LÖD5CH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 23 Maart 1935 SPORT. GEVEILDE PERCEELEN. JCVN/T en letteren VISSCHERIJBERICHTEN. BEURSOVERZICHT. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 762. Hedenmiddag 2 uur: 761. TELEGRAFISCH WEERBERICHT r. h. Kon. Ned. Meteorol. Lnst. te De Blldt. Hoogste stand 773.3 te La Coruna. Laagste stand 743.8 te Lerwick. Verwachting tot den avond van 24 Maart Matige tijdelijk wellicht krachtige Zuidelijke tot Westelijke wind. Betrok ken tot zwaar bewolkt met tijdelijke op klaringen. Regenbuien. Weinig verande ring ln temperatuur. Storm waarschuwingsdienst. De Blldt heelt heden geseind te 10.65 uur aan alle posten van Hoek van Hol land tot den Belgischen grens: „Weest op uw hoede." BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Over het geheel gebied tot 55 gr. en 65 gr. ligt thans een langgerekte strook van lagen luchtdruk met barometerstanden beneden 750 m.m. Ten Zuiden van 45 gr. ligt echter een gebied van hoogen luchtdruk, waar de barometer boven 770 m.m. aanwijst. Tusschen deze gebieden van lagen en hoogen luchtdruk beweegt zich een krachtige luchtstrooming uit het Westen, waardoor het weer bewolkt, en afwisselend regenachtig en betrokken is of opklarend met betrokken luchten. In Centraal Europa heerscht nog mooi warm voorjaarsweer, doch dit zal spoedig verdwijnen en plaats maken voor koeler en regenachtig weer. Ten Noorden van den strook laagsten luchtdruk heerscht allerwegen arctische koude. In Finland vriest het nog 20 gr. De langgerekte depressie strekt zich nog ver naar 't W. op den Oceaan uit, waardoor voorlooplg weinig verandering in den luchtdrukverdeellng en weertype is te wachten. luchttemperatuur. 9 uur voorm.: 8 gr. C. <46 gr. F.). 12 uur 's midd.:' 10 gr.' C. (50 gr, FJ. hoogwatertijden te katwijk zee. Voor Zondag. V.m. te 5 u. 58 min.: n.m. te 6 u. 18 min. Voor Maandag. V.m. te 6 u. 33 min.; n.m. te 6 u. 53 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag: 6.46 nm. tot 6.27 v.m. Zondag: 6.47 n.m. tot 5.24 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 23 Maart: op:- 22 u. 41; onder: 6 u. 25. 24 Maart: op: 23 u. 56; onder: 6 u. 49. WIELRENNEN. DE ZESDAAGSCHE TE PARIJS. Hedenochtend was de stand te Parijs: I. DlotIgnat, 183 punten. 2 BroccardoGuimbretiere. 181 punten. 3 AertsFalck Hansen 166 punten. 4. PijnenburgWals. 121 punten, 5 CharlierDeneef. 89 punten. 6. Van BuggenhoutVan Vlockhoven. 50 punten. Op 1 ronde: 1 MagneLeducq. 69 punten. 6. ChouryTabre, 69 punten. Op 2 ronden: 9. LetaolneDayen. 72 punten. Op 3 ronden 10. SchoenLohmann 150 punten II. LinariDi Paco. 76 punten. 12. WambstRaynaud, 61 punten. 13. HlllDempsey. 20 punten. Op 13 ronden: 14 CoupryPecqueux. 54 punten. De alleen-rijdende Bouchard heelt den strijd, gestaakt. Ten overstaan van den Notaris B. J. J. N. Troost te Leiden. De Garage met stallen en bovenwoning en erf Bloemmarkt 19: in bod f. 6.800. kooper de heer L. K. Wiellnga q.q. te 's-Gravenhage voor f. 7.000.—. Het koetshuis met stallen en erf Bloem markt 12: in bod f. 4.200.kooper de heer G. J. Hoogervorst q.q. te Leiden voor f. 4.200.—. De koetshulzen met bovenwoningen Varkenmarkt 12,- 12a, -14, 14a: in bod f. 5.500.—, kooper de heer G. C. L. M. Bik q.q. te Leiden voor f5.500.—. De pakhuizen en zolders Valkensteeg 8, 8a: in bod f 3.000.—kooper de heer G. J. Hoogervorst q.q. te Leiden voor f. 3.000. Het pakhuis en erf CeclUastraat 49: in bod f. 1.000.