LEIDSCH DAGBLAD Eerste Biad Maandag 25 Februari 1935 BEUBSOVERZICHT. UIT DE OMSTREKEN. NAGEKOMEN BERICHTEN. BINNENLAND. BUITENLAND. GEMEENTERAAD v. LEIDEN BUSLICHTINGEN HOOFDPOSTKANTOOR. MARKT WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 733. telegrafisch weerbericht Kon. Ned. Meteorol. lost. te De Bildt. Hoogste stand 757.1 te Boedapest. Laagste stand 723.8 te Stensele. Verwachting tot den avond van 26 Febr. Stormachtige tot krachtige Z.W., later aimenden wind. Betrokken tot zwaar be- ulkt. Aanvankelijk regenbuien. Later igel en natte sneeuw. Kouder. büitenlandsch weerbericht. [Klegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. In het Noordoosten bleef de diepe de- ressie met een zwak minimum over Scan- Inavië stationnalr, Zuidelijk daarvan ■often kleine minima, die de wind over kt Zuidelijk deel van het waarnemlngs- (bied belette te ruimen en lntermltteeren eed afnemen en weer toenemen. Een diep linlmum dat gisterenmorgen door .iieepsberichten ten Westen van Ierland erd aangekondigd, trok in den nacht over ngeland naar de Noordzee en gaf weer orm uit het Zuidwesten over het ge- Hle Zuiden van het waarnemingsgebied. Aan de achterzijde nadert een koude- nal met arctische koude, die het weer uur zal maken met buien van natte leeuw en hagel. Terwijl in Zweden de jrst tijdelijk weer toenam, steeg in het uiden d/- temperatuur bij het aanwakke- i van den Zuidwesterstorm, welke tem- atuurstijging echter spoedig zal ein- jen bij het doorkomen der polaire stroo- ilng. Voorlooplg Is een aanhouden van stormachtige weer met later gure buien wachten. LUCHTTEMPERATUUR. uur voorm.: 6'/i gr. C. (44 gr. F.) 12 uur 's mldd.: 8'/; gr. C. (47 gr. F.) uur nam: 8'/s gr. C. (47 gr. F.) IOOG1VATERT1JDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Dinsdag. Voorm. te 8.23 uur; nam. te 8.51 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag: 6 uur nam. tot 6.26 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 25 Febr.: op: 0.53 uur; onder 8.45 uur. AMSTERDAM, 25 Febr. Flauwe markt. Koninklijke algemeen Wr, Dultsche obligaties gedrukt. Ned. ■hatsfondsen goed prijshoudend. De koersdaling ln Wallstreet begint lans zeer scherpe vormen aan te nemen, "geleken met de slotkoersen van ver- fa week Maandag, den dag. waarop «spraak werd gedaan in het goudclau- •leproces, zijn de noteeringen thans aan- wuijk lager gekomen en de stemming is an dien aard, dat een verdere reactie «n verwondering behoeft te baren. De ojaaken zijn velerlei, doch o.i. moet de langrijkste wel gezocht worden ln het dat de markt elke leiding ontbreekt, oordat de Amerikaansche beurswet ln "tog was getreden was er een groep Ptculanten, die de markt den noodigen Jfa gaf, doch de bepalingen van die wet ranen elke actie onmogelijk. Bovendien m er geen belangrijke baisseposities, die P een gegeven oogenblik de markt kun- ophouden, of zelfs doen stijgen, dit w. bedrijfsleven zijn de berichten ihi gunstig; allerwegen wordt Wlng gemaakt van een aarzelende ten- die uiteraard niet bevorderlijk is de kotsbeweging ter beurze. Daarbij athans nog, dat in de Vereenigde t-, P°"tieke moeilijkheden zijn ont- BIJ de behandeling van het werk- .Jrhpffingsplan van Roosevelt, waar- ruim 4,8 milliard gemoeid zijn, is „«"Senaat met de kleinste meerder- de bepaling, dat het loon in de werK- titrtt affing lager moet zijn dan in het niidhere bedrijf verworpen, metuit blijkt, dat Roosevelt zijn Invloed "et Congres verliest en dit feit kan Sard nog aangename verrassingen lïPEtn, vooral ook, omdat hier en j.