IHOSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 1 Maart 1935 STADSNIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Het voornaamste Nieuw*. 1 van heden.i MAIKT WEERBERICHT. Barometent&nd. I Gistermiddag 3 uur: 743. Ij Hedenmiddag 3 uur: 745. telegrafisch weerbericht |i h. Kon Ned. Meteorol lust te De Blldt. Hoogste stand 765.3 te Janmayen. Laagste stand 730.4 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 2 Maart: llwakke tot matige Oostelijke tot N.-O.- nnd. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of ten neerslag. Temperatuur om het vries- wnt tot lichte vorst des nachts. Overdag |its kouder. BUITENLANDSCH weerbericht. ïedegedeeld door het Kon. Ned. Meteoroi. Instituut te De Blldt. De depressie blijft in het Westen. Een tcundaire trok In O.Z.O. richting naar |Cfntraal Europa, en gaf zeer zware regens i België en verder in Zuid-Frankrijk en lüwltserland. De hooge druk ln 't N. O. laeemt geleidelijk toe en breidt zich uit |over de Noord- en Oostzee. Bij Ierland verschijnt nog een nieuw daalgebied. In tldden-Zweden en Finlmd blijft de vorst lieer streng. Op het vasteland, in Enge- llind en Ierland, werd 't gemiddeld iets lkouder. Op IJsland verdween daarente gen de vorst. De bovenwind in ons land i tot 5 KM. hoogte naar 't Oosten ge draald. Over Frankrijk stijgt de lucht- iik doch waarschijnlijk zal deze stij- ing niet lang duren en in een daling |isergaan. De veranderingen in de lucht- jkverdeellng wijzen op een bestendiger lorden van den Oostelijken wind en pven het vooruitzicht op eenig vorst- laser. LUCHTTEMPERATUUR. I 9 uur voorm.: 5 gr. C. (41 gr. F.) ■2 uur 's midd.: 6 gr. C. (43 gr. F.) 3 uur nam.: 5 gr. C (41 gr. F.) |BOOGwatertijden te katwijk zee. Voor Zaterdag. I Voorm. te 1.05 uur; nam. te 1.30 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS eja. Vrijdag: 6.07 nam. tot 6.17 voorm. MAANS- op- en ondergang. |1 Maart: op: 4.57; onder 12.38. schip in nood. INEW-YORK, 1 Maart IV.D.I. Het stoom- ap de „City of Hamburg" heeft geseind i de Radio Marin Corporation, dat hij i noodsein heeft opgevangen van het io-Slavische vrachtschip „Bosanka", hl in 't Noordelijk deel van den Atlanti- Jöien Oceaan in nood verkeert. Men meent Ik!liet schip 30 personen aan boord heeft. 1 0e „City of Hamburg" en twee andere 'Nepen komen te hulp. Te middernacht »pt men het vaartuig te bereiken. o hitler naar het saargebied. BERLIJN, 1 Maart., (Reuter). Hitler is v. vliegtuig naar het Saargebied vertrok- via Nanheim. Hedenochtend 7.45 is minister Goebbels —Jier aangekomen, hij werd luide toege- ■juicht. Den geheelen nacht door zijn speciale «lnen aangekomen en omstreeks 2 uur ■archeerden afdeelingen s a. en s.s. de ■-id binnen onder het zingen van hun .|:!aó hoornSeschal en trom- TENTOONSTELLING IN DE LAKENHAL. Werk van Adriaan Lubbers. I In het Stedelijk Museum „de Lakenhal" «.hedenmiddag onder auspiciën van de r'jMhe Kunstvereeniging, een tentoon- IjMiing geopend van schilderijen van ™f)aan Lubbers. He voorzitter der LK.V., de heer mr. Slagter hield bij deze gelegenheid korte inleiding, waaraan het volgen- ontleend: Het is niet verwonderlijk, aldus spr., dat J?1®» Lubbers, die een zeer levend en ^«endig man is, in zijn schilderkunst I 7 vast is blijven zitten aan een be leid