Vrouwenhanden IfïDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 12 Maart 1935 UIT DE OMSTREKEN. E- In verband met het overlijden van heer B. J. J. Van Wissen, ln leven lid- jerknemer der commissie van toezicht op agentschap der arbeidsbemiddeling en rerkloosheldsverzekerlng alhier, heeft de van den R.K. Landarbeidersbond „St, Deus Dedit" het volgend tweetal opge maakt. waaruit de raad een keuze zal kimnen doen: G. Bon en J. J. v. d. Bergen, en W. bevelen de raadsleden aan op dezer candldaten htm stem uit te brengen. g^PUROL VISSCHERIJBERICHTEN. AALSMEER. Raadsagenda. De raad komt morgen te 2 uur in open de zitting bijeen. De agenda vermeldt IJl.: Voorstel van B. en W. tot wijziging algemeene politieverordening, met be nadeling van een adres der IJsclub „Aals- 0eer", in verband met het door particu- jeren exploiteeren van ijsbanen; adres lU het bestuur der naai- en knlpschool alhier, om een subsidie over 1935 a f. 50, Kt bevordering van huishoudelijke voor lichting, in het bijzonder aan vrouwen nn werkloozen; verzoek van het hoofd bestuur der algemeene vereenlglng van bloembollencultuur te Haarlem, om van gemeentewege deel te nemen tot een be trag van f. 2000 in het waarborgfonds; .sticht in verband met de in dit voorjaar je Heemstede te houden Internationale jlora"-entoonstelllng; voorstel B. en W., noodslachtplaats aan den Pantweg zoo- janlg uit te breiden, dat gelegenheid tot slachten bestaat voor slagers, die geen beschikking over een slachtplaats hebben; toorstel B. en W., om een bedrag van I 300 te voteeren, o.a. voor huls- en ibaatcontrole op werklooze steuntrekken- ien; verzoek van J. de Vries, om mede- serking der gemeente tot het verkrijgen san den tuin naast de pontwachterswoning san de Kanaalstraat, voor het bouwen van mi timmermanswerkplaats met woonhuis. B. en W. schrijven dat zij het initiatief tan het bestuur der naai- en knipschool toejuichen en juist achten zij, dat de ge rente flnancieele medewerking verleent die nuttige voorlichting mogelijk te naken. Ook het verzoek van Bloembollen- tultuur Is door het college welwillend ont- tangen en het stelt den raad voor, be- boudens goedkeuring van Ged. Staten, tot «en maximum van f. 2000 deel te nemen het „Flora"-waarborgfonds. Tegen het listaan van den tuin bij de pontwaohVers ton in g voor bouw hebben B. en W. en de meerderheid der commissie van gemeente- raken geen bezwaar. Zij stellen den raad soor er accoord mee te gaan, dat de ge meente afstand doet van de huur, Indien de Vries den tuin In erfpacht of eigen dom mocht verkrijgen (van den Haarlem- mermeerpolder)Voorgesteld wordt om af wijzend te beschikken op een verzoek van den Ned. R.K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit", om medewerking, opdat het bestuur van den Zuidlegmeerpolder maat regelen treffe tot verharding van den Mijnsheerenweg. welke medewerking, vol- tens adressante, zou kunnen bestaan in flnancieele bijdrage ln genoemde ver- iardingskosten. (Reeds eerder heeft de raad zich in dezen met het standpunt van en W. vereenigd, dat het niet de taak gemeente is om flnancieele medewer- ting te Verleenen.). BENTHUIZEN. J&arverg. „Ziekenverpleging". De Benthuizensche Zlekenhulsverple- pngsver. „Draagt elkanders lasten", hield (aar jaarvergadering in de O. School. De ïoorzitter, de heer A. Verheul Az. sprak inleidend woord, waarin hij namens bestuur, zijn genoegen uitsprak over groote opkomst (72 leden), waarna tor den secretaris, den heer M. Idema, notulen werden gelezen, die zonder op- nttkingen werden goedgekeurd. Vervol leus bracht deze het jaarverslag uit, raaruit bleek, dat 15 personen waren ver- P'eegd met een totaal van 289 dagen. Het