Goed uitgevoerd Schilderwerk LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Dinsdag 5 Maart 193 BUITENLAND. SPORT. TIN/T EN LEÏÏEIEI DE ALGEMEENE TOESTAND. Sir John Simon's reis naar Berlijn. Thans is bepaald dat minister Eden sir John Simon Donderdag naar Berlijn zal vergezellen. Te Bristol heeft Sir John gisteren een toespraak gehouden, waarin hij o.a. zeide: Ik ga Donderdag met liefde naar Duitschland en het is billijk en natuurlijk, dat na de bijeenkomsten te Rome. Parijs en Londen een soortgelijke bijeenkomst wordt gehouden te Berlijn. Ik zal thans niets meer over dit onderwerp zeggen, behalve, dat ik deze reis onderneem in het volkomen besef van de geweldige vraag stukken, die op het spel staan en die af hangen van de besprekingen, welke thans staan te beginnen en dat de eenige wensch van ons allen is, dat deze zullen bijdragen tot het herstel van het vertrouwen in EuroDpa en van den internationalen vrede". Het Engelsche witboek is nog eens een waarschuwing aan Duitschland! BELGIE. Terugkeer van koninklijke paar. Het Belgische koninklijke paar dat zoo als gemeld het weekeinde heeft door gebracht in een hotel te Folkestone. Is naar Brussel teruggekeerd. Koning Leopold heeft een onbeteeke- nende kaakoperatie ondergaan. DUITSCHLAND. Een rede van dr. Schacht. Dr. Schacht heeft op de Leipziger Messe een lange rede gehouden. Hij wijdde bij- nondere aandacht aan de clearing-over- eenkomsten. die hü veroordeelde, wijl die het handelsverkeer slechts belemmeren. Het verrekeningsverkeer heeft zich zoo danig ontwikkeld, volgens Schacht, dat de Europeesche schuldeischer-landen wel de rentebetalingen op de Duitsche leeningen hebben verzekerd, doch niet de betalingen uit hoofde van den uitvoer naar Duitsch land, die steeds meer opgeschort worden. Deze methode komt zeer veel overeen met de politiek, die herstel-betalingen verricht met buitenlandsche leeningen en moet dan ook juist zoo „dood loopen" als de herstelbetalingen. De positieve waarde der clearingovereenkomsten zou men misschien kunnen zien in het feit, dat zij noodge dwongen haar ondeugdelijkheid tot het oplossen van transfervraagstukken hoe langer hoe meer bewijzen. Inderdaad is reeds een ontnuchtering omtrent de bruik baarheid der overeenkomsten ingetreden voor het innen van rente vorderingen. Het oplossen van het transfervraagstuk ls slechts op twee wijzen mogelijk; hetzij door verlaging van rente en aflossingver plichtingen tezamen met een gedeeltelijke opschorting, hetzij door voldoende stijging van het uitvóer-overschot. Tijdelijke staking van den dienst der leeningen zou overeenstemmen met den weg, dien hij reeds jaren lang aan het buitenland aanbeveelt te gaan. Terwijl de dienst der Duitsche leeningen tijdelijk wordt gestaakt om dien later tegen rede lijke rente te hervatten, kan het normale handelsverkeer wederom worden opge bouwd. De inmiddels opgeloopen rente kan worden gefundeerd en later bij de hoofd som gevoegd. „Teneinde onzen eerlijken wil in dit opzicht te toonen, ga ik zoover", aldus Schacht, „het herstel van alle oorspron kelijke rechten den bezitters van Duit sche leeningen toe te zeggen, indien een overeenkomst als bovenbedoeld, door ons niet zou worden nagekomen". In plaats dezen weg te kiezen die naar een inter nationale regeling der schulden moet lei den, hebben vele landen gepoogd door een waardevermindering der valuta, de crisis