LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 15 April 1935 i HOCKEY. NEDERLAND BBELGIE B 1—2 EEN GEFLATTEERDE ZEGE. De ontmoeting tusschen de Nederland- eche en Belgische vertegenwoordigende B-ploegen is gisteren op Houtrust in Den Haag gespeeld. De verwachting, dat het Nederlandschc elftal een gemakkelijke overwinning zou behalen, is niet in vervulling gegaan, wat in hoofdzaak het gevolg is van het feit, dat de invaller-doelman der gasten een uitsttekende partij te zien heeft ge geven en in dc eerste helft zeker een twintigtal schoten op buitengewone wijze uit zijn doel heeft weten te houden. Mede waren oorzaak van de Belgische zege de grootere snelheid en het elan, waar mede de Belgen speelden. In de eerste helft waren de onzen voortdurend in de meerderheid, doch niet alleen gingen talrijke kansen door bui tenspel van Kwast en Van der Hagen ver loren, maar ook het onvoldoende door tastende spel van de Nederlandsche voor hoede had tot gevolg, dat er geen doel punten kwamen. De Belgen moesten zich voor de rust hoofdzakelijk tot verdedigen bepalen. Het backstel was in uitstekende conditie, waarvan het gevolg was, dat het groote Nederlandsche overwicht slechts door een enkel doelpunt, dat na 23 minuten door den slechtsten speler van de Neder landsche voorhoede, Schook, werd ge maakt, tot uiting kwam. In de tweede helft tapten de Belgen uit een ander vaatje en speelde de Neder landsche verdediging volkomen uit positie. Franse in het Nederlandsche doel. die voor de rust slechts eenmaal moest in grijpen, kreeg het vrij druk. 3kde Belgen kwam het gevaar in deze pen^e geregeld van den linksbuiten Van der Branden, die door snel opbrengen telkens het leder in den slagcirkel bracht. Moreau was de rechtsbinnen met een gevaarlijk en doortastend spel. Welwerkte Tresllng in de Nederlandsche verdediging hard, doch steeds keerden de Belgen terug en toen zij buiten den slagcirkel een vrijen slag kregen te nemen, passeerde Van Gent den bal handig naar Moreau, die een hard schot inzond. De Neder landsche doelman trapte over den bal heen, waardoor de stand gelijk werd ll-l). Er waren toen tiqn minuten van de tweede helft gespeeld. Even probeerden de Nederlandsche spelers het tempo te verhoogen. doch vrij spoedig waren de Belgen door hun grooter enthousiasme weer het meest in den aanval. Na acht minuten volgde weer een goed gecombi neerde aanval der gasten. De bal kwam in het midden en de snel toeloopende Mo reau zorgde opnieuw mej; een scherpen kogel voor het tweede en winnende doel punt. Nederland trachtte in den resteerenden tijd den gelijkmaker te forceeren, doch dit mislukte, zoodat België een geflatteerde zege behaalde. Gelijk spel zou de verhou ding beter hebben weergegeven. NEDERLANDSCHE HOCKEYBOND. Uitslagen van gisteren. Nederland B—België B (heeren) 1—2. Promotie-Degradatie, 1ste klasse: M.H.C Bloemendaal 30. 2de Klasse, prom.-afd.: B H.V Kieviten 0: AmersfoortLeiden 0—2 3de Klasse'2de Klasse: Bi.'daal II— Amsterdam III 4—2; Strawb. II—A.M.V. J. 1-0. Treslingbeker, eindstrijd: T.O.G.O.— A'dam II 21, Dames-afd.: Prom.-Degradatie, 1ste klasse: H.D.M.Hilversum 10. Prom.-Degr. 2e—3e kl.: Strawb.