CORRESPONDENTIE. GOEDE OPLOSSINGEN. Weer hartelijk dank voor alle belang stelling en wenschen voor beterschap. Ik lig nog te bed .alleen 's avonds een uurtje op, maar gelukkig kan ik in bed mijn werk voor mijn raadseljeugd ook doen. Alle nieuwelingen zijn weer welkom. Nu weer vele aparte antwoorden. Rietje Laman, maken de broertjes al die werkjes op de fröbelschool, hoe aardig. Jannie van Biezen, zoo, heb jij dat leuke papier gekregen, enkel om aan mij te schrijven. Marietje Laterveer, zeker heb ik je ge mist, was je zoo aan het feestvieren, dat is best hoor. Wies en Twees Groeneveld, zoo, heb je allebei een cadeautje gekregen, omdat het zoo'n mooi rapport was, nu dat was dan ook wel verdiend. Jaantje en Bep Braxhoven, dat begrijp ik, dat je dan verleden week de brief niet kon versturen. Is de verkoudheid nu over? Drietal van der Lucht, het Is ook vol strekt niet prettig om steeds op bed te liggen, maar het moet wel, ik ben nog niet beter. Henk Herreur, heb je een prettigen dag gehad toen je vadeT jarig was? Natuurlijk mag je mij Tante noemen. Gerda Knoppert, gelukkig dat je weer geheel beter bent en naar school gaat. Ik mag pas 's avonds 1 klein uurtje op. Hennle van der Loo, ik zal nog veel ge duld moeten hebben, dat heb ik al geleerd want ben al o. zooveel ziek geweest. Wim Keyzer, dat wist ik niet dat je jarig was geweest, het was mij niet ge schreven, ik kan heusch niet de verjaar dagen van mijn heel raadseljeugd ont houden. Nog wel gefeliciteerd. Willemien en Willem van Keeken, wees nog maar voorzichtig met je voet hoor Wim. Men kan een kind van 3 jaar al best leeren om zacht met dieren om te gaan, heusch probeer het maar eens. Frankje en Johan Sjaardema, dat weet Ik wel dat Froukje een Friesche naam is, en mij zelfs heel bekend, een van mijn grootmoeders en mijn oudste zuster heet ten zoo. Toos en Bep Bouter, dank voor de goede wenschen voor mij. Ik hoop dat je groot moeder spoedig beter zal zijn. Willy Hartveldt, groot gelijk, pas maar goed op je poesen, en sluit ze 's nachts in de schuur, daar hebben ze het best. Nellie en Corrie Warmenhoven, hebben jullie prettig sjoelbak gespeeld? en wordt de schemerlamp mooi? Jaap Kruit, de mazelen gehad? was Je lang ziek? Annie van Weizen, ja ik ben gauw jarig, maar een groot feest is dat niet, als men ziek op bed ligt. Marietje Dusoswa, het zijn niet altijd prijsraadsels, dat gebeurt maar eens in de 6 of 7 weken. Carolientje Verbiest, je anecdote zal ik later eens plaatsen. Jenny v. Houten, ik hoop voor je dat je zult overgaan. Vindt je het prettig om dan Engelsch te gaan leeren? Gerrit Nagtegaal, moest de kleine zus naar het ziekenhuis? en nu gelukkig weer thuis, dat vindt je zeker heerlijk dat ze er weer Is, Willem Harteveld, van wie was de poes? en is die nu bij jullie gebleven? en vangt ze al muizen? Jo van Vliet, 2 van die raadsels zijn aardig, maar van dien moordenaar vind ik niet aardig voor een kinderkrant. Betsy Stikkelorum, een paar van de raadsels zijn goed, maar niet dat van een meisje. Hannie v. d. Hoek, zoo was die brief zonder naam van jou, niet weer vergeten hoor. Wat ga je dan leeren als je nu al van school af gaat? Marie en Suze v. d. Berg, zoo moest je zooveel op ziekenbezoek naar 2 verschil lende ziekenhuizen, ja dan had je het erg druk hoor. Geertruida Pelt, alle brieven die vóór Maandags aan het bureau L. D. worden bezorgd, krijg ik met elkaar in een pakket Maandagsmiddags hier. Soetje de Nie, ja ik hoop ook dat mooi voorjaarsweer mij zal versterken. Lientje Lefeber, nu als je het mjj vraagt Ik vind die autopeds ook niet erg geschikt, ik ben het volkomen eens met je groot vader. Viertal van Nood, hartelijk gefeliciteerd met de 3 verjaardagen, wel grappig 3 van jullie in één week