IDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 14 Maart 1935 18 (oor de rondvraag wenschte de heer De ^■fjbander een motie ln te dienen, waar- II je aid. zich zou uitspreken tegen alle ■J.ibeidsbemoeilngen ln teelt en handel ln ■ombollen. Het hoofdbestuur werd ult- H-iioodlgd aan de regeering te verzoeken ■l jjneerlngsmaatregelen op korten ter- ll.'j,, op te heffen. Hpe motie en de toelichting van den ■*r De Brabander ls druk besproken; Hj; leden namen deel aan de gedachten- ^H^eling, welke besloten werd met de ■JJag aan den voorsteller, om de zaak ■og te houden tot later. Toen de voorsteller op stemming aan- ■jong. geschiedde zulks met het resultaat, lo' de motie ls verworpen met 33 st. vóór ■„37 tegen. rot slot ls geklaagd over het feit, dat fl,,. de tentoonstelling Flora geen lntro- BEctie voor dames en voor werklieden ls Kevin. o I katwijk aan den rijn. I Bijeenkomst der Oranjevereeniging. De Oranjevereeniging hield haar jaar- B.;rgadcrtng. De voorzitter, de heer A. Bïassenaar sprak er z'n teleurstelling over ■iit dat de opkomst zoo slecht was. No- ■"jlm en jaarverslag werden goedgekeurd, ■jet linancleel verslag van den penning- ■aeester gaf een batig saldo aan van ruim ■e 62.De aftr. bestuursleden de heeren ■;jc. v. Elk en F. J Luyten waren niet Bjertiesbaar. In hun plaats werden gekozen flfe heeren L. den Haan en Jac. Rietveld. ■Ha eenige bespreking over de feestvlerings- ■ilarmen voor het a.s. Konlnglnnefeest ■terd besloten een kinderfeest te vieren. Bget bestuur kreeg voor de uitwerking der ■plannen volmacht van de vergadering. Na l.vndvraag volgde sluiting. o Ledenver. A.-R. Propagandaclub. I De A.-R. Propagandaclub „Groen van Iprinsterer" hield een ledenvergadering in Ide zaal der Geref. Kerk. I De voorzitter opende met het laten zin- pen van ps. 27 7, las 1 Joh. 3 vers 13 lil, waarna hij voorging in gebed. Na een Ihartelijk welkom, wees hij op de hevige Ibestrijding, die de A.-R. Partij, vooral van Ide zijde van de nieuwe partijtjes, onder- liindt. Het beste antwoord hierop is de Ibestudeering van eigen beginsel naar den liisch van Gods Woord. I De secretaris, de heer P. v. d. Gugten ICzn, las de notulen, welke onveranderd I werden goedgekeurd. I Na diverse mededeellngen behandelde Ide heer J. P. v. d. Nagel art. 1 van Ons I Program. Op heldere wijze zette spr. ach- I tereenvolgens uiteen de naam, de afkomst Ien het streven der A.-R. Partij. De voor- I htter dankte den inleider voor zijn uit nemend werk, waarna gepauzeerd werd. De vergadering werd heropend met het Mgen van „Zij zullen het niet hebben". Een uitgebreide bespreking volgde, waar- jan door een tiental aanwezigen werd 'deelgenomen. Bij de rondvraag werd de aandacht van het bestuur nog gevestigd op enkele zaken in het belang van de ver- eeniging. Na het zingen van ps. 75 1 ging de heer Van de Nagel voor ln dank gebed. waarna de voorzitter de vergade ring sloot. K.W. Bijenkorf, Katwijk aan Zee EET NU KAAS, ZE IS GOEDKOOP Goudsche Kaas 20 per pond 10 ct. Goudsche Kaas 30 p. p. 19 ct. ld. volvet jong p. p. 23 ct. Id. belegen p. p. 29 ct. Leidsche Kaas, jong, per pond 10 ct. Leidsche Kaas belegen p. p. 19 ct. Id. oud p. p. 29 ct. - Pindakaas, pondspot 11 ct. Pindakaas, prima, pondspot 13 ct. - Riet- suikersiroop los 2 pond 25 ct.; id. 2 ponds- blik 27 ct. - Choco hagelslag p. half p. 11 ct. Choco-flikken met zaad p. h. p. 19 ct. 2 ons fijnste Rumboonen 19 ct. Van Melle's Wintertoffee's p. h. p. 23 ct. Stophoest p. h. p. 21 ct. - Reclamekransjes p. p. 23 ct. Reel. Zandsprits p. p. 29 ct. - Heerlijke taaie Bitterkoek p. h. p. 19 ct. I Iedere Vrijdag en Zaterdag een extra voordeel! Onze fijnste Janhagel van 25 voor 20 ct. p. halfpond. - Vanille, Fram bozen en Amandelgries p. h. p. 10 ct. Paul Krugerstraat 28, Zuidstraat 3. 