ASPIRIN K, W. Bijenkorf, Katwijk aan Zee LEIDSCH DAGPLAD - Tweede Blad Donderdag 14 Februari 1935 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. Dat ofoefr AALSMEER. f Jaarvergadering Naai- en Knipschool. Deze vereeniging hield haar jaarverga dering in de school aan de Hadleystraat. De voorzitster, mevr. Mannesv. d. Wal, sprak een hartelijk welkomstwoord tot de talrijk opgekomenen. Het personeel der school, onder leiding der directrice, mej. Bekker, werd voor zijn arbeid dank ge bracht. 1934 was een goed jaar voor het nijverheidsonderwijs. De secretaresse, mevr. Ritsema, gal ver slag over het afgeloopen jaar. waarop met veel voldoening kan teruggezien wor den. De voorzitster dankte de secretaresse, waarna de pennlngmeesteresse, mevr. M. KeessenHarmsen. haar uitgebreid ver slag gaf. Mevr wed. M. VeerKoudijs bracht namens de linancieele commissie rapport uit: het beheer was volkomen in orde bevonden, waarvoor de voorzitster de pennlngmeesteresse hartelijk dankte. Volgde bestuursverkiezingen. Mevrouw Baardse had, wegens ziekte, bedankt. In haar plaats werd gekozen mevr de wed. Veer—Koudijs. De voorzitster dankte me vrouw Baardse voor haar arbeid in het belang der school. Vervolgens werden bij acclamatie her kozen: mevr. Mannesv. d. Wal, mevr. De Wilde en mevr KeessenHarmsen. De voorzitster deelde mede. dat 't bestuur voornemens is, om samenkomsten te or- ganiseeren voor vrouwen uit die gezin nen, welke het zwaarst door de economi sche crisis getroffen zijn. De bedoeling is den vrouwen te leeren. om haar schrale huishoudgeld zoo breed mogelijk uit te passen: haar gezin zoo economisch mogelijk te besturen. De lee- raressen ders chool hebben zich geheel be langeloos beschikbaar gesteld om bedoel de samenkomsten te lelden. Hierna hield mevr. WegenerSleeswijk een rede over: „De zedelijke opvoeding van onze meisjes". Nadat mevr Mannesv. d. Wal de spr. hartelijk dank had gebracht, volgde sluiting. BENTHUIZEN. Ledenvergadering „School met den Bijbel." De voorzitter de heer S. van Gaaien, opende met te laten zingen van Ps. 25 6 en gebed, waarna hij voorlas Fillppenzen 2. Daarna worden notulen en jaarverslag goedgekeurd. Vervolgens werd rekening en verantwoording gedaan door den pen ningmeester den heer L. Slootmaker, waar uit bleek dat er een batig saldo was van f. 325. Daarna wordt door den voorz. de begrooting 1935 aan de leden ter goed keuring aangeboden. Na bespreking wordt deze onveranderd vastgesteld. Vervolgens wordt overgegaan tot uitloting van 3 ren- telooze aandeelen. Uitgeloot werden de nummers: 4, 19 en 64. Na bespreking werd besloten op Vrijdag 22 Febr. a s. een ouder avond te houden, waarin de heeren M. Idema, L. Paul en A. P. Langeveld, het woord zullen voeren. Besloten werd tot geheele vernieuwing van de ambtswonng van het hoofd der school. De voorz. sluit met een woord van dank de vergadering, terwijl de heer W. Qualm eindigt met dankgebed. HAARLEMMERMEER. Geslaagde Rui teravond. De landelijke Rij vereeniging „Kapitein v. d. Wal" te Hoofddorp gaf een feest avond waaraan het dubbelmannenkwar- tet „O. K. G.", onder leiding van den heer F. van Staveren te Nieuw Vennep, en de Freds-olo-Fellow Band hun mede werking verleenden. De voorzitter opende dezen avond en heette alle aanwezigen welkom. Nadat de Band en O. K. G. zich hadden laten hooren, kreeg luitenant Pa- hud de Mortanges, de gelegenheid de film, te vertoonen van de Olympische spelen te Los-Angelos. Met veel aandacht werd de film gevolgd, waarna O. K. G. zich weer liet hooren. Na het officieele gedeelte bleef men nog een poosje gezellig bijeen. Auto tegen een boom gereden. Toen de heer K. zich gisteravond