De a s. Bloemententoonstelling te Boskoop. 76rte Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 9 April 1935 Vierde Blad No. 23021 BINNENLAND. Onvergetelijk natuurschoon staat ons te wachten! Morgen de officieele opening. KERK- EN SCH00LNIEUWS DE RAMP VAN DE „LEEUWERIK". HET OEVERVERBINDINGSVRAAGSTUK TE ROTTERDAM. Tunnel of brug. OOK IN BRILON GROOTE VERSLAGENHEID. Een bijzondere medewerker meldt ons uit Brilon: De ramp van de Leeuwerik is hier in het rustige Brilon nog steeds het onderwerp van den dag Men kan in Nederland niet méér verslagen zijn door dit ongeval, dat aan zeven landgenooten het leven heeft gekost, dan men het hier is, waar men van deernis niet de slachtoffers en nabe staanden is vervuld. Het hotel Somücker, bij vele bezoekers van het Sauerland be kend, is plotseling uit een wintersche lan delijke rust in een Hollandsch centrum herschapen. Men hoort er haast meer Ne- derlandsch praten dan de landstaal en alleen 's avonds voeren in het „Gastzim- mer" de oude en jonge stamgasten den boventoon, wanneer de gasten uit den vreemde in de eetzaal blijven napraten. Men kan ervan verzekerd wezen, dat in beide zalen mecrendeels over hetzelfde onderwerp gesproken wordt. Het meeste verbaast sommige Brilon- sche mensehen, dat de Nederlandsche bladen, volgens de verzekering van de journalisten, die een druk gebruik van de telefoon hebben gemaakt, vol staan met het ongeluk, terwijl de plaatselijke bladen slechts een paar heel kleine berichtjes geven, afkomstig van het Deutsche Nach- richten Büro lil Berlijn. Dit stemt over- eeh met de ons allen onmiddellijk opgeval len omstandigheid, dat er op de plaats van de ramp geen enkele Duitsche collega te zien was. De paar Nederlandsche journa- j listen, die naar hier zijn gereisd, om na dere bijzonderheden over de ramp te ver zamelen, hebben een speciale vergunning moeten krijgen om door de Landjager bij het toestel te worden toegelaten. Misschien zou een Duitsche dagblad schrijver zulk een vergunning niet eens kunnen deelachtig worden. Hij zou er in ieder geval weinig aan hebben, want de Duitsche overheid heeft andere dan de officieele publicaties over de ramp ver boden. De bevelen zijn ondubbelzinnig en er wordt streng de hand aan gehouden. De Duitscher moet leeren met het vlieg tuig vertrouwd te raken. Reusachtige pro paganda is en wordt er gemaakt voor de vliegerij. Het moet allen Duitschers worden bijgebracht, dat er bijna niets edelers be staat dan vliegen, en in dit systeem past niet een uitgebreide berichtgeving over een catastrophe. De aviatiek is om zoo te zeggen „taboe." Het is niet alleen bij deze ramp, dat een dergelijk publicatieverbod en -gebod is uitgevaardigd. Het geldt voor Vliegongevallen in Duitschland in het al gemeen. Ook het maken van foto's is streng ver boden. Eén foto is er genomen van het wrak van de Leeuwerik, welke foto ook naar Nederland zijn weg heeft gevonden, maar daarmee was. het ook volstrekt uit. Nederlandsche foto-verslaggevers, die de lange en omslachtige reis naar Brilon met hun foto- en filmtoestellen hadden onder nomen, moesten onverrichter zake den terugtocht aanvaarden. De Nederlandsche commissie van onder zoek is gisteren weer naar de puinhoopen van het vliegtuig gaan kijken, om alsnog te trachten, iets van de oorzaak van de ramp te vinden. De Duitsche commissie schijnt ook niet tot een bevredigend re sultaat te zijn gekomen. m De auto's waarmede het stoffelijk over schot der slachtoffers naar ons land zul len worden overgebracht, zullen, naar ver wacht wordt, hedenavond omstreeks zes uur te Amsterdam aankomen. Het stoffelijk overschot van den heer mr, W. de Vlugt wordt naar de ouderlijke woning op de Heerengracht vervoerd; dat van de overige slachtoffers wordt overge bracht naar de begraafplaats Zorgvlied. De begrafenis van den