goede het beste, LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 14 Februari 1935 We eisdm van het L GEMENGD NIEUWS. RADIOPROGRAMMA. ONZE TELEFOONNUMMERS: Redactie1507 Directie en Administr. 2500 RECLAME. 6264 daarom gebruiken sche en uitmuntende Nederlandsch product we altijd de practi- Maggi's Bouillon in kwaliteit aan de spits EEN OPLICHTER. Bij de politie te Amsterdam heeft een aantal families aangifte gedaan door een onbekend persoon in den Haag te zijn op gelicht. Het rolgende heeft zich. naar een onderzoek heeft uitgewezen voorgedaan. Sedert eenige maanden bevindt zich in Den Haag iemand, die er zijn werk van maakt, overlijdensadvertenties van bulten den Haag wonende nersonen na te gaan. Aan het ln de advertentie vermelde adres stuurde de man dan een Dakje onder rem bours. waarop een bedrag van f. 1.60 of f. 1.95 betaald moest worden. De nagelate nen. meenende, dat de overledene dit nog tijdens zijn leven had besteld, betaalden veelal en namen het pakje in ontvangst. Als afzender stond op het pakket vermeld: Uitgevers &CJ Ablec. doch ook schijnt eenige malen de naam van een te goeder naam bekend staande Ml) te zijn mis bruikt. Bil opening bleek dan. dat bet pakje niets meer bevatte dan een waardeloos boekje. Zoo werd bijv. JJ. Maandag bij een familie te Amsterdam zoon pakketje be zorgd Juist op het oogenblik. dat de be grafenisstoet zich voor de deur opstelde. Ook hier hebben de familieleden het rem- boursbedrag betaald De politie te Amsterdam heeft zich in verbinding gesteld met die in den Haag. en reeds is gebleken, dat den laatsten tijd een persoon regelmatig oude waardelooze boekjes bij een handelaar heeft opgekocht. Den dader heeft men echter nog niet te pakken. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. tVad.). o BRAND TE GRAVENPOLDER. Gistermiddag is het groote heerenhuls van Notaris Oele te Gravenpolder geheel uitgebrand De boeken konden evenwel ge red worden De schade wordt door ver zekering gedekt. De motorspuit uit Goes verleende assis tentie bij de bestrijding van dezen brand, welks oorzaak niet bekend ls. o OUDE VROUW ONDER EEN TRAM GERAAKT. Gisterochtend, even voor halfnegen. is de 80-jarige mej. G. van Hees, uit de Kui perstraat, bij het oversteken van den Schiedamschenweg te Rotterdam door een motorwagen van lijn 11 overreden. De bestuurder had haar niet zien komen, daar zij juist van achter een tramwagen, die in tegenovergestelde richting reed, op de baan kwam De vrouw werd zóó zwaar ge wond, dat zij onmiddellijk dood moet zijn geweest De tramwagen moest worden op gevijzeld. Het verkeer ondervond groote stagnati». „Hbld." o DRAMA TE SLAGHAREN. Dezer dagen werd te Slagharen het lijk gevonden, gelijk reeds gemeld, van den be jaarden F. van Os Het onderzoek heeft thans uitgewezen dat er sprake is van moord. Van den dader ontbreekt ieder spoor. o GAS VERSTIKKING TE TILBURG. Gisteren werd de politie te Tilburg ge waarschuwd. dat men sinds eenige dagen den 66-jarigen alleenwonenden W. Bruens niet bulten had gezien. De politie ging de woning van den man binnen en vond hem dood op bed Hij bleek aan gasverstikklng te zijn overleden. In de keuken vond men een gaskraantje open staan. De dood moet reeds eenige dagen geleden zijn ingetreden. In den gang vond men achter de brievenbus de kranten van af Maandag zoodat men vermoed dat B. reeds Maandag of Zaterdag is overleden. o BU1TENLANDSCH GEMENGD. HET HAUPTMANN-PROCES. I DE DOODSTRAF UITGESPROKEN. De „Daily Telegraph" meldt uit