76ste Jaargang WOENSDAG 3 APRIL 1935 No. 23016 Leidsch Crisis-Comité. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD'VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: "30 cis. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindaplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f. 2.35 per week f. 0.18 Franco per post f. 2.35 per 3 maanden portokosten. (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.) Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. Giro No. 188690. Heden ontvingen wij kas: N. N. f. 2.50. TARIEFSVERLAGING BIJ DE H. T. M. Met ingang van 1 Mei a.s. Zooals wij dezer dagen reeds berichtten, zal de H.T.M. met Ingang van 1 Mei op haar buitenlijnen een aanzienlijke tariefs verlaging invoeren. De retourprijs L-idenDen Haag zal dan 65 cent bedragen, terwijl de biljetten drie •dagen geldig blijven. Het traject Haven—Rijnsburgerweg (Posthof) kan dan tegen betaling van S cents worden afgelegd. DE A.S. LUSTRUMFEESTEN. Gisteravond vergaderden in hotel „Belle- vue" de Morschstraatbewoners, die in flin- ken getale waren opgekomen ter bespre king van de versiering tijdens de a.s. Lustrumfeesten Het resultaat was dat er een bestuur gekozen werd, bestaande uit zeven personen, dat dc werkzaamheden ter hand zal nemen. Er werd onder de aanwezigen reeds voor een flink bedrag geteekend. De afwezige bewoners zullen hedenavond bewerkt worden. Het bestuur verwacht, dat ook zij flink in hun zak zullen tasten. Giften kunnen ook worden toegezonden aan den penningmeester, den heer Alkemade, Morschstraat No. 58. Na een zeer geanimeerde rondvraag werd de vergadering om half twaalf gesloten. RECLAMEPLAAT LUSTRUMFEESTEN. De Lustrumcommissie van het Leid- sche Studentencorps deelt ons mede. dat op de door haar uitgeschreven prijsvraag voor het ontwerpen van een reclame-plaat betrekking hebbende op de a.s. Lustrum feesten een achttal inzendingen is bin nengekomen. De door de L. C. benoemde commissie van beoordeeling heeft uitspraak gedaan ten gunste van het ontwerp van den heer E. F. Verstijnen. Als het best geslaagde ontwerp voor den omslag van een feest wijzer, welke wordt verzorgd door de N.V. Alg. Boek- en Handelsdrukkerij voorheen Batteljee en Terpstra alhier, werd de in zending van den heer Th. E. H. Arriens uitverkoren. o ERNSTIGE TREINONTSPORING TE WOERDEN. Tengevolge van een ontsporing van trein 3330, die om 18.17 van Woerden naar Leiden vertrekt is gisteravond een zeer ernstige stagnatie in den treinenloop tus- schen Woerden-Leiden-Woerden-Utrecht- Rottcrdam ontstaan. Bij het achteruitzet- ten van trein 3330 naar Leiden ontspoor den de locomotief, postrij tuigen en de bagagewagen. Daar door deze ontsporing •beide hoofdsporen versperd waren, werd het treinverkeer geheel geblokkeerd. Daar de locomotief van trein 3330 naar Leiden defect was geworden, werd deze trein opgeheven en het materieel met trein 3394 gecombineerd. Aldus kon deze trein met veel vertraging over een hulpspoor naar Leiden vertrekken. Vanzelfsprekend ont stond in het drukke treinverkeer te Woer den ernstige stagnatie, daar het verkeer dat anders over drie hoofdsporen plaats heeft, slechts over een hoofdspoor kon ■worden onderhouden. De loop der goede rentreinen moest naar 's nachts verlegd iworden De materieele schade is niet groot. R.K.M.V. DE HANZE. De heer Tobé over de lichttarieven. Op de laatstgehouden Hanzevergadering werden bii de rondvraag de lichttarieven ter sprake gebracht en werd op verzoek van den heer J Pollmann de heer Tobé bereid gevonden een spreekbeurt te ver vullen met ..Lichttarieven" tot onderwerp. Gisteravond was daarvoor de Hanze in ..Den Burcht" bijeen. De heer Tobé op dit gebied wel zeer ter zake kundig, gaf een duidelijke