heer de Vlugt zal morgenmiddag om 12 uur plaats hebben op de Oosterbegraafplaats te Amsterdam. De vijf leden der bemanning worden Don derdagmiddag om half twee op Zorgvlied ter aarde besteld. Het lijk van den heer H. Briel. dat men intus3chen heeft kunnen idantificeeren, wordt eveneens afzonderlijk ter aarde be steld; dit zal in Ginneken geschieden; het tijdstip is echter momenteel nog niet vast gesteld. Naar wij vernemen. Is er met betrekking tot het Rotterdamsche oeververbindings- vraagstuk een commissie ad hoe Ingesteld. De samenstelling daarvan is gisteren ge reed gekomen. Defensie is daarin verte genwoordigd door generaal Raymakers. Het is de bedoeling, de uitvoering van de oeververbinding met de grootst mogelijke voortvarendheid ter hand te nemen. Naar men zich herinnert is nog niet uit gemaakt of er tusschen Park en Oud- Cliarlois een tunnel dan wel een brug zal komen. Er wordt beweerd, dat een brug 'ontwerp van ir. Emmeni minder zal kos ten. Een brug zou echter veel hooger boven de rivier moeten liggen dan een tunnel er onder, en daarom lange op- en afritten noodig maken. De commissie nu is benoemd om de kosten-ramingen te on derzoeken en de voordeelen en bezwaren der beide plannen daartegen af te wegen. „Vad" EERSTE KAMER. De Eerste Kamer is bijeengeroepen tegen Woensdagmiddag 24 April te 2 uur. Op de agenda voor de openbare vergadering staan een aantal kleine wetsontwerpen. Het ligt in de bedoeling, dienzelfden mid dag in de afdeelingen te doen onderzoeken de begrooting van het Zuiderzeefonds en de wijziging der Kieswet. WIJZIGING BEROEPSWET. Op het wetsontwerp tot wijziging der Beroepswet heeft de heer Kortenhorst een amendement ingediend met de strekking de eigen-risicodrager in te schakelen en daarbij te voorkomen, dat op minder door dachte wijze, zonder het belang van een goede rechtspleging te dienen, de admini stratieve taak der rechtsprekende colleges zal worden bezwaard. De Raad van Be roep en de Centrale Raad van Beroep zul len bij aanneming van het amendement zelf moeten beslissen of de risicodrager belang heeft bij den uitslag van het twist geding. WERKGELEGENHEID IN DE DRAADNAGEL-INDUSTRIE. Contingenteering blijft voor haar behoud noodig. Ingediend is een wetsontwerp tot verlen ging van den termijn, waarin wordt ge- oontingenteerd de invoer van draadnagels, draadkrammen en spijkers, getrokken ijzerdraad en van prikkel- en puntdraad. In de toelichting wordt o.a. gezegd: De resultaten dezer contingenteering komen niet tot uiting in een belangrijke toeneming van de werkgelegenheid. Te be- denken'Valt echter, dat zonder tijdige be perking van den invoer de thans nog be staande werkgelegenheid naar alle waar schijnlijkheid voor een belangrijk deel zou zijn verloren gegaan. De moeilijkheden, die zich aanvankelijk voordeden, voornamelijk bij de distributie, konden in den loop der afgeloopen periode grootendeels worden ondervangen Het voortdurend contact, dat de minister met dezen tak van industrie onderhoudt, maakt het mogelijk de moei lijkheden, die zich tengevolge van de contingenteeringsmaatregelen nog mochten voordoen, terstond onder het oog te zien. van ernstige nadeelen, verbonden aan de maatregelen, kan thans niet meer worden gesproken. NEDERLANDSCHE VEREEN1GING VAN GESTICHTSARTSEN. In de te Santpoort gehouden vergadering j van de Nederlandsche vereeniging van ge stichtsartsen is de volgende motie aange nomen De algemeene ledenvergadering van de Nederlandsche vereeniging van gestichts- 1 artsen, vergaderd te Santpoort, betuigt ad- haesie aan de conclusies van het rapport, aan haar vergadering uitgebracht over de vraag, of het doelmatig is, verpleegden uit psychiatrische inrichtingen over te bren gen in een eenvoudiger verzorging, en legt er nog eens den nadruk op, dat een goede voor- en nazorg bij de behandeling van geesteszieken dringend noodzakelijk is. De conclusies luiden: 1. Snelle hospitaliseering van acuut-gees- teszieken, en van chronische lijders aan ziekte of zwakte van geest, die onmaat schappelijk dreigen te worden. 