U EISCHT DE BESTE SIGARET ,]jl VOOR UW GEZONDHEID? LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 16 Maart 1935 Rook dan DE BIOSCOPEN. BUITENLAND. RECLAME. 1044 CHIEF WHIP BUURTCOMMISSIE HOOIGRACHT. ■et versleringsplan vastgesteld. Gisteravond werd ln Restaurant „Den Burcht" een vergadering gehouden van de Hooigrachtbewoners', die allen per circu laire tot bijwoning waren ultgenoodlgd. ter nadere bespreking der versieringsplan nen bij de a.s. Lustrumfeesten. De 'voorzitter der commissie, de heer J Splinter, was tot zijn spijt verhinderd aanwezig te zijn. In zijn plaats trad als voorzitter op de heer J Karstens, die na opening der vergadering de aanwezigen welkom heette en ean kort openingswoord sprak. De voorzitter herinnerde aan het vo rige Lustrumfeest in .1930 en aan de toen tot stand gekomen straatversiering, waar bij vooral de verlichting op den voorgrond trad. Hoewel deze verlichting toen ln alle opzichten uitnemend voldaan heeft, meen de de commissie thans meer het accent te moeten leggen op bloem- en vlagver- sierlng. Immers de Lustrumfeesten Vinden plaats op het eind van Juni, Juist -als de dagen op zijn langst zijn, en eerst pas om tien uur des avonds de verlichting kan worden ontstoken. Slechts één hoogstens anderhalf uur komt dan eigenlijk de ver siering tot haar voile recht Tot een 5-tal bewoners van de Hooi gracht, die geacht werden daartoe in staat te zijn, richtte de commissie het verzoek een plan tot verslering ln te die nen. Door twee van de vijf genoodigden werd hieraan gevolg gegeven, die beiden een teekening met kostenberekening in dienden. Uit deze beide ontwerpen werd dat van den heer J. J. van Weerlee gekozen De heer Van Weerlee kreeg hierop ge legenheid zijn ontwerp te toonen en na der toe te lichten. Het plan Weerlee mocht na bespreking de algemeene in stemming der vergadering verwerven. In het plan van Weerlee is de bloem en vlagversiering domineerend, terwijl een matige verlichting aan het geheel des avonds een verhoogd feestelijk aanzien zal geven. Hierna werd uitvoerig gesproken over de kosten. De leden der commissie zullen dc bewoners bezoeken en hen met het aanbieden van een lnteekenlljst in de ge legenheid stellen van hun belangstelling en medewerking te doen blijken De aanvankelijk ingeteekende bedragen geven hoop. dat de commissie er in sla gen zal het benoodigde bedrag bijeen te brengen, doch dan mag geen enkele Hooi grachtbewoner zich onttrekken, maar moet ieder spontaan meewerken. Aan dit laatste wordt natuurlijk niet getwijfeld. De commissie zal ieder gaarne ln de ge legenheid stellen zijn (haar* bijdrage het zij ln ééns. hetzij in termijnen te stortne. Na bespreking van nog eenige onderge schikte punten, werd besloten, na de rondgang van de commissie, weder een vergadering van alle bewoners te houden. Nadat de voorzitter een woord van dank had gericht tot de aanwezigen voor hun betoonde belangstelling, werd de zeer ge slaagde vergadering gesloten. -o B. en W. van Leiden hebben opgedra gen aan H. C. Heemskerk, aannemer al hier, het inrichten van den voormaligen tuin der Leidsche Broodfabriek tot markt terrein met bijkomende werkzaamheden. Geslaagd voor het alhier afgenomen examen van apothekers-assistent de hee- ren J. Ketting (Rotterdam) en H. H. R. van der Sljden (Rotterdam). Ter voorziening inde vacature,welke ontstaan is door het overlijden van den orthopaedist bij de Gemeente-ziekenhui zen te Den Haag F. A. Enklaar van Guericke. doen B. en W. dier gemeente in overeenstemming met het advies van de Commissie voor de Openbare Gezondheid en voor de Gemeente-ziekenhuizen, den Raad ter benoeming van een orthopaedist de volgende aanbeveling: 