Partijcongres van den Vrijheidsbond LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Maandag 25 Maart 1935 BINNENLAND. KERK- EN SCH00LNIEUWS Redevoeringen van mr. De Boer en minister Van Lidth de Jeude. FAILLISSEMENTEN. SPREEKCEL. JdJN/T EN LETTEREN; BRITSCHE DIPLOMATEN OP SCHIPHOL. SIR JOHN SEVION EN EDEN OP DOORREIS NAAR BERLIJN TE AMSTERDAM. Diplomatiek stilzwijgen. De Britsche Minister van Buitenland- eche Zaken Sir John Simon is gistermor gen te 12 20 uur met een speciaal vlieg tuig van de Imperial Airways op door reis naar Berlijn, waar hij tezamen met den Britschen lord-zegelbewaarder Eden besprekingen met de Dultsche Rijksregee- ring zal voeren over den internationalen toestand in verband met het door Frank rijk en Engeland voorgestelde luchtpact en met het besluit der Duitsche regeering tot wederinvoering van den militairen dienstplicht, op Schiphol geland. Bijna tegelijkertijd arriveerde een tweede toe stel van de Imperial Airways uit Parijs, met aan boord den Lord Privy Seal Eden. die daar Zaterdag besprekingen met de Fransche regeering heeft gevoerd. Zooals te verwachten was bestond er voor de zeldzame ontmoeting van twee Britsche ministers op Nederland's eerste luchthaven groote belangstelling, vooral van de zijde van de pers en te meer. waar de oogen der geheele wereld gericht zijn op de beide Engelsche staatslieden, die te Berlijn besprekingen gaan voeren die van de grootste beteekenis kunnen zijn voor het wel en wee der geheele wereld Na tuurlijk ontbrak ook het leger persfoto grafen en filmoperateurs niet Tegen elf uur arriveerde uit Den Haag de Britsche gezant aldaar, sir Hubert Montgommery. Te 12.18 uur loeide de sirene, ten tee- ken dat de eerste machine in zicht was, en even later verscheen inderdaad de En gelsche tweedekker boven het veld. Het was het vliegtuig uit Londen, dat het eerst verscheen, doch terwijl dit nog een wijde boog beschreef, om in de juiste richting te landen, loeide reeds de sirene ten tweede male en verscheen uit het Zuid- Westen de tweede machine boven het veld. Sir John Simon, die vergezeld was van twee hooge ambtenaren van het Foreign Office, de heeren R. Hankey en Edgar Granville, werd als eerste begroet door den gezant Sir Hubert Montgommery en vervolgens door den als vertegenwoordi ger der Nederlandsche regeering aanwe zigen chef van de afdeeling Luchtvaart van het Ministerie van Waterstaat, den heer W. van Ede van de Pais. alsmede door den Havenmeester van Schiphol, den heer Dellaert. Terwijl allen zich nog rondom Sir John Simon verdrongen, was het vliegtuig uit Parijs eveneens voor het stationsgebouw aangekomen en was Minister Eden en de hem vergezellende heeren H. Seymour en W. Strang, beiden van het Foreign Office, uitgestapt. Nog voordat het gezelschap het stations gebouw had bereikt, waren de beide Brit sche Ministers aangeklampt door de nieuwsbeluste journalisten en hadden zij al eenige malen voor de lensen van film operateurs en persfotografen geposeerd. Maar een verklaring aan de pers over de kwesties, die de aandacht der geheele we reld gevangen houden? Eden verklaarde daar eerst met Sir John over te moeten spreken en Sir John schudde aanvanke lijk het hoofd, doch verklaarde, alvorens het platform te verlaten, zich bereid een enkel woord te willen zeggen, mits de heeren van de pers zich in een halven cirkel om hem heen wilden scharen. Dat geschiedde. En Sir John sprak, beminnelijk glim lachend: „Mijne heeren. ik wensch