758te Jaargang MAANDAG 25 FEBRUARI 1935 No. 22984 STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBÜAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ots. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noorüeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zyn: per 3 maanden f. 2.35 per week t018 Franco per post f2 35 per 3 maanden portokosten (voor binnenland f. 0 80 per 3 mnd Dit nummer bestaat uit VIER blaoen EERSTE BLAD. ONS A.S. 75-JARIG JUBILEUM. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan tan ons Blad, zullen Commissarissen en Directie a.s. Zaterdagmiddag van 35 uur la ons kantoorgebouw, Noordeindsplein, reclpleeren. o TREINONTSPORING. Zaterdagavond ongeveer 5 uur zijn op het Station by de Gevangenlaan van een langeerenden goederentrein eenlge wa rms ontspoord en omgevallen, waardoor ïe sporen van en naar Utrecht werden tersperd. De begeleidende rangeerder Van wist bijtijds van den wagen af te rprlngen. Door de versperring der sporen ran geen trein uit Utrecht meer op het Station binnenkomen en moesten de rei- ligers aan de Gevangenldan uitstappen, jok de vertrekkende reizigers moesten angs de sporen naar de Gevangenlaan nopen, vanwaar de treinen vertrokken. Vanzelfsprekend ontstond daardoor stag natie in den treinenloop. De ongevallen- tagens uit Den Haag waren spoedig ter plaatse en met personeel van weg en verken had men spoedig één spoor weer trij, zoodat de trein, die om 8 uur uit Itrecht binnenkomt weer naar 't Station ton doorrijden Tijdens de werkzaamheden ontspoorde ook een der ongevallenwagens, vaardoor in den goederendienst ernstige atagnatie ontstond De treinenloop was na I uur weer normaal en ook de vertragin- sen werden spoedig ingehaald. KRAAIERSBRUG OF RIJNBRUG. Door den heer Groeneveld is volgend worstel ingediend: De ondergeteekende stelt den Raad loor- de verbetering van de Kraalersbrug Toorloopig Uit te stellen en over te gaan lot den bouw van een nieuwe Rynbrug. FEESTAVOND „BURGERKRING". Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan. Bovengenoemde vereenlglng heeft Za terdagavond op opgewekte wyze in den inttemen kring der leden in de kleine Btadszaal haar 20-jarlg bestaan gevierd. De „Burgerkring" behoort niet tot die rereenigingen. welke aan den weg timme ren menigeen zal zelfs van haar be staan nog nooit hebben gehoord! maar dat zy desalniettemin in stilte veel en goed werk verricht, werd ons duideiyk uit iet verslag van den secretaris, den heer W. van Klaveren, die mededeelde, dat in ce algeloopen vijf jaar aan ziekengeld un de leden f. 6551,57 werd uitgekeerd Het ledental steeg in die vyf jaar van 53 lot 65, terwijl sinds acht jaar als onder- ddeeling ook een fonds voor ziekenhuis- 'erpleging en operaties bestaat, dat mo menteel 33 gezinshoofden en 100 Ingeschre 'en leden telt en waaruit sedert de op richting f. 4000 werd uitgekeerd. Dat des ondanks de vereeniging er financieel gun- ft'i voorstaat, moge blijken uit het feit. dat dit jaar weer een batig saldo van 1.1000 kon worden geboekt en het kas- Bjdo thans f. 2600 bedraagt. 's Heeren van Klaveren's conclusie, dat of reden is voor tevredenheid en dank baarheid, was dus alleszins gerechtvaar digd! Maar laten wy op den gang van zaken niet vooruitloopen. Oe voorzitter, de heer J Arnoldus. heette allen hartelijk welkom en bracht hulde en dank aan den heer van Klaveren, den Penningmeester den heer P. J. Mieloo, den hekenbezoeker den heer Joh. J. L. K:et <h den controleerend geneesheer, den heer dr. Meyboom, die de steunpilaren der ver eniging mogen worden genoemd. Hit het jaarverslag van den secretaris memoreerden wij hierboven reeds