—, kooper de heer C. J. Bak ker q.q. te Hillegom voor f. 1.000. Ten overstaan van den Notaris H. M. Markusse te Lelden. Het pand waarin Café „Neuf", Bree- straat 107: in bod f. 19.800.—kooper de heer K. L. van Duuren q.q. te Leiden voor f. 19.800.— De werk- en bergplaatsen te Oegstgeest- tusschen de Kempenaerstraat en Van Duivenvoordestraat zijn niet gegund. ENGELSCHE MINISTERS AAN HET WOORD. LONDEN, 23 Maart (Reuter) De a.s. be sprekingen te Berlijn, en de algemeene Internationale toestand waren het onder werp van politieke redevoeringen, die gis teravond door den minister van Bulten- landsche Zaken, Sir John Slmon, den minister van Landbouw, Elliott en door Sir Austen Chamberlain in verschillende plaatsen zijn gehouden. Simon verklaarde ln zijn te Gildersome nabij Leeds, gehouden rede, dat het ge- heele Engelsche volk inzake den vrede een eensgezinde opvatting huldigt, zoo als Donderdag bij de debatten in het La gerhuis is gebleken. Wij kunnen ons niet in allerlei bulten- landsche avonturen in de heele wereld begeven en ook niet bij ieder's twisten onze medewerking verleenen, Dit zou nauwelijks bijdragen tot den vrede ge noemd kunnen worden. Op een later te Blrstall gehouden ver gadering verklaarde Slmon. dat hij met het oog op den ernst en de zwaarte van de op hem rustende taak. geen nieuwe mededeellngen omtrent zijn aanstaande bezoeken aan de Europeesche hoofdste den zou doen. Wat ook het resultaat van het bezoek aan Berlijn moge zijn, het zal zeker geen plotseling en verrassend resultaat zijn. Simon verklaarde vervolgens ten aan zien van het Engelsch-Fransch commu nique, van 3 Februari, dat dit een bul- tegenwoon volledig accoord r—s inzake de door de belde regeeringen nagestreefde doeleinden en wel niet voor hen alleen, doch voor den vrede in EuTopa en de ge- heele wereld. Hij herhaalde nog eens, dat Engeland zich niet zal mengen ln bultenlandsche aangelegenheden, die het land niet aan gaan. Engeland zou het piet dulden, dat andere naties dat tegenover Engeland zouden doen, terwijl andere naties het niet van Engeland zouden dulden. Minister Elliott verklaarde op een pro- pagandavergadering van de nationale re geering te Carlisle o.a.: Dat Engeland niet langer de plaats van een groote mo gendheid zou kunnen innemen, wanneer het niet bereid is, ook de verantwoorde lijkheid van een groote mogendheid te dragen. Sir Austen Chamberlain sprak op een vergadering der Conservatieven te Bir mingham, waarbij hij felle aanvallen deed op Duitschland. Engeland, aldus Cham berlain. dient den vrede het beste door duidelijk te maken dat het eenlge dingen r.iet kan dulden en zich hiertegen verzet. Hoe ernstiger de vrede bedreigd wordt, des te nauwer moeten de staten, dit voor den vrede IJveren, zich aaneensluiten. DE VERKOOP VAN DEN CHINEESCHEN OOSTER-SPOORWEG. TOKIO, 23 Maart (Reuter). Het verdrag over den verkoop van den Chineeschen Ooster Spoorweg is hedenmorgen te Tokio in een plechtige zitting definitief onder teekend. De onderteekening betreft het eigenlijke koopverdrag met twee protocollen en twee nota's, die alle ln het Engelsch zijn gere digeerd. Het eigenlijke verkoopsverdrag en het slotprotocol werd namens de Sovjet Unie geteekend door den ambassa deur Yoerenef en door de leden der dele gatie Koesnetsof en Koslowski, voor Mand- sjoekwo door den gezant Ting en den vice- minister van buitenl. zaken Ohashl. Het driezijdige protocol werd geteekend door den Japanschen minister van bui- tenlandsche zaken Hirota, den ambassa deur Yoereneff en den gezant Ting. Tenslotte onderteekenden Hirota en Yoerenef twee