LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 25 Maart 1935 Jubileum Leidsch Schaakgenootschap, Een zeer druk bezochte receptie. L. F. C—KENNEMERS 1—1. t Na spannenden strijd. •t Was druk gisteren op het terrein aan den Haagweg, waar LJ.C de kampioens club Kennemers te gast had. wat met zich medebracht dat de bezoekers voor den aanvang van den wedstrijd met bloe men werden gehuldlgd.Belde ploegen wa ren volledig. Al spoedig blijkt dat de Kana ries. die wind tegen hebben, inderdaad tegen het beste elftal der afdeeling staan, doch ook. tegen een elftal dat het kam pioenschap reeds binnen heeft. Rus'lg en zeker, met afgemeten passen, voedt een uitstekende halflinle de snelle en goed samenspelende voorhoede, die In eiken aanval gevaar weet te leggen, doch dezen middag het vaak onberispelijk samen spel dikwijls veel te ver doorvoert De Kanaries oakken, na van den eersten schrik bekomen te zijn. ferm aan en brengen een tegenbezoek aan het heilig dom der kampioenen, waar Van Leeuwen en Herreur om beurten den keeper aonder succes aan den tand voelen. De Kenne mers nemen dan even het spel geheel ln Landen en demonstreeren een fraai par tijtje voetbal. Bij een gevaarlijken aan val redt Born vallende, doch de opnieuw Ingeschoten bal verdwijnt in het net 01. De gasten blijven meer in den aanval. Bpil Dinkla geeft vooral de vleugels ber gen werk, en op hun beurt weten deze er raad mee L.F.C vecht echter voor haar behoud. Af en toe gelukt het de Kanaries een goeden aanval op te bouwen en dan blijkt dat de verdediging der gasten, hoe wel een goede partij spelend, toch niet het sterkste deel van het elftal vertegen woordigt. Fanatiek zit L.F.C. er op en meerdere aanvallen volgen, doch hoe goed deze soms zijn. van schieten komt niets, zoodat geen succes wordt bereikt. Inmiddels krijgt Born ruim gelegenheid om zijn talenten te toonen, wat hem uit stekend afgaat. Herreur trekt er meerdere malen goed van door en is den rechtsback te snel af Een goed schot van M. v. Leeuwen en later van Nagtegeller brengen evenmin het gewenschte resultaat. Na de rust trekt Kennemers direct ten aanval De middenvoor komt alleen voor Born doch schiet, tot opluchting van L. F C., rakelings over. Dan gaat Herreur er van door, mooi samenspelend met Nagte geller. die ten slotte via den paal onhoud baar weet te scoren. 11. Dat geeft de Kanaries moed en alles wordt er op gezet om te winnen De rechtshalf van L.F.C. speelt een uitste kend partijtje en het geheele elftal geeft zich volkomen, waardoor de verdediging der gasten het soms kwaad te verant woorden krijgt. Zij weet echter stand te houden. Een kwartier voor het einde gaat Ken nemers het zeer gemakkelijk opnemen, waardoor L.F.C. meer en meer in den aanval komt, doch ook geen kans krijgt om uit die aanvallen succes te behalen. De stand blijft dan ook ongewijzigd 1—1, waardoor L.F.C. een kostbaar puntje heeft veroverd. 9 U.V.S., onze Leldsche kampioene, heeft haar concurrente gisteren ongetwijfeld gadegeslagen, en dus met ons een ploeg aan het werk gezien, die eigenlijk zon der groote uitblinkers ls, doch één ge heel vormt, zonder ernstige zwakke plek ken. Een geheel, dat combineert en weet te plaatsen, het spel veel en verrassend opengooit enhet wel een tikje beter kan dan gisteren werd gedemonstreerd. Kennemers paste in een groot deel van den wedstrijd de W-formatie toe. Scheidsrechter Lens leidde correct. HILLINEN—HILLEGOM 0—0. Een slechte wedstrijd. Onder een buitengewoon groote belang- ztelllng had bovengenoemde wedstrijd plaats de talrijke bezoekers zullen zeker wel teleurgesteld huiswaarts zijn gegaan. De spelkwaliteit was al bijzonder slecht, met uitzondering van de eerste twintig minuten, toen domineerde Hillinen zoo sterk, en was het samenspel zpo