LEIDSCH DAGBLAD Sportblad Maandag 8 April 1935 THIJS IJS EN HET DAL DER NEVELS. HOCKEY. NEDERLANDBELGIE DAMES 5—0. EEN MOOIE OVERWINNING DER ONZEN. Op het terrein van het Clubhuls te Werve te Rijswijk had gistermiddag on der flinke belangstelling de landenwed- strljd voor dames plaats tusschen de ver tegenwoordigende elftallen van Nederland en België. De nationale ploeg speelde een hoog- slaanden en snellen wedstrijd, waarbij het team der Belgische dames constant ln de minderheid was door gemis aan snelheid en stickvastheid. Direct na den aanvang wist me], Telle- gen voor Nederland te doelpunten (1—0). Steeds bleven de onzen ln den aanval en alleen door taal verdedigen van de Bel gische dames werd nog maar eenmaal ln deze helft gescoord, wederom door mej. Teilegen. De keeper van ons nationale team behoefde slechts éénmaal ln te grij pen. Na de rust was het overwicht nog grooter. Met goed open en snel spel wa ren de Hollandsche dames steeds in den aanval. Vrij spoedig had mej. Broese van Groenou den stand op 30 gebracht, waaraan mej. Faber na een minuut of vijf het vierde doelpunt toevoegde. Kort voor het einde bracht mej. Van Grlnsven de score op 50. Ook ln deze helft wisten de Belgische dames geen enkele maal den bal ln den slagcirkel vrij te spelen en onze nationale doelverdedigster behoefde ook nu maar eenmaal ln te grijpen. NEDERLANDSCHE HOCKEYBOND. Uitslagen. Landenwedstrljd: Nederland—België (damesi 50; Nederland—Engeland (hee- ren) 12. Competitie: 1ste klasse: Gooi8C.H.C. 4—1. Prom.-Degradatie 2e kl. (Prom.-klasse) StrawbKieviten 1—^J. Treslingbeker (halvTFelndstrlJd)A'dam II—M.H.C. 2—0. V. Halkemabeker (finale): Hilversum— A'dam 11. o INTERLAND-WEDSTRIJDEN. Bulten de door Nederland gespeelde In ternationale wedstrijden werd ook elders gespeeld en wel te Parijs de wedstrijd Frankrljk-Dultschland, welke door Duitsch land met niet minder dan 7—1 werd ge wonnen. In Luzern speelde eveneens een Duitsch elftal en wel tegen Zwitserland. Ook hier wisten de Duitschers te winnen, n.l. met 20. Ten slotte werd te Glasgow de wedstrijd Schotland—Wales gehouden, waarbij Wa les met 3—2 in de meerderheid bleef. SCHERMEN. LEIDSCH SCHERM-COMITE. De heer De Jager degenkamploen. Zaterdagmiddag heeft in Zaal Gljsbert! het Kampioenschap op degen voor L. en O., uitgeschreven door het Leidsch Scherm Comité plaats gevonden onder de be proefde leiding van den heer v. Duuren Sr. Hoewel er enkele schermers op dit wapen verhinderd bleken om uit te komen was het aantal deelnemers bevredigend en zijn er goede partijen te zien gegeven. Voor enkele schermers, welke dit wapen nog maar zeer kort hanteeren, bleken deze wedstrijden te zwaar te zijn. hoewel zij toch aan de meer geroutineerden veel werk gaven; 't was echter spoedig aan te zien dat het om de meer oudere schermers ging. Het eindresultaat was dan ook: de Jager 1 met 6 ontv., 16 gegr. tr. 2. Swaan 8 ontv., 14 geg. tr. 3. v. Eyslnga, 9 ontv., 13 geg. tr. 4. Nlx met 10 ontv., 12 geg. tr. De wedstrijden hadden plaats om 3 tou ches. Aan het einde dankte de heer de Jager den schermers voor den zeer aange- namen wedstrijd en sportieve houding der deelnemers