PROBATUM VROOM EN DREESMANN VLOERBEDEKKING LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Woensdag 20 Maart 1935 ALS SPECIALE RECLAME TIJDENS DE SCHOONMAAKWEEK De stilstaande auto's. j. en W. stellen den Raad voor vast te ,tellen een verordening tot aanvulling van je Alg. Politieverordening. Achter artikel j zal een volgend nieuw artikel worden ingevoegd: „Inachtneming van het voorschrift, ver rat ln art. 16. eerste lid, van het Motor en Rijwielreglement, is niet noodig voor jtllstaande motorrijtuigen op de openbare fegen binnen de bebouwde kom der ge meente, Indien die motorrijtuigen zich be- linden binnen een afstand van 20 meter ran een brandende lantaarn." Dit artikel wordt voorgesteld naar aan leiding van het verzoek in den Gemeen- ieraad om verlof te geven dat auto's on- rerllcht mogen parkeeren op een afstand binnen 20 meter van een brandende lan taarn. De raad dezer gemeente komt mor genavond om half acht in openbare zit ting bijeen. De heer T Werkhoven hield voor de Der. Mannenver. een onderwerp over het Doopsformuller", zooals dit gebruikelijk is bij dc bediening van den kinderdoop in de Geref. Kerken. Naar wij vernemen zal de heer A. Ver du IJ n Jr. zich bij de a.s. gemeenteraads- terkiezingen niet meer voor een candlda- tuur beschikbaar stellen. De heer Verduijn heeft tarenlang zitting gehad voor de Chr. Hist. Unie. NOORDWIJK. Vergadering der R.K. Kiesvereen. De R.K. Klesver „K. I. K." hield een alg. ledenvergadering. De voorzitter, de heer W. P. Braun, sprak het welkom, waar na de notulen onveranderd werden vast gesteld. Vervolgens werd een algeheele herziening van 't „Reglement van de afd. Noordwijk van de R.K. Staatspartij" aan de orde gesteld. Het mag voor het be stuur en op de eerste plaats voor haar voorzitter een succes worden genoemd, dat dit 37 artikelen-bevattend ontwerp regle ment na betrekkelijk korten tijd met alg. it bijna onveranderd werd vastgesteld. De voorzitter deelde mede, dat de opnieuw vaststelling van het reglement een auto matische aftreding van het bestuur „en bloc" tengevolge heeft, hetgeen in de le denvergadering van October as. dus op nieuw in Zijn geheel zal moeten worden gekozen. Alle tot dien tijd nog loopende aken zal het huidige bestuur evenwel nog afdoen. Hierna kwam de candidaatstelling voor den gemeenteraad aan de orde. Als „werknemerscandidaten" werden gesteld lalf. volgorde) de heeren L. J. Bakker; J. A. Caspers; J. van Leeuwen; A. C. Meijer (aftr.)W. Schelvis; P. van Schie; P, Vink en J. Zwarts. Als „niet-werkne- merscandldaten" werden gesteld: mej. Alie de Groot, welke staande de vergadering zich niet bereid verklaarde een candlda- tuur te aanvaarden) en de heeren C. G. J. Alkemade Sr. (aftr.);. C. W. G. Alke made; A. Caspers (aftr J. G. van Eeden (aftr.)J Th J. de Groot (aftr.); A. B. Ier Haar: J C. van der Meer (aftr J. Slats en W. P. de Vreede. Na rondvraag volgde sluiting. A.s. jubileum van den heer A. Oord. Vrijdag a-s. hoopt de heer A. Oord. chef monteur van het Gem. Electr. Bedrijf al hier zltn zilveren ambtsjubileum, te vieren Den 22en Maart 1910 trad de heer Oord als hulpmonteur ln dienst der Sted. Fa brieken van Gas en Electriciteit te Leiden. Na verschillende monteursraneen te heb ben doorloopen werd hij op 13 Aug. 1919 benoemd tot