uitmun tend dat het slechts aan het goede werk van Van Dijk in het Hillegomdoel te dan ken was, dat de thuisclub geen voorsprong verkreeg, die haar ontegenzeggelijk toch toekwam. Bij den zooveelsten aanval van Hillinen passeerde H. Scholte handig eenige tegenstanders: de rechtsback der bezoekers van der Loo liep zoo onoordeel kundig ln dat hij zijn been brak. De wed strijd werd echter voortgezet, met het ge volg dat Hillinen de kluts totaal kwijt was. De voorhoede die zulk een uitstekend werk had laten zien, kenden we niet meer terug. Wegens natrappen werd de Hille- gomspeler S. van der Hulst van het ter rein gezonden. Hillegom trok zich voor doel terug; de Hlllinen-voorhoede was te voorzichtig om gevaarlijk te zijn: de goed- werkende Hillinen-verdediglng kon de aanvallen der bezoekers gemakkelijk baas. De heer Luyken uit Haarlem komt een woord van hulde toe voor zijn kranig leiden. o ALPHEN IV—N. VENNEP I «—I. Alphen heeft door deze overwinning de eerste plaats Ingenomen en alleen Lugdu- num 4 kan, indien alle resteerende wed strijden gewonnen worden, in puntenaan- tal gelijk komen. Alphen heeft het eerst het windnadeel. N. Vennep opent de score, wanneer Grobbe den bal omhoog stompt en men het leder in doel loopt. 01 Voor rust doelpunt wederom N.-Vennep op nagenoeg zelfde wijze. 02 Bij een snellen aanval van Alphen doelpunt even voor rust Broer met een goed schot, 12. Na hervatting is eerst Alphen ln den aanval en al spoedig scoort Mulder met een ver keihard schot, 22. Het duurt niet lang of dezelfde speler benut een jjenalty. wegens hands, 23 De strijd gaat gelijk op, totdal een tien tal minuten voor het einde Brunee er met een hard schot 42 van maakt. Kort voor het eindsignaal doelpunt Mulder nog een maal en ook een achterspeler van N. ven nep zorgt voor een doelpunt, zoodat het einde komt met 62 voor de thuisclub. Scheidsrechter v. d. Horst leidde correct. ALPHEN II—FORTUNA II 4—1. Alphen had voor de Leeuw, die wegens verhulling lijn plaats heeft moeten af staan, als Juniorlld Goedhart opgesteld. Deae heeft ln samenwerking met de Graaf dikwijls goed werk verricht Forsch en flink ruimde deze achterhoede steeds goed op De mlddenllnie heeft het spel dikwijls wel wat te kort gehouden, terwijl ln de voorhoede Tulnenburg de gevaarlijke man was, vele aanvallen werden door hem ge leid. het leder wat sneller afgeven zou zijn spel zeer ten goede komen. Mulder als linksbuiten heeft diverse fraaie voorzetten gegeven waaruit ook een tweetal doelpun ten gescoord werden. Onder leiding van scheidsrechter v. Vliet die de teugels goed ln handen heeft ge houden. brengt Fortuna den bal aan het rollen Ondanks het feit dat de gasten het eerst tegen den sterken van doe! tot doel staanden wind ln spelen zijn zij toch het eerst in den aanval. Deze aanvallen blijken niet zonder gevaar voor de thuisclub, voor al de snelle middenvoor is de Alphen- achterhoede nog al eens te vlug af Toch ontstaan de eerste serieuze kansen voor de thuisclub, doch onzuiver schieten is oor zaak dat doelpunten uitblijven Als dan ongeveer 20 minuten gespeeld ls ontstaat er een misverstand ln de Alphendefensie waardoor de middenvoor der gasten de bal ln het verlaten doel kan deponeeren, 10 Spoedig heeft Vrlesekoop aan de andere zijde eveneens succes. 