te bezweren. Schacht sprak daarna over het nieuwe plan van de tegenwoordige regeering en vestigde de aandacht er op, dat het grond, beginsel van dit plan was niet meer kool pen dan kan worden betaald en in de eerste plaats dat koopen, wat strikt noo- dig is. Het grondbeginsel, niet meer koo pen dan deviezen ter beschikking zijn, wordt voortdurend ondermijnd door de bepalingen der verrekeningsovereenkom sten. Schacht zeide verder, dat de vrees, die hij reeds een half jaar geleden had geuit, was bewaarheid. Reeds zijn op de clearing- rekeningen nieuwe Duitsche schulden ont staan van ruim een half milliard, die ons wel is waar niet drukken van het stand punt der deviezenpositie beschouwd, daar betaling slechts in goederen kan worden geeischt, doch psychologisch weinig op wekkend ls, aangezien dit opnieuw den Indruk wekt, dat achterstallige schulden van Duitschland zich vormen. De toe nemende contingenteering en devaluatie vormen voor ons de belemmering. De toe stand van den uitvoerhandel is ongetwij feld ongunstig, doch niet ongunstiger dan in andere landen. Schacht behandelde vervolgens het koloniale vraagstuk en zeide, dat indien Duitschland zijn koloniën nog bezat, het transfervraagstuk veel ge makkelijker opgelost zou kunnen worden. Thans moet het land vele grondstoffen 'Invoeren, die het anders uit zijn koloniën kon betrekken. Over de taak van de nijverheid spre kende, merkte hij op, dat de levendige binnenlandsche conjunctuur vele indus- trieelen verlokte den uitvoer te verwaar- loozen. De binnenlandsche conjunctuur is echter, volgens Schacht, geen verdienste van den particulieren ondernemer, maar ls ontstaan door maatregelen en met de middelen van den staat. Met klem wees hij den Duitschen onder nemer op zijn plichten, die voortspruiten uit de pogingen, die de staat in zijn be lang in het werk stelt. ENGELAND. Een belangrijk witboek over de defensie. Ter voorbereiding van de groote debatten over defensie op 11 Maart a.s. heeft de Engelsche regeering den ongewonen stap gedaan een witboek uit te geven „Over de Verdediging". Hierin worden de principes der Engel sche defensiepolitiek en de beweegredenen voor versterking der defensie uiteengezet. Het witboek is in zes hoofdstukken in gedeeld, waarvan het eerste een algemeene verklaring bevat over de Engelsche vredes politiek. Het tweede bevat een verwijzing naar de tot dusverre eenzijdige ontwape ning van Engeland, het derde een beschrij ving van het mislukken der ontwapenings onderhandelingen. de internationale ont wikkeling in 't afgeloopen jaar en dc her bewapening van Duitschland. In het vierde vijfde en zesde hoofdstuk worden de En gelsche verdedigingsmaatregelen te land, te water en in de lucht belicht en gemoti veerd. De Britsche regeering is van plan zon der ophouden haar vredespolitiek met alle praetische middelen voort te zetten. Zij heeft den Volkenbond allen steun verleend en samengewerkt voor het tot stand bren gen van internationale en regionale ac eoorden ter waarborging van de veiligheid. Het kan evenwel niet worden ontkend dat de bestaande internationale politieke toe stand niet voldoende is om in alle gevallen den vrede te handhaven. De regeering kan de oogen niet sluiten voor het feit dat de nationale veiligheid nog een behoorlijke versterking behoeft. Gedurende de laatste jaren is de effectieve kracht van de Brit sche strijdmacht te land