en het was Blomvliet, die Roeg verving, j welke er in slaagde met een mooi schot aan de roodwitten de overwinning te be- zorgen. Door dat resultaat is DWS vol- 1 komen uitgeschakeld, terwijl Ajax haar kans op den titel verbeterd heeft. Go Ahead 2 2 0 0 2—0 4 Ajax 3 2 0 1 2—1 4 PSV 1 1 0 0 5—0 2 Velocitas 1 0 0 1 0—1 0 DWS 3 0 0 3 0—7 0 Voor de promotie 2de klasse in afdee- ling I scheen Z.V.V. volkomen kansloos tegen Overmaas, dat in de eerste helft veel sterker was. De hervatting bracht een nieuw Rotterdamsch offensief, dat 20 minuten duurde. Plotseling leverde toen een uitval der Zaanlanders een doel punt op en dat inspireerde zoodanig dat even later de score al 2—0 was. Weer werd Overmaas toen sterker, doch zij bracht het niet verder dan één enkel doelpunt, hoewel zij stellig een gelijk spel verdiend had. Blauw Wit was de lachende derde Blauw Wit Z. V. V. Overmaas 2 0 0 4—0 1 0 1 2—4 0 0 2 1—3 In afdeeling II sneuvelde H.B.S. in een 1 niet mooien, maar wel spannenden kamp met 21 tegen H.V.V. Het ziet er nu som- j Der uit voor de Kraaien! Voor de rust was H.V.V. in de meerderheid en reeds na 7 minuten gaf Pasteur zijn club de leiding. H.B.S. maakte wel-is-waar direct door Op- I horst gelijk, maar weldra was H.V.V. weer de baas. Tot de pauze. Want na de her vatting kwamen de Kraaien opzetten en 1 bij wat meer schotvaardigheid zouden zij stellig gewonnen hebben. Nu bleven de kansen echter onbenut en het was ten slotte H.V.V., die door Van der Luur een kwartier voor het einde, uit een goede pass van L. Adam, weer de leiding nam om deze niet meer af te staan. H. V. V, H. B. S. O. D. S. 110 0 2 0 11 10 10 2—1 2 3—4 1 2—2 1 H.B.S. en Frisia ernstig in gevaar. Voor den K.N.V.B. zijn gisteren de vol gende uitslagen verkregen: Districtswedstrijden: NoordWest 14; Zuid—Oost 3—1. Finale: Zuid—West 3—1. Om het Landskampioenschap: DWS Ajax 01. Afdeeling I, Promotie 2de klasse: ZVV Overmaas 21. Promotie 3e klasse: HerculesDWV 22; TOG—Vriendenschaar 13. 3e Klasse D: ZNC—Holland 2—2. Res. 3e klasse G: Elinckwijk II—Velox III 1—2: Bodegraven II—ZNC II 5—2. Afdeeling II. Promotie 2e klasse: HVV HBS 7—1. Promotie 3e klasse: FortunaKennemers 2—1. 3e Klasse C: DHS—St. Volharden 4—1. Promotie 4e klasse: SVCTONEGIDO 4—1. Voor de promotie 3de klasse speelde Fortuna te Vlaardingen tegen De Kenne mers. Het was een spannende kamp, waarvan de spelkwaliteit echter niet op hoog peil stond. In de eerste helft waren De Kennemers zeer gevaarlijk en voort durend in de meerderheid. De uitstekende Vlaardingsche verdediging met doelman Van der Windt en linksback Heinsius als uitblinkers hield wel de score blank, doch alles wees er op dat de gasten na de rust zouden winnen. In de tweede helft waren echter ineens de bordjes verhangen! For tuna nam het spel in handen en Steen- hoek (de rechtsbinnen) gaf de thuisclub de leiding (10). De strijd ging nu gelijk op, maar de verdedigingen bleven meester van het veld. Tot 10 minuten voor het einde! De Kennemer-rechtsback sloeg een voorgezetten bal met de hand weg en de strafschop werd benut (20). Het ge- heele Kennemer-elftal trok thans ten aanval, een Fortunaback maakte hands, en uit den strafschop brachten de gasten den stand op 21, waarmede het einde kwam. Een gelijk spel had De Kennemers wel verdiend! Maandag, 2den Paaschdag, volgt: De KennemersU.V.S. In het Oosten is men geabonneerd op gelijke spelen. Thans weer volgde een draw (22) tusschen Hengelo en SCH. Rust kwam met 1—0 voor S.C.H. Kort na de hervatting was het 1—1, terwijl beide ploegen in het laatste kwartier leder nog eenmaal scoorden. Na afloop protesteerde Hengelo tegen het niet toekennen van een doelpunt SCH 2 0 2 0 4—4 2 Vitesse 10 10 2—2 1 Hengelo 10 10 22 1 In