TRIANON Het grootste lachsucces van Leiden is „DE FAMILIE VAN MIJN VROUW" lEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 1 Maart 1??? UIT DE OMSTREKEN. haarlemmermeer. Mededeeling anketbakkerij W. DEN DULK katwijk aan zee. noord wijk. GROOTSCHE FEESTAVOND VAN „NOORDWIJK VOORUIT". knipselprijsvraag. noord wijkerhout. valkenburg. veur. UIT DE RIJNSTREEK. alphen. ZUID-SLA VIE. verkiezingsoprocp der regecring. pt ministerraad heeft een verkiezlngs- ;vp gepubliceerd, welke door alle mi llers is geteekend, behalve door den mi- jer van oorlog, Zjiwkowitsj, die zich jlbaar met het leger Identificeert en partijdig wil blijven. J dien oproep wordt het Joegoslavi- u volk aangespoord om hetgeen de ma- van Joegoslavië bereikt heeft, te be- lermen en in stand te houden. De een- d van den staat en van de natie staat tn elke politieke partij en is een na- iale erfenis. De grondwet geeft alle itlijkheden voor moderne organisatie voor een krachtige ontwikkeling van nationaal, sociaal, economisch en cul- «1 leven. Het hoofd van de nationale lijst is Jef- gaat de oproep verder, en een ieder, iiem steunt, is 'n uitgesproken tegen- jder van separatisten en federalisten, regeering doet echter het voorstel om Banaat een zelfregeering op breede te geven en decentralisatie van jcht. over zeven Jaar zal onze koning meer- ijarig zijn, besluit het manifest. In die jaar moeten wij allen slechts cén hebben; volledige binnenlandsche isolldatie. zoowel in nationaal als po- lek opzicht, van onzen staat en de wel- ,rt van ons volk." VEREENIGDE STATEN. Schrijven van Green aan Roosevelt. In een schrijven aan president Roose- it dringt de voorzitter van het verbond vakvereenlgingen, William Green, er de herstel-administratie op aan, dat loonen, die door de regeering ln werk- jrschaffing worden betaald, gelijk ge leld worden aan die. welke voor gelijk- ortig werk in de particuliere industrieën ordt betaald. Als motief voert hij aan, dat, naar de aring heeft geleerd, het peil der loo- die ln de particuliere industrieën irden betaald, anders zich niet zal kun- handhaven, en geleidelijk zal dalen het niveau, dat de regeering betaalt, lardoor de loonstandaard dus lager zal jrden. Voorts protesteert Green in zijn schrij- tegen het feit, dat het N.R.A.-etiket ordt aangebracht op goederen, die door ■vangenen zijn vervaardigd. Hij verklaart, dat indien gekozen kan nden tusschen gevangenen, die voedsel onderdak hebben, en arbeiders, die de :en naleven, doch geen voedsel en on- dak hebben, de keuze ten gunste der tsten zal worden bepaald. Tenslotte verklaart Green ln den brief, de Amerlkaansche arbeiders eensge- :.d willen medewerken aan de verwezen- king van president Roosevelt's herstel- tgramma. Jaarverg. Chr. Hist. Unie. De C. H. Unie afd. Lisserdijk hield dezer ;en in café Faas de jaarvergadering. De heer J. S. de Kooker leidde deze ver lering en ging voor in gebed. Daarna las Jesaja 43 en sprak een kort openings- iord. De notulen en het jaarverslag van den den heer J. den Butter werden onder voor de nauwkeurige samenstelling «dgekeurd. De penningmeester bracht verslag uit zijn gevoerd beheer over de finan- Nu was aan de orde de bespreking van groslijst van candidaten voor de a s. meenteraadsverkiezing. De namen der «rgestelde candidaten zullen aan het 'n'raal Bestuur van Haarlemmermeer irdrn doorgegeven. Een bespreking werd gehouden over 'tntueele samenwerking met de partij betreft de gemeenteraadsverkiezingen, voorz. sprak hierbij een woord ter inlei- Bij gehouden stemming bleek dat het >nt samenstelling met de A.