75ite Jaargang WOENSDAG 13 FEBRUARI 1935 No. 22974 STADSNIEUWS. SCHEEPSVERBINDINGEN. Het voornaamste Nieuws van heden. MUZIEK. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD yOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 36 ets. per regel. Voor zalkenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden vati 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets, porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 9 ets Bureau Noordeindsptein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANTE Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zttn: per 3 maanden 1.2.35 per week 1.0.18 Franco per post 1.2.35 per 3 maanden portokosten (voor binnenland 1.0.80 per 3 mud.) Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. VEILIG VERKEER. Voordracht van den heer Halbertsma. Het ls zonder twijfel een gelukkige ge jachte van het bestuur der vereeniglng .Veilig Verkeer" geweest, om den heer dr. T. N. A. Halbertsma, verbonden aan de Philips' fabrieken te Eindhoven en voor- dtter van de Elndhovensche zustervere niging, uit te noodigen om alhier een foordracht te komen houden over het onderwerp „Licht en verkeer". Immers, dit onderwerp werd door spreker behan- jeld in een duidelijk en boeiend betoog, terwijl bovendien vele lichtbeelden het ge sprokene nog beter tot zijn recht deden iomen. De heer Halbertsma ving zijn voor dracht aan, met er op te wijzen, dat niet alleen het kunstlicht, maar eveneens het daglicht bij het verkeer zijn problemen stelt, ook al weegt ontegenzeggelijk 't eer ste het zwaarst. Terwijl men op zee of in de lucht geheel op lichtsignalen is aange wezen, ls zulks op den weg, welke voor een leder open staat, niet mogelijk. Hier ls fetelijk de eisch, dat zoowel weg als ob ject erop, verlicht zijn. Een bepaalde wegverlichting laat voor veilig verkeer slechts een zekere snelheid toe, want hoe grooter deze laatste, hoe hooger de eischen zijn, welke men aan de wegverlichting moet gaan stellen. Al sinds geruimen tijd ls men bezig de verblinding op den weg een ongevallen- oorzaak van groote beteekenis tegen te gaan. Honderden uitvindingen zijn er op dit gebied reeds gedaan, doch geen van alle voldoen zij ten volle. Een vooruitgang ls stellig het electrlsch dimmen bij het naderen van een tegenligger, hetgeen dan Inhoudt, dat de lichtbundel als het ware naar beneden kantelt. Door mindere of meerdere achteras-belasting wijzigt zich echter de baan van den lichtbundel, zoo- lat opnieuw een probleem ontstaat. Ook tal een „gekantelde" lichtbundel op een Uetsnatten weg hinderlijk reflecteeren. Het bezigen van gele glazen In de lam pen, waardoor uit het spectrum juist dlè lichtsoorten worden gefiltreerd, welke doen verblinden, wijst eveneens op vooruitgang. Ook aan de achterlichten der verschil lende voertuigen moeten bepaalde eischen gesteld worden, hetgeen spr. nader toe licht. Voor auto's moesten twee roode ach terlichten ln feite eisch zijn, terwijl voor fietsen een rood achterlicht een veel be tere veiligheidswaarborg is dan een re- Hector, ook al voldoet deze laatste aan de voorschriften. Vevolgens besprak de heer H. nog de verkeerssignalen, welke we gemechani seerde verkeersagenten kunnen noemen en loonde tevens met cijfers aan, dat hoe minder er door de overheid aan verlich ting wordt uitgegeven, hoe grooter het aantal verkeersongevallen ls. Na er ten slotte nog op gewezen te heb ben, dat de thans nog geldende Motor- en Hijwielwet van '27 niet meer ten volle vol doet en tevens dat het uiterst moeilijk is om de voorschriften gelijken tred te doen houden met de snelle technische verkeers- ontwikkeling, eindigde spreker met te zeg gen, dat wij als weggebruikers in wei hen vorm dan ook moeten medewerken >an een veilig verkeer. Want ook al is het technische deel nóg zoo goed, het is doel loos, wanneer de weggebruikers