SPIT THERMOGENE iSCH DAGBLAD Derde Blad Dinsdag 5 Maart 193S UIT DE OMSTREKEN AALSMEER. Uitvoering „Aalsmeers Harmonie". I mt muziekgezelschap heeft, in samen hang met „Bloemenlust's Klein Man door", een concert gegeven in het vel- sgebouw „Bloemenlust" te Oosteinde, De t D. Jongkind Mz., voorzitter der Har- ole sprak een kort openingswoord. Ver werd afwisselend door belde ver- Jigingen een mooi programma afge- itt en van de muziek zoowel als den j is veel genoten. De heer Mus bood als U commissie van Bijstand der Harmonie, directeuren, de heeren Damen en fwiillgen, als blijk van erkentelijkheid en een bloeiende azalea aan. Het con- [rt werd door 400 personen bijgewoond. „De Eendracht". I Het Onderlinge Begrafenisfonds „De Idiracht" heeft zijn Jaarvergadering ge- inden in „Bloemenlust", onder voorzlt- kcchap van den heer Arn. Eveleens Oz. |i opening werden de notulen door den Jsretarls. den heer P. Alderden Jz. gelezen j onveranderd goedgekeurd. Door den (iretaris werd verslag gegeven over het 'ïcioopen Jaar 1934. De vereenlglng is Beds groeiend, terwijl de financleele toe- Jand gezond is. Op 31 Dec. waren er 775 jen. 5 ontvielen door den dood, terwijl 11 Brden ingeschreven. De penningmeester, f! heer J. W. Buis, gaf rekening en ver- ptwoording van zijn beheer. Het fonds schikte op 31 Dec. over een reserve van jm f. 10.000. De voorzitter bracht den [penningmeester hartelijk dank voor zijn ccuraat beheer. De heer P. Alderden Jz. rerd bij acclamatie als bestuurslid herbe- |Ëcemd. In de plaats van den heer J. Been (niet herkiesbaar) werd als commls- ^aris gekozen de heer B. Wegman Cz. Na (midvraag volgde sluiting. De bloemenhandel. I De toestand in den bloemenhandel aan Lit veilingen alhier is gedurende de afge- foen week vrijwel stationnalr gebleven. >t aanbod van seringen, hoewel nog teds groot, werd toch wat minder dan e laatste weken het geval was. Meerdere beekers worden reeds aangetroffen, die struiken getrokken hebben en de kas- «n weer in gereedheid brengen voor an- tee bloemgewassen, zooals lathyrus, vio- ïeren, dahlia's enz. Allerwege in dit cen- i van bloemculturen worden de akkers i gereedheid gebracht, waarop zoo aan- (onds de getrokken gewassen gepoot zul- i worden, om in den herfst van het vol lend jaar weer bloemen te kunnen leve- Ongetwijfeld kan worden aangeno- sen, dat in het algemeen de uitkomsten ut de seringencultuur dit seizoen weer mgunstiger zijn geweest dan in 1933 doch zeker is ook, dat de kweeker een sterken wil bezield is, om on- (inks de ongunst der tijden door te gaan t zijn bedrijf zooals hij dat sinds jaren wend was en te doen wat mogelijk is zijn producten nog te verbeteren. Wan teer aanvoer en prijzen, gedurende de af- reloopen week nader beschouwd worden, |an kan geconstateerd, dat het aanbod rozen wat grooter wordt; de beste iwalitelt bracht per stuk van 1522 ct. sp; seringen van 1230 ct. De bloesem takken, prunus en Jap. kersen verminder- ien, terwijl de prijzen voor goede kwali- itit van laatstgenoemd product nog uit delend waren, n.l. tot 53 ct. per stuk. Ook ia freesia's gaven een heel goede op brengst, evenals de Calla-bloemen. Het aanbod van lathyrus wordt langzaamaan grooter, terwijl de prijzen zich in dalende lijn bewegen; voor de beste kwaliteit werd van 30—50 ct. per bosje betaald. Voor de Heine partijen orchideeën worden steeds iooge prijzen gegeven, terwijl ook pluma- f»s snijgroen een goede opbrengst gaf. 