-R., mei Wie meerderheid werd aangenomen. De voorzitter sluit dan met dankgebed. Varkevisserstr. 37 - Telefoon 194 KATWIJK AAN ZEE, ter gelegenheid van het éénjarig staan zijner zaak a.s. Zaterdag 2 Maart, iederen kooper, die voor minstens f 0.90 'fcedt, een aardig TAARTJE CADEAU. 270 KATWIJK „VOORHEEN EN THAiNS". Een interessant overzicht in woord en beeld. ft bestond zeer groote belangstelling in Zaal voor Prot. Belangen voor de ver log van lichtbeelden op het witte doek het verleden en het heden van Kat- J Zee; de zaal was geheel vol. «openingswoord werd gesproken door («neester mr. W. J. Woldringh v. d. Het is een gelukkige omstandigheid [test, dat de gemeente, voordat oude pwen opgeruimd moesten worden, 'an foto's heeft laten maken, die in gemeente-archief bewaard zijn. Ook _s van particulièren zijn regelmatig ^iarne'd Er komen beelden van 1680 af den huidigen dag toe. Uit de laatste J'D jaren zijn de belangrijkste voor- *t. Wat ééns zoo schilderachtig was, uit modern en sociaal oogpunt be- wijken eri opgeofferd worden. velen zal het een vreugde zijn om 'J eens te zien hoe het vroeger was. dit openingswoord vertoonde Wim ^elen dezer zeer merkwaardige col- J "oto'shij heeft meer dan 5 jaar be- om ze voor dezen avond te vervaar- j. Het, oude Katwijk herleide voor °o?en, met zijn vuurtoren, de vuur- "6 toen nog geheel in de woestenij het oude kerkgebouw van de Oude Kerk vóór de restauratie, met d> bekende „Meelzak" in de nabijheid; het strand nog bezaaid met de ouderwetsche bommen. Alles wat met de bomschuiten in verbin ding stond, was te zien, bijv. het optrek ken op den straatweg, het naar beneden halen, de kleinhaler, enz. Uit Jen laatsten tijd v erd nog eens vertoond het feestelijk binnenhalen van onzen tegenwoordigen burgemeester en diens installatie op het oude raadhuis te Katwijk aan den Rijn en de officieele opening van het nieuwe raadhuis tusschen beide Katwijken door Prinses Juliana. De heer Nic. van Beelen gaf tekst en uitleg en deed dat op voor treffelijke en humoristische wijze, waarbij hij soms typeercnde bijnamen gaf. waarin men hier, evenals op andere visschers- plaatsen, zeer sterk is. Ook had de heer Nic. van Beelen voor de noodige afwisseling zorg gedragen. Een koortje van 25 kinderen van 46 jaar voor zijn zangschool gaf alleraardigst eenige zangnummertjes ten beste, die een hartelijk applaus ten deel vielen, waarbij eenige solistjes optraden. Mevr. v. Beelen- Krijgsman oogstte veel succes met het voordragen van haar gedicht: „Oude herinneringen". In één woord: de heeren Nic. en Wim van Beelen hebben ons een genotvollen avond bezorgd, wat de gemeente-secretaris, de heer D. C. O. Boekhoven in zijn slot woord releveerde; hij bedankte dan ook namens allen voor wat zij geschonken hadden. Geëindigd werd met het staande zingen van twee coupletten van het Wilhelmus. Ter herdenking van het 50-jarig bestaan der Badplaats. In hotel Royal" alhier had een feeste lijke herdenking plaats van het 50-jarig bestaan der badplaats. Door het hoofdbe stuur der V.V.V. „Noordwijk Vooruit" werd dezen avond den leden aangeboden. De zalen waren voor deze gelegenheid keurig feestelijk versierd. De zaal was tot in de uiterste hoeken bezet toen te ruim 8 uur de voorzitter van V.V.V. ..Noordwijk Vooruit" de heer A. Vermeulen den avond opende en de aan wezigen ongeveer als volgt toesprak: Dames en Heeren! Het is mij aange naam u namens het Bestuur van V.V.V. Noordwijk Vooruit hartelijk welkom te heeten op dezen feestavond en wel in 't bijzonder onzen eere-voorzitter burge meester v. d. Mortel, weth. de Witt en den gem.