76st« Jaargang DONDERDAG 28 MAART 1935 No. 23011 STADSNIEUWS. Gewijzigde verkeers regeling Kaasmarkt. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: |30 ets. pet regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zl)n. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk dager tarief. Kleine advertenties uitsluitend by vooruitbetaling "Woensdags en Zaterdags 50 ets. by maximum aantal woorden wan 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 00 ets. porto te betalen. - Verplicht bewysnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f. 2.35 per week f.0.la Franco per post f. 2.35 per 3 maanden portokosten. (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.) Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. LEIDSCH STUDENTEN CORPS. Inaugureele rede van den heer H. C. Dresselhuys. De nieuw opgetreden praeses van het Leidsche Studenten Corps, de heer H. C. Dresselhuys, heeft gistermiddag ln het groot auditorium van het Academiege bouw een inaugureele rede uitgesproken, waarin spr. onder meer wees op het zeer belangryk aangevangen jaar, namehjk het Jaar, waarin de lustrumfeesten zullen worden gevierd. Spr. constateerde met biydschap, dat het corpsleven aan opge wektheid en inneriyke kracht, vergeleken by de Jaren vóór de crisis, niets heeft verloren; bewondering heeft spr. wanneer te constateeren valt, dat het L.S.C. zich aan dezen moeiiyken tyd heeft weten aan te passen. Het Corps is een kleine wereld op zich zelf; in één opzicht echter niet: voor par tyvorming of politiek is er in het Corps geen plaats. Laten al diegenen, die met een mis schien goed bedoeld, idealistisch streven om de menschheid te verbeteren, denken het Corps daarvoor als operatieterrein te kunnen gebruiken, duchtig ervaren, dat het Corps niet op ideeën, maar op realitei ten is gegrondvest. Deze ervaring zal hen zeker van nut zyn wanneer zij, afgestu deerd, zich een plaats in onzen tegenwoor dige maatschanpy moeten veroveren, en ln Leiden geleerd hebben, dat durf, op rechtheid en kameraadschap een beter wapen tegen de vele teleurstellingen zyn, dan politiek idealisme. Door pal te staan voor onze traditiën en voorrechten, aldus spr.. kunnen wü ons Corps niet genoeg dienen. Hoewel, wanneer de burgerij spreekt van „de studenten", men nog steeds het Corps bedoelt, zien wy naast ons andere corporaties in het academisch verband, ook die rechten toe gestaan krygen, die vroeger slechts voor ons alleen waren. Slechts door voortdurend contact met academie en burgerü. kunnen wij dit tegenhouden. Het gaat echter niet aan corporaties, die hun levensvatbaarheid bewezen hebben, die voorrechten te be twisten. Waar het om voorrechten gaat. zullen wy niet aarzelen er met kracht voor te zorgen, dat deze der traditie getrouw zul len worden gehandhaafd Het Corps zij echter de eerste in, maar ook voor de academie. In het komende Lustrum hopen wy dit treffend tot uiting te kunnen brengen bij de plechtige overdracht van het orgel in dit Groot-Auditorium, welke bouw, dank zij veler bemoeiingen, thans flink vordert. Dit aandenken aan den Va der des Vaderlands, op initiatief van het Collegium tot stand gekomen, blijve on zerzijds een uiting van dankbaarheid voor de wederzydsche banden, die Academie en Corps aan ons Oranjehuis binden. Oo een der laatste corpsvergaderingen heeft het vorige Collegium een mededee- ling gedaan over den groentijd. Zonder den groentijd zijn waarde te doen verlie zen, gelooven wij toch nog staDpen te moe ten doen om gebeurtenissen, die de fantasie van zekere bladen in vervoering kunnen brengen, waar het kan te vermijden. De taak der ontgroeners, die toch al vaak zwaarder is dan die der groenen, zal hier door zeker niet worden verlicht, maar vooral de