in de R.K. kerk bevond te Hoofddorp, hebben onbekenden zijn auto, die op het kerk plein was geparkeerd weg gereden. Daar zij de stuurkunde blijkbaar niet goed meester waren, reed de auto tegen een boom, waardoor zij licht beschadigd werd. Men zoekt de daders. De politie te Hoofddorp heeft zekeren J. de V. aangehouden en in arrest gesteld, die nog eenige dagen hechtenis moest ondergaan. Hoe gevaarlijk het is, als kinderen met een kattepult spelen, ondervond bak ker Mesman te Hoofddorp. Door dit ge vaarlijk speelgoed, werd bij hem een win kelruit stukgeschoten. In verband met de in de Badhoeve buurt te Rijk alhier, ingevolge besluit van den Kerkeraad der Herv. gemeente Haar lemmermeer, bij wijze van proef gehou den kerkdiensten, vernemen we, dat in deze omgeving stemmen zijn opgegaan, om deze diensten, die voorloopig eens per maand zouden worden gehouden, tot zoo mogelijk, iedere week uit te breiden. In de vergadering van het college van kerkvoogden der Herv. Kerk te Haarlem mermeer (Hoofddorp), hetwelk door het aannemen der benoeming door den heer H. L. Knoop, weder voltallig was geworden, werd in de plaats van den heer K. Kiste- maker, die als zoodanig ongeveer 40 jaar had gefungeerd, aangewezen de heer J. T. L. Verbeek, terwijl de heer G. C van Aren- donk, zich bereid verklaarde het secre tariaat te blijven waarnemen. KATWIJK. Loop der Bevolking. Leidsche Kaas, jong p. pond 11 ct. Leidsche Kaas, belegen p. pond 17 ct. Goudschc Kaas, 30 p. pond 19 ct. Goudsche Kaas. volvet p. pond 25 ct. Choco Hagelslag »/i pond 11 ct. Pindakaas pondspot 9—13 ct. Rietsuikerstroop2 pond 25 ct. Rietsuikerstroop Kiloblik 27 ct. Appelstroop p. pond 19 ct. Appelstroop Kiloblik 35 ct. Koek Kransjesp. pond 2327 ct. Reclame Zandsprits p. pond 29 ct. Brusselsche Kermis p. pond 25 ct. Straffe Pepermunt, extra strong, 'It p. 21 c. Stophoest per '/t pond 21 ct. VRIJDAG en ZATERDAG KOOPJESDAG Pondspak Custard 15 ct. 2 ons Rumboonen 15 ct. 3^- Profiteert hiervan Paul Krugerstraat 28 Zuidstraat 3 4155a schans thans Zeehospitium KI. Klok en gez., van Leiden thans R v. Limb.str. 2 A. M. Verkley van Oegstgeest thans Wassen.weg 5b M V. Hennv van Amsterdam thans Badstraat 1 M. C. v.. Tol van H en Lage Zwaluwe thans Valkenb.weg 13 H J. Steenman van Rijnsburg thans Zeeweg 22 J. v Duin van Noordwijk thans Jn Tooropstr.' 14 A. Gufjt van Den Haag, thans 2e W. Taat- straat 20 W. G. v d. List van Haarlem thans V. Wassen kade 56 A. A. Carsjens van Smalkngerland thans de Landas Wyborchstr. 2 W. Plas van Enschede thans Zwanenburgstr. 4. Vertrokken: J. de Vreugd naar Rotter dam, Gr. Florisstr. 9b D. C Overduin naar N.O. Indië Jb. Kulk en echtgte naar Llmuiden, Trawlkade 30 H G. Spak- man van Rotterdam, Beijerlandschestr. 28 C. J. Visser naar R'dam, Borgesinsstr. 95b M. Jellema naar R'dam, Iependaal 161 J. W. L. Scheltema naar Zwolle, da Oostastr. 8 M. Krijgsman n. Rijns- burg, Heerenweg 29 J. A. v Schalk n. Nijmegen, Ericastr. 9, Hees J. Neuhold naar Dultsehland G. Kuijt naar Laren (N.H.) Sanatorium. KATWIJK AAN DEN RIJN. Jubileum der slagersvereeniging „Katwijk en Omstreken". De slagersver. „Katwijk en Omstreken" vierde op geanimeerde wijze het 12'/i-jarig bestaan met een feest- en propagandaver- gadering in „De Roskam". De voorzitter, de heer B. de Jong, opende met 'n woord van welkom aan de leden met hun echt- genooten, aan het eerelid den heer A, van Klaveren, den heer De Graaf te Noord- wijk, hoofd van den Keuringsdienst Noord- wijk-Katwijk", den heer Halsteijn, onder- keurmeester en diens echtgenoote, den heer Rietveld, propagandist van den Ned. Slagershond. Dab de heeren De Graaf en Halsteijn aanwezig