881 KATWIJK AAN ZEE. Verg. der Vereeniging Volksonderwijs. De afd. Katwijk kwam in ledenvergade- hng in Hotel „Klein dji Rhin" bijeen. De voorzitter de heer A. Verdoes heette allen hartelijk welkom op de eerste bijeen komst van dit Jaar en sprak den wensch bit dat allen zullen medewerken tot bloei ah de openbare school in deze gemeente. Bij ontstentenis van den secretaris den beer C. van Rijs, las de heer J. J. Kraal de notulen. Algemeen werd de blijdschap uitgespro ken, dat juist aan twee leden van de af deling, de heeren Vooys en Verdoes den bouw van de nieuwe Openb. School was opgedragen. De heer M. Slingerland kwam ®et het voorstel om aan de leerlingen Pjantenstekjes uit te deelen om zelf de Planten te kweeken, die later ter versiering •n de klassen der nieuwe school een Plaatsje zullen vinden. Voor de meisjes billen fuschsia's en voor de jongens gera- niumpiant,jcs beschikbaar worden gesteld, "ijsjes zullen uitgereikt worden voor de oest opgekweekte planten. Dit voorstel wekd met alg. st. aangenomen. Bij de bestuursverkiezing werden de aiti. leden A. Verdoes, voorzitter, en J. J. kraal met nagenoeg alg. st. herkozen. Tot 'eden van de controle-commissie werden aangewezen de heeren J. Zuyderduyn en A Kuipers. De heer A. Verdoes bracht een uitge weid verslag uit van de te Utrecht gehou den alg. vergadering. Vervolgens werd het Jaarverslag van den secretaris gelezen, hierin werd gememoreerd de omdchting *an de afd. op 19 Maart 1934 00 initiatief 'an mevr. Vooys. Op 12 April werd een "Penb. verg. gehouden, die toetreding van leden tengevolge had. Op 25 April werd een ledenvergadering gehouden, waarin het huishoudelijk reglement werd vast gesteld en waarin het voorlooplg bestuur zijn functies neerlegde. Het bestuur werd toen samengesteld als volgt: A. Verdoes, voorzitter; C. van Rijs. secretaris; L. Hus, penningmeester; J. J. Kraal en M. Slinger land, commissarissen. De penningmeester de heer L. Hus bracht zijn verslag uit. Zoowel den secre taris voor zijn mooi uitvoerig Jaarverslag als den penningmeester voor zijn nauw keurig beheer werden door den voorzitter dank gezegd. Na rondvraag sloot de voorzitter deze goed bezochte vergadering met een propa gandistisch woord voor den bloei op de Openb. School. Onze plaatsgenoot Cornells Kuyt Dzn., leerling van de Visscherijschool alhier, is geslaagd voor het examen voor Radio- telefonist. -o LISSE. Vergadering der A.R. propag.-studieclub „Schrift en Historie". In de vergadering dezer club gaf de heer D. Kruidhof een inleiding over art. 14 program van beginselen „De handhaving van het recht". De handhaving van het recht is wel de voornaamste taak dei Overheid. Zij moet het recht opsporen Het gevonden recht moet ln de wet vastgelegd worden en moet rusten op eeuwige beginselen, die gelden voor alle volken en voor alle tijden. De vaste grondslag is de Bijbel als Gods Woord Inleider bespreekt verder de theorie van Lombroso. Hij bestrijdt deze t/heorle. Straf moet in de eerste plaats zijn vergelding. De misdaad moet gestraft worden, niet slechts om de maatschappij te bescher men of den overtreder te beteren, maar allereerst tot herstel van de geschonden gerechtigheid. Daarom is de A.R.