De revolutie in Griekenland. LEID5CH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 5 Maart 1935 Nog geenszins bedwongen. TELEGRAMMEN. RECHTZAKEN. SCHEEPSVERBINDINGEN. IAAT/IE BERICUnN BINNENLAND. COMMISSIE INZAKE HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING. Ten behoeve van vrouwen van werklooten en ondersteunden. Op ultnoodlglng van den Wethouder van Sociale Zaken hebben ten Gemeentehuize eenige malen besprekingen plaats gevon den met personen, die daadwerkelijk be langstelling toonden voor het vraagstuk van voorlichting op huishoudelijk gebied, ten behoeve van vrouwen van werkloozen en ondersteunden. Deze gedachtenwisse- ling heeft geleid tot de samenstelling van een Commissie, waarin onder voorzitter schap van voornoemden Wethouder, zit ting hebben genomen de hoofden van de Vakschool voor Meisjes aan het Rapen burg, de R.K. Vakschool voor Meisjes aan het Galgewater en het Leidsche Volks huis, en vertegenwoordigsters van de Ver- eeniging van Huisvrouwen, den R.K. Vrou wenbond. den Chr. Vrouwenbond en het Crisis-Comité, die met assistentie van de Sted. Fabrieken van Gas en Electrlciteit, zich het geven van deze huishoudelijke voorlichting tot taak heeft gesteld. Het secretariaat werd gevestigd bij den Ge meentelijken Dienst voor Sociale Zaken, Arbeidsbeurs, afd. Vrouwen. De Soe Dem. Vrouwenbond was ook uit- genoodigd van deze Commissie deel uit te maken, doch heeft dit geweigerd. Deze Commissie inzake huishoudelijke voorlichting stelt zich voor hare werk zaamheden te verrichten in nauw contact met de gelijknamige landelijke Commissie, die met Instemming van de Regeering voor dit doel bij het Departement van Sociale Zaken is ondergebracht. Haar werkplan geeft voorloopig aan, het organiseeren hier ter stede van een tentoonstelling van goede en goedkoope voeding, welke van 21 tot en met 23 Maart a.s. in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal zal worden gehou den. Hierna zullen een groot aantal demonstratie-avonden in verschillende buurtgebouwen worden gehouden, welke bij voldoende belangstelling gevolgd zullen worden door korte en populaire cursussen met een beperkt aantal deelneemsters onder deskundige leiding. Het ligt in de bedoeling tegelijkertijd van dit alles nadere bijzonderheden op ruime schaal te publiceeren. Het was voor de Commissie een groote voldoening te mogen ervaren, dat dit werk in breeden kring belangstelling en steun ondervindt. Van meerdere zijden kwamen reeds toezeggingen voor geldelijke hulp en kostelooze verstrekking van ingrediënten en materialen binnen. Dit alles geeft der Commissie het vertrouwen, dat zij voor haai' mooi sociaal werk, om de huisvroub/ door voorlichting beter inzicht bij te bren gen hoe zij haar geld zoo goed en zoo economisch mogelijk kan besteden, aller- wege medewerking en sympathie zal ondervinden. De Commissie is voorts gaarne bereid om aan initiatieven in verband met haar werk leiding of steun te geven. Haar is gebleken, dat het organiseeren van een groentedistributie voor werkloozen ook hier ter stede geen aanbeveling verdient, omdat hetgeen langs dien werk ter be schikking zou kunnen worden gesteld in in den vrijen handel in den regel onder minder bezwarende bepalingen voor niet hoogeren prijs te verkrijgen is. Het Secretariaat der Commissie, dat gelijk boven werd vermeld, gevestigd is aan de Arbeidsbeurs. Afd. Vrouwen, zal gaarne over het werk der Commissie aan belangstellenden nadere inlichtingen ver schaffen. o AANBESTEDINGEN. Oa. demping van het Levendaal. Hedenmorgen vond in het Bureau van Gemeentewerken de aanbesteding plaats van het dempen van het Levendaal, het verbreeden van een gedeelte van den Zoe- terwoudschen Singel, het