lantal leden was gestegen van 429 tot 469. Voorts deelde hij mede. dat het afgeloopen Jaar gunstig was geweest. Hierna deed de penningmeester, de heer J. v. d. Walle, wslag over zijn beheer, waaruit bleek dat Se ontvangsten hadden bedragen met in- hegrip der saldi f. 1300.59'/>, de uitgaven i 812.85, batig saldo f. 487.74'/i. Door de toren E. Verschoor en M. Havenaar wer- de rekeningen enz. nagezien en in orde bevonden. De voorz. dankte den secretaris en pen- Pp.ieester voor hun degelijk beheer, (onevens de commissie voor hun gedane rerk en stelde namens het bestuur voor contributie op f. 1.50 per lid over 1935 handhaven. Alzoo besloten. Het aftr. bestuurslid, de heer A. Ver tol Az„ werd bij acclamatie herkozen. Met alg. st. werd besloten een nieuw aan het reglement toe te voegen, zoo- de uitgaven voor het nemen van tgen-foto's en Röatgen-behandelingen laste van de vereenlglng komen, ia beantwoording van enkele vragen tot de voorzitter deze vergadering. HAARLEMMERMEER. Oppassen de boodschap? Set ls weder duidelijk gebleken, dat de torlemmermeer overstroomd wordt door '«schillende personen, die met allerlei "to en voorspiegelingen trachten om aan te komen. Hoewel er reeds meer- tonnalen tegen gewaarschuwd werd, zijn "®i?e Inwoners van die verkeerde prak- Ml toch weder de dupe geworden. Een c.g. kooplieden, met een grooten kof- - hij zich, die eenige jaren geleden in totlemmermeer een aantal Ingezetenen in liet loopen, heeft thans alhier op- *W z'n slag geslagen. Oppassen ls dus a hoodsohap! De heer E. Onck, kantoorbediende te «ddorp, is met Ingang van 1 April a.s. ijioemd tot controleur bij Maatschappe- Hulpbetoon voor den buitendienst te "togersberg. s«jt het vertrek van den heer Onck zul- de Tooneelver. „Gezellig Samenzijn" en voetbalver. „E.T.O." een van haar beste "achten missen. Het aantal kiezers, voorkomende op de voorlooplg vastgestelde kiezerslijst dezer gemeente voor 1935/1936 bedraagt gesplitst als volgt: Voor de Tweede Kamer der Sta ten Generaal 14167; voor de Provinciale Staten 13887 en voor den gemeenteraad 13193. De gemeente Haarlemmermeer la thans verdeeld in 15 stemdistrlcten (voor heen 13). K.W. Bijenkorf, Katwijk aan Zee IEDERE WOENSDAG EEN EXTRA VOORDEEL Pond mooie Pruimen 10 ct. '/i pond Choco Hagelslag 9 ct. Pruimedanten p. pond 20 ct. Groote Eierpruimedanten 26 ct. Schtjfappeltjes 25 ct. - Stukapp. p. p. 35 ct. Rozijnen, mooi blank 20 ct. Rozijnen p. p. 15 ct. - Krenten 19 ct. Krenten, extra kwaliteit 23 ct. Prima Sucade p. ons 11 ct. Gemengde Bloem p. p. 7 ct. Tarwebloem 9 ct. De betere bloem 11 ct. Ons zelfrijzend Bakmeel levert U het fijnste gebak. 2 pak voor 25 cent. Steeds versche gist verkrijgbaar. Spercieboonen, per Literblik 19 ct. Snijboonen, per Literblik 19 ct. Fijn gesm. Keukenvet, p. pondsbeker 25 ct. Versch gesmolten Rundvet 33 ct, Paul Krugerstraat 28, Zuidstraat 3. 802 HERVORMDE STAATSPARTIJ. Hedenavond spreekt in de Gemeente zaal te Katwijk aan Zee, wegens ver hindering vain den heer B. G. Peerehoom Ds. A. C. G. DEN HERTOG, Herv. Pred. te ROTTERDAM. Aanvang 8 uur. 777 KATWIJK AAN ZEE. AANBESTEDING. Slooping en bouw nieuwe openbare school. Alhier had de aanbesteding plaats van het sloepen van de bestaande openbare school en het bouwen van een nieuwe schooi. Ingeschreven werden door: Gebrs. Iterson, Rijnsburg, zonder kelder f 45.906, met kelder f 46.406; N. v. Wie lingen, Oude Wetering resp. f. 45.500, f. 47.700; H N. v. Leeuwen resp. f 45.286, f. 46.286; G. de G<est JAzn., resp. f. 45.000. f. 46.100; Gebrs. v. d. Plas resp. f. 44.800. f. 45.000; N. v. d. Velde en De Jong, Oegst- geest, resp. f. 44.000, f. 45.700; G. Haas noot resp. f. 42.640, f. 