BREUK LIJDERS LEIDEN Dames- Kousen NEDERLAND Perz FIJNSTE EDAMMER KAAS C. Th. BREEBAART ZOON Fil d'Ecosse Ammy95c,s- Tilly, 1.15e#s- Thea i.40ctI A, F, MULDER ZOON KÏÏT,.V» Hasselman& Pander LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 25 Maart 1935 BROOKS DESKUNDIGE Hotel „Bellevue" C0STUUMS NAAR MAAT vanaf f. 45.- Stoomvaart-Maatsch'i. AMSTERDAM. kleedjes vanaf f 13,75 AUTO VOOR EEN WRINGER, NATUURLIJK HARRY v. d, OUWEELEN, Prinsessekade 3-4 sHtruwwu-wreot® ElOEN sentlegelden der raadsleden worden vast gesteld op f 2 per lid per zitting. Van den minister van Ond K en W. Is mededee- llng ontvangen, dat het voorschot Inge volge de Lager Onderw -wet voor de jaar wedde der onderwijzers zal bedragen 1.6090, terwijl f 600 wegens pensioensbij dragen is Ingehouden. Inzake het opnemen van een inwoner in een krankzinnigengesticht stelde de heer Jansen voor. om aan het R.K Armbestuur te verzoeken, toch nog de halve bijdrage te geven. Aangenomen met alg. st Hierna werd de openb. verg. geschorst. Na weder-open in,- kwam in behande ling een adres van den districtsarts van het Bureau voor Consultatie en T.B.C.-be- strijding. omtrent de opneming van een kind van het gezin van Rijn. Het blijkt, dat een bedrag van 1. 0 85 per dag noodtg zal zijn. Goedgekeurd. Van den Commissaris der Koningin was goedgekeurd teruggekomen de verordening, regelende de bezoldiging en eischen van benoembaarheid der veldwachters. Hierna komt in behandeling een voor stel van B. en W. om ingevolge het advies van een deskundige inzake verbetering van den Heerenweg te besluiten tot het aan brengen van een gesloten wegdek. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen met 4 tegen 3 st. (de heeren van Tol, de Bruijn en Disseldorp i. Het speet den voor zitter. dat dit besluit niet met alg. st. is aangenomen, doch hij vertrouwt, dat ook de tegenstemmers pleizier zullen hebben van den nieuwen weg. Door dit besluit is het noodzakelijk een geldleening tot dekking der kosten aan te gaan. Met alg. st werd daartoe besloten. Van de Holl. Mij. van Landbouw is een verzoek ingekomen om een subsidie te verleenen voor een in deze gemeente ge houden naai- en knipcursus. De raad be sloot met alg. st. aan dit verzoek tege moet te komen. Op een adres van den Natlonalen Bond tegen Alcoholisme om verlaging van het aantal vergunningen en verloven A werd afwijzend beschikt. Ged. Staten wenschen, dat het tarief voor schoolgeld voor het L. O. zoodanig gewijzigd wordt, dat bij een inkomen van f 3000 een schoolgeld van f. 30 per leer ling p. j. betaald wordt. Op voorstel van B en W werd hiertoe besloten Vastgesteld werd o.a. nog een besluit tot wijziging der gemeentebegrooting, waarna sluiting volgde. Tot commissaris van de Spaarbank van het Dept Rijnzaterwoude van de Mij. tot Nut van 't Algemeen is voor Lelmul- den benoemd de heer G. C. Charlet. Tot bestuurslid van het Dep werd benoemd de heer H Heenk, terwijl tot bibliothe caris werd aangewezen de heer A. de Kroes te Rijnzaterwoude. Tot l!d van het Ziekenfonds der Mij. werd benoemd de heer H. Heenk te Leimuiden. In de eerste twee maanden van het jaar is alhier ruim f. 500 aan steun voor werkloozen uitgegeven. WADDINXVEEN. GEMEENTERAAD. Nieuwe gemeente-geneesheer - Verbod voor vischwedstrijden. De voorzitter opende de vergadering. Ingekomen waren van Gedep Staten de vaststelling van de presentiegelden voor de raadsleden op f 2.50 p. zKon. goed gekeurd hun besluit om de jaarwedden der wethouders te bepalen op f. 450 Op zijn verzoek werd aan dr. J. F. Paul alhier, wegens vertrek naar elders eervol ontslag verleend als gemeente-geneesheer en in diens plaats voorlooplg tot 1 Jan. a.s. benoemd de heer J. C. Pols. dis zich met 1 April in deze gemeente zal vestigen als arts. In verband met het bedanken als voor zitter van stembureau in district 3 door den heer Bremmer werd de heer Krabben dam benoemd. In diens plaats werd geko zen tot lid van het stembureau in dlstr. 