}5,te Jaargang VRIJDAG 22 FEBRUARI 1935 No. 22982 FFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. EIDSCH DAGBLAD PRIJS DÊ& AOJ/EftTÉNtlESl] WLCtej.pej regel voor advertenties uit leiden en plaatsen waar igefltgeïlappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle indère advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Wbèosd^s en Zaterdags 50 ots. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ots. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. DAGBL'AD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Bureau Noordeindtplein Telefoonnummer* voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANTj] Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd rijm per 3 maanden f. 2.35 per week f. 0.18 Franco per post f. 2.35 per 3 maanden portokosten (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.) it nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. KIEZERSLIJST 1935/1936. urgemeester en Wethouders van Lel- n brengen ter aigemeene kennis: lo. dat de door hen op heden vastge- lde kiezerslijsten 1935/1936 van 23 Febr. tot en met 16 Maart d.a.v. voor een 'er ter Secretarie dezer gemeente (Stille n No. 3l ter Inzage Is nedergelegd en. en betaling der kosten, stemdistricts- ijze in uittreksel verkrijgbaar gesteld: 2o. dat tot en met 9 Maart a.s. een ieder oegd ls bij het gemeentebestuur riftelijk verbetering van die lijst te en. op grond dat hijzelf of een ander strijd met de wet, daarop voorkomt, et voorkomt, niet behoorlijk voorkomt, al dan niet voor eenige verkiezing aan wezen ls als bevoegd bij volmacht te mmen; 3o. dat eventueele verzoeken om verbe- Jng van de kiezerslijst met de bijge- :gde bewijsstukken tot en met den 16en art a.s. voor een ieder ter Gemeente- retarie (Rapenburg 12) ter inzage zul- worden nedergelegd en in afschrift en betaling der kosten verkrijgbaar Hen worden gesteld: 4o. dat een ieder uiterlijk tot en met 18 aart 1934 bevoegd is tot tegenspraak n de sub 3o. bedoelde verzoeken, welke nspraak schriftelijk bij het gemeente- stuur moet worden ingediend. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris, lelden. 22 Februari 1935. 6722 K. VAN DEN HANDELDRIJVENDEN EN INDUSTRIËELEN MIDDENSTAND. Viering van het 20-jarig bestaan der Leidsche afdceling. De afdeeling Leiden van bovengenoem- organisatte heeft gisteravond in een zelllge bijeenkomst haar 20-jarig be- ■an herdacht. rose en groene zaal van „Zomer- rg" waren tot dat doel in feestdos ge- "ken, hetgeen reeds direct de stemming der de talrijke aanwezigen stimuleerde. Onder hen bevonden zich o.a. de heeren monis en dr. Knibbe namens de Kamer n Koophandel: mr. A. J. Romijn als ud-voorzitter en rechtskundig adviseur, e heeren Van Bommel en Van der Leeuw ~ens het hoofdbestuur van den Kon. Middenstandsbond, den districts- rzitter, den heer Leo Vos, de oud-voor- der afdeeling W. van Rossum du attel (tevens een der oprichters) en ver den heer Van der Tas namens de ldsche Middenstandscentrale, de heeren hoondergang en Schout, resp. namens R.-K. en Chr. Middenstandsvereeni- g, benevens een afgevaardigde van de sterorganisatie te Alphen a. d. Rijn. Zij allen werden door den voorzitter, den er Cor. A. Mulder hartelijk welkom ge- "ten, waarna hij het woord verleende n den heer Van Bommel, lid van het Idbestuur van den Kon. Ned. Midden- "dsbond, die herinnerde aan het in 16 hier ter stede gehouden congres, toen 'i reeds een voortreffelijken indruk kreeg n het organisatietalent der Leidsche ddenstanders. Meer nog dan In die tij- 0 is het tegenwoordig noodzakelijk, dat geheele middenstand een economische nheld vormt. Als blijk van waardeering van het H. B. eens het werk der Leidsche afdeeling spr. een vlag aan, waarbij hij den nsch uitsprak, dat de daarin vervatte boliek een gunstlgen invloed zal rao- n hebben op de activiteit van bestuur leden. De heer W. Lubberink uit Haarlem, voor leden geen onbekende, sprak vervol- is een korte feestrede uit over het on- rwerp „Sluit de