te zeg gen dat mijn collega Eden en ik zeer ver heugd zijn elkaar te ontmoeten op dezen vriendelijken Nederlandschen bodem. Hij komt van Parijs en ik kom uit Londen en nu gaan we samen naar Berlijn, maar eerst gaan we hier lunchen". Er klonk een kreet van teleurstelling. Was dit alles? „Mogen we u eenige vragen stellen?" werd er gereopen. „U mag geen vragen stellen", was het gedecideerde ant woord van den Britschen Minister van Buitenlandsche Zaken. En zoo is het ge bleven. De Britsche gasten hulden zich over de diplomatieke aangelegenheden in een diplomatiek stilzwijgen en op een schriftelijk verzoek der Journalisten om een kort onderhoud na afloop van de lunch antwoordden zij met een verwij zing naar het te Parijs uitgegeven com muniqué over de besprekingen van Eden met de Fransche ministers Terwijl het Engelsche gezelschap in een rustig hoekje van de wachtkamer de lunch gebruikten, hadden de beide Engel sche piloten het gezelschap gevonden van hun Nederlandschen collega Ivan Smirnoff die hun de stationsinrichting toonde en de route-kaart van de AmsterdamBata- via-vluchten. Beide Engelsche ministers waren gekomen met De Havilland Express Airliners, elk uitgerust met vier Gipsy 6- motoren. Het uit Londen komende toestel, de GA.C.W.C., „Delia" genaamd, werd bestuurd door den master-pilote van de Imperial Airways, Captain H. H. Perry, die het geheele Engelsche gezelschap naar Berlijn zou brengen, vanwaar hij Woens dag a.s. met Sir John Simon en diens ge zelschap wederom vla Amsterdam naar Londen terugvliegt, terwijl Eden per trein verder gaat naar Warschau en Praag. Want het vliegtuig, waarmee Eden uit Parijs kwam. de G.A.C.P.L., ls reeds gistermiddag door den piloot Captain H. J. Horsey leeg naar Londen teruggebracht. Nadat het Engelsche gezelschap ge luncht had. werd eveneens het stations gebouw in oogenschouw genomen, de reus achtige „Arend" werd op een afstand be wonderd en de Engelsche heeren stelden verschillende vragen over de Nederland sche luchtvaart en over den aankoop van Douglas-vliegtuigen door de K.L.M. Te kwart voor twee nam men reeds weer afscheid op het platform, waarbij met behulp van de luidspreker-installatie verschillende vroolijke marschen ten ge- hoore werden gebracht Als laatste atten tie weerklonk, onmiddellijk voordat de passagiers voor Berlijn zouden Instappen, het „God save the King" over het veld, dat door allen staande en met ontbloot hoofd werd aangehoord, waarna de zes Engelsehen plaats namen ln het toestel. De motoren sloegen aan, en het duurde een vijftal minuten alvorens zij voldoende waren warm geloopen. zoodat het 13.50 uur was toen de ..Delia" wegtaxlde en zich in de lucht verhief, op weg naar Berlijn, waar de inzittenden een zoo belangrijke taak hebben te vervullen. De Nederlandsche regeering heeft den beiden Engelschen ministers Simon en Eden bU hun aankomst gistermiddag op Schiphol telegrafisch een goede reis naar Berlijn gewenscht. HET AMSTERDAM-RIJN- KANAAL. DE STAND DER WERKZAAMHEDEN. Nieuwe sluis te Vreeswijk in uitvoering. (Van onzen reisredacteur.) De scheepvaartverbinding tusschen Am sterdam en den Rijn wordt verbeterd. Se dert lang voldoet de bestaande verbinding al niet meer, doch het heeft heel wat voeten in de aarde gehad, voordat bepaald was, op welke wijze de zoo hoog noodige verbetering zou worden aangebracht. Men weet, dat tenslotte besloten ls tot verrui ming van het bestaande kanaal van Am sterdam tot aan de kruising