OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. 76*te Jaargang Maandag 8 April 1935 No. 13 GO AHEAD BEHOUDT DE LEIDING. Het voornaamste Nieuws van heden. O Afdeeling II, Promotie 2e klasse: HBS ODS 22 2e klasse A. (Beslissing): HW—CVV2-0 2e klasse B. i Beslissing)Hollandiaan St. Hooger 1—2 3e klasse A.: LaakkwartierZandvoort 6—2. 3e klasse B.: NaaldwijkBMT 11; 's-GravenzandeVIOS 27. 4e klasse Promotie: DVCSVC 0—2. 4e klasse A.: Dunode Jagers 3—2. 4e klasse C.: OBConcordia 12; Rijs wijkOoievaars 32. Promotie res. 2e klasse: ADO 2VUC 2 4—0. Res. 2e klasse B,: Unitas 2RFC 2 4-3 Res. 3e klasse A LFC 2—ADO 3 2—3. Voor het voetbalkampioenschap van Nederland won Ajax met 10 van Velo citas en Go Ahead met dezelfde cijfers van D.W.S. Drie eerste-klassers: Vitesse en Frisia, speelden in hun eersten degrada tiewedstrijd gelijk, 22. Ook H.V.V. is kampioen. De schoolwedstrijdcn van A.S.C.; de Gem. H.B.S. won den L.D.-wisselbeker. VELOCITAS—AJAX 0—1. Met dezelfde cijfers als het vorige jaar en toevallig ook met dezelfde cijfers waar mede Ajax van Go Ahead verloor, zijn de Ajaxieden er gisteren in het Be Quick- stadion te Groningen in geslaagd van Velocltas te winnen. Dertien duizend toe schouwers zagen vooral in de eerste helft een buitengewoon mooien en spannenden strijd tusschen een verrassend goed spe lend Velo-team en een wellicht eenigszins teleurstellend Ajax. In de eerste helft had den de Groningers ongetwijfeld het beste van het spel. De handicap van het niet- mee-spelen van hun goeden centerhalf Luppes, die ziek was en die zeer bevredi gend werd vervangen door Ruben, liet zich aanvankelijk niet voelen. Van den beginne af zaten de Groningers geweldig enthousiast op den bal en zou een voorsprong in deze periode zeer zeker ver diend zijn geweest. Ajax. dat maar niet op dreef kon komen, werd door het pittige spel harer tegenstanders bepaald over speeld. De middenllnie moest zich voor namelijk tot verdedigen beperken. De voor hoede, die voor de rust weinig of geen verband met de middenlinie had. kon bij hooge uitzondering een behoorlijke aanval opzetten, waarbij alleen Mulders zich onderscheidde. Doch ook Velocitas' aan- valskwlntet, was ondanks zijn groot over wicht niet productief. Werden de Groningsche aanvallen on tegenzeggelijk goed opgebouwd, voor doel wilde het bij de groen-witten niet lukken en faalden zij op de beslissende momen ten. Zoo kon het ook.gebeuren. dat Keizer bij Ajax en Van Dort bij Velocitas voor de rust zeer weinig moeilijke situaties kregen op te lossen De tweede helft, die met blanken stand werd begonnen, leek eerst een trouwe copie te worden van het eerste gedeelte. In het Ajax-kamp ziet men elkaar zeer begrijpelijk met een benauwd gezicht aan. toen bleek, dat Anderiessen wegens een knieblessure was uitgevallen Als gevolg daarvan ging van Deijk bij Ajax spil spelen Blomvliet nam toen de linkshalf plaats in. Wederom waren Velocitas' aanvallen veel gevaarlijker, weer .zaten de Groningers overtuigend sterker in den aanval en kon Inderdaad elk moment verwacht worden, dat Velocltas haar harde werken eindelijk beloond zou zien. Doch na ongeveer 25 minuten spelen keerden de kansen. De Ajax-halfllnle. waarin Van Deijk Ande riessen totaal deed vergeten, zette van dat moment alles op den aanval. Zienderoogen nam toen het Ajax' overwicht toe Steeds dichter voor het doel werd de