ASPIRIN LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Woensdag 20 Maart 1935 UIT DE RIJNSTREEK. THIJS IJS EN HET DAL DER NEVELS. ALPHEN. GEMEENTERAAD. Verlaging maximum-aantal verloven A. Verhuring v.m. o. 1. school te Aarlander- veen Voorstel inzake vaststelling nieuwe verordening gemeente-politic aangehouden Verkoop grond De heer den Cljl stelt vragen inzake verandering contra prestatie tot werkverschaffing. De raad vergaderde onder burgemees ter P. A. Colijn. Aanwezig alle leden. De notulen werden onveranderd vastgesteld. Mededeeling dat B. en W. de ingang van het ontslag van ae heer K. Salverda als secr. der gemeente hebben bepaald op 1 April a.s. Besluit van B. en W. d.d 16 Fcbr. J.l. houdende vergunning voor voet balwedstrijden op Zon- en Feestdagen m 1935 Mededeeling van mr. F. A. Helmstrijd dat hij de benoeming tot secr. der gemeen te aanneemt en op 1 April a.s. In functie hoopt te treden. Verzoeken van Wed. A. PeenemanKruiswijk, H. v d. Wel en Wed. C. BruinVlaskamp. om toeslag op hun pensioen over 1935 Overeenkomstig voor stel van B. en W. wordt besloten een toe slag op hun pensioen over 1935. Overeen komstig voorstel van B. en W. wordt be sloten een toeslag van 40,.'« toe te kennen, t.w aan wed. C. de Bruin—Vlaskamp f.79.20; H. v. d. Wel f. 16.80 en de wed. A. PeenemanKruiswijk f. 82.40. onder be paling dat de toeslag aan laatstgenoemde komt ten laste van de water- en llchtbe- drijven. Bij het voorstel van B. en W. inzake verlaging van het maximum-aantal ver loven A. vraagt de heer Boeren inlichtin gen omtrent de hoofdstrekking van dit voorstel. Zi. is het niet juist, dat het maximaal wordt bepaald op het minimum n.L f. 15.— terwijl het maximaal aangeeft 61 De voorzitter licht het voorstel toe. waarna het wordt aangenomen. Zonder h st. wordt aangenomen de aankoop van effecten ten behoeve van het waarborgfonds inzake wonigbouw. Bij het voorstel van B. en W tot wijziging der verordening betreffende de heffing van besmettelijke-ziektegelden wijst de heer Boeren er op. dat men met te veel moet zien naar een klein voordeel voor de ge meente, als er anderzijds een sociaal be lang mede gediend is, zooals men het ook blijkbaar van hoogerhand heeft gezien. De minister gaat nu nog verder dan wij ge wild hebben Dit doet spr. veel genoegen. De heer den Uijl sloot zich hierbij aan. Hierna z. st. aangenomen. Z. h. st. worden aangenomen de voor stellen inzake het verzoek van de Fa. de Vries en Zn alhier, om verlenging van den termijn binnen welken een door haar gekocht perceel bouwgrond aan de Hof- richtstraat moet zijn bebouwd en inzake opheffing van het zakelijk recht van op stal voor buis- en kabellegging ten behoeve van de Water- en Lichtbednjven, op een gedeelte van een perceel grond gelegen ten westen van de Wllhelminastraat, eigendom van de N.V. Broodfabriek „De Zeeuw" alhier. Betrffendee het voorstel verhuring van het gebouw der vm. o. 1. school te Aar- landerveen aan de besturen der Ned. Herv. Kerk te Aarlanderveen, vraagt de heer Cokx aan B. en W„ indien zulks eenigszins mogelijk is, hun steun te ver- Ieenen of er op aan te dringen dat e.v. benoodigde consumptie door zakenmen- schen ter plaatse zal worden geleverd. In zake overdracht van een gedeelte van het vjn. archiefgebouw, dringt de heer den Ouden er op aan, te trachten ook het gebouw spoedig te verkoopen, gelet op hat onderhoud dat men anders zal krijgen. De voorzitter zegt, dat er pogingen zijn gedaan en het reeds te koop is aange boden. Weth. Herngreen