SPREEKWOORD RADEN CORRESPONDENTIE. GOEDE OPLOSSINGEN. Welk spreekwoord stelt dit plaatje voor? (Nadruk Dithaal schrijf ik als correspondentie, een BEDANKBRIEF aan mijn geheele raadsel- jeugd, allen tezamen, benevens vele ouders van raadselneven en nichten, verder vele oud raadselneven en nichten, ooi allen te ramen heel hartelijk, dank te zeggen voor de ontelbare gelu&wenschen tn brie ven, op mooie kaarten en kaartjes. Ge looft mij, ik stel het alles zeer op prijs, al die hartelijke gelukwenschen, al die vriendelijke gedachten om mij beterschap te wenschen. Zeker treffen mij ook altijd die hartelijke woorden, dat ik nog vele jaren de Raadseltante van de Jeugd van het Leidsoh Dagblad moge blijven. Met die woorden ben ik het roerend eens, het is mijn innige wensch dat ik nog lang Jullie Raadseltante moge blijven, want ik heb mijn jeugd en mijn werk voor die jeugd oprecht lief. O wat zou ik een heimwee hebben naar mijn raadselkinderen als ik mijn werk niet meer kon doen, daarom al moet ik wel eens te bed liggen, zoodat het iwerk mij inspanning kost, ik blijf het toch altijd volhouden en met liefde. Natuurlijk wil ik gaarne even apart de namen vermelden van degenen, die mij mooie kaarten of kaartjes toezonden, want ieder wil toch wel graag weten of ik die wel heb ontvangen. Hier volgen dan die namen: Dittie en Riekje Beyen, Jannle en Jacobus Nieboer, Lientje Lefeber, Bep en Wim Nieboer, Tini van Dam, Rika de Graaf, Jansje Grootveld, Aafje en Leen- dert van Haalem, Annie van Weizen, Hennie de lKcluse en familie, Oorrie Hol leman, Bep Peter, Jan Feenstra, Siet Feenstra, Tini Deegenaars, Lientje Oost veen, Adrie, Maurits, Johan en Tineke van Nood, Jo de Wekker, Stientje Martijn, Jaantje en Bep Brakhoven, Bep van Koo peren, De vier zusjes Hartevelt, Marletje Laterveer, Chris van der Born, Jo en Tie- leman van der Linden, Jan en Ria Uiter dijk, Henny en Conny van Vliet, Dirkje Hopman, Adrie van Nood, Cisca v. Gijzen, Nel Wagemans (heel aardig dat geluks telegram», Judith de Roode, Cornells Smit, Matthie en Annie van der Linden, Rietje Laman. Adriaan Pison, Piet Boogaarts,. Gerard, Dorus en Keesje de Geus, de heer en mevrouw de GeusRijsdam, Corrie en Henk Bousie, Celia, Nico, Hans en Corrie Kret, Nico H. Koning. Jitske en Marletje van Akker, Annie van der Valk, Jan, Piet en Truus van der Luöht, Franclna, Bald en Dirkje de Wit, Jannie van Biezen, Caro- lientje Verbiest, Jenny van Houten, Basje van der Valk (mooie eigen geplakte plaatjes). Hartelijk dank voor alle gelukwenschen in de brieven bij de goede oplossingen. Die namen kan ik natuurlijk niet allen apart opnoemen, wie zijn of haar naam ziet bij de goede oplossingen, weet dat ik de brieven dus ook de gelukwenschen ont ving. Hartelijk dank! Al geef ik vandaag niet zoo'n lange lijst van aparte antwoorden, eenige moeten het toch beslist wel zijn. Lilly van der Leeuw, heel hartelijk dank voor het mooie eigen gewerkte kleedje en de bloemen, je hebt mij bedorven hoor. Het speet mij heel erg dat ik je Zaterdag niet kon ontvangen en dus mondeling be danken, maar heusch het kon en mocht toen op dat oogenblik niet. Ik zag je van uit mijn bed wel voorbij het raam