«de steun aan het bedrijfsleven dreigt ffden verminderd. bewl. heden de daling voort en tanme^ een noteering van f. 7J5'/s tarnt i™ 'aaghs record. Later trad een in tot de slotnoteering van Za- tfld: Kiïst 'heet de zwakke houding van Wall is een der feiten voor onzeker- ,UE verdere reactie der Amerikaan- T'ondsenmarkt. teenn; halmen handel liepen de no- -Kil vrij aleemeen terne 5,°?°*" de algemeene tendenz aangetast. fife?- -"-e 1 Pct ers hadden ernstig te lijden door HAARLEMMERMEER. Door de Federatie Haarlemmermeer van den Ned. Bond van L. T. Zuivelarbel- ders werd in de Beurs te Hoofddorp een bijeenkomst gehouden, onde rlelding van iden heer Joh. Meijer, waarin de heer H. v. d. Wielen een gloedvolle propaganda- rede hield. De avond werd door voor- draohten en zang van „De Jonge Spelers" gevuld, terwijl onder veel animo een gratis verloting werd gehouden. Een laffe daad. Een vrouw, die gescheiden van haar man leeft, had met haar 4 kinderen in een huis aan den Aalsmeerderweg ln Haarlemmer meer haar intrek genomen. Haar echtge noot beraamde met een 3-tal mannen het plan om de kinderen per auto weg te halen, en begaf zich daartoe naar Haar lemmermeer. 's Morgens omstreeks 5 uur, toen zij er zich van overtuigd hadden, dat de man, bij wien de vrouw met haar kroost inwoont, naar z'n werk was gegaan, schoven zij de ramen open en haalden drie kinderen uit hun bedjes. Toen de moeder het vierde kind, dat zij in haar armen omklemd hield, niet wilde afgeven, gaf een der mannen haar met een ban- denlichber van een auto een slag ln het gelaat, waardoor haar lippen gespleten werden. De hulp werd ingeroepen van de politie, die den vermoedelijken dader van de op de vrouw gepleegde mishandeling, arresteerde. Vanwege den Ring Haarlemmermeer en omgeving van de Chr. Dem. Unie werd een bijeenkomst gehouden in „Germania" waarin de heer J. J. Geitz uit Den Haag sprak over „Een oude taak voor den nieu wen tijd". Door den spreker, die den huidigen toe stand becritiseerde, werd daarbij verschil lende bijzonderheden weergegeven, o.a. ten aanzien van: bestrijding werkloosheid, pensionneering op 60-jarigen leeftijd, kos tenvermindering militarisme, hulp voor den middenstand enz. De bijeenkomst was slechts matig bezocht. In „De Landbouw" te Hoofddorp hiel den de afdeelingen Hoofddorp en Nieuw- Vennep een feestelijke bijeenkomst. Als spreker trad op het hoofdbestuurslid, de heer Mol uit Amsterdam, wiens rede met groote aandacht werd gevolgd. De „Muziekmakers uit Lisse" verleenden hun medewerking. Aangemoedigd door het groote suc ces dat te Zwanenburg en Hoofddorp met de aangewende pogingen tot het stichten van een kleuterschool werd bereikt en mede met het oog op de behoefte die ook te Nleuw-Vennep reeds geruimen tijd aan zoo'n inrichting bestaat, wordt thans ook aldaar al het mogelijke in het werk ge steld om tot stichting van een Kleuter school te geraken. De Herv. Schoolveree- niging nam