11. Na de hervatting heeft Fortuna een in valler voor haar rechtsback. Het spel gaat thans gelijk op. Bij Alphen houdt men het leder goed langs den grond, aanval op aanval wordt ondernomen. Ook Fortuna gesteund door den kractlgen wind zit in- tusschen niet stil, doch de Alphenverdedl- ging heeft er goed het oog in, waardoor elk gevaar reeds in de kiem gesmoord kan worden. De middenllnle zet de voorhoede goed aan het werk. vooral Mulder doet diverse uitstekende dingen In samenwer king met Windhorst kan hij de bal naar den vrij voor doel staanden Tulnenburg plaatsen die op gemakkelijke wijze de stand op 31 brengt. Fortuna tracht thans nog. door alles op den aanval te zetten de balans in hun voordeel te doen omslaan, doch als Mulder den bal snel opbrengt en de bal goed voor doel plaatst, is het weer Tuinenburg die de Fortunakeeper het na kijken geeft. In den resteerenden tijd komt Fortuna nog wel even ln den aanval, echter kondigt de scheidsrechter die goed geleld heeft het einde aan. Alphen heeft dus revanche genomen voor de indertijd geleden 64 nederlaag. H.V.V. IV—ALPHIA II 1—0. Direct ontwikkelt zich een vlugge en aantrekkelijke strijd met Alphia iets in de meerderheid. Met mooie aanvallen wordt het Haag- sche doel benaderd, doch het spel wordt te kort gehouden, zoodat de Haagsche achterhoede vrij gemakkelijk kan ingrij pen. Ook de Hagenaars trachten met snelle aanvallen de oranje-wit veste te benade ren, doch zij loopen herhaaldelijk in de bultenspelval. Dan zet Alphia de tanden op elkaar en HW wordt geheel ingesloten. Een tweetal corners zijn het gevolg. Uit een daarvan kopt de Alphia linksbinnen keihard in, doch de doelman is op zijn post De tweede helft ls een cople van de eer ste helft. Alphia ls weer geruimen tijd in de meerderheid, doch tot een doelpunt komt het niet. Dan trekt plotseling de Haagsche rechtsbuiten er tusschenuit. Vanaf de zijlijn lost hij een laag schot, en tusschen de beenen door van den Alphia keeper verdwijnt de bal in het net, 1—0. Dit is een teleurstelling voor hem. want werkelijk heeft hij zijn doel goed verdedigd. De wedstrijd wordt verder uitgespeld met HW iets meer aanvallend. L.D.W.S. n—SPORTMAN 0—2. Sportman wist in dezen wedstrijd een ge vaarlijke klip te omzeilen door een ver diende overwinning te behalen en zij heeft thans een mooie kampioenskans. Het eer ste doelpunt dat Sportman scoorde door Heymans. was heel goed. terwijl 't tweede doelpunt door Termeer ter wereld werd ge bracht, Na de rust werd de Sportman- achterhoede terdege op proef gesteld, wat haar. goed bijgestaan door haar halflinle, uitstekend afging. A. S. C. IV—LUGD. V 2—4. De leiders, Lugd. 5. speelden in dezen wedstrijd niet in kampioensvorm. Tegen de rust kwam groen-wit, nadat er eerst een A.S.C.-overwicht was geweest, er wat in en de Lange wist voor de rust tweemaal te scoren. Na de rust scoorde rood-zwart tegen (12). Aan de andere zijde maakte de Kier er 13 van. Wel verkleinde rood zwart den aohterstand tot 23. doch de Lange bracht den voorsprong weer op 42, waarmede tevens het einde kwam. Scheids rechter Sohrama leidde correct. ROODENBCRG II—ROUWKOOP I 3-3- Ondanks net feit. dat Rouwkoop met 9 man speelde, waaronder 2 invallers, wist zij zich in de tweede ronde van de Sleutels te plaatsen Voor de rust verzekerde Roodenburg zich van een 20 voorsprong. Omstreeks een kwartier vóór 't einde was de stand nog 31 in het voordeel van Roodenburg. Hierna nam Rouwkoop het spel geheel in handen en wist zij nog een gelijk spel 33 te bewerkstelligen De lei ding van den heer v. d. Valk was uit stekend. D. S. O. I—L. D. W. S. I 3—2. L.D.W.S. heeft met eenige invallers uit komende tegen D.S.O. een zekere overwin ning verspeeld, daar, toen zij na de rust met 20 voorstond, d "dit reeds gewonnen te hebben. D.S.O. dacht er anders over en met groot enthousiasme gooide zij zich in den strijd en werkelijk slaagde zij er ln den wedstrijd uit het vuur te sleepen. ELINKWIJK II—BODEGRAVEN II 4—1. Reeds direct was de thuisclub in de meerderheid en het Bodegravendoel werd onder schot genomen Palen en deklat stonden aanvankelijk doelpunten in den weg. terwijl de voorhoede der Utrechte naren bovendien herhaaldelijk ver naast of hoog over schoot. Het succes kwam