1. P. van Dijk, arts voor Orthopaedie te Oegstgeest; 2, Dr. W. Mol, Hoofd van de Zander- afdeeling en Consulent-orthopaedist aan het St. Elisabeths of Groote Gasthuis te Haarlem. Bij de politie ls een onbeheerd ge vonden heerenrijwiel te bevragen. Trianon-Theater. - Waarschijnlijk in dachtig aan het gezegde „Verandering van spijs doet eten", heeft de directie van het Trianon-Theater ditmaal de film verwis seld met de revue en daarvoor geënga geerd de bekende Henriëtte Davids in de revue van Rldo „Gaat dat zien". Het spreekt wel vanzelf, dat men niet in de eerste plaats een concurreeren verwach ten moet met hetgeen de film de laat ste jaren op het gebied van „super-show- revue's" heeft gebracht. Qua monteering Zijn wij daardoor zóó verwend, dat het voor reizende gezelschappen een onmo gelijkheid ls, om tegen „de mlllioenen van Hollywood" op te werken. Maar dat is niet noodlg: ook in het bescheidene kun nen de décors verzorgd zijn en dat is in deze revue, waarin niet minder dan 20 tafereelen aan het oog voorbijtrekken, meerdere malen het geval. In dit verband herinneren wij bijv. aan de finale vóór de pauze, de ..droom van sneeuw en ijs", die werkelijk een alleraardigst effect maakte. Trouwens: de gansche aanklee ding getuigt van het streven, om met be scheiden middelen goed voor den dag te komen Maar vóór alles dient men deze revue te gaan zien om de „vrouwelijke magneet", Henriëtte Davids, die in 't haar eigen genre, waarin de volkshumor zoo sterk domineert, de daarvoor gevoelige toe schouwers van het begin tot het eind op haar hand heeft! Wat heeft men kunnen lachen om haar veelvuldige verschijningen, nu eens als Na-Druppel of de „filmster" Betty Boop, dan weer als de dienstbode „Roosje" of als krantenvrouw of ln tal van andere créatie's: bijna voortdurend is zij op het tooneel, bijgestaan door Isidore Zwaaf. de komiek, die ook zijn sporen in het humoristische genre ruimschoots heeft verdiend, door Rika Davids. Tim Telby of Berry Kleviets die haar allen zoo loffelijk steunen. Hoe verstaat Henriëtte Davids de kunst om haar publiek de refreinen harer inslaande liedjes mee te laten zingen, hoe davert het ln de zaal wanneer zij het pu bliek laat mee „deinen" ©p de maat. Dan DE ALGEMEENE TOESTAND. Rond de komende besprekingen. Sir John Simon zette ln een rede te Swansea nog eens het Engelsche stand punt inzake vrede en bewapening uiteen om dan over de komende reizen te zeggen: Ik heb niet de minste illusie wat aan gaat de moeilijkheid van onze taak. doch wanneer wij eenig succes bereiken, zal het bijdragen tot de pacificatie van Europa en zal het de mogelijkheden vergrooten voor een overeenkomst nopens de bewapenin gen, welke wij reeds 6edert |ang trachten tot stand te brengen. De Brltsche. regee ring beschouwt elk dezer bezoeken als van buitengemeen belang en grijpt oprechtelijk de aldus geboden gelegenheid aan om ln drie groote hoofdsteden van Europa een internationale entente té bevorderen, welke de voornaamste zorg ls onzer regee- rfng. Intusschen tracht men van eenige zijde verontrusting te wekken ten aanzien van de Duitsche elschen. Zoo zegt b.v de „Fi garo" volgende drie elschen, die Hitier zou stellen I. Erkenning door de andere mogend heden van Duitschland recht om 1500 militaire vliegtuigen te bezitten II Verlof om een nieuwe vloot te bouwen, die 1 3 van de totale tonnage van de Engelsche vloot sterk zal mogen zijn. III Erkenning van het recht van Duitschland om een leger te vormen ln verhouding tot zijn aantal Inwoners, d.w.z: anderhalf maal zoo sterk als de legers van Frankrijk of Italië. Onnoodig te zeggen, dat dit geen beves tiging vindt! Het zou immers een torpe- deeren