2. Scherpe begrenzing van de onderschei den taken van kliniek, psychiatrische in richting, verpleeghuis, verzorgingsinrich ting en gezinsverpleging. 3. Krachtige bevordering van het genees kundig karakter en in het bijzonder van het therapeutisch vermogen der psychiatri sche inrichtingen. 4. Krachtige bevordering van de voor- en de nazorg; buiten de groote steden door de instelling van streek- of provinciale diensten, die in nauwe aanraking hebben te blijven met de betrokken psychiatrische inrichtingen. 5. Gebruik van de gezinsverpleging en de verpleeghuizen in het kader van de ge- stichtsverpleging en de na-zorg, maar in het algemeen niet dan na grondig genees kundig onder zoek en eventueele behande- lihg der gevallen, en op zoodanige wijze, dat er geen teveel aan open plaatsen in de bestaande inrichtingen door ontstaat. 6. Doelmatig gebruik van de beschikbare plaatsen in de psychiatrische inrichtingen, waardoor zoowel overschot als tekort aan plaats wordt voorkomen; geen nieuwe bouwvergunningen zoo lang als er een groot overschot is; zoo lang ook geen me dewerking tot den bouw van zoogenaamde goedkoope verzorgingsinrichtingen. 7. Krachtige bevordering van de prophy- laxe der geestesziekten. 8. Onderwerping van de verzorging in gezinsverpleging buiten gestichtsverband, in kleine verpleeghuizen en in verzorgings inrichtingen aan het staatstoezicht op krankzinnigen. BELANGRIJKE BESTELLINGEN DER NED. SPOORWEGEN. De Directie der Ned. Spoorwegen bestelde bij de-N.V. Werkspoor te Amsterdam 20 locomotieven met Diesel-electrische kracht overbrenging, die zooals wij onlangs meld den, de rangeerlocomotieven op de stations zullen vervangen. De voor aandrijving dezer locomotieven bestemde Dieselmotoren werden besteld bij de N.V. Machinefabriek Gefor. Stork en Co.. te Hengelo. De electrische uitrustingen voor deze locomotieven werden voor 10 stuks besteld bij N.V. Heemaf te Hengelo en voor de overige 10 stuks bij N.V. Electrotechnische Industrie te Slikkerveer. J. L. L. TILANUS t Gistermiddag is, naar het Hbld. meldt, te Almelo in den ouderdom van 88 jaar overleden de heer J. L. L. Tilanus, oudste firmant van de fabriek van wollen onder goederen Jansen en Tilanus te Vriesenveen. De overledene, die oorspronkelijk te Delft studeerde, kwam zich in Almelo practisch bekwamen en werd daarna opgenomen in de fa. Jansen en Tilanus. Door zijn ener gie werd de fabriek te Vriezenveen tot grooten bloei gebracht. Ook deze firma echter heeft den rampspoed van de malaise terdege moeten ondervinden. In het openbare leven heeft de heer Tilanus zich weinig bewogen. Alleen heeft hij te Vriezenveen indertijd de afdeeling van den Ned. Protestantenbond opgericht. DE R.-K. UNIVERSITEIT EN DE N.S.B. Een verbod voor de studenten. Het bestuur der R.-K. Universiteit te Nijmegen heeft, naar de .Res.bode" meldt, aan den student Van O uit Nijmegen, dip c-en spreekbeurt had vervuld op den N.S.B- landdag te Amsterdam, verboden in het openbaar voor de N.S.B. en dergelijke be wegingen op te treden. Dat verbod geldt voor alle studenten. HET CONFLICT IN DE SIGAREN- INDUSTRIE. De besturen der beide werkgevers-orga nisaties in de sfgarenindustrie hebben, naar aanleiding van de houding der vier werklieden-organisaties, die iedere loons verlaging afwijzen, te Amsterdam verga derd teneinde hun definitief standpunt te bepalen. Met algemeene stemmen werd besloten het besluit tot invoering der gewijzigde loonen op 22 April a.s. onveranderd te handhaven, aangezien de starre houding der werklieden-organisaties geen enkel aanknoopingspunt biedt en de slechte