Districts-hoosspanningsmon- teur. belast met de waarneming van het district, w.o ressorteerden de gemeenten Noordwijk, Noordwij kerhout en Voorhout. In al zijn functies wijdde hu zich met crooten ijver en toewijding aan het hem "Dgedragen werk De jubilaris stönd bij iün superieuren hoog aangeschreven. Den len Januari 1926 werd het Noord- sllksche Electrlciteltsbedriif gesticht en werd de heer Oord benoemd tot chef mon teur van dit bedrijf. Dat het Electr. bedrijf bloeiend is gewor den ls zeker ook voor een groot deel te danken aan zijn zeer bekwame leiding. Dat ook voor Noordwijk de heer Oord steeds geweest Is en nog is. de rechte man od de rechte plaats zal ieder volmondig moeten toegeven. Het zal dezen plichtsgetrouwen ambte naar dien dag dan ook wel niet aan de noodige belangstelling ontbreken! Moge het den jubilaris gegeven zijn nog tal van jaren zijn krachten te schenken aan het Noordwijksche Electrlciteltsbedriif. echter een goede gelegenheid moeten wor- I den gezocht en zoo voldoende toezeggingen tot deelneming worden gedaan, kan wor den aangenomen dat succes niet zal uit bleven. Inzake de inzendingen zal het bestuur een nader onderzoek instellen. Over de bloemententoonstelling te Heem stede waren dc bezoekers (vaklieden) I vol lof. Na verloting van een collectie bloeiende planten sloot de voorzitter de vergadering. Loop der Bevolking. Gevestigd: J J. G. Bruintjes, onderwijze res. de Kempenaerstraat 70. van Leiden G. J. Lancel geb. v. d. Weijden. Jullana- laan 9 van Rheden Wed. W. Lellveld. geb. Opgelder en gez.. Rijnzichtweg 46. van Leiden J J. de Boer. bakker Gevers straat 12, van Hillegom J. Beutick. db., Geversstraat 19. van Heemstede S. J. v. d. Berg. db.. Konlnginnelaan 17, van Lel den Wed. G. Kop. geb. Borst. H. Morsch- weg 88. van Leiden E. P. Ulttenbogaardt 1.1. verpl.. Endegeest, van Slledrecht J. J. Vonk db. Endegeest van Leiden J. J. Bakker. 1.1 verpl. Endegeest, van Den Haag H. G. Kaptein, koksbediende, Borneostraat 13 van Lelden A. R. Moo- lenburgh, Oranjelaan 10. van Gorinchem W. G Schelke en gez.. boekhouder, de Kempenaerstraat 56. van Lelden W. Kühler kapper. Wilhelminapark 1. van Noordwijk. Vertrokken: H. J. M. Hartkamp, van Sumatrastraat 2. naar Apeldoorn H. van Zanten en g" meubelmaker van Rijn zichtweg 150. naar Leiden. Maredijk 19a A. P. van Rossum db.. van Oegstgeester- weg 21 naar Leiden, Cronesteinkade 2 H. K E. de Bruijn geb. Blom. van Rhiin- geesterstraatweg 203. naar Den Helder, Huisduinen. Zeeweg 8 J. Jungerlus van Rijsjes 4. naar Eindhoven. Hoogstraat 8 K. Boorsma planter van Warraonder- weg 24. naar Medan Ned. O Indië A. C. Barentsen van Emmalaan 95. naar Leldep. W. Rozenstraat 22 W. Glasbergen db„ van Abtsooelweg 2 naar Lelden, Janvos- sensteee 22 G. Terasa db.. van Emma laan 107. naar Hamborn (Dtl.) B. Hahn, db. van Warmonderweg 10. naar Leiden. Mórschsinge! 11 J. Klaasse. electrlcien, van Riinzichtweg 5. naar Utrecht. Weert- singel 49 west J. J. Langeraak db van Endegeest naar Zoeterwoude H. Rijndijk 213 W J. van Dieraen en vr.. grond- arbeider. van Rijnzichtweg 12 ged.. naar Alkemade, Rijpwetering D. 74. Burgerlijke Stand. Geboren: Frans Anthonie, z van J. Sj v. Mameren en A. Janssen Maria. d. van G. Star en M. v. d. Schee Petrus Anto- nius, z van C. van Rijn en W. H. d'Hane. Overleden: Anth Jansze. 