onverwacht aan de overzijde, toen de rood zwarte middenvoor profiteerde van een weifeling der verdediging van Ellnkwljk en keurig Inschoot zoodat Bodegraven na 15 minuten leidde met 10. De thuisclub bleef evenwel sterker en zag dan ook kans haar achterstand met rust ln een 21 voorsprong om te zetten. Ook de tweede speelhelft was voor de thuisclub, die met twee fraaie kopballen twee doelpunten aan de score toevoegde en zich daarna nog de weelde veroorloofde een strafschop te mis sen, zoodat het einde kwam met 4—1 voor Elinkwijk o D. S. O. Ill—L D. W. S. rv 3—0. Belde partijen waren ven gelijke kracht. De D S.O-voorhoede was wat gevaarlijker en wist voor de rust eenmaal te scoren. Na de rust wisten de roodbaadjes ondanks heftig verzet van den L D.W.S -doelman dep stand op te voeren tot 30. Scheids rechter v. d. Berg floot heel goed ROUWKOOP II—L. BOYS II 3—1. Voor de rust gaf de gelijke stand 1—1 de verhouding goed weer. In de tweede helft wist Rouwkoop de kansen beter te benutten en kwam de overwinning, door 2 mooie doelpunten van Nasveld. ln haar handen. Ook Rouwkoop IV en Rouwkoop V wis ten het tot een overwinning te brengen. Lugdunum VIIIRouwkoop IV eindigde met 02 en U.V.8. VII—Rouwkoop V kwam met 13. o LE1DSCHE BOYS III—LUGD. VU 2—2. L. Boys is overwegend sterker, maar toch weet Lugdunum, mede door slecht spel van den keeper, het voor de rust te brengen tot 20. Na de thee worden ech ter de bordjes verhangen. Niettegenstaande den sterken wind zijn de paarswitten steeds in den aanval en na 15 minuten scoren zij 't eerste tegenpunt en 10 min. later den gelijkmaker Aan weerszijden wordt hard voor de winnende goal gestre den. L. Boys houdt echter stand. Scheids rechter Warnaar leidde zeer goed. LJt-C. I—QUICK BOYS 1—3. Reeds na tien minuten moet van Hoven het veld verlaten door een blessure aan zijn hoofd. De rust gaat ln met een 0—2 voorsprong voor de Boys. Na de rust het zelfde speltype maar in deze periode weet L.R.C. te doelpunten. De strtjd gaat snel van doel tot doel. en we denken spoedig den gelijkmaker te zien maar het doel punt komt aan den anderen kant en het pielt is beslecht. De Katwljkers hebben de punten binnen. A R C. I—S.C.O. I 0—0 GESTAAKT. ARC dat een invaller telde voor haar linkshalf, had het eerst het nadeel van den krachtlgen, van doel tot doel staan den, wind. SCO trad dadelijk aanvallend op. Ge vaarlijk was de voorhoede van de gasten echter niet, hoewel de achterhoede van de thuisclub nu niet bepaald safe was. Het dient gezegd te worden, dat toen het ge vaar der aanvallen van SCO vermeerder de. de achterspelers van ARC beter begon nen te spelen, vooral Godthelp greep her haalde malen goed in. Ondanks de handicap van den wind was ARC, behoudens in den beginne, niet ln de minderheid. Verschillende snelle aan vallen, geleid door de vleugelspelers wer den op touw gezet. Vellekoop schiep groot gevaar voor de veste der gasten, doch zon der succes. In de pauze is het gestadig gaan regenen en het ziet er niet naar uit dat het zal veranderen. Toch wil de goed leidende scheidsrechter de heer Bur- gerjon het na rust nog even probeeren. Als het steeds heviger gaat regenen en het verblijf op het speelveld verre van aangenaam wordt, oordeelt de scheids rechter zeer terecht den weerstoestand met het oog op de gezondheid van de spelers te slecht en werd de wedstrijd ge staakt. ALPHENSCHE BOYS—DONK. Alphensche Boys (kampioen 2e kl. D H. V.B.i speelde gisteren een oefenwedstrijd tegen Donk 1 i2e kl. I.V.C.B.) welke wed strijd door de thuisclub met 94 werd ge wonnen. Hoewel de Gouwenaars technisch beter spel ontplooiden wist de Alphensche ploeg, welk eén groot enthousiasme aan den dag legde en de vele kansen goed be nutte. een verdiende overwinning te be halen. Voor den