beteekenen van alle pogingen om tot een regeling te komen NOORWEGEN. Het kabinet Mohwinkel afgetreden. De liberale regeering Mohwinkel is zoo als verwacht, afgetreden. Mohwinkel. Minister-president Mohwinkel zal heden door den Koning ontvangen worden. Hij zal den Koning advlseeren, met den leider der arbeiderspartij, den voorzitter van het Storting, Nygaardsvold, overleg te plegen over de vorming van een nieuwe regeering. Dit zou dan ook een minderheidsregee- ring worden, afhankelijk van de agrariërs. Wij ontvingen het gedrukte jaarver slag van de 3 October-Vereeniging over het jaar 1934. uitgebracht door den secre taris in de Aigemeène Leden-Vergadering gehouden op Maandag 28 Januari j.l. Hedenmiddag heeft de heer Jac de Roode in het perceel Maresingel la een zaak in sigaren, sigaretten en tabak ge opend. Zoowel uit- als inwendig maakt de winkel een prettigen Indruk. Aangezien men bovendien in de genoemde artikelen ruim gesorteerd is. twijfelen we er niet aan of de heer de Roode zal zich spoedig vele cliënten verwerven. komt als vanzelf, die echt gezellige stem ming, waarvan zij bij uitstek het geheim verstaat! Zoo trekken talrijke scènes aan ons oog voorbij: politieke grapjes, een enkele maal zelfs plaatselijk georiënteerd Na en Mop uit de Jantjes in hun villa te Hollywood, waarbij Henriëtte Greta Garbo en Mae West imiteert, en zich tenslotte onder be geleiding van haar specifiek taaltje weer van filmster tot Na" verkleedt., alsmede tal van kwestie, die ln het middelpunt der belangstelling staan zooals de zware be lastingen, de strijd tifsschen autobus en trein, het weren van den vreemdeling, die hier werkt zoekt, de overvulde gevangenis sen enz. Veel afwisseling geven de dansmeisjes en speciaal het werkelijk uitstekend Holland- sche danspaar de „Rettlchini's", terwijl als slotfinale het saluut van alle landen de aandacht trekt. Men kan een avond hartelijk lachen en dèt is de hoofdzaak. Gelachen is er dan ook met groote gulheid, terwijl na afloop een allerhartelijkst applaus opklaterde, ten bewijze dat men veel genoten had Wij willen onze waardeering uitspreken voor de vergrooting van het tooneel, waardoor het mogelijk was, deze revue op te voeren zonder een enkele hapering en zulks op een tooneel, dat uit den aard der zaak toch kleiner ls dan in een Schouwburg. Namens de directie van het Trianon- Theater werden aan Henriëtte Davids en den kapelmeester den heer H. Davids, resp. prachtige bloemen en een fraaie krans overhandigd: ook enkele andere vertolkers van hoofdrollen werden ln de bouquetten gezet, zoodat al spoedig een kleurige bloemenweelde het podium vulde. In een suggestief toespraakje dankte Hen riëtte Davids den heer en mevr. Diks voor deze attentie en voor het feit. dat zij het mogelijk hadden gemaakt, deze revue ondanks groote moeilijkheden in onze stad te brengen. Zij hoopte, dat dit door de Leidenaars naar waarde zou geschat worden. Getuige het succes van gisteravond, zal zij hierin zeker niet teleurgesteld worden. Henriëtte Davids blijft Henriëtte Davids FRANKRIJK. DE DIENSTTIJD-VERLENGING. Nadat 's morgens ih de Kamer een inter pellatie Henriot over het bezoek der Oos- tenrljksche ministers was geëindigd met een intrekken der voorgestelde moties werd gistermiddag de kwestie van de diensttijd-verlenging behandeld. Minister-president Flandin las de regee- ringsverklaring voor. Het gaat er voor Frankrijk niet om te komen tot een ver hooging van de onder de wapenen zijnde troepensterkte, maar de vermindering van het contingent door een tijdelijke verlen ging van diensttijd te vereffenen. Bij af kondiging van de wet van 31 Maart 1928 had men de hoop. dat de internationale