75sle Jaargang ZATERDAG 23 FEBRUARI 1935 No. 22983 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS, Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBIiAD iVOOR LEIDEN EN OMSTREKEN ERlJS DÉR ADVERTENTIES:; jPj.atfi- par regel voor advertenties uit leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ots. bij maximum aantal woorden vgn 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau NoorSeindspIein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT^ Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f. 2.35 per week f. 0.18 Franco per post 1.2.35 per 3 maanden portokosten (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.) Dit nummer bestaat uit VIER blaoen EERSTE BLAD. VERORDENING OP HET VERKEER TE LAND. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de verordening op het Verkeer te land in leriing treedt op 1 Maart 1935, met in gang van welk tijdstip de verordening op het Rijden vervalt. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 23 Februari 1935. O 6827 Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gelet op artikel 36 van het Motor- en Rijwielreglement en op de artikelen 8 en van de verordening op het Verkeer te land, Overwegende, dat bij hun besluiten van 18 November 1927 en 7 Januari 1928 krach tens artikel 28 van de verordening op het Rijden de wegen in de gemeente Lelden, geen Rijks- of provinciale wegen zijnde en niet gelegen buiten de bebouwde kom der gemeente, zijn ingedeeld in een der dassen, bedoeld in artikel 36, lid 1, van het Motor- en Rijwielreglement, dat genoemd artikel 28 van de verorde ning op het Rijden zal vervallen op het tijdstip van het in werking treden van de verordening op het Verkeer te land, dat het wenschelijk is de ingevolge hun boven aangehaalde besluiten geldende in deeling in klassen ook na genoemd tijd stip te handhaven, met dien verstande, dat de volgende wijzigingen wensche lijk zijn, dat n.l. de Maresingel, de Heerensingel en de Zijlsingel, met Inbegrip van de Sdhrijversbrug, thans ingedeeld in de Ille Basse, in verband met de tot stand geko men verbreeding en verbetering van die singels ingedeeld kunnen worden in de De klasse, dat hetzelfde het geval is ten aanzien tan de Jan van Houtkade, met het oog op le verbetering van het wegdek, welke zij heeft ondergaan, BESLUITEN: a. in de lie klasse in te deelen alle open- hare wegen in de gemeente Leiden, geen Rijks- of provinciale wegen zijnde en niet felegen buiten de bebouwde kom der ge meente, voorzoover zij bij de gemeente in beheer zijn en niet genoemd zijn hierna onder b; b. in de IHe klasse in te deelen de vol- Secde openbare wegen of gedeelten van openbare Weger.: 1. den Morschsingel, voorzoover gelegen tasschen de Spoorhavenbrug en den Morschweg; 2. de Rijn- en Schiekade; 3. den Witte Singel, voorzoover gelegen tusschen het Noordeindsplein en de Jan Tan Goyenkade; 4. de Jan van Goyenkade; 5. den Zoeterwoudsche Singel; 6. het Plantsoen; de Plantage; 8. den Haarlemmerweg, voorzoover gele ten binnen de bebouwde kom der ge meente. e. te bepalen, dat dit besluit in werking treedt, op 1 Maart 1935. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN. Secretaris Leiden, 7 Februari 1935. 6828 En is hiervan afkondiging geschied, waar «et behoort, den 22en Februari 1935. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gelet op artikel 47 van het Motor- en "ijwtelreglement en op de artikelen 9, 10 95 van de verordening op het Verkeer land, Overwegende, dat bij hun besluit van 18 wember 1927 krachtens artikel 28 bis Jan de verordening op het Rijden eenige "higgen, geen Rijks- of provinciale taug ht zijnde en niet gelegen buiten de be- jrawde kom der gemeente, zijn gesioten Waard voor motorrijtuigen en aan- "«pvagens, jvaarvan de grootste wielbe- het daarbij aangegeven maximum ««schrijdt, jat. genoemd artikel 28bis van de ver- Wning 0p het Rijden zal vervallen op tijdstip van het in werking treden van 'uordening op het Verkeer te land, ifrti het wenschelijk is bedoelde gesloten 'Baring ten aanzien van de Morsch- j/hhrug, de Alkemadebrug, de Kerkbrug. j* Gepekte brug en de Gansoordbrug ook 'Bnoemd tijdstip te handhaven, ."at het voorts wenschelijk is ook de ®v?artbrug, in verband met haar con- 4jct>e en beperkte draagkracht, voor jfkhijtuigen en aanhangwagens geslo- te verklaren, en wel voorzoover de grootste wielbelasting 2.400 K G. over schrijdt, BESLUITEN; de volgende bruggen met Ingang van 1 Maart 1935 gesloten te verklaren voor mo torrijtuigen, aanhangwagens en rijtuigen, waarvan de grootste wielbelasting het daarachter aangegeven maximum over schrijdt: 1. de Morschpoortbrug 1.100 K.G.; 2. dc Trekvaartbrug 2.400 K.G.; 3. de Alkemadebrug 900 K.G.; 4. de Kerkbrug 750 K.G.; 5. de Gepekte brug 1.100 K.G.; 6. de Gansoordbrug 900 K.G. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 7 Februari 1935. 6829 En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 22en Februari 1935. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. HET UITBREIDINGSPLAN. B. en W. willen zich bij Ged. Staten neerleggen. Ged. Saten van Zuid Holland hebben toegezonden hun besluit van 13 Februari 1935. waarbij zij hebben goedgekeurd het plan van uitbreiding voor de gemeente Leiden. Van de goedkeuring zijn echter uitgezonderd een drietal terreinen: ie. de gronden, gelegen ten Zuidoosten van de spoorbaan AmsterdamRotter dam, ongeveer tusschen den Stationsweg en dgn Maredijk; 2e. het terreingelegen tusschen den Maredijk, de Poelwetering, de Haarlem mertrekvaart en de spoorbaan Amsterdam Rotterdam; 3e. een terreintje, gelegen ten Westen van de zweminrichting „De Zijl" en ten Oosten van de verlengde Sumatrastraat. Krachtens art. 38, lid 1, der Woning wet heeft de Raad de bevoegdheid tegen de beslissing van Ged. Staten, voorzoover daarbij de goedkeuring niet is verleend, bij de Kroon beroep in te stellen. B. en W. zijn van oordeel, dat er geen aanlei ding bestaat van deze bevoegdheid ge bruik te maken. De onthouding van de goedkeuring toch betreft slechts een drie tal terreinen van in vergelijking tot het geheele gebied, waarover het plan zich uitstrekt, zeer geringen omvang; het in stellen van beroep zou medebrengen, dat het tijdstip, waarop het geheele plan rechtskracht verkrijgt, weder voor gerui- men tijd zou worden verschoven. Boven dien was het plan ten aanzien van het onder le. bedoelde terrein door B. en W. uit anderen hoofde reeds eerder in nadere overweging genomen, terwijl voorts de eigenaar van het terrein, bedoeld onder 2e., te zijner tijd bij de vaststelling van het nieuwe plan voor zijn terrein de ge legenheid heeft om zijn belangen te be hartigen. Onder deze omstandigheden en in aan merking nemende dat ingevolge de Wo ningwet de noodige wijzigingen in het •plan met betrekking tot het drietal ter reinen toch binnen een jaar moeten wor den vastgesteld, zijn B. en W. van mee ning. dat de gemeente zich bij het besluit van Ged. Staten kan neerleggen. P. DU CROIX t In den ouderdom van 52 jaar is na een slechts kortstondige ongesteldheid over leden de heer P. du Cfoix, in leven gedu rende vele jaren apotheker te dezer stede. ADRES AAN DEN RAAD. Ondergeteekenden W. F. Honsbeek en R. Pet Jr resp. voorzitter en