De kabinetscrisis in België. 76*te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 20 Maart 1935 Derde Blad No. 23004 BINNENLAND. IVOROL t^|> PARLEMENTAIR OVERZICHT Een onverwacht gebeuren. i mr. p. coninck westenberg, t Oud-president van de Amsterdamsche Rechtbank. In den ouderdom van 76 Jaar ls gister avond te Laren overleden mr. P. Coninck Westenberg, oud-president van de Arron dissementsrechtbank te Amsterdam. Mr. Pleter Coninck Westenberg ls gebo ren op 11 April 1857 te Rljssen. Na zijn gymnasiale studie voltooid te hebben, studeerde hl] rechtswetenschap pen aan de Universiteit te Lelden, waarin hij in 1883 promoveerde tot doctor op een dissertatie getiteld: „Wezen en aard der gerechtelijke bekentenis in het Burgerlijk Recht 1883". Aanvankelijk vestigde mr. Coninck Westenberg zich als advocaat en procu reur ln Zwolle, terwijl hij in 1887 als sub- stituutgrilfier bij de rechtbank in Amster dam werd benoemd. In 1892 volgde zijn benoeming tot rech ter ln de arrondissementsrechtbank welke tunctle hij bekleedde tot verleden Jaar, toen hij aftrad wegens het bereiken van den wettelijk vastgestelden leeftijd. VLIEGTUIGEN VOOR INDIE. Wederom vragen van den heer Westerman over Douglas-machines. De heer Westerman heeft aan de minis ters van Koloniën en van Waterstaat de volgende vragen gesteld: 1. Zijn de ministers bereid mede te dee- len of het bericht, dat de Kon. Ned. Lid. Luchtvaart-Mij. de aanschaffing v. Ame- rikaansche verkeersvliegtuigen overweegt, op waarheid berust? 2. Kan, Indien de eerste vraag bevesti gend moet worden beantwoord, medege deeld worden, waarom gezien de om standigheid. dat geen van de redenen, die tot den aankoop van Douglasvliegtulgen ln de Ver. Staten door de Koninkl. Lucht vaart Mij. zouden hebben geleid, in dit ge val van toepassing is hier wederom met voorbijgaan van de Nederlandsche vlieg tuigindustrie ln de Vereenlgde Staten toe stellen worden aangekocht en niet bijtijds maatregelen zijn genomen om het ont werpen en construeeren der benoodigde toestellen door onze eigen industrie mo gelijk te maken? 3. Willen de ministers mededeelen. wel ke maatregelen de Regeering denkt te nemen om de verdere onttrekking van or ders aan de Nederlandsche vliegtuigin dustrie. die onvermijdelijk tot een ver zwakking van deze industrie moet voeren en bezwaarlijk in het belang der militaire luchtvaart kan zijn, in de toekomst te voorkomen? DE MOEILIJKHEDEN IN DE SIGARENINDUSTRIE. Ontslag aangezegd op alle fabrieken ln het land. Het Volk meldt uit Eindhoven: Naar wij vernemen ls gistermiddag op alle sigarenfabrieken van Nederland be kend gemaakt, dat al het personeel met Ingang van het einde dezer maand ls ont slagen. Bij informatie aan een der grootste be drijven deelde de directie ons mede. dat zoowel de katholieke als de Noord-Neder- landsche patroonsorganisaties hadden be sloten. dit ontslag over de heele linie be kend te mak'- Alle ongeorganiseerde ar beiders. die bereid zijn. te gaan werken op basis van de door de patroons voorgestelde loonsverlaging kunnen onmiddellijk na 1 April weer aan den slag gaan. Dit geldt echter niet voor de georganiseerde arbei ders. want de patroons staan op het stand punt dat die zich alleen kunnen houden >an de richtlijnen der vakbonden. Zooals bekend ls. staan de personeel- organisaties afwijzend tegenover de voor stellen van de patroons INVOERBEPERKING KUNSTZIJDEN GARENS. Commissie van advies ingesteld. Bij beschikking van den minister van Economische Zaken is een commissie in gesteld welke hem telkens op zijn verzoek advies zal uitbrengen inzake vraagstukken samenhangende met de uitvoering van de invoerbeperking van kunstzijden garens. Tot leden dezer commissie zün benoemd de heeren prof H A Kaag (voorzitter*, M. H. T. Burij. J. Daniels. C. H. Hin. W. Jansen en A. H Menko N. J zn.. als secre taris is aangewezen drs. A. B. Speeken brink. o