LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Donderdag 28 Februari 1935 INGEZONGEN /TUKKIN RIJNSBURG. jMrfettt ran den Ned. Chr. Land- arbelderabond. Qa afd. Rijnsburg van bovengenoemden toni, hield haar jaarfeest, waarvoor als lltUd de belangstelling groot was. De opening geschiedde door den heer „u Duin. die na een welkomstwoord een ortjilcht gaf van de financiën. Doordat tot aantal leden van de afd. 124 ls en de ,rte!tlksche contributie voor de werkloo- renkas 3d ct. bedraagt werd daartoe ln 19)4 f. 2321.28 ontvangen. Voor bijdragen us den bond f. 1483.04; voor de pl. afd. f 281.92. voor het jaarfeest f. 111.28 en Wr bodeloon f. 116.04. Totaal f. 4293.56. Aan de werkloozen werd ln het vorig jut f.7000 uitgekeerd, dus de uitgaven bedroegen bijna f.3000 meer. Na dit verslag werd met de afwerking tan het programma aangevangen. Voor drachten ernstige en luimige werden afgewisseld door Inleidingen en opstellen van onderscheidene loden o.a. Chr. Vak organisatie door C. de Hoog; Groote voor uitgang. maar blijvende armoede door G. v, d. Eijkel. Afgevaardigden van zuster- Ttreenlglngen brachten hun felicitaties over, terwijl een koortje eenlge zangnum mers verdienstelijk ten gehoore bracht. Het was reeds laat, toen de heer C. v. Delft dezen welgeslaagden avond met dinkgebed. De Groentenhandel. Ondanks het vergevorderde seizoen blijft er nog flinke aanvoer van winterproduc- ten. De volgende prijzen werden genoteerd: Roode kool f.7—12; Savoye kool f. 2—7 per 100; Peen f. 0.90—1.50; Grove peen f. 0.40— 0.00; Boererfkool f. 0.20—0.30 per kist; Oroene kool f.24.50 per 100; Uien f. 0-80 —1.30; Drielingen f. 0.30—0.60; Kroten (.0.40—0.70 per baal; Spruiten 6—8 ct. per Blo, Witlof 3—10 ct. per kilo. SASSENHEÏM. Vergadering Ingelanden Warmonderdam- en Alkemaderpolder. In hotel „Het Bruine Paard" werd de jtsrlljksche ingelandenvergadering gehou den van den Warmonderdam- en Alke- msderpolder. BIJ opening door den voor- zitter, den heer E. J. Speelman, waren nnwezig ingelanden, die ln totaal konden uitbrengen 32 stemmen. Door den secreta ris, den heer P. Potman, werden de notu- <n der vorige vergadering gelezen, die on veranderd werden vastgesteld. De reke ning 1934 werd na bespreking vastgesteld ■ls volgt: Inkomsten f. 1767,27, uitgaven .1099,94, alzoo met een batig saldo van 667,33. De omslag voor 1934 bedroeg f. 10 per HA. Door de commissie voor het nazien der rekening werd rapport uitge bracht, waaruit bleek dat deze na nauw keurige en doelmatige controle ln orde werd bevonden. Voor het nazien der reke ning voor 1935 werd dezelfde commissie benoemd, n.l. de heeren W. Wamaax. J. Phlllippo en S. Verdegaal. De begroeting voor 1935 werd vastgesteld aan Inkomsten en uitgaven op f. 1998,20. De omslag werd voor 1935 geraamd op f. 13 per H.A. Hierna werd de aanleg van den Rijksweg Haag- sehe Sehouw-Sassenhelm-Amsterdam uit voerig besproken. Besloten werd, zoodra hierover definitieve plannen bestaan, deze n een volgende vergadering nader onder de oogen te zien. Na rondvraag volgde slui ting. STOMPWIJK. GEMEENTERAAD. De begrooting vastgesteld Leeuwenberg, Het park De raad dezer gemeente kwam ter ver dere afhandeling van de begrooting 1935 enz. bijeen. De heer Vink, rapporteur der begroo- Ungscommlssle stelt voor alle belasting voorstellen gecombineerd te behandelen, hetwelk werd aangenomen. De heer Vink: tegen de voorgestelde schoolgeldheffing heeft de commissie wel bezwaren, doch zal geen voorstellen doen. Tegen verhoging hondenbelasting en ver makelijkheidsbelasting bestaan geen be zwaren. wel echter tegen de enorme ver hoging der straatbelasting tot f. 12000.