LÈiDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 14 Maart 1935 UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. UIT DE OMSTREKEN. ALPHEN. Oranje Garde. Het bestuur van de Oranje Garde heeft besloten dat de fakkeloptocht, welke oor spronkelijk was bepaald op 30 April, thans sal worden gehouden op Maandag 29 April Dit staat in verband met een kerkdienst die door de plaatselijke Oranjevereeni- ging wordt georganiseerd. Gezien het be stuur wijziging heeft ondergaan, laten we hier volgen de nieuwe samenstelling: de heer J. Overduin Jzn„ voorzitter: mej. M. M. Colijn, le secr, (voor notulen en pers); mej. A. v. Haselen. 2e secr. (voor corres pondentie); me] M. v. d Tang, le pen- ningm. (periodieke inkomsten en uitga ven i; de heer G. J. Leene. 2e penningm. (propaganda-kas en aanschaffing instru menten); de heer W. v. d. Bijl. alg. adj. en de heer J. v. Wijk, Hopman Het adres van mej. A. v. Haselen is Stevinstraat 12. Ernstige aanrijding. De motorrijder V. uit Bodegraven had gistermiddag het ongeval ln den Hoorn nabij de Fa Keus tegen de auto te rijden van den bakker Gr., eveneens uit Bode graven. De motorrijder die over den weg smakte, bekwam een ernstige hoofdwonde en polsfractuur. Dr. H verleende de eerste hulp, nadat de man bij omwonenden was binnengebracht. Later kon hij per auto naar zijn woning worden vervoerd. Zoo wel de auto als het motorrijwiel werden beschadigd. Volgens getuigen kwam de motorrijder te snel aanrijden en kon deze niet meer stoppen voor de auto van Gr. die juist aan het draaien was toen V. naderde. Chr. Wijkverpleging. Onder leiding van ds. J. Stehouwer, kwam de Chr. Wijkverpleging in jaarver gadering bijeen. In deze vergadering werd herdacht en waardeerende woorden ge sproken omtrent den arbeid van de het afgeloopen jaar vertrokken wijkzuster Jon ker, in wier plaats zuster Sandwijck uit 88 sollicitanten ward benoemd. In het af geloopen jaar werden door de zusters 9430 bezoeken afgelegd, zijnde 800 meer dan het vorig jaar. Blijkens het financieel verslag van den penningmeester, den heer W. J. Spreij, waren de inkomsten f. 4091.04, uitgaven f. 4251.61, alzoo een nadeelig saldo van f. 160.57. In de vacature van mevr. Staalduinen werd benoemd mevr. Ploeger; terwijl in de vacature van mevr. Blanksma wegens overlijden, werd be noemd mevr. v. LeeuwenVoorhoeve. Het bestuur is thans samengesteld als volgt: Ds. J. Stehouwer, voorz.; ds. J. H- A. Bosch secretaris; W. J. Sprey, penningmeester; D. v. d. Bijl. 2e penningmeester; ds. J. Hartkamp: J. B. Samsom en G. v. Staal duinen. De Zustercommissie, in hoofdzaak belast met de zorg der linnenkast, be staat uit de dames: mevr. Doruyter; mevT, Ploeger en mej. Jongenburger. BOSKOOP. Jaarvergadering Boskoopsche Reddingsbrigade. De Boskoopsche Reddingsbrigade hield in ..Flora" haar goed bezochte jaarverga dering. De voorzitter de heer H. Struve begroette met blijdschap den burgemees ter. De notulen werden onveranderd vast gesteld. De secretaris bracht, ln verband met de afwezigheid van de penningmees- teresse zuster Heyzelendoorn. het finan cieel verslag uit. waaruit bleek, dat er een batig saldo is van f.65. Het jaarver slag van den secretaris, was weder een lijvig boekdeel en gaf duidelijk weer het vele en nuttige werk, door de brigade ver richt in het afgeloopen jaar. Den secre taris werd dan ook door den voorzitter dank gebracht. De voorz verzocht de medewerking voor de bestrijding van de „ziekte van Well", om zooveel mogelijk tot ratten- verdelglng over te gaan. De burgemeester merkte op uit het Jaarverslag te hebben beluisterd „de on bewaakte overweg aan de Zijde". Hij wil er den nadruk op leggen, dat dit geen bewaakte overweg is, maar een waarschu wingsdienst. waarvoor de gemeente in geen enkel opzicht aansprakelijk is, voor eventueele