72 jaar Gr, A. BreedUk. 1 jaar Ondertrouwd: S. Verbeek, 25 jaar en Tr. d° Jongh, 22 Jaar. sen en partijschappen. Zij wil volle kerken en tevredenheid ondanks alle moeilijkhe den en verdachtmakingen. Spr. zette uiteen, hoe de toestand thans in Dultschland ls en wees er op, dat de Saarstemmlng een overwinning beteeken- de voor het Nationaal Socialisme. Velen lijden In ons land honger en gebrek. De N S B. is tegen geld leerien aan het bul- j tenland, zoolang wij zelf te kort komen. Spd. hekelde de wapenfabrikanten, die leven van het toekomstige bloedvergieten. De N SB. stelt het groepsbelang boven I het belang van den enkeling en het be- I lang van allen boven het groepsbelang. Het. doel ls onder Gods hulp voor allen te werken voor een goed en zuiver staatsbe- i heer tot heil van Volk en Vaderland. De geboden moeten onderhouden, broe derliefde daadwerkelijk getoond. Thans staat de eene buurman zeer ver van den andere af door politiek bederf. De N.8.B. wil aller welzijn; tucht, orde en solidari teit, welke ln aller belang zijn. Thans heb ben wij een verdeeld volk met haat, twist en nijd. De N.S.B. beschouwt de gods dienst als.het hoogste goed en wil zede lijke verwording voorkomen. De leidende mannen zeggen, dat het bedrijfsleven moet worden hersteld, maar zij doen het niet. Spr. behandelde dan de corporatie, hekelde de zware lasten, w.o. thans de middenstand gedrukt gaat. Het overheids geld wordt niet doelmatig besteed. Dub bele functies van f 10 tot f. 30.000 p. J. moeten voorkomen worden. Na een opwekkend woord om zich aan te sluiten bij de N.S.B.. werden schrifte lijke vragen beantwoord, waarna sluiting volgde onder het zingen van het Wilhel mus. OEGSTGEEST. Vergadering Ver. voor Bloembollencultuur. I Onder voorzitterschap van den heer Jac. t Uittenbogaard vergaderde de afd. „Oegst- teest en Omstreken" van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur in „Zomerzorg" te Leiden. Na opening werden de notulen voorgele- ten doof den secretaris den heer C. H. Juffermans welke onveranderd werden goedgekeurd. Tot afgevaardigden naar de a.s. alg. terg. werden benoemd de heeren Jac. Uit- tenbogaaxd en Splinter, als plaatsvervan gers de heeren C. H. Juffermans en Hoo- Servorst. Hierna werd de beschrijvingsbrief voor 4e as. alg. vergadering behandeld. Inzake handhaving van de goudclausule "as van de afd. Hillegom een motie inge komen waarin de hooge stand van den Sulden tegenover de lagere valuta in het buitenland voor den bloembollenhandel als teer schadelijk wordt geacht. Met groote Meerderheid besloot de vergadering deze motie te steunen en te stemmen voor ver lating van den gouden standaard. De motie BennebroekVogelenzang, in take de Roede-belasting niet uit het vak le betalen werd breedvoerig besproken. Het hoofdbestuur meent dat wijziging In dezen onbillijk is, daar de leden in den Soeden tijd toch ook de voordeelen daar van hebben genoten. Ten slotte werd het prae-advles van het hoofdbestuur aangenomen. Hierna werd besproken het al of niet houden van een afdeelingstentoonstelling ta 1936. Vele leden spraken zich uit voor het 4oorgaan eener tentoonstelling. Er zal RIJNSBURG. Vergadering Ned. Chr. Landarbeidersbond. De afdeeling Rijnsburg van bovenge- noemden bond hield een openbare verg. in het Ontspanningslokaal. De