onderling, waarna de heer van Duuren Sr. overging tot de prijsuit reiking. o OM DEN GIJSBERTI-WISSELBEKER. ROEIEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN DEN AMSTEL. Groote belangstelling en goede prestaties. Gisteren zijn ln de schermschool Gijs- berti, alhier, de wedstrijden om den Gijs- berti-Wisselbeker verschermd. Voor dezen Natlonalen wedstrijd bestond een buiten gewoon groote belangstelling. Van de 42 inschrijvingen zijn er 34 opgekomen. Hier door moest het afval systeem worden toe gepast, zoodat uit de 4 poule's zich 14 deelnemers konden klasseeren voor de demi-finale, en hieruit wederom 8 voor de finale. Er werd steeds uitstekend ge schermd doch in de finale stond de tech niek wel zeer hoog. Vooral het mede trekken van Ekkart en Bautmy bracht de noodlge spanning. Onze plaatsgenooten Nix en Swaan, (door ontijdig Inschrijven deden slechts deze 2 Leidenaars medel.lje- ten ook hier uitstekend spel zien. Nix viel op door z'n snelle aanvallen. Dat deze heeren zich niet alleen wisten te hand haven in dit sterke milieu, doch zich op wisten te werken tot resp. de 4e en 2e plaats kan voor hen als voor schermend Lelden slechts een voldoening zijn. De totaal uitslag luidt: 1. Bautmy (K.O.S.) alle gew. part. 23 ontv. tr.; 2. Swaan (Gijsberti) 5 gew. part. 21 ontv tr.; 3. Ekkart (K.O.S.) 5 gew. part. 26 ontv. tr.; 4. Nlx (Gijsberti) 4 gew. part. 26 ontv. tr5. Sjerp (Parade Riposte) 3 gew. part. 28 antv. tr.; 6, v. Uden (St. Michael) 2 gew. part. 31 ontv. tr.; 7. Barsonij (A.S.C.i 1 gew. part. 30 ontv. tr.; 8. Koppen (Adelborst) 1 gew. part. 32 ontv. treffers. Na afloop reikte dr. Renaud met een toepasselijk woord, voor leder, beker en medaille's aan de winnaars uit. NEREUS WEDEROM IN HET BEZIT VAN DEN POSEIDONJUBILEUMBEKER. Njord wordt tweede. Voor de derde maal werd gisteren de jaarlljksche roelwedstrljd voor achten op het traject „Ouderkerk-Amsterdam", een afstand van 8 K.M., gehouden. In twee groepen werd er geroeid. In de eerste divi sie hadden vijf achten ingeschreven, voor (ie tweede divisie 7 ploegen. Nereus. de winnaar van verleden jaar, startte te Ouderkerk het eerst met tien seconden verschil op nummer twee, de Hoop. Daarna vertrokken Njord. Laga en een gemengde ploeg van Nautilus en de Deutsche Turn- und Ruderverein, even eens met 10 sec. onderling verschil Vervolgens vertrokken de ploegen der tweede divisie. Willem m ging het eerst weg, vervolgens startten de Maas, een tweede Nereusploeg, de Amstel, de tweede Lagaploeg, Njord II en de Hoop II. De Hoop II was twee plaatsen te laat ge start en de Njordploeg hield daarop ln om voor de tweede maal te kunnen star ten en dan in de juiste volgorde. De ploe gen. die ln de eerste afdeellng waren ge start, waren intusschen reeds ver weg. Nereus lag toen met fllnken voorsprong nog steeds op kop. Njord was lngeloopen op de Hoop, terwijl 't Delftsche Laga een eind was afgezakt, evenals de gemengde ploeg van Nautilus-D.T.R.V De laatste acht kon het tempo niet volhouden en werd zelfs door Willem III, de eerst ge starte ploeg der tweede afdeeling, inge haald. Het moeilijke sturen door de boch ten verliep bij de meeste ploegen