ongevallen. De aftr. bestuurs leden. de heeren Jac. Spruijt, C. J. van Vliet en J. van Wijk, werden met meer derheid van stemmen herkozen. Tot slot werden de diverse diploma's uitgereikt en wel het diploma B. aan de dames: Geers en Goudkade. en de heeren C. B. Driesprong, J. van Gemeren, J. van Klaveren, J. van der Maat, T. Ravenhorst en H. Stolker. Het diploma A. verwierven de heeren: A. van Bergen. P. Hulsman, K van Klaveren, A. de Mooi, J. Rave- steln, A. J. van Rijn. J. Slappendel en W. Turkenburg. waarbij de voorz eenige har telijke woorden sprak. De voorz. deelde nog mede, dat het 10- jarig bestaan der brigade op 3 April e.k. feestelijk zal worden herdacht, terwijl dan tevens aan de brigade door de leden een vlag zal worden aangeboden. Na rondvraag volgde sluiting. Jaarvergadering „Hou-Vast." Onder leiding van den heer W. M. de Vos, voorz. van de gym.- en turnver. „Hou Vast" heeft de algem. vergadering van „Hou-Vast" plaats gehad. Spr. releveerde de werkzaamheden der ver. op velerlei gebied Uit het verslag van de secretaresse bleek, dat de ver. 113 leden telt en de leeraren de heeren P Zuidam en H. Hos- ter, in negen verschillende klassen hun gymn - en athl.-lessen geven ln het gym nastieklokaal aan de Burg. Colijnstraat; straks zoo mogelijk op het veld. De penningmeester kon bogen op een gezonde financieele basis, wat voor het doel. goede sport onder deskundige lei ding noodzakelijk is. Voorts bleek dat, hoewel de contributies zoo laag mogelijk zijn gesteld, de vereenlging genoodzaakt was, eenige leden wegens wanbetaling te royeeren. Aftr. als bestuurslid waren de heeren W. M. de Vos en W. Groeneveld en mej. A. Boer: De heeren W. M. de Vos en W. Groeneveld werden herkozen, terwijl uit de voorgestelde candidaten werden geko zen de dames S. van Vliet en G. van Dam en de heel W. Tol. In de bestuursvergadering zijn de be stuursfuncties als volgt verdeeld: Voorz. W. M. de Vos, algem. secr. T.'J. Kapteiu, penn. G. Kruiswijk, comm. van mat. W. Groeneveld, 2e voorz. W. Tol. 2e secr mej. G. van Dam, 2e penn. mej. S. van Vliet. Besloten werd de goedkeuring te vra gen om in het komende seizoen een open luchtuitvoering te geven met medewerking van een ploeg keurturners en -turnsters, en voor de athl.-afd. behalve deelneming aan diverse wedstrijden, een veldloop te houden op 16 Maart a.s een onderlinge wedstrijd en zoo mogelijk een regionale estafette door de gemeente Er is dus veel activiteit bij „Hou- Vast" De viering van het eerste lustrum op 20 Maart a s. met een uitvoering in het gebouw „Flora" belooft iets bijzonders te worden! Geslaagde feestavond. Voor een goed gevulde zaal, in hotel „Klaassenhad een gecombineerde feest- uitvoering plaats van het Boskoopsch strijkorkest en de tooneelclub „Amicitia". Voor de pauze liet „B. S. O zich hooren met populaire muziek, terwijl daarna door „Amicitia" werd opgevoerd het blijspel „De oude geschiedenis", waarmede de lachspieren danig in beweging kwamen. Het was een uitstekend geslaagde avond, die besloten werd met een gezellig bal. Beschildering in boschtrant van het tentoonstellingsgebouw, In de vergadering van het tentoonstel- Ungsbestuur met de Boskoopsche schilders t.w de heeren A. P. Bongers, P Bouwman, Fa. Goudkade. J Heemskerk Jr., C. Hoo- gendoom, Joh Jongejan, firma Gebr Kalkman, J. G Mens en J. D. Wijsman, hebben deze schilders zich bereid verklaard het tentoonstellingsgebouw van binnen geheel gratis te beschilderen in overeen stemming met de tentoon te stellen hoo rnen en planten, dus in boschtrant Het effect zal daardoor zeer verhoogd worden; het tentoonstellingsbestuur stelt dit op hoogen prijs. Het bestuur van de thans definitief opgerichte Chr. Geheel-Onth. Vereen. ..De Schakel" is als volgt samengesteld: voorz. Jac. Loef Jac z.. secr. mej. W. Uitten- bogaard-Goebbels, penn. C. van Teijlin- gen. 2e voorz. A, C. van Dam en alg. adj. L. Gelderblom Voor Zondag 17 Maart zal de Zon dagsdienst worden waargenomen door dr. P. du Buy, Telef. 