secretaris van het Jonge Werkloozen Strijd Comité domicilie kiezend Haverstraat 19 te Lei den stellen aan den Raad het volgende voor ter leniging van den nood onder de werkloozen le verstrekking van voldoende kleeding en schoeisel; 2e gratis gebruik van het badhuis; 3e een gratis riiwielplaatje voor iederen jongen werklooze; 4e een behoorlijke ondersteuning. Bovendien voor alle jongeren, die geen ondersteuning genieten, vrij van stempe len. Verder stellen ondergeteekenden aan den raad voor om den aanleg van sport en speelvelden nabij de Leidsche Hout. zoo zij door ionre arbeiders worden uitge voerd deze te laten verrichten tegen het geldende loon HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: Firma C. Jongenburger, Raadhuisstraat 75, Alphen a. d. Rijn. Houtskoolbriketten-fabr. Bijvoeging uit- j geoefend bedrijf: Brandstoffenhandel o/d l naam: Brandstoffenhandel A. Jongenbur- j Ber. NED. BOND VAN CHR. FABRIEKS- EN TRANSPORTARBEIDERS. Redevoeringen van de heeren van Baren en Brak. In het gebouw „Patrimonium" kwam gisteravond de afdeeling Leiden van bo vengenoemde organisatie in ledenvergade ring bijeen. De wnd. voorzitter de heer J. Karstens opende de vergadering, liet zingen Psalm 25 2, ging voor in gebed en sprak ver volgens een kort openingswoord, waarin hij er op wees, dat deze avond speciaal is georganiseerd om belangstelling te wek ken voor het jeugdwerk der vakorgani satie. Hierna was het woord aan den heer C. van Baren van 'sGravenhage, hoofdbe stuurder van genoemden bond, die tot onderwerp had: De vakbeweging en de jeugd. Spr. begon met er op te .wijzen, dat de taak en het doel der vakbeweging niet slechts is verbetering van loonen en ar beidsvoorwaarden, doch dat het er aller eerst om gaat, rechtvaardiger verhoudin gen te scheppen op het terrein van den arbeid. De vakbeweging staat in onze dagen voor gansch andere vraagstukken als bij haar opkomst. Men spreekt tegenwoordig veel over de corporatieve ordening en doet dan, alsof dit een geheel nieuwe ge dachte is. Doch van 1870 af reeds is in Christelijk-Protestantschen kring de ge meenschapsidee naar voren gebracht te genover het individualisme. In onzen tijd echter is deze gedachte, die den nadruk legt op het organisch karakter der maat schappij, actueel geworden. Het komt tot gebonden vormen in het maatschappelijk leven en het zal meer en meer de taak der Christelijke vakbeweging worden, con structieve lijnen te trekken, opdat de Christelijke gedachte zich krlstaliiseere op het terrein van den arbeid. In die branding onzer dagen staan ook onze jongeren en zij worden fel gebeukt, zoowel die geen arbeid hebben als die nog wel werken, maar voor wie alle perspectief ontbreekt. Zij zitten vol met critiek op verhoudingen en personen, om dat de werkelijkheid zoo veelszins in strijd is met het ideaal. Wij hebben die critiek der jongeren niet te dooven, doch begrij pend tot hen te gaan en hun te spreken van de idalen onzer Christelijke vakbewe ging. hen te wijzen op hetgeen bereikt werd. doch ons te wachten voor verstar ring. Ook al doen onze jongeren soms ge wild-onverschillig. dit is dikwijls niets dan pose, waarachter hun ziel schreit om le vensvervulling, hongert naar levenshar monie. Nieuwe bezieling, nieuw élan moet ge wekt. zoowel onder jongeren als ouderen, principieele scholing hebben we noodig omdat de nieuwe tijd van ons vraagt groote verantwoordelijkheid. En al is het waar, dat we als Christe nen toch altijd nog maar een klein ge deelte vormen van het volk, het is meer gezien in de historie, dat een kleine groep, die zich in de kracht Gods heeft opge