zeer vlot, terwijl op het laatste gedeelte van de baan het onderling verschil, zooals dat reeds bij het Kalfje was, weinig of niet veranderde. Nereus wist tenslotte nog Iets meer weg te komen en met een fraalen eindspurt won Nereus volkomen onbe dreigd. De tijd van Nereus over de 8 K.M., van Ouderkerk tot aan de finish bij het clubgebouw van De Hoop, bedroeg 27 min. 12 sec De Hoop zelf kwam als tweede aan, doch het startverschll van 10 sec. met Njord was niet bewaard gebleven. Njord was enkele seconden lngeloopen en werd in deze tijdrace dus als tweede ge klasseerd. Laga en Nautilus lagen ver achter. In de tweede groep was heel wat meer spanning. Willem III als eerste ploeg ge start, was voor gebleven, doch de andere ploegen waren aanzienlijk ingeloopen. Vooral de Amstel legde een goede koers af en met zeer gering verschil kwamen De Maas. Nereus II, en de Amstel achter Willem III door de finish. Ook Nautilus- D.T.R.V. was hierbij. Vlak voor de Berlagebrug hadden Maas en Nautilus nog verschil van opinie ge kregen inzake het passeeren. hetgeen bijna een aanvaring tot gevolg heeft ge had. De weersomstandigheden waren niet ongunstig, het was gelukkig droog gewor den, terwijl de roeiers den vrij sterken wind schuin achter hadden. De uitslagen luidden Eerste divisie: 1. Nereus, tijd 27 min. 12 sec De ploeg bestond uit M. Schoorl boeg, C. Giesberts, J. P. Regout, P. Hoorweg, H. 8. D. Bartlema, S. de Wit, N. C. de Boer en J. B M. van Ogtrop slag, G. Hallie stuurman. 2 Njord, Lelden, tijd 27 min. 36 sec. 3. De Hoop Amsterdam, tijd 27 min. 41 sec. 4 Laga Delft, tijd 28 min. 12 sec 5. Nautllus-D.T.R.V., gemengde ploeg, tijd 29 min. 40 sec. Tweede divisie: 1. Amstel, tijd 27 min. 58 sec. De ploeg bestond uit W. Lobbes, boeg. M. Scharff, J. Verbrugge, S. Klop, A. de Bruyn, C. Huylng, J. de Ridder en K. Best slag. stuurman C. Huylng. 2. Ne reus II, tijd 28 min. 35 sec. 3. Maas, tijd 28 min 36 sec. 4. Willem III, tijd 28 min. 37 sec. 5. Laga II, tijd 28 min. 38 sec. 6. Njord II, tijd 28 min. 41 sec. 7. De Hoop II, tijd 29 min. 22 sec. o CAMBRIDGE WINT DE BOOTRACE. VOOR DE TWAALFDE KEER ACHTEREEN DITMAAL MET VIER LENGTEN. Voor de 87ste maal vond Zaterdag op de Theems de tradltioneele roelwedstrijd der Universlteltsploegen van Oxford en Cambridge plaats. Sedert 1923 heeft Cambridge onafgebroken deze race gewon nen en ook dezen middag was de ploeg van Cambridge veel sterker. Met 4'/i lengten voorsprong op Oxford legde de Cambridge ploeg de 4 1/4 Mijl af ln 19 min. 48 sec. welke tijd, gezien de minder gunstige om standigheden van water en wind, vrij goed is te noemen. De tijd van Oxford, die totaal uitgeroeid door de finish te Mortlake ging, bedroeg 20 min. 2 sec De weersomstandigheden waren overi gens wel beter dan de laatste dagen het geval was geweest. Een zonnetje bescheen de met tienduizenden bezette oevers der rivier. Het water was echter verre van kalm. Bij de loting voor den staTt was de Cambrldgeploeg het gelukkigst en de licht- blauwen kozen de baan aan de meer be schutte Surreijzijde. In aanmerking ge nomen den vrij stevigen tegenwind was dit voordeel niet onaanzienlijk. Na den start