43.670; Gebrs. Ver loop resp. f. 42.392. f. 43.842; Heljnsbroek en Leenderts, Schiedam, resp. f. 41.500, f. 42.900; A. S. Zwanenburg, resp. f. 41.075, f. 42.995; A. de Best resp. f. 40.900, f 41.950; J. Houwaald resp. f. 40.500; f. 41.550; I. Meijvogel resp. f. 40.235. f 41.000; Gebrs. Ouwehand, resp. f. 40.214, f. 41.786; N. Voordouw, Zoeterwoude, resp. f. 39.725, 40.725; H. Sennis, Bussum, resp. f. 39.675, f. 40.725; Jac. Parlevllet resp. f. 39.248, f. 39.848; Vooys en Verdoes resp. f. 38.590, f. 39.530. Waar geen woonplaats vermeld ls wonen de Inschrijvers te Katwijk-Zee. B. en W. hebben het werk gegund aan de laagste lnschrijfster, de firma Vooys en Verdoes voor f. 38.590 zonder kelder. Openbare vergadering van de Chr. Dem. Unie. De afd. Katwijk vergaderde in de Ge meentezaal, waar de heer A. P. Jungcurt uit den Haag optrad over „Naar een nieuwe Maatschappij." De voorz., de heer P. Guyt, opende met gebed en het lezen van een gedeelte uit Lucas 10. Spr. wees er op, dat er teekenen zijn, dat hier ter plaatse bij de a.s. ge- meenteraads- en prov. verkiezingen de actie fel zal zijn. WIJ als leden van de C. D. U. hebben als taak op te komen voor sociale gerechtigheid, In de Prov. St. en in de Eerste Kamer zal het protest van de C. D. U. weerklinken. De heer Jungcurt, die hierna sprak, haalde den schrijver Bellamy aan, die een halve eeuw geleden ln zijn boek „Het jaar 2000" de maatschappij beschreef. Deze vergelijkt hij met een groote wagen met een voerman op den bok en voortgetrok ken door een groote menigte menschen. Zoo is de maatschappij nog, aan den eenen kant bevinden zich de zwoegers, aan den anderen kant de bevoorrechten. Dr. Kuy- per schreef in 1890, aan den eenen kant bevindt zich de welgedane bourgeoisie, aan den anderen kant de arme tobbers. En nu na 40 jaar zien we het weer zoo, de arbeiders worden in hun bestaan bekort en voor menigeen is de broodvraag, de klemmende vraag geworden. Wij. Chr. De mocraten, komen tot u om u bij ons te scharen en te streven naar de sociale rechtvaardiging Wanneer steun wordt in gekrompen, uitkeeringen minder worden, zorgt men eerst dat de gulden gaaf blijft. Het lijkt dat wij leven in den tijd van de aanbidding van het gouden kalf. Wij wil len als C. D. U.'ers onze stem tegen het kapitalisme verheffen. Dag aan dag neemt de ellende toe en loonen en recht worden besnoeid. De C.D.U. wil met woord en daad getuigen naar Gods woord. Daarom willen wij streve.n naar een radicale her vorming ln de maatschappij. God wil, dat wij strijden voor een wereld van gerechtig heid. De A.-R. partij en de Chr. Hist, Unie willen de oude maatschappelijke vormen laten bestaan met lapmiddelen. WIJ heb ben een crisis van overvloed, voor mil- lloenen ls er ln ons land vernietigd aan landbouwproducten. Daar moeten wij te gen protesteeren. Wij moeten den kant van de ordening uit. De C. D. U. erkent het recht op arbeid en de plicht om in het levensonderhoud der arbeiders te voorzien. Wij bestrijden fel de werkloosheid. Wij vragen om werkverruiming, op dat gebied kan nog veel gedaan worden; spr. somde enkele werkobjecten op. Wij moeten zor gen, dat de loonstandaard niet geringer wordt, want er ls een grens, die men niet straffeloos overschrijden kan. Spr. zette daarna zeer uitvoerig de be- teekenls der Prov. Statenverkiezing uit een en wees erop, dat door hen de leden der Eerste Kamer gekozen worden. Wij willen een nieuwe maatschappij, die wij van onderen af willen opbouwen en daar om treden wij als C.D.W. in het strijdperk. Zeer uitvoerig stond spr. stil bij het ont- wapenlngsvraagstuk. De C.D.U. stelt de zaak zeer principieel en daarom ls hij voor alle ontwapening. Als de predikanten