PRE5T01 ICLEY De Ontwapeningsconferentie. UwZEEPPOEDER LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 20 Februari 1935 j^llJN/T IN UmRtN^j WRIGLEYS KAUWGOM RECHTZAKEN. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. Een gedeeltelijke hervatting van het werk der conferentie - De wijziging in de principieele gedragslijn van Italié jegens de hervatting der besprekingen buiten tegenwoordigheid van Duitschland - De algemeene beraadslagingen over het Amerikaansche ontwerp-conventie inzake de wapenfabricage en den wapenhandel - Slechte vooruitzichten - Hoe Frankrijk en Engeland hun gehechtheid aan Genève toonden! GENEVE, 16 Pebr. 1935. De Ontwapeningsconferentie Is deze week, zij het ook slechts gedeeltelijk, weder hervat! Terwijl de Fransche. Engelsche en Dultsche regeeringen zich voorbereiden op onderhandelingen, waarvan het uitein delijke doel zal zijn, dat Duitschland weder aan de Ontwapeningsconferentie zal deelnemen en althans nog een conventie tot beperkmg 'niet: vermindering!) van bewapening zal kunnen worden gesloten, is te Genève weder een van de tallooze commissies der conferentie bijeengeko men, zij het natuurlijk zonder dat een Duitsch gedelegeerde reeds weder aan wezig was. De commissie voor het vraag stuk van de wapenfabricage en wapen handel is weder sinds Donderdag aan den arbeid. En de volgende week zal een tweede commissie, die voor het toezicht op de naleving der te sluiten conventie, even eens haar werkzaamheden hervatten. Wie slechts oog voor het uiterlijke heeft, zou kunnen meenen, dat het thans wer kelijk meenens is met de hervatting van de conferentie! Een van de groote com- missiezalen van het in 1932 ingewijde con ferentie-gebouw maakt weder een goedge- vulden indruk door de aanwezigheid der delegaties van de ruim 20 staten, die een zetel in deze commissie verkregen heb ben, met al hun deskundigen en secreta- riaatspersoneel. Sommige delegaties zijn bepaald imponeerend door hun samen stelling! Zoo bevat de Engelsche, die door Lord Stanhope geleid wordt, een viee- admiraai, een generaal en een tiental andere militaire deskundigen. En ook de journalistentribune herinnert weder aan den „goeden ouden tijd", toen men nog hopen kon. dat de beraadslagingen in deze zelfde commissiezaal inderdaad tot een vermindering van den bewapening- druk zouden leiden, waarvan de Tsaar van Rusland in zijn oproep tot de Eerste Haag- sche Vredesconferentie van 1899 reeds schreef, dat deze voor de volkeren on draaglijk was geworden! Helaas kan ik zelfs wanneer ik het grootste optimisme te hulp roep, dat ik toch in een niet te verachten mate bezit, mijzelf niet ervan overtuigen, dat deze naar het uiterlijk zoo bevredigende her vatting van het werk der Ontwapenings conferentie ook inderdaad méér dan schijn is. Want kan men werkelijk aannemen, dat het thans nog mokkend afwezig ge bleven Duitschland een conventie, die uit deze beraadslagingen zou geboren worden, later zoo maar ongewijzigd zou slikken en onderteekenen? En kan men aan den anderen kant gelooven, dat Frankrijk en de andere landen ooit de conventie rati- ficeeren zullen, wanneer Duitschland er buiten blijft? Alles, wat uit deze beraad slagingen zou kunnen voortkomen, zal dus een doode letter worden, indien de op den grondslag van het Fransch-Brit- sche accoord van Londen beginnende on derhandelingen met Berlijn niet tot den terugkeer van Duitschland naar Genève zullen leiden. En zelfs als dit doel ten slotte zou worden bereikt, als Duitschland inderdaad na eenigen tijd weder aan de Ontwapeningsconferentie zal komen deelnemen, dan zal al het werk van deze commissie nog eens dunnetjes met mede werking van de Dultsche delegatie moe ten worden overgedaan De afwezigheid van de Duitschers was in den vorigen zomer, toen deze zelfde commissie eveneens hier vergaderd heeft, niet het eenige beletsel voor waarlijk praktisch-nuttige beraadslagingen. Ook de Itallaansche en Japansche gedelegeerden namen toen niet aan