40. o HAZERSWOUDE. Jaarvergadering der Jongelingsver. „FUadelfia". De jongelingsver. op G. G. „Filadelfia" hield in het gebouw achter de Geref. Kerk een drukbezochte jaarvergadering. De voorzitter, de heer P. J. v. d. Haven, opende met het laten zingen van Ps. 89 7 en ging voor in gebed, las Ps. 89 1638 en sprak een openingswoord. De secr.. de heer C. Matze, bracht het Jaarverslag uit en gaf een overzicht 'van de financiën en de bibliotheek. De financiën gaven ruime stof tot dank. Door A. v. d. Haven werd een onderwerp behandeld, getiteld „Het verbond Gods en de beteekenis voor de J.-V.". waarop een levendige bespreking volgde. Ir. W Hamersma gaf een inleiding over „De beteekenis van de Chr. religie voor het maatschappelijk leven", dat even als het vorige van gedegen studie ge tuigde. Hierna kwamen voordrachten, im provisaties en lezen aan de orde, afge wisseld door zang en het uitreiken van de noodige verkwikking. De afgevaardig den der plaatselijke en uit den omtrek aanwezige vereenlgingen voerden 't woord, waarna de heer Joh. Hassefras namens den kerkeraad der Geref. Kerk een kort slot woord sprak. Nadat de voorzitter tot allen een woord van dank had gericht, werd deze geslaagde avond beëindigd met het zingen van Gez. 28 1, waarop de heer J. Hassefras voorging ln dankgebed. Vergadering S. D. A. P. Voor de S.D.A.P. trad in de zaal van mej. de wed. C M. Natzijl op de heer W. Sanders van Gouda. Spreker behandelde het regeeringsbeleld en onderwierp dit aan een scherpe critiek. Voor het debat gaf zich op de heer C. Bogaards alhier. o NIEUWVEEN. Eerste lustrum „Stille Omgang". .Stille Omgang" vierde haar eerste lustrum in de zaal van Schreuder. De voorzitter P. J. J. Stouten heette allen harteltlk welkom, in het bijzonder kapelaan Nicolaas, vertegenwoordiger van den pastoor. Voorts de heer A J. v. d. IJsel. oud-voorzitter en den heer Brom. kring- voorziter van Uithoorn. De heer C R de Groot bracht zijn verslagen uit ook over de laatste vijf iaren. Het ledental was bij de oprichting 30 en thans 130. De aftre dende bestuursleden, de heer C. R. de Groot. P. H. Heemskerk en Joh. Burg- meljer werden bij acclamatie herkozen. De voorzitter hield daarna een rede over de geschiedenis van het mirakel. Den kape laan werd een vaandel aangeboden, de giften daarvoor waren door leden en an dere parochianen bijeengebracht. Dit mooie stuk werk is door mej. Jo Speet vervaar digd naar ontwerp van haar broer Nico Speet, beiden alhier. Na de pauze voerden nog het woord de heeren Brom en v. d. IJsel. waarna werd medegedeeld dat a.s. Zaterdagavond om 11.20 de bedevaart gangers zullen vertrekken ter bedevaart op Zondag, Het kerkkoor en het zangkoor der Maria-congregatie gaven om beurten zang nummers ten beste. Met een kort propa gandistisch slotwoord sloot de kapelaan de prettige en waardige lustrumviering. Raadsagenda. Morgenavond te half acht komt de raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen. 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken 3. Opnieuw vaststelling der Verordening op de Winkelsluiting. 4. Wijziging der begrooting 19341935. 5. Inzake 't café-verbod der steuntrek kende werkloozen op verzoek van Dept. van Sociale Zaken op te nemen ln de Rij kssteunregeling 6. Eventueele nagekomen stukken. 