reeds het initiatief tot het op richten van een dames-comité. HILLEGOM. Geslaagde kinderuitvoering. Het klnderzangspeel met zang „Anne- lies de Assepoes" van O. Soenveld is op gevoerd door en voor kinderen en leden van den speeltuinver. „Goed Wonen" en omgeving. De zaal van hotel Sistermans was, in aanmerking genomen het buurt schapkarakter der vereeniging, goed be zet met ouders en kinderen. De voorzitter de heer J. J. Oschatz riep bij de opening clementie in voor het spel der kinderen, die voor het eerst optraden en voor het meerendeel geen zangonder wijs genoten hebben. Het kindertooneelspel met veel koor- en solozang ls geschreven naar het motief van het aloude verhaal over het assche- poestertje en haar glazen of gouden muiltje. De décors waren goed verzorgd, de costuums zagen er goed uit en de be geleiding aan de piano was uitstekend. De meisjes en jongens hebben goed ge speeld en vooral aardig gezongen. De be lichting der tafereelen had beter gekund. De dansen zijn heel aardig uitgevoerd. De speeltuinvereeniging mag tevreden zijn over het resultaat van haar eerste schre den op het terrein van kinderspel en -zang. Medewerking ls verleend door een dubbel gemengd kwartet onder leiding van den heer Marsbergen, een duo- en solo zang, Het was een gezellige avond, waar van jong en oud hebben genoten! de dalende pondenkoers. Deze papieren zagen zich dientengevolge 2°/o ontgaan. Aku's boden weerstand en ondergingen weinig verandering. Olie's lagen zwakker. Koninklijke reageerden na kleine schommelingen l°/o. De Amerikaansche soorten liepen frac- tloneel terug. Rubbers waren over de geheele linie beneden de vorige koersen. Amsterdam Rubber liepen ruim 1 'ie terug. Sulkers werden eveneens lager afgedaan, H.V.A.'s bleven plm. 1 beneden de slotkoers van Zaterdag, nadat aanvankelijk weerstand was geboden. Tabakken lagen zwak in de markt en ondervonden een koersverlaging tot 2 'Ie. Scheepvaarten lagen nauwelijks prijshoudend hetgeen eveneens met Mijnwaarden het geval was. Amerikanen waren bepaald zwak vooral voor Spoorwegen en staatsaandeelen. Spoorweg-obligaties waren flauw. Ongun stige berichten over de economische si tuatie in Duitschland hebben geleid tot vrees voor nieuwe aanslagen op houders van Duitsche leeningen. Youngleening daalde 1%. waarna weer een herstel in trad. Ned. Staatsfondsen waren goed prijs houdend. Oude Schuld lag zelfs een fractie hooger. o WISSELKOERSEN Engeland 7.171/4, Duitschland 59.37, Frankrijk 9.76 3/8. België 34.58. Zwitserl. 47.92, Denemarken 32.07'/-, Zweden 37.02>/s, Noorwegen 36.05, New.-York 1.47>/t. Prolongatie 1 pct. Tusschen haakjes zijn de koersen van Vrijdag. Naar wij vernemen ls de bouw van Loet C. Barnsteyn's filmstad op het land goed Oosterbeek aan den Benoordenhout- scheweg op de grens van 's-Gravenhage en Wassenaar opgedragen aan de N.V. Aannemlne-Maatschappll J. P. van Eeste ren te Rotterdam. o ONTBINDING NAT. SOC. ORGANISATIES IN OPPER-OOSTENRIJK. WEENEN, 25 Febr. (Reuter). De Nat. Soc. organisaties ln Opper-Oostenrljk hebben hun politieke actie beëindigd en besloten zich te ontbinden. De leiders van sommige Dlaatsen hebben zich bii de politie gemeld. Men mag zeggen, dat hiermede een be langrijk bolwerk van het