de debatten deel, ofschoon zij wel aanwezig waren. De Italiaan weigerde, omdat Mussolini tegen iedere hervatting der Ontwapeningscon ferentie was, zoolang Duitschland niet naar Genève zou zijn teruggekeerd. De Japansche gedelegeerde verklaarde, dat zijn regeering principieel tegen Iedere internationale bemoeiing met de wapen fabricage is en dus niet aan de discussie over de bijzonderheden daarvan zou deel nemen. De Japansche regeering zou later, als de conventie eenmaal zou zijn tot stand gekomen, overwegen, of zij ondanks haar principieele bezwaren toch ertoe zou toe treden. De gedragslijn van den Itallaanschen gedelegeerde ls thans gewijzigd. De vice- admiraal Ruspoll neemt thans Ijverig aan ae debatten deel. Mussolini heeft blijkbaar hierdoor zijn veranderde gevoelens Jegens Hitier willen symboliseeren. Verleden jaar bleven de Italianen uit solidariteit jegens het afwezige Duitschland zwijgzaam. Dit maal heeft de Fransch-Itallaansche vriendschap Mussolini ertoe bewogen aan de discussies deel te nemen en ondanks zijn geliefden zin voor de werkelijkheid zijn oogen te sluiten voor het feit, dat een conventie toch nimmer door de andere staten zal geratificeerd worden, zoolang niet ook Duitschland hiertoe bereid ls! De deelneming van den Itallaanschen gedelegeerde aan de beraadslagingen ls vooral hierom nuttig, omdat diens rede voeringen helder aan het licht brengen, hoeveel tegenstand nog zal moeten over wonnen worden, voordat een conventie over wapenfabricage en wapenhandel, zoo als de Amerikaansche regeering heeft voorgesteld, Inderdaad een levende wer kelijkheid zal kunnen worden. Van den zomer kon de commissie gemakkelijk tot overeenstemming komen over de hoofd lijnen eener te sluiten conventie, omdat Duitschland afwezig was en Italië en Japan zwegen! Voor de naïeve Amerika nen, die zoo gaarne schijn voor werkelijk heid nemen, was dit blijkbaar voldoende aanleiding, om te gelooven, dat het thans een kleine moeite zou zijn een conventie, op de van den zomer aangenomen hoofd lijnen opgebouwd, te sluiten! De alge meene beraadslagingen over het Ameri kaansche ontwerp-conventie zullen den bekwamen Amerikaanschen gedelegeerde Hugh Wilson helaas wel de noodige stof opgeleverd hebben, om de te Washington hieromtrent bestaande illusies te vernie tigen! Want Ruspoli herhaalde, wat reeds uit de meer dan tienjarige lijdensgeschie denis van dit vraagstuk bekend was. dat Italië evenals Japan van internationale bemoeiingen met en internationaal toe zicht op de wapenfabricage niet gediend is. Hij kwam dus met het voorstel, dat de commissie zich voorloopig tot een behan deling van de kwestie van den wapenhan del zou beperken! Het antwoord van de kleine staten, die slechts weinig of heele- maal geen wapenen zelf vervaardigen en hun bewapeningsvoorraad grootendeels in het buitenland moeten aankoopen, liet niet lang op zich wachten. Bij monde van den Zwitserschen gedelegeerde werd Ruspoll eraan herinnerd, dat de kleine Staten weigeren openbaarheidsverpllchtlngen ten opzichte van hun wapenaankoopen op zich te nemen, indien niet de groote. wapen- fabriceerende staten bereid zlin den Vol kenbond regelmatig mededeelingen over hun wapenfabricage te verstrekken. Een andere moeilijkheid, die bij de algemeene beraadslagingen ertoe bijdroeg de vooruit zichten op het inwerkingtreden der door Amerika voorgestelde conventie nog scep tischer te beoordeelen. was de verklaring van den Sovietgedegeerde, dat Soviet- rusland slechts dan tot de conventie zou kunnen toetreden, indien al zijn naburen, dus ook Japan, dit zullen doen. De grootste verrassing der algemeene be raadslagingen was echter misschien wel het zelfs tusschen Frankrijk en Engeland aan den dag gekomen meeningsverschil. Frankrijk wilde het Amerikaansche ont werp-conventie. dat de geheele wapen fabricage en wapenhandel onder staats toezicht wil plaatsen en een stelsel van openbaarheid onder nauwkeurig Volken- bondstoezicht voorschrijft, nog