en in de lucht voortdurend afgenomen. In 1919 hebben wij ons, aldus het witboek, in de lucht vrijwel ontwapend en de regeering heeft opzettelijk het nemen van de noodige maatregelen voor de nationale defensie uitgesteld, om de pogingen tot consolidatie van den vrede niet te doen falen. Maar door deze vermindering van veiligheid hebben wij niet kunnen bijdragen tot de algemeene internationale ontwapening. Reeds eenige malen is verklaard dat met een politiek van eenzijdige ontwapening niet ad infinitum kan worden voortgegaan. In 1934 werd het duidelijk dat het sluiten van een ontwapeningsaccoord een lang en moeilijk werk zou zijn. Duitschland had den Volkenbond verlaten en bewapende openlijk op groote schaal. Japan had eveneens Genève verlaten en al de groote mogendheden versterkten haar bewape ning. Daarentegen is na bestudeering van deze kwestie gebleken, dat de Britsche defenstie niet in staat is in geval van een aanval de scheepvaartverbindingen te waarborgen, de voedselaanvoer mogelijk te maken en de bevolking voor een aanval uit de lucht te beschermen. De uitwerking van de verdragen wordt bovendien ver minderd door de wetenschap dat de Engelsche hulp indien deze noodig wordt weinig effect zou hebben. Daar om heeft de Britsche regeering geen andere keuze dan een programma op te stellen tot herstel van krachten en van defensie. Betreffende de herbewapening van Duitschland. zegt het witboek, dat de Britsche regeering met genoegen de vrede lievende verklaringen van Duitsche lei ders heeft vernomen. Intusschen kan de Britsche regeering niet nalaten op te merken dat niet alleen de toeneming van de Duitsche weermacht, maar ook de geest waarin het Duitsche volk, en in het bijzonder de Duitsche jeugd, wordt opge voed en georganiseerd, een algemeen ge voel van onveiligheid versterkt. De versterking van de bewapening blijft overigens niet tot Duitschland beperkt. Ook Rusland, Japan, de Vereenigde Sta ten. en andere landen versterken hun be wapening. Onder die omstandigheden zou de regeering tekort schieten in haar ver antwoordelijkheid indien zij niet een plan opstelde dat den staat van kracht van de Britsche defensie herstelt. I Wat betreft het leger en de marine sluit het programma alleen de uitrusting met meer moderne middelen in, hetgeen voorziening met meer personeel en een behoorlijke reserve van personeel mee brengt. Alleen wat betreft de luchtmacht is een aanzienlijke verhooging van het aantal eenheden onmiddellijk noodzakelijk geoordeeld. Het witboek onderstreept vervolgens de belangrijkheid van de scheepvaartverbin dingen in het Britsohe wereldrijk en de kwetsbaarheid van Groot-Brittannië door aanvallen uit de lucht. De regeering hoopt, aldus het witboek, dat de aan staande vlootconferentie een bewapenings wedloop ter zee zal kunnen verhinderen, terwijl wij dan tevens gerechtigd zullen kunnen blijven een vloot te hebben welke in overeenstemming is met onze absolute behoefte. De kruisers blijven het essen- tieele element in onze marine-strategie. De leeftijd van onze slagkruiser maakt dat hun vervanging door moderner ma teriaal spoedig noodzakelijk zal worden. De verdediging van onze havens vereischt een meer moderne gevechtstechniek door samenwerking van alle drie de defensieve krachten. De zwaarste last komt te rusten op het leger, dat een groote wijziging moet ondergaan als gevolg van de groote uit breiding