—. zelfs ln B. en W. was hiervoor geen meer derheid. Er bestaan zeer veel moeilijkhe den, vooral ook omdat eerst ln Januari 11 de biljetten over 1934 zijn uitgereikt, et ls aan alles een grens en deze is bereikt, nu reeds zijn er talrijke bezwaarschriften. Met kracht dient bij de regeering aange drongen te worden op ultkeerlng uit het ■■'Jkswerkloosheldssubsidlefonds, daar deze schuldig is aan het noodlijdend zijn van °nze gemeente, daar zij f. 21000 van ons eisoht; de gemeente mag daarbij slechts ™''i van de belastingen behouden. Na mens de commissie stelt hij daarom de volgende motie: .De Raad, overwegende dat de belastin gen ln onze gemeente tot den top zijn op gevoerd, van oordeel, dat verdubbeling der 'baatbelasting noch economisch noch hnancleel-technisch te verantwoorden zou m, besluit het heffingspercentage voor op dat van 1934 te handhaven en noodlgt B. en W. uit zich tot de regeering w wenden met 't verzoek aan de ge- JMente een zoodanige extra bijdrage uit W werkloosheldssubsidlefonds te verlee- >ls noodig ls, om de begrooting zon- W deze belastingverhooglng, sluitend te maken." De voorz. deelt mede, dat een schrijven "ingekomen van pastoor Floor, Inzake de schoolgeldheffing voor groote gezinnen, wire dan zwaar drukt. Spr. zou er voor tin als boven 4 kinderen geen schoolgeld geneven werd. jpe heer Bloemheuvel wenscht dit adres praeadvies naar B. en W. te zenden, jn de commissie heeft spr. zich gekant iggen deze voorstellen, eerstens omdat B. tin» het tarief verlagen van f.800 op '•TOO en tweedens daar de heffing niet Wogresslef ls, de druk wordt Juist gelegd °i> ae kleine Inkomens. Be voorz.: B. en W. wenschen liever rethooglng straatbelasting dan rangschik- ing onder de noodlijdende gemeenten. Het schrijven van pastoor Floor was ï'f.^nhjk. de verhooging van de verma kelijkheidsbelasting zal kleine vereenigln- om hals brengen, doch de eisch is °ed. Staten, de schoolgeldheffing ""den B. en W. voor één Jaar wenschen dan nagaan de technische herziening. Do heeren Vink en Willemse steunen het denkbeeld Bloemheuvel om het school geldtarief te beginnen op f.800. De heer Bloemheuvel ls bereid een ta riefschema over te leggen als B. en W. hun voorstel aanhouden. De voorz B. en W. handhaven het ta rief voor 1 Jaar. Dit werd aangenomen. Tegen stemden weth. v. d. Blsch en den heer Bloemheuvel. Met de stem van den heer WaalJer tegen werd het voorstel, ver- hooglng vermakelijkheidsbelasting, aan genomen. Z. h. st. werd aangenomen de verhooging hondenbelasting. De motie Inzake de straatbelasting werd door B. en W. overgenomen. Voorstel wijziging bezoldiging veldwach ters. De heer Vink heeft het getroffen, dat de politie het ergst van allen ln bezoldi ging omlaag gaat. In Voorburg, Rijswijk en Delft betaald men meer. De heer WUlemsen sluit zich aan bij den heer Vink. z. 1. moeten de polltlewonlngen er eindelijk eens komen. De voorz. wenscht er op te wijzen, dat een druk van bovenaf oorzaak ls der ver laging. de 3°/> kindertoeslag en slechts 10s/o aftrek voor wonlnghuur nemen B. en W. over; ls deze regeling door oen minister goedgekeurd, dan zullen ri. en W. met plannen komen om woningbouw voor de politie. Het voorstel werd hierna z. h. st. aangenomen. De heer ten Hoope zou gaarne zien dat, ingeval de gasfabriek geen cokes meer heeft voor de werkloozen, deze geleverd worden door een plaatselijken handelaar. De heer Wlllemsen zou de nieuwe vuil nisauto in de gemeente willen laten ma ken. De voorzitter zegt, dat bij leveringen niemand wordt uitgeschakeld. De heer Vink vraagt hoe 't staat met de invoering van de nieuwe spelling. De voorz.: de regeering gaat in deze zelf niet voor. Z. h. st. werd hierna de begrooting vastgesteld. Z. h. st. werd aangenomen de afwijzen de beschikking op het adres van B. Hoog werf!