HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 26 Maart 193S RECHTZAKEN. CRISIS-BERICHTEN. FAILLISSEMENTEN. UIT 0E OMSTREKEN. AGENDA. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen moest voor het Kanton gerecht alhier een groot aantal personen recht staan voor Crisiszuivelwet-overtre- dingen en verkeersovertredingen, waarbij hechtenisstraffen en zware geldboeten werden gevraagd. De heer A V.. aannemer en caféhouder te Zoeterwoude, moest terecht staan, om dat hij in de Morschstraat een auto had bestuurd, terwijl hij in staat van dron kenschap verkeerde, waardoor hij tegen een vrachtauto, die aldaar onder een lan taarn stond, was gereden Hoewel ver dachte eerst verklaard had nog nooit met de politie in aanraking te zijn geweest, was bij onderzoek gebleken, dat hij op 3 Aug. van het vorige jaar wegens het rijden met een auto, terwijl hij in staat van dronkenschap verkeerde door den Haagschen kantonrechter was veroordeeld tot 8 dagen hechtenis en 1 jaar intrekking van het rijbewijs, terwijl hij op 23 Aug '34 f. 5 boete had gekregen voor openbare dronkenschaD. Een zeer gevoelige straf is hier op zijn plaats en de Ambtenaar eischte dan ook 1 maand principale hech- tenisstraf en intrekking van het rijbewijs voor een jaar. De raadsman van ver dachte pleitte vrijspraak Over 8 dagen zal de Kantonrechter von nis wijzen. De boter- en melkhandelaar A. Z. uit Alkemade stond terecht wegens benadee ling van den Staat der Nederlanden. Ver dachte had op verschillende data in de maand September onder artikel 7 in het productleboek 75, 140 en 60 liter melk in geschreven. terwijl bij onderzoek was ge bleken. dat dit room was voor bereiding van boter. Onlangs heeft een knecht van verdachte terecht gestaan wegens het verkoopen van melk, waaraan een hoog percentage water was toegevoegd. Het O. M vond dat verdachte een beroeps- knoeier was, want binnenkort zal hij nog voor andere overtredingen terecht moeten staan. De Staat heeft verschillende bepa lingen gemaakt om de boterhandelaars te steunen, waarvan verdachte ook rirofi- teert. Dit is echter niet genoeg en hij ver koopt ongestempelde boter. Snr. had eerst overwogen om hechtenisstraf te vragen, maar dan zit hij nog op kosten van den BTaat waarom hij f. 1000 boete vroeg of 150 dagen hechtenis. Mr. Geelkerken, raadsman van ver dachte, hield een uitvoerig pleidooi om aan te toonen. dat de controleurs de ver- eischte monsters niet goed hadden geno men, door niet voldoende te roeren, waar door alleen het bovenste van de melk. de room in de fleschjes was gekomen. Ook is de financieele positie van zijn cliënt niet zoo gunstig en verdient hij maar f. 1500 per jaar. terwijl hij nog een schuld aan de Crisiscentrale moet aflossen, waarom hij clementie verzocht. De Ambtenaar wilde rekening houden met wat de raadsman had aangevoerd en vroeg in plaats van f. 1000 boete 8 dagen principale hechtenis. Over 8 dagen zal de Kantonrechter vonnis wijzen. W. V., gemeentewerkman alhier stond terecht omdat hij op de Hoogewoerd bij het rechtsaf slaan met zijn rijwiel ver geten had zijn arm uit te steken. Het O.M. eischte f. 2 boete of 1 dag hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde ver dachte tot f. 3 boete of 1 dag hechtenis. C. van der W.. aannemer te Noordwij- kerhout, stond terecht omdat hij op den nieuwen Rijksweg bij het Groene Kerkje te Oegstgeest met een snelheid van 80 KM. een auto van den heer Monarch uit Schie- broek had gecoupeerd, waardoor hij deze auto had aangereden Verdachte was na de aanrijding direct doorgereden. Alleen door den tegenwoordigheid van geest van den chauffeur van de