Auto door trein gegrepen - Jubileum Marie Van Westerhoven OVERSTE SAXON 7S,le JaargangLEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad FEUILLETON. EX-PBESIDENT HOOYER DIRECTEUR TAN EEN LEVENSVERZEKERING MAAT- DE SCHAPPIJ. De vroegere Amerikaansche president, Herbert Hoover, is directeur geworden van 'de New York Life Insuranoe Co. Hoover ontvangt de journalisten in zijn nieuwe bureau. SNELTREIN LIVERPOOL—MANCHESTER kwam in botsing met een goederentrein. Drie goederenwagens werden door de zware locomotief totaal versplinterd. Een 'der vernielde wagons. Saxon is voor hem van te veel waarde. De keizerlijken, vervolgde hij, hebben veel geld noodig. Keizer Ferdinand ziet geen kans meer te leenen, zelfs niet bij de Jood- sohe geldschieters, van welke hij velen tot vijand gemaakt heeft. Wat een groote domheid was. Wallenstein is de eenige man. die hem zou kunnen helpen. De kei zer heeft hem ontslagen. Hij zal hem moe ten terugroepen, maar de beroemde veld heer is niet meer te vertrouwen. Hij ver gaat van eerzucht. Hij heeft getracht een verbond met den koning van Zweden te sluiten, doch de koning vertrouwt hem evenmin". „Dat is alles volkomen waar", beaamde Saxon. „Dat zal wel zoo zijn", antwoordde Ma rlon. „Maar mijn vrees dat zoo'n deugniet als jou iets zou overkomen, werd er niet door verminderd, ofschoon de meester en Bernhard mij steeds moed trachtten in te spreken. Ik vond het beter zelf de koe bij de horens te pakken, doch daarvan wilden ze niets weten. Geen van beiden. Ze zeiden, dat ik dan jouw kansen zou bederven en dat, als wij beiden in zijn handen waren, alles verloren zou zijn en Von Pappenheim geheel meester van den toestand zou wezen. De overste zou honderdmaal liever sterven. Bingumstein is onneembaar, zeide Bernhard. Mocht het verwoest worden, dan waren er veilige geheime uitgangen". „Gelukkig dat ze je tegen wisten te hou den. Jij in de handen van von Pappen heim", zei hij met trillende stem en drukte haar stijf tegen zich aan. „Ik durf er niet aan denken". „En toen vanmorgen, terwijl het nog duister was. plotseling dat krijgsrumoer, het tumult van den strijd, het gekerm der gewonden, de schrille kreten der sterven den! Wij stonden op de tinnen van het kasteel. Eerst konden we niets zien in de duisternis, maar toen het later werd, be gonnen we iets te onderscheiden, een veld slag van schimmen. En toen zag ik jou. vrij, hoog te paard op Balder's rug, te mid den der ruiters en mijn hart sprong op van vreugde. En nu ben ik zoo dankbaar en blij". Ze kuste hem op beide oogen. „Nooit, nooit laat ik je weer alleen er op uit trekken". „Ik heb den schat nog niet gevonden", wierp Saxon haar tegen. „O neen?" vroeg ze en keek hem met haar donkere kijkers spottend aan. „Ik kan niet zeggen dat je erg galant bent teruggekomen. Menig man zou er anders over denken als hij mij in de armen hield". „Je weet. dat ik dat niet bedoel, on deugd, Jij weet heel goed dat je mijn alles bent" en hij kuste haar weer. „Ik meen de kostbaarheden, die wij voor den koning wilden zoeken. Ze zijn voor hem van het grootste belang". „Je hebt genoeg gedaan. Je inlichtingen hebben je tocht tot een succes gemaakt" „Maar ik moet den schat trachten te vinden. We hebben het op ons genomen. Voel je niet. dat we moeten slagen. Het geld zal een goed einde van dezen oorlog mogelijk maken". .'„Moeten we slagen? Goed dan ga ik met je mee". ,Dat gaat niet. Ik wil je niet blootstellen aan „Aan wat?" „Aan alles. Je weet het van onze ont vluchting uit Maagdenburg". „Weet je wel", zei ze, „dat ik eigenlijk nooit in mijn leven zoo'n heerlijken tijd heb beleefd. Maar vertel me eerst alles wat je intusschen is overkomen". Saxon. de armen om Marion's schouders begon zijn sage. Zij viel hem niet in de rede, zelfs toen freule Verona in het ver haal genoemd werd sprak ze geen woord. Maar toen hij den tocht in zijn droom vertelde, den tocht met Verona m de on- deraardsche gang en zijn ontwaken, vroeg ze: „En jij Dent nooit achter die ridder hofstede geweest?" ..Nooit in mijn leven". „Dat is vreemd. Je volgde dien weg in je droom?" „Ja, en