2, de heer van den Berg. Aan de orde was het voorstel om een credlet beschikbaar te stellen voor plaat sen van planten welke gratis van de Ned. sierteeltcentrale kunnen worden bekomen. De voorzitter deelde mede dat in de bedoeling ligt de boomen voorlooplg te plaatsen bij het station, welk werk. in overleg met de commissie C van het crisis comité en onder leiding van den heer Gerts. zal kunnen geschieden door jeug dige werkloozen, die daarvoor wat zakgeld kunnen verdienen. De heeren van den Berg en Hljkoop achten deze uitgaaf voor deze tijden van bezuiniging te hoog De voorz. antwoordde, dat dit een uiter ste is. Vermoedelijk kan het f. 100 a f. 150 minder kosten. Met de stemmen van de hiervoor ge noemde heeren tegen, werd het voorstel aangenomen. Volgde een voorstel van B. en W. om de fietsenhokken bij het zwembad van af sluitingen te voorzien, daar er dingen ge beuren die klachten, en blijkens ingesteld onderzoek zeer gegronde, te weeg brengen. Voor die afsluiting wordt geraamd een bedrag van f. 200. Nadat de voorzitter had medegedeeld, dat een en ander zoo goed en goedkoop mogelijk zal worden uitge voerd. werd het voorstel zonder 'i st. aan genomen. Aan de orde was het voorstel van de heeren Krabbendam en Vis om het vls- schen op Zondag in de bebouwde kom van de gemeente te verbieden. De heer v. d. Berg juichte dit voorstel van harte toe. Hij was van oordeel dat men hier den goeden kant op gaat voor de bevordering van den Zondagsrust en Zondagsheiliging. De heer Bremmer vroeg zich af, of de voorstellers wel den Juisten weg hebben bewandeld door buiten B. en W. om met dit voorstel te komen. Spr. moet opmer ken dat de overheid niet kan werken voor de Zondagsheiliging, dat is een persoon lijke kwestie. Echter door de rust te be vorderen, kan de goede sfeer worden ge schapen voor Zondagsheiliging In het voorstel zit echter wel een hiaat, omdat alleen de bebouwde kom wordt genoemd. En een enkele vlsscher op Zondag zal de Zondagsrust niet verstoren. Spr. stelt voor het voorstel in dien zin te wijzigen, dat het wedstrijdvisschen op Zondag zal zijn verboden. De heer Zoethoutmaar kon zich met deze meening vereenigen. De voorzit ter betoogde dat door aanneming van het voorstel van de heeren Vis en Krabbendam niet zal worden bereikt wat de bedoeling is, n.l. het weren van rumoer. En wordt er alleen over bebouwde kom gesproken, dan geeft het resultaat nog een negatief succes. De heer van der Hee stelde voor het visschen in de geheele gemeente op Zondag te verbieden. De weth. van Tol en Herfst verklaarden zich accoord me', het betoog van den heer Bremmer De heer Pllle kon zich niet met het voorstel ver eenigen Spr. zag hierin een beperking van de vrijheden van den mensch. Uil oogpunt van gezondheid en drankbestrijding is het hengelen aan te bevelen, zooals o.a. prof. van der Pel dat heeft geschreven. De voorzitter merkte op. Uat de voorstel lers wel iets anders hadden kunnen be reiken. door een anderen weg te bewan delen. In de gemeente mag b.v ook met melk worden gevent op Zondag en dat doet ook niemand. Zoo was er hier ook wel een gaatje te vinden geweest. De heer Krabbendam wilde er op wijzen, dat het voorstel niet ls gedaan voor mid del van reclame zooals wel beweerd ls ge worden. Het is geboren uit een arrest van den Hoogen Raad. Een gemeenteraad heeft voor die zaak gestreden en het pleit gewonnen. Spr. was bang dat dc voorzitter niet durft. De voorzitter: Ja. Ik ben een lafaardl De heer Krabbendam meende, dat de voorzitter geen tijd voor het werk heeft; anders was de politieverordening allang gewijzigd. De voorzitter: omdat lk tang ben. De heer Krabbendam wenschte hulde te brengen voor de wijze waarop ln andere gemeenten en ook in Waddlrixveen voor de Zondagsrust wordt geijverd De voorzitter merkte op dat de heer Krabbendam die hulde wel voor zich kan houden. Eerst hulde brengen aan den voorzitter en er direct boven over ertel- len dat de voorzitter bang is, daarvan is spr. niet