gaan. Sientje Timmermans, ook hartelijk be dankt voor het aardige kleedje dat je voor mij hebt gewerkt, dat vind ik heel lief van je om iets voor mij te maken en bedank je er vriendelijk voor, ook voor het aardige versje dat er bij was. Rie Oudshoorn, wat een beeldig zak doekje heb jij voor mij gewerkt, keurig fijn en ik stel de gedachte ook zeer op prijs hoor, nu heb ik een mooi souvenir aan je als je om je leeftijd moet ophouden. Je hebt jarenlang trouw meegedaan, jij hebt de boeken als aandenken aan die jaren en ik je mooie zakdoekje. Als ik het zal ge bruiken, zal ik aan je denken. Sari Minner, wat een beeldig vaasje met bloemen kreeg ik Zaterdag al van je, bui tengewoon mooi die gele en blauwe bloe men met dat fijne gToen, ik was er heel blij mee en bedank je heel hartelijk er voor, ze staan nog zoo mooi hier in mijn kamer. Toosje en Beppie Bouter, beiden harte lijk bedankt, Toosje voor het alleraardigste kleedje zelf voor mij gewerkt en Bep voor de heerlijke vruchten die mij best zullen smaken, ik vind het erg lief van jullie dat je mij zoo'n gezellig pakje stuurde. Bep en Wim Nieboer, hartelijk dank voor het alleraardigste portret. O wat gezellig jullie met je hond tusschen je beiden in; ik vind 't erg aardig dat ik ook een portret van jullie mocht hebben, ik ken jullie al zoo goed door je brieven altijd zoo trouw en nu weet ik dus hoe jullie er uitziet, dat Is gezelliger. Koos Nieboer, wel bedankt voor je keurig geteekende felicitatie, dat doe je netjes hoor. Eenige zeer aardige hartelijke brieven van eenige oud raadselneven en nichten, dat stel ik bijzonder op prijs als die mij nog niet vergeten hebben en mij nog eens schrijven voor mijn verjaardag. Jan Was senaar, gezellige lange brief hoor en heel hartelijk van je om mij nu al te beloven dat je mij ln het voorjaar zelf bloemen komt brengen. WiUy de Neys, vriendelijk dank voor je Schrijven en de gelukwen schen van je ouders, heel aardig dat je weer aan mij hebt gedacht. Dank aan mijn vroeger trouw raadsel nichtje Anje de Gelder voor je gezelligen brief. Je bent dus nu nog de trouwe hulp van je moeder en wilt later graag pleeg zuster worden. Zeker herinner ik mij dak je mij dikwijls over je poes schreef. Greta de Vries, je hebt mij dus ook nog niet vergeten en kwam mij nog eens uit voerig over alles vertellen. Kijk maar. Anje schreef mij ook. Prettig dat je een werk kring hebt. Neen, den laatsten tijd geen neefjes en nichtjes in de ziekenhuizen. Dat Hongaartje dat jij toen bezocht, is in Leiden getrouwd. Wim Kruit, ook nog een oud raadselneef dank voor je geluk wenschen. Later nog mooie ansichten ontvangen van: Eempien Wassenaar, viertal van Vliet Adri en Bram Bavelaar, Sientje en Maar ten Timmermans. Nu nog even als antwoord op vragen in zeer vele brieven: Al bracht lk mijn ver jaardag in bed door, toch is het een dag geworden, waarop ik met groote dankbaar heid terugzie want ik werd overladen met bewijzen van hartelijke vriendschap. Mijne kamer geleek op een bloementuin, zóó vele bloelende planten, vazen vol bloemen, prachtig bepaald. Verder een schat van cadeaux, vruchten, versnaperingen, veel te veel om op te noemen. Al is men dan ziek, dan stemt