-part voor invoering van de doodstraf als een bevel Gods en dus als een recht en plicht der Overheid. Inleider wijst op de betee- kenis van een rechtspraak, die haar basis vindt in de Schrift, ook t.o.v, huwelijk en echtscheiding Tot slot gaf de heer J. Noort een be schouwing over nationalisme en interna tionalisme. Hij toonde aan, dat het eene voorstaan ten koste van het andere, altijd verkeerde toestanden gebracht heeft. Ons nationale volksbestaan is van niet te schatten waarde, maar het waardeeren hiervan mag nooit lelden tot een afwijzen van internationale samenwerking. De secrearls ging voor in dankgebed. ■o Ned. Ver. E. H.B. O. afd. Lisse. De afd. Lisse van de Ned. Ver. E.H.B.O. haar jaarvergadering in „De Witte Zwaan". Na de opening werden de notulen der vorige jaarvergadering gelezen en vastge steld. Vervolgens werd het jaarverslag uit gebracht. Vermeld werd, dat in het afge- loopen jaar bij de examens 26 candidaten zijn geslaagd. Een centraal-post werd in gericht bij den voorzitter, die bij even- tueele ongevallen in contact staat met de politie. In het afgeloopen jaar werd ge patrouilleerd op 3 bollenkljkdagen en op de dagen der begrafenis van H. M. Ko ningin Emma en Z.K.H. Pritls Hendrik. Voorts werd hulp verleend bij den tocht van ouden van dagen Bij 57 voetbalwed strijden werd 23 maal hulp verleend. In totaal werd in 1934 83 maal hulp verleend. De afd. werd verrijkt met 2 brancards, waarvoor het materiaal kosteloos werd af gestaan door de firma's A. Tibboel, Nieu- wenhuis en Schouten De afd. telde op 28 Febr. 26 gediplo meerde leden, 53 ongediplomeerde en 3 donateurs. Aan dr. Duymaer van Twist werd dank gebracht voor zijn belanglooze medewerking. Na dit verslag hadden ver schillende verkiezingen plaats. De heeren Pollé en Hooyer werden herkozen, terwijl de dames C. Buitenhuis en E. Nieuwenhuis eveneens werden herkozen. De alg. verg. zal worden bijgewoond door de heeren Pollé en Hooyer. Als candidaten voor het hoofdbestuur werden gesteld de heeren dr. v. d. Stoel, dr. Zijerveld en dr. Duymaer v. Twist. Na mededeelingen en rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. 0 NOORDWIJK. Jaarvergadering der Noordwijksche Reddingsbrigade. De Noordwijksche Reddingsbrigade hield in hotel Passage haar goed bezochte jaar vergadering. Doordat de voorz. dr. Herma- nides door ambtsbezigheden verhinderd was, werd deze bijeenkomst gepresideerd door den heer W. J. Wassink. De keurige notulen werden onder dank ongewijzigd vastgesteld. In vogelvlucht behandelde do secretaris de gevoerde correspondentie. Aan Mij. Zeebad was een verzoek gericht om in noodgevallen het zuurstofapparaat te mogen gebruiken in het Zuiderbad, daar de brigade geen middelen heeft een derde apparaat aan te schaffen. Een dankschrijven was gezonden aan dr. Nie- kerk voor de gegeven E.H.B.O.