AKKERTJES Ik** Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 12 Maart 1935 Derde Blad No. 22997 DE INPOLDERING VAN HET IJSSELMEER Uitvoering van den Noord-Oostpolder opgeschort Gewacht wordt op verbetering van de rijksfinanciën. l\CEZf\L[\ /TUKIÜN Goed uitgevoerd Schilderwerk BINNENLAND. QJ* KERK- EN SCH00LNIEUWS. Verschenen ls de memorie van antwoord op het voorlooplg verslag der Tweede Kamer over de begrooting van het Zul- derzeefonds 1935. Ontleend is daaraan: De regeering sluit zich aan bij veie leden, die in verdere inpoldering op den duur meer voor- dan nadeelen zien. Bij den flnancleelen toestand, zooals deze zich thans laat aanzien, ls echter groote voorzichtigheid geboden. Op het crediet van den Staat kan niet onbegrensd een beroep worden gedaan zoolang het herstel der Staatsfinanciën nog niet zoover is gevorderd, dat een in hoofdzaak sluiten de Rijksbegrootlng wordt verkregen. De mogelijkheid daarvan kan eerst worden overzien na de totstandkoming van de nog in dit zittingsjaar te behandelen wets ontwerpen om tot de onmisbare verdere verbetering van de financiën te komen. Op grond hiervan meent de regeering, dat het geen zin heeft, het op deze be grooting onder art. 8 voor de N. O. in poldering uitgetrokken bedrag van 2 mll- lioen te handhaven; zij geeft er de voor keur aan, dien post voorshands terug te nemen in afwachting van de uitkomst der bemoeiingen inzake verbetering der Rijksfinanciën. De regeering streeft er naar om de Rijksuitgaven, welke uit deze begrooting voortvloeien, tot een in verband met de omstandigheden noodzakelijk en zoo laag mogelijk peil terug te brengen. Eén en ander zal echter niet ten gévolge hebben, dat de voorbereiding van een fi nancieel aannemelijk plan voor de N. O. inpoldering zal worden gestaakt. Voortbouwende op den ter zake reeds verrichten arbeid is aan de diensten der Zuiderzeewerken en van de Wieringer- meer opdracht verstrekt, gezamenlijk der gelijk plan verder te onderzoeken en uit te werken. Zulks is geschied in afwachting van de reorganisatie van de diensten en licha men, welke tot nu toe bij de leiding en uitvoering van den afsluitings- en inpol- ieringsarbeid een taak te vervullen had den. Het kwam geraden voor, deze dien sten en lichamen zooveel noodig ongerept te houden, totdat zij door de nieuw te vormen organen zouden kunnen worden vervangen, aangezien deze nieuwe organen moeten worden gegrond op een nog tot stand te brengen wet, waarvan de behan deling nog eenigen tijd zal vorderen. Intusschen kan worden medegedeeld, dat een wetsontwerp tot regeling van de hierbedoelde aangelegenheid, het Depar tement heeft verlaten. Reorganisatie van den dienst. Nu de afslultingsarbeid ten einde is ge bracht en de ontginnlngsarbeid in den Wleringermeerpolder het eerste stadium achter den rug heeft en in regelmatige banen ls geleid, meent de minister, dat bij den verderen arbeid de personeelbezet- ting, welke daarvoor noodig wordt ge acht, reeds onmiddellijk zoo goed moge lijk op dien arbeid behoort te worden in gericht en dat daarbij de vereischte so berheid moet worden betracht. Dit heeft ertoe geleld, dat de directie van de Wieringermeer, welke uit 3 leden bestond, van wie 2 een andere bestem ming hebben gevolgd, niet is aangevuld, dat met ontbinding der z.g. proefpolder- commissie de werkzaamheden daarvan aan de Wleringermeer-directie zijn opge dragen en dat aan die directie wordt toe gevoegd een ingenieur met eenig perso neel van den dienst der Zuiderzeewerken voor de behartiging van de Waterstaats aangelegenheden in de Wieringermeer. Een onderdeel, de studie van de gevolgen van de afsluiting van de Zuiderzee op de waterstanden in de Waddenzee, de rege ling van de waterstanden in het IJssel- meer, het onderhoud van den afsluitdijk en van de spui- en schutsluizen en de be diening dier sluizen behoort op den