ÖE3 LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Maandag 15 April 1935 UIT DE OMSTREKEN. Jaivcr kcrod-^liwt eu Hervormde Staatspartij B.G. PEEREBOOM (No.1v. lijst 9) THIJS IJS EN HET DAL DER NEVELS. BENTHUIZEN. GEMEENTERAAD, Begroeting 1935 door Gcd. Staten goed gekeurd Beheer en balans van ,,Ons Belang" goedgekeurd Conversie van verschillende leeningen. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Burgemeester A, Verheul Az.. opende met gebed, waarna de notulen werden gelezen die werden goed gekeurd. Ged Staten hebben de gemeente- bezrootlng 1935 goedgekeurd. Volgde schrijven van Gedeputeerde Staten onoer goedkeuring tot vrij stelling van het geven van lichamelijk onderwijs op de openbare school tot 1 Jan. 1936; schrijven van de zelfden waarbij wijziging van het ambtenarenreglement wordt voorgesteld; schrijven van dezelfden inhoudende de ambtenaressen welke ge huwd zijn of huwen gaan uit den ge meentedienst te ontslaan. Adres van den Bond van Ned. Brouwerijen, waarin hij doet uitkomen dat het verlagen van het maximum aantal verloven A overbodig is en verzoekt handhaving van het wettelijk gestelde maximum Volgde een schrijven van de Nat. Commisie tegen het, alcoholis me en een schrijven van het Prov Drank- weer Comité in Zuid-Holland, om zooveel mogelijk de verloven A te verlagen. Deze en nog enkele stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Volgt een schrijven van het A.C.C. waarin wordt medegedeeld, dat evenals in 1934 een bijdrage zal wor den toegekend voor verstrekking van steun zijnde f. 90 in natura vermits de gemeente 21 "lo bijdraagt. Na een onderlinge bespre king wordt met alz. st besloten hieraan te voldoen. Volgt balans der bouwver. .-Algemeen Belang", waaruit bleek dat Plan I een batig saldo heeft van f. 432,64, terwijl Plan II een nadeellg saldo heeft van f. 10.22. De heer Diephout vraagt of het niet de ge woonte is. dat de raad ook inzage van de rekeningen der bouwvereenlgingen krijgt. De voorz. zegt. dat dit geen nut heeft, aan gezien de Commissie tot nazien der reke ningen dit doet. Dit beheer der bouwver. met de inkomsten en uitgaven over 1934. werd met alg. st. goedgekeurd. Volgt een verordening winkelsluitingswet. B. en W. stellen voor weer een verzoek in te dienen bij Ged Staten om gedurende den zomer tijd de winkels om 9 uur des avonds te doen sluiten, aangezien hier toch den ouden tijd wordt, gehouden. Hiertoe wordt besloten. Volgt uitkeering ingevolge art. 101 L.O.-wet aan de Bijz. School. Aldus besloten. Na discussie werd besloten de leening groot f 8000 bij het Kol. Landsd - fonds te converteeren van 4 3/4 op 4 a pari en die van f. 13.753.96 bij de N V. Maatsch. voor Gem crediet van 4 7/8 op 41/8 Volgt het kohier hondenbelasting hetwelk na wijziging wordt vastgesteld op f. 166. Hierna wordt door wijziging der begroo ting 1934 de post van onvoorziene uitgaven met f. 267.68 verhoogd. Tot leden der schattingscommissie worden de aftr. hee- ren P. v. d. Eijk. M v. Leeuwen. A. v. d. Bijl en C. Bregman herkozen. Na de rondvraag sluit de voorzitter op gebruike lijke wijze de vergadering. RECLAME- 2774 HAARLEMMERMEER. Zanguitvoering. De Chr. Gem. Zangvereeniging „Looft den Heer" te Nieuw-Vermep gaf in café de Groot aldaar, onder veel belangstelling een goed geslaagde uitvoering, onder lei ding van den heer Westerdaal en met medewerking van mevr. Cath. Meins Boon, sopraan, den heer Willem Schans man, tenor en de heeren Herman Nleland en Theo Westerdaal. begeleiding. Na opening der bijeenkomst door den eere-voorzitter ds. Bouman, werden de verschillende nummers van het pro gramma op Inderdaad verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht, zoodat het voor de vele zang- en muziekliefhebbers een avond was van waar kunstgenot. Loop der Bevolking. Gevestigd: Reinold C. Klijn, van Oost- voorne naar Hoofdweg 1788 Willem D. van Os, van Rotterdam naar Pelikaanstr. 