voort blij ven gaan met te zondigen tégen veilig verkeer. De heer ir, W. J. Modderman, vice-voor- dtter van de vereeniglng „Veilig Verkeer" dankte, na het luide applaus der aanwe nen, den heer Halbertsma voor zijn leer rijke voordracht. Moge een volgend maal „Veilig Verkeer" een beter bezette zaal hebben dan gister avond. Zij verdient het. E. H. B. O. Voor het door de afdeeling Leiden van de Nederlandsche Vereeniging E. H.B. O. gehouden examen voor het diploma eerste hulp bij ongelukken der Nederlandsche Vereeniging slaagden de heeren: c- J. v. Bemmelen Sr., C. J. v. Bemnielen W. Brouwer, N. C. Holtz, G. M. Seijn, V H. Smittenaar, H. Hasselbach, W. de '0n6, alsmede de politle-beambten E. «ena, J. Dijs, M. van Dijk, H, Wilschut, J. «rland en de brandwachten 1ste klasse J V. Bergen Henegouwen, J. de Geus, "uVls en D. van Staden. Net examen word afgenomen door de ™ktoren J. W. Loos te Rotterdam, M. van Jer Stoel te Voorschoten en S. A. Liezen- «ig, docent. ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd tot doctor in de Wis- en Na- Jmrkunde, op proefschrift getiteld: „Ex- Woslviteit van gasmengsels", de heer E. land geh°ren Kethel e" sPa~ Geslaagd voor het doctoraal examen ."h- en Natuurkunde, hoofdvak Plant ode de heer K. Griffioen (Den Haag.) DE EGYPTISCHE PAPYRI EN HUN VIGNETTEN. Lezing van dr. W. D. van Wijngaarden. In het Rijksmuseum van Oudheden hield gisteren dr. W D, van Wijngaarden een lezing over dit onderwerp. Zooals bekend ls. werden van ouds ln Egypte de boeken geschreven op paryrus, welk voortreffelijk schrijfmateriaal, dat voor de ontwikkeling van het schrift in de oudheid zoo'n groote beteekenis heeft ge had, de menschheid dankt aan een water plant, die voorheen in de stilstaande wate ren van Egypte tn groote getale groeide. Deze plant, de papyrusplant. heeft groote beteekenis gekregen voor de bevolking van het Nijldal. Ontelbaar is het aantal af beeldingen daarvan op de monumenten. Ook Ls zij de grondvorm geworden voor een Egyptische zuil. en leverde zij een goed materiaal voor het vervaardigen van allerlei vlechtwerk en van bladen om op te schrijven. Spretker zette dan uiteen, hoe men uit de stengels van deze plant een buigzaam, lichtgeel gekleurd blad papyrus vervaar digde en hoe men van deze bladen rollen maakte van soms groote lengte. Het werd beschreven met behulp van een schrijf- palet schrij frietjes en roode en zwarte inkt. Er werden teksten van allerlei aard en in allerlei schrift op geschreven. Deze papyri komen vaak in treurigen toestand aan het daglicht, maar bij een juiste be handeling gelukt het nog veel er van voor de wetenschap te redden. Spreker behandelt dan de verschillende soorten van paryri met afbeeldingen (papyri met dramatischen en satyrkchen Inhoud; de groote papyrus Harrisl Een rijk ontwikkelde versiering met illustra ties vertoont de doodenliteratuur. vooral het z.g. Doodenboek. een verzameling van teksten, gebeden, spreuken en ceremonieele voorschriften, die betrekking hebben op het leven na den dood. Een groot aantal Doodenboekpapyrl, waarvan ook het Leid- sche museum een paar prachtige exem plaren bezit, ls voorzien van fijngeteeken- de, rijkgekleurde vignetten, die van het grootste belang zijn voor de studie van den Egyptïschen godsdienst. Eenlge van deze vignetten behandelt spreker uitvoerig (de voorstellingen van de Baloevelden en die van het doodengericht)Ook het boek Am-duat. dat de nachtelijke tocht van de zon door de twaalf uren van de onder wereld beschrijft, bevat afbeeldingen van de verschillende goden en demonen, die verohdersteld worden zich daar te be vinden. Tenslotte vroeg spreker aandacht voor de vraag, of hetgeen de Egyptische kun stenaars op dit gebied hebben tot stand gebracht, ook zijn invloed heeft doen gel den op de kunst van de volgende eeuwen. Directe nabootsing