verbreeden van de Utrechtsche Brug en verlengen van de Oegstgeesterlaan en de Mariënpoelstraat, een en ander met diverse bijkomende wer ken, in 3 perceelen. Perceel I. Uitvoering in werkverschaf fing. Perceel II. Uitvoering in werkverschaf fing of als normaal werk. Perceel in. Uitvoering in werkverschaf fing. Er waren 14 inschrijvers. G. A. Koning, Voorschoten: Perc. I f. 127.860; perc. III f68.563 H. C. Heemskerk Leiden. I. f 137.800; II. f35.700 (in werkverschaffing), f33.300 (normaal), III. f 67.700. Gesman en Zoetemeyer Alphen: I. f.117 000. n. f. 35.500 (normaal), f. 33.300 (werkverschaffing). A. en J. den Ouden, Oegstgeest: I. f. 113.300, n. f. 38.500 (werkverschaffing), f. 36.500 (normaal), III. f. 69.900. P. J. Visser, Wassenaar: in. f. 70.500. N. Timmers, Leiden: I. f. 143.380, in. f. 78.000. H. Bunschoten, Lelden: I. f. 138.360. T. de Winter en C. J. v. Weeren, Lelden: L f. 115.000, U. f. 31.000 (normaal), in. f. 61.000. Firma wed. H. v. Driel, Koudekerk: n. f. 30.765 (normaal), f. 31.900 (werkver schaffing). N.V. Houtgraaf en Bolsebroek, Heem stede: I f. 115.400 C. Godschalk, Leiden: n. f. 27.459 (nor maal), f. 28.459 (werkverschaffing) L. P. v. d. Geer en A. T. Stuifzand, Lei den: I. f. 95.795. II. f. 25.715 (werkverschaf fing). UI. f 57 850. H. Bunschoten, Lelden: III f. 78.810. T. Opdam te Noordwijk Zee: I f. 173.000. m Eveneens vond de aanbesteding plaats van het uitvoeren van slootdemping, rio- leerings- en bestratingswerken ten Zuiden van de Kanaalstraat. Hiervoor waren 19 inschrijvers: J. v. Lith en Joh. Schradenberg, Heem stede f.6445; E. v. d. Berg, Leiden f.4798; L, P. v. d. Geer en A. T. Stuifzand, Leiden f.4390; G. A. Koning, Voorschoten f4960; W. Visser, Wassenaar f.4375; P J. Visser, Wassenaar f.4990; H. Veld, Leiden f.5563; F Corver, Leiden f.5199; J. A. Schouls, Leiderdorp f.5191; Langeveld, Lelden f. 5555; De Winter en v. Weeren, Leiden f 4700; De Groot en Zn. Lelden f 5200; Heemskerk. Leiden f.4964; Bax en Steen- kist, Haarlem f.4680: C. Godschalk, Lel den 1.5600; B. v. Halem en Doornik, Lel den f.4444. H. Bunschoten Leiden f 5480; N.V. Holl. Mij. tot aanneming van Wegen en Werken „Homawena", Voorburg T 6588; v. Duljn en Vink, Noordwijk Zee f8390. De juiste toestand in Griekenland blijft moeilijk te beoordeelen. Wel wordt van officieele zijde het voorgesteld, alsof de mislukking verzekerd is, doch zoover is het nog niet. Geheel Kreta, deelen van Thracie en Zuid-Oost-Macedonië met de steden Kawala en Drama zijn in handen van de opstandelingen Serres schijnt door de regeeringstroepen te zijn heroverd De minister van oorlog Kondylis zal zelf de actie in Macedonië leiden. Het herstelwerk aan de beschadigde oorlogschepen is zoover gevorderd, dat zij spoedig tegen de opstandelingen zee kun nen kiezen. De regeering is voornemens, de vooraan staande aanhangers van Venizelos te arrestteien en te Thebe in een speciaal kamp als gijzelaars te interneeren. De aartsbisschop van Athene doet po gingen den opstand langs vreedzamen weg bij te leggen. De regeering heeft tot nog toe drie lichtingen gemobiliseerd en bovendien een aantal ,-trenge maatregelen tegen de op standelingen genomen. De door de regeering afgekondigde oorlogstoestand grijpt diep in het Atheen- söhe leven in. Overdag is het druk in de straten. Alle winkels zijn open en vooral het voetgangersverkeer is druk, daar auto's en taxi's niet mogen rijden, indien zij daartoe geen speciaal verlof hebben. De politie oefent een strenge controle uit op de in de straten rijdende auto's. Van den vroegen ochtend tot den laten avond verschijnen bijna ieder half uur extra- edities der dagbladen, welke door de ver- koopers luidkeels worden aangekondigd. Deze