Fle- mington, dat de behandeling van de moordzaak tegen Hauptmann een drama tisch einde heeft gevonden. De menigte bulten het gerechtsgebouw schreeuwde en tierde en eischte lynchrecht. Dit maakte den rechter, die het proces leidt, zoo boos. dat hij het bevel gaf, dat er een polltiecordon om het gebouw zou worden getrokken. Rechter Trenchard heeft na een rede. die een uur duurde en waarin hij nog maals de verklaringen der getuigen en de beweringen der verdediging resumeerde, de Jury opgedragen haar oordeel te vormen Trenchard verklaarde, dat wanneer de Juryleden van oordeel zijn, dat de be klaagde den moord bij de inbraak heeft gepleegd, al of niet bedoeld, er sprake is van „moord in den eersten graad"; hij zal dan schuldig moeten worden verklaard. Wanneer er gerechtvaardigde twijfel be staat, dat hij den moord gepleegd heeft, moet hij worden vrijgesproken. In het eerste geval, zoo niet de bedoeling van moord voorzat, kan levenslange ge vangenisstraf worden aanbevolen. Wan neer er twijfel bestaat aan zekere verkla ringen moet daarmede rekening gehouden worden. Na deze rede trokken de jury leden zich om kwart over elf terug om te beraadslagen. Nadat zij gedurende drie uren hadden beraadslaagd, lieten de acht mannen en vier vrouwen, die deel uitmaken van de jury. een lunch brengen Daarna werden de beraadslagingen voortgezet. De Jury heeft tenslotte Hauptmann schuldig bevonden De rechter heeft be paald, dat hij op den electrischen stoel zal worden gebracht De tijd van de terechtstelling is bepaald in de week aan vangende 18 Maart. DE ONDERGANG DER MACON. WAT DE OVERLEVENDEN VERTELLEN. Wiley, de commandant van de Macon, heeft van boord van het oorlogsschip, dat hem gered heeft, het volgende dra&dlooze telegram aan het departement van Marine te Washington gezonden: Op de hoogte van Point Sur. met noor delijken koers op een hoogte van 1260 meter, met een snelheid van 63 knoopen varende, hebben wij een panne gekregen. Ik geloof, dat de controle van het hoogte stuur losgescheurd is. Het schip helde met de boeg naar boven en steeg snel. Ik gaf het bevel alle ballast en brandstof te laten vallen. Vervolgens ontving ik de mede- deeling, dat de eerste gascel, en vervolgens ook de tweede verloren was. Ik trachtte het luchtschip in de nabij heid van een kruiser op de hoogte van Point Sur op het water te doen dalen, doch ik kon de oppervlakte eerst kort voor de landing zien. Het luchtschip kwam ten slotte op het water neer zonder snelheid te bezitten. Alle manschappen begaven zich in de gummibooten en daarna begon het schip te zinken. Er heerschte volmaakte orde, alle manschappen hadden den tijd reddinggordels aan te doen. In een interview zeide Wiley nog: ,1k gaf order, dat ieder de stuurgondel moest verlaten, voordat het schip zou zin ken. Tenslotte klom Ik uit een van de raampjes, sprong ln het water, waar de rubberbooten, welke door de bemanning tijdig waren gereed gemaakt, ronddreven, zwam er heen. klom er in, maar bleef ln de buurt van het wrak, omdat gezegd werd. dat er zich nog menschen bovenop en ln de neus van het schip bevonden". Alle overlevenden roemen de heldhaftig heid van de marconist Daily, die tot het laatste oogenblik aan zijn toestel bleef, of schoon de „Macon" reeds omlaag stortte. Hij heeft al dien tijd onophoudelijk S.OS- berlchten uitgezonden. Had hij dat niet gedaan, en aan de oorlogsschepen niet voortdurend de positie opgegeven, dan zou de redding der bemanning veel moeilijker zijn geweest. Nu konden de schepen