—H.D.M. II, 7—0. Overzicht. Het is Leiden gelukt een goede over winning te behalen ln Amersfoort op een zeer slecht veld, tegen een enthusiast en snel elftal. Helaas heeft Kieviten roet in het eten gegooid door een zware neder- tegen B.H.V., anders hadden we Lel den reeds als gepromoveerd kunnen be schouwen. Nu zal ze uit 2 wedstrijden nog eën punt moeten behalen, hetgeen ons met onmogelijk lijkt. Ter verduidelijking volgt hier de com petitiestand Leiden 2 2 5—1 4 Strawberries 4 2 11 77 5 B H. V. 3 111 9—6 3 Kieviten 3 1 2 37 2 Amersfoort 4 1—3 7—10 2 AMERSFOORT—LEIDEN 0—2. Leiden stelt zich op met een invaller voor B. v. Haatten, tegen een compleet Amersfoort. Spoedig blijkt, dat Leiden technisch veel beter is en voor doel ge vaarlijk. want weldra moet de Amers- loortsche keeper eenige malen door uit kropen redden. Deze speler heeft door zijn resolute wijze van optreden Amersfoort voor een zware nederlaag behoed. Lan sen tijd blijft Leiden in de meerderheid en dc Amersfoorter voorhoede brengt het meestal niet verder dan Goekoop en Haroen. Als eindelijk Amersfoort iets komt op zetten krijgt bij een Leidschen uitval W. v. Haaften den bal In den slagcirkel te Pakken en met een zachte push weet hij den keeper te verschalken. Door de mul- neid van het terrein gaan nog vele kan sen voor Leiden verloren, zoodat met 10 de rust ingaat. Na de pauze pakt Leiden energiek aan en weer wordt Amersfoort de verdediging gedrukt, doch opnieuw weet de Utrechtsche doelverdediger zekere doelpunten te voorkomen tot hij na 25 ,™;eiJ ten tweeden male gepasseerd ™r.öt- Leiden gaat thans nog veel beter pelen en onder groot Leidsch overwicht komt het einde. HUITSCHLAND—ENGELAND (DAMES) elftal ^rl^n„ heeft Het Engelsche dames- nen van Duitsch)and gewon- LAWN-TENNIS. JAARVERGADERING NEDERLANDSCHE LAWN TENNIS BOND. De kampioenschappen toch te Amsterdam i Onder leiding van lr Broese van Groe- nou hield de Nederlandsche Lawn Tennis Bond te Den Haag zijn jaarlijksche verga dering. In zijn inleiding kenschetste de voorzitter de organisatie van den N.L.T.B. als gezond en sterk. Alleen ontbreekt het aan spelers van dc sterke internationale klasse. De jaarverslagen werden zonder stemming goedgekeurd. De aftr. bestuurs leden de voorzitter Ir. Broese van Groenou en de heeren Croll (Rotterdam) en Leem bruggen iAmsterdam! werden bij accla matie herkonzen. In de kascommissie werd mr Polvliet gekozen. Het bestuursvoorstel om niet alleen voor i den tournooibal, doch ook voor den com petitiebal een belasting te heffen, zoodat de prfjs over de geheele linie laag gehou den kan worden, werd na veel discussie aangenomen. De verschillende voorstellen tot reglementsherziening werden zonder veel discussie en zonder stemming aange nomen. Spelers, die prof geworden zijn, kunnen weer amateur worden minstens een jaar na hun aanvrage. De reglemen ten van de toegetreden clubs zullen aan minimumeischen moeten voldoen. In de competitiewedstrijd der hoofd- en eerste klasse zullen voor elke partij nieuwe ballen moeten worden gebruikt, in de over- gangs-, tweede en derde klasse voor elke twee partijen. De begrooting voor 1935 werd zonder eenige discussie aangenomen. Bij de dis cussie over de plaats der nationale kam pioenschappen ontstonden merkwaardige situaties. Het bestuur had reeds Hilversum aangewezen, doch het bleek, dat het be stuur het recht daartoe niet had. De stemming wees