eco nomische toestand van het bedrijf geen verdere tegemoetkoming wettigt. REGELING VAN HET ARMBESTUUR. In een nota naar aanleiding van het verslag over het wetsontwerp tot wijziging der wet tot regeling van het Armbestuur, zegt de minister van Binnenlandsche Za ken o.m., dat de bedoeling van het wets ontwerp is te geraken tot een billijker ver- deeli'ng van de lasten der gemeenten. Elke nieuwe regeling, die op dit gebied het Rijk voor nieuwe lasten zou plaatsen, verdraagt zich niet met den tegenwoordigen moei lijken toestand van de schatkist. VERSPREIDE BERICHTEN. Kapitein-luitenant ter zee G. H. Poolman sous-chef van den marinestaf, zal om gezondheidsredenen met ingang van 1 Mei den zeedienst verlaten. Hij wordt opgevolgd door kapitein-luitenant ter zee L. G. I. van der Kun Te Amsterdam is, 80 jaar oud, over leden, de heer W. F. C. Druyvesteyn, een bekende persoonlijkheid op kerkelijk en sociaal gebied. Harderwijk, getroffen door de droog legging van de Zuiderzee, is dezer dagen een nieuwe industrie rijker geworden, die er ongetwijfeld zeer welkom zal zijn. De Fino-fabrieken te Amsterdam heb ben thans namelijk ook te Harderwijk een fabriek gevestigd ter vervaardiging van bouillonpasta's, soepen, enz. De Rotterdamsche Lloyd Rapide, in aansluiting met het m.s. ..Indrapoera" wordt morgen te 12.09 uur in Den Haag verwacht. De gewone audiëntie van den minister van economische zaken zal op Donderdag 11 April a.s. niet Jrlaats hebben. PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG 10 APRIL. AARLANDERVEEN. Chr. Geref. Kerk: Voorin. 10 uur, ds. Riekel van Delft. ALPHEN AAN DEN RIJN. Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 1/4 uur, ds. De Boer van Arnhem. Gebouw Jonathan: Nam. halfacht, ds. J. Schoneveld. BODEGRAVEN. Geref. Gem.: Nam. 7 uur, de heer L. Wijting van Rijssen. OEGSTGEEST. Pauluskerk en H. Morschweg: Nam. halfacht, Bijbellezing. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Hoeufft van Velsen. NED. HERV. KERK. Aangenomen: naar Siddeburen S. de Vries te Nieuw Amsterdam; naar Vianen L. Knier te BirdaaTd. Bedankt: voor Vollenhove J. Loos te Oudega (W.) GEREF. KERKEN. Bedankt: voor Vroomshoop M. Bons te Colijnsplaat. Tweetal: te Koog Zaandijk D. Broer te Surhuisterveen en D. Zemel te Vianen. Beroepen: te Woldendorp T. Klein, cand. te Uithuizerméden., Aangenomen: naar Ureterp H. Hazen berg, cand. te Zuidhorn; naar Rollumer- pomp H. R. Groenevelt, cand. te Gronin gen. CHR. GEREF. KERK. Tweetal: te Oosterbeek N. Bijdemast te Boskoop en W. F. Laman te Middelharnls; te Sneek W. Meynhout te Nieuwendam en J. Tamminga te Harderwijk. HERST. EV. LUTH. KERK. Beroepen: te Den Helder W. F. ten Rou- welaar te Zwolle. DOOPSGEZ. SOCIËTEIT. Beroepen: te Sappemeer B. Dufour te Ylst. PROF. DR. P. ZEEMAN NEEMT ONTSLAG. Prof. dr. P. Zeeman heeft bij het col lege van B. en W. van Amsterdam een verzoekschrift ingediend, om eervol ont slag uit zijn betrekking als gewoon hoog leeraar aan de gemeente-universiteit aldaar. B. en W. stellen voor, het gevraagde eervol ontslag te verleenen met ingang van 16 September a.s. Hierboven een gedeeltelijk overzicht van het fraaie boschterrein, waarin het bij gebouw der groote Boskoopsche Bloemententoonstelling in Flora is omgevormd. Morgen wordt deze heerlijke omgeving officieel opengesteld, waarbij o.a. 