veel vlugger naar de plaats van het ongeval stevenen en de schipbreukelingen opne men. Een paar oogenblikken voor hij van dertig meter hoogte ln zee sprong, heeft hij nog voor de laatste maal de positie van het luchtschip rondgeseind. Een levendige beschrijving van de laat ste minuten van het grootste luchtschip ter wereld heeft luitenant Campbell gegeven. „De commandant Wiley en ik, aldus Campbell, bevonden ons in de stuurcabine, toen de „Macon" met groote kracht op het water terechtkwam. Boy, zei Wlley, ik ge loof. dat het het beste is, dat we nu maar ln zee springen. Wij hadden de rubber reddinggordels omgedaan en sprongen ge lijktijdig. Ik zonk tamelijk diep en bij het bovenkomen stootte ik met mijn hoofd tegen het wrak van het luchtschip, waar door ik even mijn tegenwoordigheid van geest verloor. Ik dacht, dat ik zou ver drinken. doch Wiley, die zich op vijf meter afstand van mij bevond, zwom naar mij toe, pakte mij bij den kraag van mijn Jas en sleepte mij naar de reddingboot". Nader onderzoek. De vlootcommissie uit het Huis van Af gevaardigden heeft eenstemmig besloten een openbaar onderzoek naar de oorzaken van de ramp van de Macon ln te stellen, onmiddellijk na het reeds door de Marine Ingestelde onderzoek. Groot opzien ver wekte in dit verband een bericht uit Hart ford (Connecticut) volgens hetwelk Karl Arnsteln, cbef-lngenleur van de Good Year Zeppelin Maatschappij, Dinsdag, kort vóór het ongeluk van de Macon, ln een gerech telijke procedure verklaard heeft, dat de bij den bouw van de Macon gebruikte Amerika ansche materialen, niet de door de Duitsche constructeurs in 1928 vastgestelde kwaliteit gehad hebben. In de luchtvaartcommissie van het Amerikaansche Huis van Afgevaardigden heeft Wlnson, de voorzitter, gisteren ge zegd: „De ramp van de Macon beteekent het einde van het lichter-dan-de-lucht- prlnclpe voor legerdoelelnden; de inferiori teit tegenover de vliegmachine is nu af doende bewezen". Verklaring van Roosevelt. President Roosevelt heeft bepaald, dat voorloopig geen luchtschip ter vervanging zal worden gebouwd. Hij wees er op, dat men voor hetzelfde geld ongeveer 50 vlieg tuigen voor groote verkenningstochten kan bouwen. Men doet derhalve beter van den verderen bouw van luchtschepen af te zien. Dit beteekent niet noodzakelijkerwijze het einde van deze soort luchtvaartuigen ln de V S. De Amerikaansche regeering zal ook verder heliumgas blijven vervaardigen, op slaan en ter beschikking stellen van de geleerden der geheele wereld. Maar voor loopig zal de regeering geen luchtschepen voor militaire of wetenschappelijke doel einden vragen van het Congres. Een definitief besluit ln zake het gebruik van luchtschepen voor burger- en militaire doeleinden zal pas worden genomen, als de resultaten van het onderzoek bekend zijn. De minister van Marine 8wanson heeft verklaard, dat het ongeval met de „Macon" geen invloed zal hebben op het plan der regeering om in den aanstaanden zomer proefvluchten te maken met de nieuwe Duitsche Zeppelin L.Z. 129, Op de vraag waarom Duitsche Zeppelins veiliger zijn. antwoordde Swanson, dat Dultschland veel grooter ervaring bezit. Volgens zijn meening is ook in de Ver- eenigde Staten nog niet het laatste woord I gesproken over bestuurbare luchtschepen, I In het begin zijn met duikbooten even eens veel ongelukken voorgekomen en toch hebben deze zich gehandhaafd. Meeningen van anderen. De Franse he minister van Oorlog Pietrl heeft gisteren aan vertegenwoordigers van de pers