organisatie van de veiligheid beperking en verlaging van bewapening mogelijk zou maken. Deze hoop ls niet verwerkelijkt, de toestand van Frankrijk is volledig gewij zigd. In verband met de Duitsche herbe wapening. waartoe door eenzijdig besluit ls overgegaan, zonder toestemming van Frankrijk of Engeland kan Frankrijk zon der gevaar voor de defensie niet toestaan, dat de troepensterkte van zijn leger klei ner wordt dan bepaald is in de wet van 31 Maart 1928 Begin 1935 kan Frankrijk tegenover de 480.000 in Duitschland in kazernes lig gende en onmiddellijk beschikbare man schappen waarbii dan nog talrijke prae- militaire of op militaire gelijkende afdee- lingen komen, slechts 278.000 man stellen. Volgens de oude bekende plannen zal Duitschland in 1936 beschikken over min stens 600.000 man. waartegenover Frank rijk door de recruten-arme jaren dan nog slechts 208000 man kan stellen. Een zoo danig verschil is ontoelaatbaar. Ook wanneer men hierbij mocht optellen de 72.000 in het moederland staande, maar als reserve voor de overzeesche strijd krachten aanwezige troeoen. Frankrijk blijft trouw aan de politiek van versterking van den vrede en orga nisatie van de internationale veiligheid. De regeering constateert evenwel, gelijk de Engelsche regeering dit gedaan heeft, dat nog een verre weg moet worden afge legd voor men de absolute veiligheid vindt, zoodat men 'de middelen moet heb- men om zich tegen oen aanval te verde digen. Frankrijk moet TOjn veiligheid kun nen waarborgen en in vollen omvang me dewerken aan de instandhouding van den vrede. Onder deze omstandigheden heeft de regeering besloten de recruten, die in April en October onder de wapenen ko men, langer in dienst te houden. Dit be sluit is van toepassing op de lichtingen tot en met die van 1939, tenzij voordien de gunstige ontwikkeling van den toe stand een andere regeling mogelijk maakt De dienst zal voor de recruten, die in April 1936 12 maanden hebben gediend, met zes maanden worden verlengd en voor de latere lichtingen voorloopig met 12 maanden. Bovendien heeft de minister van oorlog bij het bureau van de Kamer een wets voorstel ingediend, waardoor hij gemach tigd zou worden, den dienstplichtigen leeftijd langzamerhand te verlagen tot 20 jaar en het gescheiden oproepen van re cruten in April en October op te heffen. Hetzelfde wetsvoorstel bepaalt, dat het aantal beroepssoldaten zal worden ver hoogd. Het wettige maximum van 117.000 beroepssbldaten ls bijna bereikt, want "net en zij heeft de kunst verstaan met haar medewerkers den aanwezigen een genoeg lijken avond te bezorgen. Men kon er de drukkende zorgen van dezen tijd door ver geten en dat is het voornaamste! Casfno-theater. Zelfs bij filmopnamen moet men man en vrouw niet tezamen laten spelen, want met een gerust hart zetten ze ook daar de huiselijke oneenig- lieden voort, tot groot ongenoegen van de opnamechef. En wanneer het dan eindelijk mevrouw belieft, de filmscène verder te spelen, komt daar eensklaps een allerliefst meisje, als uit den hemel gevallen, de op name bederven Zoo ongeveer is de onge wilde introductie van Gretl in de film „De verliefde firma", wier idealen met één slag in vervulling schijnen te gaan, aan gezien de humeurige filmster schoon ge noeg heeft van alle kibbelarij en haar man en de cpnameehef incluis ln den steek laat. Gretl krijgt nu de kans van haar leven, om de rol over te nemen en tot vaste ster aan het filmfirmament gepromoveerd te worden. Zelfs meer dan dat. want de zoon van den directeur wordt vurig verliefd op haar. zoo iets als liefde op het eerste gezicht. Een klein lntrigetje zorgt voor een totale mislukking van haar filmcarrière, waardoor