ouderen roenen wij op, ons in deze behulpzaam te zyn. Spr. gaf vervolgens eenige bewijzen van een opgewekt leven in verschillende sub- vereenigingen. Spr. wekte tenslotte de leden van het L.S.C. op hun volle medewerking te geven aan de in Juni-Juli aanstaande lustrum- feestén. Wat wy thans brengen, aldus spr., is niet een hoog gegrepen, door het halve Corps onbegrepen kunstuiting, maar een tentoonspreiding van de vreugde, de ka meraadschap en den Leidschen geest, die ons Corps voortstuwt. Deze lustrumviering zal in staat zijn de reünisten en de burgerij in vervoering te brengen; bovendien: de maskerade moet de uiting van het geheele Corps zyn. Wij verwachten, aldus spr., dat van dit lustrum gezegd zal kunnen worden, wat de almanak van 1841 van het eerste lustrum van het L.S.C. schreef: ..Er is te Lyden een heeriyk feest gevierd". CHR. HIST. UNIE. Bijeenkomst in Rehobotli. Onder leiding van den heer Tymstra vergaderde deze kiesvereeniglng ln ge bouw Rehoboth (Rapenburg). Na de opening sprak de voorzitter een welkomstwoord, waarby hy tegenover el kaar stelde de vrees van menschen en de rust, die ons tegen komt in Gods woord. Vervolgens werd de beschryvingsbrief voor de alg. vergadering, te houden op Woensdag 3 April te Amsterdam, behan deld. De voorbereidende werkzaamheden voor de samenstelling van de voorloopige lijst voor den gemeenteraad verliep spoedig, zoodat de heer Wilbrink, voorzitter der Chr.-Hist. Raadsfractie, nog ruim gele genheid kreeg, een terugblik te werpen op het afgeloopen vierjarig tydperk. Met voldoening kon spr. constateeren, dat niettegenstaande Leiden geen rijke gemeente is, toch, ondanks de crisis, die terdege invloed heeft op de gemeentefi- nanciën, onze gemeente het hoofd boven water heeft gehouden, en dus niet onder regeeringstoezicht staat. Vervolgens wees de inleider op de ma- telooze critiek van de grootste fractie, n.l. de S.D.A.P.. waarby de suggestie gewekt wordt, dat de rechterzyde de zaken van steun, werkverschaffing, nood der werk- loozen niet serieus behandelt; met name kwam dit uit in het petitionnement. Vele zaken liggen buiten het bereik van de stedeiyke overheid. Het toezicht van Gedeputeerde Staten op de uitgaven is zeer scherp, rüet genoeg kan gewaarschuwd worden, tegen de op vatting, om, ter wille van de kiezers, een voorstel te helpen aannemen (hoewel men weet dat het niet uitvoerbaar is), in het vertrouwen dat Ged. Staten het wel zul len afkeuren. Dat is onverantwoordelyke politiek, maar aan den anderen kant zyn Ged. Staten wel eens te benauwd, om reëele raadsbesluiten, goed te keuren. Met een opwekkend woord werd de ver gadering, na rondvraag gesloten. HET GEVEN VAN TEEKENS BIJ RICHTINGVERANDERING. Waarom zulk streng politie-optreden? Voor 16 Juli 1934 was alleen voor be stuurders van motorrijtuigen voorgeschre ven, dat zy by elke verandering van rich ting daartoe een teeken moesten geven. Voor de overige bestuurders o.a. wiel rijders. bestond deze verplichting alleen, als door het niet geven van het teeken de vrijheid of veiligheid van het verkeer werd belemmerd of in gevaar gebracht. In de practyk bleef het geven van een teeken in het bijzonder door wielrijders veelal ach terwege, ook in gevallen, dat het teeken door de verkeersomstandigheden ter plaatse werd vereischt. Was dit het gevolg van het minder strenge voorschrift voor hen geldende? Aan de wielryders toch was in eerste instantie overgelaten de beoordeeling van de vraag of het teeken noodig was. Blijk- baar vonden de meesten van hen het niet noodig zeer ten nadeele van de verkeers veiligheid. Men heeft toen van regeeringswege be paald. zulks met ingang van 16 Juli 1934, dat alle bestuurders by richtingverande ring steeds een teeken daartoe