76ste Jaargang DINSDAG 5 MAART 1935 No. 22991 lOFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. VERORDENING OP HET VERKEER TE LAND. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD YOOR LEIDEN EN OMSTREKEN gÜJS ÖLR ADVERTENTIES: ap per regel voor Advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zajcenadvertentles belangrijk lager tarlpl. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdalgs en Zaterdags 50 ots. bij maximum aantal woorden vpn 30. - Incasso volgens poetrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:. Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden 1.2.35 per week 1- 0-1® Franco per post 1.2.35 per 3 maanden portokosten (voor binnenland 1.0.80 per 3 mnd.) Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. UITLOTING GELDLEENINGEN. Burgemeester en Wethouders van Lei- I den brengen ter algemeene kermis, dat op 113 Maart 1935, des namiddags te 3 3/4 uur, in een der vertrekken van het Gemeente- suis zal worden overgegaan tot uitloting I ran de achter de navolgende obligatie- leeningen vermelde bedragen 3% geldleenlng van 1896 groot I. 1.069.000 t. 16.000, J'/i'/o geldleenlng van 1904 groot 1. 500.000 f. 10.000, 3'/i,'o geldleenlng van 1906 groot 1. 890.000 11.24.000. Vlo geldleenlng van 1911 groot I. 2.000.000 1,50.000, Vlo geldleening van 1934 groot f. 1.120.000 I. 56.000, Vlo geldleenlng van 1934 groot f 2.200.000 1. .71.500, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. I lelden, 5 Maart 1935 463 AFSCHEID VAN AGENT M. BAKKER. Gisterenmiddag vond in de theoriezaal tan het bureau van politie onder veel belangstelling het afscheid plaats van den I agent le klasse bij de afd. Verkeer M. Bakker, zulks na 30 dienstjaren. In het I bijzijn van talrijke collega's en oud collega's werd de scheidende allereerst toegesproken door den agent J. Zwart, voorzitter der huldigingscommissie, die er op wees, dat een afscheid ln dezen tijd geen nieuwtje is. Integendeel, dat is tegen woordig schering en Inslag om ruimte te saken voor de jongeren, Spr. huldigde Bakker als een goed en trouw collega, die, too noodlg, altijd gereed stond om in te springen, wanneer het gold het gezag te handhaven. Hij bood hem tenslotte als klein souvenir namens de collega's een mooi rijwiel aan. De heer BI. Bakker. Hierop sprak de inspecteur van het verkeerswezen de heer v. d. Wal, die op merkte, dat niemand Bakker van over gevoeligheid zal verdenken, maar dit af scheid zal hem toch niet onberoerd laten. Spr is overtuigd, dat Bakker slechts de aangename herinneringen uit den dienst tijd zal medenemen. Wij allen kenden hem als een joviaal en doortastend, res- Pect-afdwingend, kalm, rustig en bezadigd man. Men kon op hem bouwen. De laatste jaren was hij bij de afdeelmg verkeer en hij beheerschte zijn werk. Op vijn standplaats was hl] een monarch, maar geen despoot. Spr. hoopte, dat Bakker nog veel jaren van zijn ambte loos leven zou mogen genieten er. over handigde hem namens de afdeeling Ver keerswezen de noodige fietstoebehooren, als lantaarn, slipborden enz. alsmede een kistje sigaren. Met een enkel sober woord dankte de heer Bakker, die niet var, veel woorden houdt, voor deze huldeblijken, waarna de aanwezigen hem de hand ten afscheid drukten. Hiermede was deze korte doch vrien delijk gestemde plechtigheid beëindigd. „DAT ZOU JE WEL WILLEN." Gisteravond was de Stadszaal weer uit nemend bezet bij de 2de opvoering der 'evue van bovenstaanden titel. Heden avond gaat deze voor het laatst. De alhier tot arts bevorderde