het be- Jfgrijkste. De heer van Klaveren her dacht voorts de nagedachtenis van de weten J, de Bruin en D. van Velzen en vees erop, hoe de toenemende bloei van co vereeniging het mogelijk heeft gemaakt dat de uitkeeringen bij ziekte herhaalde- Pi'konden worden verlengd en verhoogd. Hiermede was tevens het officieele ge- doolte van dezen avond afgeloopen en V'fd het resteerende deel in gepaste vroo- the id doorgebracht. Die taak was aller best toevertrouwd aan een uitnemend "rijkje onder leiding van den heer Dee; joorts aan den heer Koet als conférencier, ün den heer Carl Helocn als humorust f" aan den heer Devilé als goochelaar ,8et is moeiiyk na te gaan wie hunner a' grootste deel heeft bijgedragen tot ®t succesvolle verloop van dezen avond, J^h zeker is, dat de som van hun afzon- bt'tihe prestaties een uiterst gezelligen «oud vormde waarop allen, die hem ■Woonden en niet het minst zij. die hem ioniseerden, met voldoening en genoe- hunnen terugvien. „«n dansje cn een gezellig souper be- het feest. VERKIEZINGEN PROV. STATEN. De H.G.S. in Zuid-Holland. De candldateniyst van de Herv. Geref. Staatspartij in Zuid-Holland, dus ook voor den kieskring Leiden. Is als volgt samengesteld 1 B G. Peereboom, 's Gra- venhage; 2. A. C. Mos. Scheveningen3. A. in 't Veld, Rynsburg; 4. A. J. Mast, Stryen; 5. K Eelderink, Vianen; 6. G. J. van Tongeren, Rotterdam; 7. M. Bos Jzn., Zoetermeer en 8. H. I. Tak, 's Gravenhage. VEREENIGING SCHOONHEID IN OPVOEDING EN ONDERWIJS. Friesche Volkskunst. In de bovenzaal van „Amicitia" legde notaris B. Tuinstra uit Makkum Zaterdag avond in een uitvoerige lezing o.i. wel wat té uitvoerig getuigenis al van zyn liefde voor de Friesche volkskunst. De heer van Dyk, voorzitter van bovenge noemde vereeniging (afd. Leiden), leidde spr. in en wees erop, dat gezien de geringe opkomst, cultureele dingen nog steeds niet die belangstelling hebben, welke hun toe komt. De heer Tuinstra ving zyn lezing aan met te zeggen, dat hy zich niet meer wilde noemen dan een georiënteerde leek en voorts, dat hy deze voordracht hield oin aan de Friesche volks- en nijverheidskunst meer bekendheid te geven en de ldeëele en materieele belangstelling ervoor te ver sterken Zoowel de volkskunst als de kunstnyverheid vinden hun oorsprong in zucht naar versiering. De eerste is reeds zoo oud als de wereld, maar is tenslotte, door de mechanisatie, gedoemd uit te ster ven. Réveil-pogingen leverden nog niet het gewenschte resultaat op De volks kunst kwam en komt tot ons in groote verscheidenheid van vormen. Prae- en historische vondsten getuigen hiervan. Tot het begin onzer jaartelling werden de voorwerpen door de(n) gebruiker (ster) zelve vervaardigd, doch nadien reeds zien we specialisatie optreden, hetgeen door den kloostertyd (pl.m. 1000) nog werd ver sterkt. Langzamerhand zien we hoe de volkskunst en de künstnyverheld begin nen samen te vloeien en het ambacht zich perfectioneert in gilden, welke tot aan de Fransche revolutie bleven bestaan. Het hoogtepunt beleeft de Friesche kunstny verheid in het begin der 17de eeuw, doch dan treedt er een verstarring in door het te monopolistisch worden van het gilde- wezen. De boeren- of volkskunst hand haafde zich, totdat tenslotte de steeds voortschrydende mechanisatie haar naar de plaats der weinig beteekenende huis vlijt verwees. Spr. gaat dan de verschil lende kunstultingsvormen na en staat lang stil by de pottenbakkery. waarvan hy zeer uitvoerig de historische en de tech nische ontwikkeling schetst. Op de hout snijkunst heetf de kerk grooten Invloed uitgeoefend, hetgeen we heden ten dage in Bolswardl nog kunnen zien. Ook in Hinde- loopen