verklaard, dat Frankrijk na het verlies van de Dlxmude, heeft afgezien van het gebruik van groote luchtschepen van het stijve type om over te gaan tot kleine halfstijve modellen. Bovendien ls Frankrijk van meening, dat het vhegtulg steeds meer het luchtschip zal verdringen. De eigenschappen van luchtschepen om in de lucht te kunnen blijven staan, bezitten reeds de autogiro- vliegtuigen Uit Friedrlchshafen wordt gemeld, dat dr Eckener in een onderhoud met een vertegenwoordiger van United Press de overtuiging heeft uitgesproken, dat de ramp van de „Macon" geen aanleiding geeft om gevolgtrekkingen te maken ten aanzien van de mogelijkheid van het Zep- pelinverkeer over den Oceaan. „Het is mij" zoo zeide hij, „van hier uit natuurlijk niet mogelijk, een verklaring te geven van de oorzaak der gebeurtenissen, die hebben geleid tot het neerstorten van de „Macon" Aan persoonlijke fouten van den comman dant kan lk het ongeluk niet toeschrijven, omdat ik weet, dat een ervaren kapitein als Wiley, dien lk goed ken, de Macon" bestuurde. Uit de geschiedenis. De geschiedenis van het luchtschip ls een strijd met vele offers. Dultschland heeft de meeste luchtschepen gebouwd en dus de meeste verliezen geleden. Het eerste luchtschip van Graf Zeppelin (1902), de L Z I ls gesloopt. De L Z 2 (1905) is in een storm vergaan, 17 Januari 1906. De L Z S is wederom gesloopt. De L Z 4 was het eerste luchtschip voor het Duit sche leger. Op 1 Juii 1908 maakte Graf Zeppelin er een triomftocht mee naar Zwitserland, 4 Augustus voer hij langs den Rijn. 's Nachts ging het bij Echter- dlngen ln vlammen op door een ontplof fing. De L Z 5 werd in 1910 door storm verwoest, de L Z 6 verbrandde ln de hal, de L Z 7, de Deutschland, werd gesloopt, de L Z 8 zwaar beschadigd, de L Z 9 ge sloopt. de L Z 10 verbrandde, de L Z 11, de Victoria Louise, gesloopt evenals de L Z 12 en 13. Het eerste marineluchtschip was de L Z 14, evenals de L Z 15 ls het vernield. De L Z 16enl7 werden gesloopt, de 18, 19 en 20 verwoest. Toen kwam de wereldoorlog. De L Z 21 werd 6 Aug. 1914 bij Luik zwaar bescha digd. Evenzoo verging het later de 22 en 32 in den strijd. De 24 strandde op de Deensche kust, de 25 werd neergeschoten, de 26 gesloopt, de 27 kwam ln een sneeuw storm om. De 28 en 29 werden gesloopt, de 30 en 31 verbrandden. Nog 17 lucht schepen werden neergeschoten, andere vergingen. De 78 werd buitgemaakt. Toen kwam Versailles. De 62 kwam aan België, de 75 aan Ja pan, Frankrijk kreeg er drie, Italië twee, Engeland een. De L Z 126 (Los Angelos gedoopt) bracht dr. Eckener zelf naar Amerika. Een der Dultsch-Fransche sche pen, de Dlxmunde gedoopt, verongelukte in 1923 bij Sicilië (54 dooden.) Ook Engeland was zich lntusschen op den bouw van luchtschepen gaan toeleg gen. De R 38 brak in 1921 boven de Hum- ber (43 dooden.) De R 101 vloog tegen een heuvel bij Beauvals (51 dooden.) Italië verloor ln 1928 de Italia onder Noblle ln de Poolstreken (7 dooden), Ja pan in 1924 de S 3, Amerika tenslotte ln 1919 de C 8 bij Baltimore (75 dooden), ln 1922 de Roma in Virginia (34 dooden), in 1925 de Shenandoah In Ohio (14 dooden), in 1933 de Akron in New Jersey (74 dooden.) Alleen de L Z 127 „Graf Zeppelin" on der leiding van dr. Eckener en kapitein Lehman heeft zich in langen levensduur verheugd De „Graf Zeppelin" werd ln 1927/28 gebouwd, maakte van 15 Augustus tot 4 September 1929 ln 20 dagen 4 3,'4 uur een reis rondom de wereld, trok naar de Poolstreken, en maakte meer dan 50-rei- zen over den