garantienota's. Onmiddel lijk na de onderteekening overhandigde de gezant Tlng den Sovjet-ambassadeur als eersten termijn van de koopsom een chèque van 23 330.000 Yen Aan de zitting namen meer dan 40 vertegenwoordigers der 3 betrokken landen deel. DE ZANDSTORMRAMP IN NOORD-AMERIKA. i SFRINGFEELD, 23 Maart. (Reuter). De zandstormen die in de afgeloopen dagen In tal van staten van Noord-Amerika hebben gewoed en groote schade hebben Aangericht, blijven nog verschillende dee- lën van het land teisteren. Door het inademen van het zandstof kwamen te Springfeeld in Colorado vijf menschen ten gevolge van longontsteking om het leven, terwijl te Elkhart door dezelfde oorzaak twaalf personen omkwamen. Vele boerde rijen werden tot de dakrand onder het stofzand begraven. De velden zien eruit als woestijnen. Heele troepen vee zijn zonder voer en de landbouwers zien hun oogsten vernield. Dagen lang was de zon door de zandmassa's gedeeltelijk verduis terd. In sommige streken nemen de zand stormen nog in het geheel niet af. BRAND TE STOCKHOLM. STOOKHOLM, 33 Maart. (Reuter). Een der grootste uitspanningen alhier Is in den afgeloopen nacht door een reusach- tigen brand geteisterd. Ondanks de po gingen door de brandweer aangewend, sloeg het vuur over naar een nabij gele gen houtopslagpdaïts.De schade wordt ge schat op 200 000 kr. Omtrent de oorzaak tast men ln het duister. STADSNIEUWS. Naar wij vernemen, zal de bestaande straatverlichting met lantaarnpalen en wandarmen aan de Breestraat worden vervangen door een verlichting met draad overspanning waarbij gebruik zal worden gemaakt van kwiklamDen (gemengd met gewoon licht, waardoor een getemperd licht ontstaat) zooals reeds in gébruik op het Kort Rapenburg. DOOR EEN VRACHTAUTO GEGREPEN. Twee gewonden bij Apeldoorn. Gisteravond te 11 uur heeft op den Arnhemsche weg te Apeldoorn ter hoogte van de R.K. begraafplaats, een ernstige aanrijding plaats gehad, waarvan twee militairen, deelnemers aan de 24 uurs be- trouwbaarheidsrlt Vrijwillige Burger wacht te Amsterdam het slachtoffer zijn geworden. Enkele honderden meters voorbij den controlepost was een groepje verzorgers geposteerd, welke de deelnemers van ver- frlsschingen voorzagen. Daar vele deelne mers van deze gelegenheid gebruik maak ten, was de weg met automobielen en motoren versperd. Twee deelnemers aan den betrouwbaar- heidsrit, die eerst op 't laatste oogenblik de versperring bemerkten, waren genood zaakt plotseling te remmen. Dit had tot gevolg dat een achter hen rijdende vracht auto bestuurd door J. de R. te Apeldoorn tegen een boom botste. BIJ plotseling uit wijken van dezen wagen werden twee militairen, die terzijde van den weg ston den, gegrepen. Een van hen brak een arm terwijl de andere een ernstige hersen schudding opliep. Beide slachtoffers wer den naar het Ziekenhuis te Apeldoorn vervoerd. Nader vernemen we nog. dat de toe stand der belde slachtoffers nl. J. C. v. d. S. die een gebroken arm had (schrijver) en W. F., die een hersenschudding opliep (meester-monteur bij' de school der motor compagnie te Haarlem), van dien aard is, dat ze heden reeds naar Haarlem zullen worden overgebracht. DE K18 UIT TRISTAN VERTROKKEN. Men heeft de familie van Peter Groen gesproken. De Commandant van Hr. Ms. K XVIII seint: Gistermorgen zijn wij te half twaalf vertrokken van Tristan naar Kaapstad; de opdracht op Tristan ls vervuld. Plaats bepaling der andere eilanden nog niet mogelijk door weersomstandigheden en tijdgebrek. De bewoners van Tristan waren zeer