extra-edities gaan er bij het pu bliek gretig in en vaak ziet men zelfs vrouwen en kinderen op straat de krant leeen Over het algemeen heerscht er een opgewonden stemming tegen de rebellen. Des avonds zijn in Athene alle restau rants en bioscopen gesloten, en het auto verkeer is, met uitzondering voor de dienst auto's der diplomaten, geheel opgeheven. Burgers mogen na li uur niet meer op straat komen en de stad heeft hierdoor het uiterlijk van een plaats waar een oor logsverklaring is bekend gemaakt. De voor steden van Athene zijn des avonds volko men van de binnenstad afgesloten. President Zaïmis heeft een decreet on derteekend over de invoering van stand rechtbanken dat onmiddellijk van kracht wordt. De processen zullen buitengewoon kort zijn en de vonnissen zullen onmid dellijk voltrokken worden. Het vermogen van de rebellen wordt geconfisceerd. Zaïmis heeft voorts een oproep tot het volk gericht, waarin hi) een beroep doet op alle Grieken zonder onderscheid, en hun bezweert ,,alle persoonlijke politieke hartstochten te vergeten en zich aan de wetten te onderwerpen om de ramp te be zweren. welke het land bedreigt De regeering maakt zich gereed om he den haar geheele lucht- en vlootmacht tegen de rebellen van Kreta te doen op treden. indien dezen zich niet onvoor waardelijk overgeven. De vliegtuigen hebben de oorlogssche pen der rebellen reeds herhaaldelijk ge bombardeerd en drie torpedojagers zijn naar Kreta vertrokken. De kruiser „Awe- roff" is opnieuw door een tweetal bom men getroffen. Het huls van Venizelos zou door bommen zijn vernield. De gouverneur-generaal en de oud-gou verneur van Kreta zouden zijn gedood. Volgens het blad „Typos", zouden 25 leden der bemanning van den kruiser „Aweroff" zijn gefusilleerd en hun lijken overboord geworpen, omdat zij den opstand zouden hebben willen doen beëindigen. Hetzelfde blad meldt uit Mllos, dat een oorlogsschip der rebellen tusschen dit eiland en Kreta in brand staat. Vandaag beginnen ook de krijgsraden in Athene hun zittingen en zullen talrijke personen terecht staan die verdacht worden van medeplichtigheid aan den opstand De kruiser „Halll" zou ter beschikking staan van Venizelos, indien de opstand zou mislukken, ten>inde naar de Dodeka- nesos of Egypte te kunnen vluchten. Venizelos zou een groot plan de cam pagne voorbereiden, o.a. een aanval op Athene en de kust van de Middellandsche Zee en landing van troepen vanuit Kreta. Volgens inlichtingen uit goede bron moet Piastiras Frankrijk verlaten hebben en zich via Italië op weg bevinden naar Griekenland. Volgens een bericht uit Sofia, zou gene raal Piastiras, onder den naam Stlvas, op grond van een op 25 Jan. J.l. door den Griekschen Consul te Nice uitgerelkten pas, vertoefd hebben te Sofia en te Has- cova in het Noorden van Bulgarije en bij eenkomsten hebben gehad met z.g. Grlek- sche „kooplieden", die in werkelijkheid Grleksche officieren zijn geweest. Piasti ras zou vervolgens naar Frankrijk zijn ge reisd. Men ziet uit een en ander wel, dat nog geen definitieve beslissing is gevallen, al schijnt in Griekenland zelf de regeering in het voordeel. Reeds heeft minister Kondylis nieuwe verkiezingen aangekondigd na herstel der orde. RECLAME- 419 KINDERKERK „NATHANAEL" BELANGRIJKE BESPREKINGEN IN POLEN. WARSCHAU, 5 Maart (Reuter). In poli tieke kringen verluidt, dat binnenkort een conferentie gehouden zal worden van oud- premiers bij maarschalk Pllsoedski, ten einde de voornaamste politieke kwesties te bespreken. Dergelijke conferenties hebben i.ook vroeger plaats gehad, als Pllsoedski voor belangrijke beslissingen stond. Onderavond. Gisteravond hield bovengenoemde Kin- derkerk een ouderavond in het gebouw „Nathanaël". De voorzitter, de heer C. van 'tRiet, opende deze bijeenkomst door het laten zingen van Ps. 68 vs. 2, het lezen van Handelingen 8 vs. 2640 en gebed. Hierna heette de voorz. alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder eenige dames en heeren van een zangkoor hier ter stede en mej. Kokkedee (piano), die dezen avond hun medewerking zouden verleenen, waarna de secretaris, de heer P. v. d. Reijden, een referaat hield over „Blijdschap". Nadat het zangkoor zich had laten hoo- ren en er nog het een en ander was mede gedeeld door de feestcommissie, was het pauze. Hierin werd o.a. een tombola ge houden. Nadat de voorzitter nog eenige mededeelingen had gedaan over het a-s. 20-jarig bestaan der Kinderkerk, sloot hij deze bijeenkomst door het laten zingen van Gez. 180 vs. 1 en met dankzegging. GEVAERT DEMONSTRATIE-AVOND. In de bovenzalen van het café-rest. „In den Vergulden Turk" werd gisteravond vanwege de A.B.N.F., afdeeling Leiden, een foto-demonstratle-avond gehouden. De heer Joh. Geijtenbeek heette namens het bestuur de aanwezigen hartelijk welkom en leidde de sprekers voor dezen avond, de heeren Willebroek en De Heer met een enkel woord in. De heer Willebroek vertelde eenige bij zonderheden over de nieuwe Gevaert- producten en demonstreerde daarna het vergrooten op het Gevalux-papier, het nieuwe hooggevoellge Prestora-gaslicht- papler en het dubbelzijdige Transparex Rapide papier. Deze demonstratie werd door de aanwezigen met groote belangstel ling gevolgd en algemeen werden de mooie resultaten, vooral op het Gevalux met het prachtige fluweelen oppervlak, bewonderd. Na de pauze hield de heer J. de Heer een korte causerie over smalfilm, die door de super-panchromatische emulsie bijna onbegrensde mogelijkheden biedt. Zoo kan men in een goed verlichte of op een normaal verlicht tooneel de interessantste scène's verfilmen. Hierna werd een film over het straatleven ln Rotterdam ver toond, waarna een keurige collectie lan taarnplaatjes. alle op Vetachrom met de schoone tintenschaal vervaardigd, den avond besloot. De heer ir. A. W Overeijnder. voorzitter der L.A.F.V., betuigde namens alle aan wezigen aan de vertegenwoordigers van Gevaert zijn hartelijken dank voor den lperzamen avond, met een opwekking om zich aan te sluiten bil de L.A F.V., die het fotografisch werk van haar leden door cursussen lezingen -te op een honger neil t-acht te '-reneen. D~ heer J. v. d. Zanden sloot de bijeenkomst met. een onwekking om a'snog do*' te netr,"n aan den grooten winterwedstritd der A BN.F welks termijn van inzending tot 31 Maart is opengesteld. TWEE JAAR BEWIND VAN ROOSEVELT. NEW-YORK, 5 Maart (Reuter). Aan een diner ter viering van de tweejarige ambts uitoefening van Roosevelt, verklaarde de vroegere leider van de Nira. generaal Johnson, dat de prestaties van de regee ring van Roosevelt ongeëvenaard zijn in de geschiedenis van de Vereenigde Staten. De drijfveer is evenwel gebroken, aange zien de spontane medewerking van het volk is verdwenen Het land wordt door chaos en dictatuur bedreigd indien niet spoedig iets wordt gedaan om de solidariteit en de geestdrift van het jaar 1935 onder het geheele Ame- rikaansche volk te herstellen. Amerika zou reeds een dictator hebben, indien de president zelf niet daartegen was. Aan het einde van zijn rede becritiseerde John son scherp zekere politieke tegenstanders van den president. Aan het diner namen 250 Senaatsleden en vooraanstaande personen uit het poli tieke en economische leven deel. CHINA'S FINANTIEELE POSITIE. WASHINGTON, 5 Maart. (Reuter). De Chineesche ambassadeur Sze heeft heden een onderhoud gehad met William Phil lips, onderminister van bultenlandsche zaken en