6 Jacob Postma, van Alkmaar naar Kastanjelaan 24 Hendrik Reuman, van Amsterdam, naar Wilgenlaan 100 Willem Roos van Amsterdam naar LJweg 64 Gerard Schoenmaker, van Haarlem, naar Vijfhulzerdijk 177 Willem Uriot. naar Rotterdam, Burgemeester Amersfoordtlaan 69 Johannes Visbeen, van Haarlem, naar Sloterweg 60 Matthijs P. Voogt, van Amsterdam, naar Wilgenlaan 66 Hen- derikus Warring, van Amsterdam, naar Akerdijk 56 Jan C. Wendels van Amster dam, naar Wilgenlaan 88 Gerrit W. Groenendijk van Rhoon. naar Nieuwemeer- dijk 480 Wilhelmus L. Paschedag van Amsterdam, naar Nieuwemeerdljk 246 Jan van 't Hul van Ermelo, naar Hoofd weg 1482, Vertrokken: Hermanus S. A. Wlegers. naar Hlllegom, Meerstraat 208 Geer- truida Glintkamp naar Haarlem, Kleine Houtstr. 66 rood Catharina van Over- beeke, naar Amsterdam, Cabotstraat 1 Wed. Th. F. Janssens, naar Aalsmeer, Dorpsstraat 10 Johannes Goosen, naar Aalsmeer, Dorpsstraat 10 Wed. Th. M. Vreeburg, naar Alkmaar Verl, Landstraat Pa. wed. Blakendaal Peter J. H. Ekers, naar Nederweert. Staat 188c Arend Hoeksema, naar Amsterdam, Cremerplein 14 Johannes G. Sluis, naar Alphen aan den Rijn, Willemstraat 41 Jacoha Blek- kcr. naar Heemstede, Koedlefslaan 38 Antonia Dreber echtge J. P. Bruder. naar Amsterdam, R. Claeszenstr. 71, 3 hg. Klaas Blaauw, naar Weesperkarspel, Zand pad B. 273 Johannes Kolkman, naar Westzaan. D 28 Maria Th. Dannijs naar Hlllegom, Hoofdstraat hotel Sistermans. Vergadering der A.-R. Kiesvereen. Ds A.R. Kiesvereeniging te Lisserdijk vergaderde onder leiding van den voorz., den heer A. Verkuyl. Na vaststelling der notulen werd een bespreking gehouden over de Ingekomen caudidatenlljst voor de geme?rt°rap.rtKVPrjfipnn<zen. Van het Bonds bestuur was een lijst met. 30 nemen in gekomen (behah'e de reeds zitting heb- "e* afgevaardigden i De stemming die plaats vond, had als uitslag: 1. P. Ouwerkerk (aftr.); 2. S. van Wijk (aftr.); 3. F. H. Bos (aftr.i; 4. L. G. Faas (aftr.i; 5. Jac. Blemond (aftrl; 6. C. Doeleman: 7. A. Verkuyl; 8. J. Nleuwen- huize; 9. P Verkuyl; 10, J. Tensen; 11. H. Bokhorst; 12. J. Heystek; 13. A. Knlbbe; 14. G. Kroon; 15. H. Burgsma. Tenslotte werd deze goed bezochte ver gadering met dankgebed gesloten. Burgerlijke Stand. Geboren Jacob, z. van C. A. van Oeve- ren en J. Scheügrond Roelof z. van D. Blom en M Buis Jan z. van K. van der Meer en T N. Clement Jacoba Cornelia, d. van N A de Heii en G. Scheunhage Anna Adriana d. van A. van Groeningen en M. van Es Johannes Bartholomeus, z. van J B. de Jong en W. Grauwelman Jan Dirk. z van C. J. Werkhoven en M. Dijksman Johannes Anthonius, z. van H. S. v. d. Putten en J H. W. Kampkes Arendje Pieternella d van C. P. J. de Snaijer en S. van Einden. Ondertrouwd: J. H Verbruggen. 30 jaar en M. M. M. Baars. 28 jaar. Getrouwd: S H. Brust. 27 jaar en C. E. Arentsen 28 jaar M. J. Verbeek. 28 Jaar en H T. Roosendaal 25 jaar H. den Hollander. 26 laar en W. Verbeek. 23 jaar. Overleden: Cornells Bus. 63 jaar. geh. met J Bon Jacoba Cornelia. 