7. Rondvraag en sluiting. RIJNSATERWOUDE. Vergadering der N.S.B. In het- café van den heer Groenewoud alhier werd een openbare vergadering ge houden door de N.S.B. Als spr. trad op den heer Schippers van Apeldoorn. De zaal i was matig bezet. De spreker wees er op, dat slechts de N.SB. welvaart kan bren gen en de klassestrijd uit zal bannen. Vol gens hem ls de politiek der huidige Neder- ianflsche regeering gebaseerd op het be lang van den enkeling. Ook over de cum- mulatie Van functies sprak hij zijn afkeu ring uit De christenvervolging in Rusland en in Spanje werden eveneens door hem gehekeld. Enkele schriftelijke vragen wer den door den spreker beantwoord Met het zingen van het „Wilhelmus" werd deze bijeenkomst gesloten. TER AAR. CENTRALE VEILING. De jaarvergadering. In het Patronaatsgebouw hield de Coöp. Centr. Tuinbouwvelllngsvereen. „Ter Aar en Onistr. GA." haar vierde alg. leden jaarvergadering onder presidium van den heer C. W. v. d. Hoorn Azn. Aanwezig 187 leden, alsmede de commissie van advies en een deputatie van de Boerenleenbank „Ter Aar". De voorzitter opende en wierp een terug blik over het afgeloopen jaar. Het heeft ons niet gebracht, aldus spr.. wat wij zoo vurig wensohten, nl. opleving in den han del. prijsstijging van onze producten. De uitkomsten zijn weer slechter en dat ge voelen we het meeste nog ln de bedroe vende ultkeering der steungelden. De kassier-boekhouder Kammeraat bracht het jaarverslag uit, waaraan het volgende is ontleend: De export op Duitschland ging vrij goed, getuige de ruime verzending van minder - soortige snijboonen, totdat de exporteur tot de ontdekking kwam dat betaling niet volgde, wat hem noopte tot stopzetting van zijn bedrijf. Groot zijn de moeilijk heden. die daardoor voor de veilingen rezen en geweldige schadeposten dreigden. Gelukkig is door ingrijpen van de regee ring nog grooter onheil voorkomen en zal nog wel veel terecht komen, maar de allereerste schade had toch de tuinderij te incasseeren. Voor onze vereenlging ls deze zaak gelukkig nogai meegeloopen. De toe stand der tuinderij is en blijft penibel. De regeering tracht wel zooveel mogelijk in stand te houden wat te houden ls, dooi nog steeds steun te verleenen en te trach ten de export nog gaande te houden, maat het spreekt vanzelf dat dit niet voldoende ls en kan zijn. Ook aan haar kunnen is een grens gesteld. Geconstateerd moet wel worden dat juist de Veensche Tuinbouw het al heel hard te verantwoorden heeft, maar de regeering schijnt ook daarvan overtuigd, zoodat zij speciale belangstel ling heeft voor deze streken. Afwachten is ten deze het parool Het afgeloopen jaar rijn er 157 veilingen gehouden. Wekelijks werd er geveild De voornaamste aanvoer bestond uit 43372 KG. spinazie, 512.000 St. sla. 129.871 st. bloemkool. 23.458 kisten snijboonen (kas), 56.571 zak peulen. 78.826 zak doperwten. 35.617 zak tuinboonen, 156.000 zak snij boonen, 34.684 zak stek. 6251 zak prlncesse- boonen. 2090 zak stamboonen, 10.363 zak pronkboonen, 2000 bos prei. 2680 bos raap stelen. 6269 bos rabarber, 2750 bos seldery, 11.022 bos radijs, 35.094 bos peen, 337 bos peterselie. 2718 KG. spruiten, 9500 K.G. uien, 1373 K.G. witlof, 6600 K.G. aard beien, 1158 K.G. andijvie, 42.589 st. andijvie, 32.660 K.G. postelein, 27.675 st komkom mers, 1073 st. meloenen, 4700 K.G. apek- boonen, 546 K.G druiven, 20.540 K.G. breekpeen, 3216 K.G. kroten. 104 458 K G. tomaten, augurken: 9240 K.G. fijn, 11.460 K.G fijnbasterd, 119.540 K.G. basterd. 668.940 K.G. grof, 56.000 K.G. bommen en 290.000 K.G. knorrels. Benevens nog verschillende andere soorten groenten echter alle ln kleinere kwantums. Een rijke verscheidenheid dus, waaruit blijkt, dat behalve de oude gewone Veensche cultuur van erwten, boonen en augurken, er al heel wat warmoezerij-gewassen worden geteeld. Daar dit jaar de snijboonen een gTetigen afzet vonden is de afvalhoop niet zoo groot geworden als het vorige jaar. Evenwel draaiden ook dit jaar de peulen door, iets wat tot nog toe niet was voorgevallen. De binnenlandsche markt was meestentijds flauw gestemd, men kan merken dat de zaken nergens goed gaan. De conserven- fabrieken