duur aan den dienst van den Rijkswaterstaat te worden opgedragen. Ir. V. J. P. de Biocq van Kuffeler. De minister stelt zich voor, dat deze overgang zoo goed mogelijk wordt bevor derd door den heer De Biocq v. Kuffeler, die van de functie van Directeur-Gene raal der Zuiderzeewerken zal worden ont heven en hoofdingenieur van den Rijks waterstaat met verlof is, voor te dragen voor benoeming tot hoofdingenieur-di recteur van den Rijkswaterstaat, hem daarna bij dien dienst te herplaatsen als hoofdingenieur-directeur van den Alge- meenen Dienst en hem voorts te belas ten met de leiding van den dienst der Zuiderzeewerken. Als zoodanig blijft hij dan belast met het uitwerken, te zamen met het eenig overgebleven lid van de directie van den Wleringermeerpolder, van een definitief plan voor den N.O.-polder en met de afwikkeling van de overige Zuiderzeewerken, welke werkzaamheden nog eenige jaren in beslag zullen nemen. Wieringermeer. Van den minister zal niet worden ver wacht, dat hij thans met een voorstel tot Staats-socialiseering van de gronden in de Wieringermeer komen zal. Omtrent den vorm van Staatsexploitatie is nog geen definitieve beslissing genomen. Wel is de minister tot de overtuiging gekomen, dat ook aan bedrijven van normale groot te als vorm van Staatsexploitatie behoef te bestaat ten einde een graadmeter te verkrijgen voor de bepaling van de waar de van den grond bij verkoop en bij ver pachting beide. Op het oogenblik worden in de Wieringermeer behalve de aan par ticulieren uitgegeven bedrijven, ongeveer 11.000 H A. door den Staat geëxploiteerd. De juistheid van het betoog, dat ertal- looze, gegronde klachten zijn met betrek king tot de uitvoering van de Zuiderzee- steunwet. is den minister niet gebleken. De minister heeft nog geen beslissing genomen op de vraag, of de zeewiervis- schers op Texel als belanghebbenden kun nen worden aangemerkt. Hij wacht voor dit punt nog de resultaten van het on derzoek eener daartoe ingestelde commis sie af. Wat de binnenvisschers op het Zwarte Water en het Zwolsche Diep be treft, is hij van meening, dat deze niet kunnen worden gerekend tot de belang hebbenden, bedoeld in de Zuiderzeesteun- wet. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. het hotel, cafe en rest. bedrijf. De R.K. Bond van Hotel. Café en Rest. Geëmployeerden St. Antonius en de Algem. Bond van Hotel, Café, Restaurant perso neel hebben adhaesie betuigd aan het adres van den Nederl. Bond van Koffie huis Restaurant Houders en slijters afd. Leiden en Omstreken en aan het voorstel tan den heer E. Koster in Sept. 1934 aan den Gemeenteraad gestuurd, dat in Praeadvies is genomen, waarin tot uiting }s gebracht met welke extra zware lasten het bedrijf te kampen heeft. Men neme muziek, amusement en personeele be lastingen om nog maar niet te spreken tan auteursrechten, welke niet resor- teeren onder gemeentelijke inkomsten. Dit adres en voorstel wordt gesteund door de 'arknemers-organisaties die het als een Plicht achten de belangen van het. be drijf te verdedigen, want ook zij hebben (jt belang bij de zaken op peil te houden, door met alle middelen het publiek be hoorlijk te ontvangen en aan hetgeen zij Wagen, zoo goed mogelijk te voldoen. Door de zware tijden, die de zaken op het oogen ous mee maken, zagen vele patroons zich Knoopt reeds tot inkrimping van het be drijf over te gaan; door de musici alleen op Zaterdag en Zondag te laten optreden, door volwassen koks, dikwijls gezinshoof den. door jongere te vervangen: de keil ers moeten door gebrek aan bezoek ont slagen worden om nog maar niet te spre ien van buffet- en huisknechtpersoneel werkmeisjes, wat in hoofdzaak te RECLAME. IS HET VOORDEEHGST! Draagt NU Uw Schilderwerk op aan een erkend PATROON, daardoor helpt gij de werkloosheid bestrijden. 