zegt. dat de raad zelf de oorzaak is dat men het nog niet kwijt ls, daar men destijds een behoor lijk bod heeft gehad. Inzake het vaststel len eener verordening, waarbij B. en W. de huurwaarde voor koffiehuizen terug wil len brengen tot 2/3 met ingang van 1 Jan. 1935. dringt dc beer van Kleef aan tot verlaging op 1/3, gelet op den toestand in deze bedrijven. Den heer Boeren doet het genoegen dat zulks reeds voor 1935 zal gelden. Gelet op een belofte van den voorz. vraagt hij ook den grondslag der biljarts nog eens onder de oogen te zien. Hij sluit zich overigens aan bij den heer van Kleef. De voorzitter waarschuwt, dat een en an der niet mogelijk is, daar op de begrooting voor steunultkeering aan werkloozen f.240 000.was begroot, terwijl men dit moet verhoogen tot f. 320.000.—. Wat de biljarts betreft, dit zal met Sept. ax. wor den herzien. De heer van Kleef: de voor zitter schildert den financieelen toestand der gemeente niet rooskleurig, maar wijst er op dat de betreffende exploitanten het ook niet makkelijk hebben. Bovendien ge looft hij niet, dat het verschil f 1000 voor de gemeente zal zijn. De heer van Kleef gaat er tenslotte mede accoord dat bij de e.v. begrooting een ën ander nog eens zal worden bekeken. Het voorstel inzake vaststelling eener verordening, ten aanzien van de winkel sluiting en het venten op Zon- en feest dagen passeert de hamer; evenzoo het voorstel tot wijziging van de gemeente- begrooting voor 1934 en 1935 en die van de benoeming van de voorzitters, leden en plaatsvervangende leden van het hoofd stembureau en de stembureaux voor de zitting-periode 19351939 Z. st. wordt besloten tot verkoop van een perceel bouwgrond gelegen in het Hazeveld, aan den heer A. L Oudenes voor den bouw van 2 heerenhuizen, en aan den heer N. Rietveld, aan de Conradstraat voor den bouw van 4 heerenhuizen De voorzitter deelt mede dat het voorstel inzake vast stelling eener nieuwe verordening betref fende de gemeente-politie wordt aange houden en eerst komt in het georganiseerd overleg. Bij de benoeming van een lid der commissie van pl. toezicht op het 1. o. in de vacature van den heer T. Scheer wordt C Raaphorst Dzn gekozen. De heer den Uijl had schriftelijke vra gen gesteld, inzake de door den Min. van Econom zaken gewenschte verandering betreffende het werken van steuntrekken- den In contra-prestatie: hij vroeg of zulks juist ls, voorts naar de motieven en of deze in dit schrijven van den Minister zijn gemeld, waarom men de werkloozen geen volle week laat werken, uoodat men boven het steunbedrag kan komen en waarom anders een en ander zoo schriel wordt toe gepast. De voorzitter merkte op. dat de verandering inderdaad juist ls, de motle ven van den Minister zijn geweest, dat de werkloozen bij tewerkstelling moeten val len onder de sociale wetten als ziektewet etc.. men kan voorts geen volle week laten werken daar men dan te spoedig door het werk heen is en geen nieuwe groote werk- objecten heeft; er heeft geen schriele toe passing plaats en het Inkomen van de te- werkgestelden ls hooger dan de steunbe dragen. hetgeen de voorzitter met cijfers aantoont. De heer den Uijl zegt het niet te betreu ren dat het systeem van contra-prestatie ls opgeheven. Daar zulks in een andere gemeente nog niet het geval ls. dacht hij dat er andere motleven waren. Dat men niet langer wil laten werken omdat het werk dan eerder klaar is. acht spr. niet juist. Op die manier komt er nooit eenige verademing in de werklooze gezinnen, ter