1 dag, d. van N. A. de Heii en G. Scheunhage. De heer W van Amelde. kantoorhou der der Posterijen te Nieuwvennep, wordt met ingang van 1 Juni a.s, belast met het beheer van het hulppost-, telegraaf- en telefoonkantoor te Soesterberg. Bij de ten Polderhuize gehouden ver kiezing van Hoofdingelanden van den Haarlemmermeerpolder, werden als zoo danig herbenoemd de heeren J C. Gehrels te Vijfhuizen, mr. J. Deenlk te Haarlem en ir. M. L. A van Loon te Steenbergen, en benoemd, in de plaats van den heer J. J, Tiele, die tot Heemraad werd gekozen, Baron van Hardenbroek, te Bennebroek. HILLEGOM. Vergadering van den Vrijheidsbond. De afd. Hlllegom van de „De Vrijheids bond" hield eeii openbare vergadering in de Nutszaal. Mr. Rutgers uit den Haag en mr. de Witt Wijnen, wethouder van de ge meente Gouda, traden als sprekers op. Mi'. Rutgers sprak over „Zuivere liberale politiek", en wees er op. dat vooral de R.K. partij en de N.S.B. op het liberalisme ha meren als op den kop van Jut en dat de principieele elschen van de R.K. en de A.R. partijen, als deze aan de regeering komen, niet uitgevoerd worden. De liberalen eisehen een vrijheid zooalsop den weg heerscht, met verkeersregelen dus De klassestrijd bracht een ongezonde loonpo litiek, gesteund door Kath. en Chr. par tijen, de hooge loonen in de beschutte be drijven worden verhaald op den gemeen schap. De S.D.A.P. faalde met de sociali satie en de „planwirtschaft"; de verwij zing naar Zweden en Denemarken is fout, omdat de munt daar gedevalueerd is. Het nationaal-socialisme heeft geen econo misch program en belooft van alles. Mr. de Witt Wijnen stelde de vragen waarom het z.g. levende lijk, het liberalis me, het toch altijd bij verschillende par tijen gedaan zou hebben, waarom zij toch altijd teruggrijpen naar het liberalisme, en waarom in de laatste jaren het stem- mencijfer der liberalen is gedaald? Het is een bewijs, dat het fundament dier par tijen niet sterk is. De liberalen voelen niets voor de ordeningsmaatregelen, die vooral door R.K, zijde voorgestaan wor den, de blaam anti-christelijk te zijn, wordt door de liberalen afgewezen Een lichtpunt is de internationale opleving van de libe rale gedachte. De liberalen waren in den goeden tijd te laksch; zij zijn door het overdreven sectarisme wakker geschud. Na beantwoording van vragen, volgde sluiting door den voorzitter met een op wekking liberaal te stemmen. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerarda Clasina Maria, doch ter van G. J. W. van den Bosch en W. J. M. Borst. Ondertrouwd: J. A. van Nobelen en J. L. Schouten. Overleden: J. Deedel, 56 jaar, m. Loop der bevolking. Gevestigd: M. H. Jeurnink, Hoofdstraat 135a C. J. Leijten, Weeresteinstraat 119 C. A. H. Lijcklama, Stationsweg 94 J. L. Surendonk met gezin, Leidschestr, 57 P. A. Verbree met vr.. Burg. Pontstr. 108 W, P. Warmerdam, Ambachtstr. 66 H. S. A. Wiegers, met gezin, Meerstr. 208. Vertrokken: E. Dördelmann, n. Duitsch- land G. W van der Zon, naar Hazers- woude, Rijndijk A. 245 C. Markman, Purmerend. Troelstraplein 6 A, C. A. Vos, naar Soesterberg, Postweg 39 J. R. Th. F X. Lempers, naar Voorburg, Loo- laan 122 J. Wijsman, met gezin, naar Alphen a d. Rijn, Oudshoornscheweg 162 M. A. Enthoven, naar Zeist, Den Dolder J. van de Reep met gezin, naar Heem stede, Voorweg 11. Ook hier ls een PI. Commissie opgericht van de Centrale voor werkloozenzorg, die een actie voert onder het motto: „Jong Holland snakt naar werk". Eenlge inge zetenen van Hlllegom en Bennebroek heb ben zitting genomen in dit comité. KATWIJK AAN DEN RIJN Jaarvergadering der Tuinbouwver. „Katwijk en Omstreken". Onder leiding van den voorzitter, den heer J. v. d Perk. hield deze vereeniging haar jaarverg. in „De Kroon". Uit de groote ^okomst der leden viel de belang rijkheid de?"