-secr. den heer Delen, ook een harte lijk woord van welkom aan de heeren J. v. Kan en H. Medemblik als mede-oprich ters van V.V.V. Het is zeker geen alle daags feit dat V.V.V. feestavonden houdt, maar deze keer heeft het bestuur ge meend dit wel te moeten doen omdat er reden voor is. Dit jaar toch vieren wij het 50-jarig bestaan der badplaats en nu heeft het bestuur van V.V.V. gemeend als inzet van de feestelijkheden te moeten begin nen den leden dezen feestavond aan te bieden. Ik wensch allen heel veel pret toe en verklaar dezen feestavond voor ge opend. Gaarne geef ik thans het woord aan onzen eere-voorzitter, burgemeester van den Mortel. De eere-voorzitter sprak daarna: Dames en Heeren! Als over tientallen van jaren men zich opmaakt het 100-jarig bestaan te vieren van onze mooie bad plaats. Als Noordwijk in en om het jaar 2000 een der schoonste plaatsen van de St. van Europa zal worden genoemd, als de dan levende Noordwijkers zich zullen verpoozen in de schaduw van eeuwen oude machtige dennen, dan zal de feest- comm. tot herdenking van dien gedenk- waardigen dag zich tot den archivaris der gemeente wenden en hem verzoeken het juiste jaar der stichting der badplaats na te gaan en dan zal die archivaris gaan snuffelen en uit rijke bronnen putten en bestudeeren wanneer andere lustra heb ben plaats gehad en dan zal hij daarbij op groote moeilijkheden stuiten, aangezien thans de opiniën verdeeld zijn over de vraag: wanneer is de badplaats Noord wijk gesticht. Als ik goed reken, gaat de feestcomm. van het standpunt uit, dat de badplaats gesticht is in 1885. Ik heb daar vrede mede. wanneer over de badplaats en niet over badbedrijf gesproken wordt, want wij weten allen, dat de heer van Konijnenburg de eerste was, die in 1866 een 4-tal badkoetsjes met paarden uit Scheveningen liet komen. Dit moet van avond gememoreerd worden. Kloos zegt in zijn voortreffelijk werk terecht: het bad bedrijf was in het leven geroepen, doch de badplaats moest nog worden geboren. Het is allerminst mijn bedoeling een uitvoerig exposé te geven van de geschie denis onzer badplaats. Wie daar meer van wil weten en wie wil dat niet raad plege het standaardwerk zooeven door mij genoemd. In het kort wil ik in groote trekken, zonder volledig te zijn den levensweg on zer badplaats voor u allen schilderen en dan moet op de allereerste plaats ge noemd worden mijn ambtsvoorganger Burgemeester Plcké, de stichter der bad plaats de oprichter der Mij. Noordwijk en de verkrijger van de stoomtram die Noord wijk uit zijn isolement verloste. Burge meester Pické heeft niet zijn levenswerk mogen voleindigen. Op 50-jarlgen leeftij'd overleed hij, 50 jaren geleden. Aan dezen pionier niet alleen van deze plaats een eere-saluut. maar ook onze groote erken telijkheid. Met zijn dood is het eerste sta dium der badplaats afgesloten. In het tweede stadium treedt een andere figuur op den voorgrond, n.l. de