wijl het daarin, steeds treuriger wordt. Spr. stelt voor dat B. en W. volle weeken zul len laten werken en men dan na zelgeren tijd, b.v. een periode van 6 a 7 weken om wisselt. De voorzitter zegt. dat het niet de bedoeling ls geweest hierover een debat aan te gaan; principieel staan partijen tegenover elkaar, dat rij. die steun genie ten hiervoor iets doen. In het stelsel der contra-prestatie zat echter wel voordeel. Ook de kostgangers konden hierdoor te werk worden gesteld, welke categorie nu ls uitgeschakeld, terwijl dezen een Inkomen van 10" boven het steunbedrag toch ook zeker welkom was. Voor de begrooting was de steunultkeering geschat op f 4500 p. w. terwijl dit tot heden steeds blijkt geweest te zijn boven de f. 6000.De oorzaak van opheffing of verandering der contra-pres tatie voor werkverschaffing kost de ge meente alleen reeds f. 20 000 de voor zitter wijst er nogmaals uitdrukkelijk op, dat de begrootingspost met f. 80.000 ver hoogd moet worden. Met klem moet spr. zich dan ook tegen een en ander verzet ten, daar de gemeente anders spoedig in het moeras zal ritten, terwijl nu toch de gezinnen met 3 of 4 kinderen meer in komen hebben. Hij wijst er bovendien op. dat hij wel gelegenheid heeft gegeven tot behandeling der gestelde vragen, doch het voorstel vreemd is aan de orde van den dag en niet ln behandeling kan worden genomen: B. en W. zullen hieromtrent eerst praeadvies moeten uitbrengen. De heer den Uijl blijft er bij, dat de fl- nancleele kwestie geen bezwaar ls. Hij wil er zooveel mogelijk menschen van laten proflteeren. De heer Boeren informeert naar de steunbedragen en inkomens der tewerkgestelden en meent dat er nog wel werkobjecten zijn te vinden. De voorzitter zegt nogmaals dat het inkomen meer is dan de steunbedragen, doch geen groote werkobjecten als de omlegging van Aar, meer zouden zijn te vinden. Na bespreking trekt de heer den Uijl zijn voorstel in, doch behoudt zich het recht voor meerdere gegevens te verschaffen inz. deze kwestie. De heer Koelewijn wijst erop, dat de tewerkgestelden aan het werk aan Gouwsluis 5 ct. onder het uurloon verdienen. De heer den Ouden zegt. dat dit werk bulten het collectief contract valt. De heer Koren merkt op. dat hier allemaal ongeorganiseerden zijn te werk gesteld. Van de 23 waren er 16 ongeorg. en 7 georg. aldus weth. Sprey. De voorzitter: Hier ls het gegaan: „Vrijwilligers voor"; van de 650 werkloozen hebben zich 70 aangemeld, waarvan de besten via den agent der ar beidsbemiddeling rijn uitgekozen De heer Koelewijn meent, dat de voorzitter den indruk wil vestigen, dat de overigen te lui rijn: dit ls niet het geval, daar tim merlieden zich toch niet op kunnen geven voor grondwerk. De heer van het Riet vraag naar de doorloopende openstelling van de telefoon en de bijdragen van particulieren. De voor zitter zegt dat een en ander beter ls dan het vorig jaar; men heeft besloten dit Jaar de openstelling te handhaven. De heer van het Riet vestigt de aandacht on den toe stand van de brug aan de Kerkvaart; de heer Cocx voor de toepassing van de vent vergunning, gelet op de bedelarij; zoo mede medewerking van B. en W. dat aan expediteurs uit Nieuwkoop door Ged. St. vergunning wordt verleend voor het berij den van den Ziende. De voorzitter zegt dat Ged. Staten be- I naald hebben, dat wagens met belasting met meer dan 3 ton geen vergunning kun nen bekomen De heer Lam meent dat er nog wel betalende werkobjecten rijn te j vinden die geld ln het laadje brengen. B.v. aanleg