jarig. Ja Adrie het spijt mij ook dat Je nu niet meer mee kunt doen, je bent jarenlang een trouw nichtje van mij geweest. Het ga je goed hoor in je verdere leven. Drietal Gottmer, wil de kleine broer van 3 jaar al naar school, naar een kleu terklas of fröbelschool zou wel kunnen. Bep Peter, ja die datum heb je goed onthouden. Natuurlijk vind ik het naar zooveel op bed te liggen, ik ben heusch niet ziek voor mijn plezier. Jaap Glasbergen, dank voor je mooie ansicht. Je hebt mij heel aardig en uit voerig over je aquarium geschreven, je geniet echt van die dierenwereld. Jannie en Frans de Water, je hebt een prettigen verjaardag gehad, Jannie, dat zie ik wel uit je briefje. Annie Sollle, je raadsel zal ik bewaren. Lientje Oostveen, dat zijn mooie cijfers die je op je rapport had, daar zullen ze thuis wel blij mee zijn geweest. Marietje Voorzaat, verheug je je er zoo op, om naar de vakschool te gaan. Och, wie weet, of er niet nog sneeuw komt, in het buitenland sneeuwt het ook zooveel. Thijs 't Hart, ja, met repetities op school moet je soms extra veel leeren, dat weet ik heusch ook wel uit mijn scholjaren. Annie van der Valk, dat zie je wel aan de namen wat een massa brieven of ik krijg, dus dat ik heel veel werk heb. Plet van Egmond, weet je al dat je overgaat, is het bekend, dat is altijd een prettige gedachte. Tinl van Dam, die datum, die je zoo graag wou weten, is 10 Maart. Dat raadsel is mij al dikwijls toegezonden. Triny en Hendrientje Blotkamp, zoo is Triny den dag voor mij jarig, kan ze het daarom zoo goed onthouden. Sientje Timmermans, dat vind ik heel aardig van je bedacht, al die uitknipsels, die je in een schrift hebt geplakt. Ja ik heb radio hier bij mijn bed. Jo Jansen, als je veel werk en lessen hebt, doe dat dan eerst en kijk dan of je nog tijd over hebt, om aan mij te schrij ven. Janny van den Berg, wel ja, het is ge zellig voor jullie om met elkaar de raad sels op te lossen en samen in te zenden. Bep Tltulaer er stond nergens een naam op je brief: als die, niet bij de 2 anderen was ingesloten, had ik het niet geweten. Dat raadsel heeft er al ingestaan. Judith de Roode wanneer ga je verhui zen? Neen ik ben nog niet beter, lig nog ziek te bed. Eempien en Jo Wassenaar ja E je hebt druk werk tegenwoordig. Ik lig nog te bed. kan pas een uurtje opzitten. Jeanne Dusoswa natuurlijk mag je mee doen. Ik ben geen Tante Joh. zoo heet ik niet. Je htoeft niet alle raadsels op te lossen. Bep van Kooperen ben je zoo dikwijls ziek, dat vind ik naar voor je. wat scheelt er dan aan? Hoor je ook bij de driehoek meisjes? Stientje Martijn o. is het een doos in de vorm van een hondenhok waar je post papier in zit, hoe grappig. Jltske en Marietje van Akker dat begrijp ik dat je niet heelemaal naar Friesland kon gaan om dat neefje te feliciteeren. Je hoeft heusch niet altijd een lange brief aan mij te schrijven. Meintje van den Berg je hoopt dat ik al op mag zitten, ja maar één uur pas, nog niet langer. Ik geniet nu al van het zon netje als het raam open staat. All de Blauw zoo. is er nu op scholen met 12 Maart verhooging. ik las er in vele brieven over. Dus lij mag nu toch met 1 Mei van school af en wat ga je dan doen? Bep Keereweer natuurlijk weet ik de Hooglandsche Kerkgracht. tot mijn 24e jaar woonde ik in Leiden De Hoefstraat weet ik niet waar is die? Cor en Henk Bousie het is natuurlijk wel vermoeiend om in bed te schrijven, maar ik doe het toch. Ik kan ook lezen en ik heb radio bij mijn bed. Jan Brink die dierennamen zijn niet erg verborgen, die staan er zóó gewoon dui delijk. dat is eigenlijk geen raadsel. Pietertje en Saartje Lagendijk was het Woensdag een heerlijke feestdag, zeker wel dagen van het jaar Kan kleine Lena al staan, wat aardig. Plet Boekwijt