leidde Oxford met geringen voorsprong. Beide ploegen roeiden met 36 slagen in de minuut Cambridge haalde zijn achterstand spoedig op en de licht- blauwen liepen zelfs iets uit. Het viel op, dat het in de Cambrldgeboot veel beter vlotte dan bij Oxford, waar alles veel min der vlot en soepel ging. Cambridge ver grootte intusschen haar voorsprong aan merkelijk en na 1 Mijl te hebben afgelegd bedroeg het verschil twee lengten. Het tempo verminderde intusschen. Cambridge roeide met 34 slagen. Oxford zelf met 30 slagen. De Hammersnvithbrug werd gepas seerd en hier had Cambridge 2' a 3 leng ten voorsprong. In de bocht bij Chiswick- steps. nadat 2 mijlen waren afgelegd had Cambridge reeds met 3 1/4 lengte de lei ding. Geleidelijk werd de afstand tusschen de booten grooter en bij Barnesbrug, die de llchtblauwen in den tijd van 16 min. 20 sec. passeerden, bedroeg de vo rsprong van Cambridge ongeveer 5 lengten. Oxford zette toen echter met al haar reserve- krachten een machtigen spurt in. de achterstand werd zienderoogen kleiner en Inderdaad gelukte het den donker- blauwen om ongeveer anderhalve lengte ln te loopen. Maar op het laatste tot Mort lake haalde Cambridge er weer wat meer uit en volkomen frlsch passeerde Cam bridge de finish. De tijd van Cambridge bedroeg van Putney naar Mortlake, onge veer 4 1/4 mijl, 19 min. 48 sec. De tijd van Oxford, die 4'lengten achterbleef bedroeg 20 min, 2 sec. De ploegen waren; Cambridge Brlstow (boeg), Szllagyl, Klngsford, Po well, Klngsford. Lonnen, Wilson. Laurie (slag) Duckworth (stuurman). Oxford Hopte (boeg), Winser, Tomlin, Bankes, Mynors, Couchman, Sclortino, Sutcliffe (slag), Bryan (stuurman). RECLAME- 2847 WANDELSPORT. LEIDSCHE WANDELSPORT-VEREEN. De Leldsche Wandelsport-vereenlglng heeft gisteren met 12 personen met suc ces deelgenomen aan de 30 K.M.-marsch der Delftsche Wandelsptortvereenlglog „De Vlerdaagsche". ZIJ mocht een groepsprijs ln ontvangst nemen en iedere deelnemer een mooi uitgevoerde medaille. MOTORSPORT. DE EILENRIEDERWEDSTRIJDEN. Voor meer dan 70000 toeschouwers von den gisteren te Hannover de wedstrijden op het Ellenriederparcours plaats. Ver scheidene klasse-records werden weer verbeterd. De resultaten waren: Klasse A, 250 ccm-350 ccm: 1. Geiss met DKW 1 uur 27 min. 16.2 sec. 101.5 K.M. gem. per uur. 2. Kléin Tschoppau met DKW 1 uur 27 min. 36.2 sec. Klasse B. 350 ccm-500ccm: 1. Mellors Warwickshire met N.3.U. tijd 1 uur 21 min. 50,3 sec. 108,3 K.M. gem. per uur. 2 Tyrrel Smith Kenilworth met A.J.8. tijd 1 uur 22 min 38.4 sec. Klasse C, 500 ccm en meer: 1. Manns- feld Tschoppau met DKW tijd 1 uur 16 min. 36 3 sec. Gemiddelde uursnelheid van 115.6 K.M. 2. Bauhofer Tschoppau met DKW tijd 1 uur 16 min. 45.4 sec Ge middelde uursnelheid van 115.4 K.M. Klasse F motoren met zijspan: Tot 1000 ccm: 1 Kahrmann Tschoppau met DKW tijd 58 min. 12.2 sec. Gem. uursnelheid van 101.4 K.M. 2. Schneider Dusseldorf met N8U tijd 58 min. 21.2 sec Klasse G boven 1000 ccm: 1. Ehrlen- bruch Wuppertal met Imperia VI tijd 29 min. 28.2 sec. Gem. uursnelheid van 100.2 K.M. 2. Braun Karlsruhe met Tornax Jack 30 min. 3,1 sec. o GOLF. NOORD WIJKSCHEHAAGSCHE