van den Egyptischen stijl vertoont zich nergens maar toch heeft de voorstellingswijze van vele oud christelijke miniaturen zich ontwikkeld uit een principe, dat men telkens in de Egyp tische vignetten aantreft. Deze vormen een terrein van onderzoek, dat nog vele ver rassingen kan opleveren aan hen, die godsdienst en kunst van het oude Egypte bestudeeren. Van 13 Februari af zal er in het museum een speciale tentoonstelling warden ge houden van de voornaamste papyri met vignetten uit het museumbezit. NED. STICHTING VOOR TECHNISCHE OPTICA. Dr. C. A. Crommelin tot voorzitter gekozen In November 1934 is tot stand gekomen de Nederlandsche Stichting voor Techni sche Optica. Het eerste bestuur bestaat uit de volgende personen: dr. C. A. Crom melin, adjunct-directeur van het Kamer- llngh Onnes Laboratorium alhier; prof. dr. H. B. Dorgelo en prof. dr. M. de Haas, beide hoogleeraren in de natuurkunde te Delft; prof. dr. W. J. de Haas. directeur der tweede afdeeling van het Kamerlingh Onnes Laboratorium alhier; dr. A. C. S. van Heel, privaat-docent in de technische Optica aan de Technische Hoogeschool te Delft; prof. dr. J. van der Hoeve, hoog leeraar in de oogheelkunde alhier, voor zitter der Kon. Academie van Weten schappen; dr. N. M. Josephus Jitta, voor zitter van den Gezondheidsraad; W. J. Moulijn, voorzitter van het Genootschap tot Bevordering der Wetenschappelijke Optiek. In de dezer dagen hier ter stede ge houden bestuursvergadering is dr. C. A. Crommelin tot voorzitter gekozen. Tot di recteur der Stichting werd benoemd dr. A. C. S. van Heel. die tevens belast werd met het secretariaat-penningmeester schap. Tot de doelstelling der stichting behoort o.a. de bevordering van de opleiding van hen, die in de optiek werkzaam zijn. Op het programma staat verder het verrichten van keuringen van optische stelsels, zooals glazen, brillen, spiegels, prisma's, loupes, microscopen, fotografi sche- en projectielezen, binocles, kijkers en dergelijken Zoowel wat betreft de beeldkwaliteit als de doorlaatbaarheid enz. Ook het verrichten van research-werk op technisch-optisch gebied, w.o. ook het ontwerpen van stelsels te rekenen valt rekent de sticking tot haar terrein Het is te hoDen. dat deze samenwerking van een universiteit en een hoogeschool, om een bepaald concreet doel te bereiken tot goede resultaten zal mogen leiden. NAT. SOCIALISTISCHE BEWEGING. Propaganda-rede van den heer De Bruin. Op uitnoodiging van de afdeeling Leiden der NJS.B. hield de heer J. H. L. de Bruin uit Amsterdam gisteravond in de groote zaal van „Den Burcht" een propaganda- rede over „Een nieuwe gemeenschap". De kringleider, de heer Th. M. Bergers, heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom en gaf vervolgens het woord aan den heer de Bruin, die er allereerst op wees, hoe zijn onderwerp in scherpen tegenstrijd lijkt met den algemeenen geest van verbrokkeling, welke ons volk bezielt. Spr. wil het evenwel niet hebben over het geen ons verdeelt, maar over wat ons tezamen bindt, n.l. het Nederlanderschap. De huidige regeering is er het beste voor beeld van hoe met terzijdestelling van eigen beginselen toch een zekere eenheid te bereiken is. De N.SB. daarentegen streeft naar eenheid door de beginselen door een beroep te doen op de fierheid, het solidariteitsgevoel en het plichtsbesef van het Nederlandsche volk. Die eigen schappen leven ontegenzeggelijk in ons volk, doch zij sluimeren en zijn begraven onder de begrippen der moderne demo cratie. Het millioenenleger der vrije indi viduen heeft niets meer weg van een volks gemeenschap. Aan de democratie danken wij een vorm van parlementarisme, welke een toonbeeld is van ondeskundigheid en een aanfluiting voor geheel Europa. Ook het liberalisme stelt het Individu sterk op den voorgrond en kan uit dien hoofde een volk-als-geheel nooit