'(Bom K.W. Bijenkorf, Katwijk aan Zee LEJDSCH DAGBLAD Tweede Blad Dinsdag 5 Maart 1935 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. HAARLEMMERMEER. Jan r. d. Vosse t Op 66-jarigen leeftijd is te Hoofddorp ln zijn woning aan de Parklaan overleden ce heer Jan van de Vosse. die ongeveer 20 jaar geleden als conducteur bil de Ne derlandsen»? Spoorwegen van Leiderdorp naar Hoofddorp werd overgeplaatst en als zoodanig gedurende tal van jaren ls werk zaam geweest. Benzinedieven weer aan 't werk. In Haarlemmermeer hebben benzine dieven hun werk weer hervat. Ze hebben er zich vermoedelijk eerst van overtuigd, cat bij verschillende bewoners de vaten benzine op de erven liggen opgeslagen en zijn er blijkbaar s nachts met een auto op uit getrokken om hier en daar hun slag te slaan De heer O. te Hoofddorp kwam ook tot de ontdekking dat op deze wijze eenlge met benzine gevulde va'en van zijn erf verdwenen waren De politie stelt een onderzoek in. Men zij op zijn hoede! De landbouwer S. aan den Hoofdweg nabij den Vijfhulzerwee alhier, kwam 's morgens tot de ontdekking dat onge- wenschte bezoekers zich ln zijn woning hadden opgehouden en zich ook toegang hadden verschaft tot den achter het huis staanden stal alwaar zij zich van een groote hoeveelheid lijnmeel meester maak ten. De politie werd met het gebeurde ln kennis gesteld. HILLEGOM. Geslaagde Muziek en Tooneelavond. Hito heeft in samenwerking met de Hllleg. Harmoniekapel een tooneel- en muziekavond gegeven, die goed geslaagd is en in carnavalstemming verstreek. De tooneelver heeft het huiselijk spel in één bedrijf „Liefde" van J? J Rentmeester vertoond en daarna de „Aardschok", een amusant familietafreel van Otto Hartlng. Beide stukken zijn ook onlangs opgevoerd, toen en nu met- veel succes. Daarna gaf de Harmonie vroolijke mar- schen ten beste, welke de stemming nog verhoogden De voorzitter van Hito dankte de Har monie voor de samenwerking. o KATWIJK AAN ZEE. Visscberij-examens. Bij de ln de Visscherij school alhier af genomen examens voor het certificaat ln kennis der internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee zijn ge slaagd Jac. Dijkhuijzen, Plet v. d. Kraan, Bert Plokker, Arie Zuyderduyn Jzn., Ame- rik van Duyvenbode, Corn, van Beelen, Jan v. d. Plas Dzn., Piet Haasnoot, Corn. v. d. Bent, Huig Kuljt. Allen zijn leerlingen van den heer C. Varkevisser. directeur van de Visscherfj- school alhier .Rijksgedelegeerde was kapi- téin J. H. Götz. lid van de examencom missie voor stuurlieden. Door de politie werd overtreding van de winkelsluitingswet geconstateerd bij den kapper H. B. in de Voorstraat. Deze weigerde de agenten toe te laten., zoodat zij zich met geweld toegang tot den win kel hebben verschaft. Tegen H. B. zal proces-verbaal worden opgemaakt. De Vereen, tot Bevordering der Zen dingszaak heeft de derde telling gehouden van de zendingszakjes, die opgebracht heeft f. 82: in het geheel is nu ontvan gen het bedrag van f. 1383.611/». De motorlogger K W. 97, welke door aanvaring met een Fransche mailboot in do haven van Dieppe ernstige schade aan de voorsteven had beloopen, is na aldaar afdoende te hebben gerepareerd te IJmui- den aangekomen, teneinde wederom in de visscherij te worden gebracht. lederen Woensdag Reclame Kransjes per pond 19 cent een extra voordeel I Goudsche Kaas 20 p. pond 11 ct. Bruine Boonen per pond 8—10 cent Witte Boonen per pond 513 cent Groene Erwten per pond 79 cent Grove Spliterwten per pond 13 cent Capucijners ..fper pond 1315 cent Middel Rijst per pond 5 cent Grove Rijst per pond 79 cent Java Rijst, de meest smakelijke, p. p. 13 c. Vlugkokend» Havermout p. pondspak 14 ct. j Gemengd Voer, 5 pond 1921 cent Zwaluwlucifer, per