GOLFCLUB. Noordwijk wint met 5—4, De uitslagen van dep gisteren gespeel den wedstrijd tusschen de Noordwijksche en Haagsche Golfclub zijn als volgt: Foursomes: H. Binnendijk (12) en F. C. W. Noorduyn (13) verl. van dr. H. C. Gal- lois (11) en Ir. F. G. Waller (11) met 5 en 4; F. Kranenburg (17) en W. Redel- meler (18) winnen van J. H. Patterson (14) en Ir. S. K. Vllelander Hein (15) met 1 up; F. Koolhoven 22) en H. R. Wright (24) verl van W. Hiel (16) en M. M. van Hasselt (201 met 4 en 3. Singles: H. Binnendijk verl. van F. G. Waller met 7 en 5; F. C. W. Noorduyn wint van dr. H. C. Gallois met 4 en 2; F. Kranenburg wint van J. H Patterson met 3 en 2; W. Redelmeier wint van S. K. Vllelander Hein met 2 up; F. Koolhoven verl. van W. Hiel met 1 down; H. R. Wright wint van W. M. van Hasselt met 6 en 4. o— DUIVENSPORT. LEIDSCHE POSTDUIVENVEREENIGING „DE VRIENDENCLUB." Opening der wedvluchten. De tijd dat de wedvluchten wederom zullen beginnen Is weldra aangebroken, hoewel het weder zich niet erg fortuinlijk laat aanzien. Om het programma van den N. A. B. v. P. te volgen zal er met 14 April een begin gemaakt moeten worden met de vluchten binnenland om op 28 April vanaf St. Kathalyne Waver, België, te vüegen. Door bovengenoemde vereeniglng zijn we der 16 bultenlandsche stations op het pro gramma gezet en zullen allen weder be rekend worden op hok-coördinaat. Daar het systeem van het vorig jaar zeer goed bevallen is werd dit ln de vergadering we der aangenomen en krijgt iedere eerste vogel een aantal punten, terwijl naar het totaal behaalde aantal punten gedurende het geheele seizoen behaald, de prijzen worden toegekend. Op 21 April zal er een Paaschvlucht worden gehouden vanuit Roozendaal. Aangezien het 't 2e Jaar is dat de Plumus wisselbeker vervlogen zal worden, welke heden staat op naam van G. A. L. v. d. Reyden, de kampioen van groep West, afd. C., en ongeveer 7 leden met een zeer klein verschil achter hem aankomen, belooft ditmaal de strijd span nend te worden. Breng Je lenle in Uee buut e Verree Je buiegenoeen net Lux Toilet Zeep in Let (rn*e, fie«rige PaafJtleeJ, «Ut ibiBJ bij Uw winkelier ver krijgbaar ia. Maak xe blij met dit lenteg&scbeok, dat de teint der jeugd doet bebowdeo Maar bedeok dat de voor raad beperkt i«. Zorg diw dat U er gauw bij tijt 1 SficmS - VorjiaUdng inhoud J dukken SCHAKEN. JUBILEUM LEIDSCH SCHAAKGENOOTSCHAP. De tweedaagsche wedstrijd. In „In den Vergulden Turk" begon J.l. Zaterdagavond de tweedaagsche wedstrijd, waarmede de feesten van het Leidsch Schaakgenootschap zullen worden beslo ten. Het aantal deelnemers was de laat ste dagen nog gestegen en bedroeg 36. De voorzitter van L.S.S. Ir. J. J. G. v. Hoek riep allen, in het bijzonder de drie oud leden het welkom toe en wenschte alle spelers een prettigen wedstrijd. Daarna gaf hij de leiding over aan den heer W. H v. d. Nat. De indeeling was de volgende: Eeregroep: mr. dr. A. Rueb, Den Haag, Jhr. Ir. H. Urich v. Linschoten, Delft, mr. G. S. Fontein, den Haag, G. Bosscha, W. Demmendal en prof. dr. J. Droste. Hoofdklasse A: mr. W. G. Belinfante, Den Haag, ir. J. J. G. v. Hoek, mr. P. W. Meljllnk. Delft en