onderwerp. Wij vinden bij hem het 'ijschap. het portret, het stilleven, het %ezicht. In geen van die dingen is Jde man van placiede contemplatie, van [r^houwing en berusting. Overal onder .Liuid van menschen en dingen stroomt '7. Men kan zijn werk dynamisch noe- Maar men kan het niet indeelen in j? hokje en dit heeft het gemeen met Jt dat bloedwarm is. En dit maakt met- L; dat degenen, die van den schilder g-ten naar de natuur verlangen, door Iw k rs zu"en worden teleurgesteld. Hij IS verwüzen naar den fotograaf of 17 den schilder, die dergelijke copieën ;rt- omdat de goede man met zijn pelijken inhoud juist daar eindigt, 4e kunstenaar begint. Het werk van Lubbers heeft voor ons belang, omdat het, naar het mij voorkomt, een schoone en persoonlijke verbeelding is, van wat hij doorleefde. Zijn persoonlijkheid vin den wij in al zijn werk terug; ln zijn land schappen, dramatlsch-bewogen. in zijn portretten, die fascineererid zijn, ln zijn Amerikaansche stadsgezichten vooral, die naar mijn meening tot zijn compleetste werk behooren en waarin hij zich hfet volledigst heeft uitgesproken. „Het is zoo schreef ik eens over dit werk de onmiskenbare verdienste van Adriaan Lubbers, dat hij ik wil niet zeggen de maar een schoonheid van New-York heeft ontdekt, n.l. de schoonheid, die hij daar zelf in heeft gezien en die niemand anders zoo heeft gezien en dat hij voor ons die schoonheid schilderkunstig heeft weten te verwerkelijken." Men kan daar aan toevoegen, dat Lubbers de groote Amerikaansche stad niet heeft beschouwd als een picturaal, coloristlsch kluifje, maar haar heeft doorvoeld als 'n grootsch en tragisch fenomeen en soms als een menschen-verzengend en menschen-op- slorpend monster, als een metropool, waar in de menschen mlllioenen zijn, maar waarin de mensch eenzaam is. In zijn hartstochtelijke voordracht sleept Lub bers ons op het rhythme van deze me tropool mee. Maar zijn hartstocht weet hij te beheerschen. Er is maat en harmo nie in dit werk. Het overschreeuwt zich niet. Kleur en compositie blijven overal fijn en verantwoord. Elke oppervlakkig heid is er vreemd aan. Deze Hollander, die evengoed thuis is in Chicago als ln Am sterdam, zet, ook ln een onderwerp, dat de essentie van de Nieuwe Wereld schijnt, de beste Hollandsche schildertradities op zijn eigen, persoonlijke wijze voort. ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd is tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte, op proefschrift getiteld: „Sociale structuurtypen in de groote Oost" de (heer F. A. E. van Wouden, geboren te 's-Hertogenboscih. Geslaagd voor het doctoraal examen Klassieke Letteren de heer E. Stein (Rot terdam) voor het candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid de heeren A. Roessingh (Utrecht), L. A. Hazen (Den Haag). Geslaagd voor het Artsexamen 1ste ge deelte, K. A. F. Houwert, den Haag, A. J. Bouman, r'enJiaag Bevorderd tot arts: H. Esseveld. Lelden. Mej. J. J. Baron, Lel den. J. E. v. Renesse, den Haag. OPROEPING. De man. die de vorige week op een avond nabij de afgebrande fabriek in Lei derdorp een hullend kind (meisje) aan trof, dat hem vertelde, dat even te voren een man oneerbare handelingen had ge pleegd wordt verzocht zich te vervoegen aan de afdeeling Recherche, Politiebu reau, Zonneveldstraat alhier. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe Inschrijving: Woning-Bureau Samenwerking. Voor straat 5, Tramstraat 1. Katwijk. Vennoo- ten: W. van Beelen en B. J. Dljkdrent, Katwijk. Wijzigingen: N.V. Technische Handel Maatschappij Daan en Horréé, Zoeterwoudsche weg 11, Leiden Metaalbewerklngsbedrijf. Uittre dend Directeur: K. Daan, dd. 16 Febr. P. du Croix, Rapenburg 9, apotheek. Overleden Eigenaar: P. du Croix, dd. 23 Febr. 1935. De politie heeft den 26-jarigen fa brieksarbeider H. van L. aangehouden als verdacht van diefstal van een rijwiel. ALPHEN. De gemengde zangvereeniging „Zang- lust" gai een welgeslaagde uitvoering onder leiding van den heer K. J. de Beun uit Gouda De verschillende nummers oogstten veel bijval. Door de R.K. Ontwikkelingsclub „Giovinezza" werd in de St. Josephzaal opgevoerd het tooneelspel „Aimor in de Pastorie" zulks ten bate van het R.K. Armbestuur. De avond, die zich in een groote belangstelling mocht verheugen, werd door den voorz. geopend en door den voorz van het armbestuur gesloten, waarbij deze den medewerkers dankte. LEIDERDORP. Tusschen de 17-jarige jongelieden V. en v. A. beiden alhier ontstond een hoog gaande twist waarbij V. van een mes ge bruik maakte, v A. werd zoodanig aan nek een arm gewond, dat de dokter er aan te pas moest komen. Door de politie is tegen den jeugdigen dader proces-verbaal opgemaakt. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Overleden: M. J. Luff, 75 weduwe van Tr van Dam. R. P. iBersma, 68 j., we duwnaar van T. Mol. Ondertrouwd: J. C. Seegers, 26 j., wo nende te Amsterdam en M. C. Lans, 24 j. WADDINXVEEN. HILLEGOM. R.-K. Jongensschool Brouwerlaan. Het 12'/i-jarlg bestaan van de R.-K. Jon gensschool ln de St. Josephparochle en het 12'/i-jarlg hoofdschap van den heer Heir- sian is gevierd, 's Morgens met een plech tige H. Mis, waarbij Gregoriaansche ge zangen van de schoolkinderen en pastoor Van Leeuwen een toespraak hield. Daarna kwamen, genoodigden, personeel en school kinderen ,in de versierde Aloyslus-Burcht samen om den heer Heirman als hoofd der school te huldigen. Er waren vele bloem stukken, o.a. een van het gemeentebestuur. Toen de heer Heirman met echtgenoote en kinderen binnengekomen waren, zijn mevr. H. bloertien aangeboden. Er is gesproken door pastoor Van Leeuwen, weth. Klaver, weth. Vermeer en een der leerlingen, die een huldeblijk aanbood namens hen. De heer Heirman dankte, de Jongens defileer den, kregen een tractatie en een vrijen middag. Belangrijke Huizen-veiling. De volgende hulzen zijn ten overstaan van notaris Lodder bij afslag verkocht in Hotel Sistermans: Woonhuis met schuur enz. aan de Hille- gommerdijk 330 met opstalrecht tot 31 Januari '1949, groot 4,25 A„ gemijnd met f. 325 voor f. 1825 door den heer C. van Beelen. Vijf woonhuizen aan de Ambachtstraat Nr. 3 met f. 200 gemijnd voor f 3000 door den heer P. Noppen; Nr. 5, Nr. 7, Nr. 9 en Nr. 11 niet gemijnd; ook de twee volgende combinaties niet, de combinatie van de vijf perceelen is met f 375 boven f. 14.650 ge mijnd voor f. 15.025 door den heer A. W. Nleberding, die kooper werd Winkel- en woonhuis Burgemeester Pontstraat Nr. 4 met f. 400 gemijnd voor f. 6100 door den heer P. J. van Keulen qq q. kooper. Drie woonhuizen, Burgemeester Pont straat Nr. 6, 8 en 10 zijn niet gemijnd, ook niet bij de combinaties. Kooper werd de hoogste bieder voor respectievelijk f. 4300, f. 4100 en f. 4100, de heer J. W M. v. d. Bosch te Heemstede Zes dn aanbouw zijnde woonhuizen aan de Burg Pontstraat, te nummeren nrs. 36. 