uiteenzet ting over de diverse tarieven hier ter stede gebruikelijk en maakte vergelijkingen met die in andere gemeenten De lezing bleek wel stof tot praten te hebben opgeworpen. Althans werd het een gezelligen maar tevens zakelijken Draatavond Over het algemeen was men het er over eens dat ook voor den middenstand tariefwtjziging hoogst noodzakelijk was. Voor de aanwezige Hanze-leden was het een leerrijke avond. Het ligt in de be doeling van het bestuur meerdere van dergelijke avonden te oreaniseeren telkens over een ander onderwerp. Nadat de voorzitter de heer Schoonder- gang den heer Tobé nad dank gebracht, voor zi.in leerzame lezing werd deze nut tige vergadering op de gebruikelijke wijze Besloten. INSTITUUT KERN. Herdenking van het 10-jarig bestaan. Morgen zal het 10 jaar geleden zijn, dat het Instituut Kern hier ter stede geopend werd. Dit feit zal herdacht worden in een bijeenkomst van leden en genoodigden in het gebouw Gravenstein, waar het insti tuut gevestigd is, op Zaterdag 6 April a.s. klokke 4 uur. Deze herdenking zal een eenvoudig karakter dragen. De voorzitter, prof. dr. J. P. Vogel zal een verslag uit brengen nopens de werkzaamheden van het Instituut gedurende de jaren 1925—'35 waarna eenige lichtbeelden op archaeolo- gisch gebied vertoond zullen worden, ter wijl prof. dr. A. A. Bake een toelichting zal geven bij een korte film van Voor- Indische dansen door hem zelf opgeno men. Daarna zal nog gelegenheid zijn om de boekerij en de verzamelingen van het Instituut te bezichtigen. ONDEROFFICIEREN - SCH1ETVER EEN. „GENERAAL SNIJDERS". Het 10-jarig bestaan herdacht. Gisteravond heeft bovengenoemde ver- eeniging een feestvergadering gehouden in ue o.O.-Cantine 4 R.I. De Regimentscommandant Luit.-Kolonel Koningsield had hiervoor toestemming verleend. De vergadering werd geopend door den voorzitter, den Adj. O.O. de Hertogh, die zijn vreugde uitsprak over de groote op komst. Het doel van deze vergadering was, na beëindiging van den gehouden schiet wedstrijd ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der vereenigig, den oprichtings datum te herdenken. Spr. sprak zijn dank er over uit, dat de R.C. de toestemming had verleend, hier te vergaderen ook omdat in dat lokaal de vereenlging is opgericht. Hij memoreerde het verloop deze 10 jaren en constateerde met genoegen de goede samenwerking met de burger-zusterver- eenigingen. Spr. herinnerde o.a. aan de spontane aanbieding van het vaandel door de burgers op 23 Oct. 1930, waarbij vele hoofd- en subalterne Officieren aanwezig waren en bij welke gelegenheid het vaan del door den Eere-Voorzitter le Luit. P. H. Steenhauer, aan de vereenlging werd over gedragen. De vele medailles in de kast ge tuigen van een goeden wil en het kunnen der leden. De belangstelling van de mili taire- en burgerautoriteiten bij verschil lende gelegenheden is voor ons, aldus spr., een aansporing zoo voort te gaan. Spr. gaf vervolgens het woord aan den penning meester, den Sergeant-Majoor Administra teur Krietemeijer die sinds de oprichting de financiën heeft beheerd. Deze gaf in zijn verslag een opsomming van de in komsten en uitgaven van den gehouden schietwedstrijd en het succes dat geoogst was. Ook de financieele uitslag gaf reden tot tevredenheid. Hierna sprak de Adj. O.O. Jager het be stuur toe en dankte namens allen, in de eerste plaats voor de aardige verrassing gezonden aan de echtgenooten van de leden en vervolgens voor de keurige iel- dingsregelingen en de werkzaamheden ge durende den Jubileum-Schietwedstrijd. Deze woorden werden met een hartelijk applaus onderstreept. Een telegram van hulde werd daarna verzonden aan den Oud-Opperbevelhebber Generaal C J. Snijders. De Eere-Voorzitter, de le Luit. Steen