heeft deze kunstuiting zeer ge bloeid De zilverkunst, een vorm van me taalbewerking. bereikte haar hoogtepunt kort na 1600 Door de reformatie is echter veel verloren gegaan. Tenslotte sorak de heer T. over Friesche kunstenaars in welke op den huldigen dag nog leeft, wat vroeger frequent voorkwam. Sor is ervan over tuigd. dat de kunstntiverheid thans weer oobloeit en meent tevens, dat deze opbloei steun verdient. In d» pauze was er gelegenheid nader kennis te maken met enkele producten der volks- en kunstnijverheid, terwljt daarna een groot aantal lichtbeelden het gespro kene verduidelijkte. Door beide kreeg men een goeden indruk van de riike va- rieerine in vorm. kleur en afbeelding der verschillende Friesche kunstuitingen. EEN BEZOEK VAN DEN BISSCHOP VAN HAARLEM. Tot het toedienen van het H. Vormsel. Gisteren bracht Mgr. J. D. J. Aengenent, bisschop van Haarlem, een bezoek aan onze stad tot het toedienen van het H. Vormsel aan volwassen vormelingen. Te halfzeven arriveerde de bisschop in de pastorie van de Hartebrugskerk en om 7 u. werd hij in purper geki°ed en begeleid door nagenoeg alle geestelyken van Lei den door een eerewacht van Graal en K.J C.leden naar de kerk geleid, welke tot in de uiterste hoeken gevuld was. Gedu rende het Lof. door den Bisschop gecele breerd met assistentie van deken Homulle en pastoor Beukers hield hli een korte toespraak tot de vormelingen, waarna hun het H. Vormsel werd toegediend. -o VEREENIGING GRONINGEN. Welgeslaagde intieme avond. Zaterdagavond was door de Ver. Gro ningen alhier in de Jacoba-zaal van den Burcht een intieme avond belegd, die een bijzonder gezellie verloop heeft gehad Na eenige geslaagde voordrachten van de heeren van Kluyve en Riks werd geschoten en gesjoelbakt om oriizen Er heerschip den ganschen avond een onrewekte stem ming. die geen oogenblik werd verstoord. Het was een echt onder-onsje voor de Leidsche Groningers! LEIDSCHE COÖPERATIEVE KEUKEN. De inrichting blijtt gehandhaafd. Dezer dagen hield de Leidsche Coöpera tieve Keuken een buitengewone algemecne ledenvergadering, aangezien deze inrich ting ook al van de tydsomstandlgheden te lijden heeft, evenals zoovele andere be- dryver,, die betrekking hebben op het res- tauranl-bcdryf Het bestuur had gemeend de leden te moeten oproepen ten einde te bespreken of er nog prijs gesteld werd op het behoud dezer nuttige inrichting, daar gedurende het laatste jaar dè belangstelling betref fende de afname, zeer verminderd was. Wilde men liever llquideeren, dan was het reservefonds dat op 1 Januari 1935 f 10429.59 bedroeg, belegd in gebouwen en inventaris, meer dan voldoende om het aandeelenkapitaal volledig terug te beta len. By doorzetting zal het vermoedeiyk komen tot aanspreking van het reserve fonds. Van de ruim 600 leden waren er 43 ter vergadering opgekomen. Nadat de presi dente, mevr. GoudsmitCohen deze by- eenkomst geopend had en de notulen der vorige jaarvergadering door den secretaris waren voorgelezen, werd het woord ver leend aan mevr. F. Verwer—Akkerman, om als penningmeesteresse de op I Januari uitgekomen balans over 1935 voor te lezen en toe te lichten. Mevr Verwer vond het reservefonds van f 10429 59 meer dan voldoende om aan de leden het aandeelen-kapitaal terug te betalen, doch aangezien in den tegenwoor- digen tyd een bezit van huizen niet steeds voldoende waarborg geeft, heeft het be stuur gemeend de verantwoording niet langer te mogen dragen zonder daarin de leden te kennen, daar het laatste jaar verlies heeft opgeleverd. Wil men de Keu ken handhaven, dan zal het er vermoede- lyk toe moeten komen, dat het reserve fonds gedeeltelyk wordt aangesproken. Na verschillende discussies over diverse aangelegenheden, welke meer Indirect de instandhouding of liquidatie betroffen, kwam het besluit der vergadering, met algemeene stemmen „de coöperatie ln stand te houden.'