gelederen". Spr. meen- dat er voor de vereeniging alle reden om met trots terug te zien op den aige- "den levensweg, al zijn de omstandig- den, waaronder deze 20ste verjaardag ordt gevierd voor den middenstand dan k weinig gunstig. De huidige economi se en maatschappelijke constellatie edt weinig perspectieven, voornamelijk gevolg van de weigerachtigheid der wonende volkeren om het laatste over- fsel van de oorlogserfenis, n.l. het in- nationale wantrouwen, te liquideeren. Pr. is er evenwel van overtuigd, dat de lering niet verre meer is en dat in alle opeesche regeeringsbureaux het besef doorgedrongen, dat de tegenwoordige stand niet geconsolideerd kan worden, internationale kreet om „ordening" is rvan een symptoom, doch die leuze rit voor spr. alleen waarde, wanneer zij "ftspruit uit het verstand en het hart. e nood der tijden dwingt evenwel tot normale maatregelen en daarom geeft tt volgens spr geen pas om thans critiek 1 te oefenen op de regeering. De sociale nctie van den middenstand is om in riganiseerd overleg tezamen met de over- e'd te streven naar maatregelen, welke ronen leiden tot verbetering. In ons ge- Mnschappelijk werk ls geen plaats voor politieke of godsdienstige verdeeldheid, doch het moet gedragen worden door den eendrachtigen wil om één volk te vormen, niet alleen als middenstanders, maar bo venal als Nederlanders, die zich zonder onderscheid scharen rondom den troon van Oranje en het devies van ons Vor stenhuis willen naleven „Je malntiendrai". Na deze luid toegejuichte rede werd aan de hand van een aantal lantaarn plaatjes 'n overzicht gegeven van de af- geloopen 20 jaar, waarbij vele oude stads beelden op het witte doek verschenen en de secretaris, de heer H. de Wilde voor een geestige explicatie zorgde. De heer Geytenbeek verzorgde de projecties. Na afloop bleef men nog geruimen tijd in feestelijke stemming bijeen. De groote belangstelling en het geani meerd verloop van dezen avond hebben wel bewezen, dat de leden dezen vorm van vergaderen prefereeren boven de ge bruikelijke, meer zakelijke wijze. Al-met-al was het voor den Leidschen Middenstand een goede avond, die het saamhoorigheidsgevoel weer heeft bevor derd en versterkt. KON. NEDERL. MIJ. VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Maandelijksche bijeenkomst van de afdeeling Leiden. De afd. Leiden en Omstreken hield gis terenavond haar gewone maandelijksche bijeenkomst in cafe Restaurant „In den Vergulden Turk". Te half acht opende de voorzitter, de heer J. G. Ballego, de ver gadering. waarbij hij de aanwezigen har telijk welkom heette en mededeelde, dat de heer Witte verhinderd was tot het houden van zijn causerie voor dezen avond Het deed spr. evenwel genoegen te kunnen meedeelen, dat de heer Veendorp zich be reid had verklaard dat gedeelte van den avond aan te vullen. Na het balloteeren van eeinge nieuwe leden, werd het bestuursvoorstel om een Von Siebold medaille ter beschikking te stellen aan Flora te Heemstede aangeno men. echter met dien verstande dat zij zal worden uitgereikt aan een speciale in zending Japansche gewassen. Vervolgens hield de voorzitter een uit voerige causerie over de geschiktheid van het gebruik van Dahlia's in tuinen, waar weinig zon komt. Spr. begon met te zeggen dat de Dahlia's zeer dikwijls in discrediet komen omdat ze niet op deskundige wijze worden aangeplant Zeer zeker is de Dahlia voor tal van doeleinden te gebruiken; in gemeenschappelijke beplantingen, in per ken en plantsoenen en in arbeiderstuinen zoowel als in volkstuinen. Ook wordt de Dahlia veel gebruikt voor bloemperken als vervangster der Pelargoniums, mits vol doende licht aanwezig is, want zon ls een eerste vereischte voor de Dahlia zoowel als voor alle zomerbloemen. Tot slot besprak spr. de verschillende rassen in het bijzon der en de waarde van de Dahlia's over het algemeen. Na deze duidelijke causerie werd door een onderling debat de cultuur der Dahlia van alle kanten besproken. De heer H. Veendorp