Velocitas- verdediging ingesloten en steeds gevaar lijker ging het er voor 't energiek werkende Velocitas uitzien. Toch duurde het nog tot negen minuten voor het einde eer Ajax, dat groote meerderheid in het eenige doel punt van dezen wedstrijd kon uitdrukken. Het was uit een zeer goeden voorzet van Mulders, dat Van Reenen in vallende hou ding met een buitengewoon mooien kopbal Ajax de leiding wist te geven. Het doelpunt, dat in het Ajax-kamp be grijpelijk zeer veel vreugde gaf, was totaal onhoudbaar. Weliswaar slaagden de Velocitanen erin het spel nadien te verplaatsen en had het 4 minuten voor het einde, toen bij een snellen Velo-doorbraak Keizer op zeer for tuinlijke wijze den bal uit een kluwen van spelers wist te grabbelen, heel weinig ge scheeld. of de stand was gelijk geworden, doch toen ook dit achter den rug was viel er voor de Groningers niets meer aan te doen en speelden zij een verloren wedstrijd. In dezen wedstrijd heeft het dus aan spanning en sensatie niet ontbroken. Hij was inderdaad buitengewoon boeiend, pittig en van Groningsche zijde bezien ook zeer goed. Velocitas speelde een verrassend goeden wedstrijd. Technische tekortkomingen de den zich ook dezen middag wederom ge voelen doch over het algemeen viel een merkbare vooruitgang te bespeuren. Dit tekort werd overigens vooral in de eerste helft maar ook na de rust geheel opge heven door een bezield enthousiasme en wilskracht. GO AHEAD—D. W. S. 1—0. De ontmoeting tusschen Go Ahead en D.W.S is voor het talrijke publiek een te leurstelling geworden, aangezien het ver toonde spel op laag peil stond. In de eersre helft was de strijd zeer eentonig, daar de Deventenaren voortdurend in den aanval waren. D.W.S. moest zich toen onophoude lijk tot de verdediging bepalen, hetgeen haar echter goed afging. De aanvallen rolden bijna zonder ophouden in de rich ting van Heekelaar en toch duurde het 40 minuten alvorens De Vries uit een voorzet van Wagenvoort Go Ahead de leiding kon geven. In de tweede helft was D.W.S. blijk baar wat van den schrik bekomen en maakte het de Go Ahead-verdediging dik wijls heel lastig. Weliswaar bleef de Deven- teraanval niet werkeloos, maar toch waren de aanvallen van de Amsterdammers lang niet ongevaarlijk. Van den aftrap af leidde Go Ahead een offensief in. waartegen D.W.S. niet anders kon stellen dan een concentratie van de geheele achterhoede, terwijl de beide bin- nenspelers herhaaldelijk te hulp moesten komen. De middenlinie der Deventenaren beheerschte het geheele middenterrein en ln dit eerste helft heeft Leo Halle mis schien drie of viermaal behoeven weg te werken. Een maal had D.W.S. geluk, toen Cal- denhoven op den rand van het strafschop gebied een vrijen schop veroorzaakte, waar uit Jan de Kreek het leder rakelings over de lat kogelde. Met de zeer sporadische uitvallen van de Amsterdammers hadden de beide achterspelers van Go Ahead, van wie Goldenbelt opviel door zijn krachtig ingrijpen, weinie moeite. Een onverwachte aanval van D.W.S. had Go Ahead noodlottig kunnen worden, doch de middenvoor trapte op het beslissende oogenblik over den bal heen. Weer kwam Go Ahead terug en aangezien de Devente naren er tot nu toe nog niet in waren ge slaagd een doelpunt te maken, verloor de strijd eenigszins zijn aantrekkelijk karakter Vijf minuten voor de rust plaatste Jan de Kreek den bal naar Wagenvoort, die vanaf de lijn een