verscher pen; de Engelsche regeering daarentegen wil het Amerikaansche plan zooveel mo gelijk verslappen en vereenvoudigen en vooral alle bepalingen over het Volken- bondstoezicht eruit doen vervallen! Men kan slechts betreuren, dat de Fransche en Engelsche regeeringen, die bij iedere ge legenheid hun warme gehechtheid jegens den Volkenbond en de Geneefsche metho den verkondigen, de drie maanden tijds, die sinds de indiening van het Amerikaan sche ontwerp-conventie verstreken zijn, niet gebruikt hebben voor eenige diploma tieke voorbereiding van deze Geneefsche discussies. Het gebrek aan overeenstem ming tusschen Parijs, Londen en Rome maakt het gevaar groot, dat zelfs afgezien van Duitschland's afwezigheid en Japan's dreigend zwijgen, deze gedeeltelijke her vatting der Ontwapeningsconferentie met een échec zal eindigen. Dit hadden de Fransche en Engelsche regeeringen ons moeten besparen. Het zou veel beter ge weest zijn de commissie niet te laten bij eenkomen dan haar bijeen te roepen en in nieuwe oneenigheid naar huls te laten gaan! RECLAME- 6569 dan M 1ANDERHALVE STUIVER TOCH VOLKOMEN ZUIVER TIJDSCHRIFTEN. „Filmliga". Het maandblad „Filmliga", onder redac tie van L. J. Jordaan en mr. H. Scholte, uitgave Nljgh en v. Ditmar N.V. Rotter dam bevat artikelen over „Film als sociale functie" door Ellen Kahn en „Meesters op alle wapenen" door Hendrik Scholte; Cees Laseur schrijft over Paula Wessely met foto's uit haar film „So endete eine Liebe" waarin zij de rol van Marie Louise speelt. Jordaan wijdt een beschouwing over de Amerikaansche gangster-film en voorts worden Russische en Tsjechische films be sproken. w.o. „Machaty's ..Nocturne", die uitkwam na diens .Extase". M. H. K. Franken levert een bijdrage over „Wij filmen in Indië. Hendrik Scholte bespreekt diverse nieuwe films. De interessante af levering bevat een serie prachtige foto's o.a. van Norma Shearer in haar nieuwste historische film. van Mariene Dietrich in „Caprice Espagnol" van den amokmaker uit Ozep's .Amok" en Harry Bauer in RECLAME- 6564 VERFRISCHT DE MOND NA HET ROOKEN PER PAKJE DE KWESTIE VARA—BEVERSLUIS. Gistermorgen deed de Hilversumsche kan tonrechter mr. A. Lugt uitspraak in het geding van de VA.RA. contra Martin Beversluis. De V.A.R.A., waarvoor als raadsman was opgetreden mr. M. v. d. Goes van Maters te Heerlen, had ontbin ding van het arbeidscontract aange vraagd. De raadsman van den vroegeren letterkundigen medewerker van dezen om roep. mr. S. de Jong te Amsterdam, had in zijn pleidooi tot met-onblndlng van het contract geconcludeerd In een zeer uitvoerig vonnis kwam de kantonrechter tot de conclusie, dat ont binding om dringende redenen niet kan worden uitgesproken, aangezien geen fei ten van emstigen aard door den werk nemer tegen cischeres gericht konden worden ten laste gelegd. De kantonrechter verwierp de door de V.A.R.A. ingebrachte beschuldigingen. Ontbinding van het arbeidscontract kan verder worden uitgesproken wegens ver anderde omstandigheden bij een der par tijen. w.o. de kantonrechter ook geestelijke veranderingen verstond. In zijn overweging van de veranderde omstandigheden merkte mr. Lugt op, dat enkele jaren geleden ln breeden kring met ergernis naar de uitzendingen van de VA.R.A. werd geluisterd, terwijl tegen woordig van ergernis geen sprake ls, zoodat een verandering heeft plaats gevonden. In zijn brochure „De kaarten op tafel" heeft de heer Beversluis uiting gegeven aan de gegroeide uiteenloopende politieke meening tusschen zijn werkgeefster en hemzelf, terwijl hij tevens ln beleedigende vormen beschuldigingen tegen 't V.A.R.A.