daarvan met de spoorlijn UtrechtGouda en het graven van een nieuw breed kanaal van daar tot Wijk bij Duurstede. In een wijden boog zal het nieuwe kanaal om de stad Utrecht heenloopen, vervolgens den bestaanden Vaartschen Rijn even benoorden Jutphaas kruisen en zich daarna (bij de kruising van de z.g. Overeindscheweg splitsen in een zijtak naar Vreeswijk en het vervolg van het eigenlijke Amsterdam—Rijnkanaal dat doorloopt naar Wijk bij Duurstede. Onlangs is besloten, den bouw van de sluis bij deze laatste plaats voorloopig niet te gunnen, hetgeen beteekent, dat er den eersten tijd van den nieuwen scheepvaart weg naar Wijk bij Duurstede niet veel zal komen De zijtak naar Vreeswijk is echter al dadelijk flink aangepakt. Men merkt het al dadelijk, wanneer men in die buurt eens een kijkje gaat nemen. De rijkswaterstaat is begonnen met het gedeelte tusschen den Vaartschen Rijn en Vreeswijk. Daardoor zal binnen enkele jaren een nieuwe verbinding tusschen het Merwedekanaal bij Jutphaas en de Lek bij Vreeswijk worden verkregen, hetgeen van groot belang is, omdat de Koninginnesluis te Vreeswijk, die thans al het scheepvaart verkeer tusschen Amsterdam en den Rijn moet verstouwen, overbelast is. Zelfs in deze tijden van verminderd vervoer is de doorvaart nog formidabel: in 1933 bedroe gen op- en afvaart tezamen 85.698 schepen met een inhoud van 18.354.000 tonnen. Een nieuwe sluis is daar in de eerste plaats dringend noodig. Aan de sluis wordt nu hard gewerkt en dit heele gedeelte van het kanaal hoopt men in 1936 klaar te hebben. Dan volgt het gedeelte om Utrecht heen, dat volgens de plannen in 1939 ge reed zal zijn. De werkzaamheden omvatten een dub bele schutsluis met een belangrijke omleg ging van den Lekdijk ter plaatse, tot het scheppen van een 1100 meter lange voor haven, waarin de schepen voor de schut ting kunnen wachten De sluizen krijgen ieder een breedte van 18 meter, een totale lengte van 260 meter en een nuttige lengte van 225 meter. De onderkant van de sluis- vloer komt ongeveer op 6.60 meter bene den N. A. P. te liggen. Op het oogenblik is de toestand zoo, dat de sluisput is gegra ven, zanddijken eromheen zijn gemaakt en ook gedeeltelijk de dijken om de voor- of buitenhaven. De sluizen krijgen hefdeuren, welke in staat zullen zijn het grootste verval tus schen de Lek en het kanaal, een verval van 6.40 meter, te keeren. De sluizen liggen ruim een kilometer van de rivier verwijderd. Tusschen de sluizen en de Lek komt een buitenhaven, waaromheen de Lekdijk dus moet door- loopen. Gedeeltelijk is men met den bouw van deze nieuwe dijken gereed. De omlegging van den grooten Lek- bandijk brengt mede. dat het kanaal bij de uitmonding moet worden overbrugd, omdat men het verkeer, dat den dijk volgt, niet kan afsnijden. Dit zal geschieden over de benedenhoofden van de sluizen door middel van een vaste brug, die zoo hoog boven den waterspiegel komt te liggen, dat de grootste schepen er nog onderdoor zullen kunnen varen De voor- en buiten haven zelf krijgt een breedte van 180 M„ zoodat er voldoende ruimte is voor op schutting wachtende schepen. Het tracé van het nieuwe kanaal door snijdt twee waterloopen, de Schalkwijk- sche en de Houtensche Wetering, waarvan ook door kleine schepen gebruik wordt ge maakt. DE NIEUWE RIJKSWEG AMSTERDAM—SASSENHEIM. Aan het aanleggen van den nieuwen Rijksweg Amsterdam—Sassenhelm, wordt thans ln Haarlemmermeer weder met groote bedrijvigheid gewerkt. Vooral nabij den