voorz., de heer G. v. Duin, opende met het laten zingen van ps. 42 1, ging voor in gebed en sprak een kort welkomstwoord, waar bij hij den spr. van dezen avond, den heer Siemons, inleidde. Deze besprak de veranderde bepalingen ten opzichte van een z.g. wachtjaar. d w z. een jaar, waarin men uitgesloten is van uitkeering uit de werkloozenkas. Tot nog toe trad na 5 jaar trekken een wachtjaar in, thans worden die 5 jaren gebracht op 3 jaar. Spr. lichtte toe, wat het hoofdbe stuur reeds had gedaan om deze nieuwe bepaling ongedaan te maken. Voorgesteld is vanwege de organisatie om de 5 jaar uitkeering te handhaven, maar dan de werklooze arbeiders niet 7 weken, zooals nu, maar 6 weken door den Bond te laten ondersteunen. Tot zoover reeds in onze vorige editie i geolaatst. (Red Hiertoe wenschte de betrokken Minister j echter niet over te gaan. Het hoofdbestuur zal- zich echter opnieuw tot de Regeering I wenden. Hopelijk zal dan als tusschen- maatregel bereikt worden, dat de 5 jaren op 4 worden gebracht. Nadat eenige personen vragen hadden gesteld over het roede-fonds, welke door den heer Siemons werden beantwoord, werd de vergadering na gemeenschappelijk zingen van ps. 72 11 door den heer C.- v. Delft met dankgebed gesloten. Vergadering der N. S. B. In het veilingslokaal Verbree. had de N. S.B. een uitstekend bezochte vergadering belegd. Na een inleidend woord van den groepsleider sprak de heer Van der Goes van Naters. In verband met het feit, dat hij ln Lemmen gemolesteerd was. wees spr. er op, dat het reeds zóóver gekomen is, dat ..broeders tegen broeders" opstaan: het blijkt weer ten volle, hoe de toestand van a tot z bedorven ls. De lezers van „de Tribune" worden bij voortduring opgehitst tot moordlust. Bij de N.S.B. zal zoo iets niet voorkomen of ongestraft blijven. Spr. behandelde hierop de vraag wat de N.S.B. is en wil. Het is noodig, dat ook de platte lander wakker wordt en tot een andere levensbeschouwing komt, n.l. tot die der N.S.B. Het parlementaire stelsel heeft af gedaan, dit wordt door vele vooraanstaan de politici erkend; hun uitspraken zijn lijkredenen op dat stelsel. De N.S.B.ers zijn niet blind voor de moeilijkheden van de huidige regeering, maar zij maakt de toe stand nog ellendiger. De N.S.B. heeft twee hoofdgedachten n.l. „Nationaal" d.i. liefde voor het Vaderland, en „Socialistisch". Een voor allen en allen voor één. Velen is de liefde voor het Vaderland onthouden; de N.S.B. wil deze weer opwekken. In den Russischen heilstaat overheerscht het „in ternationale". Bij de N.S.B. is geen klassenstrijd, alleen eenheid. Klassenverdeeldheid zal wel blij ven voortbestaan, want ieder moet een menschwaardig bestaan hebben. De 3 pi laren: „Arbeid. Intellect en Kapitaal" moeten hand in hand gaan. Het zich ver rijken ten koste van anderen wil de N.S. B. niet. Thans gebeurt dit wel, hetgeen spr. toelichtte. Dc cumulaties noemde spr. een verderf. Dc bureaucratie is topzwaar, het ambtenaren-apparaat veel te duur. De N.S.B. zorgt voor eigen land en eigen men- schen en laat alle geloof vrij. Geen' klas- SASSENHEIM. Dr. C. Beckcnkamp over „Dc Corporatieve Staat". De A.R. Propaganda club „Groen van Prlnsterer" hield in Concordia een open bare vergadering. De voorzitter de heer P. A. Kouwenhoven opende en heette speciaal welkom