- bestuur heeft uitgesproken. De VA.R.A. heeft echter geen ontslag op staanden voet aan den heer Beversluis wegens het verschijnen van deze brochure gegeven Concludeerende. dat bij de partijen wegens sterk veranderde omstandigheden van samenwerking geen sprake meer kan zijn, besloot de kantonrechter tot ontbin ding van het arbeidscontract. Op meer dere gronden bepaalde mr. Lugt de ont binding op 1 April a s. (Zooals men weet, wat de heer B. per li Dec. j.l. geschorscht en had de V.A.R.A. ontbinding van hït contract met dien datum geëischt) De behandeling van de tweede klacht van de V.A.RA. tegen den heer Bever sluis werd veertien dagen opgehouden. Waarschijnlijk zal deze na bovenvermelde uitspraak worden ingetrokken. o DOOR MARECHAUSSEE MISHANDELD? Mr. Roobol dient aanklacht in. Naar wij vernemen is door mr. H. H. Roobol, verdediger van P. de Bie, bij den Officier van Justitie te Den Bosch een aanklacht ingediend wegens zware mis handeling in de marechausseekazerne te Oss, tijdens het verhoor van De Ble, tegen den opperwachtmeester der marechaussee, L. Curfs, eertijds te Oss. Men zal zich herinneren, dat, bij de behandeling in eerste instantie van de zaak De Bie, J v^Heesch op de terecht zitting zeide: .Hu wil ik de waarheid zeg gen. Bij de marechaussee heb ik de waar heid niet gezegd. Daar ben ik mishan deld." o AANSLAG OP HAAR ZWAGER. Maria H. B., 30 jaar. huishoudster te Eist. gemeente Rhenen, stond te Arnhem terecht inzake dat zij op 29 December 1934 te Eist opzettelijk haar zwager J. K.. zwaar lichamelijk letsel heeft toegebracht door hem met een slagersmes ln de borst te steken, waardoor de rechterlong werd ge raakt en levensgevaar ontstond. De Officier van Justitie eischte 6 maan den gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. o HAAGSCH GERECHTSHOF. Het Hof deed uitspraak in de zaak tegen den gedetineerden ijsco-venter K. de K. uit Leiden, die op 6 dezer in hooger beroep terecht heeft gestaan van een vonnis van de Haagsche Rechtbank waarbij hij was veroordeeld tot 1 jaar gev.straf met af trek van 3 maanden preventief, wegens verduistering van gelden in dienstbetrek king. Verd. had zich gelden van verkochte ijsco's toegeëigend en den wagen onbe heerd achtergelaten met een briefje er aan „Uit armoede gehandeld". De advo- vaat-generaal had bevestiging gevraagd van het vonnis. Het Hof bevestigde het vonnis. „Homme en Or" afbeeldingen uit de aan dachttrekkende film „Crime without pas sion". Silvia Sydney in .Behold my wife", het Tsjechisch wonderkind Donata in Machaty's .Nocturne" opname uit de pro pagandafilm ,AIs wij levenden sterven" der Film Associatie Visie, Claudette Col bert in ,Jt happened one Night" en mo menten uit ..The world Mnves on" en Wal lace Beery's trlomffllm „Viva Villa" Al met al wederom een veelverschelden verheldering van al hetgeen in de film wereld geproduceerd wordt. ALPHEN. Melk op school. Alhier is op dc O.L. school aan de Schoolstraat bij wijze van proef voor den tijd van 1 ifïaand ln toepassing gebracht, het verstrekken van melk aan de kinderen. lederen morgen ln het speel kwartier wordt aan elk kind voor 1/4 liter melk verstrekt. De ouders die zulks kun nen betalen, vergoeden hiervoor 10 ct. per kind per week. terwijl anderen zulks IcostelOQs ontvangen. Uitvoering „Leo XIII". Door de R.K. Muzlekverg. Leo XIII werd onder leiding van den directeur den heer S. Theelen uit Lelden in de St. Jozefzaal een uitvoering gegeven 'n z.g. Bonte avodn De belangstelling was zeer groot. Na opening speelde het muziekkorps een zestal muzieknummers, waarvan de ver tolking zeer goed was. Een aanhoudend applaus bleek, dat de gegeven muziek door de aanwezigen zeer werd geappre cieerd Daarna volgde het humoristische gedeelte, dat groote hilariteit teweeg bracht en het publiek dikwijls deed scha terlachen. Na de pauze speelde de directeur zelf een keurige plano-solo, waarvan de ultvoring subliem was. Het verdere van den avond werd afgewisseld met het op treden van een clown en de opvoering van de klucht „De Boemel Baron". Men heeft zich kostelijk geamuseerd! Bijeenkomst Ned. Prot.