leidde vervolgens de vraag in, of het zaaien van boomen en heesters aan te bevelen is en zoo ja, of dan gekleurd en bontbladige constant uit zaad terugkomen. Juist omdat het zaaien de kweekershandeling is, die het meest met hetgeen in de natuur plaats vindt, over eenstemt. gaf spr. aan het zaaien de voor keur boven welke andere manier van op- kweeken, mits de gewenschte vorm con stant uit zaad terugkomt. Als regel kun nen variëteiten, waartoe ook de gekleurde en bontbladige vormen van den vragen steller behooren, niet door zaad in stand worden gehouden. Hoe deze wel langs on- geslachtelijken weg zijn te vermeerderen, werd uitvoerig besproken en met tal van voorbeelden nader toegelicht. Ook hierop ontspon zich een leerzaam debat over de verschillende kweekmetho- den. Door den heer Jan Kriest Jzn. waren afgesneden bloemen van Amaryllis hybri- dus ingezonden, welke door de heeren B. HoogwerfKroon. J. Smit en J. v. d Berg werden gekeurd en 12 punten mochten ontvangen. Na de rondvraag sloot de heer Ballego de vergadering met woorden van dank aan allen, die deze gezellige en leerzame bij eenkomst hadden helpen doen slagen. VER. TOT BEVORDERING DER BOUWKUNST. Lezing van den heer Wouter Strietman. De voorzitter de neer C. Ponsen, opende deze 258ste vergadering met een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen, speciaal tot de schilderspatroons en de vertegen woordigers der Wonlngbouwvereenigingen. Verder wees de voorzitter op het bijzonder karakter van dezen avond waar een on derwerp zal behandeld worden van prac- tischen aard waarbij de Bouwkunst de hand reikt aan de Bouwkunde. Als spreker trad ditmaal op de heer Wouter Strietman te Zeist vertegenwoor diger van het Comité voor meer en beter schilderwerk in 't. kort genaamd ..ME. BE.S." aldus schrijft, ons de secretaris de heer Fred. A. Wempe. Spr begon er op te wijzen dat 't de, tijd is van reclame-maken en wij zien dit iedereen doen voor datgene waarin hij zijn bestaan vindt, met het doel de productie ervan op te voeren of wel het gebruik ervan te vergrooten. Uit die gedachte ontstond ook In onze kringen het streven naar meer en beter genaamde Comité Mebes. Dit comité be schikt over een verplaatsbare stand, be vattende een uitgebreide collectie stalen, waarop diverse werktechnieken zijn uit gevoerd aan de hand waarvan het publiek aangetoond kan worden wat schilderwerk moet zijn en wat er bereikt kan worden. Een groot gedeelte van deze collectie was aan den wanden van de Nutszaal geëxpo seerd en trok veler aandacht. Spr. behandelde achtereenvolgens de punten 1. Waarom wordt er geschilderd? 2. Hoe moet er geschilderd worden? 3. Waarmede moet geschilderd worden. 4 Onder welke voorwaarden moet dit gebeuren? en ten slotte het bespreken der aanwezige stalen. Dat het schilderen nog wel Iets anders ls als het opsmeren van een verflaag, werd de aanwezigen duidelijk onderwezen. Wat een eischen zijn er niet te stellen aan het goed schoonmaken, plamuren schuren en oververven van al die voorwerpen en ge bouwen welke bestand moeten zbn tegen de weersinvloeden. Doch ook wat een eischen worden er gesteld aan het mate riaal dat gebruikt moet worden, doch dat helaas niet altijd gebruikt wordt. Zeer zeker is het schildersvak een vak van ver trouwen. 't Is voor een leek en zelfs wel voor bouwkundigen moeilijk te controlee ren: vandaar ook. dat in bestekken vaak de onmogelijkste eischen worden gesteld, alleen omdat, men anders bang ls het volle pond niet te krijeen Zoo werden dan door spreker al die technische behandelingen nauwkeurig on der de loupe genomen. Zeker, voor velen der aanwezigene geroutineerde schilders bracht sprekers betoog geen nieuws, doch de overige dus de niet-schllders, verrijk ten hun kennis niet weinig met de Interes sante beschouwingen. Ook de behandeling der verschillende verfsoorten, lakken en vernissen, werd door spreker tot In de puntjes behandeld waaruit ook veel te leeren viel Aan 't slot van zijn onderricht in