van sportterreinen waarvoor sdt. wijst naar de gemeente Gouda en Rotterdam. De voorzitter zegt. dat men gaarne tot een spoedige oplossing zou komen. Het heeft even gehangen in ver band met het uitbreidingsplan. Doch men heeft zich Juist tot de voetbalvereenlging gewend en wacht nu op voorstellen der vereenlgingen. Tevens informeert de heer Lam naar afdoening der bruggenkwestie, waaromtrent de voorzitter zegt nog niets mede te kunnen deelen. Binnenkort hopen B. en W echter met definitieve gegevens te kunnen komen. De onderhan delingen met Ged. Staten duren voort. De kwestie der Alphensche brug is klaar; er zijn twee plannen, doch het zwaartepunt rit ergens anders n.l. in het flnancieele gedeelte; binnenkort zal een en ander aan den raad worden voorgelegd. De heer van Kleef vraagt toestemming om in de e.v. vergadering vragen te stel len i.z. werkverruiming, wat hem door den voorzitter wordt toegestaan De heer Groe- neveld wil de vermakelijkheidsbelasting nu maar eens bulten werking stellen, gelet op den toestand der vereenigingen die, om van de belasting vrij te zijn, uitvoerin gen geven voor het pl. crisis-comité, doch nog tekort komen. De voorzitter meent dat de vereenigingen niet hebben te klagen. Na nog eenige besprekingen volgt sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Romke Jochem. z. van K. de Jong en van Maria Dorothea van Domburg Thomas, z. van Frans Godthelp en van Elisabeth Lijdia Keizer Christina Elisabeth, d. van Jacobus den Haan en van Elisabeth Christina Brand Leonar- dus Johannes Hendrlcus. z. van Pietei Hendrik de Smits en van Elisabeth de Jong Lambertus Dirk, z. van Gelluls Vochteloo en van Wijntje Heijns Neeltje van Pieter Mooij en van Jantina Jacob» van Wilgen Hendrik, z. van Martlen Leendert Walraven en Francln» Maria Fokker. Gehuwd: Dirk Hendrik Bogaard, oud 30 Jaar en Llna Cornelia Romijn, 26 jaar. Overleden: Simon van der Lek 60 jaar Trijntje van Andel. 67 jaar, echtgenoote van Johannes Sierman Marie Johanna van der Kuil, oud 65 Jaar Antje van Wielingen, 24 Jaar, overl. te Lelden Theodora van Buuren oud 74 laar, weduwe van Johannes Hendrlkus Daniel Pensioen. Loop der bevolking. Ingekomen van: Noordwljk, Wllhelmina straat 11, Wllhelmina H. Lindhout, hulp L d. hulsh. Hoorn 17 Zwammerdam B 34 Floris Baars en gezin, loswerkman, Linde - hovenstr. 43 Zwammerdam A 155 c, Marinus van Delft, zonder beroep, Vlnke- buurt 96 Ouder-Amstel Rijksstr weg 7s, Cornells A. Langeveld en gezin, aannemer Statlonsstr. 47 Voorhout Mgr. Broere- str. 27. Wilhelmus van Egmond. winkelbe diende. Stationsstr. 46 's-Gravenhage. Statenlaan 155. Maria J. Schrijver, dtenstb. Steekterweg 266 Wassenaar, Rljksstr.weg 500, Cornelia Keljzer dienstb., Willemstr. 42 Eibergen Henriette F. v. Ievljt. dienstb. Kortsteekterweg 48 Breskens. Dapstr. 82, Izaak van Melle, zonder be roep, v. Boetselaerstr. 13. Vertrokken naar: St. Michlels-Gestel Rozenhof Cathartna M. J. Schellekens, z. beroep, Statlonsstr 47 Lelden, Borneo- straat 17a, Magcheltje van Dlggele, dienst bode Nieuwstr. 24 Lelden v. Limburg Stlrumstr. Willem Treur en echtgen. groentenhandelaar Jullanastr. 74 Am- sten), Leidschestr 52, Wllhelmina W. Ver meulen kapster, Voorstr. 16 Lelden. Plantsoen 51 Aart C. v. Dam, onderwijzer Llndenhovenstr. 2 Hazerswoude, Dorp straat, Johannes J. v. Leeuwen, slagerskn. Statlonsstr.-10 Boskoop B. Colijnstr. 121 Arend Tuinenburg loswerkman Zeilmaker straat 19 Bodegraven Metje Martlnus J. Klein veehouderskn. Hoogedijk 7 Deventer Langestraat 43c Hartog A. de Leeuw bakkerskn. Zeilmakerstr. 