6513 Bond v. Ned. Schilderspatroons, afd. Leiden wijten is aan de geweldige belasting van accijns en omzetbelasting, die de con sumptie prijzen op zoo'n hoog peil houden. Vele patroons voelen zich onder deze omstandigheden genoodzaakt hun per soneel te ontslaan of te reorganiseeren. Het is ook voor de gemeente een groot be lang de werkgelegenheid zoo groot mogelijk te houden, daar zij door ontslaan van per soneel ten laste van de gemeente komen en zioh kunnen aansluiten bij de groote groep werkloozen. Wij hopen, dat het col lege van Leiden een open oog zal hebben, door de bedrijven die te zwaar belast zijn, te verlichten en zoo noodig de helpende hand te bieden, om zoodoende de patroons en werknemers voor ondergang te behoe den, en vooral voor de stad Leiden, de aantrekkelijkheid die het in de laatste jaren geniet van de vreemdelingen die een bezoek brachten aan onze stad. zoo goed mogelijk te maken, waar het Hotel en Rest.-bedrijf hoofdzakelijk daarop is aan gewezen. Zoo heeft ondergeteekende eenige grepen gedaan om een klein inzicht te geven, waar het Hotel en Rest.-bedrijf mede te kampen heeft, om te eindigen met het gezegde ,,Het is niet alles goud wat er blinkt". P. J. STIKKELMAN. Voorzitter v. R.K. Bond van Hotel, Café en Restaurant Geëmployeerden St. Antonius. DE CONTINGENTEERING VAN STEENKOLEN. MEMORIE VAN ANTWOORD AAN DE TWEEDE KAMER. Aan de Memorie van Antwoord aan de Tweedo Kamer wordt het volgende ont leend: De minister sluit zich geheel aan bij de meening dier leden, welke opmerken, dat het mijnbedrijf behoort tot de allerbelang rijkste bedrijven van ons land, zoowel wat betreft de kapitaalsinvestatie, als wat betreft het aantal arbeiders en de uitbe taalde loonbedragen. Waar de Regeering overtuigd ls, dat de toestand in de mijn streek inderdaad zeer ernstig is, laat zij niet na al het mogelijke te doen om een uitschakeling van een belangrijk deel van het productie-apparaat der mijnen te voorkomen. Zij acht dit zoowel uit econo misch als sociaal oogpunt noodzakelijk. Ofschoon moet worden toegegeven, dat de reeds toegepaste contlngenteering de gehoopte verbetering niet in alle deelen heeft gebracht, dient eenerzljds te worden bedacht, dat daardoor toch een verdere prijsval werd voorkomen, terwijl voorts een verdere stijging van den Import werd af geremd. De Regeering moet ontkennen, dat zij ten aanzien van steenkolen bij de onder handelingen met andere landen geen gun stige resultaten heeft weten te behalen. Echter dient men te beseffen, dat voor elk productieland het steenkolenprobleem uitermate moeilijk is. Hoe belangrijk een bepaalde tak van industrie ook kan zijn, resultaten bij internationale afspraken ten behoeve van een dusdanigen tak moe ten in elk geval worden bezien in 't licht van de totale import- en exportpositie. De import van kolen uit Duitschland zal in 1935 een zekere beperking ondergaan. Daartegenover staat echter een vermin derde uitvoer, hetgeen ten slotte neerkomt op een winst voor de Nederlandsche mij nen van 100.000 ton. Ten aanzien van België werd inmiddels een regeling getroffen, waarbij na lang durige en moeizame onderhandelingen ook een eenigszins betere positie voor de Ne derlandsche industrie werd bereikt. Tegenover Polen en de andere invoe rende landen, met uitzondering van Enge land, zal de beperking thans volledig effec tief zijn. Aangezien Engeland ten gevolge van de modus-vivendi-regellng een be paald percentage van den totalen uitvoer krijgt toegewezen, zal door de bovenge schetste regelingen de uitvoer uit Engeland ook ln zekere mate dalen. De Kolenconventie, welke tusschen de Nederlandsche en Duitsche mijnen be staat, zal per 31 Maart a.s. afloopen. De minister plaatst zich op het standpunt, dat vernieuwing dezer conventie, waar over thans wordt onderhandeld, niet dient te worden voorkomen. In het met Duitsch land gesloten handelsverdrag zijn de quantlteiten