tot zegen strekken. Als reactie daarop ontstond de arbeidersbeweging met ais inzet de strijd voor een menschwaardig bestaan. Helaas heeft de kerkelijke overheid niet begrepen, dat het hier niet alleen betrof een strijd om verhooging der stoffelijke welvaart, maar ook een kreet om geestelijke verdie ping. Aan dit feit dankt, volgens spr. het Marxisme zijn grooten opbloei: de arbei dersmassa vervreemdde van den gods dienst en beleed met hart en ziel het materialisme. En dit werd ook weer de voornaamste reden van den ondergang der S.D.A.P. De sociaal-democratie bleek niet bij machte de gewekte maatschappelijke verlangens te bevredigen, waardoor weer velen afdwaalden naar het communisme. Met klem waarschuwde spr. tegen deze links-extremistische beweging, welke spot met alles wat godsdienst is. Spr. illustreerde zulks met eenige citaten uit „De Tribune". Zonder den toestand in Dultschland te wil len verheerlijken, meent spr. toch te mogen zeggen, dat de wereld en de kerken Hitier dankbaar mogen zijn voor de wijze, waarop hij het communisme in zijn land vernietigde. Sprekende over de kerkelijke partijen, zeide de heer de Bruin, dat deze niet den geloofsmoed hebben getoond om zich te onttrekken aan de zuigende kracht van het liberalisme. Vooral de anti-revolutionairen hebben de politiek en den godsdienst vereenzelvigd en daardoor den staat gemaakt tot een monstrum van neutraliteit, dus zoo on-christelijk mogelijk. De wereldoorlog deed de cultureele ver wording van ons volk nog toenemen. De huidige crisis is een noodzakelijk gevolg van het bestaan van systemen, die onher roepelijk tot ondergang gedoemd waren. Uit dien chaos is de N.S.B. geboren en ondanks alle laster heeft zij zich vaster genesteld temidden van ons volksleven. Haar ledental is steeds groeiende en iedere tegenstander houdt in toenemende mate met haar rekening. Is dit laatste niet het beste bewijs van haar innerlijke kracht? Spr.ging vervolgens in op de jongste Amsterdamsche rede van minister-presi dent Colijn en deed een beroep op alle aanwezigen om niet mede te werken tot gedeeltelijk herstel van de bestaande (ver keerde) toestanden en een foutieve aan passingspolitiek te volgen, maar als nieuwe imensehen mede te helpen bouwen aan een geheel nieuwe gemeenschap. Ons volk verkeert in bijna al zijn gele dingen in bitteren nood; wie daarvoor zijn oogen geopend houdt, werke mee aan den opbouw van den nieuwen, christelijken, corporatieven, Nederlandsohen staat. Geen angst, maar eerbied voor het gezag is voor de verwezenlijking van dat doel hoogste noodzakelijkheid. In dien staatsvorm is stellig plaats voor vrijheid, doch slechts voor die vrijheid, welke zich gebonden weet aan de gemeenschap en zich daaraan ondergeschikt weet te maken. Alleen die nende plichtsvervulling kan leiden tot gelijk recht voor allen, tot verheffing van het nationaal bewustzijn en tot verwezen lijking van waarlijk socialisme. Tenslotte ging spr. in op eenige der voornaamste programma-punten van den N. S. B.: productief werk voor de werk- loozen, verwijdering der vreemdelingen, ■kolonisatie, verbetering van het wegennet met inschakeling der werkloozen, vesti ging van eigen industrieën en afschaffing van maatschappelij ken arbeid door vrou wen en hij eindigde met een krachtige opwekking om mede te strijden voor de nieuwe Nederlandsche eenheid, de N.S.B. Na de pauze beantwoordde de heer de Bruin een groot aantal vragen, waarna de vergadering werd gesloten. o RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen maakt bekend, dat we gens werkzaamheden in het Rijksmuseum van Oudheden alhier de zalen, waarin de Grieksche vazen zijn opgesteld, met in gang van heden tijdelijk gesloten zullen zijn. LEIDSCHE RADIO - VEREENIGING. Een onderafdeeling van Korte-golf-amateurs opgericht. In een flink bezochte ledenvergadering ls definitief besloten tot het vormen van een onder-afdeeling ter beoefening van 't Korte-golf-amateurisme. Reeds lang had het bestuur gemeend, dat door de vele K.