waren, getuigde, aldus spr., van een goede verstandhouding van den keuringsdienst en de slagers. Door die goede verhouding en het feit. dat ge noemde heeren steeds voor de slagers klaar staan, loopt hier alles uitstekend. Een extra woord van welkom aan de dames. Vervolgens aan den heer Rietveld te Utrecht, propagandist van den Bond, die steeds voor leder lid klaar staat. De voor zitter spoorde aan tot aansluiting van alle slagers De heer De Graaf, hoofd van den keu ringsdienst. sprak woorden van waardee ring voor de uttnoodiging. Spr. bracht de groeten van de collega's uit Noordwijk en bood de vereeniging een mooie voorzit tershamer aan. De heer Rietveld uit Utrcht tershamer aan. De heer Rietveld uit Utrecht hoofdbestuur en bood namens dit bestuur een bloemstuk aan. Na een kort gezellig samenzijn verkreeg de heer Rietveld het woord voor 't houden van een propaganda-rede. Dat deze met volle aandacht werd gevolgd behoeft geen betoog voor wie den heer Rietveld kennen. Een dankbaar applaus mocht deze dan ook inoogsten. Dan kregen wij nog de film „De Nederlandsche Slagersvakschool". Door de uitgebreidheid van 't programma kon deze film niet geheel worden gegeven, doch wat de aanwezigen ervan te zien kregen was Interessant, leerzaam, mooi. De humorist voor den avond, de heer Pierre Leenhouts, kweet zich op schitte rende wijze van zijn taak. De lachbuien waren niet van de lucht. De heer L. J. v. d. Valk vulde de pauze met pianomuziek. Vermeld zij nog, dat behalve het Bonds lied nog gezongen en gebisseerd werd een „Feestlied ter gelegenheid van het 12'/i- Jafig bestaan der Slagersver. Katwijk en O." Het was een der echtgenooten van de slagers, die zich verdienstelijk gemaakt had door het samenstellen hiervan. In deze coupletten werd het vereenigingsleven uit het afgeloopen tijdvak zeer mooi weerge geven. Het was een prachtavond, die den on- derlingen band ongetwijfeld zal hebben versterkt. o KATWIJK AAN ZEE. Aanvaring. De motorlogger K W. 95 ls te IJmulden bij het verhalen in de visschershaven in aanvaring geweest met den motorlogger KW 22 Eerstgenoemd schip bekwam daarbij ernstige schade aan den voorsteven en zal eerst gerepareerd moeten worden alvorens weer ter visscherij te kunnen uit varen. Ingekomen: H. M T van der Voort, van Weert, thans Overrijn 7 J. Huis man en gezin van Wassenaar, thans Duinstr. 59: T Alferink van Amsterdam thans Zeehospitium G. Dik van Nieuwe- LISSE. Rede ds. van der Bos. Op uitnoodiging der Geref. Jongel. Ver. en Meisjes Ver. alhier trad in de Geref. Kerk op ds. van der Bos van Oude Wete ring. Spreker had als onderwerp „Kennen en belijden." In zijn rede deed sprekeT uitkomen dat tot ieder de vraag komt: wat dunkt u van de Christus? Met deze vraag hebben wij ernst te maken in ons leven. Is Jezus ook het middelpunt van uw j persoonlijk leven? Dan moet gebroken worden met de zonde en Gods Woord als ons eenlg richtsnoer voor ons leven wor den aanvaard. Spreker wees in zijn rede op de noodzakelijkheid tot beginselstudie maar niet minder op beleving der begin selen. Na deze ernstige rede sprak dr. Ruys een kort slotwoord waarna met dankzegging geëindigd werd. Als werkloos stonden in de afgeloo pen week ingeschreven 588 personen ivorig jaar 590.) NOORDWIJK. Feestavond „Noordwijksehe Reddingsbrigade". De groote zaal van hotel „Royal" was tot in de uiterste hoeken bezet, ter gele genheid van den feestavond van bovenge noemde brigade. De revue „Dat had je nooit gedacht" die dezen avond werd ge geven, werd zoowel voor den samensteller, den heer J. Westgeest, als de spelers, een groot succes. De avond werd geopend door den voorzitter der N.R.B. dr. Hermanides, die