-curSus. Dankbaar werd aanvaard de toezegging bij gemeentelijk schrijven dat de telefoon cellen steeds ter beschikking zijn voor de eerste hulpverleening, evenals de mede- deeling, dat in Leiden een ernstig streven bestaat tot oprichting van een Sportfond- senbad. hetgeen de Brigade ten zeerste toejuicht. Voorts was in de „Brigade" een serie artikelen geplaatst door den voorzit ter over de verhouding van de brigade ten opzichte van het Roode Kruis. Aan de plaatsing van deze zeer graag gelezen artikelen kwam een einde, doordat de Bond, van het Roode Kruis via het Oranje Kruis een verzoek had gekregen, hiermede te staken, de Bond had zulks intusschen toegezegd; waar echter de Redactie-commissie van de „Brigade" een andere meening was toegedaan, is na overleg overeengekomen, dat de verdere artikelen toch zouden worden opgenomen, doch dan voor de volle verantwoording van de Noordwijksche Brigade, hetgeen dan ook is geschied. Uit het keurige jaar verslag van den 2en secretaris stippen wij aan, dat het ledental met 190 constant bleef.Een Tom-fonds werd opgericht om hieruit deskundige reddingsmiddelen te kunnen aanschaffen. Voorts werd geme moreerd, al hetgeen ln het afgeloopen jaar plaatsvond. Onder applaus bracht de voorz. dank voor dit jaarverslag, dat een goed beeld gaf van de activiteit der Brigade. Het jaarverslag van den penningmeester gaf aan een eindbedrag van f. 1255.30 met f.8160 als batig saldo. De verzekeringskas ls thans groot f 2600, terwijl in het Tom fonds f. 200 was gestort. De begrooting werd goedgekeurd. De heer B. de Groot deelde mede. dat de kascommissie de be scheiden van den penningmeester In keu rige orde heeft bevonden, waarop deze functionaris onder dank gedéchargeerd werd. Als leden der kascommissie werden gekozen de heeren H W. v. d. Wllk. J. v. d. Bent en J. Wassing. Op voorstel van het bestuur werd de contributie, evenals vorig jaar vastgesteld op f. 2.50. Aan de hand van het verslag van den hoofdleider en hoofdinstructeur de heer Luschen, kreeg men een goeden kijk op de groote verscheidenheid van Reddingsmiddelen, welke de brigade bezit. Spr. uitte den wensch. dat als instructeurs zouden wor den bijbenoemd de dames v. d. Bent Bruin en Luschen en de heeren J. Tissing en C. v. d. Berg. Over de werkzaamheden was hij zeer tevreden, vooral de strand- wacht was vorig seizoen keurig in orde. Gaarne zag spr. dat de uitgetrokken som voor zwemmen iets werd verhoogd; het bestuur zou trachten een betere berg plaats voor het materiaal te verkrijgen. De voorstellen en wenschen van den heer Luschen zullen door het bestuur ernstig worden overwogen. Met bijna algemeene stemmen werden in het bestuur herkozen dr. C. H Hermanides, W. Wassing en H. v. d. Wilk, in de adviescommissie voor de verzekeringskas dr. Niekerk, A. v. Kan en M. v. Wijk, terwijl als hoofdinstructeur én hoofdleider werd gekozen de heer Luschen en als leiders M. v. Wijk, J. v. d. Bent, J. Wassing en J. v. Rooien. Als afgevaar digde naar de 14e jaarvergadering van den Bond te Boskoop werden benoemd de heer W. Wassing en S. Verloop. Op verzoek van dr. Hermanides bracht de heer v. d. Bent verslag uit van de oefeningen in sei nen met de afd. Katwijk. De voorzitter bracht nogmaals dank aan de revue-commissie en alle medespelen den voor hun groote propaganda, waarna hij onder dank voor de opkomst deze ge animeerde bijeenkomst sloot. -o- OEGSTGEEST. Gevonden voorwerpen: Portemonnaie met inhoud, parapluie, rieten kinderzitting voor rijwiel, belastingmerk, verm. gouden sierspeld, gouden armbandje, huissleutel, leesboek, oorbel, huissleutel, ceintuur, por temonnaie met inhoud, kinderhand- taschje, paar handschoenen, melkbussen, bruin hondje, klnderportemonnaie met inhoud, een witte zwaan, huissleutel, arm