38, 40, 42. 44 en 46 te zamen f. 150 gemijnd boven f. 12.600 voor f. 12.750 door den heer B. de Wreede te Lisse, die kooper werd. De Bloembollenbeurs was door 158 personen bezocht. LISSE. Lezing ds. G. Salomons. Voor de Chr. Geref. Jj V. hield ds. G. Salomons van Amsterdam een rede over het onderwérp: „Een tijdzang uit Davids liedboek". Allereerst werd er op gewezen hoe David hierin (Psalm 14) een hélder licht werpt op het hart des menschen. De goddelooze konit hier eerst aan het woord die zegt: Daams geen God! Zoowéï^iet theoretisch als .het practisch Atheïsme werden be handeld en er op gewezen dat God schijn baar door den Godlooze met Zich laat spelen, doch uit Zijn hemelwoning neerziet op den nietigen mensch en hte oordeel over deze uitspreekt In het tweede gedeelte werd nagegaan de stem van de Gemeente des Heeren in dezen Psalm, als we lezen: „Och, dat Israels verlossingen uit Sion kwame". Spr. riep den ouderen toe, bewaart uw kinderen bij de paden van Gods Woord en vermaande de jongeren tot volharden in het gebed om de verlossing uit Sion, ook voor zichzelf. Bij beschikking van den Minister van Ec. Zaken is benoemd tot lid voor de Crisis-Tuchtrechtsoraak te Den Haag voor het tijdvak 28 Febr.—31 Dec. 1935 de heer Th. F. v. Rijri. alhier. NOORDWIJK. Verslag Gem. Vleeschkeuringsdienst. Wij ontleenen de volgende gegevens aan het verslag van den gemeentelijken vleeschkeuringsdienst over het jaar 1934. De doorwerking van de crisis blijkt ook uit het vleeschgebruik in onze gemeente. Het aantal slachtingen bij de slagers daalde van 406 runderen in 1933 tot 357 runderen in 1934, en van 1241 varkens in 1933 tot 1119 varkens in 1934, alzoo een teruggang van 63 runderen en 122 varkens. Ingevoerd werden in 1934 19371 K.G. rundvleesoh, 3859 K.G. kalfsvleesch en 14852 K.G. var- kensvleesch tegen in 1933 24804 K.G. rundvleesch, 4949 K.G. kalfsvleesch en 11573 K.G. varkensvleesch, alzoo een da ling van het gebruik van rund- en kalfs vleesch en een stijging van het gebruik van. varkensvleesch. De huisslachtingen bleven op dezelfde hoogte n.l. 123 varkens in 1934 tegen 124 varkens in 1933. Aan het Mariagestioht in het Langeveld wer den geslacht 14 runderen, 8 kalveren en 74 varkens. Afwijzend beschikt. Door Gedeputeerde Staten dezer provln- cie.js afwijzend beschikt op een verzoek van den heer G. van der Graaf te Rot terdam om vergunning voor het in wer king brengen van een autobusdienst van Rotterdam (Diergaardelaan) naar Am sterdam (Beursplein) en terug o.a. over Noordwijk naar Rotterdam. Blijkens het aan B. en W. toegezon den verslag van de Controle-commissie voor den belastingophaaldienst van de heeren A. C. Meyer en D van der Niet. bestaande uit de heeren B. Ike, G. A. Wiggers en J. van der Weyden bedraagt het aantal deelnemers van dezen nog zoo kort be- staanden dienst reeds 84. Zoowel kas als boeken en bescheiden werden Dij het on derzoek in orde bevonden. In deze gemeente zijn zes verloven A voor den verkoop van zwak-alcoholische dranken, als