aangereden auto, waren ernstige gevolgen uitgebleven. Het O. M. eischte f. 30 boete of 10 dagen hech tenis. Uitspraak conform. A. K. moest terecht staan omdat hij met zijn vrachtauto op den Stationsweg een driewielige transportfiets van den vischkoopman D. de Kr. had aangereden. Het O. M. eischte hierop f. 25 boete of 8 dagen hechtenis. De Kantonrechter ver oordeelde verdachte tot f. 20 boete of 8 dagen hechtenis. KANTONGERECHT ALPHEN Kantonrechter mr. J. H. W. N. Nicolaï. J. v. L., chauffeur op een tankwagen der A.P.C. was ten laste gelegd de veilig heid van het verkeer in gevaar te hebben gebracht door op 27 Augustus van het vorig jaar in de gemeente Benthuizen de bocht van den Geerweg naar den Sloot weg niet voldoende rechts te hebben ge nomen, tengevolge waarvan een aanrij ding was ontstaan met den motorrijder C. V. uit Hazerswoude. Verdachte was zelf verschenen, doch beweerde dat hij was aangereden door V. Deze laatste be vestigde de feiten als in het proces-ver- baal gemeld. V. had door een en ander een schade bekomen van f. 65. Elsch f 15' subs. 6 dagen hechtenis. Uitspraak f.9 subs. 4 d. C. H. liet verstek gaan. Deze had in vereeniging met een tweetal andere per sonen die reeds door de Haagsche recht bank wegens vernieling zijn veroordeeld, op den avond van 13 Sept. 1934, den wiel rijder De B. uit Noorden die per rijwiel de Ziende passeerde en komende van Aarlanderveen aangehouden en gevraagd om een sigaret. De B. die geen kwaad vermoedde, wilde H. inderdaad een siga ret geven. H. had B. echter op de teenen getrapt en in samenwerking met andere jongelui op niet nader te noemen wijze bevuild; bovendien had hij B met zijn klompen willen slaan. B. had echter de klomp gegrepen en H. uit verweer een stomp gegeven. Tijdens dit incident had de B. zijn rijwiel laten vallen, die door deze jongelui in het water was gegooid. Toen de B. de politie ging halen, koos het drietal het hazenpad. Doch denzelf den nacht wist de rijksveldwachter zekere Kr aan te houden, die in arrest werd ge steld, op vermoeden dat deze het rijwiel had verduisterd. De B., gaf een uitvoerige uiteenzetting omtrent het gebeurde even als de rijksveldwachter v. Sch., die op RECLAME. 1583 een vraag van den Kantonrechter hoe H. bekend staat, mededeelde dat als hij f. 1 verdiende wel voor f. 2 dorst had, kortom als een lastig persoon bekend staat De ambtenaar van het O. M kwalifi ceerde de daad van verdachte als walge lijk, vies en zeer laf en hoewel helaas art. 424 van het Wetb. v. Strafrecht voor deze overtreding slechts f. 15 stelt, ver zocht hij den kantonrechter deze hoog ste boete op te leggen, waaraan de kan tonrechter voldeed, tevens met toewijzing aan B. van diens civiele vordering ad f. 14.53. A D. uit Zwammerdam, die niet was verschenen, had volgens de dagvaarding op den Rijksstraatweg te Zwammerdam in October van het vorig jaar een aan rijding veroorzaakt toen hij achteruit een erf kwam afrijden met een vrachtauto. Als getuigen werden gehoord mej. Gr en |v, VI. De getuigenverklaringen klopten niet precies. Mej. Gr. verklaarde, dat de auto reed en v. VI. dat de wagen stil stond en toen plots ging rijden. De amb tenaar vond het onplezierig dat getuigen elkaar bestreden, doch meende dat het feit toch bewezen was. alhoewel v. VI ook min of meer onvoorzichtig had gereden. De kantonrechter was dezelfde meening toegedaan en veroordeelde verdachte overeenkomstig den eisch tot f. 10 subs. 4 dagen. 