toen met 51 tegen 49 st. ook Hilversum aan. doch daarna bleek, dat 4 stemmen ongeldig waren, zoodat Festina Amsterdam ook voor dit jaar de Neder landsche kampioenschappen mag organi- seeren Bij de rondvraag werden tal van technische punten behandeld o.a. langer competitie voor de derde klasse, handicap- tournooien in enkelspel enz HELEN WILLS-MOODY NIET NAAR WIMBLEDON. De Amerikaansche tennisspeelster Helen Wills-Moody die dit seizoen op de inter nationale Europeesche wedstrijden te Wimbledon haar terugkeer wilde vieren, heeft thans verklaard dat zij voorlooptg nog niet aan een tennistournooi zal deel nemen. Na haar ziekte schijnt de kam pioene ondanks voortdurende training nog niet in conditie te zijn om op kampioens wedstrijden uit te komen. Voorloopig zal zij dezen zomer aan plaatselijke tournooien deelnemen en wanneer zij hiervan geen nadeel ondervindt het volgend jaar weer aan de groote wedstrijden deelnemen. WIELRENNEN. SLECHT DEBUUT VAN CHR. BERGER. Op de Veka-baan te Duivendrecht wer den Zaterdagmiddag de openingswedstrij den gehouden. Het debuut van Chr. Berger tegen de amateurs Zwartepoorte, Snel en Sabbe was slecht. Hij kon alleen in de tijdrace een behoorlijke plaats veroveren. Omniumwedstrijd voor amateurs sprint over 600 M.: Ie serie: 1. Zwartepoorte: 2. Sabbé, 1'/; lengte, laatste 200 m. 13.8 sec.; 2e serie: 1. Snel. 2. Berger. 200 m. 13 2/10 sec.; 3e serie: 1. Zwartepoorte. 2. Berger, 200 m. 14 sec 4e serie: 1. Snel. 2. Sabbé 13 2/5 sec.: 5e serie: 1. Snel, 2 Zwarte poorte, 13 2/5 sec 6e serie: 1. Sabbé. 2. Berger, 13 1/5 sec. Tijdrace over 200 m.1. Zwartepoorte, 13 sec.; 2, en 3. Berger en Snel, beiden 13 1/5 sec.; 4. A. Sabbé 13 4/5 sec. Einduitslag: 1. Zwartepoorte, 5p.: 2. Snel 5'/> p.; 3. Berger 8'/i p.; 4. Sabbé, 9 p. Gisteren reed Berger te Apeldoorn. In een tijdrace werd hij laatste. Ook een ach tervolging over 25 ronden tegen Gerritsen verloor hij. In den sprintwedstrijd tegen Geritsen won hij met banddikte. SWIFT. Gistermorgen hebben G Groeneweg, A. Lodewijk. H. Koenen, W. Wetselaar. W. Mens, W. v. d. Berg. G. v. Putten en F. Coeberg deelgenomen aan den 5 steden tocht, uitgeschreven door de W.V 's-Gra- venhage. De rit ging Vanaf Den Haag, Delft, Rotterdam. Gouda, Leiden, afstand onge veer 85 K.M. De renners moesten dezen afstand rij den in 3 u., de junioren 3'/s u., de toeris ten 41/: u. De deelnemende ,.Swift"-leden hebben allen dezen rit binnen den vastgestelden tijd volbracht op v. d. Berg na, die van het niet bij zich hebben van z'n belasting- merk, de dupe is geworden. Zij brachten allen het herinnerings medaille mede naar Leiden. „Swift" heeft de controle te Voorschoten vervuld. CLUB-WEDSTRIJDEN OP DE GOUDSCHE WIELERBAAN. Gistermorgen werden op de Goudsche wielerbaan clubwedstrijden gehouden tus schen de Rijnstreek uit Alphen, Excelsior uit Gouda en Nieuw-Swift uit Lelden. Allereerst werd een sprintwedstrijd ge houden over 4 baanronden Daar de ren ners uit Alphen op wegfietsen reden, wa ren zij hierin sterk gehandicapt. Voor de Rijnstreek startten: Van Zeyl, v. d. Panne Krumnelma11, voor Excelsior" Bies heuvel, Van der Wiel, Meinders, Schóne mark en De Jong: voov Nieuw-Swift: A Coilee. Ab. Strijk, R. Riethoven, J. Schil ler en C. Verburg. Er werd gereden in matches a trois met