van de luchtafweer. Het witboek wijst vervolgens met na druk op de noodzakelijkheid van bescher ming van het Vereenigd Koninkrijk tegen luchtaanvallen, als gevolg waarvan ook in Indië en het Verre Oosten de noodige defensieve maatregelen genomen moeten worden, en onderstreept voorts de nood zakelijkheid om een algemeene reserve in het Vereenigd Koninkrijk gereed te hou den. Hieraan voegt het witboek toe: De integriteit van zeker grondgebieden aan de overzijde van het Kanaal en van deNoord zee is meer dan ooit van vitaal belang voor Groot-Brittannië. De politiek welke hierbij aangekondigd wordt is elastisch en zal steeds opnieuw ter eventueele wijziging onder het oog genomen worden. o ITALIË. Een accoord met Abessynië. Naar Reuter meldt heeft de Italiaansche regeering aan de Britsche medegedeeld, dat een accoord tusschen Italië en Abes synië is tot stand gekomen. Besloten is een neutrale zóne te vesti gen In de streek van Oeal-Oeal, om nieuwe tncWnnten aan de grens te voorkomen. OOSTENRIJK. Het proces Rintelen. In het verdere verloop van het proces- Rlntelen verklaarde de procureur zich voor een deel accoord met het oproepen van de door de verdediging voorgestelde getuigen, voor een deel ook verklaarde hij zich erte gen vooral bij die getuigen, die inlichtin gen zouden moeten geven over het werft van Rintelen als politicus Van zijn kant stelde hij voor den perschef van de bonds- kanselarij, minister Ludwlg, staatssecreta ris Karwinsky en regeeringscommissaris van het hoofdbureau voor ambtenaren Gottfried Loitl als getuigen te hooren over de vraag of dr. Rintelen en bondskanselier Dollfuss op gespannen voet hadden ge staan. Tijdens een korte middagpauze beraad slaagde het hof over deze getuigenvoor- stellen en besloot hen toe te laten met uit zondering van één door den verdediger voorgestelde getuige, n.l. een medlscheu deskundige, die gehoord zou moeten wor den over de vraag of met het oog op de reeds jarenlange aanwezige aderverkalking van beklaagde, deze vatbaar zou zijn voor impulsieve handelingen, gelijk de plotse linge poging tot zelfmoord. Over het toe laten van dezen getuige zal later worden beslist. De verdediging heeft verder getui gen genoemd die zelden, dat Rintelen een groot aandeel heeft gehad aan den afweer- strljd tegen Zuid-Slavische troepen, kort na de ineenstorting, dat hij het was, die de Oostenrijksche vrijheidsstrijders van wapenen heeft voorzien en dat het aan hem is te danken, dat het gebied van Leib nitz en ten Zuiden van de Mur bij Oosten rijk is gebleven. Daar nu deze getuigen al len zijn toegelatenzal in het proces Rinte len een groot stuk historie van na den oor log van Oostenrijk te berde worden ge bracht. Vervolgens werd overgegaan tot het verhooren der getuigen. De directeur van de Siemens und Halske A.G. dr. Krauss, verklaarde, dat hij tweemaal heeft ge sproken met bondskanselier dr. Dolfuss en met dr. Rintelen over de kwestie der be trekkingen van belde politici tot elkaar. Hij had den indruk dat de beiden goed met elkander overweg konden. Op een vraag van den president ver klaarde de getuige, dat dit geweest was voor Rintelen als gezant naar Rome ging. De volgende getuige, ir. dr. Spritzer, die met dr. Rintelen op Maandag den 23sten had gedineerd, heeft bevestigd, dat dr. Rintelen geen enkele uitlating heeft ge daan. die betrekking zou hebben kunnen gehad op de aanstaande