9 J. K. uit Nieuwkoop had. toen hij in staat van dronkenschap verkeerde, op grove wijze gevloekt. Wegens overtreding van het vloekverbod was hij verballseerd. Voor het feit openbare dronkenschap was hij reeds veroordeeld. Men zal zich herin neren, dat toen K. dronken was en hier voor terecht stond, toen door ons ook ge meld dat hij vreeselijk tekeer was gegaan en gevloekt had tegen arbeiders die te Nieuwkoop een wegdek aan het asphal- teeren waren, toen hij al waggelende pas seerde en was gevallen op het nog glib berig teerdek. Verdachte die zelf was ver schenen, kon zich niet begrijpen, waarom hij nu weer terecht moest staan, omdat hij wegens dronkenschap reeds was ver oordeeld. Hij kon zich niet meer herin neren, wat hij destijds had gezegd De kantonrechter trachtte hem aan het ver stand te brengen, dat hij zich schuldig had gemaakt aan genoemde dronken schap, doch bovendien aan overtreding van het vloekverbod door het IJdel aan roepen van Gods naam. Een en ander drong echter niet tot verdachte door, die door overlegging der dagvaarding van het het le feit aanhield reeds te zijn gestraft. Ter zitting bleek, dat K. meerdere malen zich schuldig maakt aan dronkenschap. De kantonrechter vond dit schandelijk, temeer daar verdachte werkloos en steun trekker is en zijn geld toch op betere wijze kan gebruiken. Zelfs bleek dat een zoon van verdachte het steungeld moet gaan ontvangen, daar men het niet aan verdachte kan vertrouwen, die wanneer hij geld heeft ten koste van alles zich be drinkt. Eisch en uitspraak f. 5 subs 3 d. A. v. B. uit Berkel* had onder Benthui zen op den Hoogeveenscheweg in Nov. j.l. een aanrijding veroorzaakt. Terwijl het mistig was, had hij gereden met een snelheid van 50—70 K.M. en niet een stil staande vrachtauto gezien, die juist wilde draaien; hij was hier bovenop gereden De bestuurder dier vrachtauto, die had zien aankomen, dat verdachte niet stopte, had zich bijtijds in veiligheid kunnen stellen. Als getuigen waren opgeroepen de bestuurder der vrachtauto en een mede- inzittende. Belden verklaarden dat de groote lichten hadden gebrand en de richtingaanwijzer uitstond, doch dat ver dachte met groote snelheid reed. Een tweetal getuigen décharge gaven een eenigszins andere lezing omtrent verlich- "verdachte beweerde, dat de richting aanwijzer niet was uitgestoken en de vrachtauto met gedempt licht had ge staan. Z.i. had hij gereden volgens de wet waarmede de ambtenaar en de kan tonrechter het echter niet eens waren. Gelet echter op het feit, dat verdachte reeds een schade heeft gehad van f700 aan zijn bijkans geheel vernielde auto, werd hij thans veroordeeld tot f. 15 subs. 5 dagen hechtenis. Waar geen woonplaats is vermeld, wo nen veroordeelden te Alphen a. d. Rijn. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Voor den politierechter stond terecht L. J. F. v .L. uit Leiden, zonder beroep, die een 14-tal ruiten van het kantoor van Maatschappelijk Hulpbetoon te Leiden heeft verbrijzeld. De reden hiervan was zoo deelde verd. mede dat hij zijn veront waardiging wilde uiten over zijn vermin derde ultkeering. De officier van justitie eischte 3 maan den gevangenisstraf. De politierechter zal eerst een psychiatrisch rapport doen laten instellen. NEDERLANDSCHE VEEHOUDERIJ CENTRALE. Door de Nederlandsche Veehouderij- centrale zal gedurende het tijdvak van 8 t-.m. 13 April de inneming van gezouten rugspek geschieden tegen dezelfde voor woorden en prijzen als die, welke zullen gelden in de week van 1 t.m. 6 April. Surséance van betaling: Voorloopig verleend aan; H. van der Helm, aannemer, Wassenaar, Lange Kerk- dam 77. Verhoor: Maandag 29 April 1935 des n.m. 12.15 uur in de Rechtbank te Den Haag. Bewindvoerder: Mr. J. F. A. v. d Heyden, Den Haag. Uitgesproken: C. Janssen, kruidenier, Burg. Pont