die tocht staat me zoo helder voor den geest alsof ik hem werkelijk 'ge maakt heb". „Wwam je dezelfde geheime deur door, waardoor wij gevlucht zijn?" „Ja. Op den heuvel, waar wij gezeten hebben, was Verona bij mij. Daar viel ik in slaap en droomde. Een droom in een droom. Toen was jij bij me. Ik keek in je donkere oogen. zooals nu. Ik zoende je, zooals nu. Ik trok je naar mij toe zooals nu. Ik „Wacht nu eens even", zei ze lachend. „En die andere vrouw, je vriendin Ve rona?" „Riep mij wakker". „Zij wees je den schat?" „Ja. de plek waar de kostbaarheden zou den liggen. Het was een droom onder den invloed van het heulsap, dat ze mij had ingegeven". „Saxon. domme jongen" zei ze. „Heb jij er nooit aan gedacht, dat je droom mis schien een aanwijzing zou kunnen ziin?" „Dwaasheid. Het was een droom, scher per treffend door het vergif. Bovendien, Verona wist zelf niet waar de kostbaar heden verborgen waren". „Weet je dat zeker?" „Ze had slechts een flauw vermoeden". „Kan zij haar gedachten niet overge bracht hebben naar jou hersens?" „Terwijl zij zelf de plaats niet kende?" „Je hoorde toch. dat het bruggetje en het pad bestond". „Zeker, maar hoe dikwijls, als men er gens komt waar men nooit geweest is, schijnt de omgeving je bekend. Soms ook als iemand met je spreekt, weet je vooruit de woorden die hij zal uiten. In je droom zie je dikwijls plaatsen, waar je nooit in je leven geweest bent. Ik vond het wel vreemd, toen Olivier den weg besohreef, den verwaarloosden tuin en het zandpad, maar de gebeurtenissen volgden elkaar zoo snel op. dat ik er verder geen aandacht aan heb kunnen schenken". „Vervolg je verhaal maar", zei Marion' Ze luisterde met spanning, soms sloeg ze den arm om zijn hals, drukte zich tegen hem aan als om hem te beschermen. Soms ook lachte zij. zooals bij Edzke's woorden: „Die vervloekte wijven brengen zelfs den flinksten kerel den kop op hol". „En het gekste is", meende zij. „dat die kwajongen geliik heeft. Maar zijn tijd zal ook komen". „Zooals de mijne gekomen is", opperde Saxon „Eenmaal in je leven grijpt de ware liefde in je hart. Dan helpt geen redenee ren en wie zijn verstand baas laat worden zal het altijd berouwen. Dat geldt voor man en vrouw. (Wordt vervolgd). Historische Avonturenroman door G. P. BAKKER. Jk heb zoo'n angst gehad", zei ze zacht. ..Ik wist dat Von Pappenheim je gevangen genomen had. Ik heb Bernhard gesmeekt nnj naar het leger der keizerlijken te laten Baan, toen de trompetter voor de tweede jflaal geblazen had en de boodschapper het wicht overbracht, dat indien ik niet uit geleverd werd, het kasteel verwoest zou «orden en ik je nooit zou weerzien. Ik JlWe naar Von Pappenheim, maar Bern ard heeft me opgesloten". "Dat was verstandig van hem". •Hij zei: Prinses, er is hier in het kasteel jjaar één bevelhebber en die ben ik. U Jjoet mijn bevelen gehoorzamen. Maar jjaakt. u zich niet bezorgd. U zult den overste veilig terugzien. Zijn beide regi menten zijn op weg naar hier en de mees- brengt een geheel leger op de been". De meester?" vroeg Saxon. „Ken jij flen meester?" .Hij bracht me dadelijk een bezoek, toen hier kwam, vertelde mij dat hij je J*knd was, dat ik geen angst behoefde te nebben, daar je spoedig weer op vrije voe- jjn zoudt wezen. Hij zei: „Wij hebben een P'an dat moet slagen Maar bovendien het «yen van den overste loopt niet het minste gevaar. Von Pappenheim weet dat jjj hjk is, dat u en zijn vrienden elke sdm waden bijeen brengen als losprijs. Overste l Ongeluk op onbewaakten overweg. In de gemeente Kethel en Spaiand is een vrachtauto op den onbewaakten overweg 'door een trein gegrepen en totaal vernield. De chauffeur werd zwaar gewond. SKI-JüRING ACHTER EEN TANK. De wintermanoeuvres van het Poolsehe leger in het Karpathen-gebied. Soldaten op ski's achter een tank. MARIE VAN WESTERHOVEN werd ter gelegenheid van haar diamanten tooneeljubileum door de Amsterdarasche studenten van haar woning naar den Stadsschouwburg gebracht. Mevr. van Westerhoven in het senaatsrijtuig van het Studentencorps I.S.S.A.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 5