ais resultaat dat de volgende renners als eerste werd' geplaatst: Van Zeyl (R.), Meinders (Ei, Schönemark 'El, Biesheuvel (E.) en Verburg <N. Sw.) In de herkansing voor tweeden wisten A. Coilee en J. Schalier beiden van Nieuu Swift zich alsnog te plaatsen. Na een fei len strijd kwamen ln de finale: Schóne mark, Meinders. belden Exelslor en C. Verburg (N.Sw.) ln welke volgorde ook de eindstreep werd gepasseerd. Verbuig die dit jaar voor het eerst als nieuwe ling uitkomt, gaf deze onafhankelijken in de finale schitterend partij en verloor slechts met een half wiel, doch wist ver schillende goede amateurs achter zich te laten. De sprint voor B-klassers had als uitslag: 1. v. d. Wiel (E.i, 2. B. Slinger land (N.S.), 3. Achterberg (E.) B. Slin gerland kon door pech geen besllssingsrlt tegen Van der Wiel rijden en moest zich met de tweede plaats tevreden stellen. Vervolgens werd dour de junioren /en eigen kracht race gereden over 20 ren den. Vijftien renners kwamen hie;; aan start, waarvan de uitsiag als vólgt was: 1. Van der Berg (R.), 2. Kempers iE.i, 3. I Van Vliet (E.), 4 J. Duindam tN.S.V 5. I W. van Rooyen (NS.) De achtervolging over 20 ronden tus schen v. d. Berg (R.), v. d. .goorn (E.i en I K. de Haas (N.S.I werd door laatstge- noemden prachtig met 10 meter voor sprong op v. d. Berg (R.i gewonnen, ter wijl v. d. Hoorn door beiden werd inge- loopen. Tot slot werd een koppelrace gereden over 150 ronden met 3 klassementen. Hier ln kwamen uit: C. Paats-Zwaan, v d. Wiel-Schakel, Achterberg-v. d. Sloot allen Excelsior; v. d. Panne-v. Veen en Krum- pelman-Van Zeyl Rijnstreek; R Rietho- ven-Ab. Strijk en J. SchüUer-C. Verburg. In deze koppelrace werd geweldig gejaagd en vooral v. d. Wiel (E.) en C. Verburg (N.S.) poogden steeds te ontsnappen. De uitslag van de klassementen, was als volgt: le kl. 1. R. Riethoven, 2. C. Paats, 3. Achterberg en 4. Van Zeyl; 2e kl. 1. R. Riethoven, 2. C. Verburg, 3. v. d. Wiel en 4. Zwaan; 3e kl. met dubbele puntentel ling: 1. C. Verburg, 2. v. d. Wiel. 3. Ach terberg, 4. Zwaan. Tusschen de jachten in werden twee premies verreden, welke R. Riethoven en J. Schüller. beiden Nieuw-Swift ln de wacht wisten te slepen. De einduitslag der koppelrace was: 1. J. Schiiller-C. Verburg (N.S.), 13 pun ten, 2. R. Riethoven-Ab Strijk 10 pnt. (N.S.). 3. v. d. Wiel-Schakel (E.) 8 pnt.; 4. v. d. Sloot-Achterberg, 6 pnt; 5. C. Paats-Zwaan (E.i 6 pnt.; op 3 ronden: Van Zeyl (R.alleen, op 4 ronden: Van der Panne-Van Veen <R.i. Na afloop vond de prijsuitreiking plaats Woensdagavond kwart over acht houdt Nieuw Swift in het clublokaal een bij zondere samenkomst, terwijl tevens de inschrijving plaats vind voor de Paasch- wedstrijden. MOTORSPORT. KNOBELRIT LEIDSCHE MOTOR TOURING CLUB. Gisteren hield de LM.T.C. haar eer sten wedstrijd in het nieuwe seizoen, en wel met een Attractie-Knobelrit. Het aan tal deelnemers was vrij groot, namelijk 48. Om 11 uur v.m. startten de motorrijders vanaf het café Hoppenbouwer in de Man- denmakerssteeg, naar de verschillende plaatsen, waar de controles gevestigd waren. Was anders de Knobelrit een ge- luksrit, nu kwam er wel degelijk rijvaar digheid aan te pas. De volgende attracties moesten door de rijders ten uitvoer wor den gebracht: Alphen, balwerpen; Stomp- wijk. met een glas water rijden; Katwijk, 1 speerwerpen; Sassenheim, rlngwerpen; Den Deyl, plankrijden; Leiden, sjoelen. 