straat 20, Hillegom. Cur. mr. L. M. I. L. van Taalingen—Dols, Jansweg 52, Haarlem. BENTHUIZEN. Door den heer G. Spijker, is aan de aannemers Gebr. Graper. opgedragen de bouw van een burgerwoonhuis. HAARLEMMERMEER. Van een ladder gevallen. De rietdekker C werkzaam bij den landbouwer K. te Abbenes alhier, had bij het uitglijden van een ladder het ongeluk van het dak op den grond te vallen. Met zware inwendige kneuzingen werd de man opgenomen en onder behandeling gesteld van dr. van H., op wies advies hij per ziekenauto naar zijn woning werd ge bracht. Jeugdige werkloozenzorg. Het comité voor jeugdige werkloozen zorg kwam met een 40-tal jongens, na de beëindiging van de gewone bijeenkomsten ln de Jeugdkapel naast de Ned. Herv. Kerk te Hoofddorp nog; eens samen. Ook eenige belangstellenden en de jongedames, die zich met het Inzamelen van gelden, als anderszins van haar taak hadden gekwe ten, woonden de vergadering bij. De bij eenkomst stond wegens ongesteldheid van veorz., den heer Woldendorp, onder leiding van den heer J. C. Tanls, die het doel van dit samenzijn nader uiteenzette. Door een door den voorz. aangewezen commissie werden de meegebrachte mooie collectie werkstukjes gekeurd, terwijl als prijswinnaars werden aangewezen: le. L. van Ieperen; 2e H. Oldenburg; 3e. Jan Hofman en 4e. C. de Weerd, resp. voor door hen vervaardigde voorwerpen. Ds. Salverda heeft na de pauze de Jongelui hartelijk toegesproken en daarbij gewezen op den ernst van den tijd, maar ook op den eenigen weg om uit den geestelijken nood te geraken. Bij de door het bestuur van den Haar lemmermeerpolder ten Polderhuize te Hoofddorp gehouden aanbesteding van den bouw van het bruggencomplex over de Hoofdvaart in den Bennebroekerweg en de brug over den Slotertocht aldaar, werd in massa ingeschreven met als laagste Inschrijvers gebr. den Ouden te Oegst geest voor f. 26620. Aan den heer B. v. d. Moren te Hoofddorp, die bijna 33 jaren als brieven besteller bij de Posterijen op voorbeeldige wijze in Haarlemmermeer is werkzaam geweeest, is op zijn verzoek als zoodanig wegens verkregen aanspraak op pensioen eervol ontslag verleend, met ingang van 16 April a.s. KATWIJK AAN ZEE. Het bezoek van dc K. 18 aan Tristan da Cunha. Inzonderheid voor onze gemeente is het bezoek van de K. 18 aan het eiland Tris tan da Cunha van beteekenls. Zooals wij reeds vroeger meldden, landde daar den 5den October 1836 als schipbreukeling de Katwijker Pleter Willem Groen, die, in telligent als hij was, onder de kleine be volking spoedig een vooraanstaande plaats innam en de opvolger werd van den Gou verneur Glass. Tientallen jaren bleef deze landing en de historie van de oud-bewo ners van Katwijk onbekend. Eerst in 't laatst der vorige eeuw ging toevallig een licht op, dat het duistere van dit verre gebeuren verbrak en den reeds lang ver loren gewaanden Groen weer in contact bracht met zijn verwanten te Katwijk a. Zee Het was de onderwijzer J. J. Hoffmann alhier, die in een nummer van „The Gra phic" in 't laatst der vorige eeuw een por tret aantrof van den Gouverneur Peter William Green van Tristan da Cunha. Het flitste plotseling door het brein van den heer Hoffmann: zou dit niet Pieter Wil lem Groen kunnen zijn, die het laatst in 1828 te Katwijk aan Zee was gezien en van wien sedert niets meer was verno men? Een briefwisseling van genoemden onderwijzer met Peter William Green bracht aan het licht, dat men hier wer kelijk te doen had met den uit Katwijk afkomstigen Groen, die hier nog zijn ver wanten had. Openbare vergadering van de A.R. Kits- vereeniging „Nederland en Oranje". Deze vergadering