-G.-enthousiasten in de vereeniging de gelegenheid moest wor den geschapen om zich ook op dit meer speciale terrein van het radio-amateu- risme te kunnen bekwamen. De mede werking werd verkregen van enkele be kende K.-G.-amateurs en zoo kon dan eindelijk het uitgewerkte voorstel ter tafel komen tot het oprichten van bovenge noemde onderafdeeling. Na een breedvoerige bespreking werd besloten, om de 14 dagen in het clublokaal „Oud-Hortuszicht" een cursus-avond voor deze K.-G.-amateurs te doen plaats vin den, en wel op Maandagavond. Het eerste deel van den avond zal theoretisch onder richt worden gegeven, het tweede deel zal praktisch worden geoefend. Daartoe zal ook een zender in het clublokaal worden opgesteld. De cursus zal staan onder be kwame leiding. Staande de vergadering gaven zich 17 leden voor dezen cursus op. De voorzitter wees er op, dat dit aantal verheugend ge noemd mocht worden, maar sprak des niettemin het vertrouwen uit, dat nog meerdere K.-G.-amateurs zich zouden op geven of inlichtingen zouden vragen aan het secretariaat Koninginnelaan 17. De cursus zal aanvangen op 25 Febr. a.s. en zal verder geregeld aangekondigd worden. o BRUTALE BEROOVING. De dader ontkomen. Gistermorgen omstreeks twintig minu ten over elf is een bejaarde dame in de Doelensteeg op brutale wijze van haar handtaschje beroofd. Terwijl de 66-jarige mevr. K., wonende aan den Witte Singel daar wandelde, werd zij plotseling aange reden door een naar schatting 20-jarlgen wielrijder, waardoor zij kwam te vallen. Op hetzelfde oogenblik ontrukte de fietser haar twee tasschen, een boodschappen- tasch en een handtaschje. De eerste wierp hij terstond weg, met de tweede, inhou dende een vrij aanzienlijk geldsbedrag, maakte hij zich uit de voeten. De politie stelt een onderzoek in. Volgens de be schrijving van mevr. K. had de aanran der een vrij lang postuur en blond haar en droeg hij een grijze jas met bruine deukhoed. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Opheffing: Wed. J, C. Ruigrok v. d. Werve, Hoofd straat 151, Noordwijk aan Zee. Kapper, handel in parfumerieën. Wijzigingen J. C. van der Wiel, Haarlemmerweg 7, Leiden. Rijwielhandel en -reparatie. Ves tiging filiaal: Ant. Hensiusstraat 34, den Haag, d.d. 1 Nov. 1934. Chemische Fabriek van Simplesite-pro- ducten, Lammenschansweg 10, Leiden. De vennoot J. Kleine, heeft aan het Handels register opgave gedaan, dat hij bij schrij ven van 21 Nov. 1934 aan den vennoot J. J. Strotmann medegedeeld heeft dat hij geen verdere samenwerking wenschte en de vennootschap als ontbonden wilde be schouwen. J. Barreveld, Dorpsstraat 2, Alphen aan den Rijn. Metselaar; brandstoffenhandel. Het metselbedrijf en de brandstoffen- handel zijn in andere handen overgegaan. Maandagavond a.s. komt in het Leid- sche Volkshuis mej. Suze Proot uit Haar lem een voordracht houden over den grooten Joh. Seb. Bach. Een muzikale toe lichting zal zeker het genot van dezen avond verhoogen. Hedenmorgen omstreeks kwart over acht is de 64-jarige metselaar J. W. van de eerste verdieping van de in aanbouw zijnde garage van het politiebureau ln de van Zonneveldstraat gevallen, waardoor hij een hoofdwonde en nog eenige andere niet-ernstige kwetsuren bekwam. De E. H, D. vervoerde hem naar het Academisch Ziekenhuis. De navolgende schepen zijn morgen radio-telegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen-radio: Alcyone, Aldabi, Alchiba, Alwakl, Chr. Huygens, Cottica, Crijnssen, Indrapoera, Johan de Witt, Kota Baroe, Kota Gede, Kota Tjandi, Oranje Nassau, Poelau Bras, Poelau Laut, Sibajak, Venezuela. Behalve bovengenoemde passagiers schepen zijn de meeste Nederlandsche vrachtschepen eveneens