1 Hiervoor kon men 0. 2. 4 of 6 punten behalen, welke werden opgeteld bij de punten voor de plaatsen, welke ha afloop werden geworpen. Onder groote hilariteit van rijders en omstanders werden deze attracties uitge voerd. De rit werd door mooi lenteweer begunstigd. Na afloop van den Knobelrit werden de 33 prijzen waaronder 2 bekers, 4 takken, 4 plaauetten. bussen olie enz. door den voorzitter der L.M.T.C.. den heer W. A. v. d Kwast met een toepasselijk woord uitgereikt. De uitslag was: lste prijs Barendse lid L.MT.C., op F.N. 39 p 2de prijs Danneboom, Den Haag, op Indian 38 p.: 3de prijs Groeneveld, Den Haag. op Ariel 38 p.; 4de prijs J. Verstra ten, "lid der L.M.T.C., op New Imperial 37 p.; 5de pr. E. Canerinus, lid der L.M.T.C., op New Imperial 37 p. Tevens zij nog vermeld dat het L.M T.C, ■team, dit maal bestaande uit de heeren Horz, Goddiin en Lasander met succes den nachtrit, uitgeschreven door de K N M.V heeft volbracht. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE DORDRECHT. DE VIJFSTEDEN-TOCHT. Aan den vijfstedentocht, die de W. C. 's-Gravenhage gisteren heeft laten verrij den, hebben circa 400 renners en toeristen deelgenomen, die bijna alle binnen den vastgestelden tijd den rit hebben vol bracht. De uitslag luidt als volgt: Amateurs: 1. J. Ammerlaan van de R.R.C. Sparta, tijd 2 uur 7 min.: 2. N. Verhey. eveneens van de R.R.C. Sparta. Nieuwelingen: 1, D. Leyse. R.R.C. Sparta, tijd 2 uur 24 min Veteranen: 1 G. Koopai. V.R.C. Voor waarts, R'dam 2 uur 25 min.; 2. H. Wage- mans idem, 2 uur 26 min. Juniores: 1. Wise van de W. C. 's-Graven hage, in 2 uur 39 min. N. R. Crt. WANDELSPORT. NATIONALE BLOEMBOLLENMARSCHEN DER L. S. C. Ten derde male heeft de Leidsche Sportclub voor haar traditioneele bloe- men-marschen den talrijken wandelaars in en buiten Leiden ultgenoodigd en pok dezen keer, zijn deze marschen met groot succes volbracht. Reeds Zaterdag waren een flink aantal wandelaars aanwezig om onder aanvoering van een 23-tal loopers van het 4e reg. infanterie de 30 K.M. te gaan beginnen. In 't begin werd er een flink tempo in gezet, zoodat na via den Abspoelweg, de Leidschevaart en de Postbrug men de eerste velden in het. zicht kreeg. Hier beseften de wandelaars pas dat ook dit jaar de L.S.C. voor een schitte rend parcours had gezorgd. Ook na de rust had L.S.C. voor geen betere route kunnen zorgen en de omgeving van den Koepelweg in Noordwijk. waarbij men vanuit de hoogte niets anders dan bloem- bollenvelden ziet, zal bij de vele deelne mers nog lang in het geheugen blijven. Te even acht uur wandelde men weer vol goeden moed langs Leiden's straten terug naar Oud-Hortuszicht. Gisteren was de bloembollenmarsch niet minder geslaagd en het lentezonnetje kwam de wandelaarsvreugde nog verhoo gen. Ook nu verliep de marsch uitstekend en zonder uitvallers kwamen de wande laars op tijd binnen. Zooals altijd zorgde de E.R.B voor de noodige voeteuvels. Al met al, marschen die volkomen aan het doel hebben beantwoord. De totale uitslag was: Zaterdag: le 4de reg. infanterie, 2de 't Cadetje, te Sassenheim, 3de Prlncevlag. Allen kregen een vereebigtngsprijs en ex- traprijs. Gisteren wisten Jeanne dArc. R.D.Z. Den