moeten geven. De wielryders moeten derhalve by elke richtingverandering, ook naar rechts, een teeken geven, afgescheiden van de vraag, of dit teeken ter plaatse en op dat oogenblik strikt noodig is. Thans is nog een verschynsel dat van de 100 automobilisten er zeker 95 een teeken geven, doch van de 100 wielrijders be draagt dit aantal misschien 10. Waarom zouden de wielryders niet evengoed aan deze verplichtingen kunnen voldoen? Brengen zy de verkeersveiligheid minder in gevaar door het niet geven van een teeken dan automobilisten? Door herhaaldelijke bekendmakingen in de dagbladen is den wielrijders gewezen op hun verplichting van teekens geven. De politie trad waarschuwend op. Wat was het resultaat? Vrywel nihil. De goeden niet te na gesproken worden de waarschuwingen in den wind geslagen. Wat blijft dan over om een eind te maken aan het onverant woordelyke ryden in 't bijzonder van wielryders? Slechts strenger politie optre den. Is het geen belangrijke zaak het ver- keer veiliger te maken? Te trachten het I aantal verkeersongevallen te beperken? Het geven van een teeken bij richting verandering tydig en duidelijk moet een tweede natuur worden. DE LUSTRUMFEESTEN. Het Comité tot versiering van de Haar lemmerstraat (van de Princessekade tot de Hartebrug), van welks samenstelling wy onlangs melding maakten, heeft inmiddels niet stil gezeten. Na eenige besprekingen is men gekomen tot enkele ontwerpen, die ongetwijfeld de Haarlemmerstraat een feestelijk aanzien zullen geven Naar wij vernemen, zullen de definitieve besprekin gen over deze ontwerpen plaats vinden op Woensdag 3 April a.s. Mogen alle bewoners van dit deel der Haarlemmerstraat het hunne bijdragen tot het slagen van het plan door aan de besprekingen deel te nemen. AANBESTEDING. Namens B. en W. dezer gemeente is aanbesteed het verrichten van wit-, saus-, silicaatwerken enz. aan gemeentegebouwen e.d. in 7 perceelen. Er was als volgt ingeschreven: N.V. v.h De Best. Leiden, I f. 230, II f 513, III f. 465, IV f. 419, V f. 617, VI f 1200; VII f. 390; Jac. Bekooy, Wassenaar, I f. 474, VII f. 333. Th. D. J. Welling. Lei den, I f. 225. II f. 496. V f, 500; Fred. A. Wempe Sr. Leiden. I f. 290. II f. 605, III f 380, IV f. 530 V f. 1010. VI f 1060, VII t. 319; S. v. Meygaarden. f eiden, I f, 303, II f 625 III f. 367,50, tv 519, V f. 975, VI f. 1050, VII f. 350; 1 Verhoef, Leiden. II f 585, III f. 445, IV f. 338, V f. 747. VI f. 1169; D. Harteveld, Leiden, I f. 40, n f. 447, VI f. 440. MOTIE INZAKE JEUGDIGE WERKLOOZEN. Van den Leidschen Bestuurdcrsbond. De Leidsche Bestuurdersbond. in verga dering bijeen op 26 Maart 1935, spreekt zyn groote bezogdheid uit over het lot van de werklooze jeugd, die zonder eenig perspectief voor de toekomst en zon der afdoende hulp in het heden, geen ge legenheid heeft zich in een beroep te be kwamen en ten prooi dreigt te vallen aan wanhoop, politieke verwildering en mis dadigheid. heeft met groote instemming kennis ge nomen van de voorstellen, welke aan de in Juni te houden Internationale Arbeids- conferentie te Genève zullen worden voorgelegd en welke o.m. omvatten: a. verlenging van den leerplicht. b. verbod van loonarbeid voor jeugdigen tot het 15e levensjaar. c. maatregelen tot het onderhouden van de vakbekwaamheid d. verzekeringen of steun voor Jonge werkloozen juicht het toe. dat de mogelijkheid is geopend, om nog dit jaar het vraagstuk van de werklooze jeugd tot een definitieve beslissing op de Internationale Arbeids- conferentie te brengen. is van meening dat alles dient te wor den gedaan in de eerste plaats door de jeugdigen zelve, om te zorgen dat de In ternationale Arbeidsconferentie deze of soortgelijke voorstellen ten spoedigste aan neemt. wekt de werkende en