hebben echter dit jaar zeer veel afgenomen. De augurken baarden een groote teleurstelling. De vooruitzichten waren schijnbaar goed. doch toen de tijd daar was. was de animo niet groot. De tomaten toonden ook den geheelen tijd al een droevig beeld. De prijzen konden zich nooit eens flink handhaven. Trouwens slechts één product bracht een behoorlij ken prijs op, nl. snijboonen. Toch is de veilingsomzet niet veel beneden die van het vorig jaar gebleven. Zij bedroeg dit jaar f. 448.921,48 of f. 5831,50 minder dan 1933. In aanmerking genomen de vernie tiging van een belangrijk gedeelte van den oogst, behoeft eigenlijk van geen achter uitgang gesproken _te, worden. De eind uitkomst mag dan ook alleszins bevredi gend genoemd worden. Bij het bestuursvoorstel herbenoeming van de commissie van advies, deelde de voorzitter mede dat de samenwerking met dit college voortreffelijk ls, waarop zij dan ook voorstelde de commissie voor een jaar te herbenoemen. De vergadering veree- nigde zich met dit voorstel. De aftredende bestuursleden M. Hol- scher, Mar. Kleyn, H. Schellingerhout en het lid van de controle-commissie Joh. v. d. Jagt. werden allen herkozen. Besloten werd tot het aangaan van een loopende reke ning-courant ten bedrage van f 135.000 Namens de commissie van controle bracht de heer Joh v. d. Jagt verslag uit over de balans en verlies- en winstrekening. Hij kon verklaren, dat alle boeken en be scheiden waren accoord bevonden. Besloten werd de winst op de reserve te plaatsen. De heer A. Hooeervorst achtte voor vele artikelen de fusthuur hoog en zag deze gaarne teruggebracht naar 1 ct. Het bestuur is van meening dat er geen winst behoeft gemaakt te worden van deze huur Er zal. wanneer de kisten- exploitatie dit bewijst, een volgend jaar restitutie plaats hebben. Nadat nog enkele inllchingen gevraagd waren, werd de balans en verlies- en winstrekening goedgekeurd. De totaalbedragen van de balans zijn f. 61 196,63, van de exploitatie rekening f. 31.633,68. Bij het agendapunt mededeellngen zelde de voorzitter, dat er gelegenheid is om op de saneeringsvlakte stamboonen te teelen tegen den prijs van f. 18 per 100 K.G. De boonen moeten in het najaar goed droog en met de hand gelezen zijn. Zij die hiervan wenschen gebruik te maken, moe ten zich1 vervoegen ten kantore, binnen aoht dagen. Dit jaar zal evenals het vorig jaar eerst de persoonlijke afdeeling voor de klok komen, daarna de bloc. Mochten sommigen nog veranderen van systeem, dan worden zij in de gelegenheid gesteld, binnen een termijn van acht dagen dit op te geven aan het kantoor. Met groote ernst werd er op gewezen dat de tuinders hun producten zoo goed mogelijk behan delen en ze ln een zindelijk vaartuig aan voeren. Voorts stelde het bestuur voor al de augurken op te laten halen. Zij wil dit doen in het belang van de augurken teelt, om tevens de kwaliteit hooger op te voeren. De bedrijfsleider van Dam lichtte dit voorstel toe, waarna aanneming volgde. Het percentage voor de persoonlijke afdee ling bedraagt dit jaar 5°/o, voor de augur ken 7°/o. De bloc zal nog nader vastgesteld worden. Bij de rondvraag besprak de heer H. Markman de huidige steunultkeerlng voor onze streek en wees vooral op het systeem wat voor ons funest is. Om een juister beeld te krijgén van de gemiddelde op brengst van bepaalde producten, moet men de verschillende perloden nemen. Spr. hoopte dat het bestuur ter bevoegder In stantie en met samenwerking van de ver schillende organisaties er op zal aandrin ging de voorzitter over tot sluiting, gen, hierin verbetering te krijgen. Het bestuur zal actief zijn. De heer Mart. Lek hield een warm betoog over de financieele moeilijkheden, waarin vele tuinders ver- keeren De heer Rekelhof drong aan op verhooging van de minimum-prijzen. Na dat nog enkele