allen hartelijk welkom heette, in het bijzonder de vertegenwoordigers van het gemeentebestuur weth. E. de Witt en de gemeente-secretaris den heer Delen, als mede de vertegenwoordigers van diverse brigades uit de omgeving. Spr. zette hier na uiteen het doel en streven der N.R.B. Hierna werd genoemde revue opgevoerd. De verschillende op Noordwijk betrek king hebbende aardige tafereelen werden met een verrassende visie uitgebeeld. Dr. Hermanides dankte de feestcommissie voor haar omvangrijk werk: onder zeer grooten dank bood spreker den vervaardi ger der revue den heer J. Westgeest als mede den heer en mevr v. d. Wilk bloe menmanden aan. Terwijl de spelers de heer en mevr. v. d. Wilk voor hun vele opofferingen hulde brachten. Ook de spelers werd dank gebracht. Een tombola en een gezellig bal besloten dezen welgeslaagden avond. NOORDWIJKERHOUT. De R.K. Middenstandsvereen. ,,St. Jozef" hield haar jaarvergadering in hotel „Gouwenberg". De nieuwe geestelijke advi seur, kapelaan Kleyn werd op plechtige wijze geïnstalleerd. Hierna werd de avond gezellig gepasseerd met het houden van voordrachten en lezingen. De afd. Noordwijkerhout van den R.K. Volksbond hield haar vierden cursus avond. Als spr trad op de heer Ant. J. M. Aengenent, districtsbestuurder van den R.K. Volksbond met het onderwerp: „De taak der standsorganisatie In de toe komst". Ook waren vele vrouwen aan wezig. o OEGSTGEEST. Ds. de Bondt over „De tragiek van het Heidendom". Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der Jongelings-Vereen. op G.G. „De Heere is onze Banier" alhier werd een herden- Idngssamenkamst ln de Geref. Kerk ge houden. De voorz., de heer H. Veenstra, opende met het laten zingen van Ps. 138 1 waarna hij in gebed voorging. Hij las Hand. 17 22-34 Na een woord van wel kom, speciaal tot ds. A. de Bondt van Den Haag, die als spreker zou optreden schetste spr. de moeilijkheden die ook de J.V. te Oegstgeest niet gespaard zijn gebleven. Daarna kreeg ds. A. de Bondt het woord, die sprak over „De tragiek van het hei dendom". Spr. teekende de groote schat, die wij als Christenen hebben in onzen Christus. Ook de heidenen weten dat er een verloren paradijs is geweest, maar zij weten niet dat men door Christus toe gang kan krijgen tot het nieuwe herwon nen paradijs. Spr. wilde deze tragiek van het heidendom aantoonen, aan de hand van het Gilgamisch epos. Hij gaf een be schrijving van het ontstaan van dit epos, benevens een korte beschrijving waaruit bleek, dat dit de geschiedenis is van een Godmensch, Gilgamesh genaamd. Spr. teekende verder den donkeren kant van het heidendom en het licht dat God ons door zijn openbaring geschonken heeft stelde hij er tegenover. Doch de tragiek van het heidendom ligt niet alleen in de godenleer. Ook in het persoonlijk leven blijkt dit. Het geheele leven der heidenen is ijdelheid der ijdel- heden. Daartegenover stelde spr. weer het evangelie Christus. Ons leven is vol licht Het leven met zijn tragiek kunnen wij ten volle aan. Wij zijn ook hierin meer dan overwinners. Het gaat steeds in stij gende lijn. Het heidendom heeft getracht om den kloof tusschen God en de men- schen te overbruggen. Zij heeft dit trach ten op te lossen door het scheppen van Godmenschen en halfgoden. Doch zij heb ben getast maar niet gevonden. Ook hier tegenover staat weer het Evangelie dat Christus geeft als de eenige middelaar tusschen God en de menschen. Nadat gemeenschappelijk was gezongen Ps. 89 3, 4 en 9, ving ds. A. de Bondt de tweede helft van zijn rede aan. Hij be handelde de zes nog restende tafelen. Daarna wees spr. op den tijd van Abra ham, die ook wel dit heldengedicht zal