den spr. dr. C. Beeken kamp uit Leiden Deze hield een rede over „De Corporatieve Staat". Het woord ordening aldus spr. Is een slagwoord geworden ln dezen tijd. Als men vraagt welke beteekenls het heeft, krijgt men tien verschillende antwoorden. Vooral de N.S.B. voert propaganda met „De Corporatieve Staat". Zij is tegen het parlement en wil dezen corpóratleven staat Invoeren Men zegt dat mén het „natio naal" wil, maar bij nadere beschouwing wil men het zuiver op de Italiaansche leest geschoeid. Spr. bezag de hedendaag- sche Corporatieve Staat ln Italië en be sprak het optreden van Mussolini na de jongste revolutie in Italië. De praktijk wijst uit dat men onder het fascistisch regime geheel gebonden, is aan den. wil van den dictator Mussolini. De weg van par lement en dergelijke is geheel uitgescha keld; alles ls geheel samengevat in den wil van Mussolini. De staatsslavernij is daar van het gevolg Niet het belang van den individu of enkele groepen spreekt ln rtalië. doch het belang der gemeenschap gaat boven alles uit. De Staat bepaalt, organiseert en decreteert. Beroepsvrijheid wordt beknopt. Het hoofd heeft den macht om corporaties te benoemen. In Februari 1934 heeft Mussolini 22 corpora ties aangesteld, die het geheele maat schappelijke en economische leven om vatten. Van verschillende zijden vooral van de N.S.B, worden verschillende daden van Mussolini naar voren gebracht, welke een verbetering tot gevolg hadden. Niettegen staande zijn regeering. nam de werkeloos heid en slapte in bedrijf evengoed toe en de zorg voor de werkeloozen is veel on gunstiger in Italië dan in Nederland. Ver volgens stond spr. stil bij de principieele zijde van dit vraagstuk. D.e A.R.-partij wil even goed als het fascisme „ordening", maar niet van boven af, doch geheel langs organisatorlschen weg, van onder af aan. Talma en Kuyper stonden voor de Chr. Sociale gedachte.. Langs den weg van organisatie moeten werkgever en werk nemer elkaar ontmoeten en elkaar trach ten te vinden. Zij moeten zich hierbij laten leiden door de Chr. Sociale 'gedachte. Niet willen wti uitgaan van „het laat maar waaien systeem" en ook niet van den klassestrijd De overheid moet echter in dezen crisistijd regelend en ordenend optreden op maatschappelijk en econo misch terrein vraag van het fascisme bepaalt zich t<-4 brood en macht". Doch de vraag van bet Christendom is zich in alles te laten leiden door de beginselen, welke uitgedrukt zijn in Gods Woord. „Niet door kracht, noch door geweld, maar door Mijn Geest zal het geschieden" zegt de Schrift. Na gedachtewisseling volgde sluiting door den spr. met dankgebed. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. W. van Doorn en L. C. Geertman H. Roos en E. Weening. Overleden: J. H. van Gent m. 51 j. RECLAME- l-'TO 183 cM. BREED PER EL24e 200 cM. BREED PER EL29e ABUSIEVELIJK WERD DIT IN ONS „SCHOONMAAK"BLAD PER METER GEANNONCEERD LEIDEN het nazien van rekening en balans en deelde mede dat alles ln orde is bevonden. Daarop werden rekening en balans goed gekeurd. Bij de nu volgende verkiezingen werd ln de vacature A. de Roode na twee vrije stemmingen de heer G. van Leeuwen als bestuurslid gekozen. De heer A. Bol Jz. werd met bijna algemeene stemmen her kozen als lid van de Raad van Toezicht. Dit was eveneens het geval met het plaats vervangend bestuurslid de heer J. P. van der Zwart. Na twee vrije stemmingen werd de heer J. Bregman tot plaatsverv. be stuurslid gekozen. Allen namen hun be noeming aan. De heer Zandbergen deelde mee dat met 1 Jan. 1935 de rentevoet weer verlaagd ls. Na rondvraag volgde sluiting door den heer Zandbergen. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. W. Langeveld geb. Van Veen d.. W. v. der Hoeven geb. Mid dendorp d. Getrouwd: J. P. H. Neukirchen en A. C. J. van Ingen. VEUR—LEIDSCHENDAM. Gevonden: 1 autoped. Inlichtingen Bureau van Politie. De R.-K. Middenstandsver. „de Hanze" hield haar jaarverg. De jaarver slagen van secr. en penningm. werden goedgekeurd. Het batig saldo bedroeg f. 46.67. Als bestuursleden werden herko zen de heeren N. J. M. Willemsen en Ant. Haagen en gekozen de heer H. Mol. Aan den raden zal worden verzocht een vent- verordenlng in 't leven te roepen. VALKENBURG. Jaarvergadering Coöp. Boerenleenbank. De Coöp. Boerenleenbank hield haar jaar lij ksche matig bezochte ledenvergade ring. De heer G. Zandbergen, directeur der Bank opende en wees op de slechte econo mische omstandigheden. Hij herdacht het overleden bestuurslid der Bank, de heer A. de Roode en sprak de beste wenschen uit voor het herstel van den kassier. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd vastgesteld. Daarop werd door den plaatsverv. kassier de rekening en balans over 1934 voorgelezen. Hieraan ont- leenen wij. De rekening sluit met een to taal aan ontvangsten en uitgaven van f. 56591.57. Op 31 Dec. '34 had de Bank 270 spaarders die tezamen een tegoed van f. 76.449.95'/i hadden. Er waren 26 voor schotnemers die bij dc Bank "en schuld hadden van f. 20.844.50 en *2 loopende rekeninghouders die een schuld van f. 64.544 08 en een tegoed 'an f 3954.05 hadden. De winst, voor '934 bedroeg f. 677 91'/;. Deze wérd bij dc reserve ge voegd zoodat deze thans t 3146.92' c be draagt. De heer G. de Wit bracht verslag uit van WARMOND. Raadsagenda. De agenda van de op morgen te 10 uur v.m. te houden gemeenteraad, luidt als volgt: 1. Ingekomen stukken. 2. Wijziging kampeerverordenlng. 3. WÜzlglnz der verordening op de be smettelijke ziektengelden. 4. Vaststelling verordening tot heffing van 55 opcenten op de Gemeentefonds belasting. 5. Vaststelling straatnaam bij de door de heeren de Greef en Leenen gebouwde 11 woningen. 6. Aangaan geldleening groot f. 5000. 7. Ontslag werkvrouw OL. School. 8. Verzoek om voorschot door de bijzon dere scholen, krachtens art. 101. der L.O.- wet 1920. 9. Ontslag en benoeming leden der Comm. tot Wering van Schoolverzuim en van Toezicht op het L.O. 10. Bezoldiging Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 11. Verbreeding en vernieuwing van den Heerenweg. 12. Vergoeding rente van gestorte waar borgsommen door de heeren de Greef en Leenen. 13. Toekenning gratificatie aan den on bezoldigd Gemeenteveldwachter Borst. 14. Comptabiliteit. 15. Benoeming gemeentegeneesheer en Schoolarts. 18. Verdeeling meubilair OL. School. 17. Benoeming diverse Commissies. 18. Vaststelling kohier hondenbelasting. 19. Wat verder zal worden ter tafel ge bracht. 