—Kraan te Voorschoten, waarbij f. 400 schadevergoeding wordt geëlscht in verband met het feit dat onbevoegden hout hebben gehakt aan de Korte Kulp- laan. Voorstel onbewoonbaarverklaring per ceel Veenweg 11. De heer de Lange zou wenschen dat B. en W. dit voorstel terugnamen, teneinde de eigenaar 6 maanden gelegenheid te geven het huls op te knappen. De voorz. zegt dat het perceel niet meer bewoonbaar ls te maken. De onbewoonbaarverklaring werd hier na aangenomen. Tegen stemden de heeren ten Hoope, Mooijman en Wlllemsen. Adres R.K. Middenstandsver. „De Hanze" Inzake nevenbetrekkingen ambtenaren. De heer Willemsen acht 't prestige van den gemeente-opzichter gesohaad, fout is reeds dat de opzichter vergunning vraagt om het bouwplan voor het huls van den machinist stoomgemaal te mogen maken als dit bijna door hem gereed is gemaakt. De heer Vink sluit zich aan bij den heer Willemsen, B. en W. hadden art. 18 van het ambtenarenreglement moeten handhaven. De voorz. kan toezeggen dat t bewuste artikel streng gehandhaafd zal worden. Voorstel overname wegen Park Leeuwen berg met een adres van 26 bewoners. De heer Willemsen, het is zeer moeilijk om in deze gemeente te bouwen, daar de bouwers verplicht zijn straten en rlolee- ring aan te leggen, welke de gemeente dan voor niets overneemt. Hier is de zaak an ders daar heeft de eigenaar geen straten aangelegd. Z. h. st. aangenomen dat B. en W. met den eigenaar zullen onderhandelen en daarna voorstellen aan den raad zullen doen. Hierna besloten zitting. VEURLEIDSCHENDAM. Vergadering inzake de Grenswijziging. Teneinde de commissie uit de Ingezete nen (z.g. dubbele raad), welke noodig ls in verband met de voorgestelde grenswijzi ging van Stompwijk en Veur (samenvoe ging), zonder verkiezing, dus bij enkele candldaatstelllng, te kunnen formeeren, werd er een bijeenkomst belegd voor de plaatselijke politieke partijen. Aanwezig waren de afgevaardigden van de R.-K. Klesvereenlgingen Leldschendam, Stomp wijk en Veur, de Chrlst.-Hist. kiesver., de A.-R. Kiesver., den Vrijheidsbond en de S.D.A.P. Voor Stompwijk is overeenstemming be reikt: de verdeeling zal daar zijn: 7 R.-K., 1 S.D.A.P. ,1 A.-R., 1 Chrlst.-Hist. en 1 Vrijheidsbond. Voor Veur werd alleen over eenstemming bereikt voor 1 A.-R., 1 Chr.- Hlst en 1 Vrijheidsbond, de R.-K. afgev. vonden geen termen om, zonder besluit van een ledenvergadering hunner kies- vereeniglng een der 8 hun toekomende zetels ln te ruimen voor de S.D.A.P. Wordt in Veur geen volledige overeen stemming bereikt, dan zal een offlcleele verkiezing moeten plaats hebben. Jaarvergadering „Ons Belang". De brandstoffenver. „Ons Belang" hield haar jaarvergadering. De jaarverslagen van Secretaris en Penningmeester werden goedgekeurd. Het ledental steeg van 180 op 169. Gedistribueerd werd 162'/i ton an- thraciet en 60 ton eierkolen (v. j. 190 ton totaal). Het saldo bedroeg per 31 Dec. '33 f. 351.88. Gedurende 1934 werd gestort f. 5207.63, uitgegeven f. 4467.17, saldo f. 740.46. Tot lid van de controlecommissie werd benoemd de heer Havenaars. Als