heer Heinrich Tappenbeck die het vorig jaar 100 jaar geleden het levenlicht zag in Duitsehland. Hij deed niet alleen veel voor de ver fraaiing en bebossching van Noordwijk. maar nam ook het initiatief, vooral Duit- sche families hierheen te brengen. In 1897 werd de V.V.V. opgericht. De heer A. Dorsman was president; de hee ren van der Werf en Zandvoort hoofdbe stuursleden. Aan hem in het bijzonder, doch ook aan de andere heeren van dezen plaats een eere saluut. In het derde, stadium, dat ik zou willen later, loopen tot 1930 mogen met dank woorden genemd worden. Mijn ambts- o:->ers en in het bijzonder Burge- nr- r van Panhuii*. die ruim 27 inren aan hct hcofd dezer "emeente heeft ge- star" en "i heeft gedaan voor den bloei van Noordwijk. Onder hun bewind kwa 291 men allerlei verbeteringen tot stand. Noordwijk werd een sportcentrum. In de jaren 19091910 dreigde de controverze tusschen Noordwijk Binnen en Noordwijk aan Zee zich toe te splitsen, doch dit behoort gelukkig tot het verle den. Er is thans slechts één Noordwijk, dat ons allen aan het hart ligt. Moge dat zoo blijven. En thans zijn wij in het 4e stadium het tijdperk van crisis en depressie. Het is een goede gedachte geweest van de feest comm. om dit lustrum in intiemen, ge- zelligen kring te vieren. Aan mij is het voorrecht ten deel gevgllen aan het hoofd te staan onzer mooie gemeente. Ik betreur het in hooge mate dat onder mijn be wind de badplaats zulke hevige stormen te trotseeren heeft tengevolge van de wereldcrisis. Wij moeten allen van hoog tot laag, overheid en particüller de handen in een slaan om krachtige weerstand te bieden. Mijn persoonlijke meening is daar van, dat wij geen onsympathieke rcis- belasting moeten invoeren. Voorts moet er ordening en een andere prijzenpolitiek komen. Geef ons ook dezelfde vrijheid, die het buitenland geniet, wat betreft de genoe gens van den vreemdeling, binnen de welvoegelijke grens natuurlijk. En ten slotte haal de Duitschers terug. Ik zal echter volgende maand recht streeks onderhandelingen openen en trach ten uit deze materie iets kostbaars te ver krijgen. Echter met veel resultaat blijft een vraag. Dame; en heeren Een goede deugd van ons Nederlanders is, dat wij niet gauw den moed laten zakken. En die deugd moeten wij thans in grootere mate betrachten. Op timisme, moed, vastberadenheid, vertrou wen, arbeid. En de desespereert niet!! Noordwijk is steeds de parel onzer Noord zeekust. Dat zij schittere in een stralende glans ver buiten onze grenzen De voor zitter dankte de eere-voorzitter voor diens rede droeg de leiding van het verdere gedeelte der avond aan den voorzitter der feestcommissie de heer C. va nVliet op. Deze sprak de aanwezigen als volgt toe. Dames en heeren. Wanneer u weer een nieuwe voorzitter voor u ziet. denkt u waarschijnlijk dat deze feestavond bestaat in een tentoonstelling van alle mogelijke voorzitters die V.V.V. alzoo heeft. Ik ver schijn nu voor u als derde rad aan den wagen en wel in mijn kwaliteit als voorzitter der feestcommissie. Ook de feestcommissie heeft mij verzocht u har telijk welkom te heeten. Ik wil daarop een paar uitzonderingen maken In de eerste plaats voor onze eere-voorzitter die zoo vriendelijk is in ons midden te willen zijn. Voor alle belangrijke zaken van V.V. vinden wij bii hem een aandachtig gehoor en een betrouw adviseur. Zoo'n