CONTINGENTEERING INVOER PAPIER EN PAPIERWAREN. Met ingang van heden is het bedrag, ter bestrijding van de kosten aan de uit voering dezer contingenteering verbonden, vastgesteld voor: druk- en schrijfpapier op f. 0.08 per 100 kilogram: cellophaan op f. 0.50 per 100 K G. „ander" papier op f. 0.08 oer 100 K.G.: oapierwaren op f.0.25 per 100 K.G.: asphaltpapier op f.0 04 per 100 K G een en ander met een minimum van f0.25 per vergunning. HET CONFLICT BIJ DE FIRMA JANSEN EN TILANUS TE VRIEZENVEEN OPGELOST. Gistermiddag heeft opnieuw te Almelo een conferentie plaatsgehad tusschen den rijksbemiddelaar prof. mr Josephus Jitta. directie van de firma Jansen en Tllanus te Vriezenveen en hoofdbestuurders van de textielorganisaties Unitas. St. Lambertus en de Eendracht In deze conferentie werd opnieuw van de zijde van de firma een wijziging in de loonen toegezegd v-ardoor de verminde ring tot ongeveer 10 oct. wordt terug gebracht. In de daaropvolgende te Vriezenveen ge houden vergadering van de hoofdbesturen met de betrokken spoelsters zlln deze nieuwe voorstellen goedgekeurd, zoodat hiermee het conflict van de baan ls. RECLAME. 1232 Poets mei wat goeds, met VOROL, de ivoor tandpasta Per tube 40 en 60 ci., doos 20 d T ij de lij k een tube Ami Ida mat cream gratis ter kennismaking. Wot Mijnhordt maakt is goed HULDIGING JHR. I. L. VAN DEN BERCH VAN HEEMSTEDE. Ter huldiging van jhr. I. L. van den Berch van Heemstede, die 25 jaar bestuurs lid is geweest, hield de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart gisteren in hotel De Witte Brug te 'sGravenhage een buitengewone algemeene vergadering, die ook bijgewoond werd door generaal Snijders. De voorzitter ir J. F. de Vogel schetste de verdiensten van den jubilaris. Toen de luchtvaart feitelük nog niet bestond, aldus spreker was er veel enthousiasme noodig om zich daaraan te gaan wiiden Dit enthousiasme heeft, de jubilaris dan ook in ruime mate getoond. Lange jaren was hij secretaris, reeds toen de vereenlglng haar bestaansrecht nog moest gaan bewijzen. Veel is er steeds van den heer v. d. Berch van Heemstede uitgegaan. In den besten zin van het woord heeft hij aan den weg getimmerd. Spr. wenschte den jubilaris geluk in opdracht van H.K.H. Prinses Juliana en overhandigde hem hierna de gouden medaille van de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart. Generaal Sniiders sprak namens een huldigingscomité en bood een zilveren schrijftafelgarnltuur aan. vergezeld van een album met handteekeningen. De Jubilaris dankte hierna voor de gebrachte hulde. Een vervolgens gehouden receptie was druk bezocht. ADRES AAN DE EERSTE KAMER. In een adres aan de Eerste Kamer heeft de Nat. Ver. voor Orde en Eenheid in de schriiftaal er nog eens op aangedron gen de nieuwe spelling niet te aanvaarden. HONDERD ARBEIDERS ONTSLAGEN. Tengevolge van reorganisatie in het be drijf, zijn bij de N.V. Tiglia Kleiwarenfa- briek, te Tegelen met ingang van a.s. Za terdag ongeveer honderd arbeiders ont slagen. VERSPREIDE BERICHTEN. Benoemd is met 1 Mei tot luitenant- generaal de generaal-majoor W. J. D. Ha- velaar van den staf der artillerie, directeur voor het materiaal der landmacht. Met ingang van dienzelfden datum is hem eervol ontslag verleend. Bij K. B. zijn met ingang van den tweeden Dinsdag in de maand Mei 1935 benoemd a. tot lid van den Kolonialen Raad van Curasao de heeren mr. P. J. J. van den Biesen. J. de J. Arens en R. R. Muskus: b. onderscheidenlijk tot voorzitter en tot onder-voorzitter van voormelden Raad de leden Jossy C Henrlquez en J. W. J. van der Linde Schotborgh. Bij K. B. ls aan prof. mr. M H. Breg- stein op zijn verzoek eervol ontslag ver leend uit zijn betrekking van rechter- plaatsvervanger in de rechtbank te Am sterdam, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten. Bij K.B. is benoemd tot notaris te Middelburg R. Batten, candidaat-notaris te Vlissingen. UIT NED. OOST-INDIE HET VEEARTSENIJKUNDIG INSTITUUT. BUITENZORG. 