'oor amaryllis-kelken blijkt de handel weinig interesse te hebben, evenals voor Meilelietjes; beide producten brengen lage prijzen op. Zeer uitgebreid is steeds het nnbod van balbloemen, welke lage op brengst geven. Aan de potplantenvellln- gen komt nu steeds meer verscheidenheid 'an producten, waarvan verschillende heel goede prijzen opbrengen. De noteeringen Mn eenlge waren Zaterdag: azelea's f0.75 -1.90, anthlrium f. 1.102.00, hortensia's 1.0.60—1.80, cineraria's 4055 ct.. kalan- choë 30—53 ct„ clivia's f 0.75—1.05. Van Perkplanten komt reeds eenlg aanbod, n.l. primula veris e.d. Gezien den over het al gemeen zachten winter, is wel zeker, dat over enkele weken groote hoeveelheden viooltjes, madelieven enz. ter veiling zul len aangeboden worden. De collecten ten bate der Ned. Herv. Herken alhier hebben over Februari opge bracht: Dorp f. 119.55 en Aalsmeer-Oost f. 75.28, tezamen f. 194.83. Aan het postkantoor alhier en het hieronder ressorteerend hulpkantoor te Aalsmeer-Oost is gedurede Februari inge legd f. 11205.95 en terugbetaald f. 4310.22. "et laatst uitgegeven boekje draagt num ber 4458. „Aalsmeers Chr. Mannenkoor" (direc teur de heer J. C. Hulsbos) gaf een goed geslaagd concert in de Geref. Kerk, ge opend door ds. Knoppersen, terwijl ds. Alkema het dankwoord sprak. De opkomst 'as bevredigend. Op uitnoodigtng der Aalsm. Reddings brigade heeft in „De Oude Veiling" gespro ten dr. A. D. Bruin over gasbommen, hun uitwerking, de afweermiddelen hiertegen •o nemen door de civiele bevolking in tijd 'an oorlog, zoowel individueel als collec tief enz. Het was een zeer nuttige en leer zame avond. De voorz. der Aalsm. Red- oingsbrigade de heer L. Trommel dankte Jf- Bruin hartelijk. Meerderen gaven zich «s donateur der A.R.B. op. BENTHUIZEN. Benoemd is tot onbezoldigd gemeente- ^tterxQ01 je7Xt semeente de heer J, HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Marlnus Jacobus Johannes Maria, zn. van P. J. den Boer en C. J. Eist- geest Cornelia Maria Hendrika, d. van A. L. van Benten en M. J. C. Floris Geer tje Hendrika, d. van M. van der Stelt en C. Teullng Jan zn., van C. J. van Beek en B. Haagswoud Elizabeth, d. van B. van Dongen en A. Bruinenberg Maria Jo hanna, d. C. L. Pijpers en C. M. Mesman Jan Hendrik, z. van A. C. Imanse en C. Bauer Matinus Theodorus, zn. van J. v. Staveren en C. Blom Jacobus, zn. van J. van Veen en A. Bliek Leonhard Frle- drich, zn. van K. Koese en E. B. Gös Anna, d. van N. W. Wamsteeker en S. Vermeer Elisabeth Alida, d. en levenl. d„ tweeling van H. Kozijn en M. P. van Rooyen. Ondertrouwd: W. Korenwlnder, 20 Jaar en G. E. van Rijswijk, 23 jaar C. Eyken 33 Jaar en H. van 't Hof, 26 Jaar. Gehuwd: B J. Melland, 33 Jaar en H. M. Teeuwen, 42 Jaar A. Horsman, 23 Jaar en W. Nederveld, 23 jaar L. J. van der Meer, 26 jaar en H. van Staver- den, 27 jaar. Overleden: Wilhelmina Jacoba Johanna van der Laan, 71 Jaar, geh. met P. P. A. Clemens Arie den Boer, 68 jaar, onge huwd Jacob Peetoom, 72 jaar, wedr. van I. Roest Elisabeth Aafjes, 78 jaar, wede. van Jb. Verkaik Henricus Jose- phus van Seumeren, 65 jaar, geh. met J. D. Liedmeier Johannes van Beusekom, 59 jaar, ongehuwd Geertje van der Ham, 87 Jaar, wede. van A. van den Berg. Loop der Bevolking. Gevestigd: Hendrikus C. A. van Mont- foort, van Soest, naar Schipholdijk 