hauer deed het bestuur en de leden het genoegen gedurende eenigen tijd aanwezig te zijn. De avond had een recht gezellig verloop. Er werden verschillende gezelschapsspe len gedaan en het bestuur verraste de win naars met kleine prijzen en eenige troost prijzen Een uitstekend strijkje onder leiding van den sergeant Th. Kramp luisterde 't feest op. Na afloop ging elkeen hoogst voldaan huiswaarts, met een dankbaar gevoel en het vaste voornemen dit bestuur te blijven steunen. HORTUS-PRIJSVRAAG VOOR SCHOLIEREN. De uitslag. Gisteravond werd in het Botanisch La boratorium de uitslag bekend gemaakt van de prijsvraag voor scholieren, het vorige jaar uitgeschreven door de Stichting tot Bevordering van de Belangen van den Hortus Botanicus, alhier Er waren tien antwoorden ingekomen De eerste prijs werd toegekend aan J. Bremen, die uit de uitgeloofde voorwerpen het fototoestel koos De tweede prijs, een zilveren horloge van gelijke waarde, was voor J. Sevenster en de derde, een botanisch boekwerk, voor M. Boender. De overige inzenders en in zendsters ontvingen een herinnering Na afloop van de prijsuitreiking werd een tweetal buitengewoon belangwekkende leerfilms over de ontwikkeling van een voudige plantaardige organismen ver toond, waarbij Prof. Baas Becking een be geleidend woord sprak. MUZIEK-UITVOERING TEN BATE VAN HET CRISIS-COMITÉ. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het aanvullings doctoraal examen wis- en natuurkunde (hoofdvak natuurkunde i de heer Dr. A. A. van der Dussen (Rotterdam). Vele loffelijke prestaties. Ten bate van het Leidsch Crisiscomité vond gisteravond in de helaas slechts ten deele bezette Stadsgehoorzaal een mu ziekuitvoering plaats, waarin zich het mannenkoor „De Vereenigde Zangers" en het Dameskoor der muziekschool Toon kunst, bei<Jen onder leiding van den heer Richard Boer. alsmede de orkestafd. dier school, onder directie van den heer Jac v. d. Burg dapper geweerd hebben. Door deze samenwerking was wel een eenigs- zins „bont" programma ontstaan, zoodat men zich, muzikaal gesproken, telken male omschakelen moest, doch al te zamen heeft deze avond weer bewijs ge leverd, dat de muziek in onze stad nog steeds onder de dilettanten vele trouwe dienaren vindt, die tot goede prestaties in staat zijn. Indertijd schreven wij uit voerig over het omwentellngsproces, dat het koor der Vereenigde Zangers doqr- maaktde zeer gunstige resultaten daar van zijn reeds sterk merkbaar. Fijnbe snaard. gevoelig-muzikaal en zangtech- nlsch uitstekend onderlegd als de heer Boer is, voert hij de zangers op tot een waardevol niveau: de koorklank is egaal, licht en zonder inspanning wordt de toon voortgebracht, terwij] de voorzichtigheid, waarmee de dirigent dit materiaal be handelt, alle goeds voor de toekomst voorspelt. Men zou nog meer kracht en resonance kunnen wenschen. maar het is van den heer Boer goed gezien, dat hij te dien opzichte niet overhaast te werk gaat, zoodat van eenig forceeren en dien tengevolge grondig bederven der stemmen geen sprake is. Op den duur zal uit de voix-mixte der tenoren zeker een krach tige borststemresonance zich ontwikkelen. Met diverse zeer juist gekozen nummers, waarvan wij spéciaal willen noemen Ho- negger's „Alter Baum", Bruckner stem mingsvol en zich verre boven eenige Lie- dertafelei verheffend, lichtelijk door Wag ner beïnvloed „Mitternacht" en Brandts Buys' illustratieve „De Ruïne", gaven de zangers beschaafde en mooie vertolkin gen, waaraan zoowel de veeleischende dirigent als het gehoor groote vreugde mochten beleven. Slechts in Schubert's „Der Gondelfahrer" lag men met het rythme overhoop De sonore bassen van dit koor vooral schenken veel genot. De leden worden systematisch opgevoed in muzikaal