St. K. Hembeek, chef van de afdeeling voor zaken van het Verre Oosten aan het departement van bultenlandsche zaken. Zij weigerden alle drie om iets naders dver dit onderhoud mede te deelen. Nader hand zeide Phillips, dat Sze voortdurend voeling houdt met het ministerie inzake de Amerikaansche politiek van zilver aankoop, maar dat de toestand zich den laatsten tijd niet had ontwikkeld. HIJ weigerde commentaar te hechten aan het bericht dat Engeland een plan voor een leening aan China overweegt en weigerde iets mede te deelen omtrent het standpunt dat de Vereenigde Staten te genover een dergelijk voorstel Innemen. Deskundigen zijn de meening toegedaan, dat de wegen en middelen om China's moeilijkheden op te lossen, benevens de mogelijkheid van een leening, met groote welwillendheid zullen worden bestudeerd, maar zij zien ln de naaste toekomst nog geen mogelijkheid voor een gemeenschap pelijke leening. De Japansche ambassadeur Salto heeft eveneens een onderhoud met Phillips ge had. Men vermoedt, dat de Amerikaansche onderminister den ambassadeur de verze kering heeft gegeven, dat de Vereenigde Staten niet van zins zijn, om met andere mogendheden in diplomatieke onderhan delingen te treden betreffende China zon der Japan geheel ln te lichten over den gang van zaken. LAWINE IN SPANJE. 4 OVIEDO, 5 Maart (Reutel). In het dorp Perlunes is een huis getroffen door lawi nes. De moeder en zes kinderen werden gedood. DUITSCHLAND VRAAGT UITSTEL. HITLER VERKOUDEN. BERLIJN. 5 Maart (D.N.B.) Tijdens zijn bezoek aan Saarbrücken heeft de Fuehrer, Adolf Hitler, een lichte verkoud heid opgedaan, zoodat hij zeer heesch is. Op aandrang van de doktoren zijn daarom alle komende besprekingen uitgesteld. Minister von Neurath heeft zlcih daarom tot de Britscha regeering gewend met het verzoek om het aangekondigde bezoek van sir John Simon uit te willen stellen. LONDEN. 5 Maart (Reuter) De ver gadering van kabinetsministers heeft ln beginsel besloten, dat een Britsch verte genwoordiger een reis naar Moskou zal maken. MINISTER REGNIER TE ALGIERS. ALGIERS, 5 Maart (V.-D.) De aan komst van den Franschen minister van binnenlandsche zaken, Marcel Régnier, heeft tot eenige demonstraties aanleiding gegeven. Tijdens zijn ontscheping vloog een vliegtuig bestuurd door een lid van een der rechtsche organisaties over het schip en strooide biljetten uit, waarin stond dat Régnier beter had kunnen thuis blijven. In een open rijtuig reed de minister door de stad naar het ooriogs-gedenkteeken, omgeven door bereden politie, Afrlkaan- sche jagers en Spahl's. Er ontstond nog een niet ernstige botsing tusschen politie en demonstranten dicht bij 't oorlogsmo nument, waar de laatstgenoemden doeken met opschriften hadden ontplooid. De orde was echter hersteld voor de stoet arri veerde. o— STEUN AAN DE AMERIKAANSCHE SCHEEPVAART. WASHINGTON, 5 Maart. (VB.). Pre sident Roosevelt heeft gisteren het con gres voorstellen doen toekomen tot steun- verleenlng aan de Amerikaansche scheep vaart. opdat deze ln de toekomst zou kunnen voorzien in de behoeften zoowel in vredestijd alsook ln oorlogstijd, wan neer van de Aimerikaansche handels- scheepvaart buitengewone prestaties wor den geëlscht. Practisch kreeg de scheepvaart reeds tharis een verkapte subsidie door de con tracten met de posterijen, waarvoor dertig nüllioen dollar werd betaald, terwijl het postvervoer in werkelijkheid misschien slechts drie millioen dollar kostte, zoodat de overige 27 millioen als verkapte subsi dia beschouwd moest worden. DUITSCH JOURNALIST UIT ITALIË UITGEWEZEN. ROME, 5 Maart. (V.D.). De politie te Rome heeft eergisteren een correspondent van een Berlljnsöh nieuwsblad, Armln Richard, in verband met betaalde inlich tingen, die de journalist naast zijn be roepswerkzaamheden, anderen Instanties zou hebben verstrekt. Richard had reeds eerder van de Italiaansche autoriteiten waarschuwingen ontvangen, en hem werd aangezegd, dat hij uiterlijk Maandagavond Italië moest hebben verlaten. Doch op zijn verzoek is hem 24 uur uitstel vexleend om zijn zaken te regelen. HET PROCES TEGEN DEN CORSIKAANSCHEN BANDIET SPADA. PARIJS. 