de jongeman haar voor zich alleen krijgt en voor de rest van zijn leven behoudt. De twee oorspronkelijke echtlieden verzoenen zich ook nog even en de film kan na een korte onderbreking voltooid worden. De reeds eenige Jaren overleden Anny Ahlers speelt in deze film één van haar laatste rollen, daarbij gesecundeerd door Gustav Fröhlich en Lien Deyers. „Duivelskunstenaars" is een sensatie film, vol geheimzinnigheid, goed gefoto grafeerd en met een knappe belichtings techniek. Luxor-Theater „Lokvogel" heet de Ufa-film, welke deze week het Luxor- program als hoofdnummer siert. En zij is er een van de allerbeste kwaliteiten met een keur van uitstekende artlsten. van wie Viktor de Kowa, Jessie Vihrog en Hilde Weisner de voornaamste zijn! Welk een praohttype, die Viktor de Kowa als de snel-verllefde Juwellersaoon, die een kost aantal, dat langer dan een jaar onder dienst blijft, bedraagt op het oogenblik 103,000. De regeering heeft slechts de nor male troepensterkte van den eenjarlgcn diensttijd willen behouden. ZIJ heeft nooit de kwestie der troepensterkte verward met het verder gaande probleem der landsverdediging en zal dit ook niet doen. ZU stelt echter ln het licht, dat de be scherming der grensversterklngen en van het land tegen een Inval en het gebruik en onderhoud van het moderne materiaal een minimum van troepen elscht, dat niet meer gewaarborgd was. Zij verklaart nogmaals, dat zij den vredellevenden wil heeft van een ln één eeuw viermaal overvallen land en zij ls er van bewust de vertegenwoordigster te zijn van een land, dat zijn bewapening slechts ln die mate ln stand houdt als voor de verdediging van den vrede en de Instandhouding van de veiligheid bene vens de ontmoediging van een aanval noodlg is. De rede van Flandin werd door geen enkele interruptie ondertiroken. Zijn ver klaringen werden door rechts en midden met bijval opgenomen, terwijl links een Ijzig stilzwijgen heerschte, dat bewaard werd tot op de banken van radicaal- socialisten. De Kamer besloot met algemeene stem men onmiddellijk over te gaan tot de be handeling van de socialistische interpel laties over de militaire politiek der regee ring. Flandin verklaarde van uit zijn bank, dat ook de regeering accoord ging met een onmiddellijke behandeling van deze inter pellaties. In een redevoering, die één uur en drie kwartier duurde, zette daarop de socialis tische partijleider Léon Blum de redenen uiteen van zijn interpellatie. Blum verweet de regeering dubbelzin nigheid en keerde zloh scherp tegen de wijze, waarop de regeering de verlenging van diensttijd had doorgevoerd. Dit moet in het geheele land verdaoht voorkomen. Spr. miste een duidelijk bepalen van standpunt t. o. v. het probleem van den tweejarigen diensttijd. De vergelijking van de Fransohe en Duitsche troepensterkten vertoont lacunes, aangezien ook ln Duitschland thans jaren volgen die arm aan recruten zijn. In 1640 zou Duitschland echter'beschikken over het dubbele jaar- lijksche contingent van "Frankrijk Dan zal men beweren, dat een diensttijd van twee jaar ln het geheel niet meer te ver mijden is. Juister zou zijn wanneer de regeering onmiddellijk haar voornemens dv'-'-tyic te verstaan zou geven. Het Jaarlijksche contingent van 1935 is volkomen normaal. Frankrijk beschikt niet over 238.000 man, maar over een veel groo- ter aantal, dat de 500.000 nadert. (De voor zitter van de legercommlssle interrumpeert hier en noemt het getal 250.000). Blum gaf voorts uiting aan de overtuiging dat de bestaande troepensterkte voldoende wae voor het bezetten der vestingwerken en het organtseeren van een verdediging In zekere legerkringen kan echter een neiging gezien worden naar een beroepsleger. Frankrijk kan geen veiligheid vinden ln een bewapeningswedloop. De ware veilig heid is die welke den oorlog verhindert. Bewapeningswedloop en dienovereenkom stige stemming zijn niet in overeenstem ming met de propaganda voor diploma tieke organiseering van den vrede. Men moet Duitschland dwingen een ontwape ningsovereenkomst te onderteekenen. De voorzitter van de legercommiss.'