aanvang werd tevens het nieuwe clubgebouw ingewijd en ingebrulk genomen, o L.F.C. ADSP. A—SPORTMAN ADSP. A 1—2 Wederom heeft de Sportman-jeugd ge toond, dat het dit seizoen tot de sterkste behoort in de A-klasse. Met 21 ging L.F.C. eraan en Sportman handhaafde haar ongeslagen record. In de eerste speelhelft had L.F.C wind mede en met 0 voor de thuisclub ging de rust in. Na de thee was Sportman sterk in den aanval en twee doelpunten van den midvoor bezorgden Sportman een 21 overwinning. De heer G. Bosscha tot eerelid benoemd. Zaterdagmiddag van 3 tot 5 uren hield het Bestuur van het Leidsch Schaakge nootschap de reeds door ons aangekon digde receptie. Deze receptie kan zeer ge slaagd genoemd worden, het aantal be zoekers was groot en een aantal fraaie bloemstukken versierden de groote bo venzaal van De Turk. Een aantal brieven en telegrammen waren ingekomen Alles legde getuigenis af van de goede verstand houding, die er bestaat tusschen deze Leldsche Schaakclub en de overige schaak- vereenlglngen en Bonden Ongevler half vier, toen ongeveer alle bezoekers aange komen waren en plaats hadden geomen, opende de voorzitter, de heer lr. J J. G. van Hoek de plechtige bijeenkomst met een geestige rede Hij huldigde daarbij ln de eerste plaats allen, die tot de oprich ting en instandhouding der club het meeste hadden bijgedragen. Hij roemde voorts den gezelligen geest, die op de we- kelijksche bijeenkomsten heerscht en sprak de hoop uit, dat nog velen zich zouden voelen aangetrokken het schaak spel te leeren en verder te beoefenen. Me nige aardige bijzonderheid werd daarbij door hem medegedeeld. Dezer dagen had één zijner kennissen tegen hem gezegd: „Het ls toch wel aardig, mijnheer Van Hoek, zoo eens éénmaal per week te scha ken, vooral voor ons menschen die over dag hun hersens niet behoeven te gebrui ken!! Wij hebben dan toch gelegenheid het tenminste éénmaal per week te doen." De heer van Hoek besloot zijn rede met de mededeellng, dat de club besloten had aan onzen medewerker, den heer G. Bos scha, die lange jaren medegewerkt had, ook als lid van het bestuur, tot den bloei van het bestuur, die zich ln vele wedstrij den en competitiewedstrijden, uitgeschre ven door de club, had onderscheiden en voorts door het geven van slmultaan- séances voor de clubs te Leiden en Om geving veel had bijgedragen tot de beoefe ning en verbreiding van het schaakspel, het eerelidmaatschap van het Genoot schap aan te bieden. Deze mededeellng werd met applaus begroet. Hierna gaf de heer van Hoek het woord aan het nieuw-benoemde eerelid. den heer G. Bosscha, die zich, op verzoek van het bestuur, bereid had verklaard de herden kingsrede uit te spreken. De heer Bosscha dankte in de eerste plaats voor de hem verleende onderschei ding en herdacht vervolgens de leden, die in den loop der jaren aan de club door den dood zijn ontvallen, sommigen al op zeer jeugdigen leeftijd en van wie velen bijgedragen hebben tot den bloei van het Genootschap In het vervolg zijner rede vertelde de heer Bosscha nog bijzonder- jaren van het bestaan, over het aantal leden en de wisseling ln het ledental. Hij vertelde daarna eenige bijzonderheden en aardige voorvallen betreffende het club leven en besloot zijn toespraak met het bestuur toe te wenschen, dat het Genoot schap moge groeien en bloeien tot in lengte van dagen. Na den heer Bosscha volgde een bonte rij sprekers elkaar op. Allereerst voerde de heer mr. dr. A. Rueb uit Den Haag, voorzitter van den Wereldschaakbond het woord, natuurlijk niet in deze quallteit doch als oud-lid. Hij herdacht ln de eer ste plaats den oprichter en oud-voorzitter dr. van Rhijn, dien hij ook persoonlijk zoo goed gekend had en die zooveel bijgedra gen had tot den bloei van het Genoot schap. Hij wenschte