5 Maart. (V.D.). Te Bastla begon gisteren het proces tegen den be- ruchten Corsicaanschen bandiet André Spada, wiens gevangenneming indertijd pas gelukte na een drijfjacht, waarvoor speciale politietroepen van het vasteland tiaar Corsica waren gedirigeerd. Het pro ces vindt plaats in den schouwburg van Bastla, aangezien het gerechtsgebouw eenige jaren geleden instortte en nog niet hersteld ls. Spada droeg op de borst een groot crucifix. De aanklacht beschuldigt Spada van acht moorden. Nadat de aan klacht was voorgelezen herinnerde de president eraan, dat Spada op Sardinië geboren is, doch zijn nieuwe vaderland weinig eer had aangedaan. Gedurende elf jaar was hij een beruoht bandiet. Spada erkende dat deemoedig en ver klaarde thans nog slechts de waarheid ter wille van Christus te willen. Op de vraag waarom hij zoo gehandeld had antwoordde hij; ,Boor mijn eigen zonde, door den vrijen wil, die de vijand is van de waar heid". Niettemin verklaarde hij met eenige trots, dat bij een tijger ln menschenge- daante was geweest, doch dat het verleden hem rilet meer Interesseerde en hij slechts vooruit zag naar de toekomst. KOUDE IN SPANJE. MAiDRJÏD, 5 Maart. (V.D.). Sneeuw stormen hebben Spanje de laatste dagen hevig geteisterd en speciaal Murcia. de Zuidvruchten-provincie In Albufeira be draagt de schade f. 400.000 4000 ton citroenen zijn bevroren en men vreest ook dat de eerste twee jaar de boomen geen vruchten zullen dragen. 200 boomen langs den weg Madrid Burgos zijn door den storm neergeveld. DE ENGELSCHE WERKLOOSHEID. LONDEN. 5 Maart. (Reuter). De bespre king in het Lagerhuis over de bégrooting voor het nieuwe dienstjaar gaf den afge vaardigden der Labour-partij gelegenheid om een langdurig debat te beginnen over de werkloosheid, dat beëindigd werd met een regeerlngsoverwinning met 225 tegen 59 stemmen. VERDWENEN POSTZAKKEN. PARIJS. 5 Maart (Reuter). Nadat reeds eenige weken geleden een postzak was verdwenen, bevattende l'/i millioen fres. aan loongelden, zonder dat men tot dus ver het geld kon terugvinden of den dader arresteeren, verluidt thans, dat een van uit Parijs naar Maisons-Laffitte verzon den postzak met 900.000 francs aan bank papier eveneens is verdwenen. DE BANDIETEN IN MANDSJOEKVVO. TOKIO, 5 Maart, (Reuter) Mandsjoerijsche politiebeambten uit het stadje Finsjan ln Mandsjoerije zijn niar een Chineesche bandietenbende ovem. loopen en hebben den commissaris der plaatselijke politie met eenlgen van zl]a medewerkers ontvoerd. Ook eenige hoogê ambtenaren van het provinciaal bestuur zijn ontvoerd Troepen werden uitgezon den om de aldus uitgebreide bandieten bende op te sporen. Onderweg vond men de lijken van den politiecommissaris en zijn medewerkers, die door de bandieten waren vermoord. HAAGSCHE RECHTBANK. De Rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen G. C. uit Den Haag. die op 19 Febr. terecht stond van een verstek-von nis van de Rechtbank waarbij hH wa, veroordeeld tot f. 10 subs. 5 dagen hechte nis (als bevestiging van een vonnis van den Kantonrechter te Leiden) wegens het veroorzaken van. een aanrijding op den Veursche straatweg te Voorschoten, waar bij een tweetal auto's in een sloot terecht kwam. De Rechtbank veroordeelde verd overeenkomstig den elsch tot f. 10 subs dagen