dr. P. Feenstra Kuiper, Den Helder. Hoofdklasse B: A. L. de Gelder, Delft, mr. C. J. Goudsmit, Oegstgeest, M. M. Segaar en G. W. J, Zlttersteijn, den Haag. Hoofdklasse C: H. R. v. Gelder, Den Haag, F. J. de Bruijn, M. A. Kortekaas, Wassenaar en P. de Bruin. Den Haag. Éérste klasse A: J. F. G. Hoogstraaten, Den Haag, G v. Herk, H. Staats en L. Timmer, Ermelo. Eerste klasse B: J. Koet, E. v. d. Valk, Zoeterwoude, en J. C. Inklaar, Den Haag. Eerste klasse C: W. J. Jungman, Den Haag, A. Blaauw, I. Zitman en A. Farjon, Den Haag. Tweede klasse: H B. Stipdonk, F van i Kuyeren, Den Haag. A. Wintermans en H. v. d. Poel, Zoeterwoude. Derde klasse: N. A. Pauk, Den Haag en M. J. Dieben die een tweekamp van 3 par tijen zullen spelen. (Waar geen plaats naam vermeld is, is deze Lelden) De eerste ronde. In de eeregroep moesten de Leidenaars met zwart spelen: Fontein tegen Bosscha, Strick van Linschoten tegen Demmendal en Rueb tegen prof. Droste. Laatstgenoem de maakte een fout in de verdediging eener Intaliaansche opening en verloor daardoor een officier. Dat verlies was te groot en Rueb won de partij. Demmendal verdedigde zich op zijn Fransch e4-e6, d4-d5, maar deed een paar keer niet den besten zet. Het ging er dan ook al gauw Spaansch toe. Strick van Linschoten begon een heftigen aanval, die met succes bekroond werd Zijn tegen stander werd mat gezet. Fontein speelde tegen Bosscha de Zukertort-Réti opening 1 PfS. beantwoord met d6, waarbij Fontein steeds iets betere stelling behield. Bosscha deed een verkeerden afruil, waardoor een hole op h6 ontstond waarin wit met zijn koningin doordrong en een mataanval op touw zette. Ook zwart kreeg wel een aan val, maar bleef steeds een zet achter. Toen het mat onafwendbaar was. gaf Bosscha de partij op. De overige uitslagen waren in deze ronde Belinfante wint van Feenstra Kuiper, van Hoek wint van Meylink; van Gelder wint van De Bruin en Kortekaas van De Bruyn; van Kuyeren wint van Wintermans, van Herk van Maas; Jungman van Farjon; Zitman van Blaauw. De overige partijen werden remise. De tweede ronde. Gistermiddag van 1 tot 5 uur werd de tweede ronde gespeeld. Nu hadden in de eeregroep de Leldsche spelers de witte kleuren. Demmendal en Fontein speelden een d4 opening, die tot een ingewikkeld positiespel leidde. Na afruil van vele offi cieren ontstond voor Demmendal een dwangstelllng, waarin hij geen goeden zet meer had. Deze partij werd voor Fontein gewonnen verklaard. Rueb speelde tegen Bosscha de Philidorverdediging en stond na de opening vrijer. Hij deed echter een onjuisten afruil, waardoor zijn voordeel wederom te loor ging. Nu stond Bosscha eensklaps beter en won na afruil van offi cieren een pion, waardoor hij twee vrij pionnen ln het midden kreeg en gemak kelijk won. De partij tusschen prof. Droste en Strick van Linschoten was er één met wisselende kansen. Door een pion te win nen. geraakte Strick van Linschoten plot seling ln een verliesstelling. Hij verloor een officier en had nu gerust kunnen opgeven. HU speelde nog door en in het vervolg overschreed prof. Droste den tijd, waar door de partij, Jammer genoeg, nog voor hem verloren was. De overige