't woord zullen voeren ir. A. Roebroek, directeur-generaal van Landbouw, de burgemeester van Boskoop mr. Verkerk, en de heer J. H. van Straaten van Nes, die op zulk een energieke wijze zijn plan voor deze unieke expositie ten uitvoer wist te brengen. Morgenmiddag te 2 uur wordt, gelijk gemeld, de groote Bloemententoonstelling te Boskoop geopend, die, beoordeeld naar de voorloopige indrukken, waarlijk een bijzonder schoone en zeer eigenaardige expositie belooft te worden mede tenge volge van het geaccidenteerde terrein met paden en golvende lijnen, met prachtige boschbeplantingen, kortom van den vol komen natuurlijken staat, waarin, zooals wij indertijd reeds uitvoerig mededeelden, het royale tentoonstellingsgebouw „Flora" is omgetooverd. Boskoop zal dus zeker in den komen den tijd in het centrum van veler belang stelling staan: duizenden zullen zich op maken, om hetgeen hier aan treffend schoons tot stand is gekomen, te bewon deren! Boskoop organiseert thans onder wel zeer gunstige omstandigheden zijn groote bloemententoonstelling Was in 1911 en 1913 de oppervlakte, welke voor tentoonstellingsdoeleinden ge bruikt kon. worden zéér gering, met uiterst smalle toegangswegen, hetgeen o.a. groote moeilijkheden gaf voor het parkeeren van auto's, thans zijn er ruime terreinen en breede wegen met uitstekende parkeerge- legenheden. Alles maakt nu een voor- treffelijken indruk: zoowel het bijgebouw als het permanente tentoonstellingsge bouw dat op zich zelf de moeite der be zichtiging reeds overwaard is. Voorts de prachtige omgeving, zooals het gemeente lijk park met rosarium, de mooie sorti- mentstuin van de ver. voor Boskoopsche culturen, terwijl de terreinen van den spoorweg eveneens in een bloementuin zullen worden herschapen. Voorts is Boskoop thans per spoor te be reiken, in tegenstelling met 1911 en 1913, toen van Gouda af, de bezoekers, die daar per trein aankwamen, per stoomboot ver der moesten reizen, hetgeen een zeer pri mitieve verbinding beteekende. De aan komst der booten bij de kleine aanleg steigers was gevaarlijk; er heerschte hier soms zulk een gedrang, dat de kleeren der bezoekers van het lijf gescheurd werden. Hoe geheel anders is dit nu! Groote Die- seltreinen. ruime autobussen zullen ge reed staan om de vele reizigers in korten tijd te vervoeren van Leiden, Gouda, Rot terdam enz. naar het „Sprookjesland van bloemen en bloemengeur!" Gistermiddag werden wij wederom in de gelegenheid gesteld om in het Florage bouw, afsmede in het groote bijgebouw, de gemaakte vorderingen te bezichtigen. Thans konden wij reeds constateeren, dat er morgen bij de opening slechts één roep zal zijn, n.l. „Welk een bloemenweelde, hoe mooi en schoon!" Ds. A. W. FEENSTRA. Morgen viert ds. A. W. Feenstra, Ned. Herv. predikant te Lollum en Waaxens, zijn zilveren ambtsjubileum. Ds. Feenstra werd 9 Jan. 1881 geboren en in 1905 candidaat in Overijssel. 20 Jan. 1907 trad hij op als hulpprediker bij de Ned. Herv. Gem. te Alphen a. d. Rijn, in welke kwaliteit hij ruim 3 jaar is werk zaam geweest. Tijdens zijn verblijf aldaar was Ds. Feenstra voorzitter van de com missie tot oprichting van een tehuis voor ouden van dagen en weezen. 10 April 1910 aanvaardde hij te Oudenhoorn (Z.-H.) het predikambt in zijn eerste gemeente, waar hij bijkans 16 jaar is werkzaam geweest. Hier mocht de jubilaris een nieuwe kerk en nieuw orgel in gebruik nemen. Tijdens zijn verblijf alhier was de jubilaris praeses van het classicaal bestuur van Brielle en praetor van den ring Geervliet. Hij stichtte ook de vereeniging Kinderzorg in de clas sis Brielle in 1919. Voorts was hij kerkvi- sitator voor Zuid-Holland en gaf hij zijn krachten aan den Evangelisatiearbeid op Voorne en Putten aan de Ver. voor Inw. Zending. 