gebeurtenissen van 25 Juli. Veeleer had hij gezegd, dat hij het liefst onmiddellijk met vacantle zou gaan. De inspecteur van politie, Jel- linek, had op 25 Juli om 1 uur 's middags dienst in de bondskanselarijHij gaf als getuige een schildering van de bezetting van het huis door de putsohisten. Vóór de verdaging tot heden werd toen als laatste getuige de student Viktor von der Lippe gehoord, een vroeger lid van de Heimatschutz, die in Rome veel verkeerd had in het huls van dr. Rintelen en die verklaarde, dat de reeds vaker genoemde student Spitzy in Rome indertijd ook bij den Oostenrijkscheh gezant bij hét Vati- caan, Kohlruss vTiJ vaak aan huis geko men was. HONGARIJE. Het nieuwe Kabinet Goemboes. Goemboes heeft een nieuw kabinet ge vormd. waarin slechts drie wijzigingen voorkomen. De minister van economische zaken, Fabiniy. wordt minister van financiën. Nicolaas Kozma. leider van het officieele persbureau en een persoonlijke vriend van Goemboes. wordt minister van binnen landsche zaken en Bomemisoa minister van economische aangelegenheden. De snelle kabinetsvormins wordt als een nederlaag van Bethlen beschouwd. Goemboes verklaarde, dat, ook 't nieuwe kabinet het nationale arbeidsplan als basis voor zijn politiek zal beschouwen. Ook de algemeene richting der binnen landsche politiek en die der economische en financieele activiteit der regeering zul len gehandhaafd blijven. Bii de aanstaande onderhandelingen met het. buitenland zal Hongarije, in samen werking met andere staten, er naar blij ven streven den vrede te dienen, waarbij vanzelfsprekend de Hongaarsche belangen met zelfbewustzijn vertegenwoordigd zul len worden. Ten aanzien van de binnenlandsche politiek blijft de verwezenlijking der her zieningsplannen op den voorgrond staan en wel overeenkomstig de politieke ge loofsbelijdenis van den minister-president. Het hervormingsprogram der nieuwe re geering bestaat in de eerste plaats uit constitutioneele hervormingen, o.a. uitbrei ding van de machtsbevoegdheden van den rijksregent, kiesrechthervorming, hervor ming van het hoogerhuis en wijziging van het persrecht. Deze wetten en plannen vormen een organisch geheel en zijn on verbrekelijk met elkaar verbonden. Hun verwezenlijking mag niet belemmerd wor den, doordat zij het voorwerp van politieke actie worden. CHINA. De houding van Kanton. De Kantonjieesche leider, Hoe Han Min, verklaarde in een onderhoud met den thans in China reizenden Japanschen ver tegenwoordiger, luitenant-generaal Kenji Doihara, dat Japan China als volkomen gelijkwaardig zal moeten behandelen, in dien men prijs stelt op de totstandkoming van een Chineesch-Japansch accoord. De Chineesche leiders eischen van Japan de zelfde behandeling als Japan eischt van de Westersche mogendheden. De leiders van Zuid-China zouden geen enkel accoord met Japan teekenen, wanneer dit tot stand zou komen in onderhandelingen van Ja pan uitsluitend met de Nanking-regeering, zonder medewerking van Zuid-China. De Motor- en Rijwielwet ver biedt uitdrukkelijk het rijden met open knalpot binnen de bebouwde kom én gtmeente. VOETBAL. NEDERLAND—ENGELAND. OP ZATERDAG 18 MEI TE AMSTERDAM. Naar uit Londen wordt gemeld hebben de besprekingen tusschen de Football Association (F A.) en den K.N.V.B. thans tot resultaat gehad, dat de landenwedstrljd NederlandEngeland op Zaterdag 18 Mei a s. te Amsterdam in het Olympisch Sta dion