-Bond afdeeling Alphen a.d. Rijn. Wel zelden heeft het bestuur v. d. Ned. Prot. Bond zijn leden een zóó goeden avond gegeven als ditmaal het geval was. De Nutszaal had beter bezet kunnen zijn. De bond had zich de medewerking verze kerd van den heer Jac. van Elsacker te Rotterdam; mej. ds. A. G. Günther te Zwammeèdam, terwijl het Zangkoor.van den bond onder leiding van den heer J. L. J. Galllard, eveneens aanwezig was. Nadat dr. J. P. Cannegleter als voorzit ter de aanwezigen had welkom geheeten en zich speciaal tot de medewerkers had gericht, had het zangkoor tot taak de juiste sfeer te scheppen door het zingen van Mozart's „Wiegenlied" dat onder dood- sche stilte werd aangehoord. Hierna was de beurt aan den heer Elsacker, welke optrad met enkele religieuse gedichten en proza-schetsen, waarmede h- direct wist te boeien. Vervolgens gaf mej. ds. Gün ther een inleiding over „Den Spyeghelder Saelicheyt van Elckerbyc", welk bekend en mooi Middeleeuwsche werk na de pauze door den heer Van Elsacker werd voorge dragen, doch waarover mej. ds. G. tot beter begrijpen van enkele uitdrukkingen, een en ander uiteenzette. Wederom liet het zangkoor zich op zeer verdienstelijke wijze hooren. Wat de heer Elsacker daar na gaf. bewees zijn buitengewone gave als voordrachtkunstenaar. Hij hield zijn hoor ders tot het einde toe in zijn boeiende greep gebannen. Zeer goed paste het zang koor zich na afloop met een slotlied hij de voordracht aan, waarmede deze hoog staande avond teneinde was. Dr. Canne- gieter was de laatste die met een warm slotwoord namens de aanwezigen dank bracht aan den heer Elsacker en het koor, die er in geslaagd waren dezen avond te maken tot een, waaraan met voldoe ning zal worden teruggedacht, In de St. Jozephzaal had een bijeen komst plaats met als doel om een afdee ling te stichten van den RK. Bond voor Groote Gezinnen. De bijeenkomst werd geopend door den heer Veltman. De ver gadering was druk bezocht en werd bij gewoond door den deken. Als spreker trad op pater Jansen, die o.m. besprak om te komen en te werken aan de totstand koming van een eigen Kath. filmwezen. Voor en na de pauze draaiden eenige films, terwijl van de gelegenheid om zich als lid der te stichten afdeeling op te geven reeds doop zeer velen gebruik werd gemaakt. Als bate van de lezing van de Verg. v. Ned. Huisvrouwen afd. Alphen, kon aan het pl. crisis-comité een bedrag van f. 80 worden afgedragen. Wegens drukke ambtsbezigheden heeft de heer A. J. Dekker als voorzitter van de Oranje Garde alhier bedankt. De raad van toezicht heeft in deze vacature voorzien door de benoeming van den heer J. Overduin. Van gemeentewege is een aanvang gemaakt niet de doortrekking van de Stevinstraatv. Velzenstraat, waardoor dus mede met deze straat een verbinding tot stand komt met het Visserpark. Voor de bewoners dezer nieuwe straat een belang rijke verbetering, terwijl het geheel daar door een aardig aanzien zal krijgen. BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Alida Elizabeth, d. van P. v. d. Wolf en A. den Drijver Alphonsus Theo doras Joseph, z. van C. J. A. v. Koppen en E. J. J. Sanders Jan, z. van J. P. v. d. Broek en P. H. Hoogendoom Nicolaas, z. van N. Koster en N. G. v. Schaljck Geertraida, d. van L. v. Oijen en M. Ever ting Matthijs, z. van M. v Tienhoven en C. Vermeul Elizabeth Christina, d. van A. Soet en C. Lapair. Getrouwd: J. Verweij 24 j. en J. v. Oost- rom 24 j. C. Th. V. Holstein 27 j. en W. H. v. d. Voort 26 j. Overleden: J. Vreeswijk wed. van J. Nleuwesteeg 82 j. Nicolaas Mesman 88 j. Gevonden: gouden halskettingtje met tonsluiting, rozenkrans, huissleutel, belas- tingrijwielmerk en parapluie. Inlichtingen politiebureau. LEIDERDORP. Opening Bazaar Crisiscomité. Onder groote belangstelling werd door burgemeester Brug de bazaar ten bate van het Crisiscomité geopend, Spr. begon met er op te wijzen, dat het er met de kas van het plaatselijk crisiscomité niet al te best voorstaat. Als beste middel om hierin verandering te brengen is dezen bazaar op touw gezet. Met de voorbereiding is heden, Stadszaal: 4de Volksbijeenkomst. 8 uur nam. - - - Oegstgeest (Geref. Kerk)Spr. me] De Witte, 8 uur nam. Donderdag. Leger des Hells: Spr. ds. Kutlmaa. 