Haag, en Graaf Floris V met den extra prijs te gaan strijken. Het totaal aantal deelnemers bedroeg ongeveer 130, terwijl allen- een geëmail leerd blauw-wit vereenigingskruis met lint in ontvangst hadden te nemen. o SCHERMEN. BOUTMIJ SABELKAMPIOEN VAN NEDERLAND. Te Rotterdam zijn gisteren de wedstrij den gehouden om het nationale sabelkam pioenschap. Het eindresultaat werd volgens de Crt.: A. J. G. Boutmij met 8 gew. part., 34 ontv. en 50 gegeven treffers, na barrage met 2 A C. Montfoort resp. met 8—31—51: en 3 J. Schriever met 33951; 4. F. A. Mos man met 7—34d6: 5. J. J. Desta met 6 4041: 6 F A v. Wieringen met 6 42—42; 7. P Fraterman met 6—43—42; 8. G. D Jansen met F xp 76* 9, D. W. v d Bosch met 5- -37: 10 N S.iern Jr. met 442 38; 11 J. J. Rwaan (Leideni met 350 en 12 J. Nederpelt met 055—30. Overwinningen van Buttler. Het motor-ren-seizoen is gisteren be gonnen met intern, wedstrijden te Dor drecht. waar de baan door den regen zeer modderig was. De uitslagen waren: Nieuwelingen, motoren t/m. 250 M36 baanronden: 1. L. v. d. Berg 5 pnt. (door oeteren tijd); 2. A. Som de Cerff 5 pnt.; 3. Beijersbergen 8 pnt. Juniores, motoren t/m. 350 cM.3. 6 baanronden: 1. Buijs 4.37; 2. Versluis 4.38 4; 3. P. Maller 5.04.3; 4. v. Zon 5.34.1; 5. Breeman. Senores: motoren t/m. 350 cM.3. 6 baanronden: 1. Hamers 3.46; 2. Kuiper 3.46.2; 3. Jac. Al 4.15; 4. Jac. Schot 4.24.4; 5, J Bosman 4.59. Nieuwelingen: motoren t/m. 350 cM.3, I 6 baanronden: 1. Kops 2 pnt.; 2. Hendriks 5 pnt.; 3. v. Rees 7 pnt.; 4. Roest 7 pnt. Seniores: motoren t/m. 500 cM.3, 6 l baanronden: 1 Buttler 4.14.3; 2. v. Dijk 4 22.1; 3. v. Dalsum 4.41.1; 4. Houtop 4 49.2; 5. Hartman 5.34.4; 6. De Ridder i 5 39 2. Seniores: motoren t/m. 250 cM.3, over 12 baanronden (7620 M.i; 1. A. Kuijper 'Chater Leai 8.47: 2. H. Hamers (R.E.) 8.59.4: 3. J Westerop (Velocettei 9.05; 4. J. C. Houtop (Rudge) 9.37.1; 5. Jac. Al (R.E.i 9.57. Seniores: motoren t m. 500 cM.3, over 12 baanronden (7620 M.)1. W. Buttler (Imperia) 8.14; 2. A Hartman (Husquar- na) 8.19; 3. G. v. Dijk (Velocette) 8.28; 4. C. v. Dalsum (Nortoni 8 50; 5. A. v. Win gerden (R.E.) 8.51.4. AUTOMOBILISME. DE MILLE MIGLIA 1935 IN ITALIË. Pintacuda winnaar. Gisteren is de Miglla. de beroemde auto wedstrijd door Italië gehouden en gewon nen door Pintacuda wiens tijd van 14 uur 4 min, 47 sec. (gemiddelde uursnelheid 114.753 KM.i een nieuw record beteekent. Het parcours van de race liep van Bres cia over Bologna. Rome. Aneona. Bologna. Padua Venetië. Verona en terug naar Brescia Met dezen grooten wedstrijd is het in ternationaal automobielselzoen geopend. In het geheel stonden 106 wagens Ingeschre ven doch gisterochtend om vier uur ver schenen er slechts 86 aan den start. Twin tig wagens vielen reeds bij het trainen uit. Reeds spoedig werden de eerste uitval lers gemeld. Tot hen behoorde Achilles Varzi die recordhouder van het vorige en favoriet voor 1935! Hli was door de Auto Union voor dezen wedstrijd vrij gegeven en in de grootste klasse gestart met een Maseratie, Varzi arriveerde als tweede te Bologna achter Tadini (Alfa Romeo) en vertrok als derde uit Florence achter Pintacuda (Alfa Romeo). Spoedig daarna werd Varzi verrast door een motor defect. dat niet te herstellen bleek. Het zelfde lot ondergingen drie