19 Maart. (Anetal. Ont heven is van de waarneming van het di recteurschap van het Veeartsenljkundig Instituut dr. L. W. M. Lobel. Tot directeur van dit instituut is benoemd de bacterio loog prof. dr. F. L. Huber. PROTESTANTSCHE KERK VERBOUWD. MALANG. 19 Maart. (Aneta). Onder groote belangstelling is het Protestantsche kerkgebouw dat vergroot en verfraaid is, opnieuw in gebruik genomen. Alle auto riteiten van Malang waren aanwezig. Automobilistengeeft alleen signalen, wanneer het werkelijk noodig is en niet ait slear of tijdverdrijf. TWEEDE KAMER. WIJZIGING VAN DE ORGA NIEKE WETTEN HET VOORSTEL ZAL VERWOR PEN WORDEN. Eindelijk ls de Kamer zich dan gaan bezig houden met het veelbesproken en veelbestreden wetsontwerp tot wijgiging onzer organieke wetten (Kieswet, Provin ciale Wet, Gemeentewet). Voornaamste bepalingen: ten eerste voor toekenning van zetels zullen voortaan alleen ln aanmerking ko men lijsten, welker stemcijfer ten minste driemaal den kiesdeeler bedraagt, zoodat partijen of groepen, die minder verwier ven, niet meer vertegenwoordigd kunnen zijn; ten tweede bij verkiezingen voor de Tweede Kamer moet voor iedere lijst en ln lederen kieskring een waarborgsom van f. 250 worden gestort, welk bedrag wordt terugbetaald, indien op de lijst ten min ste evenveel stemmen zijn uitgebracht als de kiesdeeler bedraagt (partijen, die in alle kieskringen meedoen, moeten dus f. 4500 storten) ten derde voor verkiesbaarheid tot lid van de Provinciale Staten of van Ge meenteraden worden uitgesloten „bestuur ders van of personen in dienst van ver- eenigingen, die beoogen de belangen van het personeel in dienst der provincie bij het provinciaal bestuur of in dienst dei- gemeente bij het gemeentebestuur voor te staan" (de z.g. vrijgestelden). Men weet dat dit wetsontwerp, voorna melijk met het oog op het eerste punt, zoo ernstig is bestreden, ook in de afdee- llngen der Kamer, dat verwerping er van, in dezen vorm, zeer waarschijnlijk is, doch Minister de Wilde heeft gemeend het on gewijzigd te moeten handhaven. Het liet zich dus aanzien, dat er een felle oppo sitie tegen het voorstel zou uitbreken bij het mondeling debat. Nu. die bleef al dadelijk niet uit. want de discussie begon met een drievoudigen, scherpen aanval uit den hoek der kleine partijen. De heeren Arts, van de katho lieke democraten, Lingbeek, van de her vormd-gereformeerden. en Westerman, van de nationaal-herstellers, drie eenlin gen in de Kamer, hebben het ontwerp be stookt met een mitrailleur-vuur van be zwaren. Mr. Arts noemde het „een legisla tief monstrum", „onbillijk, onduidelijk", bedoeld als „knevel-maatregel" voor klei ne partijen; ds. Lingbeek sprak van „een muilkorf-ontwerp". van „een koffer vol doodvonnissen"; de heer Westerman was van oordeel dat met dit voorstel de kleine partijen gestraft worden voor haar „scherpe tong", waarmee zij den grooten partijen de waarheid zeggen. En alle drie stelden zij ln het licht, dat het in strijd kwam met de Grondwet, welke de even redigheid volstrekt voorschrijft; van zulk een evenredigheid zal geen sprake meer zijn, wanneer een partij alleen in de Tweede Kamer kan komen met drie ze tels. De heer Lingbeek verdedigde zelfs de stelling, dat er op deze wijze van een volks-vertegenwoordiging geen sprake meer zal zijn, en hij herinnerde overigens de dames en heeren aan hun eed op de Grondwet, die, volgens hem, zou worden geschonden, wanneer men voor dit ont werp stemt. Mr. Arts wees op het zonder linge feit, dat een kleine partij nu spoe diger tot de Eerste dan tot de Tweede Kamer zal kunnen doordringen, en mr. Westerman voegde daar aan toe. dat men niets doet tegen de revolutionairen, maar wei tegen de kleine partijen in het alge meen. Het prestige van het parlement zei men zal door een dergelijken maat regel ernstig schade lijden. Waren