eere-voor zitter kunnen wij eenvoudig niet missen. Het spijt ons de heer en metvr. Dorsman niet in ons midden te zien. De heer Dors man de nestor van V.V. heeft enorm veel voor de vereenlging gedaan en wij wen- schen dat hij nog lang ons etelelid zal zijn applaus. De laatste uitzondering maak ik voor de leden der feestcommissie. Ik acht bet mij een plicht u vanaf deze plaats te danken voor het vele en moeizame werk dat u allen hebt verricht. Ik hoop dat deze avond een voldoening zal zijn voor uwe noesten arbeid. Dames en heeren, wij wenschen u nog maals een echt gezelligen avond. Met zeer veel belangstelling werd daar na de bekende en prachtige reclamefilm van de badplaats Noordwijk aanschouwd. Daarna trad de heer Max Alexander op, die den heer H. Bijkerk welken een ern stig auto-ongeval was overkomen ver ving en hij wist de stemming er in te krijgen. Op beschaafde wijze gaf hij een goed verzorgde varieerend cabaretpro gramma ten beste hetwelk groot succes had.. Tijdens de pauze had er een verloting van vele fraaie en nuttige prijzen plaats waarvoor zooveel animo was. Na de pauze kwam Max Alexander weer aan het woord terwijl een geani meerd bal met div. attracties de feest vreugde ten top voerde Na afloop (het was halfzes in den mor gen dankte de vice-voorzitter van V.V.V. de heer H. Ltefferink allen die dezen avond zoo goed hadden doen slagen. Geslaagde Muziekuitvoering. In de groote zaal van Hotel „Gouwen- berg" was een groote schare belangstellen den samen gekomen, om te genieten, van muziek en zang. Er werd daar n.l. eene uitvoering gegeven, door de Chr. Gem. Zangver. ..Concordia", in samenwerking met de Christel, muziek-vereen. „Harpe Davids". De voorzitter der afd. muziek, de heer B. Laros, sprak een welkomstwoord, ging voor in gebed, en dankte allen hartelijk, die een bijdrage geschonken hadden voor de te houden verloting, ten bate der kas, waarna, te samen, het Bondslied werd ge zongen. De dames-zangver. zong onder lei ding van haar Directeur, den heer B. J. Verdoorn, te Leiden, de afd. muziek stond onder leiding van den heer G. W. van Vel- zen te Leiden. Ps. 138 met koperbegeleiding, opende de reeks van fraaie zangnummers en van goed ingestudeerde muziek-stukken. De beide Directeuren hadden eer van hun werk, „Sion, hier is Uw God", moest gebis seerd worden, terwijl de „Ouverture" „Le masque d'or", getuigde van groote muziek- kennis en ernstige studie. Aan mej. Bink uit Leiden werden bloemen aangeboden voor hare welwillende medewerking. Ds. van Noort sprak een slotwoord met dankgebed. Verkooping. Ten overstaan van notaris W. A. Caron had in café „Het Wapen van Valkenburg" alhier de openbare verkooping plaats van: het huis met erf aan den Valkenburg- schenweg No. 22 te Valkenburg, groot 3 Are en 60 c.A..kooper de heer P. de Vries, alhier, voor f.1500; een perceel weiland in den Zijlhoek, groot 1 H.A., 28 A. en 90 c.A. en een per ceel bouwland in den Zijlhoek, groot 52 Are en 20 c A.. kooper de lieer J. A. Bergman te Haarlem voor f. 5325. Verkooping. Ten overstaan van notaris W. A. Caron, uit Voorschoten en notaris D. Erdman te 's-Gravenhage had in café „Al" alhier de openbare verkooping plaats van een land huis met perceel tuingrond, en ingebouwde garage, genaamd „Jannetje" te dezer plaatse, groot 58 A. 62 c.A. Kooper de heer P. Koerts alhier voor f. 7700. Teraardebestelling; van