6 Amsterdam Oudenkerkerdijk 81 Martlnus P. Boslooper tuinder Raadhuisstr. 44 Hazerswoude H. Rijndijk A 454 Johannes C. v. d. Laan. schipper Hoorn 426 Apel doorn Prins Mauritslaan 26. Jan C. SpreiJ bouwk. Zaalbergstr. 36. Ned. Chr. Vrouwenbond. De afd. Alphen a. d. Rijn van den Chr. Vrouwenbond kwam ln vergadering bijeen In „Concordia", onder leiding van de pre sidente mevr. WesterbrinkWirtz. Na af doening van enkele hulsh. zaken o.a. het spijtig bericht dat de presidente vermoe delijk zal bedanken wegens vertrek naar Oegstgeest, trad als spreekster op mevr. BerkelaarSchotel uit Zwijndrecht over het onderwerp: „Het leven der vrouw ln N. Indië". Op vlotte wijze gaf zij een uit eenzetting omtrent de geheel andere levenswijze en van de bediening der vrouw, die reeds aan boord der luxueus Ingerichte schepen aanvangt. De bedie ning zoodra de schepen in Indië aankomen door de bedienden die dan reeds gereed staan. Tevens gaf spr. aan hoe echter de be dienden steeds in alles gecontroleerd moe ten worden en de dagverdeeling der vrouw ln Indië en speciaal het leven op de bui tenbezittingen. Dank zij mede de vlotte verteltrant en rede getuigende van een groote dosis ervarenheid, was het geheel een gezellig samenzijn. Door den burgemeester den heer P A. Oolijn, is het beschermheerschap aanvaard van de Oranje Garde alhier. Gevonden: 1 nikkel schaartje: 1 accu van motorrijwiel; 1 zilv. rozenkrans; 1 pak lnh. bloemenmandjes; 1 duimstok; 1 damestaschje met Inhoud; 1 belasting- plaatje in étui en motorhandschoen. In lichtingen politiebureau Jullanastr. In de eerstvolgende raadsvergadering, die is bepaald op 1 April a.s., zal het af scheid plaats hebben van den heer K. Sal verda als gemeente-secretaris en de instal latie van den nieuwen gemeente-secretaris Mr. Helmstrljd thans als zoodanig ln dienst der gemeente Boskoop. Blijkens het Jaarverslag van Kapel Gouwsluis afd. van Uitbouw der N. H. Kerk, bedragen de ontvangsten en uit gaven over het afgeloopen jaar f 820.81Vi. Het batig slot is f. 260.42; totaal bezit met inbegrip banksaldo f. 1787.09. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrlcus, zoon van H. v. d. Laan en K. v. d. Laan Jaruje, d. van J. H. v. d. Vllst en J. v. 't Wout GUsbert, z. van J. Voegelaar en A. v. d. Brink Johanna Corry, d. van J. Hogervorst en C. Boot Arle. zoon van A Ooms en A. C. Oskamp Christina Maria, d. van S J. Steenbergen en H. J. Smits Ondertrouwd: J. BoerefUn 28 Jaar en A. C. Suur, 30 jaar. Getrouwd: M. Vermei) 25 Jaar en A. F. Stouthart 23 Jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. A. Entrop z. b, van Rot terdam Vertrokken: M. B. de Waal, kappersbe diende naar Utrecht. Gevonden: 1 damesportemonnaie met Inhoud, 1 rijwlelbelastlngmerk. dames- polshorloge, 1 groene ceintuur, 1 blauwe damesportemonnaie, 2 planken, 1 groen schoolctui. De laatste betonnen paal is geslagen, dienende voor den muur van den nieuwen verbindingsweg aan de Dorpsstraat, het geen geschiedde tot groote vreugde der omwonenden, aangezien deze op verschil lende wijzen zeer veel overlast van dit werk hebben ondervonden. RECLAME- BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Anthonlus Josepflus, z. van A. J. Straver en C. A. v. Leeuwen Oover- dina Hilda, d. van O. Lamorée en P. L. van Asperen. Ondertrouwd: A. Verhoef en K. J. Ver- we Ij. Overleden: Me). M. C. Th. Borman, 76 J. HAZERSWOUDE. De maandeUJksche collecte, door de leden van het Crlsls-comlté gehouden aan de hulzen der Ingezetenen onzer gemeente, heeft opgebracht de som van f 108.02, be nevens een bon voor kruidenierswaren en een bon k f. 1. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Sophia Adewlj Louise dochter van Klaas Roeloffs, en Veronica Rooden- burg. Overleden: Frans van Dam, 61 jaar. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Cecilia Jacoba, d. van L. J. v. d. Eng en J. v. d. Werf Johannes Jacobus Koenraad, z. van J. J. K. Bregman en M. v. d. Veen Margaretha, d. van J. Bogerd en P. Pont. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Veldman. Munnikenweg 4 inw. J. Kalkhoven, Hoofdstr. 49 lnw. K. Visser en gez. Konlngstr. 67. Vertrokken: D C. Knook n. 's-Graven hage, Princegr. 103 E. Smit n. Katwijk, Louwestr. 4 A. D Slootweg en gez. n. Lelden, 4e B.vestgr. 53 C. J. v. Amster dam en gez. n Zoeterwoude H. Rijndijk F 252a G. Rietveld en gez. n. Lelden, V. Speilkstr. 42 P. J. G. Polhuijs en gez. naar Lelden. Sumatrastr. 98 M. Grif fioenWijnstok naar Nijmegen V. d. Pelt- straat 240 A. G. Guldemond naar Lelden Mare 84. O NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Hendrika Elisabeth, dochter van C. van der Arend en H. War merdam. Overleden: C. van der Sluis, 81 jaar. NOORDEN. Blijkens het jaarverslag over 1934 van de Coóp. Groenten- en Fruitveiling te Vlnkeveen heeft de afd. Noorden-Nieuw koop aldaar ln 1934 geveild voor f. 58.592.75 of f. 9.165.89 meer dan in 1938. Aan steun werd alhier ontvangen f. 8.158.06. 1. Het schip vaart nu heel vlug ln de richting van het land terug. Eens was Th Ijsje na het eten rustig in rijn hutje op een stoel gezeten, toen schipper Baard naar binnen kwam, van wien hij dan het nieuws vernam: „Morgen zijn wij weer bij het eiland Alikas, waarnaar JIJ op de heenreis zoo nieuwsgierig was". ,Dat eiland, waar die nevelige gedaanten 's nachts op zichtbaar zijn?" vraagt Thijs den kapitein. Een nieuw plan komt nu bi) hem op en rijpt langzaam in zijn kop. Hij denkt: „Van dat eiland wilde Ik iets meer wel zien 't is daar niet pluis misschien!" komen bij' ons klimaat ge regeld voor; tMAOJl stitcU izipt het product vaa vertrouwen. VOOR DONDERDAG 21 MAART. Hilversum. 1875 M. AVRO-Uitzendlng. - 8.00: Gr.pl. 9.00. Omroeporkest o.l.v. N. Treep 10.00: Morgenwijding 10.15: Gewijde muziek 10.20: Gr.pl. 11.00: Knlples klnderkleedlng 11.30: Planore cital A. Bollweg 11.50: Kovacs Lajos en zijn orkest, en Gr.pl. 1.45: Gr.pl. 2.00: Omroeporkest o.l.v. N. Treep 3,00 3.45: Naailes 4.00: Voor zieken en ouden van dagen 4.30: Gr.pl. 5.00: Voor groote kinderen 5.30: Omroepor kest o.l.v. N. Treep 6.30: Sportpraatje H Hollander 7.00: Concert door Pierre Palla ipiano). Boris Lcnsky (viool) en Bob Scholte (zang) 7.30: Engelsche les Fred Fry 8.00: Vaz Dlas 8.05: Gr.pl. 8.15: Bach-herdenklng 1. h. Concertge bouw te A'dam: Het Orkest o.l.v. Dr W. Mengelberg, het Toonkunstkoor en solis ten. In de pauze: Causerie over Bach door Johan Perey 10.30: Disco-nieuws 11.00: Vaz Dlas 11.10—12.00: Uit „La Gaité", Amsterdam: Jack de Vries en zijn Internationals. Huizen. 