andere rllders. Pintacuda behield de leiding tot Rome, waar hij ondanks den regen arriveerde in den recordtijd van 5 uur 28 min. 9 sec. (gem. uursnelheid 1216.598 K.M.) en als snelste van het traject Brescia-Rome. den Mussolini-beker won. Pintacuda had meer dan een kwartier voorsprong od Tadini. die als tweede de Eeuwige Stad bereikte! In de groote klasse boven 3000 ccM be reikte Pintacuda oo Alfa Romeo in den nieuwen recordtlid van 14 uur 4 min. 47 sec. als eerste Brescia. Zijn gemiddelde uursrielheid bedroeg 114.753 K.M. Het oude record, vorig iaar door Varzi gevestigd stond op 14 uur 8 min. 5 sec., (gem uursnelheid 114.307 K.M.i. Tweede in dezelfde klasse werd Tadini (Alfa Romeoi in 14 uur 46 min. Ook in de kleine klasse tot 1100 c.cM is de winnaar reeds te Brescia aangekomen. Het is Banco oo Maserati in den tUd van 15 uur 12 min. 56 sec. (gem. uursnelheid 106.137 KM.i Ook oo het -erdere traiect "norbii Rome ontsDon zich een hevige strijd tusschen Pintacuda en Tadini die beiden steeds aan den koo lagen !-i de—n striid won Pntacuda steed® me®'- t/"*rein Hii slaagde er echter met in den twee uur vroeger gestartte 1100 e cM Maserati van Blanco ln te halen. Bianco arriveerde even na 19 uur aan den finish als eerste van ah* deelnemers. Ondanks de slechte weersom standigheden het regende over een groot gedeelte van den weg sterk maakte hij een tijd van 15 uur 12 min. 56 sec (gem. uursnelheid 1216 137 K.M.l. een nieuw record voor de kleine klasse. Even voor 20 uur arriveerde Pintacuda te Brescia. ZWEMMEN. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN VAN O. D. Z. Twee nieuwe Nederlandsche records gevestigd. In het Oostelijk Zwembad te Rotterdam, zijn gistermiddag internationale zwem wedstrijden gehouden, welke georganiseerd werden door de O.D.Z. Aan deze wedstrij den was ook verbonden een stedenwed- strijd RotterdamAmsterdam voor dames. De belangstelling was zeer groot. De Engelschman Besford, die voor de 100 M rugslag had ingeschreven, was we gens ziekte niet verschenen, terwijl ook de Franschman Cartonnet, die op de 200 M. schoolslag zou uitkomen door omstandig heden verhinderd was aan den start te verschijnen. De Hongaar Csik die de 100 M. vrije slag zwom, was wegens lichte ongesteldheid hij had n.l. tijdens den treinreis kou gevat niet geheel in topvorm, hetgeen zeer jammer was, daar hij thans niet in staat was zijn aanvankelijk voornemen, het her overen van het Europeesch record, ten uit voer te leggen. Hij won zijn nummer zon der tegenstand en zwom ondanks zijn slechte conditie, waarin hij verkeerde toch nog onder de minuut, n.l. 59 3/5 sec. Het was jammer dat onze Nederlandsche re cordhouder, Mooi. van H.P.C. niet op dit nummer uitkwam, daar we hier anders zeer zeker een mooien strijd te zien had den kunnen krijgen. De Engelsche schoonspringster Miss Larsen en de springer, mr. L. Tommelin maakten den tegenslag met andere bui- tenlandsche deelnemers weer goed voor een groot deel. Zij lieten mooie sprongen zien en wonnen hun nummer glansrijk. Dezen middag moesten er tevens weer twee Nederlandsche records aan gelooven. Het was allereerst de Hagenaar Pim v. d. Hoek v. ZIAN die er in slaagde zijn eigen record met 3/5 sec. te verbeteren en het te brengen op 1 min. 12 1/5 sec. Zeer jam mer was het dat zijn