pak 9 cent Brandspiritus, per flesch 17 cent Soda, per 5 pond 9 cent Zeepvlokken, per pond14 cent Houtzeep, per pond 15 cent Stijfsel, per pond 1113 cent Paul Krugerstraat 28, Zuidstraat 3 417 LISSE. De heer A. H Peters, hoofd der Gem. Arbeidsbeurs alhier, ls benoemd tot be stuurslid van de Ver. van Directeuren van Maatschappelijk Hulpbetoon (Armenzorg en Steunverleening) afd, Zuid-Holland. NOORD WIJKERHOUT. In hotel „Gouwenberg" heeft de vastenavond-feestviering op gezellige wijze plaats gehad. Er werd daar nl. carnaval gehouden met winterkermis, waarop allerlei vermakelijkheden te vinden waren. De R.K. muzikvereen. „Jeanne d'Arc" luis terde de feestelijkheden op met vroolijke muziek. Op feestelijke wijze werd in De Zilk het feit herdacht van het 12'/i-jarig Jubi leum van hét hoofd der R.K. Parochiale School van „Het Heilige Hart" Eerst werd in de R K Kerk aldaar een H. Mis van dankbaarheid opgedragen, waarna het hoofd der school, de heer J Remmerswaal gehuldigd werd. Alhier is opgericht een R.K. Bond van Kerkkoren-zangers. genaamd korenbond „Monseigneur Lans". RECLAME- 425 Wie zorgt een buisje Aspirin bij de hand te hebben, maakt zich over griep geen zorgen meer. De griep dreigt en de griep is een gevaarlijke vij and. Maar enkele tabletjes bij een opkomende onge steldheid zijn In den regel voldoende, om zich in kor ten tijd weer fit te voelen! jaagt de griep op de vlucht t RIJNSBURG. Vergadering H.G.S. De afd Rijnsburg van de Herv. Geref. Staatspartij hield haar jaarlljksche leden vergadering. De voorzitter de heer W Kralt opende na het laten zingen van ps. 25 4 met gebed en las Lucas 18 114. waar aan hii een Inleidend woord verbond. De secretaris, de heer D. v. Biezen, las de notulen van de vorige vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd Het jaarverslag gaf een overzicht van hetgeen in het vorig jaar door het afdee- lingsbestuux ls verricht en vermeldde een opgewekt vereenigingsleven met een groeiend aantal leden. Uit het financieel verslag van den penningmeester, den heer C. M Bloemendaal. bleek dat er een batig saldo was van f. 20. De bestuursverkiezing had tot retsultaat. dat de aftredenden, de heeren W Kralt en A Phillpsen met bijna alg. st. werden herkozen. De heer J. Brus- see bracht als afgevaardigde verslag uit van de Provinciale Vergadering te 'sGra- venhage. de heer D. v Biezen van de alg. vergadering te Utrecht, Tot leden van de kascommlssle werden benoemd de heeren G v. Egmond en N. Binnendijk Vervol gens werd zonder voorafgaande discussie het bestuursvoorstel ln stemming gebracht of bij de as. gemeenteraadsverkiezingen al of niet eigen candidaten zullen worden gesteld. Met groote meerderheid besliste de vergadering, dat men met een eigen lijst zou komen. Nadat besloten was voortaan 2 maal per jaar de contributie te innen sloot de heer v. Blezen, na het laten zingen van ps. 146 3 met dankgebed. Jaarverg. „Onderlinge Steunverleening." Deze vereeniging vergaderde in de oude Zondagsschool De voorzitter, de heer C. van Egmond Gz., opende met gebed. De notulen, gelezen door den secretaris, den heer C. v. Egmond Dz., werden onveran derd goedgekeurd Het jaarverslag ver meldde een kleine achteruitgang van het aantal leden in verband met de moeilijke tijdsomstandigheden. Dat aantal bedraagt thans 1191 Voor 24 patiënten in de ver schillende ziekenhuizen verpleegd, werd een bedrag van pl.m. f. 1200 uitbetaald. Slechts 2 maal werd van de ziekenauto gebruik gemaakt, doch verscheidene ma len van een personenauto Het verslag van den penningmeester, den heer W. L. v. d. Gugten, was somber van toon. De kas had onder den druk der tijden te lijden De uitgaven waren hooger dan de ont vangsten. zoodat er een