zoo! was dat verdwaalde raadsel zonder naam van jou. Matthie en Annie van der Linden die eene anecdote zal ik later plaatsen, maa, van dat brood heeft er al ingestaan Heel lange brieven ls wel vermoeiend dat heb Je opperbest begrepen. Henk Brandt ik miste je wel ik wist niet dat je ziek was, waarom heeft Nloo mij dat niet eens verteld. Nico Koning als je huiswerk en lessen hebt, schrijf er dan geen brief bi), de op- lossingen is al genoeg. Ans en Rietje Vollenga. wat een mooie cadeaux heeft Rietje gekregen een er van zag ik het aardige postpapier. Jansje en Jan Spa jullie brieven kwa men verleden week veel te laat, je moet zorgen dat die Maandags aan mijn Haag- sche adres zijn. dat kan best. want de kin derkrant komt al Donderdags. Iedereen mag meedoen, van 7—11 jaar met de kiel- neren, van 1116 jaar met de grooteroa Ik kom nooit in Boskoop. AUen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMAN VAN BOEKEREN Den Haag. van Be-uningenistraat 42 GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Jansje en Jan Spa (brieven der vorige week veel te laat ontvangen, wilt die eenl. ge dagen eerder verzenden). Henk Her reur, Annie Keyzer, Wim Keyzer, Piet Lagas, Hennle van der Loo, Jo van Om- mering, Jan van Ommering, Wlilemien van Keeken, Willem van Keeken, Gerda Knoppert, Toosje Bouter, Beppie Bouter, Gerard de Geus, Dorus de Geus, Kees de Geus, Lies Deumer, Willy Harteveldt, Cor rie Warmenhoven, Nellie Warmenhoven Johan Arnold Sjaardema, Froukje Sjaar dema, Bep Keereweer, Jannie Heetveld, Rietje Laman, Jannie van Biezen, Adriaan Pison, Marietje Laterveer, Miep Bey, Adriaan Boender, Wies Groeneveld, Trees Groeneveld, Tini Deegenaars, Jaantje Braxhoven, Bep Braxhoven, Koos Nieboer, Rie Oudshoorn, Klaas Oudshoorn, Aaltje van Vliet, Adriaan van Vliet, Boukje van Vliet, Marietje van Vliet, Truus de Graaf, Jan Uiterdijk, Ria Uiterdijk, Truus van der Lucht, Jan van der Lucht, Plet van der Lucht, Jaap Kruit, Annie van Weizen, Marietje Dusoswa, Jenny van Houten, Carolientje Verbiest, Gerrit Nagtegaal, Willem Harteveld, Jo van Vliet, Betsy Stikkelorum, Hannie van der Hoek, Mark van den Berg, Suze van den Berg, Geer truida Pelt, Soetje de Nie, Sientje Lefeber, Anton Gottmer, Jo Gottmer, Piet Gott mer, Rie Hartevelt, Prijna Hartevelt, Jan nie Hartevelt, Cootje Hartevelt, Adrie van Nood, Johan van Nood, Tineke van Nood Maurits van Nood, Gerardus Teleng, Wil helmina Teleng, Margaretha Teleng, Mie[ Kriek, Bep Peter, Annie van der Linden Matthie van der Linden, Cornells J. Ar bouw, Leendert Sybrands. Ans Vollenga Rietje Vollenga, Plet van Schayck, Piet v Hoven, Jan van Hoven. Jan de Graaf Grietje de Graaf, Joke van Rijnbach, Jooi Hofstra, Piet Boekwijt, Piet Boogaarts Jannie Nieboer, Jacobus Nieboer, Saartji Lagedü'k, Pietertje Lagedijk, Cornelis Zwa nenburg. Jan Bink, Francina de Wit, Bali de Wit, Dickie de Wit, Marie Brokaar, Co Bousie, Henk Bousie, All de Blauw, Corne lis Smit, Meintje van den Berg, Jeanni Dusoswa, Marietje van Akker, Jitske val Akker, Stientje Martijn, Jannie van Kam penhout, Jannie de Moed, Rie de Moet Bep van Kooperen, Geertruida Blote, Riki de Graaf, Daan van Egmond, Hendrik! Hermina van Egmond, Hennle de l'Eclusi Nico Hendrik Koning, Henk Brandt, Ji van der Linden, Tieleman van der Linder Conny van Vliet, Henny van Vliet, Jaa] Glasbergen, Eempien Wassenaar, Jo Was senaar, Judith de Roode, Triny Blotkamj Hendrientje Blotkamp, Chris van de Born, Tini van Dam, Mientje Stikvoor Piet van Egmond, Thijs 't Hart, Annie vai der Valk, Marietje Voorzaat, Lientje Oost veen, Gerda Spiecker, Annie Sollie, Wil Nolles, Jo Jansen, Janny van den Berj Jannie de Water, Frans de Water, Be Tltulaer. -O-

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 16