erkentelijk. Wij hebben de familie van Peter Groen, o.a. de kleindochter gespro ken en het huls gefotografeerd. Wij heb ben prachtig weer en een kalme zee. DE TWEEDE STATENDAM. Er is nog geen beslissing genomen. Naar aanleiding van de berichten (men zie onder „Binnenland") betreffende den bouw van een tweede „Statendam", waar toe de regeering in principe steun zou wil len verleenen uit het Werkfonds tot een bedrag van acht millloen wordt ons van bevoegde zijde gemeld dat bij het Werk fonds van een dergelijke beslissing niets bekend is. De besprekingen tusschen Rot terdam en de Scheepvaartmaatschappijen inzake de mogelijkheid van steunverlee- nlng duren nog steeds voort. Geen enkele beslissing ls nog genomen en de plannen verkeeren nog geenszins in een stadium als men op grond van de berichten zou mee- nen. SCHEPENVERKOOP, Het s.s. „Arendskerk groot 7259 ton bruto, gebouwd in 1914, van de Ver. Ne- derlandsche Scheepvaart Mij. te 's-Gra venhage, is naar Italië verkocht. Naar wij vernemen worden onderhan delingen gevoerd over den verkoop van het grootste Nederlandsche vrachtschip, de „Amsterdam", van de Kon. Nederlandsche Stoomvaart Mij. Verwacht wordt, dat over circa 8 dagen het contract geteekend zal zijn. Het plan bestaat, de „Amsterdam" voor de walvischvaart te gebruiken, waar voor het schip verbouwing moet onder gaan, o.a. zal een traanfabriek aan boord komen en worden tanks ingebouwd. Waar de verbouwing zal geschieden, is nog niet bekend. Geruchten over onderhandelin gen met Rusland zijn onjuist. MANUFACTURENZAAK TE GROOTE BROEK UITGEBRAND. Man en kind krijgen brandwonden. In den afgeloopen nacht te omstreeks 1 uur is ln de manufacturen-zaak van den heer G. Koomen ln de Dorpsstraat te Grootebroek een ernstige brand uitgebro ken. De heer Koomen werd uit zijn slaap gewekt door het geknetter van het vuur, dat toen reeds zoo fel om zich heen greep, dat de bewoners in allerijl in nachtgewaad een veilig heenkomen moesten zoeken. De heer Koomen wist zich met groote moeite met zijn vier kinderen ln veiligheid te stellen. Hij verliet daartoe het perceel langs de dakgoot, waarbij hij op een plat dak van het naastgelegen pand terecht kwam. Bij zijn reddingspogingen bekwam de heer Koomen en een 16-jarlge zoon ernstige brandwonden. Belden moesten naar het ziekenhuis te Lutjebroek worden overgebracht. Hun toestand ls niet levens gevaarlijk. De brandweer was spoedig ter plaatse. Het pand was toen evenwel reeds één vuurzee. Terstond werd assistentie Inge roepen van de Enkhuizer brandweer, die ook spoedig ter plaatse verscheen. Hei vuur werd zeer tactisch bestreden en het gelukte de belendende perceelen te be houden. Het huis van den heer Rijkes, waarin een boekdrukkerij is gevestigd liep aanvankelijk groot gevaar. De brandweer slaagde er evenwel in door nathouden uitbreiding van het vuur naar deze zijde te voorkomen De manufacturenzaak van den heer Koomen is geheel uitgebrand Niets kon worden gered. De voorraad ma nufacturen en de inboedel gingen verlo ren. Ook de perceelen aan de andere zlide van het huis, de Boerenleenbank, o.a. kre gen geringe waterschade. De brand schijnt in. den winkel te zijn ontstaan. Omtrent de oorzaak tast men evenwel nog ln het duister. De schade wordt door verzekering gedekt. AFWIKKELING ACHTERSTALLIGE HANDELSVORDERINGEN OP DUITSCHE DEBITEUREN. In de week van 18 tot en met 23 Maart is door De Nederlandsche Bank in totaal een bedrag van omstreeks RM. 1.1 mil- liocn van de op haar Sonderkonto bij de Deutsche Verrechnungskasse uitslaande vorderingen met de begunstigden algere- kend. De nummers van deze posten lie pen van 75498 tot 75665, Het totale bedrag van de op het Son derkonto uitstaande posten die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik omstreeks RM 59.8 millioen. De Sonderkonto-posten waarvoor koers- fixeering is verkregen, zijn hieronder be grepen o CONTINGENTEERING. 