zal worden gespeeld. Waarschijnlijk zal de strijd pas 'savonds te 7 uur aan vangen. o HET VOORLOOPIGE NED. ELFTAL TEGEN VIENNA. Op Woensdag 24 April a.s. Naar de „Sportkroniek" mededeelt, speelt op Woensdag 24 April a.s. op een nog nader aan te wijzen terrein het voor- loopige Nederlandsche elftal een oefen wedstrijd tegen 't Oostenrijksche Vienna. WORDT U.V.S. ZONDAG KAMPIOEN? Aanstaanden Zondag speelt U V.S te Delft tegen S.E.P. Indien de Leidsche ploeg wint is zij kampioen. De concurrente Naaldwijk speelt thuis tegen Terlaak. C. G. W.UNIT AS. Morgenmiddag te halfdrie speelt in het R.-K. Sportpark C.G.W. I tegen Unitas. Scheidsrechter ls de heer J. Arnoldus. SPORTMAN-COMB.—F ABR-ARBEIDERS. Donderdagmiddag om 3 uur speelt een Sportman-comb. tegen Fabrieksarbeiders op het terrein van laatstgenoemde. LUGDUNUM COMB.—SPORTMAN. Morgenmiddag te 3 uur speelt een Lugd. elftal tegen Sportman I, achter Pomona. UIT NIEUWVEEN. Te Nieuwveen speelde Nieuwveen n tegen Stolwijk IV. Stand met rust 40 voor Nieuwveen. Na de rust kwam Stolwijk opzetten maar spoedig maakte Nieuwveen weer doelpunt op doelpunt. Stolwijk ver wisselde na de rust 5 maal van keeper. De blauwe trui ging van den een op den ander. Het einde van dezen komischen wedstrijd kwam met een 100 overwinning voor Nieuwveen. KORFBAL. LEIDSCHE KORFBALBOND. Uitslagen van Zondag. Ledencompetitie Klasse I: Oosterkwartier I-Klimop I 10 Klasse II: Oosterkwartier nKlimop II 23; Algemeene nFluks IV 41. Overzicht. In beide afdeelingen is Zondag de be slissing gevallen. In de 1ste klasse is Klimop er in ge slaagd. ondanks een 10 nederlaag tegen Oosterkwartier, het kampioenschap te be halen, dank zij een beter doelgemiddelde. Er is geen beslissingswedstrijd noodig, zoo als we verleden week abusievelijk schre ven. Van deze plaats onze hartelijke ge- lukwenschen aan Klimop! Moge het met haar in den N.K.B. steeds crescendo gaan. Ook Oosterkwartier verdient een woord van hulde voor haar kranige prestatie. In de 2de klasse behaalde Algemeene II het kampioenschap. Zelf won zij met 41 van Fluks IV. terwijl haar concurrente van Klimop II verloor. Ook aan deze ploeg onze felicitaties! Zij zal thans twee wed strijden tegen Noorderkwartier I sjoelen, om uit te maken wie van beide 't volgend seizoen in de 1ste klasse mag uitkomen. Competitiestanden L.K.B. lste Klasse Ledencompetitie. gsp.gew.gl.vrl. v.-t. pnt. Klimop I 8 6 1 1 41-11 13 Oosterkwartier I 8 6 1 1 19-15 13 Fluks m 8 3 1 4 24-15 7 Algemeene I 8 3 1 4 12-24 7 Noorderkwartier I 8 - - 8 9-40 2de Klasse Ledencompetitie. Algemeene n 8 5 2 1 17-10 12 Oosterkwartier II 7 4 1 2 21-14 9 Fluks IV 7 3 1 3 11-17 7 Oosterkwartier III 8 3 - 5 12-10 6 Klimop II8 2 - 6 7-17 4 o SCHERMEN. KAMPIOENSCHAPPEN VAN LEIDEN. De door het Leidsch Scherm-Comité uitgeschreven jaarlijksche kampioens wedstrijden, welke voor elke amateur schermer te Leiden en omgeving zijn opengesteld tegen betaling van f. 0.50 in- leggeld zullen worden gehouden: Floret: Zaterdag 9 Maart des nam. te 2'/i uur, Zaal Gijsberti; Sabel: Zaterdag 23 Maart des nam. te 2'/i uur Zaal Gem. School, Terweeweg, Oegstgeest. Zaterdag 30 Maart des nam. te 2'/i uur voor finale Zaal Gijsberti. Degen: Zaterdag 6 April des nam. te 2'/: uur Zaal Gijsberti. Voor deelneming gelieve men zich aan te melden bij den algemeen wedstrijd- en comp.