en theologen hun taak goed verstaan had den, dan zou het ln 1914 anders geloopen zijn. De C.D.U. komt op tegen den God- deloozen geest. Met een propagandistisch woord om te komen tot de nieuwe maat schappij, eindigde spr. De heer Guyt dankte hem, waarna de heer Jungcurt met dankgebed sloot. J. R., uit de Kerksteeg deed bij de politie aangifte, dat van zijn land ln de duinen bij het Kampeerterrein een halve H. L. aardappelen ls ontvreemd. Door de politie ls beslag genomen een heerenrijwiel met belastlngmerk, dat door een onbekende voor f. 3.50 was verkocht, vermoedelijk van diefstal afkomstig. Het merk was: The Wentworth Special en was voorzien van koplamp en handbescher mers, Inlichtingen zijn te bekomen op het politiebureau. LISSE. Jaarfeest Chr. J.V. „Obadja". De Chr. Jong. Ver. „Obadja" hield haar 26ste Jaarfeest in gebouw „Rehoboth". Er was een groote opkomst. De heer B. van der Linden, liet bil den aanvang zingen Ps. 95 1 en 4 waarna hij een gedeelte van het lüdensevangelle voorlas. Hierna werd ln gebed voorgegaan. De voorzitter sprak een kort openings woord. Na net hoogtepunt van verleden jaar. toen het 25-jarlg Jubileum werd ge vierd. ls eenige Inzinking ingetreden, doch wU spannen alle krachten ln. om weer bergopwaarts te gaan. Spr. wees op het dienende element ln de Chr. Jongelings- vereeniglng. Men ls geen Ud om alleen maar te ontvangen, doch om ook iets te geven. De heer van der Pol bracht als'secr. het Jaarverslag uit. hetgeen hij deed op onder houdende wijze. Een duidelijk beeld werd gegeven van hetgeen zich in het afgeloo pen Jaar heeft voorgedaan. Het ledental was met 7 teruggeloopen; het kassaldo be droeg ruim f. 100, Den secr. werd dank ge bracht voor zijn keurig verslag. Daarna sprak de heer J. van der Pol over: „ln de wereld niet van de wereld". In de behandeling van dit Bijbelgedeelte werd duidelijk het onderscheid aangetoond tusschen de „wereld" en de „geloovigen" die door God in de wereld geplaatst zijn. Spr, wees op de velerlei verzoeking en ver leiding die op de gemeente Gods uitgaat waarbij zij alleen staande kan blijven in dien zij daartoe van God zelf de kracht ontvangt. Door L. Goldberg werd na dit mooie Bijbelsch onderwerp een fragment voor gelezen uit het bekende boek van Stanley Jones: „Christus langs den Indlschen Heir- weg" getiteld ..De levende Christus". Voor de pauze werd de eerste samen spraak opgevoerd getiteld: „De Vredes- vereeniging" welke samenspraak goed was ingestudeerd en goed ten uitvoer werd ge bracht. In de tweede helft was het de heer A. Tlbboel die namens den Kerkeraad het woord voerde en de gelukwensehen van den Kerkeraad overbracht. Spr. wees op den ernst der tijden en de verwarring der- geesten en stelde daarbij ln het licht het groote nut eener Chr. J.V, Hij riep de jongelingen toe: beproeft de geesten of ze uit God zijn. Het tweede programma-gedeelte werd geheel gevuld door de opvoering van „Novemberstorm". Op nederige wijze werd dit mooie stuk opgevoerd, waarvoor een woord van lof. OEGSTGEEST. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt in open bare vergadering bijeen op Donderdag a.s. des avonds te 7 uur. 1. Opening. 2 Notulen. Ingekomen stukken en mede- deellngen. 3. Voorstel van B. en W. tot benoeming van een lid der commissie van toezicht op het L.O. 4. Idem tot herziening der wedde van den adjunct opzichter bij gemeentewerken. 5. Idem tot herziening der verordening regelende de elschen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters. 6. Idem tot verhuur van grond aan Lex van Tienhoven te Oegstgeest en J. Treur te Lelmuiden. 7. Idem tot aankoop van grond aan den Rijnzichtweg. bestemd voor plantsoen, van de N.V. Gemeenschappelijke Eigendom te 's Gravenhage. 