1 April a.s. zullen verschillende contin- genteeringen worden verlengd, waarbij de navolgende autonome percentages zullen worden vastgesteld voor de daarachter vermelde periode: 1. Roggemeel en bloem 100% gew. 1 jaar. 2. Chiiisaipcter en natronsalp. 100 3 maanden. 3. Rijst, gepelde 50'/» gew. 1 jaar. 4. Rijst, gebroken en gemalen, 60"» gew. 1 jaar. 5. Rijst voedermeel 100% 1 jaar. 4. Cement van alle soorten 50"/» 6 mnd. 5. Linoleum 50% 1 jaar. De tot dusver geldende basistijdvakken voor bovenstaande contingenteeringen blijven ongewijzigd. De aandacht wordt erop gevestigd, dat de percentages alleen betrekking hebben op de autonome landencontingenten, dus niet voor de bij handelsverdragen ver leende contingenten. De contlngenteering van stofzuigers zal per 1 April a.s. worden opgeheven. Naar ons wordt medegedeeld, zal het Bloemenpaleis op de „Flora" Zondag voor het publiek worden gesloten, aangezien de Aalsmeersche cultures de plaats van de eerste expositie zullen innemen. De ope ning hiervan zal Vrijdag a.s. officieel plaats vinden. UIT NED. OOST-1ND1E. DE WERKLOOSHEID IN INDIë. BATAVIA, 23 Maart. (Aneta). Het aantal werkloozen. bij arbeidsbeurzen ingeschre ven, verminderde van 16.741 in December tot 16.446 in Januari. De steuncomités op Java keerden in Januari uit ruim f. 85 700 aan 6144 personen, tegen f. 89.200 aan 6484 personen in de maand December 1934. De toenemende activiteit van de Indische Mij. voor Indlvidueele werkverschaffing mani festeert zich in het feit dat ln Januari van dit Jaar ten behoeve van de werkver schaffing ruim f. 20.000 werd beschikbaar gesteld tegen f. 11.500 in December. ALEXANDER MOISSI t. Alexander Moissi, de tooneelkunstenaar, wiens kunst in vele landen een klank bodem vond. is gisteravond, volgens een telegram uit Weenen, aldaar ontslapen. Juist voor het begin van een tournee met „Man welss nicht wie" (Non si sa come), het nieuwe stuk van Pirandello, dat ui.] ook in Nederland zou brengen, was hij ziek uit Italië te Weenen aangekomen, waar hij aan longontsteking is overleden. Alexander Moissi is 2 April 1880 te Triest geboren en hij kwam, twintig jaar oud, zonder een woord van de Duitsche taal machtig te zijn, te Weenen aan, waar hij een aanstelling als figurant bij het Burg theater verkreeg. Daar trok hij de aan dacht van den grooten tooneelspeler Kainz, die hem bij zich ontbood en voor zijn verdere opleiding te Praag zorg droeg. Na Kalnz werd Reinhardt zijn beschermer en mentor, en Moissi vond een plaats bij de Deutsche Volksbühne die in Berlijn van zich spreken liet. Zijn eerste rol was die van Golo ln „Genoveva". De kritiek was den jongen en gemalen speler in den be ginne niet onverdeeld gunstig gezind, maar Reinhardt hield zijn beschermeling de hand boven het hoofd en stond hem jaar in jaar uit met raad en daad ter zijde, tot Moissi zijn publiek veroverd had. Hij werd een der meest gevierde spe lers van het Reinhardt-ensemble. Tijdens den oorlog werd hij ingedeeld bij den Duit- schen vliegdienst; hij geraakte in gevan genschap, maar wist, na velerlei avonturen weer in Duitschland te komen. Na den oorlog verbreidde zich zijn roem