-leider, den heer L. Ch. Segaar, Witte Rozenstraat 25, terwijl lnleggeld vóór den aanvang moet worden voldaan aan den heer S. M. Brugmans, Nieuwsteeg 15, Leiden, Secr.-penningmeester. ZEILEN. DE HIS W A- TENTOON STELLINO. De Hiswa-tentoonstelling te Amsterd nadert haar voltooiing. Reeds ls nen met den opbouw der stands en binnenbrengen der booten, hetgeen tuurlijk een omvangrijk werk is, als me bedenkt, dat bij de geëxposeerde sche zich bevinden „groote stukken" als ee complete huisboot, een motorjacht 10'/j M en een groot aantal andere sch pen. Wij kunnen meedeelen, dat de o ning voor genoodlgden der tentoonste ling, die ln de Apollo-hal te Amsterd- gehouden wordt, a.s. Vrijdagmiddag 0 half twee zal plaats vinden, terwijl de om half drie voor het publiek geore wordt. BILJARTEN. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. Het is thans zoo goed als zeker Davin wereldkampioen wordt. Slechts dien Moons van Davin wint en Albert v Domingo zal een barrage-partij gest»» moeten worden. De cijfers van de partijen van gister- waren: De Leeuw 80 8 10 Davin 400 8 50— f Moons 400 18 22 22 Domingo 172 18 9.55 Frere 296 19 15 63 Albert 400 19 21.05 Cote 400 29 13.79 Reicher 287 29 9.91 i Sweering 400 14 28 57 Moons 107 14 7.64 Davin 400 19 21.05 r Domingo 134 19 7.05 Frere 168 14 12— Cote 400 14 28.57 1 De Leeuw 400 12 33.33 1" Domingo 128 12 10.66 Moons 304 19 16— 1" Albert 400 19 21.05 Sweering262 20 13.10 4 Davin 400 20 20— DAMMEN. KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. De stand van het tournooi om het kam pioenschap van Leiden luidt als volgt: gsp.gew.rem.verl.v,- C. Blom 3 3 0 0 C. Gastelaars 3 3 0 0 J. Kleer 3 3 0 0 C. v. d. Wijngaard 2 2 0 0 I. Teling1 1 0 0 S. v. Reek3 2 0 1 M. op ten Drees 2 1 0 1 H. de Water3 1 1 1 A. ter Haar 3 1 0 2 E. Sladek 3 10 2 F. v. d. Bosch2 0 111 P. v. Mastrigt 3' 0 1 2 1 J. Klinkenberg 3 0 1 2 1 B. A. Bernsen 3 0 0 3 P. Ligtvoet 3 0 0 3 o COMPETITIE DERDE KLASSE DISTRICT DEN HAAG. In de afdeeling B. (Lelden) luidt d" stand als volgt: gsp.gew.rem.verl. v. Vooruit I 5 5 0 0 1" Vooruit II 4 3 0 1 6- L. D. C. I4 3 0 1 6-' K. W. Z. I5 2 1 2 5-" Vooruit III 5 2 1 2 L. D. V. II4 2 0 2 4-1 K. D. C. I 5 1 0 4 2-8 K. W. Z. II 4 0 0 4 0-3 K. D. C. II 4 0 0 4 0-8 RECLAME- IS HET VOORDEELIGST Draagt NU Uw Schilderwerk op aan een erkend PATROON, daardoor helpt gU werkloosheid bestrijden. 6513 Bond v. Ned. Schilderspatroons, afd. Leiden DE LEIDSCHE KUNSTKRING „VOOR ALLEN." In het Concert op 8 Maart a.s. zou op treden de Canadeesche violiste Kayls Mltzel. Door pas-moeilijkheden kan al echter nu niet, of althans niet tijdig m Holland aanwezig zijn. Om in deze moeilijkheid te voorzien l door het Bestuur de gevierde Belgische Vioolvirtuoos Maurice Raskin geënga geerd, die bijgestaan door Theo van dfj Pas, een programma zal uitvoeren gewiN aan J. S. Bach, Eccles, Salman, Faure, Debussy en St, Saëns. NIEUWE UITGAVEN. „Historia". Onder redactie van mr. E. v. Beusekom te Oosterbeek is er een nieuw maand schrift voor geschiedenis „Historia" rtt- schenen, waaraan tal van vooraanstaande historici e.a. hun medewerking verleenen. We treffen o.a. de volgende bekenoe namen aanprof. dr. G. W. Kernkamp, N. B. Tenhaeff. prof, dr. W. Vogelsang, prof. mr J. A. van Hamel, dr. H. E. EW- hoven. In het eerste nummer, dat er keu™ verzorgd uitziet, treffen we reeds tal vaa Interessante artikelen aan.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 12