gekend hebben Het doodenrijk, wat Gilgamesh zocht om bij zijn voorvader te komen, behoeven wij niet te zoeken want wij zitten er midden in. Het eeuwige leven echter, dat Gilga mesh niet kreeg heeft God ons geschon ken in Christus Ook de jongelingen zoo wel als de ouderen hooren het van Chris tus: Mijn zoon. het eeuwige leven is U bereid". Spr. schetste het verbond dat God met Noach gesloten heeft en daarna met Abraham het verbond der besnijdenis, wat nu geworden is een verbond der doop. Volgens het Bijbelwoord zijn de jonge lingen sterk, niet de sterkte van Gilgamesh maar de sterkte die God ons heeft ge schonken door zijn overwinning van den booze. Wij staan in het testament van Christus en hebben recht op het eeuwige leven. Ds. A. de Bondt ging daarna voor in dankgebed. De vergadering werd geslo ten met het zingen van twee coupletten van het Bondslied. Propaganda Jeugdgilde. In „Irene" is een propaganda-avond gehouden van het Jeugdgilde, geopend door ds. T. J. Jansen Schoonhoven, die verzocht te zingen Gez. 194 1 en 5, waar na hy voorging in gebed. Vervolgens riep spr. allen een hartelijk welkom toe en sprak zyn groote vreugde uit over de enorme belangstelling. In 't byzonder riep spr. welkom tot de leiders van het Centr. Jeugd Comité, en leiders-commissie, eenige leden van den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente en verschillende afgevaardigden van afdee- llngen uit de omgeving. Een ernstig woord richtte spr. tot de Jonge menschen, hier aanwezig, die tot heden nog niet zyn aangesloten tot een der Jeugdafdeelingen en wekte hun hier toe op. Hierna zag hy terug op hetgeen in het afgeloopen Jaar tot stand is gekomen w.o. het nieuwe sportterrein, de reeds gedeel- teiyke verbouwing van „Irene" dat dit jaar door het C.J.C. in gebruik is geno men. Als laatste feit noemde spr. het uitge komen Glldeblad hetgeen wyst op de levensvatbaarheid van het jeugdwerk in de gemeente, ons door God geschonken en waarvoor wy dankbaar moeten zyn. Daarna werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het programma. Als eerste nummer werd opgevoerd „Kampavontuur" door eenige jongens van de Jongensclub, waarin wy konden zien hoe de jongens hun vacantie doorbren gen. Hierna werd opgevoerd het gebaren spel „de Tooverflult" door eenige Drie hoekmeisjes, waarop volgde „Om biyd- schap" door meisjes van de Meisjesver. „Maria Martha". Dit was een stuk met diepe beteekenls en het werd dan ook met stille aandacht gevolgd. Een woord van hulde komt zeker toe aan de hoofdpersonen de dames E. van Leeuwen en S Voets. Het tweede gedeelte werd Ingezet met de uitvoering van de .Klompendans", door een 10-tal meisjes van de Driehoek club. De N.M.C.-Voortrekkers voerden tot slot op een N.M.C.-Revue, welk nummer met luid applaus werd beloond, een waardig slot van den avond was. Ds. Jansen Schoonhoven zette het doel van het N.M.C.-werk uiteen. De heer Van Mameren dankte aan het einde allen die hadden medegewerkt aan het welslagen van den avond in 't byzon der aan de heeren Nonhebei en Kort. Tot slot werd gezongen: ,,'k Wil U o God myn dank betalen", waarop gebed volgde, wy vermelden nog de muzikale medewerking van A. Koppier (piano). RIJNSBURG. Jaarvergadering Vereeniging „Draagt elkanders lasten". De voorzitter ds. Peter opende de byeen- komst, nadat gezongen was ps. 138 1, met gebed en las daarna Galaten 6 1-11. Spr. wees op de voor velen moeiiyke tydsom- standlgheden, welke door God den men schen worden opgelegd. Juist nu komt het karakter der Vereeniging, het dragen van elkanders lasten heeriyk tot zyn recht. De secretaris, dr. H. G. Jonker, las de notulen, welke onveranderd werden