snel door Europa, de roem van geniaal speler in stukken van Tolsti, Ibsen. Haupt- mann, Goethe en Schiller en geleidelijk leerde ook het Nederlandsche publiek hem kennen. Een geheel evenwichtig speler was deze groote onder de grooten met zijn bijzon dere stemmiddelen echter niet. Zoo gaf hij een creatie om nimmer te vergeten, zoo kwam hij niet boven 't middelmatige uit. Lelden heeft hem gezien als Oswald in Ib sen's „Spoken" en als Fedjah in Tolstoi's „Der lebende Leichnam". Zijn Oswald, hoewel goed, maakte geen bijzonderen in druk, viel zelfs terug tegen de Frau Alving van Lina Lossen: zijn Fedjah daarentegen was een evenement, een tooneelfiguur, die nimmer uit het geheugen zal gaan. Al is het reeds jaren geleden, nog zien wij die scène onder het lampje, als hij zijn droeve geschiedenis vertelt, welk feit hem nood lottig zal worden Onvergankelijke schoonheid bracht deze Fediah-fleuur. Zijn heengaan beteekent een ernstig ver lies. DE TREILVISSCHERIJ. De afgeloopen week is voor de treil- visscherij de slechtste geweest, die wij dit jaar gehad hebben. De vischprijzen zijn I over de geheele linie laag en hier komt nog bij, dat de vlsscherij in het algemeen niet al te ruim geweest is. Niettegenstaande deze mindere vang sten waren de aanvoeren de geheele week door toch zeer ruim. Door het mooie weer kan de geheele vloot visschen: terwijl ver der een groot aantal Denen met hun ladingen te IJmuiden aan de markt swa- I men. De grootste concurrent van de trellvisscherij was echter wel de versche Zulderzeeharlng, beter bekend als eibok- king. Door de slechte uitvoermogelijkhe- den naar Duitschland en de groote vang sten wordt het binnenland als het ware overstroomd van dit kostelijk product. De prijzen van de haring daalden echter tot een zoodanig laag peil, dat van een loo- nende visscherlj geen sprake meer ls. Als belemmeringen voor een vlotten af zet van visch kunnen wij verder nog noemen de schoonmaak, de goedkoope eieren en de abnormale hooge prijzen van de bakolie door de crisisheffingen op dit product. Steeds als de maand Maart weer ln het land is en in het bijzonder als er wat veel mooie dagen zijn, wordt met de groote schoonmaak een aanvang gemaakt en de meeste vrouwen vinden dan het bakken en koken van visch een te omslachtige handeling; het gaat heel wat vlugger wat eieren te bakken, die toch ook niet dnur zijn. En nu de dure bakolie; de prijs hiervan is vergeleken bij een jaar terug ongeveer verdubbeld. Dit beteekent in den tegen- woordigen tijd heel wat, nu op elke uit gaaf terdege gelet moet worden. Als men dan ook de vischventers vraagt naar de reden van den verminderden vischafzet, dan krijgt men in negen van de tien ge vallen ten antwoord: „de dure bakolie". Ook voor de groote vischbakkerijen ls deze extra belasting een ware handicap. Deze bedrijven hadden het den laatsten tijd toch reeds zwaar te verantwoorden, door den algemeenen achteruitgang van de koopkracht van het publiek. Hier is werk voor de Visscherijcentrale! De nooden van den kleinen vischhandel zullen haar zeker niet onbekend zijn, en daar het voor de visscherij van 't grootste belang is, dat de visch vlot in het binnen land verkocht kan worden, zal een ophef fing van de belasting op bakolie een direct belang zijn zoowel voor reederij als visch handel. DE HARINGHANDEL. Ook hierover kunnen wij tot onzen spijt niet veel goeds melden. Er ls weinig afzet naar het buitenland en de omzet in het binnenland is ook niet groot. De vraag naar Maatjes gaat iets toenemen en zal