semi- arts J. E. van Renesse is bestemd tot re serve-officier van gezondheid 2e kl. bij het reserve-personeel van de Koninklijke landmacht. Wethouder Goslinga is verhinderd morgen zijn spreekuur te houden. NATIONAAL KONINGIN-MOEDER HERDENKINGSFONDS. Een plaatselijk comité van aanbeveling gevormd. Op verzoek van het Nationaal Koningin- Moeder Herdenkingsfonds, dat door het stichten van een speciaal tuberculose- fonds de nagedachtenis van H. M. de Koningin-Moeder wil eeren, werd hier een plaatselijk comité gevormd, dat dit sym pathieke doel wil helpen verwezenlijken en daarvoor ook hier de noodige gelden wil trachten bijeen te brengen. Onze burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen heeft het eerevoorzitterschap van het comité reeds aanvaard. In het werkcomité hebben zitting ge nomen de heeren: Ir. A. G. Bosman, voor zitter, dr. M. D. Horst, secretaris, E. H. Moens, penningmeester, mej. D. Coebergh, A. J. B. Poortman, arts, H. M. Markusse, notaris en F. G. Rosier. Eere-voorzitter is mr. A. van de Sande Bakhuyzen, burgemeester van Leiden. Terwijl in het Comité van Aanbeveling hebben zitting genomen: Dr. P. C. van Arkel. dir. van de Chr. H B S. J. Baak Jzn., insp. Lager Onderwijs. Prof. mr. A. S. de Blécourt. secretaris van den Senaat. V. E. Bloemkooper, Israëlitisch voorganger. P. B. M. ten Bosch, president sociëteit „Mi nerva". Dr. D. E. Bosselaar, rector van het Sted. Gymnasium. Mr. P. E Briët, lid der Eerste kamer der Statcn-Generaal. Zr. J. L. van den Brink, besturende zuster van het Diaconessenhuis. W. F. van den Broek, voorzitter Bestuurdersbond Lelden van de Ned. Vakcentrale. Dr. G. Brouwer, genees heer van het districtsconsultatiebureau van de Prov. Vereen, tot bestr. der tuber culose. C. L van Buuren, vice-admlraal Kon. Ned. Marine. D. ten Cate Brouwer, voorz. van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland. H C. Dressel- huys, praeses Leidsch Studentencorps. Jhr. mr. W. J. M. van Eysinga, lid Perm. Hof van Intern. Justitie. Prof. P. C. Flu, voorz. van de afd. Leiden en Omst. van de Ned. Mij. tot bevordering der Geneeskunst. N. C. F. van Ginkel, voorz. der Vereen, tot bev. van het. Vreemdelingenverkeer, Drs. C. M. de Goede, dir van de R.-K. H.B.S. T. S. Goslinga. wethouder. Dr. S. A. de Graaft, voorz van het Zonnestraal-Co mité. J. E. Haitsma Muiier, luit. kolGar- nlzoens-Commandant. J. A. van Hamel, notaris. C. M. van Hamersveld, dir. van „de Leidsche Courant". Ds. C. Hartwigsen, pred. Ned. Herv. Gemeente. J W. Henny, dir. van het „Leidsch Dagblad". Dra. J. L. van Hoorn, directrice van de H.B.S. voor Meisjes. A. H. M. J. Homulle, pastoor en deken van Leiden G. A. van klinkenberg, dir. der Sted. Lichtfabrieken. Prof. dr. W. Kuenen, voorz. van de Leidsche Vereen, tot bestrijding der tuberculose te Leiden. W. L. Klijn, praeses Societas Studiosorum Reformatorum. W. van der Laan, voorz. der 3 Octobervereeniging. Mr. F. Ligten- berg, kantonrechter. H. J Lombert, voor zitter „Herwonnen Levenskracht" afd. Lei den. Mej. H. van Loo, voorzitster van de afd. Lelden van den Ned. Christen-Vrou wenbond. W. G. Looman, secr. Vereen, tot bestr. t b.c. „Draagt elkanders Lasten". Dr. H. H. Maas, dir. van het Rijks Academisch Ziekenhuis; voorz. van de afd. Leiden van het Ned. Roode Kruis. Mevr. J. Manders- Vermeulen. voorzitster R K. Vrouwenbond, afd. Leiden. P. B. A. Melief, praeses R.K. Stud. Vereen „Sanctus Augustlnus". Ma joor M. van Mens, commandant van den Leidschen Burgerwacht. R. Meijer, com missaris van