uitslagen waren: Belinfante wint van Meijlink, van Hoek van Feenstra Kuiper, Zittersteyn v/int van Goudsmit, F. de Bruyn wint van P. de Bruin, Kortehaas wint van Van Gelder, Nlpdonk wint van Wintermans en v. d. Poel van Van Kuyeren, Hoogstraten wint van Maats en Timmer van Van Herk, Van der Valk wint van Inklaar en Farjon van Blaauw, Dieben wint van Pauk. De overige partijen zijn remise geworden. De derde ronde. In deze ronde moesten ln de eeregroep de Leidenaars weer met zwart spelen. Bosscha speelde tegen Strick van Linscho ten de Sicilaansche verdediging. Deze ant woordde met g3 en kreeg een formldabelen aanval, die hem de winst opleverde. Fontein opende tegen Prof. Droste we derom met Pf3 (ZukertortRétl opening). Het kwam tot een eindspel, waarin Prof. Droste remise had kunnen bereiken. Toen hij deze remisekans verzuimd had, moest hij de pratlj verliezen. Demmendal speelde tegen Rueb de Fransche verdediging en won ten slotte een pion. Daar ook de plonnenstand van Rueb slecht was, werd de partij voor Dem mendal gewonnen verklaard. De overige uitslagen waren: Belinfante wint van Van Hoek en Meylink wint van Feenstra Kui per. de Bruyn wint van Van Gelder en Kortehaas wint van De Bruin; Hoogstraten wint van Van Herk en Timmer wint van Staats, Koet wint van Van der Valk, Jung man wint van Blaauw en Zitman wint van Farjon, Stipdonk wint van Van Kuyeren en Wintermans wint van Van der PoeL Dieben wint van Pauk. De rest der partijen was remise. De volledige uitslag Is de volgende: Eeregroep: Fontein en Strick van Lin schoten elk 3 punten. Rueb, Bosscha en Demmendal 1 p„ Prof. Droste 0 pnt Hoofdklasse A: Belinfante 3, Van Hoek 2 Meylink 1 en Feenstra Kuiper 0. Hoofdklasse B: Zittersteyn 2, Segaar l'/i, de Gelder l'/s en Goudsmit 1. Hoofdklasse C: Kortekaas 3, De Bruyn 2, v. Gelder 1 en De Bruin 0. Eerste klasse A: Hoogstraten en Timmer, elk 21/;, Van Herk 1 en Staats 0. Eerste klasse B: Kaet l'/t. Van der Valk 1 en Inklaar Eerste klasse C: Jungman en Zitman elk 2'/!, Farjon 1 en Blaauw 0. Tweede klasse: Hipdonk 2'/s, Van der Poel l'/i, v. Kuyeren 1 en Wintermans 1. Derde klasse: Dieben 2'/:, Pauk Vs. De prijzen bestonden uit medailles en kunstvoorwerpen, in elke groep twee prij zen en werden aan het slot door den voor- zlttter Ir. J. J. G. van Hoek met eenige toe passelijke woorden uitgereikt. De zilveren medaille, aangeboden door de Directie van het Leidsch Dagblad viel ten deel aan den heer Ir. Van Hoek, al hier, de zilveren medaille uitgelootd door de Directie van de Leldsche Courant kwam in het bezit van H. J. Jungman ln Den Haag en ten slotte de zilveren medaille aangeboden door Philidor aan L. Timmer te Ermelo. 17. Bij Thljsje's plotselinge vlucht hapt eerst de toovenaar verbaasd naar lucht; maar snel ls zijn besluit genomen. „Die kleine beer zal mij niet meer ontkomen! Ik ga hem achterna, zoo waar als ik hier sta!" En vastbesloten zet hij weer zijn flesoh vlug op de tafel neer; die laat hij dan maar achter nou, omdat hij hem by 't loopen hlnd'ren zou. Dit alles duurt niet lang; vlak na Thijsje rent de toovenaar al in de gang.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 11