start niet al te best was en hij een keerpunt verkeerd nam, daar hij anders zeer zeker het record met nog meer verbeterd zou hebben. Wellicht kan hij zijn fouten Dinsdagavond a.s. in Den Haag nog verbeteren en het record nog wat omlaag brengen. Het tweede record was dat op de 4 x 200 M. estafette vrije slag voor heeren. Hierbij slaagde de recordhoudster de D. J. K., uit Amsterdam er in haar eigen record, dat zij Zaterdag 6 April te Leeuwarden tijdens wedstrijden van de L. Z. C. d.e Groote Wielen gevestigd had, nogmaals te verbe teren en het met niet minder dan 9 1/5 sec. naar beneden te halen en het thans te brengen op 10 min. 9 2/5 sec. In twee wedstrijden is de D. J. K. er dus in ge slaagd, het record met 17 sec. te verbe teren, hetgeen een mooie prestatie ge noemd mag worden. De uitslagen waren als volgt: 100 M. vrije slag dames: 1. W. den Ouden (RDZ) 1 min. 61/5 sec.; 2. A. Timmer mans (RDZ) 1 min. 10 3/5 sec.; 3. N. Mudde (ODZl 1 min. 13 sec.; 4. P. Oversloot (ODZ) 1 min. 13 sec. Idem heeren: 1. H. Csik (Hongarije) 59 3/5 sec.; 2. J. W. Daatselaar (UZCi 1 min. 3 4/5 sec.; 3. C. J. van Aelst (HZ en PC). 1 min. 41/5 sec. 100 M. rugslag dames; 1. R. Mastenbroek (ODZ) 1 min. 18 sec.; 2. N. Senff (ADZ), 1 min. 19 4/5 sec.; 3. B. Martin (ODZ) 1 min. 20 3/5 sec. Idem heeren: 1. P. v. d. Hoek (ZIAN), 1 min. 121/5 sec. (Nieuw Nederl. record); 2. P. Metman (Y) 1 min. 14 sec.; 3. N. van Stokkum (RZC) 1 min. 16 sec. 200 M. schoolslag dames: 1. J. Kastein (HDZ), 3 min. 13 4/5 sec.; 2. J. Stroomberg (Y) 3 min. 14 2/5 sec.; 3. J. Klljnoot (ODZ) 3 min. 17 sec. Idem heeren: 1. P. Kruithof (RZC) 2 min. 53 2/5 sec.; 2. H. Verhoef (ZIAN) 3 min. 2/5 sec.; 3. van Woerkom (ZIAN) 3 min. 1 4/5 sec. Schoonspringen dames: 1. Miss Lars- sen (Engeland), 65.76 punten; 2. L. Tholen (HDZ) 53.12 punten; 3. L. Landeweer (GZC) 48.58 punten. Idem heeren: 1. L. Tommelin (Enge land) 105.45 punten; 2. W. Schatens (AZ) 93.39 punten; 3. A. Denneboom (AZ92 38 punten. 3 x 50 M. wisselslag estafette dames: 1. Rotterdam I min. 47 2/5 sec.; 2. Amster dam 1 min. 48 4/5 sec. 4 x 200 M. estafette vrije slag heeren: 1. De Jonge Kampioen (Amsterdam), 10 min. 9 2/5 sec. (Nieuw Ned. record)2. R.Z.C. (Rotterdam) 10 min. 48 sec. De ploeg van De Jonge Kampioen bestond uit de zwem mers J. P. Senff, F. Wtnckel, J. C. Scheffer en C. A Kreffer. 5 x 50 M. estafette vrije slag dames: 1. Rotterdam, 2 min. 38 2/5 sec.; 2. Amsterdam 2 min, 48 sec. WATERPOLO. L.Z.C. SPEELT WAARSCHIJNLIJK IN POELMEER. Doordat de zweminrichting aan den Hooge Rijndijk alhier gesloten blijft zit de Leidsche Zwemclub voor de moeilijkheid een Inrichting te vinden, waar zij dezen zomei baar polo-competitie-wedstrijden kan spelen. In verband hiermede zijn be sprekingen gevoerd met het bestuur van Poelmeer en naar wij vernemen heeft dit aan de Leidsche Zwemclub zoodanige spor tieve voorstellen gedaan dat met vrij groote zekerheid mag worden aangenomen dat alle competitie-wedstrijden der L.Z.C. in Poelmeer zullen worden gespeeld. De vereenlging Poelmeer zou tevens het plan hebben de tribune, die verleden jaar gebruikt werd bii de nationale wedstrijden, permanent te maken, wat de accomodatie bij wedstrijden belangrijk ten goede zal komen.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 11