be stuursleden werden bij acclamatie herko zen de heeren D. Visser, J. Joosten en L. W. Muller. Een voorstel tot het houden van een feestavond (20-Jarig bestaan) werd ver worpen. Een militaire chauffeur van de Motor brigade te Haarlem (schoolcomp.) reed met zijn auto, doordat hij den draai te kort nam, tegen de leuning van den Oude Tolbrug, die geheel werd vernield. Het vorige Jaar is de Westvlietweg vanaf de Hoornbrug tot de Oude Tolbrug voorzien van een kllnkerbestratlng. Van de zijde der K.N.A.C. en A.N.W.B. kwamen spoedig klachten over vergroo ting van slipgevaar. Daar deze bezwaren Regrond zijn bevonden, heeft de Provincie thans dit deel voor 6 weken voor rijverkeer afgesloten en is overgegaan tot herbestra ting, thans in keperverband. Uitvoering „St, Caecllla", De muziekver. „St. Caecilia" gaf haar JaarllJksche uitvoering In het Parochie huis. De heer Bolderdtjk, voorzitter van de vereeniglng opende deze uitvoering met een woord van welkom aan de aanwezigen ln bijzonder aan Burgemeester Bulter, be schermheer van de vereeniglng. Verder besprak de heer Bolderdijk het a.s. solis tenconcours, waarvoor hij aller medewer king vroeg, om dit vooral te doen slagen. Thans werd overgegaan tot afwerking van het programma. Na de eerste vier num mers, die keurig werden gespeeld, nam de heer Bulter het woord. Spr. schetste op duidelijke wijze de hooge waarde der mu ziek. Het streven van de vereeniglng om ook de genoodlgden te laten genieten van de schoone klanken is hem daarom zoo sympathiek; hij rekende het tot een plicht voor allen het a.s. solisten concours te doen slagen zoowel door bezoek als door steun. Verder feliciteerde spr, den direc teur, bestuur en de leden met de groote vooruitgang op muzikaal gebied en ein digde met den wensch, dat zij op den thans Ingeslagen weg mogen voortgaan met den steun en sympathie van geheel de Voorhoutsche bevolking. Een luid ap plaus volgde op deze woorden, waarna werd overgegaan tot afwerking van het programma. Na de pauze volgde het optreden van Louis Zitman, humorist-conferencier, dat veel bijval oogste. Ook Jan Galjaard, ac- cordeonnist, viel zeer ln de smaak, terwijl Jan van Zijp aan de plano eenlge liedjes ten beste gaf. Deze uitstekend geslaagde avond werd besloten met bal. VOORSCHOTEN. GEMEENTERAAD. Voorschotten aan besturen van bijzondere scholen Verlaging huren Voorschotensche bouwvereeniging. Onder leiding van burgemeester E. Ver- nide kwam de raad bijeen. Afwezig de heer P. Koot. De notulen der vorige zitting werden door den waarn. secretaris voorgelezen en nadat de voorzitter een aanvulling had doen opnemen, aldus vastgesteld. Voor kennisgeving werden aangenomen een missive van den voorz. van het col lege van Ged. Staten en een adres van den heer Verschoor, Inzake electrlciteits- tarleven, In handen van B. en W. werden gesteld om hierop nader te adviseeren een adres van de comm. (Nationale) tegen het alcoholisme te Utrecht en idem van ad- haesie aan dit adres en idem van M. Nas- veld alhier, inzake loozing van rioolwater in een sloot langs zün woning. Aan mej. G. C. Dekkers werd van 1 Sep tember 1934 tot 7 April 1935 een vergoe ding verleend van de kosten van een abonnement voor de electr. tram naar Lelden ingevolge art. 13 der Lager Onder wijswet 1920. Overeenkomstig art. 101 der L.O.