bier. B .en W. achten uit breiding ongewenscht en stellen daarom den Raad voor tot de Kroon het verzoek te richten ook het aantal voor de ko mende vijf jaren op maximaal 6 te be- palen. NOORDWIJK BINNEN. Door de ambtenaren der Rijksbelas tingen alhier werd bij den winkelier J. W. Au. een belangrijke frauduleus ingevoerde partij sigarettenpapier (plm. 1000 boeken) in beslag genomen. NOORDWIJKERHOUT. Tot deskundige, bij de Crisls-bloem- kweekerscredlet-beschikklng, is door den Minister van Economische Zaken, om be noemd, de heer J. van Schooien, alhier. OEGSTGEEST. Vergadering van het Roode Kruis In „Het Witte Huls" hield de afd. Rijn land van het Ned. Roode Kruis een alg. ledenvergadering. De voorzitter prof. ds. G. O. E. Lignac opende met een hartelijk welkom en her dacht in het groote verlies dat ons Vorstenhuis en Volk en ook het Roode Kruts heeft geleden in het overlijden van H M Koningin-Moeder en Z.K.H. Prins Hendrik. De notulen, voorgelezen door den secretaris den heer J. H. de Bruyn werden vastgesteld. In het jaarverslag werd her innerd aan de gehouden cursussen, de met succes afgelegde examens en de plaatsing van de 7de verbandtrommel. Volgde het verslag van de werkzaam heden van de bloedtransfusiedienst. Ver meld werd dat het ledental in het afgeloo- pen jaar iets is gedaald evenals de op brengst der collecten. Met dankbaarheid werd teruggezien op de in December en Februari 1.1. gehouden Bonte-avonden en de daarbij verleende medewerking. Voorts dat aan den heer v. d. Berg de Bruyn het Kruis van Verdiensten is verleend. De voorzitter dankte den secretaris voor dit uitgebreid verslag. Namens de Kas-commissie bracht de heer B. J. M. Kortman een gunstig rapport uit. waarop de penningmeester dr. J. Bouman dank werd gebracht voor zijn accuraat beheer. De begrooting vooa 1935 werd goedge keurd. Tot leden van de Kascommissie 1935 werden benoemd de heer F. H. Sobels alhier, de heer Jac. Kromhout te Rijnsburg en de heer D C. Boekhoven te Katwijk. Tot afgevaardigden naar de e.v. alg. vergadering werden benoemd de heeren prof. dr. G. O. E. Lignac en J. H. de Bruyn. De rondvraag leverde geen bijzonder heden waarop sluiting volgde. SASSENHEIM. Jaarverg. Meisjesvereen. „Credo". Bovengenoemde Meisjesver. hield in Concordia haar jaarvergadering. De presidente mej. M. Krosschell opende, heette allen hartelijk welkom en gaf daar na het woord aan de secretaresse mej. J. Helmus en de penningmeesteresse mej. J. Zandbergen, welke dames de resp. Jaar verslagen uitbrachten. Vervolgens gaf mej. L Eikelenboom een inleiding over: Geloofsleer „De raad Gods", terwijl na de pauze mej. W. de Boer een opstel leverde over „Idelette v. Buren". De avond werd afgewisseld door het voordragen van proza en poësie, terwijl eenige dames enkele liederen zongen. De heer P. J. Verkouteren sprak de ver. toe namens den Kerkeraad. terwijl van andere diverse alle beste wenschen in ont vangst moesten worden genomen. Ds. P D Kuiper sloot en ging daarna voor in dankgebed. VOORSCHOTEN. Aanrijding. Op den Leidscheweg heeft een aanrij ding plaats gehad waarbij de 18-jarige N. van den Hofweg alhier, vrij ernstig ver wond word. J. N. K. uit Lelden reed met een vracht auto beladen met steenen in de richting Voorschoten, terwijl van de tegenoverge stelde