de wijze hoe of men wél en hoe of men niet moet schilderen liet spreker nog enkele van de stalen *4en, waarop de meer moderne methoden zooals wikkelen, pati neeren. tamponeeren enz., duidelijk waren ■gedemonstreerd. Eenige aanwezigen stelden nog enkele vragen waarna de voorzitter hulde bracht aan den heer Strietman voor zijn leerzame bijdrage. Dank werd ook gebracht aan de heeren C. Klljas en de fa. Ziegelaar en Zn. die dezen avond hadden voorgereid. Nadat de notulen waren goedgekeurd, was aan de orde het prae-advies van het bestuur inzake het reorganiseeren van het vetreenigingswerk om daardoor te geraken tot een hooger bloei. Dit voorstel was van de heeren Ponsen en Reijneveld. Punt voor punt werd dit behandeld waaruit bleek, dat de vergadering het volkomen eens was. niet alleen met het prae-advies. doch ook met den geheelen opzet van het reorgani satieplan. Een nieuw lid werd voorgesteld, terwijl ten slotte als leden voor de feest commissie voor de viering van het 40-jarig bestaan in 1936 werden benoemd de hee ren van Iterson Stigter Ziegelaar en Wempe. terwijl nog een lid nader zal wor den aangezocht. De bedoeling ls ook tijdens die herden king een tentoonstelling te organiseeren in de Lakenhal van .Deiden en omgeving van vroeger en thans" waarvoor enkele autoriteiten reeds hun medewerking heb ben toegezegd. Na de rondvraag werd deze geanimeerde vergadering door den voorzitter met een hartelijk woord van opwekking tot de aan wezigen om mede te werken san een hoo- geren 'oloei van „Bouwkunst" gesloten VEREENIGING „KATHOLIEK LEIDEN" Sociale avond. De groote Stadszaal was gisteravond nagenoeg geheel gevuld, toen de voorzit ter van de vereeniging „Katholiek Leiden" de vergadering met den Chr. groet opende en een woord van welkom, sprak in het bijzonder tot den deken en verdere be langstellende geestelijkheid alsmede tot de spreker van dezen avond, pater P. Henricus, cap. uit Helmond. Allereerst werd door de gemengde zang- vereeniging „Pulchri Studio" onder leiding van den heer Th. v. Niekerk het Ave Maria van Hub. F. Vissers uitgevoerd, waarna de graalleden zich lieten hooren. Pater Henricus sprak vervolgens over „Het Christelijk Huwelijk en Gezin". De spreker schilderde het ouderwetsche hu welijk in al zijn schoonheid en stelde daartegenover het moderne huwelijks leven. Spr. schetste daarbij uitvoerig de plich ten van iederen man en vrouw, niet al leen in het gezinsleven, maar ook tegen over den medemensch. „Pulchri Studio" zong vervolgens een Cantus en Honorem D. N. Jesu Christi waarna door de graalleden „Leekenapos- tolaat". werd opgevoerd, dat met een wel verdiend en krachtig applaus werd be loond. Na een woord van dank van den voor zitter, den heer Kriek, werd de vergade ring met het zingen van „Roomsche blijd schap" gesloten. KANSEN OP EEN SPORTFONDSENBAD STIJGEN. B. EN W. IN BEGINSEL TOT MEDEWERKING BEREID. Het Comité van Actie met den Raad van Toezicht van de afd. Lelden en mr. J. A. C. Bierenbroodspot, algemeen leider van de N.V. De Sportfondsen, hadden bij mon de van den voorzitter en den secretaris der afdeeling een onderhoud bij B. en W. dezer gemeente aangevraagd om te komen tot het oprichten van 'n overdekte zwem inrichting alhier, onder auspiciën van de N.V. de Sportfondsen te Amsterdam, wel ker tot standkoming voor onze gemeente van groot belang is. Dit onderhoud vond gistermiddag plaats met het voltallig college van, B. en W. Een exploitatie-begrooting werd voorge legd om de mogelijkheid van een Sport- fondsenbad alhier aan te duiden, terwijl de teekeningen van het aanstaande Sport - fondsenbad te Heerlen ter tafel werden gebracht. Door een vereenvoudiging in bet grondplan kunnen de stichtingskosten aanmerkelijk worden verminderd waar door de exploitatie-mogelijkheid belang rijk vergroot wordt. B. en W. hebben z:ch in beginsel tot medewerking bereid ver klaard. Overwogen zal worden op welke wijze het van de gemeente gevraagde be drag beschikbaar zal worden gesteld, het