zich in de komende weken nog wel wat uitbreiden. De voorraad van de Visscherijcentrale mindert niet hard en het zou zeer wen- schelijk zijn, indien nog eens een flinke partij afgezet werd. AMSTERDAM, 23 Maart 1935. De wisselmarkt was heden kalmer. De Belga opende op ongeveer de slotkoersen van gisteren (33.80), doch liep dan weer Iets terug. Het pond sterling stelde zich op f. 7.05 3/5 en de dollar op f. 1.47 15/16. De Amsterdamsche effectenbeurs had vandaag een rustig verloop. Aanvankelijk viel de stemming eenlgszins tegen, gezien het ver der goedsverloop van Wallstreet. Later trad een verbetering in en kwamen de noteeringen hier en daar Iets boven de slotkoersen van de vorige beurs. Op de Industrie-afd. begonnen de Phi- fips-aandeelen een fractie hooger, welke koerswinst tot 2 aangroeide. Unilevers maakten kleine schommelingen mee op een peil dat ruim 1 beneden de vorige slotkoers lag. Aku's waren gedrukt en moesten ongeveer 1 prijsgeven. Aan- deelen Kon. Petroleum openden gedrukt en ongeveer 1 lager, waarna een vol ledig herstel plaats had. Dit werd echter weer gevolgd door een nieuwe reactie. Het slot was ongeanimeerd. Rubberaandeelen waren goed gedispo neerd. Amsterdam Rubbers avanceerden l'/t Ook de minder courante soorten waren beter. Tabakken lagen buiten de attentie. Suikerwaarden waren goed prijs houdend. doch de koerswinsten bleven ook hier beperkt. H.V.A.'s stegen 1 De Yankee-markt was vast speciaal Staat- en Koperaandeelen. Van de mijnaandeelen was Sara Kreek aan aanbod onderhevig. De koers ver keerde scherp in reactie. Duitsche en Bel gische obligaties waren ongeanimeerd en meerendeels waren de koersen lager dan gisteren. De Nederl. Obligatiemarkt had een rustig verloop. De koersen ondergingen weinig verandering, alleen obligaties Indië werden een fractie hooger afgedaan. MARKT fe» lEIICHTE^^P; LEIDEN, 22 Mrt. Noteering Coop, groen ten-, fruit- en bloemenveiling-vereen. „Lei den en Omstr.". Komkommers f.1015; Bloemkool I f.4—14; Bloemkool II f.3; Roode Kool f. 23.90; Savoye Kool f. 2.20 4.70; Pieterselie f. 2.803.70; Prei f. 0.30 2.90; Radijs f. 0.80—4.20; Kropsalade f. 0.50 8 70; Selderie f. 0.501.60; Knolselderle f. 2.60—3.80 per 100 stuks. Kroten f. 0.80 0.90; Kroten, gekookt f. 3—5; Witloof f. 1— 13; Boeren Kool f.2—5; Spinazie f. 4—14; Uien f. 3.60—3.90: Wortelen f. 0.70—7.50; Spruiten I f.2—15; Spruiten n f. 1.50—8; And. f.5—15; Nero f. 0.70—1.80 per 100 kilo LEIDEN. 23 Maart. Botermarkt. Fa- brieksboter prima f. 1.44 p. KG. Handel traag. Boerenboter prima f. 1.341.40. Aanvoer 920 K.G. Turfmarkt van 18 tot en met 23 Mrt. Lange turf geen aanvoer. Prijzen per 1000 stuks f. 89 LEIDERDORP, 22 Maart. Aanvoer 6100 stuks eieren. Eieren f. 1.80—2.50 p. 100 st. Kaas f. 0.18—0.25 p. pond. Boter f. 0.70 0.80 p. p. Kippen f. 0.450.65 p. stuk. Ha nen f0.500.75. Konijnen f. 0.201,20. AARLANDERVEEN, 22 Maart. Eieren- veiling. Kippeneieren f. 1.602.10. Een deneieren f. 1.301.60. Kaas 1820 ct. p. p. Boter 7274 ct. WESTLAND 20 Maart. Vellingen v. d. Bond Westland Binnen land van 22 Maart. Aardbeien 216 ct. per stuk; spinazie 4 tot 13 ct.; witlof 5Wi12 ct.; stoofperen 14 ct.; tafelappelen 17 ct. per KG.; bloemkool f. 3.5015; sla f. 0.70—3.50; eieren f. 2.20 3.50 per 100; kelen f. 0.80—1.50: peterselie f. 0.60—1.10: prei f.1—2.90; radijs f. 1.50 3.10rhabarber f.39 50; selderij f. 0.60— 1.40 per 100 bos; andijvie 11—34 ct.; sprui ten f. 0.451.60; boerekool 1018 ct. per kist. 3-1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3