Nat. Soc. ls ge vallen. De collecte van het Crisis-comité. De straatcollecte met muziek voor het Crisis-comité is Zaterdagmiddag gehou den. Onder slecht weer trokken twee mu ziekcorpsen met jonge collectanten er op uit, begeleid door een lid van het pl. cri sis-comité en de politie. Eén groep begon in het zuiden der ge meente, bij de Steenfabriek, de andere ving aan ln de Haarlemmerstraat. Enkele gedeelten konden niet bezocht worden, teneinde stremming van het verkeer te voorkomen. De opbrengst ls tegen gevallen; het be drag was afgerond slechts f. 140. De heer F. Selhorst heeft, bedankt voor de benoeming tot lid van den ge meenteraad. Daarop is de heer L. Th. J. van Dijk benoemd verklaard. De liefdadigheldsuitvoering der Chr. Gem. Zangver. „Zingt den Heer" ten bate van de Hervormde Diaconie heeft f. 60. opgebracht. LISSE. Feestelijke jaarvergadering Damclub p. D. L. V In haar tegenwoordig clublokaal der Ned. Herv. Kleuterschool hield de Prot. Damclub „Lsse Vooruit" haar feestoelijke jaarvergadering. De voorzitter van P.D. I,.V„ de heer I. v. d. Meulen, sprak de leden met hun dames een hartelijk woord van welkom toe en hoopte dat deze avond goed zou slagen Eerst werd het meer officeele gedeelte van het programma afgewerkt en brach ten de secr. en penningm. hun jaarver slagen uit, evenals de comm. van mat. Het jaar dat voorbij is, hééft P.D.L.V. weer doen klimmen op den damsportladder. Er werd over het algemeen goed gespeeld en bleek uit de wedstrijdjrdat de dammers goede vorderingen hebben gemaakt. De aftredende bestuursleden C. Gaste laars en A. Wijnhout zagen hun zetel in het bestuur bestendigd, doordat ze met alg. stemmen herkozen werden. Het be stuur werd uitgebreid met 2 leden. Geko zen werden de heeren S. C. Klein en D. Algera Lz„ eerstgenoemde als 2e secr. en de laatste als 2e comm. v. mat. Het leden tal steeg dit jaar van 25 tot 35, een mooie vooruitgang dus! De gespeelde Nederlaag wedstrijden werden voor P.D.L.V. een suc ces! Na het „officieele" volgde het „fees telijke menu". De heer C. Blom zorgde als 'leider van dit gedeelte voor de noodige afwisseling. Verschillende personen gaven voordrachten ten beste, terwijl door A. P. Balkenende muzikale medewerking werd verleend. 't Was voor P.D.L.V. een recht genoeg lijke avond en P.D.L.V. gaat nu weer een nieuw jaar in met vernieuwden moed! OEGSTGEEST. Een paard, behoorende aan den heer E. O. in de De Kempenaerstraat alhier, sloeg op hol. Het gelukte F. v. R. het dier eonder dat het ongelukken had veroor zaakt, tot staan te brengen. SASSENHEIM. De Harmonie en Zangver. St. Ambro- slus" gaf in het K.S.A.-gebouw een ge slaagde uitvoering. Voor de pauze liet de Harmonie zich hooren, terwijl de afd. zang na de pauze aan het woord was. De aanwezigen volgden de ter gehoore gebrachte muziek en zangnummers met aandacht. Een dankbaar applaus volgde op elk nummer van het gevarieerde pro gramma. o RIJNSBURG. Jaarvergadering Scholen met den Bijbel. De Ver. tot stichting en Instandhouding van Scholen met den Bijbel hield haar gebruikelijke jaarvergadering. Na gemeen schappelijk gezang opende de voorzitter, de heer A. v. d. Mey met gebed. De secretaris, de heer C. v. Klaveren las de notulen en bracht het jaarverslag