geen zoo spoedig mogelijk ter kennis van het Comité van Actie zal worden gebracht. Naar wij van andere zijde vernemen vindt er a.s. Dinsdag weer een excursie plaats naar het nieuwe Sportfondsenbad te Haarlem. Hiervoor is ook een uitnoodi- ging gezonden naar het college van B. en W., den directeur van Gemeentewerken en den directeur van den Gem. Geneesk. Dienst. Het aantal spaarders voor het Leidsche Sportfondsenbad heeft thans reeds de 300 overschreden. «i Wij vernemen tenslotte dat het wel vast staat dat de zweminrichting aan den Hooge Rijndijk definitief gesloten blijft. WERKLOOSHEIDSBESTRIJDING Lezing van den heer Ant. Folmer. De Chr. Historische jongerengroep had gisteravond in „Rehoboth" een vergade ring belegd, die zeer druk bezocht was. De heer Hendriks, voorzitter der groep heette allen welkom, waarna hij met een enkel woord wees op de z.i. onjuiste voor stelling van zaken, die gegeven was op den propaganda-avond der H.G.S. De heer Ant. Folmer lid van den Haag- schen gemeenteraad sprak in deze bijeen komst over „Werkloosheidsbestrijding". Als één woord uit den bijbel, aldus spr., ons belangstelling doet krijgen voor dit onderwerp dan is het wel dit „als één lid lijdt, lijden alle leden". Het werkloosheidsvraagstuk is een vaak besproken onderwerp. Dat dit een groot vraagstuk is, dat de belangstelling van allen verdient, blijkt wel uit de toeneming van het aantal mannelijke werkloazen. Wat dit in het najaar van 1929 het begin der crisis ongeveer 120.000 gere gistreerde werklcozen in December 1934 bedroeg dit 425,000 of ruim 30 °/o van het aantal "mannelijke werkkrachten. Dat door de regeering veel door werk verschaffing, werkverzekering en -onder steuning wordt gedaan, blijkt wel uit het feit dat ln 1934 resp. f. 36.000.000, f. 14.000,000 en f. 28,000.000 hiervoor werd uitgegeven, waarbij nog vijftig millioen komt van de gemeenten voor ondersteu ning uitgegeven.. Bij dergelijke getallen blijkt dat ook de werkloosheidsbestrijding onze belangstel ling verdient. Wat het aantal werkloozen betreft, staat Nederland er in vergelijking met andere landen zeer slecht voor. De werk loosheidsvoorziening daarentegen steekt weer gunstig af. Niet te voorzien is, dat de werkloosheid spoedig zal verminderen. De oorzaken, die wij steeds zullen hou den bij de bestrijding van de werkloos heid, zijn seizcens invloeden en de mecha nisatie en rationalisatie in de bedrijven. Wat, Nederland daarenboven nog treft in de bestrijding van de crisis-werkloos heid is de afhankelijkheid van Nederland van het buitenland ln verband met zijn export. Als middel om de werkloosheid te ver- minderén wordt ook heden ten dage dit zoolang het internationale verkeer op de goederenmarkt niet vrij ls veel ge- contingenteerd. Men zal voorts, om te kunnen concur- reeren met het buitenland, moeten stre ven naar goedkoope productie. Hierdoor zal de handel opleven en zullen de valide arbeiders weer in het productie-proces kunnen worden Ingeschakeld. Wat verder ook verruiming van de werkgelegenheid geeft is het door de regeering gevormde werkfonds van zestig millioen, waardoor zij niet alleen de werk loosheid wil bestrijden, maar tevens de Industrie wil helpen. Het streven van sommigen om te komen tot vestiging van Industrie-banken zal ook indirect mede werken aan de bestrij ding der werkloosheid. Ons land zou in derdaad meer kunnen geven dan momen teel het geval is. Naast deze rechtstreeksche middelen kunnen wij voorts als middel ter bestrij ding noemen de in 1934 ingestelde wet, die i BINNENLAND. B. en IV. van Leiden in principe bereid tot medewerking inzake de oprichting van een Leidsch Sportfondsenbad. (Stadsnieuws, le Blad). Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging van de wet tot regeling van het Armbestuur (Binnenland, 3de Blad). Ons parlementair overzicht (3de Blad). Opening Bloemen- en Huisvlijttentoon- stelling te Roelofarendsveen (3de Blad). Ongerustheid in den Boilenhandel in zake betaling der zomerleveringen aan Duitschland (Laatste Berichten, le Blad) BUITENLAND Sir John Simon naar Berlijn, Warschau en Moskou? (Buitenland, 1ste Blad). Buitengewoon congres der Belgische socialisten (Buitenland, 1ste Blad). Overeenstemming inzake de Engelsche spoorwegen (Buitenland, 1ste Blad). De verzoeningspogingen tusschen China en Japan (Buitenland, le Blad). de indiensttreding van buitenlandsche arbeidskrachten regelt. De weg van ver vanging van buitenlandsche arbeids krachten door Nederlandsche is één van de positieve middelen, die de regeering heden ten dage voorstaat. Ook de immigratie, welke heden ten dage zoo goed als stilstaat, vormt een middel ter bestrijding van het werkloos heidsvraagstuk. Sprekende over de vervanging van oudere door jongere arbeiders, merkte spr. op. dat dit door de dan noodzakelijke uitbreiding van vervroegd ouderdomspen sioen haast onmogelijk wordt gemaakt. Financieel is dit niet te verwezenlijken. Een weg die in zekere mate de werk loosheid zal opheffen, en die 't best in ternationaal kan worden opgelost, is die van de verkorting van den arbeidsduur van 48 op 40 uur. Een moeilijkheid hierbij ls echter, dat, worden de loonen niet naar evenredigheid van den arbeidsduur geregeld, de productiekosten zullen toe nemen. Aan het einde van zijn met groote be langstelling beluisterde rede, wekte spr. op de komende collecte tot stichting van jeugdkampen op initiatief van het comité uitgaande van den Wereldbond der Ker ken te gedenken, aangeüen dit een zaak is, die de belangstelling van gansch Christelijk Nederland, in verband meit de jeugd-werkloosheid, verdient. Nadat een korte pauze was gehouden, was er gelegenheid om met spreker van gedachten te wisselen. „RHODÉ". Herdenking van het 10-jarig bestaan. In een bijeenkomst van de besturen der Diaconie van de Ned. Herv. Gemeente, en het Kinderhuis „Voordorp" en de leden van de Vereeniging „Rhodé" werd een dezer dagen in intiemen kring het 10-jarig bestaan van „Rhodé" herdacht. De Voorzitter der Diaconie heette alle aanwezigen in zijn openingswoord welkom, waarna hij in een hartelijk gestemde toe spraak grooten dank uitsprak namens Diakenen der Ned. Herv. Gemeente voor al het werk, dat „Rhodé" gedurende dien tijd heeft verricht. Met veel opoffering heeft zij zich steeds beijverd op allerlei wijzen gelden in te zamelen ten behoeve van het Kinderhuis „Voordorp", daardoor de finan- cieele lasten der Diaconie met betrekking tot dat Kinderhuis in niet geringe mate verlichtend. Hij sprak daarbij den wensch uit. dat Rhodé met onvermoeiden ijver en met de zelfde trouw zal blijven voortgaan met haar werk tot heil van het misdeelde kind. In zijn antwoord haalde de Voorzitter van Rhodé menige gebeurtenis op uit het afgeloopen 10-jarig tijdvak, waarbij hij ook gewag moest maken van de vele moei lijkheden, die te overwinnen waren bij het organiseeren van „speldjes-dagen", zoowel in Leiden als in de omliggende gemeenten. Hij deed een ernstig beroep op de jongeren uit de Ned. Herv. Gemeente om als Ud toe te treden of althans niet te vergeefs een beroep op hen te laten doen als hun hulp gevraagd wordt voor een collecte in de buitengemeenten of den verkoop van speldjes. Nadat de Secretaris van de jubileerende vereeniging in vogelvlucht een overzicht had gegeven van het wel en wee der ver eeniging vanaf den datum harer oprich ting, waarbij hij gelegenheid vond woorden van warmen dank te wijden aan Ds. D. Kuilman en de heeren Chr. Sierag, Joh. Sierat en A. Moonen, eerstgenoemde voor zijn moreelen steun en de overigen voor hun trouwe medewerking, uitte ten slotte de Voorzitter van het Voordorp-bestuur zijn beste wenschen voor de toekomst van „Rhodé", daarbij de hoop uitsprekende, dat een Intensieve samenwerking met zijn be stuur tot resultaat moge hebben, dat de sommen, die aan de Diaconie kunnen wor den afgedragen, steeds vergrooten. Een gezellig samenzijn besloot deze her denking.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1