band, aktetasch met inhoud, belasting- merk, bankbiljet van tien gulden, bruine hond, dameshoed, damesportemonnaie, vulpotlood, belastingnjerk, sierspeld mét verschillende steentjes; Het komt den laatsten tijd meerdere malen voor, dat bij de politie aangifte wordt gedaan van dieftal van hand- tasschen en pakjes van de rijwielen, welke rijwielen langs den openbaren weg onbeheerd worden achtergelaten. Van deze gelegenheid wordt door onbe voegden gebruik gemaakt, om de rijwiel- tasschen van hun inhoud te ontdoen en de pakjes, welke er op gebonden zijn medé te nemen. Vooral van damesrijwielen wordt de inhoud van de fietstasch ont daan. Men zij gewaarschuwd en late geen tasschen in de rijwieltasch achter en ook geen pakjes op het rijwiel. Terzake diefstal van schildersmessen werd aangifte gedaan door L. v. B. die deze messen op een bouwwerk had achter gelaten. Op den hoek van den Rijnzichtweg en Rijnsburgerweg had een aanrijding plaats tusschen een tramtrein van de N. Z. H. T. M. en een motorwals, welke laatste werkzaam was op den nieuw aan te ieggen weg aldaar. Beide voertuigen liepen be langrijke schade op. Persoonlijke ongeluk ken hadden niet plaats. De politie heeft de zaak in onderzoek. Door J G. v. L. alhier werd bij de politie aangifte gedaan dat bij hem was ingebroken en een bedrag aan geld was ontvreemd ten nadeele van zijn moeder. Bij het door de politie ingesteld onderzoek kwam aan het licht, dat zoonlief de dader was, zoodat van inbraak geen sprake was. Alzoo krijgt zoonlief proces-verbaal wegens het doen van een valsche aangifte, als mede een proces-verbaal terzake diefstal. RIJNSBURG. Sluiting Ontspanningslokaal. Met het oog op het vergevorderde win terseizoen is het ontspanningslokaal voor werkloozen gesloten. De heer van Duin, voorzitter der vereen., gaf een overzicht van hetgeen in het afgeloopen winterhalf jaar heeft plaats gehad en deelde mede, dat het lokaal steeds druk werd bezocht. Ds. Peter voerde daarna het woord en hoopte, dat voor allen weer spoedig werk gelegenheid moge komen. Spr. eindigde met dankgebed. Uitvoering Chr. Mondorgelclub „Advendo" Bovengenoemde Vereeniging gaf haar tweede uitvoering in de Kerkzaal, waar voor groote belangstelling bestond. Ds. Peter opende, na een kort welkomst woord met gebed, waarna gezongen werd Ps. 33 vrs 7 Hierna werd met de afwer king van het programma begonnen. Onder leiding van den heer Roman werden de eerste nummers vlot uitgevoerd. Deze Ver eeniging bestaat ruim een jaar. Al dade lijk bleek, hoe de eminente directeur met tact en toewijding bovendien geheel be langeloos het voornamelijk uit jeugdige leden bestaënde koor belangrijke vorde ringen heeft doen maken. Vao; dr pauze waren het o.a de nummers ,.La Barca rolle" van J. Offenbach, voor accordeon bewerkt door den heer Roman, Ps. 146, en „Tjoen, Tjoen" voor solo jongensstem. Daaraan werd toegevoegd een voordracht door 4 leden der Vereeniging. getiteld „Joost Uilenspiegel", waarin de rol van Uilenspiegel door den heer Kralt uitste kend werd vertolkt. In het vervolg van den avond werden de z.g.n. Marmergroepen vertoond voor Rijnsburg Iets nieuws voorstellende enkele tafereeien uit de Bij- belsche, Vaderlandsche en Algemeene ge schiedenis, welke kort werden ingeleid door den heer Hoogstraten. Daarna volgden 7 nummers door Ad vendo uitgevoerd. Onder deze waren het vooral het Wiegenlied van