en technisch alleszins loffelijk zingen Met bijzonder veel genoegen consta teerden wij tevens de vooruitgang van het dameskoortje, dat wel een zeer goe den avond had en waarvan het glanzen de materiaal ditmaal een groote eenheid vertoonde: enkele domineerende stemmen wisten zich gelukkig veelszins wonderwel bij de anderen aan te passen In Cha- brier's „A la musique" kon nog niet vol doende climax bereikt worden, maar een algeheele verrassing werd Pierné's dank baar en prachtig geschreven „Ronde des Fées". dat zoo licht en subtiel, zóó zui ver en klaar, zóó luchtig en treffend juist van rythme gezongen werd, dat wij door de interpretatie van dit kostbaar juweel- Me wel zeer bijzonder getroffen werden. De verfijnde afwerking, de bijkans ethe rische klank spraken van Boer's precieuse zangcultuur Jo Stallinga onderscheidde zich in haar solo tijdens Chabier's ,.A la musique" ter wijl de heer Boer. die hier aanvankelijk iets te luid begeleidde in het koortje van Pierné zijn talent voor accomoagneeren wederom in de hoogste mate bewees. Na de pauze was het woord aan de or kestafd van Toonkunst onder directie van den heer v d Burg. die uitnemend de kunst verstaat jonge dilettanten de beginselen van het ensemblpspel bij te brengen. Er gaat van ziin directie epn weldoende. sUmuleerende kracht uit. die niet anders dan bevruchtend op de ionge executanten die door eenige musici van buiten de stad waren aangevuld, kan werken Allereerst begeleidden zij onzen stad genoot den cellist Dee, wiens vorderingen op zijn treffend mooi instrument wij steeds met genoegen volgen; in het eerste deel van het zeker niet gemakkelijke con cert in D dur van Jos Haydn ontwikkel de hij een sappige, levend vibreerende toon Waren de moeilijke grepen nog niet altijd even zeker, zoodat het met de zui verheid wel eens mis liep. toch sloeg hij er zich kranig doorheen: vooral de ca- denz was een compliment waard Dee is muzikaal, speelt gevoelig en bevindt zich op den goeden weg om het een heel eind te brengen De heer v d Burg en het orkest hadden de handen vol met het accompagnement, van welke veeleischen de opgave zij zich correct en zonder on gelukjes kweten. De heer Dee mocht een allerhartelijkst applaus ontvangen! Groot was 't succes voor het orkest na de symphonie No 35 in D dui van Mo zart' deze eerste der zeven Weensche symphonieën werd door Mozart in het snelle tempo van 14 dagen in den zomer van 1782 ter gelegenheid van een feest ten huize van den Salzburger burgemees ter Haffner neergeschreven en later, door hem de „Neue Haffner" symfonie ge noemd Van het feestelijke karakter ge tuigt de energieke, bruischende inzet met den breed-n octavensprong. het koene hoofdmotief wordt tot 't einde toe frisch en krachtig behandeld, waarna een sier lijk Andante in liedvorm volgt, een glan zend en juichend menuet en een levendig slotrondo. Een eenvoudig, maar stralend en opgewekt symphonietje, waaraan men geanimeerd kan werken: het werd dan ook een gezellig musiceeren. vol toewijding en bezieling, een vreugdig spelen, dat Mozart eerde en ons van dit orkestje een uitstekenden indruk gaf. Natuurlijk zou er wel het een en ander op zijn aan te merken, maar dat willen wij niet: de heer v. d. Burg, die zulk een groote routine bezit, weet dat zelf wel. Hij mag zich ge lukkig prijzen ook in onze stad een en semble te bezitten, dat veel goede eigen schappen blijkt te bezitten. Hard is er gewerkt met een allerprettigst stemmend reseltaat! Zoo is dit weer een avond geworden, die velerlei gunstig verloopen muzikale pres- atie's schonk en die telkenmale tot op recht applaudisseeren noopte! De heer G. R. D. Crommelin, penning meester van het Leidsch Crisiscomité heeft in een vriendelijk speechje