de werklooze jeugd van de gemeente Leiden op. het met dit doel georganiseerde petitionnement van de A.J.C.. den Jeugdraad van het N.V.V. en de Arbeiderssportbond te onderteekenen, en gaat over tot de orde van den dag. w.g. J. M. C DE ROO. voorzitter. J. J. VAN STRALEN. secretaris. R.K. RECLASSEERINGSVEREENIGING. Voordracht van prof. Carp. In de foyer van „den Burcht" hield de R.K. Reclasseeringsvereeniging een pro- paganda-avond. De voorzitter opende den avond met den Chr. gfoet en verheugde zich over de groote opkomst. Vervolgens schetste de voorzitter in eenige woorden de taak der vereeniging. Spreker wijst na drukkelijk op het verkeerde begrip van velen, dat de vereeniging niet in de eerste plaats is en vereeniging om ontslagen ge vangenen aan werk te helpen, wat in dezen tyd bijna als een onmogelijkheid moet worden beschouwd, maar een vereeniging in het byzonder om die menschen te hel pen, die door verwaarloozing, omgaan met slechte personen en ook door zorgen ge dreven een misdaad begaan. Dit helpen kan geschieden door, zoo mogelijk, bij den officier van justitie een gunstig rapport van beklaagde in te dienen en ook wel door als tusschenpersoon te handelen. De vereeniging heeft, aldus spreker, ook een ander doel. n.l. het toezicht houden op personen, die voorwaardelijk zyn veroor deeld. Voor dat doel doet spreker een be roep op velen om hen daarin te helpen; zes a zeven menschen onder toezicht van één persoon, zooals het op het oogenblik is, is te zwaar. Spreker noemt vervolgens eenige cijfers, waaruit blijkt, dat het aan tal voorwaardelijk veroordeelde personen, onder toezicht gesteld van de R.K. Reclas seeringsvereeniging in één jaar van 26 tot 33 is gestegen. Na een korte pauze geeft de voorzitter het woord aan Prof. Carp, die in zyn rede: „Misdadigheid en verwaar loosde misdadigheid" vooral de verwaar loozing uitvoerig besprak. Volgens spreker is verwaarloozen niet het aan z'n lot over laten van een persoon, maar het onthou den van rechten aan iemand, waarop deze als mensch recht heeft. Ook de straf wil spreker nader bezien en hy meent, dat de straf niet alleen een middel mag zyn om zich te wreken, maar dat men zich in de eerste plaats moet afvragen „wat bereik ik er mee?" Vervolgens schetst spreker de noodzakelijkheid van het reclasseerings- werk en spoort allen aan, om dit werk, dat toch zeker een werk van naastenliefde is, te steunen. De voorzitter dankte Prof. Carp voor diens leerzame rede en sloot na eenige propagandistische woorden de vergadering op de gebruikelijke wijze. HET GEMEENTELIJK SCHILDERWERK. Naar wy vernemen, werd in de verga dering van de afd. Leiden van den Ned. Bond van Chr. Schilderspatroons besloten, een schrijven te richten aan B en W waarin zij zal verzoeken cm het uitvoeren van dat schilderwerk in- eigen beheer dooi de gemeente, dat zich er tce leent, te doen geschieden door gevestigde patroons. Ook zal gevraagd worden de gemeen telijke aanbestedingen zoo te willen re gelen, dat er ook werkgelegenheid ontstaat gedurende de Paasch- en Kerstvacantie, alsmede in de wintermaanden. Met ingang van morgen zullen alle kaaswagens en kaasauto's op- ryden naar de Kaasmarkt via Hooigracht. Pancrassteeg en Mid- felweg. Het wegryden geschiedt door Koppenhinksteeg in de rich ting naar de Hooigracht. Deze veranderingen zijn noodig voor een goede opstelling van de wagens op de Kaasmarkt. R.-K. MIDDENSTANDSVEREENIGING „DE HANZE." Vergadering in Den Burcht. Gisteravond vergaderde de R.