8. Idem tot huur van het huls Wilhel- minapark 15. 9. Comptablliteitsbeslulten. 10. Schoolgeldreclames. Rondvraag. Alg. Verg. Ver. voor Ziekenhuis-verpleging „Draagt elkanders lasten". Onder voorzitterschap van den heer K. Kruizinga vergaderde bovengenoemde ver eenlglng ln „Het Witte Huls". De voorzitter opende met een woord van welkom en een van teleurstelling over de geringe opkomst. De notulen van den secretaris den heer G. S. Bogaards werden onveranderd vastgesteld. De voorzitter deelde mede dat een schrijven was Inge komen van het gemeentebestuur inzake het verleenen van een tegemoetkoming in de contributie van bij de vereeniging aan gesloten werklooze leden. Verschillende personen gaven hierover hun zienswijze te kennen waarop breedvoerig van gedachten werd gewisseld. O.a. merkte de voorzitter op. dat, Indien medewerking wordt ver leend. het eigenlijke doel der vereenlglng wordt voorbijgezien daar het juiste doel ls de inwoners dezer gemeente in de gelegen heid te stellen door aansluiting onderling voor zich te voorzien in éventueele ver zorging in een zlekeninrichting voor zoo ver mogelijk, omdat het, alleendragen daar van voor zeer velen te bezwaarlijk is. Bij het niet kunnen voldoen aan de ougelegde verplichtingen door ziekenin- richtingen zou de patiënt kunnen worden beschouwd als armlastige voor de ge meente. Zoo ls het dus ook met de betaling van de verplichte contributie als lid dezer ver eenlglng Nader bezien ls een voldoen aan het verzoek te beschouwen als een voordeel voor de gemeente of Burg. Armbestuur. Eveneens werd betoogd dat zoodanige medewerking als verlaging van de contri butie ls te beschouwen. Ook werd betwij feld of de betrokken personen daarvan werkelijk voordeel zouden genieten. Het bestuur heeft dan ook gemeend op het voorgestelde verzoek niet te mogen ingaan. Tenslotte werd het bestuur machtiging verleend om voor 1 jaar een bedrag van f. 100. zoo noodig, voor tegemoetkoming aan te wenden in overleg met het ge meentebestuur. Het financieel verslag over 1934 werd goedgekeurd. Aan Inkomsten en uitgaven voor een bedrag van f. 3572.07. Het aantal verpleegdagen bedroeg 923 over 44 patiënten. Het saldo bedroeg f. 266.72. Aantal contribueerende leden was 1473. Den penningmeester werd dank gebracht voor zijn accuraat beheer. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende bestuursleden herkozen n.l. de heeren: K. Kruizinga. Ie voorzitter. N. Haasnoot, 2e secr. en P. Smit en J. Ober commissarissen. Het door de leden ontvangen herziene reglement gaf geen aanleiding tot nadere bespreking. Het bestuursvoorstel om het aantal ver pleegdagen te verhoogen van 50. op 56 werd goedgekeurd. Dit besluit zal ln wer king treden op 1 Juli as. Door een der leden werd gevraagd naar de instelling van een operatie-fonds waarop werd medegedeeld dat zoodanige instelling groote kosten zal medebrengen, waardoor contributleverhooglng onvermij delijk is. Volgens berekening zal dit min stens 5 ct. per hoofd zijn Daar de ver eeniging hiertoe niet bij machte is het risico te dragen zal van deze Instelling vooralsnog moeten worden afgezien. Inzake andere emolumenten werd besloten een vergoeding toe te staan van maximum f. 10 voor e.v. bestraling. Na rondvraag volgde sluiting. RECLAME- 775 RIJNSBURG. Tweetal Chr. Ger. Kerk. Door den kerkeraad van de Chr. Ger. Ge meente alhier is ter voorziening in de vacature ds. de Jong het volgende alpha- betlsche tweetal opgemaakt: 1. ds. W. Heerma te Aalsmeer; 2. J. Tamminga te Harderwijk. Aanrijding. In de Smidsstraat had 'n botsing plaats tusschen een wielrijder en een 5-jarlg dochtertje van Van E. De