- vergad'ring reeds af t.e lelden. De voorzitter opende met een rede waaraan wij het volgende ontleenen: Het allereerst willen wij onzen geachten collega en vriend wijlen den heer A. Korpelshoek gedenken. We hebben in hem een ijverlgen en trouwen medewerker verloren. De tijden, waarin we leven zijn nog steeds zeer moeilijk. Ook ons bedrijf ondervindt wel in zeer bijzondere mate de ge-olgen van wat men noemt; de crisis. Wel wordt van Regeeringswege door teeltbeperking en toeslag op verschillende producten getracht den tuinbouw voor algeheele inzinking te behoeden, en trachten onze tuinbouwers door uiterste krachtsinspanning, aanpassing en bezui niging op allerlei gebied, het hoofd boven water te houden, toch vreezen we dat ons uithoudingsvermogen nog langer op de proef zal worden gesteld en dat er nog heel wat moeilijkheden te doorworstelen zullen zijn. Dankbaar zijn we voor den toe slag die we op onze producten mochten ontvangen, waardoor de Regeering toont een open oog te hebben voor de nooden van den tuinbouw. Dankbaar zijn we, hoe wel niet voldaan, omdat we ons eenigszins achtergesteld voelen bij den landbouw. Wat onze ver. betreft kunnen we naast bezorgdheid die ons vervult, gelukkig nog een anderen toon laten hooren. Voor onze veiling waren de resultaten over 1934 beter dan die van 1933. De omzet steeg met ongeveer 50%, die echter voor een groot deel moet worden gesteld op reke ning van het verplicht vellen van alle vroege aardappelen, waardoor velen zich bij onze veiling moesten aansluiten. De verhoogde omzet is ook mede een gevolg van betere resultaten van sommige pro ducten. Inzonderheid de regeling voor de vroege aardappelen en de daarvoor ge stelde minimumprijzen heeft gunstig ge werkt en het is te hopen dat ook voor dit jaar weer dezelfde gunstige benalin- gen kunnen worden bereikt. Zooals altijd is ook het jaar dat weer voor ons ligt een duistere toekomst. We weten echter dat onze toekomst ligt in de handen van Hem die alles regeert. Stellen we dan in alles ons vertrouwen op God, en waar menschelijke overleggingen falen is Hij de machtige om alles nog ten goede te doen uitloopen. Geve Hij ons moed, lust en kracht, op dat ook wij getrouw mogen zijn in de taak ons opgelegd en bekrone Hij ons werk met Zlin zegen. Dan krijgt de secr. de heer Grimbergen het woord voor het lezen van het jaar verslag. Het jaar 1934 is voor onze ver. niet on gunstig geweest Het totale omzetcijfer was beduidend hooger dan in 1933 en be reikte een totaalcijfer van f. 251.977.09. Dit moet voor een niet gering deel wor den toegeschreven aan de Regeerings- voorschriften betreffende den handel in vroege aardappelen, welke geheel over de veiling moest, loopen. Aangevoerd werden 901.369 K.G. of ruim 36.000 kisten met een opbrengst van f. 399.770.44 of een doorsneeprijs van f. 1.08 p. kist. Late aardappelen aanvoer 910 325 K G. of pl.m 36.400 kisten, opbrengst f 34.962 28 of f. 0.96 per kist. Ook het product bloemkool heeft, zij het op bescheiden wijze, een aandeel ge had in de toeneming van het omzetcijfer. Als gevolg van de droogte met de daar mede gepaard gaande rupsen- en insec tenplaag waardoor vele gewassen bloem kool totaal zijn mislukt, bleef het geveilde kwantum beneden dat van het vorige jaar. Bovendien waren bovengenoemde onhei len mede oorzaak dat het percentage tweede en derde soort in verhouding tot de 1ste soort abnormaal hoog was. Niet tegenstaande bedroeg de opbrengst f. 81.991.42 d i. f 7500 hooger dan in 1933. Een factor welke in niet geringe mate heeft medegewerkt tot de stijging van den omzet, is het feit. dat we dit jaar voor het eerst onafgebroken