verder het bestuur veel succes toe met de uitgeschreven wed strijden. Tot aller genoegen was ook nog één der oprichters van het Genootschap aanwezig, n.l. de heer J. Gouwentak uit Den Haag. In een uitvoerige rede, schetste deze de oprichting en deelde menig aardig voor val uit de eerste twee jaren mede. Thans kwam een telegram met geluk- wenschen binnen van het bestuur der al hier gevestigde schaakclub „Palamedes". Ook was een schriftelijke gelukwensch ingekomen van onzen nationalen kam pioen. dr. M. Euwe. Deze gelukwensch ging nog vergezeld van een belangrijke mededeellng van het eenige jaren geleden ingestelde Noteboom-fonds, waarvan het Leidsch Schaakgenootschap ook donateur was geworden, bleek nog een klein bedrag als saldo overgebleven. In overleg met het bestuur van L S. G. zullen hieruit de on kosten bestreden worden voor een jaar lijks te houden wedstrijd. Vermoedelijk zal dan een wlsselprijs uitgeloofd worden. Dr. Euwe verklaarde zich bereid, voorzoo ver zijn overige werkzaamheden dit zouden toelaten, aan dezen wedstrijd deel te ne men Een zeer belangrijke mededeellng dus voor de schakers te Lelden en om geving. Hierna bood de heer J. G. Hartogensis, secretaris van den Nederl. Schaakbond, namens dezen Bond, maar ook persoonlijk als leider van het tweede tiental van Disc. Disc zijn gelukwenschen aan. Daarna voerde de heer Bosscha nogmaals het woord, ditmaal op verzoek van de directies van het Leidsch Dagblad en de Leldsche Courant, Dezen hadden hem verzocht na mens hen het Leidsch Schaakgenootschap met het 40-jarig bestaan hartelijk geluk te wenschen en van elk hunner een me daille voor de wedstrijden aan te bieden. Deze mededeelingen werden met luid ap plaus ontvangen. Vervolgens sprak de heer van Zonne veld namens het bestuur van den Haag- schen Schaakbond en overhandigde daar bij aan den penningmeester een bijdrage voor den 2-daagschen wedstrijd. Voor den Schaakbond voor Leiden en Omstreken voerde de heer A. C. van ter Tooien het woord. Hij huldigde L.S.G. een liet uitkomen, welk een belangrijk aandeel twee zijner leden. dr. Sirks en Bosscha hadden in de oprichting van den Schaak bond. De heer G. W. J. Zlttersteyn felici teerde namens het Haagsche Discendo Discimus en bood als cadeau voor den wedstrijd een prachtigen rookstandaard aan. De heer van den Akker bood daarna gelukwenschen aan namens de Haagsche Arbeldersschaakclub en schonk als prijs een fraaie slerschaal. Namens de Leldsche schaakclub „Philldor" feliciteerde de heer P. Herfkens en bood als prijs een fraai verguld zilveren medaille aan. Tenslotte voerden nog het woord de heeren W. Hoogzaad en M. Splinter Jr., de eerste als voorzitter der R.K. Schaakclub „Dell- cae Nostrae" te Zoeterwoude, laatstge noemde voor de Lelderdorpsche Schaak club. Voorts kwamen gelukwenschen de afgevaardigden van het Leldsche Studen tenschaakgezelschap „Morphy", van de studentenvereeniglng Unltas (S.c.a.e.c.l, van de Leldsche Arbeldersschaakclub, van „Taveno" en van de Oegstgeester schaakclub. Ook de eigenaar van „In den Vergulden Turk", de heer Couwenberg, kwam persoonlijk zijn gelukwenschen aan bieden Een aantal prachtige bloemstuk ken waren gezonden door den heer Cou wenberg, de Leldsche Arbeldersschaak club, Taveno, Delicae Nostrae te Zoeter woude. Morphy, Residentieschaakclub, Schaakbond voor Leiden en Omstreken en door het Haagsche Schaakgezelschap „Westerkwartier." Intusschen was het reeds laat geworden, toen de heer van Hoek het slotwoord sprak. Hij dankte allen voor hunne te genwoordigheid voor hunne goede wen schen en voor de prachtige geschenken. In verband met den tijd, het was reeds lang over vijven, kon hij niet ledereen af zonderlijk beantwoorden, doch deed dit slechts in het algemeen. Hij liet nog uit komen, dat ln clubs als deze de goede harmonie één der hoofdzaken is. Hij sprak tenslotte de hoop uit, dat deze steeds moge blijven bestaan. Eindelijk huldigde hij nog de Pers, ln het bijzonder de plaatselijke dagbladen, het Leidsch Dagblad en De Leidsche Courant voor alles wat zij deden voor de bevordering van het schaakspel. Hiermede was de receptie, die bijzonder geslap-"1 genoemd worden, afgeloopen De bliksemwedstrijd. Des avonds om half acht zou de blik semwedstrijd aanvangen. Pas om 8 uur kon echter worden begonnen. 