Meidoomweg, alwaar o.m. met den zandelevator een ongewone drukte heerscht en met dubbele ploegen arbeiders de achterstand die met 't leveren en ver werken van het zand was ontstaan, weder wordt ingehaald De op- en afritten van het viaduct over den Spaarnwouderweg zijn reeds volgestort en ln vollen gang zijq ook de werkzaamheden voor het verhar den der taluds en het aansluiten van den nieuwen weg op de brug over de Ring vaart, die van de bekisting is ontdaan. Het geheel geeft ter plaatse reeds een monu mentalen en geweldigen indruk. Voor het leggen van een gedeelte van de aardebaan van dezen nieuwen Rijksweg tusschen den Hoofdweg en de Ringvaart, werd het laagst Ingeschreven door de N V. Aannemings- en Wegenbouwbedrijf P. C. Zanen te Haarlem, voor f. 94.700. Bij de aanbestedingsvoorwaarden ls be paald, dat er 70 procent van de tewerk gestelde arbeiders uit deze gemeente door tusschenkomst van de arbeidsbeurs alhier zullen moeten worden betrokken, zoodat spoedig vele arbeiders uit Haarlemmer meer weer eens in de gelegenheid zullen komen een behoorlijk loon te verdienen. DR. F. DELHEZ. Morgen viert dr. F. Delhez, bekend rus tend arts te Dordrecht, zijn 80sten ver jaardag Dr Delhez is in zijn lange leven met name als drankbestrijder op den voor grond getreden. Hij maakte oorspronkelijk deel uit van den Volksbond tegen drank misbruik en richtte in Dordrecht een nog bestaande neutrale geheelonthouders- vereeniging op. In 1897 kwam hij in het hoofdbestuur van de Ned. Ver. tot Afschaf fing van Alc Dranken, de grootste der Ned. Drankbestrijdersvereenigingen. In 1903 trad hü in verband met zijn drukke prac- tijk af. Dr. Delhez is voorzitter van het Advies Bureau Centrale Drankweer en richtte in 1898 mede de Artsen-Geh. Onth. Ver op. waarvan hij voorzitter is. Dr Delhez die een Dordtenaar van ge boorte is. studeerde aan de universiteiten te Leiden, Heidelberg en Bonn en promo veerde in 1881 aan de Leidsche universiteit tot doctor in de geneeskunde op een dis sertatie getiteld: „Iets over 't Burquisme". Van zijn geschriften is wel het meest be kend geworden zijn reeds in 1894 versche nen boekje over „Het recht onzer drink gewoonten". In 1929 verscheen zijn „De kunst van ziek zijn". Ook publiceerde hij verschillende artikelen in tijdschriften. Dr Delhez is een actief lid van de Rem. Broederschap. Hij is bestuurslid van de Rem Geref. Gem. in zijn woonplaats en maakt ook deel uit van de commissie tot de zaken der Rem. Broederschap. NIEUW-MALTHUSIAANSCHE BOND. De Nieaw-Malthuslaansche Bond heeft in Kras te Amsterdam een algemeene ver gadering gehouden onder leiding van den heer J. N. Goud. algemeen voorzitter. Het verslag van den secretaris, den heer G. J. Selier vermeldt o.m. dat het aantal afdeelingen in het afgeloopen jaar geste gen is tot 41, terwijl het ledental in stij gende lijn is. De rekening en verantwoor ding van den penningmeester wijst een bedrag van f. 19.621 aan inkomsten en uit gaven en een saldo van f. 5713. De jaarverslagen werden goedgekeurd. De aftredende bestuursleden werden her kozen. o VERSPREIDE BERICHTEN. Bij K. B. is aan A. Faber op zijn ver zoek met ingang van 29 Maart ontslag verleend uit zijn betrekking van notaris te Langweer. NED. HERV. KERK. Drietal. Te Wemeldinge, A. de Bruyn, te Hooge Zwaluwe; M. Bons te Colijns- plaat en J. v. Kuiken te Uithuizermeeden. Beroepen: Te Oostkapelle (toez.). Ph. Peter te Rijnsburg. GEREF. KERKEN. Aangenomen: Naar Rijswijk (Z.