.e. af baar collier per schip moet overbrengen en zonder het te weten van alle zijden door oplichters wordt belaagd. On bezorgd dartelt hij door dit verhaal en het is zijn schuld niet dat de lokvogel, de bekoorlijke Hilde Weisner, er niet in slaagt het kleinood in handen van haar bende te spelen! Voor de tegenzetten zorgt veel eer de vinnige Jessie Vihrog. die van haar voogd is weggeloopen, na gehoord te heb ben dat hij. in overleg met den kapitein, het schip tot zinken zal laten brengen, teneinde niet alleen het collier, maar ook de verzekeringssom voor zijn oude schip in de wacht te sleepen. Jessie tuimelt door door kolenbunkers, wordt als versteke- linge door een tweetal negerinnen nog wat zwarter geschilderd om daarna als danseres te fungeeren en draagt bij die openbare vertooning het collier, dat door geen der schurken wordt herkend. Meer dan eens raakt het in hun handen, maar met genoegen geven zij aan het kleine negerinnetje haar „glazen kralen" terug... Zóó mislukken op den duur alle complot ten, rijden de verschillende oplichters benden zelfs elkaar in de wielen en ziet de kordate Jessie kans het collier terug te bezorgen bij den eigenaar, die slechts even van z'n stuk gebracht ls en dan onmid dellijk z'n overmoedigen aard weet te her vinden. Wat niet wegneemt dat zijn liefde voor de schoone dooh niet bijster betrouw bare Hilde volkomen bekoeld is en Jessie de opengevallen plaats met vreugde in neemt! Twee kostelijke typen zijn dat: Viktor en Jessie, en zij spelen hun rollen met een overweldigend tempo (onze Hol- landsche filmacteurs mogen daar een voorbeeld aan nemen). In stormachtige vaart sneilen de gebeurtenissen voorbij en altijd valt er weer iets nieuws te beleven, ls er sensatie of dwingt de humor tot een schaterlach! Fritz Rasp is Jessie's booze voogd. Paul Westermeier met een keu rig valsch puntbaardje de gewetenlooze kaDltein en Oskar Sima het opnerhoofd van de concurreerende bende, die juist een minuut te laat ls om aan de handen der politie te ontsnappen. „Lokvogel" is een film. die amuseert en boeit: ln 't kort een film, waar de Ufa eer mee Inlegt.... gevaardigde kolonel Fabry, die vervolgens het woord voerde, zette uiteen, dat alleen de bewapeningen van Duitschland de aan leiding hadden gegeven tot de milltalfe maatregelen. Bovendien gaat het in hoofd zaak om de stemming, die in Duitschland heerscht. Voortgaande gaf Fabry nogmaals een technische uiteenzetting van de troepen sterkte en de vermindering, die deze in de „uitgeholde" jaren zou ondervinden. De blnnenlandsch en bultenlandsch politieke motleven tegen Invoering van een twee jarigen diensttijd houden volgens spr. geen steek In de nachtzitting voerde allereerst de communist Thorez gedurende een uur het woord. Na hem sprak de vroegere minister Paul Reynaud, die vooral een hervorming be pleitte van de Fransche militaire organi satie ln den zin van de instelling van een beroepsleger. De afgevaardgde der groep Tardleu, Reibel, verklaarde zich tegen de regeering. De minister van oorlog, Maurin, verde digde de houding der regeering en ver klaarde daarbij, dat hij het dienstig heeft geacht den recruten, wier diensttijd zou kunnen worden verlengd, daarvan tijdig kennis te geven. Daladier bestreed de door de regeering