93 Klaas Ausma, van Nijmegen, naar Sloter- weg Abbenes, in een keet Johannes A. Bergen Henegouwen, van Rotterdam, naar NieuwemeerdiJk 474 Guurtje Kenter, wed. L. Burgers, van Amsterdam, naar Burg. Amersfoordtlaan 37 Jan H, Gijsen van Amsterdam, naar Akerdijk 275 Jan Heijdenrljk, van Amsterdam, naar Nieuwe meerdiJk 245 Hendrik F. Kok, van Am sterdam, naar Raadhuislaan 31 Jacobus Chr. Kuiper, van Amsterdam, naar Kerk hoflaan 42 Wed. G. H. Merkes, van Amsterdam, naar Friedalaan 70 Hen drik L. Molin, van Amsterdam, naar Zwa- nenburgerdijk 295 Anna E. Claassen, wed. L. Paeper, van Amsterdam, naar IJ- weg 313 Leonardus Pot, van Amsterdam naar Akerdijk 204. Vertrokken: Gerhardus Foks, naar Hll- legom, Loosterweg m No. 20 Sander J. N. van der Wouden, naar Voorburg, Prinses Marlannelaan 308 Maatje Schalk, naar Heemstede, Raadhuisstr. 96 Leonardus C. Kortekaas, naar Hlllegom Vinkelaan 30 Dina Mewe, wed. W. van Rossem, naar Amsterdam, le van Swin- denstraat 11 Bernardus Weis, idem, idem Elisabeth van der Stroom, naar Amsterdam, 3e Wlttenburgerdwarsstraat 31, 3 hg Jenneke van Dam, naar Uit hoorn, Hoofdweg 30 Catharina van der Woord, naar Amsterdam, Stadhouders kade 55 Wilhelm Rol, naar Amsterdam Osdorperweg 724 Daniel Vergunst, naar Wijk aan Zee en Duin, Zeeweg 102 Theophiel van Brussel, idem, idem Jo hannes L. Wildbret, naar Amsterdam J. M. Kemperstraat 81, 1 hg Jan Brander- horst, naar Eethen, Babylonienbroek G. 63 Katharina van Eijsden, naar Baarn, Veldheimweg 5 Mattheus Weijers, naar Hillegom, Krochtstraat 24. Draagt elkanders lasten. De ver. „Draagt elkanders lasten" te Rijk, hield haar jaarvergadering onder leiding van den heer J. Koolj. Uit de ver slagen bleek dat de financleele toestand der vereeniging zeer gunstig kan worden genoemd. Als bestuursleden werden her kozen de heeren A. Onkenhout, J. Vergay en van Zanten, terwiil als zoodanig in de plaats van den heer Werkman werd be noemd de heer J. Jagt Teneinde het ledental, dat in 1934 eenigszins was teruggeioopen. weder ver meerderd te krijgen, werd een oommissie benoemd, bestaande uit de heeren Broer tjes. J. de Waal, A. KooiJ en J. Schönhage, Lezing over den Wieringermeerpolder. In de Beurs te Hoofddorp werd voor de gezamenlijke landbouworganisaties uit Haarlemmermeer en omliggende gemeen ten een belangrijke lezing gehouden door ir. Smeding, directeur van den Wierlnger- meterpolder. over „Het in cultuur brengen en uitgifte Wieringermeerpolder" De bij eenkomst stond onder leiding van den heer Reinders Folmer. die allen, in 't bijzonder ir. Smeding, hartelijk welkom heette. On der de talrijk aanwezigen werden opge merkt de directeur van de Chr. Landbouw- winterschool te Hoofddorp, ir. den En gelse en de 43 leerlingen van deze school. Ernstige aanrijding. Op den Hoofdweg nabij de Geniesluis alhier werd de heer v. d. H terwijl hij aldaar per rijwiel den weg wilde over steken. door een met groote snelheid pas- seerende auto aangereden, v. d. H. bekwam o.m. een schouderfractuur en werd onder behandeling gesteld van dr. B.. die over brenging naar een ziekenhuis noodzakelijk achtte Door den grooten zwenk, dien de autobusbestuurder nog maakte om de aan rijding te voorkomen, werd een der beton nen palen van het langs den weg staande hekwerk stukgereden In een lokaal van de school aan de Burgem. Amersfoordtlaan, hield de Kring Rijk van de afd