werd in „Irene" ge houden. waar de hsor A. Warnaar, burge meester van Hazerswoude het onderwerp behandelde „Standvastig en Onbeweeglijk". De voorzitter, de heer C. A. Veltkamp, liet zingen Ps. 99 1, las den 97sten Psalm, en ging voor in gebed. Namens het bestuur heette hij allen van harte welkom, zette uiteen waarom deze vergadering bijeen kwam en leidde spr. In. De heer Warnaar, die den titel van zijn lezing ontleend had aan 1 Cor. 15, begon met zich af te vragen: Wat Is er in ons leven overgebleven dat standvastig en onbeweeglijk is? Is ons bezit, onze welvaart standvastig gebleven? Is de levens beschouwing van velen niet gewijzigd? Engeland, de bakermat van den vrijhandel, is tegenwoordig protectionist enz. In de geheele wereld is verandering te bemer ken, ook in ons land. Die dweepten met de democratie, roepen nu om het sterke gezag. Onze regeering moet soms het roer om gooien, minister Colijn heeft gezegd, dat men geen maand vooruit kan zien. Het is nu de tijd van geboden en regels, wat voor sommige personen onaangenaam is. Het uitzicht blijft somber, spr. verwees naar den land- en tuinbouw; de scheepvaart, eens onze nationale trots, verkeert aan den rand van den afgrond. De overzeesche gewesten moeten door het moederland op de been gehouden worden. Hoe lang nog kunnen tal van nijvere middenstanders het uithouden. Nog 400.000 roepen er om werk Ellende, kommer, chaos alleen zijn standvastig en onbeweeglijk. En nu worden we geroepen voor de stemming der Prov. Staten. Spr. gaf eecst een historisch overzicht van de plaats, die de Prov. Staten in de geschiedenis van het land hebben Ingenomen. De A.R. partij zou het wenschelljk achten als de Prov. Staten invloed konden uitoefenen bij de benoeming van een Commissaris der Koningin en zouden ook wenschen, dat zij meer dan twee maal per jaar vergaderden. Spr. stond uitvoerig stil bij de taak der Prov. Staten. De Prov. Staten kiezen de leden der Eerste Kamer. Er gaan nog stemmen op, die de Eerste Kamer willen opheffen. In sommige gevallen ls haar recht van be staan bewezen. Spr dacht aan de afstem ming van het Moerdijkkanaal en een recent geval Inzake de lintbebouwing, Spr. legde nu den nadruk van de be teekenls der AR. beginselen in verband met de Prov. Staten. Spr. zal niet veel uit weiden over de uiterst revolutionaire groepen in deze vergadering. Spr. gaat ook op de andere stroomingen in, zooals de S.D.A.P., N.S.B. e.a, De AR. partij heeft altijd echt natio nale politiek gevoerd, 't Wettige gezag ls altijd door haar erkend. Zij was altijd voor vastheid van beginsel t.o.v. staat en maat schappij. Wij rekenen en blijven rekenen met de zonde, maar wij baseeren ons op Gods woord. Eerst gaf HIJ ons een Groen van Prinsterer, daarna stond Kuyper op. In den moeilijken tijd van thans heeft God ons als leider gegeven Colijn. een econoom van internationale bekwaamheid. Moeten wij tegenover God ons tekort belij den, tegenover den mensch heeft de A.R. partij zich niet te schamen. Hier bestaat gewetensvrijheid, wij hebben onze Chr. Scholen en onze vrije Chr. pers. Wij heb ben een sociale wetgeving ons door andere landen benijd. Het gezag wordt hier ge handhaafd en de A.R. partij heeft daar altijd voor gestreden, denk aan 1903 en 1918. die er van kunnen getuigen. Op het terrein van 's lands financiën heeft zij zich niet onbetuigd gelaten, van Colijn's politiek ln 1923 plukt men thans nog de vruchten. Te midden der bruisende bran ding staan de A.R. beginselen standvastig en onbeweeglijk. Na het beantwoorden van gestelde vra gen, dankte de voorzitter den spreker voor zijn behandeld onderwerp en sloot