Oceaan, afgeloopen zomer zelfs met wekelijksche regelmaat. -o- MUUR INGESTORT. Te Saragossa ln Spanje is ln een school gebouw een drie meter hooge en 26 meter lange muur ingestort. Vier spelende kin deren werden onder het puin bedolven. Een kind van zes en een kind van acht jaar werden gedood. De belde anderen werden levensgevaarlijk gewond. ——o EEN GEVAL a LA KASPAR HAUSER IN ROEMENIë. In het ziekenhuis te Campulung (Roe- menl) ls een 11-jarig meisje opgenomen, dat lichamelijk den indruk maakt van een 5-jarig kind. Geestelijk ls het zoo achter lijk, dat het nog niet kan spreken. Het stoot slechts klanken uit, die herinneren aan het geluid van boschvogels. Haar ge hoor is normaal ontwikkeld. ZIJ ls erg menschenschuw, hetgeen het buiten gewoon moeilijk maakt om met haar ln contact te komen. Wordt deze moeilijkheid soms overwon nen, dan valt een sterke neiging tot na bootsen waar te nemen. De achterlijke ontwikkeling van het kind ls vermoedelijk te wijten aan ondervoeding en aan het feit, dat zij ln volkomen eenzaamheid is grootgebracht. Zij werd tijdens een toe vallige verkenningstocht door gendarmen gevonden ln een boschhut. SPOORWEGOVERVALLEN IN SOVJET RUSLAND. Te Moskou hebben de daders van een groot aantal spoorwegovervallen ln het district Leningrad terecht gestaan Ben hunner ls reeds gefusilleerd, terwijl acht tien anderen tot verschillende gevange nisstraffen werden veroordeeld. Alle negentien behoorden zij tot een goed ge organiseerde bende, die treinen liet stop pen om vervolgens de passagiers te beroo- ven en de bagagewagens te plunderen. Zij hebben zich aan verschillende moor den schuldig gemaakt, doch wisten steeds te ontsnappen, totdat de Lenlngradsche „Narkamvnoedel" (het volkscommissariaat voor blnnenlandsche zaken, waarin de vroegere Opoe ls opgenomen) hen op het spoor wist te komen. Het bleek, dat de leden dier bende overdag als respectabele burgers leefden met behulp van ver- valschte paspoorten en andere documen ten, om des nachts hun misdadig bedrijf uit te oefenen, In hun hoofdkwartier vond men een arsenaal van revolvers, geweren en munitie, alsmede een drukpers en ma terialen voor het vervalschen van docu menten. o THEATER IN ASCH GELEGD. Een hevige brand heeft 't kleine theater aan de Salerno-straat te Turijn totaal verwoest. VAN OPWINDING GESTORVEN. Bij de paardenrennen, die te Madras (Br.-Indlë) zijn gehouden, heeft zich een tragisch ongeval voorgedaan. Aan het slot van den strijd zakte een der toeschou wers levenloos ineen. Het bleek, dat hij had gewed op het winnende paard. Hij was van opwinding gestorven. o DE JMILLIOENEN VAN KRCGER". Een gepenslonneerd officier van het Britsche leger, captain A. W. Lewis, wo nende In Berkeley, beweert de eenige te zijn, die weet waar de .jnlllloenen van Kruger", het fabelachtige fortuin aan gou den staven, dat naar men meent spoor loos ls verdwenen, toen de Boeren in 1900 uit Johannesburg werden verdreven, ver borgen is. Hij heeft verklaard, op het oogenblik te onderhandelen met de regeering der Unie van Zuld-Afrika, teneinde vergunning te verkrijgen om het goud op te sporen. De waarde van den schat zou volgens hem tusschen de 3 en 7 millioen pond ster ling liggen. o RELLETJES ONDER S AARL AND SCHE EMIGRANTEN TE TOULOUSE. In een emlgrantenkamp te Toulouse, waar uitsluitend Saarlandsche emigranten ondergebracht zijn. kwam het gisteren tot een vechtpartij, die haar oorsprong had ln een polltleken twist Een der emigranten werd door messteken ln den nek zwaar