alle me dewerkerden dank betuigd voor hetgeen zij voor het Crisiscomité, dat waarschijn lijk het volgend jaar zijn werkzaamheden zal staken, doch nog zoo zeer steun be hoeft, op dezen avond deden. Na afloop vond een collecte voor het Crisiscomité plaats, die naar wij hopen, een mooi re sultaat zal hebben opgeleverd' NED CHR. REISVEREENIGING. Feestelijke jaarvergadering der afdeeiing Leiden. Onder voorzitterschap van den heer Joh. Vooys, heeft de Ned. Chr. Reisveree- niging, afd Leiden, gisteravond haar 11de feestelijke jaarvergadering gehouden. Zoo als gewoonlijk hadden vele leden aan den oproep van het bestuur gehoor gegeven, zoodat de zeer goed bezette zaal van „Oud-Hortuszicht" een gezelligen aanblik bood. De bijeenkomst werd geopend met het zingen van Ps. 97 1 en gebed, waarna de voorzitter eenige hartelijke welkomstwoor den tot de aanwezigen richtte. Hierna werden de notulen der vorige jaarvergadering voorgelezen en onveran derd goedgekeurd, waarna de jaarversla gen volgden. Wij vernamen daaruit o.m dat de af deeiing 663 leden telt. Er zijn dit jaar 29 excursies gehouden met 677 deelnemers, zoodat over gebrek aan belangstelling niet valt te klagen Het kassaldo bedraagt f. 22.24. Vervolgens bracht de commissie tot het nazien der boeken verslag uit van hare bevinding en werd de penningmeester onder dankzegging voor het gehouden be heer gedechargeerd In de kascommissie voor het a.s. jaar werden Mej. M. v. d. Bijl en de heeren Filippo en v. d. Laaken benoemd. Het volgende punt der agenda: be stuursverkiezing liep vlot van stapel, daar geen tegencandidaten gesteld waren, zoo dat het aftredende bestuurslid herkozen werd Met de rondvraag was het officieele ge deelte afgehandeld en werd na een korte pauze met het officieuse een aanvang ge maakt. Allereerst trad de heer Spaanderman, voor velen geen onbekende, voor het voet licht. Onbedaarlijk is er gelachen en hartelijk was het welverdiende applaus, hetwelk hem ten deel viel Ter afwisseling werden de films „Winter in het Zwartewoud" en „Van den Rijn door het Zwartewoud naar den Bodensee" gedraaid Schitterende natuurtafereelen ontrolden zich voor onze oogen. terwijl de industrie der verschillende streken niet vergeten was De buitengewone prestaties der wintersportkunstenaars, waarvan wij eenige zeldzame staaltjes zagen wekten ieders bewondering Zeer veel natuur schoon hebben deze films te genieten ge geven. waardoor het einde vlugger kwam dan verwacht werd Ten slotte dankte de voorzitter den heer Sloos, die het muzikale gedeelte op de hem eigene wijze verzorgd had en bood hem een blijvend aandenken aan. De collecte ter bestrijding der onkosten bracht f 16.42 op De buitengewoon geslaagde jaarvergade ring, waarop met voldoening teruggezien kan worden, werd op de gebruikelijke wijze gesloten. LOGE „LEIDEN VOORUIT". Op uitnoodiging van bovengenoemde Loge, sprak gisteravond in het goed gevulde Tempelieren-Huis de heer H Zunder- man Jr. over het trekkersleven en het Jeugdherbergwerk Aan de hand van een uitgebreide serie lantaarnplaatjes kregen de aanwezigen een goeden kijk op het trekkersleven, terwijl mede het leven m de Jeugdherbergen de revue passeerde. Ter afwisseling zongen leden van den Ned. Trekkersbond eenige trekkersliedjes. Een avond, die zeker de aanwezigen dichter bij het trekkersleven heeft ge bracht. BINNENLAND. Jaarvergadering te Amsterdam van dc Chr. Historische Unie; rede van oud- minister De Geer. (4e Blad). De nieuwe tariefwet; verslag der com missie van voorbereiding. (3e Blad). Rotterdam en de val van de Belga; rede van den heer Van Bcuningen. (Binnen land. 3e Blad). De mechanisatie in de sigaren-industrie. (Binnenland, 3e Blad). BUITENLAND. Eden's bezoek aan Warschau. (Buiten land