de eenlingen het over dit alles roerend eens. niet alzoo over de vraag, of de vrijgestelden uit staten en gemeente raden moesten worden geweerd. Even sterk als mr. Westerman hier vóór was, even sterk was mr. Arts er tegen. Na dezen aanval uit de kleine partijen zélf kwam mr. Boon namens de liberalen (een middenpartij) uit hetzelfde vaatje tappen Zich vereenigend met het wezen der vrijgestelden verzette ook hij zich krachtig tegen den drievoudigen kiesdee ler. Ook volgens hem kwam een dergelijk voorschrift zeer positief met de evenredig heid en daardoor met de Grondwet in strijd. Waarom zoo was de strekking van zijn betoog is nu juist driemaal de kiesdeeler het goede criterium? Wij ver laten den vasten grondslag der evenredig heid en daarmee de basis der Grondwet. Zoo ooit. aldus mr. Boon, dan moeten we tegenwoordig voorzichtig zijn, en zelfs niet den schijn van Grondwet-schennis op ons laden. Ook deze afgevaardigde stelde in het licht, dat het ongegrond is op de kleine partijen de schuld van een minder goeden gang van zaken in het parlement te laden. Ds. Lingbeek had trouwens in zijn speech trachten aan te toonen, dat den grooten partijen in dat opzicht eer der verwijt treft dan den kleinen, en daar om zoo riep hij onder veel vroolijkheid uit zal men, als men wil verbeteren, eigenlijk de groote partijen uit het parle ment moeten verwijderen. Ook de tweede vrijzinnige fractie in de Kamer, die der vrijzinnig-democraten, heeft zich,'bij monde van mr. Joekes. te gen de bepaling inzake driemaal den kies deeler verklaard, op dezelfde gronden; hij noemde haar een totale willekeurigheid, en vroeg eveneens: waarom drie-maal en niet vijfmaal? Is in het bovenstaande de oppositie van drie kleine groepen en twee midden-par tijen aangegeven, in de rede van den heer Vliegen sprak ook de op één na grootste fractie, de sociaal-democratische, zich te gen het voorstel uit, hoewel het dagblad der partij het ontwerp keer op keer heeft verdedigd Het middel zei de heer Vlie gen is ons te ruw. en daarom kwam hij met een andere methode om kleine partijen te weren: invoering van het districten-stelsel. Hij voegde er echter da delijk aan toe, dat slechts een minderheid ln zijn fractie voor deze oplossing (waar ook mr. Joekes zich tegen had verklaard) eevoelde. Het voor den Minister meest onaange name oogenblik van den middag was waarschijnlijk wel de rede van zijn partij genoot prof. Visscher, want hieruit bleek, Het ontslag van het kabinet Theunis. waarvan wij gisteren nog Juist melding konden maken, was voor allen, zelfs voor de groote meerderheid der regeeringspar- tijen, een volkomen verrassing. Niemand had een dergelijke ontknooping verwacht en de verklaring van den premier maakte dan ook een verbluffenden indruk op de Kamer. Minister-president Theunis. Minister-president Theunis ving zijn verklaringen in de Kamer aan met vast te stellen, dat zijn regeering gevormd was ter voortzetting van het economische en financieele wederopbouwwerk der vorige regeering, dat voor de stabiliseering van de valuta onontbeerlijk was. Sindsdien heeft de regeering er steeds wetr den nadruk op gelegd, dat het haar met het oog op de bijzonder gevaarlijke tijdsomstandigheden, onmogelijk was tot het doel te geraken, wanneer haar wil tot werken niet door de medewrking en toe stemming van de geheele natie gedragen werd. De regeering heeft den noodigen steun niet gevonden. Zelfs de meerderheid van het parlement heeft de regeering haar vertrouwen slechts schoorvoetend gege ven. De oppositie heeft tegen de regee ring systematisch een onrechtvaardigen strijd gevoerd, waarbij men er niet voor teruggeschrikt is de leden der regeering persoonlijk verdacht te maken. Het kabinet heeft ondanks gesloten samenwerking niet kunnen verhinderen, dat in de laatste weken de scherpste aan vallen op de Belgische regeering gericht werden. Onder deze omstandigheden