hechtenis. De zaak tegen den 78-jarigen gedeti neerde M. S. uit Lelden werd uitgesteld tot 2 April wegens ziekte van een der rechters Verdachte had te Amsterdam, Rotterdam en Schevenlngen ln verschillende hotels vertoefd zonder te betalen. Bovendien waren eenige kellners de dupe geworden van verdachte's handelingen. HAAGSCH GERECHTSHOF. Het Hof heeft vrijgesproken den tuinder P. Akerboom te Roelofarendsveen, van het teelen van narcissen zonder vergunning. De navolgende schepen zijn morgen radiotelegrafisch te bereiken via het kust- station Schevenlngen Radio. Aldabi. Alphacca. Alpherat. Baloeran Colombia. Dempo. Indrapoera. Johan van Oldenbarnevelt. Kota Baroe. Kota Nopan Kota Pinang. Marnix van St. Aldegonde Poeiau Bras. Poelau Roeblah Poelau Tello Van Rensselaer, Simon Bolivar, Stuyvesant Veendam. Behalve bovengenoemde passagierssche pen zijn de meeste Nederlandsche vracht schepen eveneens vla Scheveningen Radio te bereiken. Bij verzending van een radio-telegram vla Schevenlngen Radio bedragen de totale kosten 44 cent per woord. STEEKPARTIJ TE EINDHOVEN. Tijdens de carnavalsviering heeft gister avond in de danszaal van café „Kneepkes" op den Boschdljk te Eindhoven een ern stige steekpartij plaats gehad. De 19-jarlge Rooyakkers was met een gezelschap op stap en trad bovengenoemd café binnen waar hem werd verweten dat hij den vorlgen avond zijn dansgeld niet had be taald. De geldophaler verwijderde hem uit de zaal. Een oudere broer uit de Hugo de Grootstraat trok een mes en stak den 26-jarigen geldophaler van Hoek met het wapen in de borst. Deze werd ernstig ge wond en ook de longen werden getroffen Op medisch advies is het slachtoffer naar t Binnengasthuis vervoerd. De toe stand was hedenoohtend redelijk. De dader, die pas uit de gevangenis was ontslagen, werd door de politie gear resteerd. 0 BRAND IN DUBBEL WOONHUIS TE WAALWIJK. Gisteravond omstreeks 11 uur is brand ontstaan in een dubbel woonhuis, bewoond door de families van Beek en Wagema- kers, toebehoorende aan den heer J. Zee- gers te Waalwijk. De bewoners werden door buren ge waarschuwd dat er brand ontstaan was en moesten ln nachtgewaad vluchten. Een ongelukkig kind van de familie van Beek moest het huis uit worden gedragen, even als de vrouw van den heer Wagemakers die door den schrik zeer overstuur ge raakt was. De brandweer was spoedig ter plaatse en bluschte den brand, die zich beperkte tot het dak en de 'ooi en verdie ping De oorzaak van den brand is ver moedelijk gelegen ln een defect aan de schoorsteen. Verzekering dekt de schade LANDBOUWER OP ONBEWAAKTEN OVERWEG GEDOOD. Gisteravond is te omstreeks 9 uur de 30-jarige landbouwer J. Veenhof uit Lcer- sum, die op de fiets over den onbewaakten overweg nabij de vroegere halte de Haar op de lijn AmersfoortKesteren reed, door een passeerenden trein gegrepen en onmid dellijk gedood. Het slachtoffer was onge huwd. Het uitzicht ter plaatse is vrij goed. MOERDIJKBRUG DEFECT. Vertraging in den treinenloop. Hedenochtend is er stagnatie geweest in den treinenloop tusschen Rotterdam en het Zuiden des lands, ten gevolge van een defect aan een der rails op de spoorbrug van den Moerdijk. Het euvel ls zoo spoedig mogelijk verholpen. Door een en ander ls trein 182, van Venlo naar Rotterdam, uit den dienst genomen. Trein 8, van Roosen daal naar Rotterdam, werd verlegd over Breda. 's-Hertogenbosoh, Utrecht. Om ÏO uur was het defect hersteld en de treinenloop weer normaal. De nachttrein uit Parijs, die om 1'" uur aan het Centraal Station te dam moest aankomen is 13 minuten late' gearriveerd, omdat hij in verband met net defect geleid werd over Den Bosch- Utrecht. *-ï

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 2