maakt om den strijd aan te binden tegen de tyrannie. de vrijheid heeft bevochten. Die voorstelling heeft rijke vrucht gedra gen voor tal van landen, waar de vrijheid heeft gebloeid. Als maar in onze dagen gevonden wordt de daadkracht en de bereidheid offers te brengen, dan kunnen we ook in de twin tigste eeuw, zoo God het wil, tot rijken zegen gesteld worden voor ons volksleven. Na de rede van den heer van Baren sprak de heer W. Brak, van Rotterdam, eveneens bestuurder van genoemden Bond een slotwoord, waarin hij een uiteenzetting gaf betreffende de houding der Christe lijke vakbeweging ten opzichte van het streven naar nieuwe maatschappij vormen. Onze taak is niet los van het historisch gewordene een nieuwe maatschappij te bouwen, maar we hebben reformeerend in het leven der maatschappij in te wer ken. De \Taag kan opgeworpen, zijn we dan als Chr. vakbeweging niet arm. om dat we geen uitgestippelde maatschappij opvatting hebben. De nieuwe maat schappij-gedachte heeft sinds vele eeuwen de denkers bekoort. Verschillende ideaal staten zijn in den loop der eeuwen ge- teekend. Ook in onze dagen wordt in velerlei toonaard en op velerlei wijze een nieuwe maatschappij gepropagandeerd. De marxistische maatschappij-opvat ting heeft voor velen haar bekoring ver loren. Belangrijke verschuivingen hebben we de laatste jaren zien voltrekken. Velen worden thans bekoort door de fascistische gedachte. Ook de fascist leeft uit een anti-christelijke gedachte Als christelijke vakbeweging wenschen we het maat schappelijke leven te stuwen in christe lijke bedding. We leven thans in een over gangstijd van de huidige maatschappij naar nieuwe maatschappij-vormen. Als christen verliezen we nimmer uit het oog, dat de zonde ook de zich wijzigende ver houdingen begeleiden. Onze taak voor de toekomst blijft, te strijden voor de sociale rechtvaardigheid. Eens, aldus spreker, zal het ideaal van de volkomene harmonie bereikt worden n.m. in de bedeeling, die we allen als christen verwachten. Laten we voortgaan als Chr. vakbeweging het Koninkrijk Gods te bevorderen, ook in het leven der maatschappij. De avond werd opgeluisterd door zang van mei. v. rt. ReiHen die od het orgel werd begeleid door den heer Stavleu. VRIJWILLIG LANDSTORMCORPS „MOTORDIENST." Propaganda-avond in de Stadsgehoorzaal. In de met vlaggen, bloemen en planten versierde Stadsgehoorzaal had gisteravond de Vereeniging van het Vrijwillig Land stormcorps „Motordlenst" Leiden een grooten propaganda-feestavond belegd. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op gen.maj. Zeeman, gem.-maj. Collette, voorz. Ned. Bond Mobilisatiekruis, kolonel Bos, burgemeester Van Gerrevink van Oegstgeesl, overste Van Mens, comman dant Leidsche Burgerwacht, kap Dieren- donck, maj. Nauta, leger- en vlootpredi- kant, kap. de La Rivière, dr. Thomas, voorz. pl. landstormcommissie, voorts ver tegenwoordigers van Pro Patrla, van het Collegium van het L. S. C„ de zusterver- eenigingen Den Haag en Haarlem e.a Nadat het openings-signaal door trom petters van het 3e halfregiment huzaren was gegeven, sprak de voorzitter der ver eeniging, de heer E. Raams een kort ope ningswoord. Na een woord van welkom, dat ook dank insloot aan allen, die aah het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt, sprak spr. den wensch uit, dat deze avond in het teeken van Oranje- en Vaderlands liefde mocht staan. Staande werd hierna geluisterd naar de woorden waarin de heer Raams het overlijden schetste van H. M. de Koningin Moeder en Z. K. H. Prins Hendrik. Hierna wees spr. op de groote offers, die in den strijd voor recht