30 spelers, leden en gasten, verdeeld in 5 groepen van 6 namen er aan deel. Onder de uitmun tende leiding van den heer W. H. v. d. Nat, die met den heer M. M. Segaar het grootste aandeel in de voorbereidende werkzaamheden had, verliep deze wed strijd zeer vlot. Reeds om 10 uur was de wedstrijd afgeloopen en konden de win naars hun behaalde prijzen in ontvangst nemen, zelfs ook de niet-prijswinnaars, want bij deze bijzondere gelegenheid had het bestuur de goede gedachte gehad, lederen deelnemer een prijsje toe te ken nen De heer van Hoek reikte deze prij zen uit en de eerste dag der feestelijk heden was hiermede ten einde. De voor zitter gaf voor ditmaal verlof öf te scha ken óf te bridgen. Tot het sluitingsuur bleef men daarna gezellig bijeen. LUGDUNUM JUN.—L. D. W. S. JUN. 9—0. Vrijwel den geheelen speeltijd was de Lugd.-ploeg in dr meerderheid en leidde met de rust reeds met 50. Na de rust werden de zaken kalm opgevat en met 90 kwam het einde. AALSMEER I—T.B.S. I 4—1. In een zeer lnteressanten strijd, waarin van het begin tot het einde zeer goed voetbal werd vertoond, heeft Aalsmeer be wezen verreweg de sterkste te zijn. Nu A. weer volledig uit kon komen had T.B.S. geen schijn van kans en als de midden voor, die er thans weer bij was, steeds mede had kunnen spelen, zou A. o.l. zeer „cker kampioen zijn geworden A. speelt het eerst tegen den vrij straffen wind in, maar dat belet haar niet een serie goede aan vallen te ondernemen. Toch duurt het nog vrij lang eer het net gevonden ls. Als dit tenslotte gelukt en wel door den midden voor uit een voorzet van rechts (10) ant woordt T. met een snelle doorbraak, waar uit de middenvoor scoort, (11). Nog eenige corners aan weerskanten en dan ls het rusten. Met den wind mee is A. na de hervatting verreweg de sterkste. Na een paar corners is het dan de linksbinnen die A. de leiding hergeeft. Het derde doelpunt scoort de rechtsbinnen na mooi samen spel met den rechtsbuiten en middenvoor. Tenslotte brengt de linksbuiten met een vliegend schot den eindstand op 41. W.S.M. 4—Aalsmeer 3 2—1. Aalsmeer adsp.—Lijnden adsp. 2—0. MOORDRECHT II-BODEGRAVEN III 7—0. Een gehandicapt derde elftal verloor met groote cijfers van Moordrecht II en degra deert hierdoor na een eenjarig verblijf in de tweede klas weer naar de derde afdee ling. Met rust boekte Bodegraven reeds een 30 achterstand. Toen bovendien na de hervatting de roodzwarten slechts met 10 man terugkwamen, had de thuisclub geen moeite, de score regelmatig tot 70 op te voeren, waarmede het einde kwam. EEN NA-COMPETITIE. Naar het „Rotterdamsch Nieuwsblad" verneemt, ls het vrij zeker, dat. ln verband met het vroege einde der competitie, een na-competitie zal worden gespeeld tus schen de nummers 2 der Zuidelijke. Wes telijke en Oostelilke afdeellngen. Momenteel staat reeds de deelneming vast van N.A.C. Hermes-D.VE.. Haarlem en Heracles terwijl de toetreding van Feiienoord- te verwachten ls. Zonder twijfel zal deze competitie tus schen de clubs die zizh haar kans om het kampioenschap van Nederland zagen ont glippen wel belangstelling trekken Op een dezer dagen te houden vergade ring rullen de plannen nader worden tut* gewerkt. 2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 10