kleine kwam te vallen en brak een been, zoodat vervoer naar het Ac. Ziekenhuis noodzakelijk bleek. In verband met den a.s. Ouderavond was in de beide Ger. Scholen het werk der leerlingen voor de ouders te bezichtigen. Velen hebben daarvan gebruik gemaakt. De Commissie van Toezicht op het L. O. heeft benoemd tot voorz. den heer M. Pieper, hoofd der Emmaschool alhier. SASSENHEIM. Bijeenkomst der Staatk. Ger. Partij. Voor de pl. klesver. aangesloten bij de Staatkundig Geref. Partij trad in de Frö belschool als spreker op de heer Van Leeuwen van Alphen met het onderwerp: „Wachter, wat is er van den nacht?" De voorz. de heer Oudshoorn, opende waarna de heer v. Leeuwen zeide, dat er donkerheid heerscht op elk terrein van het leven; die donkerheid die zich meer uitspreidt, heeft een oorzaak. Deze ligt ln het Paradijs. Door de zondeval is de mensch geworden een vijand van God Wij gaan voort met ongehoorzaam te 2ljn en maken ons los van Hem; doch eens krijgen wij met Hem te doen en hoe zullen we dan geoordeeld worden? God heeft de mensch niet losgelaten; op ons is de plicht gelegd te leven ter verheer lijking van Zijn naam. Men probeert nu van alle zijden ep staatkundig terrein een politiek te voeren los van God en Zijn woord. Heel merk waardig is. dat er iedere keer iets nieuws ls. Wij hebben het liberalisme gehad, dat heerschappij gevoerd heeft in ons land; het ls verouderd en sterft weg. Daarop kwam het socialsme, dat heil zou bren gen aan Volk en Staat. Hoe schoon dat ook werd aangediend met prachtige leu zen, voldeed het niet. Het communisme voert een staatkunde, los van God en van Zijn woord; doch geen der 3 partijen zijn in staat gebleken, ons volk te re- geeren. Zij worden teruggedrongen door het nationaal socialisme onder Mussert. Deze partij zal allen en alles beschermen, zelfs Gods woord. De N.S.B. zegt: „ge moogt uw godsdienst hebben, want het is geen hoofdzaak." Aan het program der N.S.B. ontbreekt de principieele grondslag. Het Woord wordt door hen niet geacht tot richtsnoer voor hun politiek. De opkomst der N.S.B. teekent voor ons de donkerheid van deze tijden, doch het brengt ons niet nader tot den knieval voor God. De crisis is niet door menschen op te heffen, het bewijs hiervoor zijn de Cri- siswetten, die geen uitkomst geven en Fata Morgana's blijken te zijn. Wij moe ten ons leeren te bulgen voor God en zijn gebod. Gaat de regeering ons voor ln verootmoediging? Neen, dit gebeurt niet; alles gaat hier zonder God. Spr. citeerde „de Institutie" van Calvljn en vroeg of onze vaderen toen voor de vrijheid van het woord voor den Atheïst of De-ist e.a. hebben gestreden. Neen: het ging om de zuivere religie en toen waren wij de eerste in de rij der volken van Europa. Toen de religie niet meer als het eerste en het hoogste werd beschouwd, zakten wij terug. Spr. keurde af en ook de partij doet dit: cumulatie. Handhaving van hooge sala rissen en verlaging van de kleine. Dit ls uw en mijn schuld, aldus spr., want wij hebben de regeering er zelf gebracht. Hij zeide voorts, dat de A.-R. van dezen tijd niet meer A.-R. zijn. Wij zijn Staatk. Geref. omdat wij A.-R. zijn. De tegen woordige A.-R. partij heeft haar beginsel losgelaten. Wij zouden niets liever wen- blijven ondanks alle huishoudeli)ke arbeid gaaf, zacht en blank door schen, dan dat zij terugkeerde op de schreden van weleer. Als dit geoeurt, houdt de Staatk. Geref. Partij op te be staan. Want wij zijn slechts protestceren- den, doch men wil niet terug. Men stelt het volksbelang bóven dat van God. Spr. merkte tenslotte op dat God uiteindelijk dc overwinning zal behalen. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. Luk geb. Jansen z. W. M. Olyhoek geb. van Duin z. Overleden: B. C. Starrenburg m. 65 j. Dienstplichtigen van de lichting 1936 der gemeente Stompwijk, moeten zich aan de keurln-g onderwerpen op Donderdag 28 Maart a.s. te 9.15 of 1.45 uur in de Open bare School aan de Etóbergstraat te Voorburg. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: H J. M. Boon geb. Luscuere z. A. Jongeling geb. v. der Griend d. Getrouwd: H. J. Houthuijzen en Chr. Hammerschmldt. VEUR—LEIDSCHENDAM. Bijeenkomst Chr. Nat. Geheelonthouders. Bovengenoemde vereeniging afd. Voor- burg-Leidsdhendam, hield een welgeslaag den propaganda-avond in het dienstge bouw der Ned.-Herv. Kerk. Ds. Vermet opende met het laten zingen van Ps. 45 1, las daarna Lucas 11 van vers 16 tot vers 23 en ging voor ln gebed. Hierna sprak ds. Ver- met een welkomstwoord. De samenspraak „Hij is geen dronkaard" sloeg danig in. Ds. Vermet sloot na het zingen van ps. 42 5 op de gebruikelijke wijze. De Onderl. Ver. voor Ziekenhuisver- pleging schreef over Febr. j.l. 133 nieuwe leden in; het totaal bedraagt thans 8172. Gedurende Maart is in de Ned. Herv. Kerk ten bate van de Kerkvoogdij gecol lecteerd f. 124.05'/.>. De candidaatstelling voor de Commis sie van Ingezetenen, z.g. Dubbele Raad, ln verband met de voorgestelde samenvoeging van Stompwijk en Veur, is bepaald op Maandag 25 Maart a.s., terwijl de verkie zing van leden voor de Raden van Stomp wijk en Veur ls bepaald op Donderdag 6 Juni a.s. VOORSCHOTEN. Voor het Koningin-Moeder-Herden kingsfonds, stichting tot steun van on- en minvermogende tuberculoselijders, zal morgen een collecte worden gehouden. o WASSENAAR. Gevonden: Zakmes, muts, ring het sleutels, huissleutel, ketting met slot voor rijwiel, rozenkrans, jas, das, dameshand schoen, heerenhandschoen, kinderhand schoen, oorknop, kip. ZEVENHOVEN. Stille Omgang. In de vergadering van den Stillen Om gang bleek, dat f. 8,60 in kas is. De om gang wordt gehouden in den nacht van 16 op 17 Maart; er zal een extra trein zijn. De pastoor sprak over de H. Eucha ristie. Herkozen werd de secretaris, de heer W. Kerkhoven. In de Chr. sohool had een gezellige ouderavond plaats, welke werd geopend door dr. J. G. Ubbink, waarna een lezing volgde met lichtbeelden door den heer J. Verrij, onderwijaer aan het Doofstommen- instituut „Effatha". Uit het financieel verslag der eieren- veiling „De Leghorn" blijkt dat de ont vangsten bedroegen f. 5368.90, de uit gaven f. 5343,78; alzoo een batig saldo van f. 25,12. LJMUIDEN. 12 Maart. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 0.90—0.70. Tongen per K.G. f.0.900.53, Groote Schol per kist van 50 K.G. f. 98. Middelschol f. 16.5013 Zetschol f. 25—16 Kleine Schol f. 17.50— 5.40. Bot f. 6.20—4.90, Schar f. 9.50—2.60, Tongschar f2320. Roggen per 20 stuks f.12—11, Vleeten per stuk f. 3.50—2. Pie terman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 9.50—6. Groote Schelvisch f. 29—20 Mid del Schelvisch f. 28.50—21.50, Kleinmiddel Schelvisch f. 25—17, Kleine Schelvisch f. 22—13. Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 32—14. Gullen per kist van 50 KG. f. 15 —7.50 Lengen per stuk f 2—0.45 Heilbot per K.G. f. 0.80—0.55. Wijting per kist van 50 K.G. f. II1.30 Koolvlsch per stuk f 0.800.28, Makreel Der kist van 50 K.G. f. 11.00. Aangekomen 10 Stoomtrawlers: IJM. 155 met f.1252 IJM, 131 met f. 1263 IJM 135 met f. 1496. IJM. 31 met 5495 IJM 89 met f. 1525. IJM. 134 met f. 985 IJM 88 met f. 1400 IJM 253 met f. 1852. IJM. 189 met f. 2200. IJM 417 met f.3323: 4 kotters: E 165 met f.868 E 541 met f.676 E 506 niet f.663 BRX 1 met f.315: 1 logger: KW 112 met f.441. 11

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7