en vrijheid door de leden van 't Oranjehuis zijn gebracht. Laten wij, als mannen van den motor- dienst, plechtig beloven, ons Koningshuis ons Vaderland en onze regeering te be schermen, aldus spr. Niet alléén, aldus spr als revolutie-ge- vaar dreigt, maar ook nu zullen wij schouder aan schouder staan om onze re geering, die al haar krachten inspant en aanwendt en onze Vorstin bijstaat in deze moeilijke dagen te gehoorzamen en trouw te blijven, terwijl wij onze geliefde Konin gin onze groote liefde en aanhankelijkheid zullen blijven toonen. ,.De Oude Jagerbond" uit Den Haag, onder leiding van den heer A. W. Huege- nin, een gaarne gezien medewerker aan dergelijke avonden, voerde hierna de ouverturen „Der Calif van Bagdad" van F. Bouldieu en „Judex" uit Mors et Vita van Gounod op zeer verdienstelijke wijze uit. Res. kapitein R. Bordewijk van het Vrijw. Landstormcorps „Vaartuigendienst" sprak hierna de propaganda-rede uit. Na eerst gewezen te hebben op de uit breiding van het aantal manschappen van het kader, wees spr. er op, dat vooral in tijden als deze, waarin menigeen tracht het gezag te ondermijnen, wij ons als vol bloed Nederlanders aaneen zullen scha ren. Wij roepen het elkander toe blijft getrouw en treedt in onze gelederen, niet tot vechten maar om in tijden van oorlog en onrust onze plicht te vervullen. Spr. gaf vervolgens een korte uiteenzet ting van het corps motordienst, dat in zes afdeelingen is ondergebracht onder alge heel commando van maj. Nijlandt. De taak van het corps is tweeledig. In de eerste plaats zal het, indien de regeering zulks noodig oordeelt, bij verkeersstorin- gen transporten uitvoeren en in de tweede plaats zullen de manschappen in tijden van mobilisatie of oorlog achter het stuur van auto of motor plaats nemen. Voortgaande, nam spr. stelling tegen de bewering, dat de Vrijwillige Landstorm, waaronder ook de motordienst ressorteert, een partij-leger zou zijn. Eén naam staat geschreven in de harten van alle land- stormers en dat is de naam Wilhelmina. Daarom kennen wij ook maar één kleur, de kleur van ons vaandel: Oranje. Spr. spoorde aan de gelederen te slui ten voor het wettig gezag. Wij, landstor- mers, staan gereed van welke zijde het gevaar soms ooit mocht dreigen. God verhoede het, maar mocht eens de tijd van actief dienen aanbreken, dan scharen wij ons op den Oranje-troon en wanneer dan de vaandels zullen buigen onder de tonen van het Wilhelmus, her halen wij voor ons zelf onzen eed van trouw met deze woorden: Wilhelma van Nassouwe, U geldt onze eed en trouwe Tot aan het doodend schot. Wij blijven Uw troon omgeven, U wijden wij ons leven. Zoo waarlijk helpe ons God. Na deze luid toegejuichte rede werd onder algemeene leiding van den sergeant hoornblazer der Jagers, den heer Hue- genin een groote militaire taptoe uitge voerd door de tamboers en pijpers van het korps Mariniers uil. Rotterdam, het 3e half regiment Huzaren en de Oude Jagersbond. Deze taptoe, die uit twintig nummers bestond, vormde wel het hoogtepunt van den avond. Afwisselend hoorden wij de mariniers en pijpers onder aanvoering van hun sergt. tamboer W. Heinhuts, die een zeer goeden Indruk maakten, de Ja gerbond in enkele marschen en vaderland- sche liederen en de trompetters, tamboers en klaroenblazers, resp. van het 3e reg. huzaren en van de Grenadiers en Jagers. Na de pauze vergastte de heer Clinge Doorenbos de aanwezigen op eenige van zijn verzen. Ook deze had. dank zij het komisch accent dat er in lag, uitbundig succes. Zijn „hutspottologie" b.v. was al- BINNENLAND. Het vacantie-oord van Koningin en Prinses te