voorzet gaf. waarbij Heekelaar een vergeefsche poging deed om het leder te onderscheppen. De Vries had daarna geen moeite om den Amsterdam- schen doelman met een kopbal te passee- ren. 1—0 Wie had gedacnt dat Go Ahead na de rust den stand gemakkelijk zou kunnen opvoeren, kwam bedrogen uit. D.W.S. liet haar verdedigende positie varen en be streed de Deventenaren met open aan- valsspel. waarbij al spoedig aan het licht trad. dat Eysink niet in de allerbeste con ditie was. Zijn ingrijpen en wegwerken ge beurde niet met die correctheid, welke men anders van hem gewend is en ook Jan Halle speelde niet meer met die kracht van voor de rust. Dit schonk D.W.S. den moed te blijven aanvallen en zij slaagde er zoowaar in. eenig overwicht te krijgen. Behoefde Halle er voor de rust zoo goed als nooit aan te pas te komen, thans werd het hem eenige malen zeer lastig gemaakt door den besten vleugel van de Amster dammers. Frock en van Es. De tegenaan vallen van Go Ahead leidden in den regel niet tot het gewenschte resultaat, in de eerste plaats omdat het binnentrio te veel den steun moest ontberen van de midden linie en verder als gevolg van het falen van haar rechtsbuiten Wel wisten de stormloopers zich nog eenige goede kansen te scheppen, doch hiervan werd geen ge bruik gemaakt, terwijl D.W.S. er nu wel voor zorgde, dat het evenwicht in den strijd niet. werd verstoord Haar midden linie met Slot en Harman aan het hoofd, bouwde vele aanvallen op en bü een daar van schoot Melchers hard od het doel, waarbij Halle het leder nog juist over de lat kon tippen. In den stand kwam geen verandering meer zpojjat Go Ahead ten slotte met 1—0 won. Zij nog vermeld dat kort voor het einde Beuker wegens een onwillige knie moest worden vervangen. o KON. NED. VOETBALBOND. BLAUW WIT VERSTERKT HAAR POSITIE H.V.V. is afdeelingskampioen. Voor den K.N.V.B. zijn gisteren de vol gende uitslagen verkregen: Kampioenschap van Nederland: Velo citas—Ajax 01; Go Ahead—DWS 10. Afdceling I. Promotie 2e klasse: Blauw Wit—ZW 3—0. 2e klasse A.: (Beslissingl Hercules— DOS 4—6. 2e klasse B.: EDO—WFC 1—3; de Spar taan—TOG 21 Promotie 3e klasse: DWV—Volewijckers 20; VriendenschaarHVC 0—0. 3e klasse D AmersfBovsHolland 8I Res. 3e klasse G UW 2—Utrecht 2 1—5 Holland2Velox 3 17. Af deeling III, Promotie 2e klasse: SCH Vitesse 22. Afdeeling IV, le klasse: BW—LONGA 2—2. Promotie 2e klasse: RoermondMiddel burg 00. Afdeeling V, Promotie 2e klasse: De KooiFrisia 22. K.N.V.B.-Beker: Zeeburgia—DFC 4—5; ZFCBe Quick 3—1; Alcmaria V.Storm vogels 01. Van Overal. Een zeer spannende wedstrijd hbeft te Groningen plaats gevonden voor het landskampioenschap. Velocitas gaf het be zoekende Ajax prachtig partij, was zelfs meer in den aanval en had op zijn minst een gelijk spel verdiend De Amsterdam mers wonnen echter met 10, dank zij een schitterende kopbal van Van Reenen uit een voorzet van Volkers en handhaafden daarmede hun kans op den titel. Go Ahead was tegen D.W.S. niet al te best op dreef. Het sterk verdedigende spel van D.W.S., dat beter was dan in Eind hoven, werkte daartoe trouwens mede. Toch wonnen de Deventenaren, zij het met 10 en dat deed hun den kop in deze competitie behouden. Nederland verloor met 21 den hockey wedstrijd tegen Engeland; de Nederl. dames wonnen met 50 van België. Cambridge won weer de boatrace. beter combinatie-spel, had door Adam, die prachtig in vorm