.' Het voorstel om daar toe het reservefonds gedeeltelyk te ge bruiken, werd met slechts één stem tegen, aangenomen. Uit de door den secretaris voorgelezen ingekomen stukken was tevens gebleken, dat 25 leden, die niet ter vergadering kon den komen, zich vóór instandhouding, met aanspreken van het reservefonds hadden verklaard: slechts één Ud gevoelde voor liquidatie. Deze vergadering heeft dus duidelyk doen biyken. dat de Coöperatieve Keuken nog steeds als een voor Leiden en omge ving nuttige instelling wordt beschouwd. PROPAGANDA-AVOND „HORA". Een geslaagde uitvoering. Ieder ambtenaar lid van „Hora" de bli rijks- en gemeente-ambtenaren nog te weinig bekende vereeniging tot ondersteu ning van burgerlijke ambtenaren dit was het parool dat Zaterdagavond op den propaganda-avond van deze vereeniging door den heer H Zunderman als voorzit ter en den heer van den Burg als H.B.-lid gereven werd. In ziin welkomstwoord wees de heer Zunderman er voorts op dat vooral in dezen ook voor ambtenaren zoo donkeren tyd Hora. waaraan ook een voorschotbank verbonden is. veel zegt. In 't kort gaf spr. nog een uiteenzetting van het herstellings- en ondersteuningsfonds van Hora waaruit we! bleek, dat een minimum aan contri butie maximale voordeelen in zich bergt. Na dit openingswoord werd het Hora- lied gezongen, waarna de heer van den Burg de aanwezigen heeft toegesproken. Ook deze bepleitte de noodzakelijkheid van het lidmaatschap van Hora dat door zijn lage contr'outie (minimum f 1.50 per jaar) voor geen enkelen ambtenaar eenig bezwaar kan vormen Met een enke! woord heeft de heer van den Burg voorts nog gewezen op de groote verloting, die in Maart op touw zal worden gezet. Na dit officieele en propagandistische gedeelte van de feesteiyke bijeenkomst, die in de Graan'oeurs werd gehouden werd een aanvang gemaakt met de opvoering van een non-stop-cabaret-orogramma. waarvoor het bestuur zich de medewerking van het tooneelgezelschao „Shylock" had verzekerd. Dat dit een goede keuze van het bestuur was geweest, werden wij al direct bii het eerste optreden van Geldersche Jan" ge waar. Met een liedje en een praatje, waarvan wij vooral het bezoek van ..tante Neele aan Leiden" noemen wist hli de aanwezigen momenten van intense vroo- itikheid te verschaffen. Het was een goede inzet van een riik gevarieerd programma, dat op vlotte wiize werd afgewerkt. De beide tooneelstukjes het optreden van de lichtmatrozen, de Volendammers. de Tyrolerinnen het werd al even geestig ais correct opgevoerd. .The Dutch Plavers" onder leiding van den heer Gerritsen luisterden deze feeste lijke samenkomst met voolyke muziek op en zorgden ook voor d 'ansmuzlek od het bal dat na afloop de inslustigen nog enkele uren vereenigd nleld. VEREENIGING VAN MATHESIANEN. Lezing van dr, Crommelin. Zaterdag hield dr. Crommelin voor boven genoemde vereeniging een lezing in de collegezaal van het Kamerlingh Onnes- laboratorium over het onderwerp: „De ontwikkeling der natuurkunde in de 17e en 18e eeuw." De voorzitter, de heer v. d. Linden heette de zeer vele aanwezigen harteiyk welkom, spectral dr. Crommelin, die direct bereid was gevonden om een lezing te houden. Hierna was het woord aan den spreker aan wiens voordracht wy het volgende ontleenen: Memoreerende de 3 gigantische figuren van dezen tyd, de beroemde natuurkun digen Galilei, Huygens en Newton, be paalde spreker zich speciaal tot den Hol- landschen