nadeelig saldo van f. 119.01 is ontstaan. Dit werd echter uit de reserve bestreden. De heeren J. v. d. Eykel Wz. en D. v. Egmond Nz. werden aangewezen als controlecommissie. Door den laatste werd gerapporteerd dat boeken en bescheiden van den penningmeester in de beste orde waren bevonden. In de plaats van den heer C. v. Egmond Dz., die als bestuurslid bedankte, werd gekozen de heer Nic. van Egmond Wz. De voorzitter deelde mede, dat in de kosten van bestra ling eenlge tegemoetkoming door de Ver eeniging zou worden verleend, maar dat nog niet tot contributleverhooging Inzake operatiekosten zou worden overgegaan. Hierna sloot de voorzitter en ging de heer W. L. v. d. Gugten voor in dankgebed. A.-R. Prop—Club „Groen van Prinsterer" De voorzitter, de heer W. Star, opende na het zingen van Ps. 86 vrs 6 met gebed en las daarna voor Ps. 72. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. Hierna sprak de heer L. de Rover over „Gerech tigheid als eisch voor de oplossing van de sociale kwestie." De afval van God en het niet onderhouden van Zijn geboden ls de hoofdoorzaak van de sociale wan verhoudingen. Om tot betere sociale toe standen te komen, moeten we terug naar God en Zijn gebod. Wij vinden dan, dat alleen gerechtigheid de sociale kwestie kan oplossen. Als oorzaken van de sociale kwestie werden aangegeven egoïsme en in dividualisme. Tegenover dat egoïsme werd de zelfverloochening gesteld en tegenover het Individualisme de Christelijk solida riteit Ook wees spr. op het groote aan deel van de A -R. partij bij de sociale wet geving. Het ingrijpen van de overheid ls niet in strijd met het beginsel van: sou- vereimteit ln eigen kring, want de overheid is er om het recht op aarde te herstellen en de Kerk heeft het recht bekend te maken. De heer T. Kralt sloot met dankgebed en het laten zingen van Ps. 119 vrs 3 de vergadering. Volgens de Kiezerslijst 19351936 ls het aantal kiezers alhier voor de Tweede Kamer 2054, Prov. Staten 2046. Gemeente raad 2010. SASSENHEIM. DE HEER JOH. SPEELMAN EN DE GEMEENTERAAD. Neemt geen nieuwe candidatuur aan. Velen onzer lezers zullen dit bericht met leedwezen vernemen. De heer Speelman toch had de sympathie van vriend en tegenstander, al zijn de verhoudingen hier niet zoo toegespitst. HIJ acht het nu tijd voor hem om zijn mandaat ter beschik king te stellen en door een jongeren kracht vervangen te worden. De heer Speelman, die van 13 Febr. 1913 af zitting hail in den Raad, heeft veel ln het belang der ge meente gedaan. Tezljnertljd zal men dit wel naar voren brengen, doch wij willen slechts in herinnering brengen, dat mede door zijn bemiddeling het zoo fraaie wan- delpank .Rusthoff" in eigendom der ge meente kwam. De heer Speelman blijft raadslid tot zijn periodieke aftreding ln September a.s. De burgemeester met ziekteverlof. De burgemeester heeft met ziekteverlof de gemeente verlaten Wij hopen, dat hij spoedig geheel hersteld zijn functie weer zal uitoefenen. Ouderavond School der Herv. Gemeente. In het schoolgebouw had de Jaarlljksche ouderavond plaats waarvoor de belang stelling buitengewoon groot was. Ds. W. G. Krijkamp opende met te laten zingen Ps. 105: 5 waarna hij las Jozua 24 en ln gebed voorging. Het gesproken woord naar aanleiding van: „Aangaande mij en mijn hul6, wij zullen den Heere dienen" maakte grooten indruk. Ten slotte volgden er eenlge mededeelingen betreffende de school ln 1934. Uiterste zuinigheid is nood zakelijk. Het hoofd der school, de heer A. de de Haan, gaf een openbare les met de kin deren der 8ste klasse, ln de vakken Bijbel- sche Geschiedenis, aardrijkskunde en reke nen, afgewisseld met het zingen van een voudige liedjes. Een en ander had zeer de belangstelling, Vervolgens las me). Schaan voor: Van open zijn een prozastukje uit „Aan den ingang". In de pauze werd het werk der leerlingen bezichtigd daarvoor luisterde mej. Wilbrink de vergadering op met ..Nanne en Grietje", terwijl de heer Helj- gens een gedeelte voordroeg uit ..Klomp jes". Ten slotte dankte de voorzitter voor de opkomst en na het zingen van Ps. 103: 7 sloot hy. o VEUR—LEIDSCHENDAM. Rede van den heer Goslinga. Voor den R.