Haarlemmermeer van de N.H. Ver. ..Het Witte Kruis" een leden vergadering onder leiding van den heer H. J. Post. die woorden van dank en waardeering wijdde aan de nagedachtenis van den heer Werkman Na goedkeuring der jaarverslagen werd bij de bestuurs verkiezing de heer Jac. Roodenburg her benoemd en in de plaats van den heer Werkman gekozen de heer G. Roos Het Harmoniekorps „Eensgezindheid" gaf in de zaal van „Germania" een uit nemend geslaagde uitvoering. Nadat de voorzitter de heer Onkenhout had ge opend werden de nummers op verdienste liike wijze ten gehoore gebracht. Na de pauze werd ter afwisseling nog een too- neelstukje „Een angstvolle nacht" opge voerd dat een vrooHj-ke stemming teweeg bracht. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Hipolitus Martinus, z. van J. Oorthuis en L. M. Borm Willem Hen drik, z. van J. Peet en J. Affourtlt Alelda Dina, d. van F. van de Loo en E. van den Berg Elisabeth, d van W. Visser en F. Dijkstra Cornelia Elisa beth, d. van J. J. Leenslag en A. Robijn. Getrouwd: J Kortekaas en J. J. van de Reep J. A. Out en M Hulkenberg M. L A. Beugelsdijk en K. Sleeker. Overleden: C. J. van der Kolk. m„ 2 jaar C. de Groot vr. 57 jaar J. H. Visser, m., 81 Jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: Franclna Bultje, schip, lig gende b. d. Steenfabriek „Arnoud" Adolf P. Evers. Haven 2 G Foks met gezin, Loosterweg III 20 M. Bol-Klok. Paral lelweg 153 C H van der Lans. Leldsche- straat 183 J M van Waveren. Weere- steinstraat. 125. Vertrokken: C. M Gerritsen, naar Am sterdam (Z.)Vechtstraat 130 n KI. Siecker naar Lisse Broekweg 60 M. Hulkenberg naar 's Gravenhage. Stuilve- santstraat 196 J. A. Out. idem. idem J J. van de Reep. naar Bloemendaal, Vogelenzang. Graaf Florislaan 2 b G. SzewczlJk. naar Heemstede. Postlaan 32 C Peters, naar Haarlem. Hagestraat 51 rood D. H. van Veen, naar Bloemendaal Boschlaan 8 C. L. H. Winkelman, naar 's Gravenhage, Rljswijkschewee 359 D. van Vlierden. naar 's Gravenhage. Adel- heidstraat 101. Uitvoering van „T. O. V." De tooneelclub „Tot ons Vermaak" van het personeel der Kunstzandsteenfabrlek „Arnoud" alhier heeft de 2de uitvoering in dit seizoen gegeven. De zaal van den heer Sistermans was geheel gevuld. Aan wezig was oa. de directeur van de fabriek met echtgenoote en famiUe. Bloemen werden bij aankomst aangeboden. Onmid dellijk na het opgaan van het doek zat men stil in bewondering voor de décors. Dat was iets bijzonders, met eigen krach ten en medewerking vervaardigd, waarbij het product van de fabriek, de zandsteen, niet was vergeten; het kreeg een verdiend applaus. Toen ving de opvoering aan van het bekende stuk „Filmmaniakken" door Henk Bakker. Hierom is veel en hartelijk gelachen, terwijl er goed gespeeld werd. T. O. V. is met zijn voorzitter, regisseur en kern van dilettanten op den goeden weg, om met medewerking van allen, van hoog tot lag, als personeels-tooneelclub iets goeds te bereiken en te behouden. Deze avond slaagde uitstekend. Uitvoering der K.R.O.-Boys." De K R O.