geleerde Huygens. Huygens werd als zoon van een zeer aanzienlijke familie te 's-Gravenhage geboren. Als 16-jarige jongeling kwam hy hier ter steae studee- ren. waarby hy door zyn buitengewone begaafdheid spoedig een bekend persoon werd. Groote vermaardheid kreeg hy door zyn mathematische afleidingen betref fende de slinger, de kettinglijn, de centri- pedale kracht en de botsing. Na nog enkele interessante byzonderheden verteld te hebben, vestigde spreker nog de aandacht op den terzelfden tyd levenden Antonie van Leeuwenhoek. Deze verwierf groote bekendheid door het ontdekken der bloed lichaampjes enz. Het gelukte hem n.l. microscopen te vervaardigen waardoor hy de grondlegger is geworden der bacterio logie Hoogst beroemde persoonlykheden uit dien tyd waren de Leidsche prof. van 's-Gravenzande en de van Musschenbroeks Deze kunnen wel genoemd worden als de grondleggers der experlmenteele natuur kunde. Als byzonderheid kan vermeld worden, dat het van 's-Gravenzande was, die de natuurkunde doceerde aan de hand van proeven, hierdoor bygestaan door den bekenden instrumentmaker Jan van Mus- schenbroek Vele dezer instrumenten zyn nog te bezichtigen in het museum op de Steenstraat alhier, hetgeen byzonder de moeite van een bezoek loont. Na nog veie byzonderheden verteld te hebben, ein digde spreker met den wensch eenig in zicht gegeven te hebben van den groei der natuurknude ln de 17e en 18e eeuw. Dr. Crommelin had een hartelijk ap plaus in ontvangst te nemen. De voorzitter dankte hem namens het bestuur en de aanwezigen voor deze byzonder geslaagde lezing. o UITVOERING „WERKMAN'S WILSKRACHT". Een geslaagde avond. De Stadsgehoorzaal was Zaterdagavond mooi bezet in verband met de uitvoering van het muziekgezelschap „Werkman's Wilskracht", dat onder leiding van den uitstekenden directeur, den heer Dik, we derom getoond heeft met enthousiasme te kunnen spelen. De heer Dik heeft zyn mannen byzon der goed in de hand: zij brachten er on- middellyk de rechte stemming in met het frissche spel in de door den dirigent ge- c imponeerden Kaagmarsch, waarin de blazers zulk een opgewekte partij hebben, evenals in „Joyeuse entree", ook al van de hand van den heer Dik, die daarmee getoond heeft het vak uitnemend te ver staan. Niet alleen in de marschen, maar ook ln de andere nummers, zoo byv. de groote Donau-wals, was het ensemble in zyn element. De muzikanten zyn voortdu rend geconcentreerd bij hun spel, ontwik kelen een fraaie klank, doen voortreffe lijke dingen in het snelle passagespel, dat hen voor dikwyls zware eischen stelt. Technisch zyn zy zoodanig ontwikkeld, dat er zelden een fout wordt gemaakt. Maar bovenal viel ons de soepelheid en het élan der diverse uitvoeringen op Wy hebben niets anders dan welgemeende lof voor de weergave van Suppé's „Morgen, avond en nacht in Weenen". Met genoegen beluisterden wy ook de saxophoon-solo van den heer v. d. Reyden in de „Valse Vanité": de solist beschikt wel niet over een grooten toon, hij zou tevens meer aan het gebonden spel zyn aandacht kunnen wyden. maar zyn vertolking was zuiver en getuigde van conscientieuse studie, waar door deze prestatie toch op een voor een dilettant al heel aardig niveau stond! Zyn succes, evenals dat der muzikanten, on der hun voortvarenden leider was telken male groot. De voorzitter, de heer H Stikkelorum heette na de eerste marsch allen hartelyk welkom en spoorde op de hem eigen ge- mocdelyke wijze tot steun der vereeniging hartelijk aan. De animo was op de allerbeste wyze voorbereid door de triumfeerende klanken in de marsch „Daar komen ze aan", om te genieten van het tooneelspel der Rot- terdamsche