ge wond en moest naar het ziekenhuis wor den overgebracht. De dader werd gearres teerd. De politie herstelde de orde. Naar het Journal bericht, moet het ln het emi grantenkamp reeds sedert eenige dagen, ten gevolge van politieke geschillen tus schen de inwonenden. tot scherpe uiteen zettingen gekomen zijn. o EEN FRANSCH CADEAU AAN KONING PETER. De Jonge koning Peter van Joego-Slavië heeft een zeer waardevol geschenk gekre gen uit Frankrijk De erfgenamen van Louis Barthou, den Franschen minister, die tegelijk met koning Alexander het slachtoffer werd van den aanslag te Marseille, hebben koning Peter een historische uitgave ge zonden van Racine's .Athalle". welke koning Alexander aan Barthou geschonken had tijdens dient jongste bezoek aan Belgrado Het boek heeft eens toebehoord aan Madame de Malntenon en op den omslag staat het wapen van Saint Cyr. Binnen ln bevinden zich de ex-librls van Alexander en Barthou. Door het boek naar Belgrado terug te zenden, willen de uitvoerders van Barthou's testament het verlangen tot uitdrukking brengen, dat het als een historische her innering zal beschouwd worden en als een nieuwe band van vriendschap tusschen belde landen. o AUTOWEG LANGS EGYPTE'S NOORDKUST. De Egyptische minister voor het ver keerswezen heeft voorgesteld een 500 K M. langen autoweg aan te leggen langs de Noordkust van Egypte van Alexandrië naar Solium, aan de grens van Tripolis Hij vraagt buiten de credleten voor de onteigening van land een credlet van 495.650 pond sterling voor den aanleg van den weg. Als het plan wordt uitgevoerd, zal de weg van groot strategisch belang zijn voor het Egyptische leger, aangezien hier door een snel vervoer van troepen naar afgelegen posten wordt mogelijk gemaakt. VOOR VRIJDAG 15 FEBRUARI. Hilversum, 1875 M. 8.00: VARA 12.00: AVRO. 4.00: VARA. 8.00: VPRo 11.00—12.00 VARA. 8.00: Gram.pl 10.00: Morgenwijding VPRO. 1015. Declamatie F. Nlenhuys 10.35: Drukker'j Select Trio 11.00: Vervolg declamatie 11.20: Vervolg trioconcert 12.00: Ensem. ble Rentmeester en Gram.pl. 2.00: Danj. muziek (gr.pl.) 2.20: Modepraatje Mevr I. de Leeuw van Rees. Hierna Qram.pl. J. 3.00: John v. Brück en zijn orkest uit Heck's Lunchroom te Arnhem 4.00- Pauze 4.05: Knlples 4.50: Gram.pl. -1 5.00: Voor de kinderen 6.30: Amstsr- damsch Salon-orkest o. 1. v. D. Kiekens 6.00: Gram.pl. 6.15: Vervolg concert 6.45: Gram.pl. 7.00: Vervolg concert 7.30: C. v. d. Lenden: De wet op de ar beidsbemiddeling 7.50: Gram.pl. 7.57; Herh. SOS.-berichtten 8.00: Ds. J. W. y, Nleuwenhuyzen: De „priesterlijke" functls der ouders 8.30: Mlep Ochse (zang) en Th. v. d. Pas (plano) 9.00: Dr. J. C. Afet- ter: Vader- en Moederrellgle 9.30: Ver volg concert 10.00: Vrijt Godsd. Pers- bureau en Vaz Dl&s 10.15: Mej. Dr. A 0. M. Dulnker: André Chamson 11.00; Jazzmueek (Gr.pl.) 11.3012.00: Oratno- foonmuzlek. Huizen, 301 M. Algemeen Programma verzorgd door de NCRV. 8.00: Schriftle zing en meditatie 8.158.30: Oram.pl. - 10.30: Morgendienst o. 1. v. Ds. S. Ybema II.0012.00: Orgelconcert F. Kloek 12.15 Gram.pl. 12.30: Ensemble v. d. Horsten Gram.pl. 2.30: Chr. Lectuur 3.06- 3.45: Vioolrecital L. v. Wijngaarden m. m.v, E. Nolthenlus (piano) en Gram.pl. 4.00: Gram.pl. 5 30: Zang L. Smltsnuysen m. m. v. K. Schadd (piano) en Gram.pl, 6.30: Causerie A. J. Herwig 7.00: Ned, Chr. Persbureau 7.15: Gram.pl. 7.30: Voordracht K. Heeroma 8.00: Vaz Dlas 8.05: NCRV.-Harmonie-orkest o. 1. v. P. v. d. Hurk 9.00: Lezing Dr. S. O. Los 9.30: NCRV.