andere leden technische veilingaangelegenheden hadden besproken WADDINXVEEN. Als onderwijzer te Moercapelle is be noemd dt heer Kok, wachtgelder alhier. Alhier ls in 1934 door de drie ge meentebedrijven de volgende winst ge maakt: Electriciteitsbedrijven f. 12514.65; Waterleidingbedrijf f. 2028.76; Gasbedrijf f. 12290.23. Alhier is bij het gemeentebestuur door een persoon aan gewetensgeld be taald de som van f. 6204.24. Bedankt heeft als lid van het kerk bestuur van de parochie St. Victor alhier, de heer J. van Steijn wegens zijn hoogen leeftijd van 86 jaar; 36 Jaar heeft hij deel van dit college uitgemaakt. In 1934 werd in de maanden Ja nuari en Februari alhier aan steun uit betaald f. 9423.24. In 1935 in het zelfde tijdperk is dit bedrag gestegen tot de som van f. 13631.83. WOUBRUGGE. Installatie Weesmoeder en -Vader. Dezer dagen had de installatie plaats van het echtpaar van Dam, komende uit Alphen, als verzorgers van het Wees- en Armenhuis der Ned. Herv. Gemeente, al hier. Deze installatie alsmede het afscheid van mej. Wed. v. Straaten, de weesmoeder, vond in intiemen kring plaats. De voorz. van het bestuur, de heer N. de Bruin, sprak zeer waardeerend over al den arbeid die genoemde juffrouw in het belang der inrichting heeft verricht. Gedurende 8 Jaar heeft zij zich, inzonderheid na het overlijden van haar man, met volle toe wijding aan haar taak gegeven. Ook wer den woorden van afscheid gesproken door den heer D. Bik, ouderling der N. H. Ge meente. Het is de wensch van het bestuur en ook van haar vele vrienden, dat mej. v. straaten nog vele Jaren als bewoon ster van het weeshuls, hetwelk haar Hef en dierbaar is geworden, haar arbeid mag zien voortzetten. Hierna had vervolgens de installatie plaats van het echtpaar van Dam, waarbij dit echtpaar hartelijk werd welkom geheeten. Dat zij onder Gods zegen tot rijke zegen van velen gesteld mogen worden. De jongellngsver. „Tlmotheus" en de meisjesver. „Mirjam" kwVmen in open bare jaarvergadering bijeen, onder leiding van ds. Nauta. Spr. memoreerde o.m. het heuglijk feit dat de J.V. in het afgeloo pen jaar zijn 50-jarig bestaan heeft mo gen beleven, dat gepaard ging met aan bieding van enkele geschenken. Uit de jaarverslagen viel te constateeren dat het jeugdwerk zich over 't algemeen in een gezonden staat mag verheugen; een twee tal inleidingen gaf blijk van ernstigen stu diezin. Het welvoorziene programma werd op vlotte wijze afgewerkt. De voordrach ten, in poëzie en prozavorm, de schoone zangstukjes en mooie tableaux, het bood alles een rijk varieerend geheel, waaraan vooral de gemaakte behartenswaardige opmerkingen vanuit het Bondshuis der M. V. niet weinig bijdroegen. Door ouder ling Metselaar werd deze welgeslaagde samenkomst op de gebruikelijke wijze ge sloten. Het kerkgebouw was tot in de paden bezet Het zittend raadslid, de heer L. Tondu, heeft aan het bestuur van „Ge meentebelang" medegedeeld, dat hij niet meer ln aanmerking wenscht te komen voor deze functie Voor de „Mlddenstandsvereeniging" welke in ledenvergadering bijeen kwam, heeft de bemiddellngscominissaris, de heer P. A. van Aggelen een lezing gehou den over Middenstandscredlet. HEDEN Amicitia: Prop. film „Die Leythe", 8 uur nam Vrijdag. Prediker: Spr. de heer K. Erlecke. 81/4 uur nam. Rijnsburg (Chr. Kleuterschool)Chr Hlst. Kiesver. Spr. de heeren de Wltt en Wilbrink. Vit uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uur nam „De Zegdaagsche". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nam „Voorj aarsparade". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater, Hoogewoerd 49.8u. nrn. „Zwel lm Sonnenscheln". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater, Steenstraat 39. 8f/J u. nam. „De Witte". Zondag nam. 2 uur, 4Vt uur en 8 u. 15. Woensdag- en Zaterdagnam. 