hebben door- geveild. De voorjaars- en winterartikelen zijn daardoor in grooter hoeveelheid aan de veiling gekomen. Dit wordt wel dui delijk gedemonstreerd door de aanvoer- cijfers van sla Werd het vorig jaar van dit artikel aangevoerd 68.000 stuks, dit jaar bedroeg de aanvoer 340.286 stuks of 5 maal zooveel. De aanvoer van spinazie en radijs welke vorige jaren zoo goed als niets te beteekenen had, bedroeg in 1934 resp. 22 654 K.G. en 41.693 bos. De aan voer van waschpeen steeg van 408.000 K.G. in 1933 tot 833.580 K.G. in 1934. Uien 254 356 K.G. in 1933 en 379.665 K.G. in 1934. Groene kool 37.675 stuks In 1933, 70.448 in 1934. Verder werd nog aangevoerd: kroten 162.992 K.G., 1-oode kool 96.457 K.G., gele kool 97 800 K.G., knolselderie 50.058 stuks, andijvie 15.948 KG., en 12.739 bos prei. Bospeen stelde teleur. Er waren veiling- dagen waarop de prijs beneden den pro ductieprijs bleef. De aanvoer was hooger dan vorig jaar n.l. 499.567 bos, tegen 419.000 bos. De opbrengst f. 22.922.36 is ruim f.3000 lager dan verleden jaar. In totaal werden gehouden 161 veilingen te gen 127 in 1933 Het ledental beweegt zich in stijgende lijn en bedroeg op 31 Dec. 177. Gehouden werden 10 bestuurs- en 3 ledenvergade ringen. De flnancieele positie van onze vereeni ging is uitermate gezond. De leening- schuld, oorspronkelijk groot f. 45.000 is gedaald tot f. 25.250. welk bedrag boven dien voor meer dan 70 pet. gedekt is door de saldi aan de Bank. Onze kistenvoorraad is belangrijk toe genomen en vertegenwoordigt een hoogere waarde dan het vorig jaar. Het spreekt vanzelf dat de Regeerings- maatregelen aan de veiling veel werk be zorgen. De veilingmeester heeft daarvan op een behoorlijke wijze zijn aandeel gekregen en het bestuur wil openlijk waardeering uit spreken voor de wijze waarop de veiling meester zijn taak opvat en ten uitvoer brengt. Is het afgeloopen jaar voor onze ver eeniging niet ongunstig geweest, ook voor de leden individueel zijn de bedrijfsuit- komsten, mede ais gevolg van de lagere productiekosten, beter, althans iets beter geweest dan vorig jaar. Toch is de toestand nog zeer slecht. Doch als de nood het hoogst is, zegt het spreekwoord, is de redding het dichtst nabij, In vertrouwen op Hem, die ook de vo gels van het noodige voorziet, mogen wij dan weder onzen arbeid aanvangen. Den secr. werd dank gebracht voor zijn keurig jaarverslag. Ingekomen was een schrijven van den accountant der Ver. die alles steeds in de beste orde heeft bevonden. Dan kwam in behandeling de balans en exploitatierekening. De balans sloot met een bedrag van f. 53.380.29. De voorzitter gaf nog een duidelijke uiteenzetting over de schuld die op de Ver. rust. Deze is thans f. 6781.24 waartegenover als baten staan vellingterrein en diverse gebouwen, plus terrein en teelgronden. De finan- cieele toestand ls dus kerngezond. De ba lans werd met alg. st. goedgekeurd. Ook de exploitatierekening kan de algemeene goedkeuring wegdragen met als eindcijfers f. 15.290.40. De begrooting voor 1935 sluitend met als eindcijfers f. 12.425 onderging eenige wij ziging, doordat op voorstel van den heer D. C. v. Leeuwen inplaats van 5000 zooals het bestuur had voorgesteld, 10.000 kisten zullen worden aangekocht. Ook de kisten- huur zal volgens voorstel van het bestuur en dit naar aanleiding van een voorstel van D. M. v. d. Gugten, met ct. per kist worden verlaagd. Na aanneming van deze voorstellen werd de begrooting geraamd op een omzetcijfer van f. 200.000 zonder h. st. goedgekeurd. Dan was aan de orde bestuursverkie zing. De voorzitter, periodiek