-K. M V. De Hanze in Den Burcht onder voorzit terschap van den heer Schoondergang, die deze belangryke vergadering met gebed opende. De secretaris, de heer Van Deene, kreeg daarna geleg.enheid om de notulen der vorige vergadering voor te lezen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Naar aanleiding van een circulaire ont raadt het bestuur ten sterkste kortingen aan verbruiksvereenigingen toe te staan. Een ingekomen stuk van het Hanze- bureau besprekend, maakt de voorzitter er melding van, dat van 15 Maart tot 15 April een actie-maand wordt gehouden. Een commissie is benoemd en deze is reeds actief aan het werk met het doel propaganda te maken en leden te wer ven voor de Hanze, opdat we straks als sterke middenstands-organisatie de actie kunnen voortzetten. Vervolgens doet de voorzitter nog eens een beroep op de leden om zooveel moge lijk mede te werken met de nieuwe recla me in den vorm van de ontworpen „show- kaart". deze te bestellen en voor winkel en werkplaatsramen te hangen, opdat wy overal den tekst zullen kunnen lezen: „Veilig verkeer van hand tot hand". Koopt en laat werken by den Midden stand. Van den heer Van Berge Henegouwen is een schryven binnengekomen, waarin hij bedankte als bestuurslid van de Hanze. De voorzitter brengt woorden van dank aan het scheidend bestuurslid, dat vele jaren op bescheiden doch goede wyze de Hanze heeft gediend. Na installatie van een nieuw lid. volgt verkiezing van een bestuurslid, waarvoor door het bestuur de heer Bouchier, door enkele leden de heer Nieuwenhoven can- didaat is gesteld. De heer Bouchier wordt gekozen en neemt zyn benoeming aan. In bespreking komen dan de voorstel len voor den Centralen Raad. Op voor stel van de onderafd. St. Jan zal een voorstel worden ingediend, waardoor de mogelijkheid wordt geschapen, dat het financieel offer, de contributie voor de stands- en vakorganisatie voor hen, die daartegen thans bezwaar maken, geen beletsel meer kan zyn om lid van de Hanze te worden of te blijven. Als punt 7 doet de heer Simonis eenige mededeelingen over het middenstandscre- diet. Spr. geeft een duidelijke uiteenzet ting hoe de zaak thans door de Kamer van Koophandel voor Rijnland wordt be handeld. Hoe de commissie A en een com missie B de zaken regelen voor aanvra gen van credieten boven de f. 1000 en van kleinere bedragen. Credieten kun nen alleen verstrekt worden aan volwaar dige of volwaardig te maken zaken. Spre ker geeft enkele voorbeelden hoe ver scheidene aanvragers doqr bemiddeling van die commissies de zaak geregeld heb ben gekregen, zy het dan meestal langs een anderen weg als door middel van de 2 en later nog l1/: millioen gulden van den minister. Nadat de heer Simonis en kele gestelde vragen heeft beantwoord, dankt de voorzitter hem voor zyn zeer leerzame mededeelingen. Na een geanimeerde rondvrag sluit de voorzitter de vergadering met den Chr. groet. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: Electrotechnlsch Bureau, Rynsburgerweg 60, Leiden. Eige naar M. C. Laman, Leiden. Wijzigingen: N.V. Leidsche Caramel- fabriek vh. Backer en Co., Turfmarkt 8, Leiden Uittredend commissaris: Ch. Eel- tjes. Voorburg. Nieuwe commissaris J. W. Ydc, Oegstgeest. Th. Juffermans. Levendaal 29, Leiden. Melkhandel enz. Vestiging filiaal Hugo de Vriesstraat 15, Leiden. N.V. Leidsche Handelsvereeniging. Korte Mare 2 Leiden. Grossierdery en engros- handel in comestibles, chocolade, suiker- erken en importhandel. Overleden com missaris M. C. M. de Grcot, 's Gravenhage. L. Amersfoort. Zaalbergstraat 26. Alphen aan den Rijn, Fouragehandel. Wijz. Han delsnaam in L. Amersfoort's Veevoeder fabriek. wyz. uitgeoefend bedryf in: fou ragehandel en veevoederfabriek. BINNENLAND De beperking der melkproductie zal op 1 Juli aanvangen (3de Blad). Comenius-herdenking te Naarden. (Bin nenland, 3de Blad). Jaarverslag van de Nederlandsehe Mid- denstandsbank; netto-winst f. 8400, na af schrijving van f. 140.300 (Financiën, 3de Blad). Willy den Ouden