-Boys hebben hier voor den tweeden keer in dezen winter een uitvoe ring gegeven, wederom met medewerking van Tholen en van Lier, in de geheel ge vulde zalen van „Flora". De heer P. Klaver heeft namens het PI. Comité voor den K. R. O. een kort woord van welkom ge sproken, terwijl de heer Paul de Waard in een toespraak de 10 verstreken jaren over zag en voor de toekomst om propagan disten verzocht. Met een hartelijk applaus zijn de KJR.O. Boys ontvangen, benevens hun leider, Piet Lustenhouwer, den concertmeester H. Scholl, den refreinzanger Jack Mossel, en den verzorger van het slagwerk Fred Boschhart, die triumfeerde in het musi- kale Kro-wonder. De conferenciers Tholen en van Lier hadden een buitengewoon succes; lach-salvo's daverden bij herhaling door de zaal. Het programma van de Kro- Boys had eveneens enorm veel bijval. De stemming was enthousiast! Volgens de kiezerslijsten is het aan tal kiezers voor de Tweede Kamer 5262, voor de Provinciale Staten 5201, en voor den Gemeenteraad 5115. Het pl. Crisiscomité maakt met dank bekend, dat de opbrengst van het Liefda digheidsconcert was f. 37, van de collecte met muziek (waaraan maar één lid van Jahn deelnam) f. 140 en van de bridge-les sen van den heer Rijnveld f. 30. Verder maakt het Crisiscomité bekend, dat een filmvoorstelling aangeboden wordt door H.I.T.O. en den heer Seijsener, op morgenavond in Hotel Sistermans Als hoofdfilm wordt vertoond Droomkoninkje. De bezoekers steunen daarmee het Comité. resp. M. v. d. Plas en Gebr. Verloop 18. Praeadvies op het verzoek van C. van Tongeren om wijziging der verordening op de winkelsluiting. 19. Voorstel tot het vaststellen eener verordening op het be schilderen van wegen en muren. 20. Voor stel tot het vaststellen eener verkeersver- ordening 21. Bespreking over de werkver schaffing op verzoek van C. v. Tongeren. 22. Rondvraag. KATWIJK. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt morgen avond te half 8 in een openbare vergade ring bijeen. 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 10 Dec. 1934. 2. Mede- deeling van ingekomen stukken. 3. Benoe ming van een lid der Commissie van Toe zicht op de openbare bewaarschool te Katwijk a. d. Rijn. 4. Benoeming van leden der stembureaux en van het hoofd stembureau voor de verkiezing van den gemeenteraad. 3. Voorstel tot wijziging van de verordening op de invordering van het havengeld. 6. Voorstel tot vaststelling van nieuwe verordeningen op de heffing en invordering van precariorechten. 7. Voorstel tot bekrachtiging van rente verlaging van enkele geldleenlngen. 8. Voorstel tot het verleenen \jin een voor schot op de vergoeding ingevolge art. 101 der L.O.-wet 1920 aan de Bijz, scholen. 9. Voorstel tot het verleenen van een crediet aan Burgemeester en Wethouders ten be hoeve van het verstrekken van voorschot ten aan „kleine zelfstandigen". 10. Voor stel tot wijziging der gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1935. 11. Voorstel tot oninbaarverklaring van enkele ontvang- posten, dienst 1934. 12. Voorstel tot wij ziging van de Rek. Courantovereenkomst met de Rotterdamsche Bankvereenlging. 13. Voorstel tot wijziging van de borgtocht van den ex-gemeente-ontvanger G. B. Werther. 14. Praeadvies op het verzoek van J. Schaap om vermindering van landhuur over 1934. 15. Voorstel tot het verleenen van dispensatie van art. 22 der bouwver ordening aan Jac. Haasnoot en aan de Vereeniging „Katwijk's Stille Strand". 16. Voorstel tot vermeerdering van het aan tal stemdistricten en in verband hiermede aanwijzing van 2 nieuwe stemlokalen. 