Unterwasser. (3e Blad). Dr. Colijn noemt publicatie van het Uiver-rapport voorbarig. (Binnenland, 3e Blad). De heer P. Goedkoop, te Amsterdam, over zijn reis naar Rusland. (Binnenland, 3e Blad). De inbraak bij Wilton-Feyenoord te Schiedam. (Gemengd, 3e Blad). BUITENLAND. Het bezoek der Oostenrijksche ministers aan Parijs. (Buitenland, le Blad). Rond het accoord van Londen. (Buiten land, le Blad). De Fransche minister Flandin over de wereldvraagstukken op economisch terrein (Buitenland, le Blad). leraardigst gevonden, terwijl „Jantje voor de radio" onverbeterlijk was. Tamboers en pijpers in een fenomenale marsch en een vaderlandsche liederen- potpourri en de Jagersbond in een pot pourri „Vom Rhein zum Donau", deden zich hierna nog hooren waarna deze en thousiaste samenkomst, die gedeeltelijk door de K.R.O. werd uitgezonden, met een kort dankwoord van den heer Raams en het staande zingen van het Wilhelmus en een driewerf hoera voor de Koningin, werd gesloten. De heer J. C. Elstgeest heeft tenslotte den heer Raams nog bedankt voor al het geen hij aan deze samenkomst aan tijd heeft ten koste gelegd. MILITARIA. Bij het 6e Regiment Veldartillerie zullen op 25 Februari e.k. de navolgende reserve- officieren onder de wapenen komen tot het volgen van een gecomprimeerden cursus in de algemeene Artilleriedienst. de le luitenants mi. H. Beucker Andrea en N. J. Braadbaart en de 2e luitenants W. J. A. Irish Stephenson. I. de Vries, mi. C. H. F. Polak, F. Smits. B. J. Smits en J. Deen. De 2e ploeg der lichting 1934 van het bereden gedeelte van het 6e regiment veld artillerie. bestemd voor den dienst als treinsoldaat bij de treinafdeeling der le artilleriebrigade, wordt 1 Juni as. in het genot van groot verlof gesteld. De dienstplichtige schoenmakers der lichtingen 1929 en 1931 van de compagnie intendance-troepen komen in 7 groepen te Leiden voor herhalingsoefeningen onder de wapenen en wel van 25 April tot en met 11 Mei. van 16 Mei tot en met 1 Juni, van 11 tot en met 27 Juni. van 14 tot en met 30 Augustus, van 5 tot en met 21 September, van 26 September tot en met 12 October en van 17 October tot en met 2 November.. Gistermiddag en gisteravond negen uur hebben manschappen van het 4e Regi ment Infanterie militaire oefeningen ge houden aan het station alhier. Nagegaan werd in hoeveel tijd de man schappen bij mobilisatie of oorlogsgevaar met een trein konden vertrekken. De Ned. Spoorwegen had hiervoor een trein bestaande uit een le en 2e klasse rijtuig voor den commandant en officie ren en drie 3e klasse rijtuigen en een goederenwagen, waarin door de militairen banken waren geplaatst, beschikbaar ge steld en geplaatst voor het perron. In één minuut waren alle manschappen bepakt en beladen, met stormhelm op, in gestapt en was de trein tot vertrek ge reed, In evenveel tijd waren de man schappen ook weer uitgestapt en ook de goederenwagen ontruimd. Een en ander trok veel belangstelling. TENTOONSTELLING SCHOOL CAECILIASTRAAT. Wij waren in de gelegenheid een kijkje te nemen in de lokalen van de O. S. v. Bui- tengew. L O. aan Caeciliastraat 65a, al waar het door de leerlingen vervaardigde werk is tentoongesteld. Evenals vorige jaren wordt hier wederom een collectie getoond, welke ongetwijfeld ook nu weer ieders bewondering zal heb ben. Het is hier niet mogelijk een beschrij ving te gzven van al hetgeen wij zagen, daarvoor is het werk te uiteenloopend en te omvangrijk. Wel kunnen we zeggen, dat een bezoek, waarvoor heden van 24 en van 78V: uur gelegenheid bestaat, zeer zeker de moeite waard is.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1