-H.) H. Pestman te Grijpskerke (Z.) HULDIGING Dr. G. H. COOPS DOOR DE SAMENWERKENDE LEERAREN- ORGANLSATIES. Zaterdag hebben de samenwerkende leerarenorganisaties, het genootschap van leeraren aan Nederlandsche gymnasièn, de algemeene vereeniging van leeraren bij het M. O., de Katholieke leerarenvereeni- ging „Sint Bonaventura" en de vereeni ging van leeraren bij het Christelijk M.O., den afgetreden inspecteur van het gym nasiaal en middelbaar onderwijs, dr. G. H. Coops, in „Paulez" te Den Haag een af scheidsmaaltijd aangeboden. Met de verschillende leden van de hoofdbesturen van genoemde vereenigin- gen zaten aan de ambtgenooten van den afgetreden inspecteur, de heeren J. van Andel, G. Bolkestein, dr. W. van den Ent, dr. E. H. Renkema en M. van der Weysl, en de oud-collega's dr. E. Jensema en dr. H. A. J. van Swaay. Namens de vereenigingen werd het eerst het woord gevoerd door den voorzitter van „Sint Bonaventura", ir. W. Jonker gouw. Deze verklaarde o.m., als lid der commissie voor de wiskundeexamens ge legenheid te hebben gehad, dr. Coops' bij zondere gaven te leeren kennen. Hij dankte dr. Coops voor zijn werk in het belang van het onderwijs. De heer H. H. Holthuis, secretaris der A V.M.O.. uitte waardeering voor dr. Coops als voorzitter der commissie voor de wis- kunde-examens. Verder voerde dr. J. W. Berkelbach van den Sprenkel, voorzitter van het genootschap van leeraren aan Nederlandsche gymnasiën. het woord. De heer G. Bolkestein dankte namens de inspecteurs van het middelbaar en gymnasiaal cn.:-wfjs voor de uitnoodi- ging om aanwezig te zijn, gunde den aan- zittenden een blik ln het werk der inspec- In Krasnapolsky te Amsterdam is het Jaarlijksche congres gehouden van de Li berale Staatspartij „De Vrijheidsbond". Wegens ziekte van mr. Wendelaar was mr. M. H. de Boer. wethouder van Utrecht, voorzitter. Deze opende de druk bezochte bijeenkomst Zaterdag met een rede, waar in hl] z'n voldoening uitsprak over de be noeming van Jhr. Ir. O. C. A. van Lidth de Jeude tot minister van Waterstaat. Spreker wijdde vervolgens eenige woorden aan den politieken toestand en de taak der liberale partij. Met het doel der hui dige regeering, herstel van het budgetair evenwicht en handhaving van het gezag, werd ten volle door de partij ingestemd. Iedereen riep na het gebeurde met „De Zeven Provinciën" om een krachtig gezag. Er heerschte groote voldoening bij het optreden van het kabinet-Colijn. Thans is er reden voor het constateeren van zekere vermindering van die algemeene satis factie. Men moet hierbij echter niet uit het oog verliezen, dat de Regeering bij de da lende conjunctuur, voor een zware en moeilijke taak ls komen te staan Wat is er gedaan om de staatshuishou ding op lager peil te brengen? Is het tempo voor verkrijging van versobering snel genoeg gegaan? Op deze vragen ant woordde spreker, dat nog niet veel geble ken is van het besef tot groote bezuini ging. De loonpolitiek der Regeering achtte spreker niet het belangrijkste element tot dekking der groote tekorten. Het mes moet er dieper ingezet worden om de aller uiterste zuinigheid te kunnen betrachten. De vraag blijft of het tempo, waarin de Regeering zich aan het bezuinigingswerk heeft gezet, welk blijk geeft van het vaste besluit de gaafheid van onzen gulden te handhaven Het gezag is zeer krachtig versterkt, maar toch achtte spr. meer dan ooit noo dig samenwerking volgens het democra tisch beginsel. Spr betreurde het, dat de Regeering