blijft de regeering niets anders over dan haar mandaat weer ln handen van den koning te leggen. Radio-verklaring. Gisteravond hebben Theunis. en de mi nister van Economische Zaken en Open bare Werken, Van Isacker, resp. voor den Franschen en Vlaamsehen omroep het af treden van de Belgische regeering nader toegelicht. De regeering heeft zich bij haar han delen alleen door zuivere economische doeleinden laten lelden. Politiek in de mmder goede beteekenis van het woord verijdelde echter haar pogen. Voor een deel der medeburgers scheen het alge meen belang op sommige oogenblikken niet meer te bestaan. Crediet en vertrou wen hebben dezelfde beteekenis en zonder het noodzakelijke vertrouwen kon de regeering niet slagen. Zonder dat ver trouwen zal ook geen enkele andere re geering kunnen slagen. Waar lijdt het land aan? Natuurlijk ln de eerste plaats aan de wereldcrisis, welke de exportcon tingenten zoozeer heeft gereduceerd, maar de gevolgen daarvan zouden te be strijden zün geweest door eensgezind ver trouwen, zooals de regeering bij den aan vang van haar bewind verklaarde. Dit vertrouwen is helaas onvoldoende geble ken De oppositie schuwde geen middelen tot het voeren van een noodlottige cam pagne tegen de regeering. Aanpassing van de productiekosten beschouwde de regee ring als het eenige middel tot redding van den franc. Het pogen der regeering werd echter stelselmatig door de oppositie verijdeld. Veel tijd ging verloren, om zelfs de meest noodzakelijke en urgente maat regelen in de Kamer te verdedigen. En doordat het vertrouwen ontbrak, is de campagne voor devaluatie ontstaan, waar bij de ministers rechtstreeks werden aan gevallen. Het gevolg was dat men goud is gaan uitvoeren en ofschoon de franc bijzonder goed gedekt is, mocht de regeering deze beweging niet laten voortduren. In dit licht moet men de maatregelen beschou wen, welke gisteren werden gepubliceerd, doch die niet het psychologische resultaat hebben bereikt, dat zij hadden kunnen hebben, indien men vertrouwen had ge had. Zoo stonden de regeering nog slechts twee dingen te doen en wel in de eerste plaats de deur te sluiten, om verderen gouduitvoer te verhinderen De sleutel van de deur, die de regeering thans gesloten heeft, is gesteld ln de vertrouwde handen van den gouverneur van de Nationale Bank, den heer Franck. En in de tweede plaats diende de regee ring het haar door den Koning geschon ken vertrouwen terug te geven. De regeering is ervan overtuigd, dat zij zich niets te verwijten heeft. Zij heeft ge arbeid in de beste verstandhouding en in volle saamhoorigheid. Wanneer wij op ons geheele werk terugblikken, zijn de fouten slechts gering geweest. „De regeering be sluit met den wensch, dat haar opvolgers de kracht mogen vinden te slagen, waar zij het niet vermocht." De regeering zegt evenwel, dat de toekomstige regeering zonder vertrouwen evenmin een gunstig resultaat zal vermogen te bereiken. Niet het particulier belang, maar het publiek belang dient bij de beoordeeling van haar streven op den voorgrond te staan. De partijen beraadslagen. Terwijl de grootste opschudding in het parlementsgebouw heerschte. kwamen de katholieke en socialistische fracties van de Kamer en de liberale fractie van den Senaat leder afzonderlijk bijeen. In de bij eenkomst van de katholieke fractie werd door haar voorzitter, den oud-premier Poullet, een beroep gedaan op den zin voor eendracht en tucht, die thans meer dan ooit de rechterzijde moeten bezielen. Een van de gezaghebbende leden, prof. Brusselmans, verklaarde den val van het kabinet-Theunls te moeten toeschrijven aan de mislukking van de besprekingen tusschen de Belgische en Fransche mi nisters te Parijs. De Belgische ministers zouden ontgoocheld zijn teruggekeerd. Oud-minister Sap was van oordeel, dat de minister van Staat en oud-president van de Société Générale de Belgique, Francqui. als de