-Symphonie-orkest o. 1. v. P, v. d. Hurk (Om 10.00: Vaz Dlas) 10.30— 11.30: Gramofoonmuzlek. Droitwich, 1600 M. 10.35—10.50: Mor genwijding - 11.20: Orgelspel R. New 11.50: Voor de scholen 12.10: Het Troc». dero Cinema-orkest o. 1. v. A. v. Dam - 12.50: BBC.-Dansorkest o. 1. v. Hall 1.35: J. Hock's Kamer-orkest m. m. v, W. Heard (fluit) 2.20: Voor de scholen 3.36: Schotsch Studio-orkest 4.35: E. Colom bo's orkest 6.35: Yascha Krein en zijn orkest 6.20: Berichten 6.50 en 7.10: Lezing 7.35: Handel-concert 7.50: Ds ,.Air-Do-Wells" in hun repertoire 8.60: Causerie 9.05: „I've got to have Music", gevarieerd concert 9.36Tom Costello ln zijn repertoire 9.50: Berichten 10 20: Ph. Thornton: Song and Dance 1040: BBC.-orkest o. 1. v. E. Newman 11.35 12.20Harry Roy's Band. Radio-Paris. 1648 M. 7.20 en 8.20: Gram.pl. 12.50: Goldy-orkest 8.20: „Tragaldabas", spel van Vaqulerle 10.50: Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 11.20—1.20: Strijkorkest o. 1. v. H. Andersen 2.20 4.20: M. Hansen's orkest 7.30: Piano- recital 7.50: Hoorspel 9.35: Zang en plano 10.2011.50: Dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.20, 6.35 en 10.15: Gram.pl, 11.20: Concert uit Breslau 0.1. v. Topltz 12.35: Omroepkwintet 135: Voordracht 3.20: Concert uit Berlijn o. 1. v. W Steiner 5.05: Piano en 2 violen 6.20: Omroepkleinorkest 0. 1. v. Eysoldt 7.35: Rijkszending: „Zum Rheln, zum deutschen Rheln" o. 1. v. Frlcke 8.20: Zie Deutschlandsender 10.20 11.20Straussconcert 0. 1. v. Reinhold Krug Rome, 421 M. 8.05: Concert m. m. V. orkest, vocaal kwartet en orgel. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: L. Langlois' orkest 1.302.20: dito - 5.20: Symphonieconcert 6.20: Zang - 6.35: Salon-orkest o. 1. v. Doullez 7.35: dito 8.20: Omroeporkest 0. 1. v. Andre 9.05: Hoorspel 9.35: Vervolg concert 10.3011.20: Dansmuziek 484 M.: 12.20: Gram.pl. 12.40: Zang 12.50: Salon-orkest o. 1. v. Doullez 1.30: dito 1.50: Zang 2.00—2.20: Gram.pl. - 5.20: Accordeonmuziek 5.50: Kwartet concert 6.35: Gram.pl. 6.50: Piano recital 7.35: Kamermuziek 820: Schubert-concert 9.35: Vervolg con cert 10.30: Grsun.pl. 10.451120: Accordeonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35: Zl« Keulen 8.20: Militair concert 0. 1. v. H. KrügerBurkhardt 9.20 en 10.05: Be richten 10.2D—11.20: Concert (Zie Keu len). GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Vrijdag 15 Februari. lste programma: Hilversum van 8—24 u. 2e programma: Huizen van 824 uur. 3e programma: 8.058.20: Deutschland sender 9.20—11.20: Keulen 1120- 12.20: Kalundborg - 12.20—1420: Par6» Radio 14.20—15.20: Kalundborg 1520 —16.40: Keulen 16.40—17.20: Leipzig - 172018.35: Brussel VI 18.35—19.50: Brussel Fr. 19.50—21.35: Beromünstor 21.35—20.20: Brussel Fr. 20.20-alU Leipzte- 4e programma: 8.05820: Parijs Radio 10.1010.35: Deutschl.sender 10.35— 11.05: Droitwich - 11.05—plm. 1220: Londen Retg. plm. 12.20—14.20: Droit wich 14.20—15.50: Londen Reg. - 155" —18.20: Droitwich 18.20—18.50: Kewen 18.50—20.00: Londen Reg. 2026- 23 00: Loc. uitzending (20.30 uur) Dubbel- mannenkwartet Inter Nos o. 1. v. den heer D. Kok (21 uur) mandoline ensemlw ..Hennlbernlan" o. 1. v. den heer N. v.J» '(22 uur) de heer W. Stouten. sax0,5'1??ü5 muziek. In de pauzen gram.muz, 28.W afl.: Droitwich. De uitzending der R. O. V. geM voor het locale Leldsche programma: de plaats hiervan omvat programma der R. O. V. den geheelen dag Davenuy Wijzigingen voorbehouden. (op 2 lijnen) Z-S

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 10