geregeld, welke tijdens de contlngenteering in het jaar 1935 uit dit land mogen worden ingevoerd. De onder handelingen der mijnen over de verlenging der conventie worden door de Regeering met aandacht gevolgd. De Regeering zal ongetwijfeld geen regeling sanctioneeren, waarbij geen rekening zou worden gehou den met de omstandigheid, dat de invoer van steenkolen thans aan invoerbeperking onderhevig is. Tegenover de oprichting van een cen traal verkoopkantoor staat de minister sympathiek. Daarvan zal ongetwijfeld eveneens een stabiliseerenden invloed op het prijspeil kunnen uitgaan. De minister is van meening, dat niet prijsstijging, doch stabilisatie het oogmerk moet zijn. aan gezien hij van meening blijft, dat stijging der prijzen van steenkolen boven het peil, dat overeenkomt met normale verhoudin gen en een vrije wereldmarkt, onge- wenscht is. De minister merkt nog op, dat op grond van de bij de handelsverdragen bereikte resultaten met vrij groote zekerheid mag worden aangenomen, dat voor inkrimping van de binnenlandsche productie niet be hoeft te worden gevreesd. Ook hieromtrent staat de regeering in regelmatig overleg met de Nederlandsche producenten. Dit impliceert echter niet, dat de regeering zich garant kan stellen voor behoud van tenminste de momenteele werkgelegen heid. De minister acht het niet noodzakelijk in de bereids ingestelde commissie van voorlichting omtrent vraagstukken, ver band houdende met de beperking van den koleninvoer, een vertegenwoordiger van de importeurs op te nemen. Voorts kan de minister niet bevorderen, dat aan importeurs, die in een bepaald tijdvak hun consenten niet hebben kunnen uitputten, wordt toegestaan, deze in een volgend tijdvak te gebruiken. Daartegen rijzen handelspolitieke en andere be zwaren. o NEDERLANDSCHE TREKKERSBOND. Het ledental gestegen tot 1345. De Nederlandsche Trekkersbond hield te Apeldoorn in ,.De Poort van Kleef" zijn vijfde congres; 24 afdeelingen waren hier op vertegenwoordigd. De voorzitter van het hoofdbestuur, de heer G. Houtzager (Am sterdam) merkte in zijn openingswoord op, dat in het afgeloopen jaar in den bond groote activiteit had geheerscht. Het leden tal steeg tot 1345. De heer Geert Dils wenschte namens Nederlandsche Jeugdherbergouders het hoofdbestuur geluk met dit congres. De heer Foquet deed desgelijks namens jeugd herbergouders in Vlaanderen. De heer W. Sligting hield een inleiding over het doel van den Ned. Trekkersbond, terwijl dr. E. van. Zinderen Bakker het onderscheid tusschen den N.T.B. en de Ned. Jeugdherbergcentrale uiteenzette. De heeren G. Houtzager, G. Stalling en Jo Koller, werden als leden van het hoofd bestuur herkozen. Voorts werden in het hoofdbestuur benoemd de heeren A. v. d. Berg (Eindhoven) en E. v. d. Kooy (Den Haag). Als districtsvertegenwoordigers warden herkozen Nel. Langerhuizen (Noord), Frans Naerebout (Centrum) en A. van Leeuwen (Zuid-Holland) en benoemd voor district Oost Hennie Keizer (Twente) eri voor district Zuid Th. Laban (Bergen op Zoom). - 784 RECLAME. 785 Geen wcfader met al die zieke menschen om U heenl Weesi Gij echter verstandig. Neem da delijk 'n "AKKERTJE" en van avond voor 't naar bed gaan nog een. Tien tegen één dat Ge daar- mede alle narigheid voorkomt u product morgen gezond en fiksch opstaat. "AKKERTJES" wer ken buitengewoon bij Griep. Per 12 stuks slechts 52 cent. Volgens recept von Apotheker Dumont Vraagt ooki „Laxeer-Akkerljes", da nieuws vinding van Apotheker Dumonl tegen ver- slopping, hardlijvigheid, eni.Werken zacht. LANDBOUWCOÖPERATIES, DIE HUIS HOUDELIJKE ARTIKELEN VERKOOPEN. De Middenstandsbonden verzoeken den Minister hiertegen op te treden. De drie Nederl. Middenstandsbonden hebben zich verplicht geacht de aandacht van den Minister van Economische Za ken te verzoeken voor een ontwikkeling, welke naar hun meening het land- bouw-coöperatiewezen