politie. Ir. W. J. Modderman, voorzitter van de „Leidsche Buitenschool". B. Moolenburgh, insp. der Directe Belas tingen. C. Mulder, voorzitter Leidsche Middenstands-Centrale. J. H. Nijhuis, voor zitter Ned. R.K. Volksbond. Mevrouw M. H. E. Pel geb v. d. Lelie, voorzitster Ned. Vereen, voor Huisvrouwen, afd. Leiden. C. Ponsen, voorzitter van de Vereen, van den Handeldrijvenden en Indust.rieelen Middenstand Dr. T. Potjewijd, voorz. van het Depart. Leiden van de Mij. tot Bev. der Pharmacie. Mr. P. A. Pijnacker Hor dijk. Dijkgraaf van het Hoogheemraad schap van Rijnland. E. Raams, voorz. van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Mr A. J. Ro- mijn, wethouder, voorz. Vereen. „Konin ginnedag". Mej. C. L. Roos, praeses Ver. v. Vrouwelijke Studenten. G. Ruigrok, voorz. van de Vereen. „Princevlag", A. Sas burg. voorz. Leidsche Bestuurdersbond. Dr. J. C Schalkwijk, dir. van de Gem. H.B.S. A. J. SchonevelQ, voorz. Leidsche Chr. Be sturenbond J. Schoondergang, voorzitter van den Bond van R.-K. Vereenigingen van den Handeldr. en Industr. Midden stand in het Bisdom Haarlem „De Hanze". C. Schout, voorz. van de Vereen, v. d. Chr. Handeldr. en Industr. Middenstand in Ne derland. Moeder Sebastiana, overste St. Eiisabeth-Ziekenhuls (wereldnaam A. Voogd). J. J. van Seventer, chef-admini strateur van de „Nieuwe Leidsche Cou rant". Jhr. A. J. B. Six, voorz. van het Kon. Mil. Invalidenhuis. Pastoor G. A. Smit. voorz. van den Armenraad. J. Splin ter Gzn., wethouder. Mr. dr. C. E. van Strijen, gemeente-secretaris. Mr. A. F. L. M. Tepe, wethouder. Ds. H. Thomas, voor zitter Chr. Oranje Vereeniging. E. P. Tho massen, praeses Unitas Studiosorum Lug- duno Batava. Mr. F. J. J. Trapman, voor zitter van de Leidsche Vereen, van Indu- strieelen. H. P. Veldhuyzen. arts. Mr. M. B Vos. voorzitter Sociëteit „Amicitia". Mr. E. C. Wiersma, advocaat en procureur. Prof. dr. W. v. d. Woude, rector-magnificus. STICHTING HET NEDERLANDSCH HISTORISCH NATUURWETEN SCHAPPELIJK MUSEUM. Jaarverslag over 1934. Aan bovengenoemd jaarverslag ls het volgende ontleend: Het bestuur der Stichting leed den 20sten Nov. 1934 een welhaast onherstelbaar ver lies door het overlijden van Prof. Dr. W. de Sitter. In den tijd, toen de denkbeelden tot het stichten van het museum rijpten en toen het duidelijk werd, dat de groote physische en astronomische collecties te Leiden in de eerste plaats den grondslag om verder op te bouwen, moesten vormen, verklaarde De Sitter zich onmiddellijk be reid mede te werken en de geheele astro nomische collectie, voor zoover van histo risch belang, met inbegrip der Huygens- collectie, aan het museum ln bruikleen af te staan, met uitzondering van slechts enkele voorwerpen, die hij voorloopig in de sterrewacht wilde behouden maar die hij het museum bij zijn aftreden als hoog- leeraaar toezegde. Men ziet, dat zonder deze spontane medewerking van De Sitter het museum misschien in het geheel niet tot stand zou zijn gekomen. In het Be stuur was De Sitter een der ijverigste en meest belangstellende leden, die vele malen door zijn raadgevingen de stichting van groot nut is geweest. Zijn werkzaam heid en persoon zullen in den kring van het bestuur steeds ln eere herdacht worden Het beheer der geldmiddelen moest met groote voorzichtigheid gevoerd worden, aangezien het Rijkssubsidie, oorspronke lijk groot f.2800.