uit, dat een dui delijk overzicht gaf van den toestand der Vereeniging in het vorig jaar. De penning meester, de heer G. D. Kralt, gaf het fi- nancieele verslag. Op beide verslagen volgde een uitgebreide gedachtenwisseling In de plaats van de heeren Joh. v. d. Gug- ten en Adr. Zandbergen, die niet herkies baar waren, werden gekozen de heeren G. van Delft en Alb. Noort. Nadat de voorzit ter allen liad opgewekt om de vereeniging te doen bloeien en groeien, werd de ver gadering met dankgebed door den heer A. Bouman gesloten. Woensdag a.s. heeft in de Ger. Kerken en in de Chr. Geref. Kerk de jaarlijksche bidstond voor het gewas plaats. De heer P. v. Beekum heeft bedankt als bestuurslid van Chr. Nat. Volksbelang. (Zitting van hedenmiddag). Voorzitter: de burgemeester mr. A. v. d. Sande Bakhuljzen. Na goedkeuring der notulen doet de voorzitter mededeeling van eenige Ingeko men stukken, w o. missives van Ged Sta ten, houdende goedkeuring van raadsbe sluiten. AGENDA. lo. Onderzoek van den geloofsbrief van het nieuw benoemde raadslid, den heer G. Lekkerkerker. Deze brief wordt in handen gesteld van een commissie, bestaande uit de heeren van Stralen, de Reede en Bergers. Bij monde van eerstgenoemde wordt ge rapporteerd. dat alles in orde ls bevon den en tot toelating geadviseerd. Aldus wordt besloten. 2o. Benoeming van vijf leden van de Commissie, bedoeld bij artikel 11 van de verordening op het verkeer te land (Ver- keers-Commissie)(24) Benoemd worden de heeren T. Groene- veld, Jac. Wilbrink, J. H. A. Manders, mr. G. H. E. Nord Thomson en D. Parmen- tier. 3o. yoorstel tot overplaatsing van de onderwijzeres J. Hendriks van de oplei dingsschool voor u.l.o. aan dc Driftstraat naar dc o.l. school aan de Medusastraat B. (25) De heer KOOLE wijzend op het ontslag aan 5 onderwijzeressen in Dec. J.I., pleit voor een dezer n.l. mej. Meeuwis. Z.i. ls hier sprake van willekeur. De WETHOUDER geeft een korte uiteen zetting ter venklaring, dat niet anders mo gelijk is, waarna z, h. st. het voorstel wordt aangenomen. 4o. Voorstel tot verhuring van eenige perceelèn teel- en weiland. (28) Conform besloten. 5o. Voorstel tot wijziging van den prijs waarvoor de woning Heerenstraat No. 62 aan K. W. Feyen is verhuurd. (27) Conform besloten. 6o. Voorstel tot wijziging van het Raadsbesluit van 6 Augustus 1934, inzake den verkoop van het gastoestellenlokaal met aangebouwde fitterswoning en berg plaats aan den Gemeeneweg te Hazers- woudc (Dorp) aan de Provincie Zuid- Holland. (28) Conform besloten. 7o. Voorstel tot den aankoop van het perceel Lange Paradijssteeg No, 42. kad. bekend gemeente Leiden, Sectie H No. 2482, en een gedeelte van het perceel Lange Paradijssteeg, kad. bekend ge meente Leiden, Sectie H No. 1366. (29) Conform besloten. 8o. Voorstel in zake het aangaan van kasgeldleeningen gedurende het 2e kwar taal 1935. (30) Conform besloten. 9o. Begrooting. dienst 1935, van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinder huis. (31) Goedgekeurd. lOo. Begrooting, dienst 1935, van het College van Vrouwenkraammoeders. (31) Goedgekeurd. Ho. Begrooting. dienst 1935. van het Gereformeerde Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. (31) Goedgekeurd. 