richting eveneens een vrachtauto naderde. Een bestuurder van een perso nenauto meende nog tusschen de beide vrachtauto's te kunnen doorrijden, waar door K. zijn wagen, die rechts van den weg reed, nog iets meer uithaalde. N. liep met nog iemand aan de rechterzijde van den weg en heeft waarschijnlijk met de bak van de vrachtauto een duw gekregen, waardoor een rugspier werd gescheurd. Bovendien kreeg hij een ernstige hoofd wond en een inwendige bloeduitstorting. Nadat geneeskundige hulp was verleend is N naar zijn woning vervoerd. De politie stelt een onderzoek in maar kon N. nog niet hooren, daar hij nog steeds bewuste loos Is. Vergadering Crisiscomité. Onder leiding van burgemeester E. Ver- nède, voorzitter, heeft het pi. crisis-comité zijn jaarlijksch vergadèring gehouden. Na. een openingswoord van den voorzitter bleek het verslag van den secretaris, den heer A. J. Turion dat door het werkcomité in het afgeloopen Jaar van 1 Febr. 1934 tot 31 Januari 1935, 14 maal was vergaderd, waarop in totaal 462 aanvragen waren be handeld. Hieiuit constateerde hij een toe name van behoeften, met gevolg, meer geldgebrek en meerder werk. Dit laatste eischt. steeds meer van het damescomitéj dat zich belast met het plaatselijk onder zoek en de distributie van de uit te rei ken goederen Ofschoon niet alle aanvragen in het ge heel konden worden voldaan, bleek toch uit verschillende dankbetuigingen, die het comité mocht ontvangen, dat zijn arbeid zeer op prijs werd gesteld Het comité is zeer dankbaar voor de vele steun, die het ln het afgeloopen jaar van de burgerij heeft mogen ontvangen. Uit het financieel overzicht van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten voor het A. fonds hebben bedragen: Op brengst van 2 collecten f. 626.81, opbrengst filmavond en verloting f. 200, maandelijk- sche bijdragen f. 204.90. van particulieren en instellingen f. 1173.37, terugontv. van verleende voorschotten f. 51.50 van Nat. Crisis Comité f. 550 en bovendien twee maal een mooie collectie goederen, wollen dekens, schoenen enz. Voor steunverleening B. werd ontvangen de som van f. 630. De uitgaven hebben totaal bedragen f. 2886.52. De rekening, die door de heeren W. T. Lekkerkerker, W, J Eggink en P. v. d. Werf was nagezien, werd op voorstel van den heer P. v. d. Werf goedgekeurd met dank aan den penningmeester voor zijn gehouden beheer, BTNNFNL AND Minister Stecnberghe over de wet inzake de ondernemers-overeenkomsten. Pari. Overzicht, 4de Blad). De invoer van kunstzijden manufac turen; voorloopig verslag der Tweede Kamer (Binnenland. 4de Blad). Twee doodelljke ongelukken in Den Haag (Gemengd, 4de Blad). De bloemententoonstelling „Flora" in wording (Land- en Tuinbouw, 3de Blad). De officieele opening van het herbouwde Raadhuis te Leiderdorp (3de Blad). Het diamanten-jubileum van Marie van Westerhoven (Kunst, 3de Blad). BUITENLAND Sir John Simon's bezoek aan Parijs (Buitenland, 2de Blad). De overdracht van het Saargebied af gekondigd (Buitenland, 2de Blad). De Engelsche begrooting zal in menig opzicht hoogerc totalen geven (Buiten land, 2de Blad). Daar Commissarissen en Directie van ons Blad morgenmiddag tus schen 3 en 5 uur ten kantore van onze Vennootschap zullen rece- pieeren, zijn onze kantoren dien dag vanaf drie uur des namiddags voor het publiek gesloten. Losse nummers van ons blad van Zaterdag zijn dan ook niet aan ons Bureau verkrijg baar, doch uitsluitend bij onder-, staande adressen: Firma A. H1LLEN - Stationsweg Firma A. J. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG, Sigarenbandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERWIL Az. Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT - Breestraat 1 26 A. VAN EGMOND, Sigarenhandel, Haven 2/4. BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No. 59 - Oegstgeest en aan de Kiosken. Officieus. WISSELKOERSEN. Engeland 709.1/4, Duitschland 59.37, Frankrijk 9.74 5/8, België 34.58'/!, Zwitser land 47.86, Denemarken 31.70, Zweden 36.80, Noorwegen 35.70, New-York 1.46 9.10 Prolongatie 1 pet. LEIDEN, 1 Maart Veemarkt. Aan gevoerd: 613 runderen; 338 kalveren; 1273 schapen; 1078 varkens. 10 stieren f.80— 230, 3440 ct. per K.G., handel stroef. 161 kalf- en melkkoeien f.75195, handel stug 230 varekoeien f. 60—130, handel stroef; 183 vette ossen f.90—200, 34—54 ct. per K.G., schoon a. d. haak, handel stug. 29 pinken. 16 vette kalveren f.3564, 42"65 ct. per KG 322 nuchtere kalveren f. 35, handel willig. 100 vette schapen f. 13—18; 473 weide schapen f.811; 700 vette Lam-1 meren f.11—15, handel matig, 612 mest varkens f. 16—28, handel redelijk, afloop minder. 466 biggen f.10—13.50; 3 paarden en 1 bok of geit. Kaasmarkt Aangevoerd 56 partijen kaas, t.w. 39 part. Goudsche en 17 part. Leidsche. Ie soort Goudsche kaas f. 17— 18 per 50 K.G., idem 2e soort f. 16. Ie soort Leidsche f.16; idem 2e soort 1.14—15. Handel flauw. BODEGRAVEN, 28 Febr. Uitslag eieren- veiling B.P.K.V. Aanvoer 13726 stuks kip- eieren, prijs f.2—2.20 voor witte. f. 2.20— 2.50 voor bruine en f. 2.20—2.30 voor een- deneleren. HAARLEMMERMEER. 28 Febr. Graan- beurs. Rogge f. 7.50; Gerst (chèvalieri en Wintergerst f. 5.50; Haver. Paardeboonen en Kanariezaad f. 6.50: Duiveboonen fo."25; Bruine boonen f. 11.50; Groene erwten f. 9.50; Vale erwten en Blauwmaenzaad f. 14.50; Geel mosterd en karwijzaad i. 18. Alles per 100 KG. NIEUWKOOP, 28 Febr. Eierveiling. Op de eierenveiling alhier werden aangevoerd 4671 eieren De prijzen bedroegen: Kip eieren f 2 352.65; Eendeneieren f. 2.45— 2.50 per 100 stuks Kaas f. 0.17—0.20 p. p. WESTLAND, 28 Febr. Bloemenveiling. Copland 17—23 ct., Bartigon 22—20 ct., Pr. Elisabeth 41 ct. Wm. Pitt 19 -22 ct., Pr. v. Oostenrijk 17 ct„ Mr. v, d. Hoeff 18—21 ct., Murillo 12—13 ct.. La Reine 12 ct.. Electra 18 ct. Azalea 18 ct. per bos. WOUBRUGGE, 28 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 2200 eieren. Prijs kippeneieren f 2.052.30. eendeneieren f 1.602 05 per 101) stnVs Keas 1517 cent per ponn ZEVENHOVEN. 28 Febr. Eierenveiling - Aanvoer 3134 stuks. Kipeieren f. 2.00—2/70; eendeieren f. 1.90. Na bespreking van enkele zaken werd besloten, ter versterking van de kas, zoo mogelijk in de tweede helft van Maort, een collecte in de gemeente te houden en hiertoe de medewerking der bestaande muzlekvereenigingen in te roepen Nadat de voorzitter de aanwezigen en allen die op eenigerlei wijze hebben mede gewerkt om het Crisiscomité in staat te stellen, deze zoo nuttige arbeid te ver richten, had bedankt, volgde sluiting. 3—1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3