gediend. Dat is een verkeerde vlag die de lading dekt. De heer Krabbendam verdedigde het voorstel en beantwoordde de verschillende sprekers, daarbij van verschillende zijden geïnterumpeerd wordende. De heer Hijkoop wees er op, dat ce heer Krabbendam in zijn betoog heeft getracht door voorbeelden van enkele sprekers cari- caturen te maken. De voorzitter merkte op dat, gehoord de wijze waarop de heer Krabbendam heeft gemeend spr. te moeten aanvallen, voor hem een reden ls om niet verder van ant woord te dienen. Het voorstel van den heer van der Hee werd ln stemming gebracht (algem. sisch- verbod op Zondag) en verworpen met 10 tegen 1 st. Het voorstel van den heer Bremmer (wedstrijdverbod) werd aangenomen met 8 tegen 3 st. Tegen de heeren Schouten, Slooten en Pille. Hierdoor was automa tisch het voorstel van de heeren Krab bendam en Vis verworpen. Nadat een voorstel tot wijziging van de begrooting voor 1934 ls aangenomen sloot de voorzitter de openbare vergadering. Opnieuw brengt; zijn jaarHjksch bezoek aan en wel op Woensdag, Donderdag en Vrijdag. 27 t/m. 29 dezer, en zal ook thans zitting houden in 1540 (Steenstraat 59) Spreekuren: 10 ï.e-4 n.m., 0-8'»avonds Gratis demon stratie van het beroemae lucht kussen, Breuk- Apparaat van den heer C. E. Brooks. C. B. Brooks Benut nu deze gelegenheid om U een Brooks Apparaat te laten aan meten en zoo mogelijk aan te schaffen. Vergelijk het met Uw breuk band. Geen ve eren—geen on- noodige drukking, pijn of on gemak; maar aangename dracht gemakrustveiligheid en de grootst mogelijke verlich ting. Bij Uw zwaarste werk geen last van Uw breuk, want deze wordt volkomen in bedwang gehouden. Ook het dragen des nachts is een groot voordeel. Wij hebben duizenden breuk lijders afdoende geholpen. De prijs behoeft geen bezwaar te zijn en onze garantie van terug betaling hij terugzending na den proeftijd vrijwaart tegen alle risico. Brooks Rupture Appliance Co Singel 25 (22693 Amsterdam LEIDEN s MARE 92 TELEFOON 544 Onze beroemde 1538 50 ets. 1560 met Rljksmerk, per stuk ong. 4 pond 95 cent Extra fijne Roomkaasjes, volvet35 cent Lunchkaasjes25 cent 1559 beter genre, betaalbaar f. 5.per maand, aangeboden door gerenommeerde maatzaak. Vraagt inzage stalencollectie. coupeurs bezoeken U d. geh. land. Brieven bureau v. d. blad onder No. 5402. SEGELMATIGE PASSAGIERSDIENST van Amsterdam vin Southampton, Algiers en Genua naar Port-Saïd, Suez. Colombo, Sabang, Belawan-Deli, Singapore, Batavia. Aansluiting op de stoomschepen van de Koninklijke Paketvaart-Mij. 2128 Korte zeereizen naar Southampton (eiland Wight'. Villefranche (Nice), Aljfiers en Genna. Voor brochures, afvaartlijsten en verdere inlichtingen wende men zich tot de Agenten der Maatschappij. ROLLANDET&Co., Breestr. 61-63 Jel. 2353-2354 nieuwe collectie j Goedkope Prijzen Breestraat 146 - Botermarkt 21-22 LEIDEN 1527 Bij beschikking van de Ar- rondissements-Rechthank te 's-Gravenhage van 21 Maart 1935 zijn de faillissementen van C. DE BRUYN, destijds wonende Kortsteekterweg 75 te Alphen aan den Rijn, thans Rijndijk A 302a te Ha- zerswoude en van G. J. EDEL MAN, Tempel D36 te Zwam- merdam, wegens gebrek aan baten opgeheven. 1526 De Curator: Mr. L. WELIL. Kant. Breestr. 123a, Leiden. Dit zijn de uier nieuwe lekkemijen in de heerlijke reeks gevulde Droste-eitjes! En er is nog meer nieuws voor U: Alle Droste- Paascheitjes zijn per ons 5 ct. goedkoopet geworden! En dat wil wat zeggen - denk nog maar eens b.v. aan die heerlijke vullingen: Crème de Caraque, Nogetta, Roomtruffel en Caramel! Ook de leuke gevulde Paaschfiguurtjes zijn in prijs verlaagd! Vraag er eens naar bij Paschen hoort iets fijns I Spaart plaatjes voor het album Java T'. ALTIJD WELKOMI 1574 Dir. v. part. te koop gevr. een i. g. st. v. gebr. liefst 2 deurs. Brieven m. omschr. en prijs Bur. van dit Blad onder No. 7834a. 766 Prlm» SjjP^OoV d.. Soepel voortoopifl vo voorrijd»" v.rtr.,9^ 478

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 8