met dankgebed. Wij herinneren aan den interessanten historischen avond „Katwijk voorheen en thans", welke morgenavond plaats vindt en die opgeluisterd zal worden door enkele minuten toepasselijk orgelspel door den heer Nic. van Beelen. LISSE. Bijeenkomst van de N. S. B. De N.S.B., afd. Lisse, hield'ln hotel „De Witte Zwaan" een vergadering voor ge- noodigden. Als spr. trad op dr. Boissevain uit Oegstgeest met het onderwerp„Gods dienst" en de N.S.B.", welke hij o.a. te Oegstgeest en Katwijk heeft uitgesproken en waarvan ons blad reeds verslag gaf. Gevonden: een grijze want. Inlich tingen op het politiebureau. NOORDWIJK. De watertoren als uitzichttoren. Zooals wij indertijd reeds meldden, ls de gemeentelijke watertoren als uitzichttoren gepacht door den heer K. N. Bolhuis. De toren kan door 50 a 60 bezoekers tegelijk bezocht worden. Een gemakkelijke en ruime wenteltrap voert naar boven, waar een verrukkelijk uitzicht ls op zee en duinen en binnenkort over de bloeiende bloembollenvelden. De toren is zoo Inge richt, dat zelfs bij stormweer een bezoek zeer wel mogelijk ls, daar men boven in den toren kan blijven, achter glazen wanden, beschut voor den wind. Bij regen weer biedt de breed overstekende koepel voldoende beschutting. De 40 M. hooge toren harmonieert uitstekend met het omliggende landschap. Deze gelegenheid, om van het uitgestrekte en bekend mooie panorama te genieten, beteekent ongetwij feld een attractie te meer voor de bad plaats. De schoolartsendienst. Door B. en W. wordt aan den raad voor gesteld de gemeenschappelijke regeling van den schoolartsendienst met de ge meenten Hillegom, Lisse, Sassenheim en Noordwljkerhout nadat deze 5 jaren heeft gewerkt op te heffen. De bedoeling van deze opzegging is niet om een einde aan den schoolartsendienst zelf te maken, doch om verschillende moeilijkheden, die in de praktijk zijn gebleken bij een nieu wen opzet te vermijden. De commissie tot wering van schoolverzuim. Wij ontleenen aan het verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim over het jaar 1934 het volgende: Door den Inspecteur van het L. O. in de Inspectie Leiden werden aan de com missie ter behandeling toegezonden 117 opgaven van schoolverzuim. Voor het on derzoek van deze verzuimen werden door de Commissie opgeroepen 106 personen. 65 personen gaven aan dezen oproep gehoor. Volgens de meening der Commissie waren voor 32 verzuimen geoorloofde redenen aanwezig. De overige verzuimen achtte de Commissie ongeoorloofd. De commissie heeft bij de politie aangedrongen op strenge toepassing der gemeentelijke ver ordening, waarbij is bepaald, dat kinderen, die tijdens den schooltijd op de openbare straat worden aangetroffen door de politie naar de school zullen worden ge bracht. Rechten besmettelijke ziektewet. Door B. en W. wordt aan den raad voorgesteld vast te stellen een nieuw tarief voor rechten ingevolge de Besmet telijke Ziektewet. Voorgesteld wordt van de ten laste der gemeente komende gelden wegens reiniging en ontsmetting door be langhebbenden te laten betalen 10 der kosten bij een belastbaar Inkomen van f.1000 tot f.1500: 15 "In van f.1500 tot f.2000; 25 'la van f.2000 tot f.2500: 40 'In van f.2500 tot f.3000; 60 van f.3000 tot f.3500; 80 "Ju van f.3500 tol f. 4000. HEDEN. Hooglandsche Kerk: Orgelconcert Felk# Asnia. 8'/< uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. StadszaalLiefdadigheidsvoorstelling „Joop van Dil-ter Heul". 