2Vt uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot vm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 11 tot en met Zondag 17 Maart a.s. waar genomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steenstraat 35, telef. 136. A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. C. van Zijp, Wilhelmlnapark 8, Oegst- geest, telef. 274. HAARLEMMERMEER. Noodlottige val. Een zoontje van den heer M. aan den Spieringweg te Vijf hulzen alhier had het ongeluk van een zolder te vallen. In be- wusteloozen toestand werd de kleine opge nomen en onder behandeling gesteld van een dokter, die een hersenschudding con stateerde. Te water. De bestuurder van een vrachtauto van de firma B. uit Rotterdam raakte op den IJweg alhier door het defect raken van een der onderdeden, de macht over het stuur kwijt, met het gevolg dat de auto eerst tegen een boom botste en daarna ln de wegsloot tuimelde. De chauffeur kwam er met een paar lichte kwetsuren af. Aan de lading, bestaande uit bussen en tonnen met vetten en oliën werd groote schade toegebracht. Een bakfiets van den koopman in galanteriën C. v. E. sloeg op den Spiering weg nabij Vijfhuizen onderstboven en kwam daarna in de sloot terecht. Vele artikelen bekwamen ernstige waterschade, terwijl ook de bakfiets zwaar beschadigd werd zoodat het gebeurde voor v. E. een groote schadepost beteekent. Bij den heer Krul aan den Akerdijk alhier, ls 's nacht ingebroken in de riiwiel- herstelplaats. De dief of dieven hebben zich door verbreking van het slot toegang tot het gebouw verschaft en daaruit een nog zoo goed als nieuw rijwiel, alsmede verschillende onderdeelen van rijwielen ontvreemd. De politie stelt 'n onderzoek in, HILLEGOM. VERG. DER ALG. VER. VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR. Belangrijke uitspraken. De afd. Hillegom van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur heeft haar jaarver gadering gehouden onder voorzitterschap van den heer P. J. W. van Til, omdat de heer W. Jonkheer afwezig was. De notulen en het Jaarverslag zijn ge lezen door den secretaris, den heer J. R. N. J. Bijl van Duyvenbode. Voorts ls uit gebracht het jaarverslag van de Hllle- gomsche Beurscommissie, waaraan ver bonden was de vraag om de gebruikelijke subsidie. Deze vraag is aangehouden voor nader overleg. Het aftr. commissielid de heer C. J. Bakker is bij acclamatie herkozen. Een brief van 12 bladzijden van den heer W. Kuyk is tot een volgende vergadering aan gehouden. Voor onderzoek der rekening over 1934 zijn aangewezen de heeren 't Mannetje en Benkemper. Een penning meester moet nog door het bestuur be noemd worden. Naar de alg. vergadering zijn afgevaar digd de heeren De Brabander en P. Goe- mans Antz„ plaatsvervangers de heeren Bijl en Th. W. C. Jonkheer. Vervolgens kwam de beschrijvingsbrief aan de orde, met de voorstellen en mo ties. De afd. ls natuurlijk vóór haar eigen motie inzake het goudpeil en tegen de motie van het hoofdbestuur. Het voorstel van Bennebroek-Vogelen- zang, verzoekende dat de regeering de te heffen omslag per roe voor het surplus voor haar rekening zal nemen, is breed voerig besproken. Het voorstel van het hoofdbestuur om de betaling over twee jaar te verdeelen, is verworpen. Daarna werd opnieuw gedebatteerd door voor- en tegenstanders en door leden, die iets an ders wenschten. Bij stemming ls het voor stel Bennebroek-Vogelenzang verworpen met 39 tegen 25 stemmen. Meerderen ont hielden zich van stemmen. Daarop volgde een nieuw voorstel, bij wijze van amendement op het voorgaan de. verzoekende de betaling der roe-be lasting voor onbepaalden tijd uit te stel len. Dit voorstel ls bij acclamatie aange nomen. De overige voorstellen van den beschrijvingsbrief gingen vlot onder den hamer door. 2-2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6