Brahms en Gez. 120 voor solo en orkest, welke zeer in den smaak vielen. Het was een mooie avond, welke de ac cordeonvereniging heeft aangeboden. Bij monde van den voorzitter, den heer Hoog straten werd den directeur voor zijn pres taties een bloemenmand ln de kleuren van Advendo (wit en blauw) aangeboden. Ds. Broekstra dankte allen voor hun me dewerking en ging, na het zingen van Gez. 96, voor in dankgebed. In het ontspanningslokaal vérgader de de Ver. van werkloozen. De heer G. v. Duin opende, waarna de penningmeester een overzicht gaf van de financiën. Totaal ontvangen werd f. 263.48 en uitgegeven f. 242.58. zoodat er een batig saldo was van f. 20.90. Daar er echter nog eenige reke ningen zijn te voldoen, werd besloten geen verdere uitgaven meer te doen en het lokaal deze week te sluiten. 0 SASSENHEIM. GEMEENTERAAD Verhooging der wethouderssalarissen en verlaging der presentiegelden Subsidie- verleening voor jeugdwerkloosheid Stempelen tot één maal per dag beperkt. De Mei-betaiingen. De raad dezer gemeente kwam bijeen, met als vooirzitter de heer Warnaar. Afwezig met kennisgeving de heer v. Zonneveld. De notulen der laatste vergaderingen werden na opmerkingen en aanvullingen goedgekeurd. De voorz. deelt mede: dat aan de burge meester een ziekteverlof was verleend tot 14 Maart. Hij spreekt ook namens den Raad, dat op dit verlof een geheel herstel moge volgen; voorts deelt hij mede dat het aantal werkloozen op 11 Maart 351 bedroeg dat ls 36 meer dan vorig jaar. In verband met het verhandelde in de vorige vergadering deelt de voorzitter mede, dat de statuten van de woningbouw- vereeniging verschillen met de akte. Een en ander zal onderzocht worden. De heer Speelman heeft in zake het presentiegeld van de bestuursleden geïn formeerd in omliggende plaatsen en deelt mede dat in Voorhout, Lisse en Noordwij- kerhout geen presentiegeld wordt ver leend en hetgeen ter kennis van de Ver eeniging zal worden gebracht. De voorzitter deelt mede dat van de koopsom der openbare school f. 5000 ge bruikt moet worden voor extra aflossing, f. 2000 voor aflossing voor het grond bedrijf. Op een verzoek van een tweetal ingeze tenen om vergoeding van reiskosten voor hen met 1 April a.s. leerplichtige kinderen naar de O. L. S. te Lisse wordt gunstig be schikt. De voorz. deelt mede dat de raad ver zocht heeft de salarissen van de weth. niet te wijzigen. Ged. Staten hebben deze nu gebracht op f350 dus f. 50 hooger. De voorzitter waardeert het verzoek van den raad, het ambt vereischt thans veel van de persoon, en hij kan zich begrijpen dat er thans velen zijn. die voor hun ambten bedanken. Ged. Staten hebben het presentiegeld der raadsleden bepaald op f. 2.50 per ver gadering (ook als er meerdere per dag ge houden worden) dat is een verlaging van 50 cent. De heer van Breda wijst er op dat Ged. Staten in deze 2 zaken verschillend zijn en als protest wil hij namens den raad aan Ged. Staten mededeelen, dat het oude be drag gehandhaafd blijft. De voorzitter geeft in overweging zich te bepalen tot een protest. Van den heer De Zwart is een verzoek ingekomen om verlaging van het Haven geld. De voorz. zegt dat volgens de verorde ning geen ontheffing kan worden ver leend, dus aan het verzoek kan niet worden voldaan, waartoe wordt besloten. Van den Minister van Sociale Zaken was een schrijven ingekomen in zake de jeugd werkloosheid. We hebben subsidie