-K. Volksbond sprak de heer Goslinga. voorz. van den Raad van Arbeid, dlstr. Leiden, over de Ongevallen-, Ziekte- Invaliditeitswet enz. Spr. gaf een uitvoe rige uiteenzetting over de werking van deze wetten, de rechten van de arbeiders, doch daarnaast ook de plichten van de arbeiders, welke zij ten dien opzichte nog maar al te veel verwaarlpozen. Spr. wees er ook op, dat als men door afwijzing van de zijde van den Raad ook altijd nog in beroep kan komen ~btj den Raad van Beroep. Na beantwoording va» een groot aantal vragen, werd de vergadering met dank aan den spr. gesloten. Van Prinses Juliaila is bij het comité voor schadevergoeding aan den tuinder A. Woning, wiens have by de stormramp is vernield, een gift binnengekomen. o VOORSCHOTEN. Eerste lustrum Chr. Landarb. Bond. In het Gebouw voor Chr. Belangen werd ter gelegenheid van het eerste lustrum van de afd. Voorschoten van den Chr. Landarb. Bond een feestavond gegeven, waaraan welwillende medewerking werd verleend door de Mondorgelclub onder leiding van den heer v. Wouw. De voorzitter, de heer A. Verstraten, opende met het laten zingen van Psalm 89 vrs 3 en voorlezing. Vervolgens sprak hij een woord van welkom, in het by- zonder tot den spreker, den heer Oude- kerk. Vervolgens gaf de secr., de heer W. J. v. Nieuwkerk een overzicht van de 5 Jaren van het bestaan, en een financieel overzicht. Na een muzikale afwisseling, sprak de heer Oudekerk over „Stryd en Zegen". Spr. wees op den stryd welke door deze organisatie is gevoerd, voor het beginsel en daartegenover de verkregen resultaten, nj. groei van 300 leden ln 1914 tot 27000 leden in 1935. Spr. wekte op tot krachtige propaganda. Hierna werden enkele stukjes voorge dragen en zorgde de mondorgelclub voor het muzikale gedeelte Alle nummers von den een warmen bijval Tenslotte heeft ds. H P. Fortgens, na dat nog de afgevaardigden gelukwenschen hadden geuit, een slotwoord gesproken en in een ernstig woord het bestuur en de leden op 't hart gedrukt, trouw te bhjven aan het beginsel en dit uit te dragen op het terrein van den arbeid, tot God's eer. Spr. sloot met dankgebed. Een mooi heerschap. Zaterdagavond omstreeks 10 uur, werden, tussdhen Voorschoten en Leiden, door twee surveilleerende Rijksveldwachters, in den polder, drie stroopers aangetroffen, die zy wilden bekeuren. Een van het drietal zag echter kans om te ontvluchten, terwyi een tweede weigerde zyn naam op te geven. Toen de veld wachters hem daarna ter voorgeleiding aan den Burgemeester van Voorsohoten wilden overbrengen en reeds met hem op den openbaren weg waren gekomen, ver zette de arrestant zich zóó krachtdadig, dat de veldwachters van hun gummistok gebruik moesten maken: één der veld wachters liep, behalve enkele trappen, ook nog ontvellingen aan gelaat en handen op. Geassisteerd door twee juist in die omge ving surveilleerende politiebeambten der gemeente Voorschoten en een gerequl- reerde auto wérd de woesteling naar het arrestantenlokaal, alhier, overgebracht en den volgenden dag voor den Burgemeester geleid Hij bleek te zyn A. v. M., wonende te 's-Gravenhage. Uit het aldaar inge stelde onderzoek bleek, dat hij reeds ver schillende vonnissen wegens misdryf ach ter den rug had. Na afloop van het onder zoek zal hij voor den Officier