12o. Voorstel tot het verleenen van medewerking aan het bestuur van de Vereeniging tot Stichting en Instandhou ding van Scholen met den Bijbel te Oegstgeest, tot de aanschaffing van leer middelen ten behoeve van zijn school voor g.l.o. aan de Adriaan Pauwstraat en tot vaststelling van den desbetreffenden be- grootingsstaat. (32) Conform besloten. VALKENBURG. Jaarvergadering „Valkenburg's Harmonie". In het repetitielokaal bij den heer Ramp hield „Valkenburg's Harmonie" haar jaar vergadering. De voorzitter, burgemeester Lotsy, opende en heette de leden welkom. De secretaris, de heer Joh. Oosterlee, las de notulen en het jaarverslag. Ook de pen ningmeester Het nu niet een bepaald op wekkend geluld hooren. De gemeentesubsi- die is geschrapt moeten worden; er drukt altijd nog een stevige schuld op de vereeni ging, waarvan, om den goeden wil te too- nen, een aandeeltje werd uitgeloot. De directeur verklaart, dat de instru menten nog in vrij goeden staat verkeeren, alleen ontbreekt nog een stel saxophone's maarwie zal dien wensch nog eens vervullen. De aftredende bestuursleden, de heeren Joh. Oosterlee, secretaris en D. v. Duin, commissaris, worden herkozen en nemen hun benoeming aan. Daarna sluiting. VOORSCHOTEN. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt Woensdag avond 8 uur a.s. in openbare begadering blieen ter behandeling van: 1. Ingekomen stukken 2. Tegemoetkoming ex. artikel 13 der Lager Onderwijswet 1920. 3. Voorschotten ex. artikel 101. 1, der Lager Onderwijswet 1920 aan besturen van bijzondere scholen. 4. Aankoop van grond voor aanleg van trottoirs. 5. Overneming van grond Letidscheweg. 6 Bijdrage aan de Voorschotensche Bouwvereeniging 7. Verlaging huren Voorschotensche Bouwvereeniging. 8. Wijziging raadsbesluit inzake het ln erfDacht verstrekken van grond. 9 Wijziging Ambtenarenreglement. 10. Besluiten Comptabiliteit. De afd. van de S.D.A.P. heeft voor de a.s. verkiezing van leden voor den ge- menteraad de navolgende candidatenllist opgemaakt: 1. J Braggaar; 2. A. Bakker: 3. W. de Reus; 4 W. Pisa en 5. W. Chr. Derks. 13o. Voorstel tot vaststelling van eea verordening in zake toepassing van art. 122 der Gemeentewet ten aanzlên van de inning van schoolgeld op de openbare be waarscholen te Leiden. (33) Conform besloten. 14o. Voorstel tot wijziging van de ge- meentebegrooting. dienst 1935, in verband met de verstrekking van schoolkinder voeding ook gedurende de vacanties. (34) Aangenomen met 23—7 stemmen. Tegen de heeren Bergers, v. Es, Bosman, Splin ter, Romijn, Goslinga. Beekenkamp. De heer BERGERS heeft zich vergist en bedoelde voor te stemmen. 15o. Voorstel in zake de vaststelling en uitkeering van de voorschotten op de vergoeding, bedoeld bij art. 101 der L.O, wet 1920, ten behoeve van verschillende bijzondere lagere scholen over het jaar 1935. (35) Conform besloten. 16o. Voorstel tot vaststelling van een verordening, betreffende het verleenen van ontslag aan onderwijzers en onder wijzeressen, wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. (36) Conform besloten. 17o. Voorstel inzake aanvaarding van vergunningen tot het leggen en exploitee- ren van hoogspanningslijnen. (37) Conform besloten. 