-wet 1920 werden de voorschotten op de ge meentelijke vergoe<Uflg_aan besturen van bljz. scholen aldus vastgesteld: R.K, Jon gensschool I. 2155; R.K. Meisjesschool f. 1733,37; R.K. Meisjespensionaat f. 301,58; Ohr. School f. 2482,94; Gercf. School f. 1405,44 en R.K. Meisjespensionaat afd. U.L.O. f. 846,79. In de vergadering van 28 December '34- werd besloten aan te koopen eenlge per- ceelen, gelegen langs den Leldscheweg, teneinde in aansluiting aan het reeds be staande voetpad dit door te trekken en te betegelen. In aanmerking nemende dat de percee- len, die van de Tramweg zijn overgenomen en die deel uitmaken van hetzelfde voet pad door de gemeente met f, 0.10 per vlerk. Meter zijn betaald in stede van het ontvangen van afkoopbare jaarlijksche ultkeeringen, komt 't B. en W. voor, dat de billijkheid medebrengt, den eigenaren van de enkele overblijvende perceelen voor de overname evenmin iets in rekening te brengen en dit te beschouwen als een publiek belang. Wanneer dan ln het vervolg andere per ceelen worden overgenomen, kan rekening worden gehouden met de aangehaalde artikelen (art. 20 en 21) van de Wegen- wet Goedgevonden werd aldus aan Ged. Staten te melden. Besloten werd van de Prov. Zuid Holland een strook grond, 200 vierk. Meter aan de N.W.-zijde van den Leldscheweg aan te koopen voor f. 1 per vierk. Meter. De bij gevoegde kostenberekening is begroot tot een bedrag van f. 825. De grond is gelegen tegenover de R.K. Kerk. Krachtens een, bij de stukken gevoegde, overgelegde beschikking van den min. van sociale, zaken en van financiën ontvangt de Voorsohotensche Bouwvereeniging uit 's Rijks kas een bijdrage van f. 91,65 in het tekort over 1933, groot f. 185,21. Het overige gedeelte, f. 93,56, wordt voor reke ning van de gemeente genomen. De regeering heeft besloten de rente van uit 's Rijks kas verstrekte voorschot ten voor woningbouw, welke thans meer dan 40/o bedraagt, tot dit percentage terug te brengen, zulks met de bedoeling dat de, dientengevolge verkregen vermindering van exploitatiekosten, dan voor verlaging van de huren van woningwetwoningen noodig is en ten volle tot dat doel zal worden aangewend. De vermindering van de annuïteit, door deze gemeente te be talen bedraagt tengevolge hiervan f. 823,43. B. en W. stelden den raad voor de huren van huizen van blok I te verlagen, met ingang van 4 Maart a.s. als volgt: 2 win kelhulzen van f. 7 op f. 6,50; 24 woningen van f. 5,50 op f. 5,15; 8 woningen van f. 5 op f. 4,75; 6 woningen van f. 4,75 op f 4,50 en 20 woningen van f. 4,50 op f. 4,35. De heer J. Braggaar vroeg hoe of het staat met de leening van het nieuwe Bur gemeester Vernèdepark. De voorzitter deelt mede dat waarschijnlijk op den duur dit percentage niet zoo zal blijven, daar dit bedrag van een particuliere bankinstel ling is geleend en niet van het Rijk. Com plex I is riïèt zoo solide gebouwd als com plex II. Men kon in die jaren niets anders krijgen. B. en W. zijn zoover gegaan als zij konden doen. De verlaging der huren werd aldus goedgevonden. Het punt wijziging raadsbesluit Inzake het ln erfpacht verstrekken van grond is feitelijk een juridische kwestie tusschen 't college van B. en W. en Ged. Staten. Naar het oordeel van Ged. Staten vereischt het besluit voor het verstrekken van grond in erfpacht hun goedkeuring. B. en W. willen nu een raadsbesluit in duplo aan Ged. Staten zenden, hetwelk zij desver- langd kunnen goedkeuren. Dit besluit be rust op de navolgende overwegingen: le ZIJ willen de zaak niet langer op houden; 2e principieel verschil bestaat tusschen de belde colleges niet; 3e door de voorgestelde wijziging zal in de toekomst het raadsbesluit zeer vermoedelijk