via Scheveningen Radio te bereiken Bij verzending van een radiotelegram via Scheveningen-radio bedragen de totale kosten 44 cent per woord. BINNENLAND. De begrooting voor Economische Zaken; memorie van antwoord aan de Eerste Kamer (3de Blad). Ons parlementair overzicht (3de Blad). Felle brand te Giessendam (Gemengd, 3de Blad). BUITENLAND. Rond het accoord van Londen (Buiten land, 1ste Blad). Het conflict tusschen Italië en Abes- synië (Buitenland en Tel. 1ste Blad). Het Amerikaansche luchtschip Macon is vergaan. Van de bemanning van 83 man zijn er 81 gered. Nog twee worden vermist (lste Blad). Doodstraf tegen Hauptmann geëischt. (Buitenl. Gemengd, 3de Blad). Groote brand in Japansche vliegtuig fabriek (Buitenl. Gemengd, 3de Blad). LIEDERAVOND LIEN KORTER. Laten wij vooropstellen, dat de ons onbekende zangeres Lien Korter, die gisterenavond onder de auspiciën van het concertbureau de Koos een liederenavond gaf in den foyer der Stadsgehoorzaal, niet uit het hout gesneden lijkt, waarvan men rasechte podiumartisten maakt. Weliswaar bezit zij een lieve, glanzende mezzo en een zekere vrijmoedigheid van optreden, waarmee zij ongetwijfeld veel genot kan bereiden aan den familie- of grooteren vriendenkring en waaruit zij voor zichzelf een groote levensvreugd kan putten. Tot opbouw en weergave van een bevredigend en boeiend-veelzijdig recital behooren edoch gansch andere hoedanigheden, dan die welke wij gisterenavond konden constci tee re n Allereerste eisch hiertoe is toch het zich volkomen inleven in tekst en sfeer der liederen. Dramatische gelaatsmimiek en overbodige handbewegingen moesten nu vergoeden, wat haar voordracht mist aan geestelijken inhoud, innerlijke bezieling, stijlbegrip en artistiek inzicht. Zóó werd de op zichzelf aantrekkelijke liederenkeuze steeds weer met hetzelfde zoetelijk-onbeduidende sausje overgoten, of 't nu was een diep-emstig, dramatisch of etherisch lied van Brahms, een harts tochtelijke uitroep van Turina, een ver droomde stemmingssfeer van Fauré of 't uitbundige „Zueignung" van Strauss, dat als toegift werd gekozen. De fijn-poëtische of weemoedige liede ren van Fauré als „Les Berceaux", „Ren contre", „Automne" en „Fleur jetée" wer den nu tot kinderlijke .Bergerettes". Voorzeker werd lien Korter in haar voordracht gehandicapt door diverse technische tekortkomingen, zoowel in adembeheersching, die grondige herzie ning behoeft (eenerzijds te hoorbaar, anderzijds zonder voldoenden steun van uit het middenrif, waardoor de toon niet „stond" en soms plotseling wegzakte), alsmede de zeer slappe articulatie, waar door het woord zonder programma met geen mogelijkheid te volgen was. Ontegenzeggelijk heeft deze welluidende mezzo op zichzelf bekoorlijke en char- meerende kwaliteiten en daarom zou het jammer zijn, indien Lien Korter haar studie niet goedgeleid voortzette. Want haar stem klinkt dikwijls zuiver en hel der hoewel in het middenregister af en toe kelig terwijl een zonnige tinte ling in de hoogere liggingen bij het uit zingen kan doorbreken. Verdieping der persoonlijkheid, waar door alles geestelijke waarde zal krijgen, daarbij ernstige concentratie tijdens het weergeven harer liederen, behooren echter tot de noodzakelijke factoren om haar van een zeer verdienstelijk dilettante te doen uitgroeien tot het niveau van een werkelijke concertzangeres, die haar ge hoor wat te geven heeft. In het stadium, waarin techniek doch vooral voordracht zich nü nog bevinden, zij Lien Korter evenwel het zich wagen aan waarlijk ernstige critiek vooreerst nog ontraden. Hans Goemans verzorgde de begeleiding consciëntieus, betrouwbaar en gerouti neerd, doch soms iets te luid. De zangeres ontving diverse bloemstuk ken en een welwillend-hartelijk applaus van het niet overtalrijke auditorium.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1