geen gebruik zal maken van de voorstellen der commissie-Kooien, ten einde te kunnen optreden tegen politieke desperado's en agenten van buitenland sche machthebbers. Wat de economische politiek betreft, verklaarde spreker, dat iedereen terug snakt naar de vrijheid van bedrijf. Het moet er naar toe, zonder steun, dus op eigen kracht weer te gaan leven. De partij zegt de Regeering haar ver trouwen niet op, al zal zij, aldus spreker, haar niet ln alles blindelings volgen. De Kamerleden zullen blijven handelen naar eigen inzicht, eer en geweten. Wat de toekomst aangaat, de partij zal waakzaam blijven voor hét behoud van onzen staat als rechtsstaat. Alle dictatuur is uit den booze en daartegen zal steeds sterk gestreden worden. De Kon. Besluiten inzake de hypotheken-regeling kon spreker niet toejuichen. Ofschoon ik uitdrukkelijk verklaar, aldus spreker, dat ik tegen een regeling op zichzelf geen principieel be zwaar zou hebben, acht ik mij in verband met de wijze van totstandkoming en den vorm, toch gerechtigd tot de vraag, waar met betrekking tot het privaat bezit, het verschil ligt tusschen de dictatuur en wat hier ls geschied. Aangaande het onderwijs zelde mr. De Boer, dat er iets meer gedaan moet wor den om verdere afbraak van het openbaar onderwijs te beletten De defensie vraagt ook zeer de aandacht, in verband met de situatie in Europa. De liberalen hebben grooten afschuw van den oorlog, blijven streven naar internationale ontwapening, doch willen niet de oogen sluiten voor dreigende gevaren. Het weerpeil moet ge handhaafd blijven. De voorzitter verklaarde vervolgens, dat, waar de liberalen in het algemeen de Re geering steunen, het niet goed te begrijpen is, dat vele partijen de liberale beginselen zoo bestrijden. Geen ideaal beantwoordt meer, zeide hij, aan de behoefte van den tijd dan juist het liberale ideaal. De libe rale politiek heeft steeds welvaart ge bracht. De liberalen zijn niet schuldig aan de wereldcatastrophe. De tijden zijn moeilijk, de liberalen zul len op eigen kracht, een eigen strijd blij ven voeren voor het behoud van de volks vrijheid. Juist het feit. aldus spreker, dat zooveel partijen het liberale beginsel be strijden, bewijst dat het liberalisme bij uitstek de strooming is, welke geroepen is richting te geven. Spreker besloot zijn rede met uitingen van verknochtheid je gens H. M. de Koningin, waarna alle aan wezigen staande het Wilhelmus zongen. Onder algeheele instemming werd be sloten een huldetelegram naar de Ko ningin te zenden. Minister Van Lidth de Jeude. hierna het woord voerende, gewaagde van den zwaren last, welke op zijn schouders is gelegd, toen hij benoemd werd tot opvolger van wijlen minister Kalff. Mogelijk, zoo zelde spreker, zal er eenige crltiek worden ge- oefend op degenen, die deel uitmaken van de conglomeratie van de diverse politieke Minister van Lidth de Jeude. partijen, welke het huidige ministerie vormt. Aan hen, die hebben betoogd, dat de liberale partij zich eigenlijk afzijdig diende te houden in het kabinet, wilde spreker zeggen, dat de liberalen dan hun invloed op den gang van zaken voor een groot deel zouden hebben prijsgegeven. En met de wenschen en verlangens van de liberale partij moet toch rekening ge houden worden. Echter is het daarvoor noodig, ja-noodzakelijk, dat de liberalen in eigen kring duidelijk formuleeren, wat zij willen en wenschen. opdat de liberale begrippen niet zullen vervagen. Dit congres heeft dus de