Sjoerd Henri Geertsma, Op de alg. begraafplaats aan de School straat had de teraardebestelling plaats van onzen jeugdigen plaatsgenoot Sjoerd Henri Geertsma. De overledene was leer ling van de Chr. H.B S. alhier. Ter gele genheid van deze droeve plechtigheid was het schoolgebouw gesloten, terwijl een de putatie van leerlingen zich daarvoor had den opgesteld. De lijkstoet hield voor de school een oogenblik stil. Ook op de De- graafplaats hadden leerlingen en vele leeraren zich opgesteld. De belangstelling op de begraafplaats was buitengewoon groot. Onder de groote schare belangstel lenden zagen wij een deputatie van de Al- phensche Meccanoclub waarvan de over ledene een zeer gevierd en ijverig lid is geweest. Zoodra de kist met het stoffelijk omhulsel in het graf was nedergclaten, gedekt met een zeer groot aantal bloem stukken en kransen, w.o. van het bestuur der H.B.S.; Meccanoclub en tal van jeug dige vriendjes v. d overledene, traden als sprekers op ds. de Meijere, Luthersch pre dikant uit Leiden en dr. H. J. v. Haselen, dir. der Chr. H.B.S., die beiden indruk- VOOR ZATERDAG 2 MAART. Hilversum, 1875 M. VARA-Uitzending 8.00: Gram.pl. 10.00: Morgenwijding VPRO 10.15: Voor Arb i. d Continu bedrijven. Strijkorkest o. 1. v. E. Walis, .Schalmei" o. 1 v. P. Renes XX-ensemble o. 1 v. C. Steyn m. m. v. Gaby Ehrhardt (zang) 12.00: Gram.pl. 12.30: De Flierefluiters o. 1. v. E. Walis 1.00: N. de Klijn (viooli en R. Schoute (piano) 1.15—1.45: Orvitropia o. 1. v. J. v. d Horst 2.00; ..Hoe de Toonkunst groeide" 2.20: De Zonnekloppers o. 1. v. C. Steyn 3.00: Filmpraatje M. Sluyser 3.15: Or gelspel J. Jong 3.454.00: Gram.pl. 4.10: Declamatie W. v. Capellen 4.30: Loe Cohen en zijn orkest 5.30: Literaire causerie A. M. de Jong 5.50: Vervolg orkestconcert 6.30: Esperanto-uitzen- ding 6.50: Gram.pl. 7.00: VRO 8.00: Herhaling SOS-Ber. 8 03: Gram.pl. 8 30: Uitz. uit Dordrecht: VARA-orkest o. v. H. de Groot E. Walis en zijn orkest De Flierefluiters o. 1. v. E. Walis. XX-en semble o. 1. v C. Steyn en A de Booy (zang) 9,00: Optreden van Tummers 9.30: Vervolg uitz uit Dordrecht 10.00: „Antje Kolensnuit's vreemde avontuur", m. m. v. VARA-Tooneel o. 1. v W. v. Cap- pellen 10.20: Vervolg uitz. uit Dordrecht 10.50: Vaz Dias. VARA-Varia 11.05: Vervolg uitz. uit Dordrecht 11.3512.00: Gram.pl. Huizen, 301 M. KRO-programma 8.00 —9.15 en 10.00: Gram.pl. 11.30—12.00: Godsd. halfuur 12,15: Schlagermuziek en gram.pl. 2.00: Voor de jeugd 2.30: Sportpraatje3.00: Kinderuur 4.00: HIRO 5.00: Orkestconcert 6 20: Cau serie 6.45: Gram.pl. 7.15: Lezing 7.35: Gram.pl. 8.00: Vaz Dias 8.05: Orkestconcert 8.35: Causerie 9.05: Vervolg concert 9.50: Voordracht 10.05: Schlagermuziek 10 30: Vaz Dias Gram.pl. 10.45: Schlagermuziek 11.30 12 00: Gram.pl. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50: Mor genwijding 11.20: Gram.pl. 12.05: BBC-Northern-orkest- o. 1. v. Morrison, m. m. v. piano-duo 1.20: Commodore Grand orkest o. 1 v. Davidson 2.20: Western Studio-orkest o. 1. v. Thomas 3 10: Ver slag Rugbymatch Eng. Marine—Eng. leger —4.50: Gram.pl. 5.05: Amerlkaansche relais 5.35: Ambrose en zijn Band 6.20: Berichten 6.50: Sportpraatje 7,05 Welsh intermezzo 7.20: Interviews 7.50' Blaasconcert uit Leicester o. 1. v. C. A. Anderson 8.50: Variété-program ma 9.50: Berichten 10.20: BBC-orkest o. v. Lewis m m v. C. Bryngwyn (bari- tonl 11 2012.20: BBC-dansorkest o. 1. v. Henry Hall. m. m. v. solisten. Parijs ..Radio-Paris". 