8 uur nam. Nutszaal: Ver. tot bev. der Bouwkunst Spr. de heer Strletman. 8 uur nam. Vrijdag. Volkshuis: Film Arbeidersver. voor Lljfc. vetrbrandlng. 8'/< uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uur nam. .Flying down to Rio" Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Brecstraat, 8 uur nam. .Bolero". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Casino-theater. Hoogewoerd 49.8u.njn, „De orkaanexpress". Zondagnam. 4 uur en 8 uur, Lldn-Theater, Steenstraat 39.8i/,' u. nam „Dood water" Zondag nam. 2 uur, 4Vi uur en 8 u. 15. Woensdag- en Zaterdagnam. 2</t uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor moeilijks kinderen. Halfdrie tot halfvier. Inenting tegen dlphterie 45 uur nam. Woensdags: Inst v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld". echter van nam. 8 uur tot vjn. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 18 tot en met Zondag 24 Februari a.s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523 en C. van Zijp, Wilhelmlnapark 8, Oegst geest, telef. 274. heel wat arbeid verricht. In de commis sies hadden eenige dames en heeren zit ting genomen, maar hoofdzakelijk hebben de dames het vele werk gedaan. Spreker brengt dank aan allen, ook buiten onze gemeente, die aan het welslagen hun me dewerking verleenden. Waar de medewerking zoo algemeen ls, durft spr. ook op een gunstig eindresul taat te rekenen. HIJ wekte de aanwezigen op, waar het hier gaat om leniging van den nood van medeburgers, hart en beurs wijd te openen. Spr. eindigde met een woord van hulde aan Prinses Juliana, die het initiatief nam voor de oprichting van het Nat. Crisiscomité en door welk initia tief ook dit plaatselijk Crisiscomité tot stand kwam. Na dit openingswoord weid het le couplet v^n het Wilhelmus gezon gen. Bij een rondgang langs de verschil lende stands konden wij ons overtuigen van de enorme sorteering op velerlei ge bied. Te veel om aan een opsomming te beginnen. Daarbij zijn de prijzen, voor zoover wij het kunnen bekijken, verbazend laag. Ook de attracties zijn vele. Wij twij felen ook niet, of deze bazaar zal een suc ces worden. De bazaar wordt gehouden ln lokalen der openbare school telkens na middags van 25 en van 711 uur. Morgenavond van 711 uur eindver koop en prijsuitreiking. NIEUW-VENNEP, De cotieete voor de Chr. Jeugdorga; nisatie in de Ned. Herv. Kerk heeft f.35 opgebracht. OUDE-WETERING. Oprichting R.K. Middenstandsver. In Hotel Klein alhier had een bijeen komst van R.K. Middenstanders plaats, welke ten doel had om te komen tot op richting van een plaatselijke afd. Deze bijeenkomst stond onder leiding van den heer J. C. de Jong. Vrijwel alle midden standers hadden aan den oproep om ter vergadering te komen gevolg gegeven. Na een kort Inleidend woord van pastpor Aarts, werd het woord verleend aan den heer Mol van het Diocesaan Bureau, die in een vlot en goed gedocumenteerd be toog de noodzakelijkheid van aansluiting van alle R.K. Middenstanders aantoonde. Spr. behandelde de vele en zware moei lijkheden, waarmede deze belangrijke groep dr bevolking heeft te kampen, en gaf vervolgens een beeld van de actie en de kracht, welke thans van den Reorgani seerden R.K. Middenstand over het ge heele land uitgaat. Bovendien ls organi satie ook de uitdrukkelijke wensch van het Episcopaat. Ten slotte somde spr. nog verschillende materieele voordeelen op, welke de organi satie biedt. Na deze met groote aandacht gevolgde rede, volgde gedachtenwisseling. Staande de vergadering gaven zich personen als lid van de te stichten afd. op. terwijl een belangrijk aantal zich nog wenschte te beraden. Aan het slot der vergadering sprak pastoor Aarts de ver wachting uit. dat degenen, die hun be slissing nog in beraad hadden gehouoep op de volgende vergadering, wanneer w definitieve oprichting zal worden overge gaan zich ook allen zouden aansluiten. Hierna sluiting.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6