het Noorden is de positie van Frisia zeer precair geworden. Zij verloor tegen het technisch beter spelende Hoogezand met 20 en za) zich thans wel niet meer kunnen handhaven. Hoogezand 1 1 0 0 20 2 De Kooi 10 10 2—2 1 Frisia 2 0 11 2—4 1 De districtswedstrijden te Zwolle zijn door het Zuiden gewonnen. Voor het landskampioenschap won Ajax met 10 van D.W.S. Stijgend degradatie-gevaar voor H.B.S. en Frisia. Leiden won met 20 den hockeywed strijd tegen Amersfoort. Te Rotterdam zijn twee Nederlandsche zwemrccords verbeterd. L. D. T. S. I—L. F. C. VI 5—4. L. D. T. S. kampioen ln den strijd om het kampioenschap kreeg L.D.T.S. gisteren L.F.C. 6 te gast. Nog slechts twee punten waren noodig om L.D.T.S. het kampioenschap der derde klasse B. van den L.V.B. te bezorgen. Direct na den aftrap blijkt, dat beide partijen aan elkaar gewaagd zijn. Als de L.D.T.S. midvoor plotseling vrij voor het doel komt, scoort hij onhoudbaar (1—0). Direct daarop is L.F.C. weer in den aan val en blijft in de meerderheid totdat de gelijkmaker komt (11). Weer herneemt L D.T S. door den rechtsbinnen de leiding (21), doch ook thans maakt L.F.C. ge lijk (2—2(. Na de rust hetzelfde spel- beeld. L.DT.S. maakt 3—2 en L.F.C. weer 33. Dan lijkt het echter of L.F.C het tempo niet meer volhoudt, want kort na elkaar volgen 2 doelpunten van LD.T.S. (53). Tenslotte verkleint L.F.C. den achterstand tot 5—4, waarmede het ein de komt. Het L.F.C.-bestuur wenschte na afloop de kampioen geluk Hierboven de foto van de kampioens- ploeg met de volgende spelers: V.l.n.r. staande: E. J. Eeckelaert, E. Maaskant, C. Galjaard. J. de Graaf, E. de Heer. J. J. Guldemond Jr. (secr.); ge knield: H. Gouw, J. Sloos, B. P. de Ru; zittend: H. Zuidema, J. Slootweg, F. P. Hemerlk. LEIDSCH STUDENTEN XI-ZWALUVVEN. Tijdens de Lustrumfeesten. Naar wij vernemen zal tijdens de a.s. lustrumfeesten van het Leidsch Studen tencorps op Dinsdag 2 Juli op het A.S.C. terrein een wedstrijd worden gespeeld tus schen een versterkt studenten-elftal en de Zwaluwen. o DE VIERBONDEN BEKERWEDSTRIJDEN Op Zondag 19 Mei. De Commissie tot regeling der wedstrij den om den vierbonden-beker, die jaar lijks worden gehouden tusschen de Am- sterdamsche. Noord-Hollandsche. Haarlem- sche en Leidsche Voetbalbonden, heeft deze wedstrijden vastgesteld op Zondag 19 Mei a.s. De loting bracht het volgend resultaat? 11 uurN.H.V.B.H.V.B. 11 uur: A.V.B.—L.V.B. 1 uur 30: Verliezers. 2 uur 30: Winnaars De duur van de finale is 2 x 45 minuten, de overige wedstrijden duren 2 x 30 min. Plaats en terrein waar de wedstrijden worden gespeeld worden nog nader bekend gemaakt. o BODEGRAVEN II—Z.N.C. II 5—2. Op goede wijze heeft Bodegraven n het competitieseizoen besloten, door de Z.N.C.- reserves met niet minder dan 5—2 te klop pen. in een wedstrijd, waarbij de thuisclub zich doorgaans verreweg de sterkste heeft getoond. Vanaf den aftrap nam Bodegra ven het leder mede. de rechtshalf gaf door naar den rechtsbinnen en diens schot was meteen raak. Nog geen min. later had de roöd-zwarte middenvoor de voorsprong tot 20 vergroot, terwijl even daarna de mid denvoor der gasten het eerste tegenpunt scoorde Hoewel Bodegraven zich de meeste kansen schiep, bleven aanvankeliik verdere doelpunten uit tot dat een goede voorzet van den rechtsbuiten van Bodegra ven even goed door den midvoor werd be nut 3—1 Even later bracht de rechtsbin nen der thuisclub de stand op 41. Wel verkleinden na de rust de gasten hun ach terstand nog tot 42, doch daarna nam Bodegraven het spel geheel in handen Het aantal schoten dat gelost werd was legio, doch toch scoorde Bodegraven slechts één maal. zoodat het einde kwam met een 5—2 overwinning.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9