301 M. 8.00—9.15: KRO 10.00: NCRV. 11.00: KRO. 2.00—11.30: NCRV. 8.00—9.15 en 10.00: Gr.pl. 10.15: Mor gendienst o.l v. Ds. C. Riemer 10.45: Gr.pl. 11.3012.00: Godsd. halfuur 12.15Gr.pl. en orkestconcert 2.00: Hand werkles 3.00: Vrouwenhalfuur 3.30— 3 45: Gr.pl. 4.00: Bijbellezing door Ds. C. M. Luteyn. m.m.v. bariton en orgel 5.00: Handenarbeid v.d. Jeugd 5.30: Bach-recital door J. Keessen (vlooit 5.55: Gr.pl. 6.15: Bachrecital door P. Lentz Icello) 643: Causerie H. Amelink 7.00: Ned. Chr. Persbureau 7.15: Journ. Weekoverzicht, door C. A. Craye 7.45: Matthaus-Passlon van Bach, door de Chr. Oratorium-Vereen, te Haarlem, o. l.v. G. Robert, m.m.v. solisten en het Utr. Sted. Orkest. Om 9 10: Vaz Dlas en Gr.pl. 10.4511.30: Gr.pl. Droitwich, 1500 M. 10.35—10.50: Mor genwijding 11.25: Gr.pl. 11.50: Voor de scholen 12.10: Het Rutland Square en New Victoria Orkest o.l.v. N. Austin I.20: Gr.pl. 2.25: Voor de scholen 3.20: Vesper 4.10: Gr.pl. 4.20: Relali uit Kaapstad 4.50: Orgelconcert Ph. Tailor 5.35: Yascha Krelnen zijn orkest 6.20: Berichten 6.50: Concert (so praan. 2 violen, cembalo) 7.10: Duit- sche les 7.40: Gr.pl. 7.50: Lezing - 8.20: „The story of the waltz", potp. van G Walter 9.20: Causerie 9.40: Piano recital S. Steln 9.50: Berichten 10 20: Korte Dienst 10.35: Bach-concert, m.m. v. solisten en koor o.l.v. L. Woodgate 11 35—12.20: BBC-Dansorkest o.l.v. Hall Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8 20: Gr.pl. 12.35: Kamermuziek o.l.v. Doyen 4.20: Radlotooneel 9.05: Nat. Orkest o l.v Rhené-Baton 10.50: Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. - 11.20—120: Con cert uit Rest. „Wivex" 1.40—2.00: Zang en piano 2 20—4.05: Concert uit Rest. „Rltz" 7.30: Symphonieconcert m.m.v. solisten en orkest o.l.v. Prof. N. Matko 10.2011.50: Dansmuziek Keulen. 456 M. 5.20: Gr.pl. 635: Orkestconcert 11.20: Keulsch Sympho- nie-orkest o.l.v. Gillssen - 1.35: Cello-reci tal 3 20: V. d. DeutschlandsenderOs kar Joost en zijn orkest 5.20: Viool en plano 6.20: Gr.pl. 7.20: Militair con cert 8.35: Omroepkoor en -orkest, en solisten 9.55—11.20: Orkestconcert Rome, 421 M. 8.05: Symphoniecon cert o.l.v. Colarocco. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: T2.-.0 Gr.pl. 12.50: Omroeporkest 2.00-2.20: Gr.pl. 6.50: Vocaal concert 7.35. Gr pl. 8.20: Omroeporkest 9.20: Re portage m.m.v. orkest 10.30—11.20. Gr.pl. 484 M 12.20: Or.pl. 1230- Salonorkest 1.502.20: Gr.pl. 5.20. Omroeporkest 6.35: Gr.pl. Zang 7.05: Gr.pl. 7.35: Dito 8.20: Sa lonorkest 10.3011.20: Gr.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 7.2U. Rijkszending - 8.20: „Es weht em frlscher Frühlingswind", politiek cabaret Berichten - 9 30: Intermezzo 1035. Weerbericht 10.20: Reportage 10.« 11.50: Dansmuziek o.l.v. Hans Buna. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 21 Maart, late programma: Hilversum van 8—24 u. 2e programma: Huizen van 824 uur. Je programma: 8 058.20: Deutschl- sender - 9.20—11.20: Keulen - 1139- 12.05: Kalundborg 12.0514.20: Parijs Radio 14.20—15.20: Kalundborg - 15.20—17.20: Deutschl.sender 17 20— 17.30: London Reg. 17.3018.00: L«'P" rig 18.00—18.20: Diversen 1SJV~~ 19 20- Parijs Radio 19.2020.20: Weenen 20 2021.20: Brussel Fr. 21.20—23.00. Boedapest 23.00—afl.: Kalundborg 4e programma: 8.058.50: Parijs Rao) 10.1510.35: Deutschl.sender lO-35— II.05 Droitwich 11.0512.10: London. Reg. 12.10—14.20: Droitwich H3U— 15.20: London Reg 15.20—18.20: Droit wich 18.20—18.50: Diversen 18.5U 19.30: London Reg. 19.3020.00: sP°r praatje door den heer J. G. A. Jansse (journalist) 20.00—20.20: London Keg- 20.20—21.20: Droitwich 21.20—22.u«- Beromünster 22.00—22.20: Diversen - 22.20—22.35: Droitwich 22.35—afl.: Lon don Reg. De uitzending der R. O. V geldt niet voor bet locale Leldsche programma; de plaats hiervan omvat programma o der R. O. V den geheelen dag Daventry Wijzigingen voorbehouden. 2-

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 14