getroffen maatregelen, Herriot verdedigde ze. Hij is van meening, dat men de kalmte niet mag verliezen en ook de hoop niet mag opgeven, dat de internationale onder handelingen tot een resultaat zullen lel den. Spr. verklaarde zich voor de uitbrei ding der luchtstrijdkrachten en de in- dlenst-nemlng van specialisten. Een ver lenging van den diensttijd acht Daladier onnoodig. Dit besluit zou eventueel later kunnen worden genomen. De Kamer heeft tenslotte met 350 tegen 196 stemmen haar vertrouwen uitge sproken in de regeering door de aanneming van een van radicaal-socialistische zijde ingediende resolutie, welke de verklaring der regeering goedkeurt, het vertrouwen in haar uitspreekt en vervolgens overgaat tot de orde van den dag. o ARABIE. Mislukte aanslag op koning Ibn Saoed. Gistermiddag ls een aanslag gepleegd op het leven van Koning Ibn Saoed op het oogenblik, dat de Vorst ln de groote moskee van Mekka bij de zwarte steen bad. De Koning stond ln gebogen houding toen drie mannen met getrokken dolken op hem aanvlogen. Slechts de eerste ls het gelukt zich op den Koning te werpen, die den man met een forschen zwaai van zich wierp. De beide anderen werden reeds door de lijfwacht tegengehouden en on middellijk neergeschoten. Ook de derde ls door een officier van de garde neergelegd toen hij zich wilde oprichten. De Koning bleef volkomen ongedeerd, behoudens een onbeduidende sohaafwonde aan een zijner handen. Het feit, dat de aanslag plaats vond tijdens een bedevaartstocht zal waar schijnlijk zijn terugslag hebben op de Arabische stammen en het effect ls niet te overzien. De daders zouden Zeidis uit Yemen zijn, welk land traditioneel in vijandschap ver keert met Saoedi Arabia. Lido-Theater Cohen en Kelly eener zij ds, Claudette Colbert en Clark Gable anderzijds, ziedaar vier namen, die onge twijfeld in de- komende dagen vele lief hebbers van den celluloid-band naar het theater aan de Steenstraat zullen trekken De laatste twee vervullen de hoofdrollen in de film „It happened one night", 'n rol prent, die verre uitgaat boven het gemid delde der Atnerlkaansche productie, een film met een aantrekkelijken inhoud, voortreffelijk spel en vaak goede humor. WD noemen slechts de kostelijke wijze, •waarop de mannelijke hoofdpersoon zich ontdoet van het gezelschap van den bab- belzuchtigen Shapely, wanneer deze er achter komt wie zijn gezellin in werkelijk heid is. De inhoud komt in het kort hierop neer. dat Ellle, de dochter van een mil- lioenair, haar zinnen gezet heeft op een danseur King Westley. Haar vader is met dat plan allesbehalve ingenomen en tracht haar door isolatie daarvan af te brengen. Het meisje weet evenwel te ont vluchten en tracht op eigen middelen naar New-York te komen, waar Westley ver blijf houdt. Erg gemakkelijk is dat niet, want in de eerste plaats heeft haar vader heel Scotland Yard uitgezonden en in de tweede plaats beschikt zij over slechts weinig contanten, zoodat zij overal de goedkoopste reisgelegenheid moet uit zoeken. Dan komt Clark Gable, alias Peter Warne. verslaggever van beroep, ln haar leven. Deze herkent haar onmiddellijk en biedt aan haar identiteit te verzwijgen in ruil voor de primeur van beider reisbe schrijving naar New-York. Het verdere verloop laat zich niet moeilijk raden: de beide jongelui gaan elkaar iederen dag meer waardeeren en het slot is, dat Elite niet in het huwelijk treedt met Westley, maar met den journalist, tot groote vreugde van papa, die zijn ex-schoonzoon gaarne een royale afkoopsom schenkt. Cohen en Kelly zorgen voor een amu sante inleiding tot deze uitstekende hoofdfilm. -o S-J

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 2