— (in 1931), voor 1934 tot f.2015.was teruggebracht. Desniettemin is het gelukt, door betrachting van de noodige zuinigheid en verder dank zij een subsidie van f225.van het Leidsche Universiteitsfonds, waarvan wij met groote erkentelijkheid melding maken, de reke ning van inkomsten en uitgaven sluitend te maken. Voorts herhalen wij hier onze opmer king uit het vorige jaarverslag, dat, door den snellen aanwas der verschillende ver zamelingen, de beschikbare plaatsruimte te klein dreigt t»- worden. De voorwerpen in een museum en dit geldt voor elk museum en ook de kasten kunnen ruim of dicht bijeen geplaatst worden. Hoe men dit zal inrichten hangt in ieder bepaald geval af van de hoeveelheid en de grootte der voorwerpen, die men in een gegeven ruimte moet tentoonstellen, maar ieder zal instemmen met de bewering, dat een ruime plaatsing ten zeer aan de overzich telijkheid ten goede komt, het bezoek aan genamer en leerzamer vnaakt en dus verre de voorkeur verdient Bij de inrichting van het Museum, in het voorjaar van 1931, hebben wij dit beginsel van ruime rang schikking nog op consequente wijze in toe passing kunnen brengen, doch sindsdien is, vooral ln 1933 en 1934, het aantal voor werpen in de verschillende afdeelingen zóó sterk toegenomen, dat het in vele lokalen reeds te vol is geworden. Plaatsgebrek in den eigenlijken zin van het woord is er nog niet; er kan hier en daar door op schuiven en inschikken of door het een en ander in het magazijn op te bergen nog heel wat plaats gemaakt worden, doch de overzichtelijkheid der opstelling zal er onder lijden. Nu het meer en meer blijkt, dat het Museum niet is gebleven wat het bij de opening grootendeels was, namelijk de bewaarplaats van voorwerpen van his torisch belang uit de rijkslaboratcria af komstig, maar allengs ook van voorwerpen afkomstig uit particuliere collecties, de nationale verzamelplaats is geworden, voorzien en vreezen wij. dat binnen niet al te langen tijd, inderdaad plaatsgebrek zal ontstaan. Het komt ons voor, dat er slechts één weg openstaat om in dit dreigende plaats gebrek tijdig te voorzien, n.l. door be schikbaarstelling van de benedenverdie ping van het gebouw voor het museum. Onze hoop is gevestigd op de mogelijkheid, dat de collectie Dubois, die thans in de benedenverdieping gehuisvest is, metter tijd naar elders zal verhulzen. De aanwinsten waren gedurende 1S£4 zeer talrijk en zeer belangrijk. O.a. werd verkregen door aankoop: samengesteld microscoop model Joblot; door schenking een doosje met gewichten en balansje, van dr. W. C. de Leeuw te Leiden en een sa mengesteld microscoop van A. van Embden te Amsterdam, van den heer H. Tutein Nolthenius te Delft. Voorts in bruikleen: Gewichtsdoosje: diatomeeën proefplaatje, van het Botanisch Laboratorium te Lei den; doos met Rhijnlandsche voet, J. Paauw; doos met 21 maatstokken: thermo- zuiltje van Melloni, van de Mij. Diligentia te 's Gravenhage; zakzonnewljzer, fraai bewerkt, Augsburgsch werk; zonnering van Johann Martin te Augsburg; sector; paral- lellineaal van J. M. Kleman en Zonen; in strumentje om onder hoeken van 90 gr. enz. te kunnen zien; spiegeltelescoopje voor handgebruik; dynamometer van C. Blasberg; octant van G. Adams, afkomstig van Prof. Reuvens; sextant van Nairuc en Blunt, Londen; hoekmeetinstrument (heele cirkel); hoekmeetinstrument (halve cirkel) van Meurand, Paris; zonnewijzer met daar aan verbonden wijzerplaat, afkomstig van de firma Kipp en Zonen te Delft; theodo liet van Pistor en Martins, Berlijn; theodo liet met 2den kijker onder den cirkel; .theodoliet van Freek en Zoon Hannover; theodolief van Rrcithaupt en Zoon. Cassel; theodoliet met kompas van G. de Koningh, Arnhem; theodoliet