taak, vervolgde spreker, de juiste formules vast te stellen voor de verlangens en gedachten van het liberaal denkend en liberaal voelend Ne derland. De liberale partij heeft twee zaken vooral ln het oog te houden: ten eerste de ontvankelijkheid van ons natio nale karakter voor de liberale levensbe schouwing en voorts de ongunst der tijden, welke velen nu de oogen opent. Blijkens de voorstellen van deze verga dering, zeide spreker, is er een drang tot het vinden der juiste formuleering. Spr. hoopte, dat er een eenheidsgedachte, waaraan toch dringend behoefte is, ge boren zal worden. Thans, ging de minister voort, verkeert de maatschappij in den toestand van ebbe. Maar na eb komt de vloed. Van harte hoopte spreker, dat de liberale partij in den vloedstroom zegevierend, tot heil van land en volk. zal kunnen meezeilen. De secretaris, dr. H. J. Pippel, het Jaar verslag vervolgens uitbrengende, deelde o.a. mede, dat er op 31 December j.l. 362 afdeelingen waren Van die 362 afdeelin gen hebben er 212 het ledental opgegeven, in totaal voor deze beloopende 22.172. De vergadering ging daarna over in huishoudelijke zitting. In de gisteren voortgezette vergadering zijn bij de stemming voor de vervulling van vier vacatures in het hoofdbestuur gekozen: mej. mr. E. C. van Dorp, mr. A. N. Molenaar, prof. mr. C. W. de Vries ert A A. Barendregt. In huishoudelijke vergadering is het be leid der Kamerfracties besproken, waarbij tevens werd gediscussieerd over eenige moties betreffende de économische poli tiek. De behandeling van het rapport der commissie-De Boer werd gedelegeerd aan den partijraad. Een motie-Heemstede, handelende over de cumulatie, werd met algemeene stemmen aangenomen. Een door de afdeeling Amsterdam ingediende motie over de landsverdediging werd aan genomen, evenals een motie van de afdee ling Den Haag, tot behoud van het par lementaire stelsel en een motie van de afdeeling Wassenaar over de door de partij te voeren actie, waarover bij Kamerfrac ties, hoofdbestuur en partijvergadering absolute eenstemmigheid bleek te be staan. Het hoofdbestuur zal thans overwegen, op welke wijze het beste de verschillende suggesties kunnen worden verwezenlijkt. teurs en schetste daarbij vooral de betee kenis van dr Coops' arbeid bij de voor bereid van het eindexamen der H B S. Aan het eind van het gezellig samen zijn dankte de gehuldigde voor de hem be reidde attentie en wekte hij de vier ver eenigingen op. haar samenwerking te handhaven, welke in den komenden tijd van veel belang zal kunnen zijn. In de week van 18 t/m 23 Maart wer den in Nederland 81 faillissementen uit gesproken. DE MIDDELWEG. Een bewoner van den Middelweg klaagt over den gevaarlijken toestand ter plaat se, als gevolg van de gewijzigde verkeers- verordening. TIJDSCHRIFTEN. Ook ditmaal geeft de „Wereldkroniek" weer tal van fraaie foto's. In de film- I rubriek wordt de rolprent „The mighty Burning" besproken Voorts treffen we nog een geïllustreerd artikel aan. getiteld „Bij de heerschers van de Pampa", terwijl J. Hoven in verband met den komenden interland voetbalwedstrijd Nederland— Engeland, 't Engelsche spel bespreekt. NIEUWE UITGAVEN. Bij J. B. Wolters' Uitg.-Mij. N.V. is van de hand van prof. mr. dr. H. W. C. Bor denrijk. wederom een geschrift versche nen (reeds eerder verscheen van zijn hand. „Om den Gouden Standaard waarin hij muntverzwakking veroordeelt. Prijs f. 0.75.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 14