ge vraagd en de Minister is bereid deze te verleenen. B. en W. stellen voor te vragen hoe groot de subsidie zal zijn om in het a.s. najaar te beginnen. Op onze begrooting is hiervoor geen post uitgetrokken. De heer Bisschops is van meening dat er iets moet gebeuren, we kunnen de jeugd niet aan hun lot overlaten. Besloten wordt het advies van de com missie in te winnen. "t Voorstel van B. en W. stelde voor de landhuur nog met 10 pet. te verminderen. Wordt aangenomen. Tot leden der hoofdstembureaux worden benoemd de heeren Warnaar, Speelman, Van Breda en Bader, en als plaatsverv. de heeren Schrama, v. Zonneveld en Bis schops. Tevens als leden der schattlngscomm. de heeren Bader, Warnaar, Schrama en v. Breda. Wijziging en aanvulling begrooting '34. Conform besloten. Voorstel omtrent stempelen werkloozen. Voor dit punt was op de publieke tri bune veel belangstelling. De werkloozen moeten nu 2 maal stempelen. Het voor stel van B. en W. ia voor het vervolg 1 maal te laten stempelen. Wanneer dit besluit evenwel aanleiding geeft tot on regelmatigheden en overtreding, moet de dader eenige malen per dag komen stem pelen en zal straf worden toegepast Het voorstel wordt goedgekeurd. (Ap plaus op de tribune, hetwelk door den voorzitter wordt onderdrukt). Verordening heffing en invordering van schoolgelden en idem hondenbelasting. Conform besloten. Wijziging Ambtenarenreglement. Op verzoek van Ged. Staten wordt een arti kel ingelascht, waarbij aan ambtenaren, die door hun verbintenis bij de Bijz. Vrijw. Landstorm onder de wapenen, worden ge roepen, verlof wordt toegestaan. De heer Schrama wijst er in verband met de benarde gem. fin. op dat, als ver lof verleend wordt het salaris toch door gaat De voorz. zegt, dat bij oorlogsgevaar ons van boven af alles wordt opgelegd, dus ook dit. Het voorstel wordt dan aan genomen. Rondvraag De heer Speelman zegt dat de heer De Wreede in den raad der ge meente Hillegom heeft gezegd dat die ge meente valt of staat bij de betaling der vorderingen in Duitschland- Dit geldt voor de geheele streek. Hij stelt met het oog op de Meibetalingen voor, dat de ge meentebesturen bij elkaar komen om over deze zaak te praten en wil daarbij den voorz. van Bloembollencultuur uitnoodi- gen. De voorz.: Er is dit seizoen voor 4</j millioen naar Duitschland geëxporteerd en er is weinig van betaald. De klanten willen wel betalen, doch de Duitsche re geering werkt niet mee, Het is zeer moei lijk. Alvorens hierop in te gaan, zou hij gaarne zien dat B. en W. en een paar deskundigen eerst in Den Haag infor- meeren en dan zullen we de zaak nader onder de oogen zien. Dit wordt goed ge vonden. Hierna gaat de raad in geheime zitting. De klapbrug. Het nieuwe gedeelte van de Klapbrug wordt heden in gebruik genomen. De trambaan is er over gelegd; het verkeer is er wel veel ingewikkelder door geworden. Uitkijken, vooral voor vreemdelingen, is de boodschap! Door de R.K. kiesver. „De Eenheid" zijn de volgende heeren candidaat gesteld voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing: H. Bader, L. Ph Bisschops, A. J. Verkley, J. Schrama, allen aftredend, en J. Korte- kaas, J la Rivière, J Beekman, H. de Groot, Jac v. Reisen, G. van Dijk. N. V. d. Zwaan en Jac. Zandvliet. De heer H. J. Hoogervorst, die op een z.g. vrije lijst gekozen was, zal voor de a.s. Raadsverkiezing geen candidatuur meer aanvaarden. 