van Adams, Londen; theodoliet van Aug. Oertling, Berlijn; LANGZAAM RIJVERKEER UITERST RECHTS. Het is een belangrijk verkeers- beginsel, dat het langzame verkeer op den rijweg zooveel mogelijk rechts houdt. Op deze wijze zal er behoorlijk gelegenheid en ruimte bestaan voor het snellere verkeer om na het inhalen links voorbij te rijden Men beperkt dan bovendien het geven van geluidsignalen. Daarom zijn volgens de nieuwe verkeersverordening de bestuurders van voertuigen, van kruiwagens en van rijwielen, alsmede de bestuurders en gelei ders van rij- en trekdieren en de geleiders van vee verplicht op den openbaren weg op de rechterzijde van de rijbaan zooveel mogelijk rechts te houden. Geen wielrijders midden op den weg, zelfs niet op het rechter tram spoor, als rechts daarvan ruimte is. Handwagens behooren eveneens langs het t?ottoir te rijden. VOETGANGERS. Ook voetgangers zijn genoemd. Het is hun verboden, tenzij uit noodzaak, in de lengterichting over de rijbaan van den openbaren weg te loopen of daarop stil te staan, indien het rijverkeer daarvan be lemmering ondervindt. Het oversteken van de rijbaan dient te geschieden in een richting loodrecht op de rijrichting. Op Kruispunten niet diagonaalsgewijze. Voetgangers zullen in straten, waar aan belde zijden van den weg een trottoir ligt, het rechtertrottoir houden. Voor enkele straten is deze verplichting zelfs in de nieuwe ver ordening vastgelegd, en het niet nakomen daarvan strafbaar. Het is namelijk aan voetgangers verboden anders te loopen dan op het voor hen rechts gelegen voetpad (trot toir) op de Breestraat, Hcoge- woerd, Steenstraat, Haarlemmer straat, Noordelnde.Maarsmanssteeg en Donkersteeg. equatoriaal opgestelde kijker van De Meg- nié; waterpasinstrument van Becker en Buddingh, Arnhem: waterpasinstrument van Becker en Buddingh, Arnhem; water pasinstrument van J. M. Kleman en Zoon, Amsterdam, van het Geodetisch Instituut te Delft; wrijvingselectriseermachine; in fluence electriseermachine, van de Rijks Hoogere Burgerschool te Gorinchem; groo te theodoliet, van de Commissie voor de Graadmeting en Waterpassing in Neder land; doos met groote verzameling mathe matische instrumenten; koperen lineaal; teekeninstrument, van den heer A. Har- togh te Bennebroek; buisje met kali- chroomaluin, laagste temp. 0 03 gr. van Prof. de Haas, van het Kamerlingh Onnes Laboratorium te Leiden; samengesteld microscoop met twee zonnemicroscopen van Onderdewijngaart Canzius. De handbibliotheek van hpt Museum bevat thans 156 boeken en 463 afdrukken en brochures; de aanwinsten gedurende 1934 bestonden uit 17 boeken en 48 af drukken en brochures. LEIDSCHE RADIO-VEREENIGING. Een leerzame avond. Een goedgevulde zaal in „Oud-Hortus- zicht" legde gisteravond getuigenis af van de belangstelling, die de lezing en demon stratie, door de Radiofirma Amroh te Mui den aangeboden, wist te trekken. De voorzitter heette allen welkom, in het bijzonder de heeren Kauderer en Fak- keldaij, die namens genoemde firma den avond zouden verzorgen. Eerstgenoemde gaf een opsomming van de ter demonstratie aanwezige toestel- ontwerpen en luidsprekers, waarna de heer Fakkeldaij een meer technische uit eenzetting gaf van de allernieuwste Var- ley-spoelen en de hooge eischen, waaraan deze voldoen. Op het gesproken woord volgde een demonstratie met de „Penni- core 1935" in 2 krings- en bandfilter- schakeling, waarmede, door de Warfedale luidspreker, een uitstekende kwaliteits- weergavc verkregen werd. De Varley Reflex 3, daarna