geen wijziging meer behoeven te ondergaan De heer J. Braggaar voelde er niet veel voor om toe te geven Ged Staten trekken naar zich toe, waartoe zij geen recht hebben. De zeggingsschap van het gemeente bestuur wordt steeds kleiner en met de wet ln de hand moet men toch toegeven. Nadat de voorzitter nog had medegedeeld dat dit een theoretische kwestie is, werd het voorstel van B. en W. aldus goed gevonden. Het punt wijziging ambtenarenregle ment lijkt, aldus de voorz., heel veel, maar de meeste bepalingen stonden reeds ln het reglement ln hoofdzaak en het zijn meest redactioneele wijzigingen. De heer J. Braggaar moest zich tegen de wijzigin gen verzetten. Heden is een organisatie toegestaan en morgen verboden, hetgeen bij defensie ls te zien De voorzitter wees den heer Braggaar er op dat een gemeente zich er tegen kan verzetten, maar dat dan de regeering de wijzigingen aanbrengt. Indien de ge meente het zelf doet kan zij nog eenlgs- zlns wijzigen zoo zij verlangt. De wijzigin gen worden aangebracht, waarbij rekening zal worden gehouden dat de heer J. Brag gaar heeft tegengestemd. Naar aanleiding van een Ingekomen verzoek werd vervolgens besloten een tweede handsch plano te koopen en deze te plaatsen in de gymnastiekzaal van de openbare school (Dorp). De vereenigin- gen die de zaal huren en gebruik van de plano willen maken kunnen daartoe een verzoek richten tot het college van B. en W. en moeten dan voor het gebruik een huur betalen van f. 1 per uur. Het voor stel werd aangenomen met de stem van den heer D. de Jong tegen. Nadiat enkele besluiten comptabiliteit waren genomen verzocht de heer A. Ver boom de plaatsing van een lantaarn voor verlichting van de Noortheystraat. Dit verzoek werd ondersteund door wethouder J. A. Mens en den heer J. Braggaar. Ver volgens verzocht de heer J. Braggaar het gemeentepersoneel 's winters te voorzien van andere kleeding. De gummljassen zijn onpractisch en koud. Ook verzocht hij Inwoners van Voorschoten, die gegadigden kunnen zijn voor het weghalen van de vuilnisbelt, te laten inschrijven opdat zij iets kunnen verdienen. Zoo gauw B. en W. met voorstellen kunnen komen, zullen zij dit doen, maar thans ls men aan een proefneming bezig. WARMOND. Vergadering der Commieeie tot Wering van Schoolverzuim. Ten Raadhulze alhier had een vergade ring plaats van de Com. tot Wering van Schoolverzuim onder presidium van prof. J. H. Niekel. dir. van het Phllosophicum alhier. Na opening sprak deze een woord van welkom, waarna door den secretaris de notulen der vorige bijeenkomst werden voorgelezen en goedgekeurd. Tevens werd door den secretaris een uitvoerig Jaarver slag uitgebracht. Beide stukken werden onder dankzegging voor kennisgeving aan genomen Aan de orde kwam hierna de verkiezing van een voorzitter en een secre taris wegens periodieke aftreding van de heeren prof. J. H. Niekel en H. L. van Delft, welke beiden als zoodanig worden herkozen Overgegaan werd tot afhande ling van de agenda. Hierna sprak de voor zitter. mede namens de leden, een woord van dank tot het scheldende lid den heer W. Ouburg. hoofd der OX. School, die wegens opheffing dezer school de com missie gaat verlaten. De voorzitter zeide dat aan dit afscheid voor hem een pijn lijke kant zit omdat dit een gevolg ls van het verdwijnen van de O.L. School, waar aan de heer Ouburg zijn beste krachten ln het belang van het onderwijs gegeven heeft. Hij dankte den heer Ouburg voor de prettige en aangename wijze waarop de commissie