was, met rust een 1—0 voorsprong en won tenslotte met 20 door een treffer van Pasteur. H. B. S. 10 10 2—2 1 O D. S. 10 10 2—2 1 H. V. V - In het Oosten speelde Vitesse 2—2 tegen S C.H. na een spannenden strijd te Hees. Hengelo is hier de derde candidaat. In het Zuiden was Roermond sterker dan Middelburg, dat echter uitstekend verdedigde en de score blank hield. Het re sultaat werd 00. Aan de promotiecom petitie nemen verder deel Palemig en Willem II. Frisia had in het Noorden een 21 voor sprong tegen De Kooi tot vlak voor het einde. In een der laatste minuten maakte de-verdediging toen een fout en juist voor liet einde bracht De Kooi den stand op 22. Hoogezand is hier de derde candidaat o HILLINEN VIERT HAAR 15-JARIG Go Ahead P. S. V. Ajax Velocitas D. W. S. 2—0 5—0 1—1 0—1 0—6 Blauw Wit betrad, in afdeeling I, den drempel van de eerste klasse. In een mooien wedstrijd tegen Z.V.V. wonnen de Zebra's door hooger tempo met 30 (rust 1Oi en hun positie is nu wel zeer fraai. Blauw Wit 2 2 0 0 4—0 4 Overmaas 10 0 1 01 0 Z. V. V 10 0 1 0—3 0 Tn de 2e klasse B verloor Hercules den beslissingswedstrijd tegen D. O. S.. zoodat deze oude club degradatie-wedstrijden spelen moet! H.B.S. speelde in afdeeling II op Hout- rust niet al te best tegen O D.S. De tweede klassers zijn steeds sterker geweest en hadden een kleine zege wel verdiend Het werd echter 22 (rust 11) en de strijd blijft dus nog geheel open. H.V.V. werd de derde gegadigde in deze competitie. Zij vertoonde in Rotterdam in den beslissingswedstrijd tegen C.V.V. een BESTAAN. De voetbal vereeniging „Hillinen" be staat op 1 Mei 15 jaar. Ter gelegenheid van dit lustrum worden voor de lagere elftallen nederlaagwedstrijden georgani seerd. Het tweede en derde elftal nemen deel aan het tournooi van W. Heemstede. En op 27 April geeft Hillinen een avond feest. terwijl men er in geslaagd is om op 5 Mei een eerste klasser hierheen te krijgen, n.l. Excelsior uit Rotterdam. Voorts zal nog een wedstrijd gespeeld worden ten bate van de t.b.c.-bestrijding alhier. De tegenpartij ls echter nog niet bekend. o BERESTEYN II—LUGD. VI 7—9. Nadat Lugd. spoedig een 30 voorsprong had genomen, wist de thuisclub dezen achterstand nog voor de rust geheel ln te loopen. Rust 33. Na de pauze begon de sensatie pas goed. In beide verdedigingen waren niet te stoppen lekken en beide voorhoedes scoorden er lustig op los. Het werd 3—5, 55, 57, 77. Door goed werk van Smit wist groen-wit inde laatste minu ten nog tweemaal te scoren. De tijd ont brak de thuisclub om andermaal gelijk te maken. Einde 97 voor Lugdunum. Het elftal der Geai H.B.S., oor dr tweede maal voor een jaar den Leidsch Dagblad-wisselbeker in zijn bezit krijgt. Staande van links naai rechts: Meyennk, Waasdorp. Brussen, J. Huysman, Abelman en P. Huysman. Daarvoor gebukt: Mastenbroek en Secrève. Geknield: Boeseman, Freyser en Bloos. De kranige ploeg van de Ulo-school (hoofd de heer Van Rijswijk), die eerste werd in den strijd der juniores om den L. D.-wisselprijs. Staande van links naar rechts Teeuwe, Meulenberg. Versney. De Leeuw, Pont, Van Duyn en Platteel. Daarvoor: Van Boven. Vos. Wenting en Kruyt. Geheel links de heer P. M. van Sermondt, leeraar aan de Ulo-school, die wist te bewerkstelligen, dat zijn school met niet minder dan vijf elftallen aan deze competities deelnam.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9