20 Rondvraag. Loop der Bevolking. Gevestigd: F Steenvoorden van Noord wijk W. Kruse van Dultschland M. P. H. Verstraaten van Roosendaal L. Ver- slüys van Oosterbeek J. Th. Hartveld, van Oosterbeek A. Niggemeier. van Vlis- singen M. E. Gabriels, van Roosendaal, R. Schutte, van Haarlemmermeer. A. H. C. Konijnenburg van Heemstede Th. A C. Geraedts van Elten H. W Schouten, van Haariem - D. M Schouten, van Haar lem AM Schouten van Amsterdam J. H v. -i Kerkhof van Voorhout. Vertrokken' P. M. Geraedts, naar Am sterdam 468e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) lste Klasse, 3de Lijst Trekking van Woensdag 20 Maart 1!T5 Hooge prijzen 200011573 1000_ 1185 6940 Prijzen ran 20.— 526 592 829 952 2427 3043 3514 3807 4654 4730 4759 5064 6204 7092 7186 7338 7944 8001 8261 8285 9145 9381 9517 9643 10327 10470 10485 10377 12494 12544 12655 12929 14206 14411 15072 15263 17135 18029 18211 18466 18729 18805 18975 19138 19531 19768 19777 20089 51 34» 1896 2145 4501 4634 5561 6199 7748 7900 8590 8808 9870 102TI 11694 12034 13793 14170 16772 17U3* 18573 18638 19237 19448 20598 Verbet. Ie kl. 2e lijst: 5977 m. z. 5975 1084 1703 3947 4112 5336 5351 7623 7655 8472 8546 9755 9842 11336 11684 12940 13264 15568 15728 18473 18565 19162 19227 20253 20284 Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Joannes Gerardus z. van P. M. v. d. Vooren en M. J. van Styn Pieter z. van C. van der Heyden en A. van Hulst Jacobus Gerardus. z. van J. J. v. d. Horst en M. Schavenmaker Johannes Wilhelmus Maria. z. van R. Th. de Vroomen en G. P. Meyer Elisabeth. Eliza Theresia. d. van O R. Lampo en J. E. Spierings Theodorus Cornells, z. van P. C. van Leeuwen en W. M. van Kempen. Getrouwd: H. Slot. j.m. 37 jaar en M. E. van Niekerk, j.d. 27 jaar C. van Winsen j.m. 34 jaar en A. J. Keyzer. j.d. 28 jaar -j- C. J. A. van Dijk. 27 jaar. j.m. en P. M. Th. A. C. Geraedts. j.d. 24 jaar. Overleden: Elisabeth Kranenburg, echt- genoote van G F W. Schrier. 62 jaar Wilhelmina L. M. Hoppen brouwers wed. v. G. J. Gimberg, 79 jaar M. C. Heemskerk, 72 jaar. Woonschuit gezonken. In de groote sloot onder deze gemeente is een woonschuit gezonken. Bedoelde schuit ligt ruim 1 M. onder de oppervlakte van het water, zoodat hier gesproken kan worden van een ernstige verkeersbelem- mering Getracht zal worden bedoelde schuit te lichten. Bij de politie alhier is aangifte ge daan van het vinden van een heer en- rijwiel. WASSENAAR. Gevonden: deksel van een melkbus, een duif. portemonnaie met inh.. kinder-, heeren- en dameshandschoen, pet. jon genspetje. voetbal, kalkoen, vulpotlood, zakmes, damesvulpotlood. Inlichtingen bureau van politie. Ten huize van M. alhier werd door de ambtenaren van den Crisisopsporingsdienst in samenwerking met de ge meen te-politie 100 K.G. vet in beslag genomen. ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Anthonius, zn. van J. V. Angevare en M. A. van 't Schip. De collecte in de Geref. Kerk voor de zending bracht op de som van f. 27.50. Inzake eventueele opheffing van de spoorlijn zal onze gemeente het gemeen schappelijk schrijven, te stellen door de Kamer van Koophandel, mede teekenen. Bij den burgemeester ontstond in de serre een begin van brand. Men wist het vuur echter spoedig te bedwingen. De kiezerslijst voor 1935—'36 bevat de volgende cijfersén en en en en het volgende aantal namen: Tweede Ka mer 506. Staten 498 en Raad 481. 8—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7