goed gekeurd. Het jaarverslag spreekt van een opge wekt vereenigingsleven. De tydsomstan- dlgheden hebben gelukkig nog weinig in vloed gehad. Er is in 1934 in tegenstelling met 1933 eenige winst gemaakt. Het aantal leden bedroeg 1 Januari 1935 3581 verdeeld over 771 gezinnen. Het leden tal nam toe met 113 omvattende 39 gezin nen. De secretaris merkte op, dat tot royeeren alleen ln uiterste noodzaak wordt overge gaan en bovendien wordt elk geval door het Bestuur nauwkeurig beoordeeld. Het aantal verpleegdagen bedroeg in '34, 1426 (iets minder dan ln '33). Verdeeld als volgt: Ac. Ziekenhuis 985 met 48 patiënten Diaconessenh'uis 225 met 11 patiënten; Anna kliniek 140 met 9 patiënten; Ellsa- bethsstichting 76 met 3 patiënten.. Dit is per patiënt gemiddeld 20 verpleegdagen. Van de ziekenauto werd 24 maal gebruik gemaakt: van een luxe auto 54 maal. Van het 1 Mei '34 Ingestelde operatiefonds, hebben 7 personen gebruik gemaakt. Toch ls de deelneming nog niet algemeen want van de 771 gezinnen zyn er 534 by aange sloten. De plaatseiyke vereeniging is aan gesloten by de Algemeene Vereeniging Ziekenzorg in Nederland. Aan het slot van zyn verslag dankt de secretaris allen, die op eenigerlei wyze aan den bloei der Vereeniging hebben mede gewerkt en roept Gods onmisbaren zegen in, voor de verdere arbeid. De penningmeester, de heer D. v. Biezen, geeft een uitgebreid overzicht van het financieel beheer. Hieruit bleek dat de in komsten bedroegen f. 7976.51 en de uit gaven f. 4771.18, dus dat er een batig saldo is van f. 3205.33. De algemeene reserve bedraagt f. 963.22. Namens de contróle commissie, rappor teert de heer Wessel, dat boeken en be scheiden ln de beste orde zyn bevonden. De aftr. bestuursleden, Jac. Kromhout, P. Kort Jr. en P. v. d. Mey worden met groote meerderheid herkozen en nemen hun be noeming aan. Tot leden der controlecommissie werden herbenoemd de heeren H. v. d. Pol, J. Wes sel en A. Driebergen By de bestuursmededeeling werd o.a. breedvoerig van gedachten gewisseld en het Bestuursvoorstel aangenomen om de gratificatie van den penningmeester te brengen van f. 100 op f. 200 per jaar. Gewe zen wordt op de toenemende werkzaam heden o.a. door de Instelling van het operatiefonds Onder instemming der vergadering werd medegedeeld, dat voortaan voor het nemen van Röntgen-foto's maximaal f. 10 vergoed zal worden, zonder contributiever- hooging. Met nadruk wijst de secretaris er op, dat elk lid voortaan verplicht is, by opname in het Ac. Ziekenhuis naast het bewüs van den administrateur van die inrichting ook de contributiekaart aan den penningmees ter over te leggen. Van de rondvraag werd druk gebruik gemaakt. Na het zingen van den avondzang sloot ds. Peter met dankgebed. HEDEN Katwyk a. Zee (Gemeentezaal)' Geref. Bond. Spr. ds. Mulder van Hoeve laken. Vrijdag. Prediker: Spr. K. Erlecke over heil 1000-jarig rijk; 8 1/4 uur nam. K a t w y k-a a a n-Z e e (Casa Cara)' Jaarverg. Katwyksche Ziekenverpleging11 T/t uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. I „Op hoop van Zegen." Woensdag en Zaterdag nam, 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater. Breestraat, 8 uur nao, "Ik ben Suzanne." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, I Casino-theater. Hoogewoerd 49.8u, na. „In den greep der duisternis." Zondagnam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater, Steenstraat 81/4 u. naa I „De kat en de viool." Zondag nam. 2 uur, 4uur en 8 n. 15, Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/> uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag et I nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter vat nam. 8 uur tot vm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der I apotheken wordt van Maandag 11 tot en I met Zondae 17 Febr. a.s waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hooge- woerd 171. telef 502; D. J. van Drlesum, I Mare 110, telef. 