aftr., werd met alg. st. herkozen. Deze bracht dank voor het in hem gestelde vertrouwen en zeide zijn beste krachten te willen blijven geven voor de vereeniging. In de vaca tures wijlen A. Korpelshoek en W. v. Bee- len werden bij eerste stemming met flinke meerderheid van stemmen gekozen de heeren D. C. v. Leeuwen en R. van Delft, die beiden onder dank voor het in hen gestelde vertrouwen de functie aanvaar den. Een bestuursvoorstel om de boete voor het verkoopen van producten buiten de veiling vast te stellen op minstens het zelfde bedrag als de verschuldigde pro visie. werd aangenomen. Een voorstel van een 45 tal leden om den veilingleider te laten benoemen door de alg. vergadering, kon als zoodanig de goedkeuring van het bestuur niet hebben, daar men dan in strijd kwam met het reglement. Tenslotte werd een motie ingediend waarbij de leden bij stemming ter kennis van het bestuur konden brengen wie men als veilingleider wenschte. Van de 84 stemmen verkreeg de heer J. v. d Perk er 65. Het bestuur deed de toezegging met de benoeming van een veilinglelder met dezen wensch rekening te zullen houden. Het voorstel D. v. d. Gugten om verlaging van kistenhuur was bij de begrooting al behandeld en als bestuursvoorstel aange nomen. Het voorstel om de kisten waarin bepaalde producten z(jn in huur te verla gen, kon om administratieve redenen geen steun vinden. Het voorstel van den heer Nlc. Fennes om een andere wijze van loting te volgen werd met bijna alg. st. aanvaard. Het voorstel A. v. Rijn om voldoende te voorzien in de kistenaanvrage kon verval len wegens een soortgelijk voorstel behan deld bij de begrooting. Een voorstel R .v. Delft dat bepleitte om met toestemming van 't bestuur 's Maan dagsmorgens bloemkool buiten de veiling te mogen verkoopen. vond geen steun. Een verzoek van de Koopliedenvereeni- ging om de monsters der producten aan de veiling te merken, of te stempelen, zal het bestuur in overweging nemen. Met den wensch van dezelfde vereeniging om de tuinders te verplichten steeds van hun naambordjes gebruik te maken, zal ern stig rekening worden gehouden. Op een vraag betreffende de omzet van kunstmest ten behoeve der leden ant woordde de secr. de heer Grimbergen, dat in 1934 aan de leden ruim 300.000 K.G. kunstmest was afgegeven. Tijdens de rondvraag werd gevraagd of het repareeren der schoeiing langs het veilingterrein op heden geschiedt voor rekening der veiling of voor die der N.Z. Trammlj. De voorzitter antwoordde dat zulks geheel geschiedt voor rekening der Trammaatschappij Gevraagd werd of de verlichting enz. electrisch, doorgang zal hebben. De voor zitter antwoordde hierop bevestigend. Nog niet kan bepaald worden wanneer, daar er schijnbaar een kwestie is tusschen ge meentebestuur en directie kalkzandsteen fabriek. Kan het niet plaats hebben, zoo als reeds is besloten, dan zal het op andere wijze geschieden. Vervolgens werd er de aandacht op ge vestigd dat, niettegenstaande de huurders van landerijen van Baron v. Wassenaer v. Catwijck sinds zeer vele jaren voor het gebruik der Zanderijvaart z.g. vaargeld betalen en dus recht hebben op een goede vaart, deze thans wordt uitgebaggerd door werkloozen of ingeschrevenen bij de werkverschaffing, waardoor dus de ge meente aan dit werk een niet onbelang rijk bedrag bijdraagt. Als de gemeentd zulks als werkobject wil laten uitvoeren, laat men het dan doen ln eigen vaart, doch niet in die van den landheer der oude zanderij. Van het bestuur werd ge vraagd te willen bewerkstelligen, dat do pachters het z.g. „vaargeld" aan de land heer niet meer