en Tel., le Blad). Groote rede van Flandin in de Fran- sche Kamer, die den premier een groote meerderheid geeft. (Buitenland, le Blad). Mussolini waarschuwt tegen te groot optimisme over de conferentie van Stresa. (Buitenland, le Blad). HET REGEERINGSCONSUMPTIEMELK- CONTRACT. Bespreking van de veehoudersorganisaties. Door den „Chr. Boeren- en Tuinders- bond. „Holl. Mij. van Landbouw" afd. melkveehouders en „L.T.B." is dezer dagen een vergadering uitgeschreven voor het behandelen van bovenstaand onderwerp. De heer J. Uitenboogaard opende de ver gadering namens de drie veehoudersorga nisaties met een woord van welkom. Dat openingswoord zal volgens den heer Uitenboogaard zeer somber gestemd zijn, aangezien een bespreking van het nieuwe contract daartoe aanleiding zal geven. Voor het uiteenzetten van de nieuwe verbintenis 1935—1936. verkreeg de heer C. van Vliet het woord. In het bijzonder zal bij het afsluiten der contracten rekening gehouden worden met het vrij komen der bakkersmelk; was voor heen voor de bereiding van melkbrood voorgeschreven het -gebruik van melk. vol gens den regeeringsconsumptiemelkprijs, dit is nu ongedaan gemaakt; Momenteel gaat het steeds om de vraag: „wat kan de consument betalen", terwijl men minder gaat letten op hen, die dit product moeten produceeren. De grens van het aanpassingsvermogen voor de boerderij is reeds lang bereikt laat de regeering daarmede rekening hou den. De boer moet van dit pad terug! Wekelijks zien w, collega's vertrekken, steeds geringer wordt het aantal van die genen, die het hoofd nog boven water kun nen houden; een ernstig protest is terdege op zijn plaats. Ook nu zullen er wederom contracten verstrekt worden, die men noodgedwongen moet afsluiten, maar een contract, dat geen bestaansmogelijkheid meer zal bieden. Uitvoerig stond spreker stil bij de komende melkbeperking en gaf raad, op welke manier de veehouder deze moet toe passen, opdat deze maatregel zoo gemak kelijk mogelijk te dragen zal zijn. De hierna gestelde vragen werden door spreker beantwoord Vervolgens werd besloten evenals het vorig jaar een heffing op de melk te hou den. om daarmede collega's, die geen con tract kunnen afsluiten, te steunen. De administratieve verantwoording van het vorig jaar werd goedgekeurd, onder dank voor het gehouden beheer. Daarna volgde sluiting der vergadering. L. S. T. V. „DEDIL". De Leidsche Studenten Tooneel Vereenl ging „D.E.D.I.L." maakt bekend, dat haar bestuur zich als volgt heeft gewijzigd: H S Zwarenstein. praeses, A H. Lysen. ab-actis, Rozenstraat 43. Den Haag; D. J. van Dijk. quaestor; Mej. H. M. A. Hart- mans, assessor Ia; mej. H. M. Verhaar, assessor na. VEE-SNELTREIN GRONINGEN—LEIDEN. Was eenigen tijd geleden door vermin derd veevervoer naar Leiden, de vee-snel trein GroningenLeiden opgeheven, door toenemend vervoer zal nu iederen Dinsdag weer een veetrein via Amersfoort-Utrecht- Woerden naar Leiden loopen. De trein wordt met dezelfde snelheid als een gewone trein vervoerd, zoodat vee, dat 's namiddags in Groningen geladen wordt, nog denzelfden avond in Leiden is. Gisteravond toen deze trein voor 't eerst lieD. werden reeds 11 wagens vee naar Leiden verzonden Geslaagd voor het alhier afgenomen examen van apothekers-assistente de dames A Mostert (Rotterdam). C. J. Verhoog (Voorschoten) en Th. M. Scheffers (Schie dam). De 2de ploeg der lichting 1935, van het bereden gedeelte van het 6e regiment veldart (bestemd voor den dienst als trein- soldaat) komt 3 Juni bij de treinafd. der le artilleriebrigade te 's-Gravenhase voor eerste oefening onder de wapenen Bij de politie zijn een onbeheerd ge vonden dames- en een heerenrijwiel te bevragen.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1