406 en C. van Zyp, WU- helmlnapark 8 Oegstgeest. telef. 274. RECLAME- Niet alleen pijn verzachten, maar bestrijden: het product van vertrouwen. Vergadering Ned. Chr. Landarbeiders hond, Deze Vereeniging hield een druk be zochte byeenkomst, welke door den heer G. v. Duin werd geopend. Allereerst werd een schryven van hetl Hoofdbestuur behandeld, waarin werd 1 medegedeeld, dat een onderhoud is aange-1 vraagd met B en W. inzake de inhouding I op de steunuitkeering van 1 ct. per Rijn-1 landsche Roede. Het jaarverslag van den secretaris wees een styglng van het leden tal aan van 17. De penningmeester gaf- een overzicht van de financiën, waaruit bleek dat ont- vangen was in '34 f. 6040.60 en uitgegeven f. 6022.60, dus een batig saldo van f. 18 Daarna werd bij stemming een lid voor I de ledenraad aangewezen. De stembriefjes I werden ongeopend en verzegeld aan bet districtbestuur opgezonden. Aan het gemeentebestuur is een aan-1 vrage gericht om over te gaan tot het ver- strekken van goedkoope groenten. Na breedvoerige besprekingen werd be-1 sloten niet over te gaan tot het inrichten I van een z.g.n. Volksvergaarkeuken, daar I hieraan te veel bezwaren zyn verbonden. Ten opzichte van de werkverschaffing werd geklaagd over de weinige verdiensten I Na rondvraag volgde sluiting door de heef C. v. Delft Azn. met dankgebed. SASSENHEIM. Vergadering Ingelanden. In het hotel „Het Bruine Paard" werdl de jaariyksche ingelandenvergadering gf' I houden van den Floris Schouten Vrou-1 wenpolder. Bij opening door den voorzitter, dan I heer E. J. Speelman, waren aanwezig Ingelanden, die in totaal konden uitbren gen 53 stemmen. Door den secretaris wer dén de notulen van de op 20 Febr. li" gehouden Ingelandenvergadering voorge lezen en vastgesteld. De rekening over 1934 werd na bespre king en toelichting vastgesteld ais volgt: aan inkomsten op f. 4.904.747: er. aan uk- gaven op f. 3.592.71, zoodat het batig sa# ever 1934 bedroeg f. 1,312.03'/.. De omaag bedroeg over 1934 per H A. f. 12.—. grootte van den polder is 192.32.42 Hl. zoodat het kohier sloot met een bedrag van f. 2.307.89. De overige Inkomsten wa ren: het batig saldo op 1 Januari 193', voor bemaling bydrage door den Kool polder, aandeel in de opbrengst wegers vaarvergunningen ln de Sassenheimer- vaart enz. Door de Commissie voor net nazien van de Rekening over 1934, bedoekt bij artikel 136 van het Alg. Folderregle ment voor de Provincie Zuid-Holland, wero rapport uitgebracht over haar bevinoin- gen. De rekening was na een nauwkeurige en doelmatige controle in orde bevonden- Voor het nazien van de Rekening over 1935 werd dezelfde Commissie benoemd en tot plaatsvervangende leden de heeren o. Slegtkamp, Nic. Breedyk en J. P. Warmer- dam. De begrooting voor 1935 werd vastge steld aan inkomsten en uitgaven op f. 4.905.45'/!. De post „onvoorzien", z'J™. het geraamde batig saldo op 31 Decern»® 1935. werd begroot op f866.77'/i. De om slag werd geraamd voor 1935 op H.A., derhalve een verlaging van f-J_-^ per H.A., welke ongetwyfeld als een»me!i vallertje" kan worden beschouwd. kohier sloot met een totaalbedrag f. 1.730.92. De vergadering besloot met ak st de Ingelanden, die nog achterstallig polderlasten moeten betalen, te doen 'e volgen. Vervolgens deelde de voorzitter meo dat hy, aan de beurt van periodieke' treding zynde, zich niet meer bescMkou^

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6