steeds met hem heeft samen gewerkt en hoopte dat hl) spoedig een nieuwe en aangename werkkring zou te rug vinden. Ook de heer M. de Vries, hoofd van de Chr. School met den Bijbel sprak waardeerende woorden aan het adres van het scheldende lid evenzoo de heer H. L. van Delft. secr. der commissie. De heer Ouburg dankte alle sprekers voor de tot hem gerichte woorden, waarbij hij er op wees dat de commissie steeds gellverd heeft ln het belang van het on derwijs en hij naar beste krachten hier aan heeft medegewerkt. Na de rondvraag sloot de voorzitter de bijeenkomst. Als bestuurslid van de Dresseerclub ..De Verdedicingshond" alhier is benoemd de heer J. Abelman oud-rijksveldwachter te Leiden. BIJ de politie ls aangifte gedaan van het vinden van een paar dames hand schoenen met bont. WASSENAAR. Vergadering Ned. Roode Kruis. In Bellevue hield de afd. Wassenaar van het Nederl. Roode Kruis haar Jaarverga dering onder voorzitterschap van Jhr. W, K. von Weller. Deze opende en constateer de dat er reden tot tevredenheid ls. Het ledental bleef stationnalr. Spr. bracht dank aan de doktoren Baart en de la Faille, Bergsma en Hubbeling voor het leiden der cursussen welke een belangrijk onderdeel van het Roode Kruiswerk zijn. Op het strand en op den weg gaf de E.H.B.O druk werk, dat voor het meerendeel werd ver richt door dr. Hubbeling met assistentie van me] de Bode. Dr. Baart de la Faille verleende 18 maal geneeskundigen bijstand Door de secretaresse mej. Henny werden hierop de notulen voorgelezen die onver anderd werden vastgesteld. Hierna werd door haar net jaarverslag uitgebracht, waaraan wli het volgende ontleenen: Het ledental per 31 Dec. bedroeg 252 en 2 donateurs De Inkomsten hadden bedra gen f. 2058.97. de uitgaven f. 1292.20 alzoo een batig saldo van f 764.77. De collecte had opgebracht f,566.29'/!. (Bulten verantwoordelijkheid der Red.)) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. DE KRAAIERSTRAATBRUG EN HET UITBREIDINGSPLAN. Het voorstel om de Kraalerstraatbrug te vernieuwen is tijdelijk van de Gemeente- raads-agenda afgevoerd en geeft hierdoor gelegenheid dit verkeers-vraagstuk eens uit een breeder gezichtskring namelijk van uit het thans goedgekeurde Uitbreidings plan van onze Gemeente, te bezien. Het verkeersschema van dit plan gaat uit van de goede gedachte, dat de wegen door de stad zoodanig behooren te worden verbeterd, dat zij geschikt worden door het moderne rijverkeer. Hiertoe is voor de binnenstad een schema voor hoofdverkeerswegen ontwor pen. In de omschrijving hiervan wordt o.m. gezegd: „De bestaande Oost-West verbin ding (Hooge-Rljndljk-Haagweg) zal door demping van het Levendaal een belang rijke verbetering ondergaan. Door het ver keer over het gedempte Levendaal en Korevaarstraat te lelden zal de smalle Hoogewoerd aanzienlijk van dat verkeer worden ontlast". Verder wordt een Noord- Zuid verbinding getraceerd, welke vanaf de Korevaarstraat loopt langs het te over kluizen Gangetje, de Hartesteeg, de Nleuw- straat, de Hooigracht en de te verbroeden Pelikaanstraat naar de Haarlemmerstraat, om later wanneer de Langegracht gedempt zal zijn, naar deze nieuwe straat te worden doorgetrokken. Wanneer nu het Levendaal gedempt zal zijn en ln aansluiting hiermede deze N.-Z.