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Zuld-Afrikaansche avond. Spr. dr. van Broekhulzen, 8 uur nam. Noordwfl k-a a n-Z e e (Seinpost) H.G.S. Spr. de heer B. G. Peereboom, 8 uur nam. Oegstgeest (Witte Huis)S.D.A.P. Spr. W. Drees, 8 uur nam. Woensdag. Stadszaal: 5de Volksbijeenkomst, 8 uur nam. K a t w ij k-a a n-Z e e (Gemeente zaal) Geref. Bond. Spr. ds. v. d. Berg van Amersfoort, 7'/« uur nam. K a t w ij k-a a a n-Z e e (Chr. Prot. Bel): Spr. W. van Beelen over Katwijk voor heen, 7 3/4 uur nam. Voorschoten (Deurloo)Prop. feestvavond V.A.R.A., 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uur nam. „De koene zwemmer". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater. Breestraat, 8 uur nam. „Bengaalsche lanclers". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „De laatste der Mohikanen." Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater, Steenstraat 39. 8i/4 u. nam. .Eskimo". Zondag nam. 2 uur, 4'/« uur en 8 u. 15. Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/« uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 tot en met Zondag 31 Maart a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telet. 502; D. J. van Drlesum, Mare 110, telef. 406 en C. van Zijp, Wilhelmlnapark 8, Oegstgeest, telef. 274. Door B. en W. wordt aan den raad voorgesteld een gemeenschappelijke rege ling tot wederzljdsche hulpverleenlng bij brand te treffen met de gemeenten Lei den, Noordwljkerhout, Voorhout, Hillegom, Lisse, Sassenheim, Rijnsburg, Katwijk, Valkenburg, Oegstgeest, Warmond, Alke made, Woubrugge, Leiderdorp. Voorscho ten, Zoeterwoude en Koudekerk. NOORDWIJKERHOUT. De verkiezing voor den Gemeenteraad zal alhier plaats hebben op 11 Juni a.s. Gelegenheid tot kostelooze inenting wordt van Gemeentewege gegeven op 28 Maart a.s. in de Chr. Herv. School. Ter gemeente-secretarie ls als volon tair werkzaam gesteld de heer Horsthuls Jr., alhier. RIJNSBURG. Op de begraafplaats van de Sandlaan vond onder groote belangstelling de ter aardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen M. v. 't Riet, die ver leden week te Lisse op zoo tragische wijze het leven verloor. Ds. Broekstra sprak. De gezamenlijke collecten voor de zending hebben ln de Geref. Kerken alhier ln 1934 f. 1960.25 opgebracht. SASSENHEIM. Alhier had een tentoonstelling plaats van de voorwerpen vervaardigd door de leerlingen van de nieuwe R<K. Fröbelschool in de Kerklaan, De belangstelling was zeer groot. Door de afd. Sassenheim van de S.D.A.P. zijn Al volgende condidaten ge steld: 1. G. FIÏÏppo, 2. G. Snip, 3. H. W. Möhlmann, 4. J. de Vreugd, 5. D. J. van Eek. VEUR. GEMEENTERAAD. Afwerking van den voordracht bij de benoeming van leden der Stembureaux. Warm debat over de administratie vergoe ding inzake de R.K. Jongensschool De twee kasgeldleenlngen goedgekeurd. De raad dezer gemeente kwam in open bare zitting bijeen. De voorz. sprak eenige woorden ln verband met de benoeming van den hoofdcommies ter secretarie, de heer Tapman, tot secretaris van Boskoop (zie het raadsverslag van StompwijkJ. De ingekomen stukken werden voor ken nisgeving aangenomen. Benoeming leden Stembureaux. De heer Zuidwijk kan zich niet geheel vereenigen met deze voordracht; bepaalde raadsleden zijn uitgehekeld. terwijl anderen tot drie maal toe op de lijst voorkomen. De voorz. zegt o.a. dat het moeilijk is iedereen te vol doen, B. en W. hebben ook rekening te houden met de geschiktheid. De heer Zuidwijk ls met de uiteenzetting wel tevreden, 't gaat echter niet om een bepaalde richting, alle menschen zijn hem gelijk, het gaat om personenkeuze. en daarom is het niet juist b.v. een langzit- tend lid te passeeren. De nu volgende stemming had tot uit slag, dat de heeren Zuidwijk. Raaphorst en

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6