21 Maart 1926 deed ds. Feenstra intrede te Lollum. In zijn tegenwoordige standplaats is ds. Feenstra lid van de com missie tot hulp aan behoeftige gezinnen van hét rechtzinnig deel der gemeente. Voorts is hij lid van de Prov. Prop. Comm. van het Ned. Jongelingsverbond en advi- seerend lid van het district Friesland van den Chr. Nat. Werkmansbond. Ds. Feenstra wenscht zijn jubileum niet publiek te vieren. Nijvere handen zijn nog druk in de weer om de laatste hand aan deze grootsche expositie te leggen. Wij schreven onlangs: „Deze tentoonstelling zal die van 1911 en 1913 niet alleen evenaren doch haar in groote mate overtreffen! Dit zal inder daad het geval zijn. en wel door het grootere complex, dat thans door de ver schillende inzendingen kon worden inge nomen. Een rijke verscheidenheid van variëteiten, zooals Rhododendrons. Serin gen, Hortensia's, Azalia mollus, Jap. kers enz., alsmede een prachtige collectie rozen in tallooze soorten, tezamen met vele bloeiende heesters, ook in de nieuwste soorten, zullen in het hoofdgebouw opge steld worden. In het bijgebouw wacht den bezoekers eveneens iets buitengewoons. De geheele ruimte ongeveer 4000 M2. is in boschtrant aangelegd. Er zijn tal van sparreboomen geplant, op het heuvel achtige terrein. Tusschen de boomen en daaronl heen. zijn sierlijke heesters, als mede andere bloeiende planten aange bracht. Een schilderachtige in rustige stemming gehouden waterpartij met rustieke brug en een pittoresk landhuisje ontbreken evenmin in het bosch. terwijl de zitjes daarbij voor menig bezoeker een bekoring zullen uitmaken om na de inte ressante wandelingen heerlijk uit te rusten en te genieten van de mooie uitzichten! Zoo staat, het mooie Boskoop met zijn nijvere bevolking, dat eveneens zwaar door de crisis wordt getroffen, thans toch weer energiek gereed om een stroom van be zoekers te ontvangen. Bezoekers, die zeer zeker niet teleurgesteld zullen worden, en ongetwijfeld nimmer de bloemenpracht die zij er kunnen bewonderen, zullen ver geten! Doch men vergete evenmin het doel de zer expositie: n.l. om in deze crisis tijden, de grootgrondbezitters of lichamen met groot-grondbezit in staat te stellen te kunnen zien wat als onderbeplanting in bosschen kan worden aangewend en zulks voor betrekkelijk geringe kosten, terwijl daardoor een nationale industrie gesteund wordt. Hier wordt overduidelijk gedemon streerd, dat het wonderschoone planten- materiaal niet alleen behoeft en moet ge bruikt worden tot verfraaiing van stads tuintjes, stedelijke parken, begraafplaat sen enz., maar dat er nog een oneindig terrein voor afzet ook in ons land is in onze groote bosschen, wouden, enz. Men behoeft slechts in de eerstvolgende maan den de Oude Scheveningsche weg langs te gaan of de Boschj es van Poot te Den Haag, het Vondelpark of de omgeving van Nijmegen enz. te bezoeken om onder den indruk te komen van de bekoring der Bos koopsche rhododendrons, azalea's, conife ren, bloeiende heesters en wat dies meer zij. De expositie is tot stand gekomen ter vervulling van gedane beloften, onder den druk van het „heilig moeten" en met aanwending van alle krachten, zoowel door de gemeente-autoriteiten, de middenstand, en de boomkweekers, hoè zwaar het soms ook viel! Ten slotte een kort woord over de archi tectonische gedachte dezer bloemexpositie een slotheer heeft vanuit zijn woonkamer over een schitterend in oranjetint gehou den rosarium door de klimroos „Prinses van Oranje" een onbegrensd vergezicht door een bosch van oude dennen, omgeven en begrensd door jongere boschaanleg, ter wijl een van zijn ondergeschikten aan den rand van het bosch woont in een met rieten dak bedekte kleine woning, die ge heel in stijl met het omringende, op een terp is gebouwd. Al te zamen zullen ongeveer 13.000 plan ten w.o. babyrozen. 50 soorten azalea's, 15 soorten Genista, 8 soorten Japansche Esdoorn, Gouden- en Blauwe regen, enz. het oog verrukken, hetgeen een zeld zame bloemenweelde waarborgt. De heer Jac. Smits is voorzitter der internationale jury. die uit 26 leden bestaat, w.o. des kundigen uit Kopenhagen, Stockholm, Dresden. Berlijn, België enz. Men weet nu wat u bij een bezoek aan schoons te wachten staat: moge deze ten toonstelling aan haar doel beantwoorden en talloozen zich opmaken om er van te profiteeren!

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 13