behoeven te betalen. Het bestuur zegt hiervoor geen mede werking te kunnen verleenen, daar het betalen van vaargeld in de huurovereen komst ls opgenomen en de pachters zelve deze zaak aanhangig kunnen maken bij den landheer Na behandeling van nog eenlge zaken volgde sluiting te half een. KATWIJK AAN ZEE. HEDENAVOND 8 UUR spreekt alhier IN DE GEMEENTEZAAL het Oud-Lid v, d. 2e Kamer, de heer over: 2793 „Nationaal-Socialist of Hervormd?" Gelegenheid tot het stellen van vragen. TOEGANG VRIJ. KATWIJK AAN ZEE. 25-jarig jubileum van den heer D. van Egmond. Op het politiebureau alhier werd het feit herdacht, dat de heer D. van Egmond 25 jaar geleden m dienst trad bij de ge meentepolitie. Met een auto werd de jubi laris van zijn woning afgehaald. Het ge heel voltallige politiepersoneel wachtto hier den jubilaris af. Deze werd toegespro ken door den .nip. van politie, den heer J. H. V. d. Wijngaart, die hem geluk- wenschte met dezen dag en eenige bijzon dere gebeurten.ssen uit zijn loopbaan me moreerde. Hij wees erop, dat Van Egmond vele vrienden heeft gemaakt, zoowel in als buiten de politie. Namens het politiecorps bood hij nem geschenken aan, n.l. een rookfauteuil, alsmede een horloge. De jubilaris dankte geroerd voor de hem gebrachte hulde en de geschenken, waar na allen nog een korten tijd gezellig bijeen zijn geweest. Per auto werd hij naar zijn woning teruggebracht, waar hij in den fa miliekring den verderen dag doorbracht. Geslaagd te den Haag voor het exa men van stuurman op stoomzeevisschers- vaartuigen Arie van Duyvenbode Andr.zn., leerling van den heer C. Varkevisser, direc teur van de Visscherijschool alhier. De stalen motorlogger „Tineke" van de Visscherij Mij. voorheen C. Ouwehand Sr. is onderhands verkocht aan schipper W. van Duyn, die met het vaartuig van IJmuiden uit aan de visscherij zal deel nemen. o KATWIJK. Burgerlijke Stand. GeborenPieter Cornells, zoon van P. C. Bloot en M. W. Dubbeldam Willem zoon van A. van Dijk en C. N. Zuijderduijn Agatha, dochter van T. v. d. Plas en J. Plug Elizabeth, dochter van J. de Ko ning en E. Guijt Gerrltje, dochter van J. de Koning en E. Guijt. Ondertrouwd: C. Vooijs en M. Hoek. Getrouwd: H. Hubers en Tr. Blonk T. v. d. Plas en C. C. Spierenburg J. van Rhijn en M. Meijvogel J. Varkevisser en J. van Duijn J. de Vreugd en M. v. d. Bent. Overleden: T. Ouwehand, oud 85 jr., wed. van W. Taat H. v. d. Nouwelana, oud 76 jaar, echt. van J. G. O. van Schie D. van Rijn, oud 79 jaar, wede. van M. van Rijn D. de Vreugd, oud 27 jaar, echte, van J. Varkevisser. o- RIJNSBURG. De verkoop van het Emma-bloempje heeft alhier f. 64.07'/i opgebracht. De stemming voor den gemeentel aad zal plaats hebben 26 Juni a.s. Door de alhier gevestigde belasting- ophaaldienst werd over de maand Maart f. 1602.73 afgedragen aan den Rijksontvan ger en f 302.24 geïnd van assurantiën, renten enz. De heer J. v. Klaveren heeft bedankt voor zijn benoeming als lid van den ge meenteraad (vac. K. v. Delft). Thans is benoemd verklaard de heer P. Kort Jr. 23. Toen daarnet Abierebom aan Thijsje al zijn streken goed had uitgelegd, had hij misschien Juist iets te veel gezegd; en Thijs' geheugen is niet slecht. Hij weet nu nog heel goed, dat de toov'naar zei in overmoed: „Alleen het noemen van mijn naam, Abierebom, toovert jou weer in een beertje om." Thijsje was nog net maar voor 't gebouw gekomen, toen hij aan alle zijden zwak gerucht al had vernomen; dat kwam, doordat wel ieder spook, dat "t eiland telde, ijlings op hem af nu snelde. 8-4 I

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 15