van Justitie worden geleid. Mooie zanguitvoering van „Door Eendracht Verbonden". Ter gelegenheid van het SO-Jarlj be staan van Voorschoten's Mannenkoor .Door Eendracht Verbonden" werd ln Hotel Deurloo een zanguitvoering gegeven met feestelijk karakter. ADe voorzitter sprak een woord van wel- >m tot de stampvolle zaal men had de stoelen en ryen zoo dicht opeen gezet, dat er nagenoeg geen plaatsruimte over was en in het byzonder tot één der oud-op richters den heer B. Lubach. Met een en kele greep uit de geschiedenis van het koor doorliep hy de 30 jaren en memo reerde hy de oprichting, de directeuren, de lubüeerende bestuursleden en een paar leden vanaf de oprichting. Het programma werd geopend met ..Ver trouwen" van Fr. Abt. dat aardig gedragen werd gezongen, hierna „Vaarwel" van Nicolat; Abendstandehen" van Carl. Sie- bold en „Wat lk heb" van A Zonder. ..Abenstandchen" van Carl. Slebold werd door het koor onder leiding van mej. Tilly Leening het mooiste en zuiverste gezon gen; dit was een genoegen om aan te hooren Ter afwisseling werden door de Man dolineclub „Voorschoten" onder leiding van mej. J. E. Rozler een 7-tal nummers uit gevoerd. „Dulcis Recuendus" een Spaan- sche Wals en de marsch .Ars et Labor", klonken het beste Jammer, dat het publiek zich wat roerde tydens deze mandollne- muzlek waardoor voor menigeen nog al wat verloren ging. Het mannenkoor besloot het gedeelte voor de pauze met ..De Nachtegaal" van Grétny; „Jagerslust" van C. A. Astholz en „Lied aan het Gangspil" van Fred Roeske. „Jagerslust" een oude bekende van het koor ls wel eens forscher gezongen maar „Lied aan het Gangspil" van Roeske maakte veel goed. Hierin was het mannen koor. klink en forsch en toch niet ruw. Alvorens gepauzeerd werd werden een tweetal bestuursleden en een lid gehuldigd ter gelegenheid van hun jubileum en en kele geschenken als herinnering aange boden. Hierna begon het meer feestelyke ka rakter. Er werd gekiend, waarvoor steeds veel animo bestaat en wat de kas van een vereeniging ten goede komt en daarna uitgevoerd .Een landeiyke Muziekuitvoe ring". „Een uurtje ln de Zangvereenlging" Artlstenrevue enz. Toen dit gedeelte van het programma zou beginnen naderde reeds aardig het mlddernachtelllk uur. Het was vroeg in den morgen, toen de feestviering achter den rug was. o WARMOND. Bijeenkomst Stillen Omgang. In zyn openingswoord kon de Voorzitter constateeren dat het Genootschap ln deze gemeente steeds vooruitgaat. Spr. riep allen een harbeiyk welkom toe, Inzonderheid den kapelaan pater Frigge en den heer O vost resp. dir. en secr. van de afdeeling Lelden. Een byzonder woord van dank bracht spr. aan het R.K. Parochiaal Zang koor, dat medewerking verleende, Door den secretaris werden de notulen der vorige byeenkomst voorgelezen en onder dankzegging vastgesteld. Het Zangkoor zong hierna onberlspeiyk een paar zang nummers, waarna de Voorzitter mede deelingen gaf met betrekking tot den te houden omgang op Zondag 10 Maart a.s. De aftr. leden de heeren J. Weyers en B. Moerkerk werden als bestuurslid herko zen. Het woord was hierna aan prof. Cleophas, die sprak over „De Stille Omgang en ons persooniyk devotieleven". Hy wist door zyn duidelijke voordracht te boeien. De Voorzitter bracht prof. Cleophas dank, voor zyn bezielende woorden. Nadat door het zangkoor wederom een paar zangnum mers tengehoore waren gebracht, sprak Pater Frigge nog een propagandistisch woord waarna sluiting volgde. o WASSENAAR. VER. VAN HUIS- EN GRONDEIGENAREN EN BOUWONDERNEMERS. Lezing over het Uitbreidingsplan. In Bellevue hield bovengenoemde ver. haar alg. jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. de Haan sprak het openings woord en hield een rede over: „Het wette lijk dit jaar voor de gemeente Wassenaar te wyzlgen ultbreidlnsgplan". Na een uiteenzetting van de factoren waarmee men met een uitbreidingsplan rekening moet houden, o.a. met de eischen en belangen van de omliggende groote ge meenten, zei spr. dat ondanks al die be langen de grondeigenaar het kind van de rekening ls. Wat nu het uitbreidingsplan dezer ge meente betreft, de Ryksstraatweg heeft de geheele gemeente ln twee deelen gesplitst. Hoewel er hier en daar enkele tunnels on der den Ryksweg zyn gemaakt voor het leggen van kabels, gas en water, is er ver zuimd te zorgen dat ook voor rioleering gereserveerd is. Het uitbreidingsplan is feiteiyk een verkapt bouwverbod .Over het uitbreidingsplan van Wassenaar ls het laatste woord nog niet gesproken; de keuze van den heer Dudok, den stedebouw kundigen adviseur van Den Haag. zal daar aan ook niet vreemd zyn. Spr. hoopte dat de heer Dudok zal slagen tot heil van Wassenaar; maar dat er geweldige offers van de grondeigenaren in Wassenaar zul len worden gevraagd, daarvan is spreker zeker. Het door wijlen architect Mutters ont worpen uitbreidingsplan voor onze ge meente ls grootsch opgezet; er is plaats voor ca. 500.000 zielen die nog zeer ruim zouden wonen. Als bekend werd dit ont werp gemaakt op verzoek van Ged. Staten, om verband te scheppen tusschen de vyf zich gestadig uitbreidende huizengroepen in onze gemeente. Eind 1924 kwam het ontwerp in den Raad waartegen een 35-tal bezwaarschrif ten waren ingekomen, die uitvoerig wer den besproken en velen kregen hun zin. Wassenaar verkreeg volgens het plan een bebouwd oppervlak van ruim 2823 H A. Vrijwel alle grond, uitgezonderd de dui nen bevattende, 1336 H.A. werd bestemd voor open bebouwing, d.w.z. met ten min ste 20 Meter tussche^ndmte Voor open bare parken is 94'/t H.A. bedoeld en on- g?v-\ - 42 H.A. is voor sportdoeleinden ge reserveerd. 35 H.A. voor industrieterrein zullen de fabrieken opnemen, 24 H.A. ls HEDEN: Den Buroht: Hollandsche Mij. Vaa Landbouw. Spr. Ir. Huismans. 8 uur nam. Rijnsburg (Kerkzaal): JubUeumultvoe ring Chr. Zangver. .Excelsior" 8 uur n.m. Schouwburg: Groot Ned. Tooneel De hulzen van den weduwnaar", 8i/4 uur nam Stadszaal: Revue „Da# zou Je wel wil len", 8 uur nam. Stadszaal: Kon Ned. Ver „Onze Vloot" Spr. de heer H Th. de Booy, 8'/« uur n.m! Oegsteeest (Patronaatsgebouw)Feest avond C.K.V „Fiks". 8 uur n.m. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg 8 uur Dam „De dubbelganger van Woronzeff." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater. Breestraat,, 8 uur nam „De familie van myn vrouw". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater Hooeewoerd 49.8u. nm. „20.000.000 sweethearts." Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater, Steenstraat 39. 8i/. u. nam ,Nell Gwyn". Zondag nam. 2 uur, 4'/» uur en 8 u. 15 Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/> uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der anotheken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Maart a.s, waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Visch- markt 8, Telef. 552 en C. van Zyp, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, Telef. 