17. Voorstel tot wijziging van de raadsbeslui ten van 19 Juli 1934 tot verkoop van grond KATWIJK AAN DEN RIJN. Bloemen- en Plantententoonstelling De Ver. van Oud-leerlingen van Tuin- bouwcursussen, afd. Katwijk heeft, ter ge legenheid der Jaarvergadering weer een tentoonstelling georganiseerd van door de leden in bloei getrokken bloemen en ge kweekte planten. Deze werd gehouden in het parochiehuls. De voorzitter, de heer C. v. ZIJst, opende en heette oa. welkom, de heeren Grim bergen, Smit en Lagendijk, die zoo wel willend waren geweest als Jury op te treden. De heer Smit is secretaris van de Ned. Bond van Oud-leerlingen der tuin- bouwcursussen Spr. zette het doel der vereeniging uiteen en sprak een woord van aansporing om donateur der afd. te wor den waardoor men de vereeniging steunt en tevens toegang heeft tot alle bijeen komsten, vergaderingen, tentoonstellin gen, enz. De heer BerkheiJ, die wegens bedanken door den heer Oosterlee, het secretariaat waarnam gewaagde van den goeden onder- llngen geest, doch sprak tevens den wensch uit dat èn 't ledental en 't getal donateurs spoedig moge toenemen. De heer Vooys, penningmeester, gaf het financieel verslag dat een batig saldo aangaf van f. 40.10. De Pastoor die intusschen door zijn tegen woordigheid blijken van belangstelling gaf, werd door den Voorzitter welkom geheeten. Dan deed de Jury verslag. Hun taak was niet gemakkelijk geweest, aldus de heer Smit; wat de leden gepresteerd had den, was werkelijk het bezichtigen waard. De uitslag was: Kamerplanten no. 1. C. v. Zijst, no. 2 G. v. d. Does. no. 3 A. Verhart. Kamerbroel: No. 1 G. v. d. Does, no. 2 L. Parlevllet, no. 3 A. Vooys. Bloemwerken: No. 1 C. v Zijst; no. 2 Chr. Moerkerk. Kasbroei: No. 1. G. v. d. Does. no. 2 J. Durieux Wz. Plantengroep: 1. Ohr. Moer kerk Er was ook een mooie collectie groenten. De 1ste priis hiervoor verwierf J, Durieux Wz.. No. 2 Jan Heemskerk. Aan de winnaars werden prijzen in den vorm van planten uitgereikt. De pauze's werden aangevuld door komische voor drachten door de leden der vereen. Chr. Moerkerk en Joh. Grimbergen, op het kla vier begeleid door mej. v. Zijst. Het liep tegen middernacht toen de voorzitter deze geslaagde jaar- en feestvergadering sloot. Geslaagde uitvoering. De tooneelver. van de St. Josephgezel- ienvereenlging gaf de vastenavonduitvoe ring in het parochiehuis voor een geheel bezette zaal. De pastoor opende met een woord van welkom. De tooneelclub had onder beproefde lei ding van den heer v. d. Marei een stuk in studie genomen dat ongetwijfeld allen zou voldoen. Opgevoerd werd het blijspel in vier bedrijven „Het kostbare leven". Al spoedig bleek, dat aan de verwachtingen zou worden voldaan. De rollen waren in goede handen, het spel was af en een daverend applaus na ieder bedrijf bewees dat allen voldaan waren. Het was een, waardig slot van de vastenavonduitvoe ringen. De tooneelclub heeft donateurs en belangstellenden aan zich verplicht! Jaarvergadering Chr. Jong. Vereeniging. In het lokaal Kerkplein hield de Chr. Jong. Ver. „Jer 13 16 a" haar 54 jaar vergadering. De eerevoorzitter, ds. E. War- molts opende door gezamenlijk te laten zingen ps. 68 10 en gebed, waarna hij sprak naar aanleiding van Dan 6. Hierna was het woord aan secretaris, penningmeester en bibliothecaris, die met elkaar voor een verrassing zorgden, daar zij leder van hun verslag een keurig ge dicht hadden gemaakt, wat bijzonder in den smaak viel. Verder werd de avond ge vuld met opstellen, voordrachten en sa menspraken In de pauze deed de dichter lijk aangelegde penningmeester nog een beroep op de beurzen, wat iets meer dan f. 10 in het laatje bracht. Na een zeer leerrijke en aangename avond sloot de voorzitter, de heer D. de Ruiter met dankgebed. RECLAME. 