verbetert het wereld record 500 M. vrije slag (Sport, 3de Blad)', BUITENLAND. Sir John Simon te Londen terug; Eden te Moskou gearriveerd (Buitenland, 1ste Duitsche protesten tegen het Memel- vonnis (Buitenland, 1ste Blad). Overleden is de Zuid-Afrikaander Tiel- man Roos (Buitenland, 1ste Blad). Sluiting der Belgische beurzen voor de laatste dagen dezer week. (Tel., Ie Blad). DE LAATSTE VOLKSBIJEENKOMST. Een nuttig instituut van het Leidsche tooneel verdwenen. Na een eervolle 81-jarige loopbaan, waarin aan duizenden en duizenden stad- genooten jaarlijks tegen een minimale vergoeding een aantal gezellige ontspan ningsavonden werd aangeboden, heeft de Commissie voor de Volksbijeenkomsten gisteravond, wegens gebrek aan belang stelling en dientengevolge wegens gebrek aan finantiën haar werkzaamheden moe ten beëindigen. Zoo laat het zich momenteel tenminste aanzien. De commissie zal nog eenmaal voor een volgend jaar de mogelijkheid van een nieuwe serie avonden overwegen, maar de kans op verwezenlyking dier gedachte is wel buitengewoon klein. Aldus ongeveer gisteravond de voorzit ter der commissie, de heer R. van Eecke, nadat een comité uit de trouwe bezoekers de commissie een fraaie bloemenmand had aangeboden uit dankbaarheid voor het vele wat zy gedurende een lange reeks van jaren voor vele stadgenooten heeft gedaan. De heer van Eecke zeide verder deze loopbaan niet dan met weemoed af te sluiten. Evenals zich onder uw comité, aldus spr., personen bevinden die onze avonden reeds 34 jaar lang trouw bezoeken, zoo zyn er onder ons, die meer dan een kwart eeuw lid van de commissie zyn ge weest. Wy hebben het werk altijd met genoegen gedaan, omdat deze byeenkom- sten vrijwel de eenige in onze stad waren, waarby niet gevraagd werd naar gods dienstige of politieke gezindheid. Zy waren toegankelijk voor iedereen, die behoefte had aan ontspanning. Aan dat alles is nu door verschillende omstandigheden een einde gekomen. De Volksbijeenkomsten zijn blijkbaar uit den tyd. Spr. hoopte even wel, dat de liefde voor deze oude instel ling in niet te verre toekomst zal her leven en hy besloot met namens de com missie hartelijk dank te zeggen voor het blijk van waardeering dat haar in den vorm van een bloemenmand in de Neder landsehe kleuren by monde van den heer Versluys werd aangeboden en waardoor de commissie zeer aangenaam is getroffen. De traditie tot het laatst handhavende, verzocht hy de aanwezigen het seizoen te besluiten met het zingen van het Wilhel mus, waaraan gaarne werd voldaan. Intusschen had de commissie voor een waardig en aardig afscheidsprogramma gezorgd. De bekende buikspreker Barandini opende den avond en zyn optreden werd gevolgd door dat van de bekende Neder- lansche filmster Suzie Klein, wier liedjes, correct begeleid door den heer Han Zirkzee, .eer in den smaak vielen In nog meerdere mate wellicht was dat het geval met de goochelkunsten van Larette, die horloges liet verdwijnen en ze op de onmogelijkste plaatsen terugvond, die dikke koorden voor je oogen doorknipte om ze een oogenblik later ongeschonden den volke te toonen en die speelkaarten verwisselde, dat men op het laatst zelf niet meer wist wat men in z'n handen had. Larette te zien goochelen blyft altyd een attractie, ook al zag men hem her haaldelijk eerder aan het werk. En dan was er nog last not least Freddy Dosh, die op kostelijke wyze menschen- en dierengeluiden imiteerde en daarvoor een daverend applaus in ontvangst had te nemen. Een strijkje verleende aan dezen avond muzikale medewerking. Het succesvol verloop van dezen laatsten avond zal by menigen trouwen bezoeker het leedwezen over de voorgenomen liqui datie nog vergroot hebben!

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1