274 voldoende gerekend voor de laatste rust plaatsen. Heeft Den Haag met haar 477450 Inwoners reeds een duur distributie en vervoerbedryf, wegens de groote uitge breidheid, van de met lage hulzen be bouwde oppervlak, als het uitbreidings plan hier verwezenlykt zou worden, zou dat hier ln nog sterkere mate gelden. Voorts ls voor Wassenaar gedacht 6'/< H.A. voor ziekenhuizen enz. De dichtheid der bewoning ls hier dus gesteld op 80 in woners per H.A. ln de openbebouwing en 300 per H.A. in de gesloten bebouwing, een onderdak zullen vinden. Dus ln totaal een 492.430 Inwoners, maar met dit getal was het met de landeiyke gemeente Wasse naar afgeloopen. Zoover zal het evenwel niet komen, want de lessen, elders geleerd, toonen aan dat het lang niet onverschil lig ls, hoe de toeneming van het Inwoner aantal is. Voor gemeenten met schoone bosschen, duinen, weiden enz. spreken nog andere factoren mede. Dan is de toename geen hoofdzaak. Dan moet er geleld wor den om op de voordeeligste wyze die aan was op te nemen, ln het belang van de gemeente, dat is van belang van de in >- ners zelf. Een vast plan is noodzakelijk, zonder dat gaat de ongeordende bouw voort, slechts afhankeiyk van de behoefte aan contant geld van den landeigenaar. De gemeente die op byzondere .wyze haar belangen heeft weten te dienen, ls Hilversum, waarvan spr. het uitbreidings systeem uitvoerig besprak. De gemeente Hilversum ls nu omringd door een gordel van natuurbezit en zal daarvan op den duur meer voordeel heb ben dan van verkaveling voor bouwterrein. Wat zal er nu met ons uitbreidingsplan gebeuren? Is den heer Dudok door B. en W. een program ter hand gesteld of heeft de provincie weer een wensch te kennen gegeven? Spr. weet het niet. Niet zonder opzet heeft spr. als voorbeeld aangehaald de gemeente Hilversum. De gemeente-ar chitect van Hilversum heeft aldaar byna alle wenschen vervuld, die hier 'nog wor den geuit. Wassenaar is ryk aan schoone buitenplaatsen, mogelyk nog schooner dan ln het Gooi, bosschen zyn liler groot en fraai, in plaats van de heide, hebben wij duinen en wy hebben de zee. Maar niet, zooals in Hilversum voor de toekomst ver zekerd; veel ls hier verboden terrein, soms toegankeiyk voor enkelen, tegen betaling. Het ls hier bouw-, jacht- of schletterreln. Tydens de uitvoerige gedachtenwisse- ling kwam naar voren, dat als Indertijd in Park de Kieviet gebouwd was met de minimum eischen van open bebouwing dit niet het mooie en aan natuurschoon zoo rijke park geworden zou zyn. Hierop ving de elgeniyke vergadering aan. De notulen werden vastgesteld. Door den Secretaris den heer IJsselsteyn werd een uitvoerig jaarverslag uitgebracht, waarvoor hy een warm applaus in ont vangst moest nemen. De penningmeester de heer Verduyn deed verslag van den stand der financiën. De Inkomsten hadden bedragen f. 180.09. de uitgaven f. 133.84, zoodat hy het boekjaar afsloot met een batig slot van f. 48.25. De begrooting voor 1935 werd in ontvangst en uitgaaf vastge steld op f. 128.75. Tot leden der kascom- missie werden benoemd de heeren Van Rooljen en Llnders. De belde per. aftr. bestuursleden, n.l. de heeren dr. J. H. Verloop en A. Verduyn werden met groote meerderheid van stem men herkozen. Tot leden der propaganda- commissie werden benoemd de heeren Veldhuyzen. Vis en Linders. Na de rondvraag volgde sluiting. Met een dolkmes bedreigd. De automobilist W. uit Den Haag deed by de politie aangifte, dat hy op den weg naar het Wassenaarsche Slag met een dolk was bedreigd. De politie trok onmld- dellyk met den heer W. naar bedoelde plaats en trof daar een vyftal jonge ke rels aan. Het bleek, dat de heer W. deze met zyn auto was voorbygereden, toen een van hen. de 20-jarige D. uit Den Haag met een stok tegen de auto sloeg. W. stop te en vroeg, wat dat te beduiden had. W antwoord- daarop haalde D. een dolkmes te voorschyn en wilde daarmee den heer W. te lijf. De politie arresteerde het vyf- ♦al. doch op het bureau ging D. zóó hevig te keer, dat hy met vereende krachten w de cel gebracht moest worden. No ver hoord te zyn, werden de anderen op vrije voeten gesteld. Later ls het dolkmes ln de auto van den heer W. terug gevonden.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6