1648 M. 7.20 en 8.20: Gram.pl. 12.20: Symphonieconcert o. 1. v. Letombe 8.05: .Das Liebesverbot". opera van Wagner (uit Weenen). In de pauzes: Berichten 9.50: „La serva pa- drona" van Pergolesi M. m. v. solisten en orkest o. 1 v. Bigot 10.50: Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.20—1.20: Con cert uit rest. „Ritz" 2.204.20: Omroep orkest o. 1. v Mahler 1-5011.20: Dans muziek door oudere generatie o. 1. v. Gröndahl. Keulen, 456 M. 5 20: Gram.pl. 6.35: Orkestconcert 11.20: Uit Breslau: Om- roepkleinorkest o. 1 v. Rischka 12.45 Uit München: Omroepklein orkest o. 1. v. Kloss 1.35: Gram.pl. 3.20: Vroolijk programma m. m. v, orkest. Schrammel- ensemble en solisten. Leiding: G. Kneip 6.20: Gram.pl 7.30: Carnevalprogram- ma 9 4012.20:' Dansmuziek door het Berlijnsch Omroepkleinorkest o. 1. v W. Steiner en Leo Eysoldt. en zijn orkest. Rome, 421 M 8.05: Opera-uitzending. Brussel, 322 en 484 M 322 M.: 12.20: L. Langlois' orkest 1.302.20: dito 5 20: Jeugduur 6.35: Gram.pl 8.20: Salonorkest o. 1. v. Douliez 10.3012,20: Dansmuziek 484 M 12,20: Gram.pl. 12.50: Salonorkest o. 1. v Douliez 1.50— 2.20: Gram.pl. 5.20: Dansmuziek 0.20: Gram.pl. 6.50: Pianorecital 7.15: Grampl 8.20: Symphonieconcert 9.20: Hoorspel 9.40: Vervolg concert 10.30: Gram.pl. 11.2012.50: Carneval- proeramma. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30: „Humor: Klamauk und Frohsinn". carne- valprogramma 9.20 en 10.05 Berichten 10.2012.15Dansmuziek door Hans Bund en zijn orkest. GEM RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Zaterdag 2 Maart. lfite programma: Hilversum van 8—24 u. 2e programma: Huizen van 824 uur. 3e programma: 8.059.20: Deutschland sender 9.20—11.20: Keulen 11.20— 12.20: Kalundborg 12 20—14.20: Keulen 14.20—15.20: Kalundborg 15.20— 17 45: Keulen 17.45—18.50: Leipzig 18.50—19.30: Brussel VI. 19.30—21.20: Keulen 21.2021.50: Poste Parisien (Parijs) 21.50afl Leipzig. 4e programma: 8.058.50: Parijs Radio 10.35—11.05: Droitwich 11.05—13.20: Londen Reg. 13.2015 10: Droitwich 15.10—16.50: Londen Reg. 16.50—18.20: Droitwich 18.20—18.50: Keulen 18.50 —20.20: Londen Reg. 20.2021,20: Brus sel Fr 21.20—21.40: Droitwich 21,40 23.20: Londen Reg. 23.20afl.: Droitwich. De uitzending der R. O. V. geldt niet voor het locale Leidsche programma; ln de plaats hiervan omvat programma 5 der R. O. V. den geheelen dag Daventry Wijzigingen voorbehouden. wekkend en ontroerend spraken van het groote vertrouwen en geloof van dezen jongeling Beiden wezen op de roepstem die van deze groeve uitging, om ook de diepbedroefde ouders en verdere familie te wijzen op den eenigen Trooster, hen opwekkende tot dezelfdr getrouwheid en geloof waarvan hun lieveling hen tijdens zijn ziekte had mogen getu.gen Speciaal schetste de directeur der H B S het leven en persoon van den overledene dien hij den overigen leerlingen en zijn kameraden tot voorbeeld stelde. De diepbedroefde vader bracht dank aan beide sprekers, vooral dr, A. J. Groen voor al hetgeen hij met groote toewijding tijdens de ziekte had gedaan en tenslotte allen voor hun groote belang stelling, Hiermede was deze droeve plech tigheid beëindigd: diep onder den indruk verlieten allen het kerkhof. 3—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7