0 VEUR—LEIDSCHENDAM. Inplaats van den heer Jan Collette, sprak voor een druk bezochte bijeenkomst van de K.J.M.V. mevr. v. der Schriek over „De Abdij van Egmond". Spr. zette uiteen, dat de opbouw van deze Abdij van Egmond een daad is van artistieke waarde. Aan de hand van pro- jectiebeelden toonde zij aan den bouw en de inrichting van een abdij in de middel eeuwen. Voorts gaf spr., wederom aan de hand van lichtbeelden, een overzicht van de verwoesting en van het plan van nieuw bouw. Tot slot hoopte zij dat, wat onzen ouders niet is gelukt óns zou gelukken, n.l. de wederopbouw. Met een woord van dank sloot de voorzitter, de heer Wm. Bleijs, de bijeenkomst. Jaarverslag der R.-K. Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging. Verschenen is het jaarverslag 1934 van de R.-K.' Ver. voor Ziekenhuisverpleging. Het aantal leden vermeerderde met 107 tot 1249, terwijl dat der verpleegde leden toenam met 30 tot 145 met een totaal aan tal verpleegdagen van 3224 iv. j. 2138). 131 patiënten werden verpleegd in R.-K. en 14 in nlet-R.-K. inrichtingen. De financieele resultaten waren: In komsten: saldo 1933 f 242,51; contributie f. 9670,90; rente f. 140,79; opgenomen van 1935 f. 482,12; totaal f 10.536,32. Uitgaven: salaris f. 977,79; verplegings- kosten f.8695: achterstand premie f. 56,54; deposito f. 140,79; ziekenvervoer f. 211,35; Röntgenfoto etc. f. 83.50; onkosten f371,35, totaal f. 10.536,32. Kapitaal 1 Jan 1933 f. 5003.36, nadeelig slot 1934 f. 583,84. Netto bezit 1 Januari '35 f. 4419,52. Zondag a.s. zal in de R -K. kerk wor den gecollecteerd ten bate van de werk loozen. 0 VOORSCHOTEN. Aanrijding. Op het kruispunt Valkenburgscheweg— HaagwegRijndijk, nabij „De Haagsche Schouw" heeft gistermiddag een ernstige aanrijding plaats gehad tusschen twee personen-auto's, waarbij één der wagens zoodanig werd vernield dat hij moest wor den weggesleept Toen de heer N, W. de W., uit Wou- brugge, met zijn auto langzaam rijdende van af den Valkenburgscheweg den Rijn dijk wilde opgaan kwam op hetzelfde oogenblik met groote snelheid een per sonen-auto, gemerkt E. 626 vanuit de richting Oegstgeest, den Haagweg oprij den, zonder voorrang te verleenen aan den heer de W. Een aanrijding volgde en de auto uit Woubrugge werd eenige meters terzyde geslingerd. Toen de politie arriveerde had de aan rijder reeds zijn weg vervolgd en kon men alleen enkele getuigen ter plaatse hooren en metingen gehouden. Proces-verbaal is van deze aanrijding opgemaakt. WARMOND. Wegverbe tering. Thans is een aanvang gemaakt met de verbetering van den Heerenweg over het spoor in aansluiting op de verbreeding van den spoorwegovergang, welke verbree ding ten goede komt aan het drukke ver keer in dat gedeelte der gemeente, vooral in het sportseizoen dat binnenkort weer een aanvang neemt. Door B. en W. is besloten de stem ming voor leden van de Prov Staten en den Gemeenteraad niet meer te houden, zooals gebruikelijk was in het Oude Raad huis. doch in een lokaal der O.L School welke is oogeheven Een goede verbetering voor hen. die slecht ter been zijn en voor wien het trappenklimmen erg bezwaar lijk is Naar wij vernemen, zullen de deel nemers aan de 24 uurrit behoorende tot de vrijwillige burgerwacht Amsterdam, ten getale van 150 personen op 23 Maart a.s. des namiddags tusschen 16 en 18 uur deze gemeente passeeren. l—I

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7