gedemonstreerd, bleek bovendien een buitengewone selectiviteit te bezitten. Een dankbaar applaus onderstreepte de woorden van den voorzitter, toen hij beide heeren dank bracht voor den leerzamen avond en de schema's den leden der ver- ee -ie iig geschonken. Met een opwekking voor de viering van het 10-jarig bestaan der vereen, op a s. Za terdagavond, sloot de voorz. dezen club avond. BINNENLAND. Het bezuinigingsplan der regeering za! waarschijnlijk nog deze maand bij de Tweede Kamer worden ingediend (Bin nenland, 3e Blad). De benoeming van jhr. ir. O. C. A. van Lidt de Jeude, te Baarn, tot minister van Waterstaat, moet dezer dagen worden ver wacht (3e Blad). Open brief van mej. dr. C. E. van Dorp aan ir. Albarda over werkloosheid en loon peil (Binnenland, 3e Blad). Instelling van hoofdwegen voor het verkeer zou overwogen worden (Binnen land, 3e Blad). De voetbalwedstrijd NederlandEnge land is vastgesteld op Zaterdag, 18 Mei, te Amsterdam (Sport, 3e Blad). BUITENLAND. Duitschland vraagt wegens verkoudheid van Hitier het bezoek van sir John Simon uit te stellen (Tel., le Blad). De revolutie in Griekenland nog niet bedwongen. Onzekere positie van regee ring en rebellen (le Blad). De Engelsche regeering publiceert een defensie-witboek (Buitenland, 3e Blad). Goemboes vormt in Hongarije een nieuw kabinet (Buitenland, 3e Blad). Voortzetting te Weeuen van het proces- Rintelen (Buitenland, 3e Blad). Overeenstemming tusschen Italië en Abessynië inzake een neutrale zone. (Buitenland, 3e Blad.) LEIDSCH CRISIS-COMITE. WIJ KOMEN W0EN5DAG BIJ U AAN! UÏÏEITOMTOCH MIET TELEUR R.K.M.V. „DE HANZE" Vastenavond-feestviering. De belangstelling voor de Vastenavond- feestviering van de R.K.M.V. „De Hanze" bleek gisteren al buitengewoon groot. De foyer van de Stadsgehoorzaal was tot ln de uiterste hoeken bezet. De geestelijk adviseur prof. Cleophas, alsmede pater van Lieshout toonden door hun tegen woordigheid ook op zulk een avond van vroolijkheid hun medeleven met de ver eeniging. Na een kort en geestig openings woord van den voorzitter, den heer Schoondergang werd door de heeren B. Devllé en C. Spaanderman met mede werking van het Schrammelkwartet onder leiding van den heer M. van Wel, met de uitvoering van het programma aange vangen. Een programma dat insloeg van het begin tot het einde, waarhij de heel Devilé als prof Bartolini in een reeks nieuwe goochelexperimenten, op buiten gewoon handige wijze uitgevoerd het publiek wist te verbazen en de heer Spaan derman met zijn witzen en liedjes, zijn refreinzangen en niet het minst zijn groote transformatieschets ,De blijde in- comste van den nieuwen burgemeester" enorm veel bijval had. Al te samen een prachtig program waarvan de aanwezigen volop hebben genoten en dit op ondubbel zinnige wijze tot uiting brachten. Voor de pauze sprak de heer J. Poll- mann een korte propagandistische rede, le tot versterking van de Hanze door daadwerkelijke medewerking door aan werving van Hanze-Ieden. 2e voor het kcopen bii den middenstand. De verkoop van bloemen voor S AN. TOS. had. aldus de voorzitter, opgebracht f. 21.67. Toen men na afloop van het programma met een dansje begon, zat de stemming er reeds kostelijk in, welke de prettige en uitstekende muziek van Marinus v. Wel's er"-embl° steeds hooeer wist op te voeren. Deze bijzonder eeslocgde vastenavond feestviering van de Hanze was volgens de vele aanwezige liefhebbers van een dansje om half drie veel te vroeg afgeloopen.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1