18o Voorstel tot het instellen van een rechtsvordering tegen G Tegelaar te Oegstgeest, strekkende tot betaling van een door hem wegens gas- en electriciteits- verbruik verschuldigd bedrag van f. 36,18. (38) Conform besloten. 19o. Voorstel: a. tot intrekking van de verordening van 19 Maart 1934 tot wijziging van de verordening op de Veemarkt; b. tot vaststelling van een nieuwe verordening tot wijziging van de verordening op de Veemarkt. (22) Conform besloten. 20o. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe verordening op de winkelsluiting. (23) Conform besloten. Voorstel naar aanleiding van de beschik king van Gedeputeerde Staten op het aan hun goedkeuring onderworpen uitbrei dingsplan. (42) Conform besloten. Hierna gaat men over tot de salarisher ziening. (De zitting duurt voort). Laatste buslichting ten Postkantore (Bree- straat) voor de eerstvolgende postverzen ding in de richting van: Amsterdam Rotterdam 2 40 1) 17.35 2) 2.40 1) 15.25 9— 17.55 6.50 2) 16.— 2). 10.20 2) 19.40 17.— 11.10 20.30 9.50 17.55 3) 12.35 21.45 2) 10.20 18.40 13.15 2) (22.30) 11— 19.— 2) 15.05 2) 12.50 20.30 15.25 2) 13.15 22 16.—2) 14.15 2) 22.30 2) De laatste lichting sterdam aansluiting (22.30) richting Am- op de Nachttreinen. Hoofddorp Katwijk Leiderdorp Noordwijk 5.30 4.— 5.30 4— 6.45 4.35 6.45 11— 12.05 13 20 11— 13.20 15.35 17— 17.20 16.25 17 55 2) Oegstgeest Wassenaar Woerden Zoeterw. 4— 240 4.30 6-50 12.05 4.35 5.45 12.25 16.35 5.45') 12.50 17.45 17.30 11— 15.25 2) 16.25 17— t 19,15 19.40 2) (22.30) 20.30 De laatste lichting (22.30) richting Was senaar, niet op Zaterdag en daags voor een feestdag. De onderstreepte tijdstippen gelden voor Zon- en Feestdagen. 1) Niet op Maandag en daags na een Feestdag, 2) Na dit tijdstip kan nog gepost worden in den postwagen v. d. aansluitenden trein. 3) Alleen voor verder dan Rotterdam. Alleen op Zon- en Feestdagen. In aansluiting op de stadsbestelling worden de kantoonbussen (Hoofdkantoor) voor het laatst gelicht: le bestelling 6.30 2e 13,40 3e 17.35 AMSTERDAM, 25 Febr. Veemarkt. 3 wa gons geslachte runderen uit Denemarken. 503 vette koeien, waarvan de prijzen wa ren: le kw. 5761, 2e 4855, 3e 4047 p. K.G. slachtgewicht. 100 melk- en kalf- koeien 150200 p. stuk. 138 vette kalve ren: 2e kw. 40—46, 3e 30—38 p. K.G. le vend gewicht 115 nuchtere kalveren 2.50 6.00 p. stuk. 73 schapen 1215 p. stuk. 526 varkens: vleeschvarkens 90110 K.G. 4243, zware varkens 4041, vette var kens 3940 p. K.G. slachtgewicht. 37 paar den 60100 per stuk. ROTTERDAM, 25 Febr. Veemarkt. Totaal aanvoer 2024 stuks, vette runderen 5Ö6 stuks, vette kalveren 285 st,, schapen en lammeren 530 stuks, varkens 698 st„ nuchtere kalveren 5 stuks. Prijzen per kilo vette koeien 53 tot 55, 47 tot 49, 32 tot 38, vette ossen 46 tot 48, 42 tot 44, 40; vette kalveren 75 tot 80, 60 tot 65, 45 tot 50. Varkens (levend gew.): 36, 35, 34; schapen 37, 34, 30; lammeren 39, 34, 30; prijzen per stuk: schapen 16, 12, 8; lam meren 11, 9, 7. WESTLAND, Westlandsche Bloemenvei ling van 23 Febr. Copland 14—18 ct.. Wm. Pitt 16—19 ct., Bartigon 1521 ct., Le Notre 35 ct., Pr. Elisabeth 41—45 ct.. Elec- tra 16 ct., Murillo 13—14 ct., Theeroos 13— 14 ct., Flamingo 12 ct.. Irissen 46 ct. per dozijn.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3