groote schuldige moet worden beschouwd. Hij zou op het psy chologische oogenblik de regeering heb ben losgelaten en haar deflatiepolitlek hehben afgekeurd. Ten slotte werd een motie voor hand having van de huidige waarde van den. franc aangenomen. Slechts twee leden, onder wie oud-minister van Caenegem, stemden tegen; twee anderen stemden blanco. De socialistische fracties van Senaat en Kamer besloten aan den algemeenen raad der partij, die tegen hedenmiddag in spoedvergadering is bijeengeroepen over te laten het socialistische standpunt vast te stellen ten aanzien van den nieuwen stand van zaken. In een interview met den „Vad."-corres- pondent zeide Vandervelde op de vraag, welke oplossing hij mogelijk acht: „Ik zie er drie Ten eerste een devaluatieregee- ring. waar tegenover ik echter sceptisch sta Ten tweede een regeering van natio nale unie. die een langdurig bestaan zou kunnen hebben en ten derde een over gangsregering. hebbende opdracht de ontbinding van de Kamer en het uit schrijven van algemeene verkiezingen, welke tot nieuwe politieke machtsgroepee- ringen zouden kunnen leiden. Ik heb den indruk, dat de Koning het plan heeft, vele menschen te raadplegen, alvorens den nieuwen kabinetsformateur aan te wij- De Koning pleegt overleg. De Koning is met het plegen van over leg begonnen en ontving reeds de voorzit ters van Senaat en Kamer. Voorts ont- vtng de Koning den katholieken minister van staat Poullet, den liberalen minister van staat Max en den socialistischen mi nister van staat Vandervelde. Naar verluidt, zal ook geconfereerd wor den met vertegenwoordigers van econo mie. handel en industrie. dat ook zijn eigen fractie niet in haar ge heel voor het wetsontwerp zal stemmen. En het was waarlijk ondubbelzinnige taal, die de heer Visscher sprak, trouwens, deze afgevaardigde windt er nooit doekjes om. Hij noemde de bepaling inzake de kleine partijen in strijd met de rechtvaardig heid; een gewrongen interpretatie van grondwettelijke rechten en bedoelingen; zij ontrooft zei hij honderdduizen den van een wettelijk recht en verscherpt de tegenstelling tusschen volk en parle ment; zij verhindert dat de stem van het geheele volk in het parlement wordt ge hoord en doet het parlementaire stelsel rusten op partij-zucht. Zeker, hij juichte het bestaan van al die kleine groepen, van die verscheidenheid en verscheurdheid, niet toe, maar hij kwam er tegen op. dat men de kleine partijen zou pogen te on derdrukken door een wet. En tegenover den Minister stelde hij dr. Kuyper, die van iets dergelijks zeker niet had willen weten. Waarlijk, het was een kwade dag voor den Minister, Niemand heeft de bepaling inzake de kleine partijen tot dusver nog verdedigd. De fracties, welke er zich gis teren tegen uitspraken, tellen samen 39 leden Daar komen nu nog de christelijk- historischen bij. en verschillende andere kleine groepen, en zeer vermoedelijk ook een deel der katholieken. Het voorstel heeft geen schijn van kans. Tenzij er een wonder gebeurt, en aan wonderen in het parlementaire leven gelooven wij niet. Waarom heeft de Minister het ook niet Ingetrokken? Vindt hij het zoo pret tig te strijden voor een hopelooze zaak? EERSTE KAMER. VERSCHILLENDE ONTWERPEN AANGENOMEN. In de Eerste Kamer werden z. h.st. de volgende wetsontwerpen aangenomen: 1. Wijziging van de begrooting van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds voor 1935 (kosten bouw kantoorgebouw Pen sioenraad) 2. wijziging van de Comptabiliteitswet 1927; 3. wijziging van art. 3 der Boterwet: 4. regeling van den Invoer van linoleum; 5. regeling van den invoer van naai garen; 6. regeling van de aanspraken op wacht geld van de gewezen secretarissen van en de gewezen ambtenaren in den zin der Ambtenarenwet 1929 ln vasten en tijde- lijken dienst bij de voormalige Gezond» heidscommissiën. HAGENAAR.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9