- verblnding naar de Haarlemmerstraat tot functloneeren gebracht kan worden, dan zal het verkeers-vraagstuk van onze Ge meente voor een groot deel tot een goede oplossing zijn gekomen. De belangrijke werken, welke hiertoe noodig zijn, is de overkluizing van ongeveer 40 meter gracht langs het Gangetje, het vernieuwen van de Karnemelksbrug Ln een rijbrug, het bouwen van een breedere brug over de Oude Rijn en het verbroeden van onge veer dertig meter straat in de Pelikaan straat, waarvan reeds een gedeelte der hulzen Gemeentebezlt ls. De moderne technische mogelijkheden zal de tegenwoordige brug over de Oude Rijn wel weten te verplaatsen om de Rljn- straatbrug te gaan vervangen, terwijl do Kraalerstraatbrug, door de groote ontlas ting van het verkeer, hoewel nog niet ideaal zijnde de eerste jaren zeker, on veranderd zal kunnen blijven. De Karne- melksvoetbrug kan mogelijk later worden gebruikt om een verbinding te brengen van de Zijlsingel naar de Groenesteeg, waardoor deze lange singel, evenals andere singels, een middenverbinding naar het Centrum van de Gemeente krijgt. Vervolgens zal ook de Burghsteeg en de Korenbeursbrug met haar lastige afritten, belangrijk van rijverkeer worden ontlast, zoodat met betrekkelijk geringe werken, groote verbeteringen ln het Stadsverkeer zijn te brengen. P. T. DE JONG. Van de 7 cursisten van den verpleegcursus gegeven door Zr. Zelle. directrice van het WUkhuis legdeh 5 dames met goed gevolg het daartoe gehouden examen af. Voor het examen helpsters slaagden 5 dames, als adsplrant helpsters 9 dames. Vanuit de ln den loop van het jaar vergroote strandpost werd niet minder dan 71 malen hulp verleend, terwijl voorts bij diverse gelegenheden als concours hlpplque kinderfeest enz. tijdelijke posten werden ingesteld. Van de 283 door de politie ge registreerde verkeersongevallen waren er 104 met lichamelijk letsel. In bijna alle gevallen werd gebruik gemaakt van de ziekenauto van den heer Goemans met assistentie van mej. de Bode Door den penningmeester thr. van der Does de Blje werd hieroo de winst- en verliesrekening gepubliceerd, De baten bedragen f. 744.42 lasten f. 318.93 alzoo een overschot van f. 425.49. Door hem werd voorgesteld op diverse posten af te schrijven en het saldo ad f. 137.16 over te schrijven op de nieuwe rekening. Dit voorstel werd aangenomen. Op voorstel van de controle-commissie werd hem voor het beheer over 1934 décharge verleend De bestuursverkiezing werd uitgesteld tot Mei. doch tijdelUk werd het aangevuld met de heeren dr. Hubbeling en Pfundt, die bU acclamatie daartoe werden gekozen. Door den heer Pfundt werd de functie van penningmeester overgenomen. Voorts werd besloten tot het houden eener excursie naar Utrecht alwaar in Mei een groote demonstratie zal worden ge houden voor hulpverleening bil groote rampen, alwaar H.K.H. Prinses Juliana het moment zal aangeven dat het ongeluk zal Plaats hebben. Tot afgevaardigden naar de vergadering te Utrecht werden gekozen de heeren dr. Baart de la Faille en Fogteloo en tot plaatsvervangers mej. de Bode en dr. Bergsma. Voor het werven van leden zal opnieuw een campagne worden Ingezet terwijl ln 't verband met 't optreden van de transportkolonne en het cursuswezen ernstig ter hand zal worden genomen. Openstelling der café's. 7 Naar aanleiding van het ln de vorige vergadering van den Raad genomen besluit mogen de café's in deze gemeente van nu af geopend zijn tot des nachts 12 uur. ZEVENHOVEN. Op voorstel van B. en W. is goedge vonden de beschikbaar gestelde goedkoope kaas gratis aan de werkloozen te ver strekken. De bijdrage voor de Classis Woerden bedraagt voor de Geref. Kerk alhier da som van f.33.30.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7