dreigt te gaan ver- toonen en welke, als poging om de posi tie van eigen stand te verstevigen, wel licht niet onverklaarbaar mag worden genoemd, doch die tevens op de positie van andere maatschappelijke groepen een dermate noodlottige invloed zal kunnen gaan oefenen, dat h.i. de Regeering voor dit gevaar niet blind kan blijven. Men bedoelt de neiging, welke zich bij coöperatieve inkooporganisaties voor den landbouw vertoont, om ook artikelen, val lende buiten het landbouwbedrijf aan te koopen en door te leveren aan een ieder, welke daarvoor gegadigde is. Bij wijze van voorbeeld hebben de Mid denstandsbonden gewezen op de werk zaamheid ten deze van het werktuigen bureau van de Friesche Maatschappij van Landbouw. Blijkens een publicatie in het Friesche Landbouwblad, officieel orgaan van de Friesche Maatschappij van Landbouw, van 23 Juni 1934, is dit Bureau naast werktuigen voor het landbouwbedrijf, sinds kort o.a. gaan leveren: naaimachi nes, stofzuigers, waschmachines, keuken fornuizen, rijwielen enz. Het mag wel overbodig worden geacht aldus adressanten te betoogen. dat deze methode van aankoop «voor tallooze handelsbedrijven op het platteland en in de stedelijke centra der landbouwstreken, bij voortwoekering eenl evensgevaar moet gaan beteekenen. „In minder abnormale tijdsomstandig heden zou er wellicht geen aanleiding zijn de aandacht van den minister voor een dergelijk euvel te verzoeken. In min der abnormale tijdsomstandigheden zou er vermoedelijk ook geen gelegenheid zijn geweest een dergelijk euvel tot ontwikke ling te zien komen. Doch waar deze ontwikkeling zich in feite vertoont, daar vertrouwen wij, dat de particuliere handel niet tevergeefs naar beschermend ingrijpen daartegen van de zijde der overheid zal behoeven uit te zien. Adressanten beseffen, dat de minister de vormen en de wegen mist om recht streeks en zelfstandig aan dergelijke praktijken een einde te maken. Zij zijn er echter van overtuigd, dat niettemin aan hem de middelen ter be schikking staan om te verhinderen, dat de landbouw, welke thans in zooveel op zichten den rechtstreekschen steun van de overheid geniet, zich, georganiseerd, van een steeds grooter deel der bestaans- bronnen van den handel poogt meester te maken. Zij wenschen zich met nadruk van iedere oppositie met betrekking tot den landbouwsteun te onthouden. Integendeel: deze steun is ook voor di verse andere maatschappelijke groepen van onschatbare en onmisbare beteekenis. Doch wel mag en dient o.i. in de hui dige omstandigheden van den landbouw te worden verlangd, dat hij ook zijner zijds de bestaansmogelijkheid van die an dere maatschappelijke groepen eerbiedigt en hen niet verder uit hun economische werkzaamheid poogt te verdringen. Met aandrang verzoeken zij dan ook den minister zijn invloed wel te willen aanwenden, om het daarheen te leiden, dat de aankooporganisaties van den land bouw zich van den handel in niet-be- drijfsbenoodigdheden en voorheen niet- verhandelde artikelen ten eenenmale ont houden." DR. A. MASSINK OVERLEDEN. Na een langdurig ziekbed is gisteren in het ziekenhuis der Broeders van St. Joan de Deo te Utrecht overleden dr. A. Mas- sink, scheikundig-bacterioloog en direc teur van het rijkslaboratorium voor Drinkwatervoorziening te Den Haag. Dr. Massink heelt den leeftijd van 45 jare" bereikt. PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Dr. J. Schokking, die benoemd was tot lid van de Prov. Staten van Zuid-Holland, heeft voor deze benoeming bedankt. Thans heeft de voorzitter van het Cen traal Stembureau in deze vacature be noemd verklaard den heer J. van Bruggen thans wonende te Heemstede. PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG 13 MAART. AARLANDERVEEN. Geref. Kerk: Nam. 7 uur (biduur gewas); ds. Moolhuizen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Lokaal v. Mandersloostraat: Nam. 3 uur en 7 uur, ds. van 't Hoog van Utrecht (bid dag v. h. gewas). Geref. Kerk, Raadhuisstr.Nam. Th u., ds. Bosch (biduur v. h. gewas). Geref. Kerk (De Ruyterstr.)Nam. TH uur, ds. Mulder (Biduur v. h. gewas.) Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. v. d. Meyden, van den Haag. Gebouw „Jonathan": Nam. 7.30 uur, ds. J. Schoneveld. BOSKOOP. Evangelisatie Chr. Bewaarschool: Nam. half acht, de heer van den Berg, van Schiedam. Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds, Bljdemast. HILLEGOM. Chr. Geref Kerk: Voorm. 10 en nam. half acht (Biddag gewas), ds. Hendrlksen LEIDERDORP. Geref. Kerk: Nam. 7 uur (biduur ge was), ds. Dijk. LISSE. Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur (Biddag gewas), ds. Tichelaar. Geref. Kerk: Nam. 7 uur (Biddag ge was), dr. Ruys. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur (Biddag gewas), ds Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam, 4 uur (Biddag gewas), ds. Ligtenberg. NIEUWVEEN. Geref. Kerk: Nam. 7 uur (Biddag gewas),' ds. Speelman. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur (Biduur gewas), ds. Bouman. Geref. Kerk: Nam. 7 uur (Biduur ge was), ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 3 uur (Biddag gewas), ds. Bijleveld van Haarlem. OEGSTGEEST. Pauluskzrk en H. Morschweg: Nam. half acht, Bijbellezing. SASSENHEIM. Geref. Kerk: Nam. half acht (Biduur gewas), ds. Kuiper. VOORSCHOTEN. Geref. Kerk: Nam. 8 uur, ds. J. C. Hout zagers (Bidstond v. h. gewas). WADDINXVEEN. Geref. Kerk: Nam. half acht (Biduur gewas), ds. Smidt. NED. HERV. KERK. Bedankt: voor Nieuwerkerk a. d. IJssel Th. Hettinga te Streefkerk. Beroepen: Te Culemborg (als hulppred.) L. J. v. d. Kam, cand. te Oosterbeek. Aangenomen: Naar Noordhorn (Gron.), J. K. Lofvers te Garsthuizen. Naar Rotte- valle—Drachster—Compagnie K. Terpstra te Drimmelen. Naar Haarlem-Noord (2e pred.pl.) Dr. M. v. d. Voet te Roodeschool. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Zuidhom A. J. Boss te Nijmegen. Bedankt: Voor Zwartebroek H. Veltman, te Bruchterveld. VRIJE EVANG. GEM. Bedankt: Voor Heerde J. F. v. Strien te Groningen. o Ds. W. KROESE. Ds. W. Kroese Ned. Herv. predikant te Oosterhout (Geld.) herdenkt morgen den dag waarop hii voor 25 jaar het predik ambt aanvaardde. De jubilaris werd 18 Jan. 1885 geboren en in 1908 candidaat in Overijsel. 13 Maart 1910 verbond hij zich te Vrouwenpolder aan zijn eerste gemeente. Vandaar ging hij in 1918 naar den Burg op Texel. In 1922 werd deze standplaats verwisseld met Velseroord, om in 1926 naar IJmuiden- Oost te vertrekken. Sedert 18 Oct. 1931 dient ds Kroese de gemeente van Ooster hout (Geld De jubilaris heeft zich het recht voorbehouden om niet te jublleeren. NIET LOSLATEN. Het Zendingsbureau te Oegstgeest (post rekening No. 6074) vraagt ons plaats voor het volgende: Wij schrijven 11 Maart en er is voor deze maand ook ongeveer f. 11.000 inge komen. Dat is te weinig. Toen in Januari het besluit der hoofdbesturen bekend werd gemaakt om naar Indië alleen die gelden over te maken, die aanwezig zou den zijn, is er een sterke beweging ont staan, zoodat over Januari en Februari de inkomsten beter waren dan in de ge lijknamige maanden van het vorige jaar. Maar men moet nu niet loslaten, wat toen begonnen is. Want dat besluit is niet voor één keer genomen. Om voor de zes weken van 1 April tot medio Mei het werk mogelijk te maken is er noodig f. 70,000, waarvan binnen 10 a 14 dagen nog f 50.000 bijeengebracht moet wolden. Werkelijk geen onmogelijke eisch. Maart 1934 heeft bijna f. 52.000 opgebracht. De tot dusver deze maand ontvangen f 11.000 moeten en kunnen nog beduidend aan groeien. ONZE TELEFOONNUMMERS: REDACTIE1507 DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2500 (op 2 lijnen)

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9