Kluchtspelers onder leiding van den heer Van Beern. die met de stukjes „Stille Armoe", „Nachtdienst by de Telefooncel" en „Jaap de Leugenaar", een welverdiend succes behaalden! Het ensemble Brons zorgde voor pret tige „entre-acte" muziek, terwyl de alles zins vlot verioopen en gestaagde avond besloten werd door een geanimeerd bal onder aanvoering van Jeanne de Wekk.r. Werkman's Wilskracht" heeft weer bewe zen zijn leden cn donateurs veel genot te kunnen verschaffen. Met dankbaarheid namen wy kennis van het gedegen kun- ner dezer met liefde voor de muziek be zielde muzikanten! BINNENLAND Tegemoetkoming aan importenrs. (Bin nenland, 4e Blad). De regeling der werktijden voor chauf feurs. (Binnenland, 4e Blad). Wordt de wegenbelasting voor auto's met dieselmotoren verdubbeld. (Binnen land, 4e Blad). Verduistering van f. 100.000 in Den Haag. (Gemengd, 4e Blad). In de Waalhaven te Rotterdam is heden morgen een roeiboot omgeslagen; twee visscliers zijn verdronken. (Laatste berich ten, le Blad). De strijd tegen de autobussen; weder om proces-verbaal opgemaakt te Sassen- heim. (Binnenl., 4e Blad). BUITENLAND P® Oostenrijksche minist s zijn thans t* Londen. (Buitenland. 3e Blad). Paraguay zegt bet lidmaatschap van den Volkenbond op. (Buitenland, 3e Blad). Rond het accoord van Londen. (Buiten land. 3e Blad en Tel. le Blad). Herdenking van de publicatie van Hit ler's 25 punten en van den dood van Horst Wessel. (Buitenland, 3e Blad). Bij referendum aanvaardt Zwitserland den langeren diensttijd. (Buitenland, 3e Blad). LEIDSCH CRISIS-COMITÉ. WIJ KOMEN W0EH5DAG BIJ U AAM! [Uil U STELT 0MS TOCH MIET TELEUR ONTSPANNINGSAVOND WERKLOOZEN. De Tooneelver. „Door Oefening Beter" geeft hedenavond in „Zomerlust" een ont spanningsavond voor werkloozen, waaraan tevens een gratis-verloting verbonden is. De hiervoor benoodigde pryzen. bestaande uit vleeschwaren, werden welwillend be schikbaar gesteld door eenige Leidsche slagers. FtRSTE LEIDSCHE KLUCHT EN REVUE-GEZELSCHAP. Bonte-avond. Ndat de voorzitter met een korte toe spraak dezen avond geopend had, gaf mej. HarteveldGroenedijk op verdiensteiyke wijze eenige liedjes ten beste. Hierna volgde de opvoering van de klucht „De Truc van Tines", een aardige geschiedenis van een opstandigen pan toffelheld. die wel op een zeer ongewone en handige wyze de baas in huis wordt. De heer Groenendijk als Tines en mej. C. Holwerda als zyn vrouw Berta deden de zaal door hun voortreffelijk spel menig maal schateren van den lach. Na deze opvoering volgde de heer Van Heuzen in zyn repertoire, wiens nummer als fruit koopman vooral by de jeugd veel byval verwierf. Na de pauze werd de opvoering gegeven van de revue-schets „Toe maar Bultje", waarin de heer Rozier als „Bultje" en mej. C. Holwerda als zijn „mammie" voor de vroolijke noot zorgden, terwijl de dans- nummers werden uitgevoerd door „The Cuban Girls". Het muzikale gedeelte van het programma werd verzorgd door „Ho- fenk's Melody Makers", die zich uitstekend van hun taak kweten. Na afloop volgde bal onder leiding van den heer Ant. de Groot, waarvoor zeer veel animo bestond. Al met al kan de Eerste Leidsche Klucht en Revue-Gezelschan op een zeer geslaag den avond terugzien, waarop zich allen uitstekend geamuseerd hebben HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL Nieuwe inschrijving: N.V. Maatschappy tot exploitatie van onroerende goederen „Eco II", Veursche- weg 82 H, Voorschoten (Ned. Staatscourant 1 September 1931. Bijvoegsel Nr 2341). Dir.: T Jager, Voorschoten. Maatschappelyk kapitaal f. 5000.waar van geplaatst en gestort f. 1000.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1