241» Als gif lijdt aan of SfEKEN in de zij KATWIJK AAN ZEE. Jaarvergadering van de Chr. Werklieden- vereeniging „De Eendracht". Deze vergadering werd in Casa Cara ge houden. De voorzitter de heer G. Vooys opende met gebed, las den 123sten Psalm en sprak naar aanleiding hiervan een in leidend slotwoord. De w.n. secr. de heer B. van Rijn las de notulen en het jaarverslag, waarin een overzicht gegeven werd van de werkzaam heden over het afgeloopen jaar. De pen ningmeester de heer C. Rijnsent bracht ztin verslag uit, dat met een klein nadee- lig saldo sloot omdat de ultfceeringen in 1934 hooger waren dan de vorige jaren. Bij de bestuursverkiezing werden de hee ren G. Vooys. voorzitter en B. van Rijn, 2e secretaris herkozen. Tijdens de verga dering traden drie aanwezigen als lid toe. Na de rondvraag volgde sluiting met dank gebed Visscherij-examens Bij de in de Visscherijschool alhier af genomen examens voor het certificaat in kennis der internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee zUn ge slaagd: Corn. v. d. Plas Pzn. Arie van Duyn, Gerrit Vis, Andries de Best, Hans Hoek. Plet v. d Plas Cnz. Piet v. d. Plas Hzn„ Corn, de Jong Corn Snijders. Corn, van Duijn. Allen zijn leerlingen van den heer C. Varkevisser. directeur van de Visscherij school alhier Riiksgedelegeerde was kapitein J H. Götz. lid van de examencommissie voor stuurlieden. Dit jaar zullen 133 personen in de Ned. Herv. Kerk belijdenis der geloofs afleggen. In de bestuursvergadering van de Chr. Muzlekver .U.N.I." is het bestuur als volgt samengesteld: A. v. d. Plas. voorzit ter: A. H. Koelewtln 2? voorzitter: W v. d Luyt. secretaris; C. Langmuur. penning meester; P. C Langmuur bibliothecaris; N P. van Dijk en J. D. van Dijk. com missarissen. bedek dan de pijnlij- ke plaats met een vel DE WATTEN,DIE WARMTE OPWEKT Doozen 35 en 55 ct. 6ij olie apothekers en drogisten. De bijzondere collecte in de Herv. Kerk ten behoeve van de huwelijksbijbels en de kerktelefoon heeft opgebracht de som van f. 167 55. Op het postkantoor alhier is gedu rende de maand Februari op de Rijkspost spaarbank gestort f. 97344.38 en uitbetaald f. 48175,15. Het laatst uitgegeven boekje droeg het nummer 5275. Bij den girodienst is gestort f. 11573.30 en uitbet. f 16557.11. Het weekblad Handelsbelangen bevat het faillissement van G. van Rijn, timmer man en aannemer alhier. De crediteuren- lijst in bovengenoemd faillissement bevat 37 namen met een totaal passief van f. 23.691.25, waarvan preferent f. 754.87. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, z. van J. Dijkhui zen en A. v. d. Plas Arie, z. van A. van Duijn en M. van Duijn Jacob Jan, z. van A. Peters en K. Roest Marinus, z. van J. v. d. Plas en J. van Duijn Dirk, z. van A. Verburg en B, v. d. Plas Jacoba, d. van H. v. d. Plas en G. Hoek Aaltje, d. van H. v. d. Plas en A. v. d. Plas Gerrit, z. van G. v. Duijvenboden en J. Guijt Arie, z. van A. Nijgh en N. v. d. Plas Jo hannes Jacobus, d. van P. Vooijs en N. M. Soeteman Thomas Paulus. z. van Th. P .de Konink en J. Ouwehand Dirk, z. van J. van Rijn en J. C. de Lange. Ondertrouwd: Fl. J. Parlevliet en L. K. Bokslag. Getrouwd: A. Hoek en J. Ouwehand L. Rovers en A. Koning. Overleden: A. den Hollander 79 j.. wed. van C. Groen. Jaarverg. der Ned. Herv. Schoolver. Deze vereeniging hield haar jaarverg. In de Kleuterschool. De voorz., ds. G. Tichelaar, liet zingen Ps. 105: 3, en ging na lezing van Ps. 78, voor in gebed. Hij gewaagde van den zegen, die kennelijk op het werk rust, en de ver antwoordelijkheid grooter maakt, en voorts ook van de financleele moeilijkheden en zorgen, in verband met de stichting van de Kleuterschool. De notulen der vorige jaarverg. werden voorgelezen en ongewijzigd goedgekeurd. De heer K. Tanis bracht nu het jaarver slag uit, dat een duidelijk beel gaf van de vele gebeurtenissen in het leven der ver. en scholen in het afgeloopen jaar. De kas- commissie bracht verslag uit bij monde van den heer J. Kraak, waarop den pen ningmeester ontheffing verleend werd voor het gehouden beheer. De heer Tibboel bracht het financieel verslag uit, waaraan bij het einde een krachtig beroep werd gedaan op allen om door hun steun het bestuur bij voortduring te helpen in zijn moeilijk werk Als resul taat der nu volgende bestuursverkiezing werden de aftredenden, de heeren J. Dek ker en K. Tanis, met groote meerderheid herkozen. De voorzitter sprak vervolgens een woord van dank en afscheid tot mejW de Vries, die wegens huwelijk de school bin nenkort gaat verlaten. Daarna sprak het hoofd der schooi, de heer J. Dekker, over den paedagoog Jean Jacques Rousseau. Na een korte gedachtenwisseling sloot de heer Dekker deze samenkomst met gebed. WARMOND. Uitvoering van St. Matthias. De laatste uitvoering van dit seizoen van genoemde vereeniging stond in het teeken van den vastenavond. Wij mogen een woord van hulde niet onthouden aan het hoofdbestuur en de leden der afdee- lingen voor het vele werk, dat zij in het afgeloopen seizoen hebben verricht. Voor de pauze werd het programma ver zorgd door de afd. Harmonie. Over de prestatie dezer vereeniging kunnen wij kort zijn. De muziek was als steeds uit stekend; wederom konden wij constatee- ren dat Matthias over een prachtig korps beschikt, waarin de muzikanten stuk voor stuk buitengewoon goed geschoold zijn. Een paar nummers die ook dit maal op het programma prijkten, gaven een duide lijk bewijs van de muzikale talenten van directeur en spelers. Na de pauze was het woord aan de afd. Tooneel die thans met een vroolijk spel voor het voetlicht trad getiteld „Metamor phose" van Jan Verhoeven Hier werd veel van de spelers geëischt. De heer Sikking, regisseur, heeft het stuk goed begrepen, want de wijze waarop dit blijspel vertolkt werd, liet niets te wenschen over. Aan alle spelers komt dan ook een woord van lof toe! De voorzitter de heer C. Zwetsloot dankte zoowel muzikanten als tooneellisten harte lijk. Na afloop volgde het onontbeerlijke dansje, waarbij de muziek verzorgd werd door een Band onder leiding van den heer G. te Wiel. De pastoor gaf weer blijk van mede leven door zijn aanwezigheid. Door Ged. Staten is goedgekeurd de herziene keur- of politieverordening van den Broek en Simontjespolder in deze ge meente. ZEVENHOVEN. De raad zegde in principe medewer king toe aan den heer P. S. v. d. Bijl in zake het houden van een autobus-dienst. Door Ged. Staten is goedgekeurd de keur van den polder Zevenhoven. s-a i

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 11