zooveel liefde en vriendschap toch dankbaar en blijde. En de stapels brieven, kaarten enz. die de post bracht, het was kolossaal. Willen allen, die mij feliciteerden nu deze correspondentie lezen en beschouwen als een brief tot hen persoonlijk gericht. Nogmaals hartelijk dank! en vele groe ten van: Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN, Den Haag, v. Beuningenstraat 42. verboden). GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Toosje en Beppie Bouter, Jan en Piet van Haven, Francina de Wit, Bald de Wit, Dickie de Wit, Jet Laman, Leendert Sybrands, Dorus de Geus, Gerard de Geus, Keesje de Geus, Geertrulda Blote, Koos Nieboer, Meintje van den Berg, Jan de Graaf, Grietje de Graaf, Jo van Ommering, Jan van Ommering, Gerda Knoppert, Jan Ballego, Piet Lagas, Annie Keyzer, Wim Keyzer, Lies Deumer, Jo Wassenaar, Eem pien Wassenaar, Nellie Warmenhoven, Corrie Warmenhoven, Willy Harteveldt, Marletje Stikkelorum, Bep en Wim Nieboer, Rie Oudshoorn, Klaas Oudshoorn, lolly der Leeuw, Jaap Krult, Leendert Moraal, Jacobus Moraal, Gerardus Teleng, Wilhel- mina Teleng, Margaretha Teleng, Miep Bey, Minnie van der Zeeuw, Marie Brokaar, Hermie de l'Ecluse, Tini Deegenaars, Henk Luttje, Jannie Nieboer, Jacobus Nieboer, Gerda Splecker, Ohris van der Born, Truus van der Lucht, Jan van der Lucht, Piet van der Lucht, Aaltje van Vliet, Boukje van Vliet, Adriaan van Vliet, Marielje van Vliet, Lientje Lefeber, (Abram de Wit mag ook gerust meedoen), Ans Vollenga, Rietje Vollenga. Piet Boekwijt, Tieleman van der Linden, Jo van der Linden, Lientje Oost veen, Martha Evenleens. Tini van Dam, Jan Bink, Maurits van Nood, Johan van Nood, Tineke van Nood, Wies Groeneveld, Trees Groeneveld, Marle Dusoswa, Bep Keereweer, Suze van den Berg, Marie van der Berg, Rietje Laman, Annie van der Valk, Bep van Vliet, Jo van Vliet, Betsy Stikkelorum, Willem Harteveld, Corrie Bousie, Henk Bousie, Anton Gottmer, Jo Gottmer, Piet Gottmer, Mientje Stikvoort, Cornells Zwanenburg, Truus de Graaf, Willem Sikkelorum, Wijnand Serdijn, Jan Voogt, Cor van leeuwen (mogen samen inzenden). Hendrika van Egmond, Daan van Egmond, Marietje Laterveer, Rie Har tevelt, Prijna Hartevelt, Jannie Hartevelt, Cootje Hartevelt, Nico Liebert, Margje Liebert (nog wel gefeliciteerd met je ver jaardag), Cisca van Gijzen, Jaantje Brax- hoven, Soetje de Nie, Henny van Vliet, Oonny van Vliet, Stientje Martijn, Bep Peter, Miep Kriek, Bep van Kooperen, Jan Feenstra, Siet Feenstra, Adriaan Boender. Adriaan Pison, Rie de Moed, Jannie de Moed; Geertruida Pelt, Leni Groeneveld (zeker erg blij dat je moeder en broertje uit het ziekenhuis zijn geko men), Adrie Bavelaar, Bram Bavelaar, Rika de Graaf, Annie van Weizen, Jan Boer lage, AU de Blauw, Cornells J. Arbouw, Jitske van Akker, Marietje van Akker, Henk Herreur, Leendert van Haalem, Aaf je van Haalem (prettig feest, gevierd voor Vader?), Piet Boogaarts, Cornells Smit, Matthie van der Linden, Annie van der Linden, Jannie van Biezen, Annie SoUie, Piet van Sohayk, Jannie Heetveld, Piet van Egmond, Jenny van Houten, Caro- Uentje Verbiest, Jannie de Water, Frans de Water.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 16